Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
438 postów 18461 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Chiny i Rosja kopią grób dla dolara

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chiny są jedynym państwem na świecie o odpowiednim potencjale by rzucić wyzwanie amerykańskiemu dolarowi.

 

Niedawno Chińczycy, poprzez swój bank centralny zapowiedziały uruchomienie systemu płatności w chińskich yuanach i rosyjskich rublach ograniczając w ten sposób wpływy dolara w transakcjach międzynarodowych. Ambitne plany Chińczyków budowy nowego Jedwabnego Szlaku mają być realizowane z wykorzystaniem waluty opartej o złoto. Zmieni to oczywiście obecny układ sił na świecie na korzyść państw euroazjatyckich.

Handel między Chinami i Rosją w ich narodowych walutach rozpoczął się od wprowadzenia przez USA sankcji wobec Rosji w 2014 w związku z sytuacją na Ukrainie. Jest faktem powszechnie znanym, że od 1945 roku status "supermocarstwa" USA oparty jest na dwóch kolumnach - potędze militarnej i dolarze jako absolutnej walucie rezerwowej na świecie co pozwala (a może raczej pozwalało) kontrolować globalną ekonomię. Ta hegemonia umocniła się jeszcze gdy państwa OPEC "zaakceptowały" dolara jako jedynego środka płatniczego w handlu ropą i gazem. Dolar stał się najważniejszą walutą świata. Aktualnie wszystkie rezerwy walutowe na świecie to ok. 60% dolar i ok. 20% euro.

Daje to USA nadzwyczajne korzyści. W ciągu ostatnich 45 lat 41 razy deficyt budżetowy był pokrywany dzięki światowej pozycji dolara. Dzieje się to oczywiście kosztem wielu państw, które zmuszone używać dolara w rozliczeniach tak naprawdę finansują rząd USA. Polska oczywiście nie jest tu wyjątkiem. Jednak i tak dług publiczny USA osiągną gigantyczny pułap 20 bilionów $. Taki stan rzeczy pozwala na swobodny dodruk zielonego papierka, który nie ma żadnego pokrycia w towarach czy usługach. Także ciągłe wojny prowadzone przez USA są ogromnej mierze finansowane przez np. Chiny czy Rosję. Taki paradoks... W tym roku deficyt USA osiągnął kwotę 585 mld $ a projektowany budżet Pentagonu na przyszły rok wynosi 700 mld $. Jednym słowem Chiny i Rosja (oczywiście inne państwa także) finansują amerykańskie zbrojenia skierowane przeciwko im samym.

Chiny, Rosja, euroazjatyccy sojusznicy, inne państwa BRICS oraz państwa należące do Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO) oraz państwa, które chcą przystąpić jak Iran czy Turcja przygotowują się do obrony przed bankrutującym światowym systemem bankowym opartym na dolarze. Jeśli masowo zostaną zawierane dwustronne i wielostronne umowy handlowe omijające dolara USA (a ten proces już nabiera tempa) to dolar zostanie zastąpiony przez inne waluty, w głównej mierze przez chińskiego yuana, ale nie tylko. Od 2016 roku chiński yuan jest jedną z pięciu głównych walut Międzynarodowego Funduszu Walutowego co dało mu wielką wiarygodność i akceptację światowych tzw. rynków finansowych. Tak więc Chińczycy nie startują od zera.

Elvira Nabjullina, szefowa rosyjskiego banku centralnego powiedziała jeszcze w 2016 roku - "Zakończyliśmy prace nad naszym systemem płatności i jeśli coś się zdarzy wszystkie operacje w formacie SWIFT będą prowadzone z wykorzystaniem naszego systemu. Stworzyliśmy system alternatywny, podnosząc w ten sposób alarm w Departamencie Skarbu USA, FED i na Wall Sreet. Światowy system finansowy potrzebuje więcej równowagi."

W 1974 roku rząd USA "przekonał" arabskich producentów ropy, że ich aktywa będą bezpieczniejsze w amerykańskiej walucie i w amerykańskich bankach. Ostatnio jednak zwiększenie produkcji ropy i gazu w USA oraz polityka sankcji wobec Rosji postawiła w trudnym położeniu samych bliskowschodnich producentów, którzy oprócz ropy i piasku na pustyni nie mają więcej nic. Zaszkodziła także w jakimś stopniu Rosji ale już nie aż tak jak Arabii Saudyjskiej. Skończyło się to tym, że saudyjski król Salman udał się do Moskwy, żeby dyskutować o tych problemach i to akurat nie było dobrą wiadomością dla Amerykanów.

Chiny, które stały się największym importerem ropy na świecie naciskają na Saudyjczyków by przejść na rozliczenia w yuanach. A to byłby już prawdziwy gwóźdź do trumny dla petrodolara, na którym stoją USA. Póki co Arabia Saudyjska, która była największym eksporterem ropy do Chin traci systematycznie swoje udziały w handlu na rzecz Rosji i Iranu. Giełda w Szanghaju ma szansę stać się największym placem handlu ropą i gazem gdzie oczywiście dominował będzie yuan oparty na złocie. Potrzebne jest jednak do tego zaangażowanie takich państw jak Rosja, Iran, Wenezuela, Indonezja i właśnie Arabia Saudyjska. Wygląda jednak na to, że te państwa nie będą miały problemu by się dogaać a AS, jeśli nie wejdzie do gry, rynek zbytu znacznie się skurczy a na to Saudowie już nie mogą sobie pozwolić.

Jakikolwiek spadek statusu dolara osłabia zdolność USA do prowadzenia wojny ekonomicznej (i nie tylko) przeciwko Rosji i Chinom. Wygląda jednak na to, że ani Chiny ani Rosja nie dążą do ataku na dolara w celu jego eliminacji. Starają się tylko chronić własne interesy ekonomiczne tworząc nową, alternatywną walutę rezerwową, która chroniłaby te kraje oraz wszystkie inne nie godzące się na hegemonię USA przed coraz częstszymi atakami finansowymi banków Wielkiej Brytanii i Wall Street. Mówiąc krótko - chodzi o stworzenie systemu alternatywnego ale chyba z tego powodu nie będziemy płakać?

Powstanie takiego systemu znacznie ograniczy np. możliwość nakładania sankcji wg. uznania USA i sprawi, że świat stanie się bezpieczniejszy i sprawiedliwszy.

USA mają, wg. mnie, dwie możliwości.

Pierwsza to zaakceptować te zmiany i pogodzić się z faktem, że nie są już żandarmem świata (to akurat byłoby najlepsze). Zacząć coś produkować oprócz broni, myśleć jak poprawić życie samych Amerykanów, którzy już w liczbie ok 50 mln pobierają kartki na żywność. I oczywiście nauczyć się przestać żyć na cudzy rachunek.

Druga opcja jest bardzo smutna - wywołać nową, wielką wojnę. W wywoływaniu wojen USA mają ogromną wprawę... Tej wojny najprawdopodobniej nikt by nie wygrał a już zwłaszcza USA. Patrząc jednak na to co wyprawia amerykańska administracja przez ostatnie kilkanaście lat to można mieć najczarniejsze myśli.

KOMENTARZE

 • wymieniać?
  No to co, wymieniamy dolary na ruble, czy jeszcze poczekamy?
  Później sprzedamy na złom ,,Patrioty” i F–ki i kupimy sobie S–400 i Su
 • @Oświat 19:37:02
  Ja bym nie wymieniał.
  Jakbym miał z czego to zrobiłbym zróżnicowany koszyk z dolarami, euro, yuanami i rublami. Nigdy nic nie wiadomo.
  A najlepiej złoto :)

  Co do patriotów to bym nie kupił tylko zainwestował zaoszczędzone pieniądze w polski przemysł i polską młodzież, niech wymyślają "bombowe szybowce" a nawet latawce :)
  Nie jesteśmy głupsi od Ruskich czy Amerykanów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:47:35
  No tu trochę gorsi od Ruskich, ale prawie łeb w łeb!!Nie ma bata na Polaka!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://antyweb.pl/icpc-polacy-z-medalami/
  Brawo! Polacy wracają z medalami z mistrzostw świata w programowaniu!

  Wiem Jarecki, że nie lubisz wklejania zdjęć , ale może przełkniesz jakoś!
  http://antyweb.pl/wp-content/uploads/2016/05/20160519_175705-1420x670.jpg
 • Polacy rządzą!!
  http://tvn24bis.pl/tech,80/polski-lazik-marsjanski-najlepszy-na-swiecie,649728.html
  https://youtu.be/MNm5U2m84Cs
 • Mamy zdolną młodzież, ma tradycję "lwowskiej Szkoły Matematycznej", ale jak ich zatrzymać w kraju????
  I w dodatku jak już to żeby pracowali dla POLSKI i jej firm???

  https://youtu.be/U-U3aIpSZUA

  http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/lodz/a/lazik-marsjanski-studentow-politechniki-lodzkiej-jedzie-do-wloch-zdjecia-film,12400048/


  http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=2262:polscy-studenci-najlepsi-w-kalifornii&catid=22&Itemid=119  Polscy studenci najlepsi w Kalifornii
  Wielkim sukcesem zakończył się udział polskich zespołów studenckich w prestiżowych zawodach SAE Aero Design West, które odbyły się w dniach 24-26 kwietnia w Kalifornii. Polskie uczelnie techniczne zdominowały rywalizację w konkursie.


  Zadaniem młodych inżynierów z całego świata (76 zespołów m.in. z USA, Indii, Japonii, Kanady, Meksyku czy Chin) było zbudowanie zdalnie sterowanego modelu tzw. samolotu udźwigowego. Samoloty rywalizują w trzech klasach: Micro, Regular oraz Advanced. Modele samolotów oceniają m.in. przedstawiciele NASA i Boeinga, a wygrywa drużyna, która zdoła wynieść jak największy ciężar w powietrze (przy jak najmniejszej masie własnej modelu). W rywalizacji liczą się także prezentacja modelu (m.in. ocena materiałów użytych do konstrukcji) oraz precyzja z jaką ładunek niesiony przez samolot zostanie zrzucony do celu na ziemi.

  Tradycyjnie najlepszym wynikiem pochwalić może się Politechnika Warszawska, której studenci startują w tych zawodach już od 1991 roku. Tegoroczny bilans konkursu to cztery medale złote (w klasyfikacji generalnej Micro; w klasyfikacji generalnej Regular; za max payload w klasie Regular; oraz za max payload fraction w klasie Micro) i jeden brązowy (za prezentację ustną w klasie Micro). - W klasie Micro dzięki błyskawicznemu złożeniu modelu (w 58 sek.) i skutecznym lotom z dużym obciążeniem od samego początku udało nam się wyrobić bezpieczną przewagę już pierwszego dnia. W niedzielę, mając pewne zwycięstwo, postanowiliśmy załadować wszystko co mamy i spróbować nagiąć trochę prawa fizyki. Udało się! Nasz model podniósł prawie dziewięciokrotność masy własnej i zdeklasował rywali. – opowiadają członkowie Studenckiego Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE Aero Design Politechniki Warszawskiej.


  No a potem łowcy głów ,drenujący najlepsze mózgi ze świata ich wyrwą, jak zawsze!!!
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=10&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjVoP3a68jXAhWGQpoKHRcLDzwQFghWMAk&url=http%3A%2F%2Fwww.studia.net%2Fpraca%2F5401-najlepsi-polscy-studenci-wyjada-na-staze-do-usa&usg=AOvVaw0Jy0ugJkEYYntqKXOFv3jg
 • @trojanka 20:24:30
  "Tradycyjnie najlepszym wynikiem pochwalić może się Politechnika Warszawska"
  A na którym miejscu w Rankingu Uczelni na świecie znajduje się Politechnika Warszawska ?
  Tak z ciekawości pytam...
 • @trojanka 20:13:35
  Nie lubię gdy to jest spam nie na temat ale takie możesz mi wklejać w ilościach nieograniczonych :))
  Dzięki!
 • @SZS 20:36:20
  No jest na diabelskiej pozycji:666

  https://www.pw.edu.pl/Uczelnia/PW-w-rankingach-i-konkursach

  Politechnika Warszawska w rankingu CWUR 2017
  Opublikowano: 17.10.2017 10:07
  Gmach Główny Politechniki Warszawskiej
  fot. BPI
  PW jest trzecią polską uczelnią w najnowszej edycji międzynarodowego rankingu CWUR (The Center for World University Ranking). Wyżej sklasyfikowano tylko Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski.

  Politechnika zajęła w zestawieniu 666. miejsce. UJ znalazł się na 421. pozycji, a UW na 464. W rankingu uwzględniono 7 polskich uczelni.

  CWUR prezentuje 1000 najlepszych uczelni z całego świata. W tym roku - podobnie jak w poprzedniej edycji - czołowe miejsca zajęły Uniwersytet Harvarda, Uniwersytet Stanforda i Massachusetts Institute of Technology (MIT).

  Ranking oparty jest na ośmiu kryteriach. Są to: sukcesy absolwentów oraz kadry dydaktycznej w międzynarodowych konkursach, zatrudnienie absolwentów na dyrektorskich stanowiskach w firmach o zasięgu globalnym, publikacje w cenionych pismach naukowych oraz najbardziej wpływowych periodykach, cytowalność, indeks Hirscha całej uczelni oraz liczbę międzynarodowych patentów.

  Pełne wyniki rankingu dostępne są na stronie CWUR
 • @SZS 20:36:20
  Politechnika Warszawska w rankingu QS EECA
  Opublikowano: 25.10.2017 11:28
  Gmach Główny Politechniki Warszawskiej
  fot. BPI
  Nasza Uczelnia została sklasyfikowana na 19. miejscu w rankingu obejmującym najlepsze szkoły wyższe z krajów rozwijającej się Europy i centralnej Azji.

  W zestawieniu uwzględniono w sumie 200 uczelni, w tym 19 z naszego kraju. Spośród polskich uczelni wyższą pozycję od Politechniki Warszawskiej zajęły Uniwersytet Warszawski (6. miejsce) i Uniwersytet Jagielloński (14. miejsce). To oznacza, że PW jest najlepszą polską uczelnią techniczną w rankingu QS EECA.

  Ranking jest przygotowywany przez firmę Quacquarelli Symonds (QS), która specjalizuje się w temacie szkolnictwa i studiów zagranicznych. Przygotowuje ona ogólny rankingu QS World University Rankings, a także rankingi tematyczne, m.in. BRICS, EECA, BY FIELD i BY SUBJECT.

  Ranking QS EECA jest opracowywany od 2014 roku.

  W tworzeniu zestawienia bierze się pod uwagę 9 kryteriów. Są to: reputacja akademicka, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczba publikacji, wpływ Internetu, liczba cytowań, pracownicy z tytułem doktora, liczba studentów z zagranicy oraz liczba pracowników z zagranicy.

  Pełny ranking dostępny na stronie Top Universities
 • @trojanka 20:24:30
  //No a potem łowcy głów ,drenujący najlepsze mózgi ze świata ich wyrwą, jak zawsze!!!//

  Mi właśnie chodzi o to, żeby te pieniądze, którymi napychamy chazarskie kieszenie za militarny złom, zostały w Polsce i służyły naszym dzieciakom a w konsekwencji całej Polsce. Nawet jakbyśmy dali najlepszym po 1 mln $ na rok to i tak oszczędzimy górę pieniędzy.

  "Dzieciaki" to oczywiście skrót myślowy bo to są już poważni ludzie z ogromnym talentem i już dużą wiedzą.
  Tak się ograbia Polskę z najlepszych ludzi bo nawet porządnego hydraulika ciężko znaleźć. Ale mamy za to zalew Ukraińców...
 • @SZS 20:36:20
  A ten "ranking" to czego dotyczy? Wygrali bezpośrednią rywalizację z innymi to są mistrzami.
  A co mnie obchodzi jakiś "ranking"...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:46:46
  Dokładnie tak!!Powinni dostawać stypendia i wszelkie udogodnienia i siedzieć w laboratoriach i pracowniach i kombinować!!Gdy Polska była Polską!!!
  Syn znajomej , geniusz programista, pod sam koniec zrezygnował z doktoratu, któryy mial na ukończeniu.Bo urodziło mu się 2 dziecko, kredyt na mieszkanie ,żona nie pracowała i chłop poszedł zasuwac, wprawdzie za dobre pieniądze, ale jako wyrobnik do jakiegoś amerykańca do firmy!
  I doktorat poszedł się paśc, a facet łebski jak nic!!
  I to jest t a nieszczęsna polska niemozność zadbania o swoich, geniuszy,inżynierów, lekarzy, emerytów.
  Ważne że waadze Ukrainy usatysfakcjonowane!!a raczej właściciele ich i nas!!
  ja wierzę, że Polacy właściwie traktowani , opłacani i rządzeni, nawet przy wszystkich swoich wadach , położyliby ze swoim sprytem i zdolnościami Jełrope na kolana.Szkoda nas!!!!!!
 • Pieniądz oparty na wierze, pieniądz oparty na F-16 i co nas czeka.
  http://blogpublika.com/2017/09/20/pieniadz-oparty-na-wierze-pieniadz-oparty-na-f-16-i-co-nas-czeka/

  Im mniej operacji będzie się odbywało w dolarach, tym bardziej będą one ludziom niepotrzebne. A mechanizm międzynarodowych finansów jest taki, że gdy nikt nie potrzebuje jakiejś waluty, to te niepotrzebne nikomu pieniądze wracają tam skąd pochodzą. Gdy miliardy ze światowych rezerw walutowych zaczną wracać do USA, to pojawi się problem nadmiaru pieniądza. Taki nadmiar prowadzi wprost do sytuacji, którą w Europie po Pierwszej Wojnie Światowej poznali Niemcy, a którą dziś mają na co dzień mieszkańcy Zimbabwe. My w Polsce też się o nią otarliśmy: HIPERINFLACJA.

  Tyle, że w przypadku pojawienia się tego zjawiska w USA będziemy mieli do czynienia nie tylko z kolejnym dodawaniem zer do jedynek na banknotach. Uprzywilejowana pozycja USA powoduje, że najprawdopodobniej doprowadzi to do załamania się całości systemu finansowego świata. Nastąpi zapowiadany przez wielu specjalistów jako nieunikniony RESET. Ludzie stracą wiarę w wartość pieniądza – wszelkiego pieniądze, bo jeśli dolar straci wartość, to inne waluty tym bardziej. I nie będzie to utrata wartości o ileś tam procent – 50 czy 90. Będzie to utrata wartości CAŁKOWITA. Banknoty będą warte tyle, ile papier i farba, którą zawierają, czyli NIC.

  I co wtedy?

  Wtedy przyjdzie nam się zapewne przeprosić ze złotem, które od tysięcy lat ma wciąż tę samą faktyczną wartość, a które ludzie chcą mieć tylko dla samego faktu posiadania go. Zanim to nastąpi jednak, to przejdziemy przez okres całkowitego braku pieniędzy, co może spowodować niezłe zamieszanie, wszędzie. No bo spróbujmy sobie wyobrazić świat, w którym w sklepie nie ma cen, bo nie ma niczego w czym można by je określić. Jeśli taka sytuacja miałaby miejsce nawet przez kilka miesięcy, czy nawet tygodni, mogłoby to doprowadzić do totalnej katastrofy.

  Jeśli ja to wiem, to oczywiście wiedzą to również ludzie decydujący o losach świata. Jednak warto się zastanowić, czy naprawdę się do katastrofy przygotowują, czy też jest to im obojętne. Tego nie wiemy i chyba będziemy musieli poczekać na złamanie się obecnego systemu, by to sprawdzić. W każdym razie warto pamiętać o tym, że systemy pieniądza opartego na wierze w to, że ma wartość, bez oparcia go o wymierne wartości materialne, czyli złoto, w historii świata utrzymywały się średnio przez ok 25 lat.

  Obecny system trwa od 1971.

  To nie oznacza raczej, że tym razem się uda. To oznacza, że jak się tym razem załamie, to nie będzie to lokalny kryzys jakimś miejscu na Ziemi, tylko kryzys globalny, przed którym nie da się nigdzie uciec.

  Kryzys o rozmiarach takich, że ten z 1929 będziemy określać jako niewielkie zawirowanie.
 • @ Autor+5
  Świetna analiza.

  "Wygląda jednak na to, że ani Chiny ani Rosja nie dążą do ataku na dolara w celu jego eliminacji."

  Nie dążą na razie, gdyż mają zbyt duże rezerwy w dolarach, które na tym etapie reformy monetarnej są niezbędne by utrzymać stabilny kurs juana i walut powiązanych.

  Gdy przechodzenie na Juana, przejmie 3040 % rynku, dolar będzie zaatakowany. Pierwszym sygnałem będzie wykup majątku i surowców z USA za zgromadzone rezerwy dolarów.

  PS:

  Trudno mi dziś ustalić jaki procent rynku światowego, musi uchwycić wymiana w Juanach, bo nie mam danych by to policzyć. Atak na dolara nastąpi na pewno. Rezerwy łączne Rosji i Chin przekraczają znacznie całe roczne PKB USA.

  Rosja i Chiny są wstanie wykupić większość kluczowych firm dla przemysłu USA np. Boeinga, czy elektrownie.

  Jednak na pewno, gdyby wierzyciele chcieli zamienić dolary na obligacje amerykańskich firm, kongres USA się na to nie zgodzi.

  To w wypadku większej skali, zaowocuje spadkiem wiarygodności i atrakcyjności dolara, w konsekwencji ogromnym krachem na giełdzie.

  Chiny i Rosja podejmą atak, gdy rezerwy dolarowe będą dla nich niepotrzebne dla stabilizacji Juana i gdy jak najwięcej dolarów zdążą się pozbyć jako jedni z pierwszych.
 • @trojanka 21:08:17
  Pełna zgoda Trojanko! Nie masz "cwaniaka" na Polaka.

  Kiedyś opowiadał mi jeden Neapolitańczyk jak trójka Polaków (to było jakieś 25 lat temu) w Neapolu wycyganiła morze pieniędzy od rdzennych Neapolitańczyków. I nie uciekali się do użycia broni jak Albańczycy tylko głową robili.
  Dla Neapolu to była największa potwarz bo sami uchodzą w Italii za największych przekrętasów. I są z tego dumni.

  Można? Można :))))

  Tylko, że nami nie rządzą polscy "cwaniacy" tylko jakieś kosmopolityczne mendy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:48:40
  A ten "ranking" to czego dotyczy?
  Ano tego, że 666 Uczelnia w rankingu CWUR potrafi pozostawić w pokonanym polu 665 wyżej sklasyfikowanych Uczelni. I tylko tyle. Albo aż tyle....
 • @Fischer 21:23:01
  //Nie dążą na razie, gdyż mają zbyt duże rezerwy w dolarach//

  Racja.
  Póki co Chiny i Rosja mają dolarów w brud i zwykłą głupotą byłoby wrzucać je do pieca.
  Przejście na alternatywną walutę zapasową musi odbyć się w sposób delikatny.

  Gdyby dziś Chiny chciały uzyskać zapłatę za papiery dłużne bezpośrednio od USA to nie wiem czy Kalifornia by starczyła. Pewnie musieliby dorzucić ładny kawałek Teksasu. Ale wiadomo, że to nierealne.

  //Atak na dolara nastąpi na pewno.//

  Oczywiście, że nastąpi. Piszę o tym od lat i wszystko się sprawdza choć wielu się ze mnie śmiało. Z faktami jednak ciężko polemizować...

  Różnica między USA a Chinami polega na tym, że ci pierwsi stosują zasadę "napaść, ukraść i zabić" a Chiny wolą podporządkowywać sobie innych dobrym słowem i dobrymi interesami. Na to też trzeba uważać bo następny szeryf nie jest potrzebny.
  W każdym razie Polska powinna być tego świadoma i odpowiednio się ustawić. I nie chodzi o robienie laski komu innemu tylko o pragmatyzm narodowy.
  Chińczycy, w przeciwieństwie do USA to doskonale rozumieją bo jeszcze niedawno byli upokarzani przez wszystkich możnych tego świata.
 • @SZS 21:35:40
  No to super bo już myślałem, że kwestionujesz sukces naszych Orłów :))
 • @trojanka 21:20:41
  "W każdym razie warto pamiętać o tym, że systemy pieniądza opartego na wierze w to, że ma wartość, bez oparcia go o wymierne wartości materialne, czyli złoto, w historii świata utrzymywały się średnio przez ok 25 lat".

  To by tłumaczyło dlaczego tak bardzo chcą wprowadzać gdzie zdołają faktyczny faszyzm (a z demokracją fasadową po to aby zwalczać pod pretekstem faszyzmu jako "oczywiście nagannemu" wszystko co zawadza temu systemowi).

  Rzecz w tym, że faszyzm daje odgórnym, dyktatorskim władzom możliwości stanowienia praw jakie zechcą i nie ma nikogo, kto by ich z tego rozliczał, bo one same się stawiają nie tylko ponad prawem, ale i przed moralnością, oraz wyłączają naród z faktycznej władzy zwierzchniej nad władzami państwowymi, a zarazem dysponują i mediami i środkami siłowymi, a w razie czego i wymuszeniami terrorystycznymi.

  W skrócie to się nazywa "drukowanie praw z powietrza". Do tego dochodzi "drukowanie pieniędzy z powietrza, bo one też są prawem.

  Na tym się jednak nie kończy, bo od dawna drukują z powietrza i ceny. Ludzie nie mają już żadnych naturalnych przeliczników wartości z pewnością dla większości towarów. To już od dawna nie jest kwestia wiary.
  Bandycki system chce mieć pewność - choćby po trupach.

  Mało tego - są umowy typu CETA, czy ACTA, że w ich wyniku drukowanymi z powietrza są i zyski dla wybranych i bankructwa dla skazanych zaocznie z czyjegoś widzimisię ("prawo do zysku").

  A to nie koniec tych drukowań.


  Tak więc to że dawniej takie systemy utrzymywały się przez 25 lat dziś nic nie znaczy - to może być znacznie przedłużane.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:43:56
  Niestety z takiego faktu płynie zagrożenie dla takich państw jak Grecja, Ukraina i POLSKA.

  USA by ratować śmieciowego dolara, będzie udzielać wszystkim (chętnie, a nawet z pistoletem przy głowie) pożyczek i kredytów np. na zakup broni (na dziś Patriotów). To forma zabezpieczenia amerykańskiej gotówki przez obligacje i zobowiązania państw trzecich. Inaczej mówiąc ich śmieciowy dolar będzie miał pokrycie w naszym majątku.

  Nasi "ekonomiści" nie zdają sobie z tego sprawy, a pożyczki w dolarach będą traktować jako sukces.

  Zobaczymy jak to mówił syjonista, Raduś, kto pierwszy zrobi jankiesom laskę.
 • @Fischer 23:16:33
  Zagrożenie dla czyjej Polski ?. Dobre pytanie , pozdrawiam . https://www.youtube.com/watch?v=rHS0wzvJ-jI
 • "osiągną gigantyczny pułap 20 bilionów $"
  Nie bilionów! Trylionów!
 • Druga opcja czyli wojna!
  Najbardziej realna w tej sytuacji jest opcja druga czyli wojna i do tego się przygotowujmy.
  Jest w zanadrzu jeszcze trzecia opcja czyli wojna niejawna - to co dzieje się właśnie teraz.
  Jeśli się uda obalić patiotyczne rządy w Rosji i zdegenerować Chiny od środka czyli przejąć kontrolę nad nimi to obecny system finansowy zostanie zdemontowany w sposób kontrolowany i zastąpiony czymś dużo gorszym - pieniądz elektroniczny w 100% kontrolowany przez "światową elitę".
  Jeśli zaś chodzi o złoto to nie jestem do końca do niego przekonany.
  Z pewnością lepsze to od tego z czym mamy teraz do czynienia.
  Jednak złotem można również manipulować tak jak to teraz się nawet dzieje.
 • @miarka 22:33:19
  No niestety masz rację!"System" będzie modyfikował grabież, a raczej jej sposoby, w zależności od czynników zewnętrznych.Po trupach narodów, łzach, krwi i zniszczeniu.Jak to diabelski sługus!!
 • @Robik 03:24:15
  Przerażenie ogarnia na to,że będzie jak piszesz!
  Ale nawet niewprawny obserwator sceny politycznej, jak ja, widzi gołym okiem jak te przygotowania trwają.
  Na razie niszczą Rosję ekonomicznie z każdej strony.Sankcje, manipulacje cenami ropy i kursem rubla.
  Poza tym próby szarpania lub kupienia krajów obok Rosji, które kiedyś stanowiły część ZSRR, szczególnie Kazachstan bo ma długa granicę z Rosją.
  Równocześnie ,trwa podjudzanie i finansowanie V kolumny wewnątrz kraju i udeptywanie pola walki dookoła. Do tego wojna propagandowa, mająca na celu pokazać tzw."społeczności międzynarodowej i opinii publicznej", że jedynym wyjściem jest zaatakowanie Rosji przejęcie kraju z zasobami i wybicie ludności.
  Tę nagonkę wyraźnie widać na forach głównych portali internetowych, przoduje interia.Masy trolli ukraińskich, polskich, zza oceanu polskojęzycznych też ,opłacanych najpewniej przez Serosza z pewnej fundacji, dzień i noc , opluwa , nieraz w najbardziej ordynarny sposób kraj i ludzi.
  Łącznie z życzeniem śmierci całemu nardowi, zrzuceniem wszelkiej maści bomb / wodorówka, atomówka, broń biologiczna/.
  To ma przygotować grunt pod atak, tak myślę.Zawsze przed takimi "imprezami" , są takie akcje, a to broń chemiczne uzyta przez reżim w Iraku, której nie było,a to konieczność wprowadzenia demokracji zamiast "reżimu".
  I żeby ludzie nie protestowali / zawsze jest część normalnych, poza tym kto chce żeby krew mu płynęła ulicami/są kolejne miliardowe dotacje w Babilonie na "wojnę elekttroniczną " z Rosją,.
  Zresztą "zyganie i prowokowanie trwa cały czas.Zabicie 6 ambasadorów, strącenie 3 samolotów / to strącanie to jakaś sprytna metoda na dyscyplinowanie niegrzecznych/i wiele innych zabiegów.
  Ja wciąz mam nadzieję , ze palec Opatrzności wciśnie np. pewnien guzik.Niekoniecznie z napisem koniec, ale z ........nazwą parku misia Yogi!!Chociaż nie, ludzie by ucierpieli a nie banksterskie plemię od żmii.
 • @SZS 21:35:40
  "Ano tego, że 666 Uczelnia w rankingu CWUR potrafi pozostawić w pokonanym polu 665 wyżej sklasyfikowanych Uczelni. I tylko tyle. Albo aż tyle...."

  A to z kolei rodzi pytanie kto układa rankingi...
  Potem jest pytanie o przyznawanie nagród Nobla, eurowizji, tytułów Miss itd...
  A wszystko coraz bardziej cuchnie.

  Pozdro!
 • @trojanka 08:46:43
  trojanko,
  Nie popadaj w czarną rozpacz. Damy radę!

  Nie na darmo polskie kobiety zbierają się przy kapliczkach na majowe.

  Nasza Matka, Królowa Polski nie raz już nam pomogła.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:14:14
  Dobra, pocieszyłeś mnie!!!Po ile kałachy na placu??? a miałam se buty kupić, cholercia!!!
  A polskie kobiety rzecz jasna, to jest siła!!sprzedają obrączki, drą szarpie, czekają , jak trzeba to biorą broń do ręki!!
  martwi mnie tylko , 'Nowa cywilizacja" przyniosła przymus łatwego życia lub wręcz przeciwnie beznadzieję i bezsilnośc wobec trudności życiowych i polskie dzieci czasem lądują w smietniku!!
  Modlitwa jak najbardziej!!!są sytuacje , kto doświadczył ten wie, że tylko modlitwa zostaje. Ja już parę razy w życiu zafundowałam " stalking" Zbawicielowi.Ma cierpliwość i miłosierdzie.Zareagował, wprawdzie nieco inaczej niż myślałam, ale OK.
  Są też czasme złośliwe ..jak ja :))))
  https://img8.dmty.pl//uploads/201101/1295636535_by_pamela96_600.jpg
  https://img1.dmty.pl//uploads/201007/1280004494_by_jazlowiak_600.jpg
 • @Jasiek 08:58:15
  Co do rankingu uczelni, jest on anglosaski i bierze pod uwagę ilość publikacji w języku angielski. Z tego tylko powodu te uczelnie przodują w rankingu..

  Pozdrowił
 • @Autor
  Nie zgadzam się z tezą, że to siły zewnętrzne kopią grób dla dolara.
  Przychylam się do tej analizy:

  https://zezorro.blogspot.com/2017/10/trump-rulez.html

  "Warto wszak dla jasności dostrzec, że schyłkowe imperium jankesów wchodzi w ten okres dobrze przygotowane i doskonale świadome rozwoju wypadków, skoro przewidują je i planują na bieżąco od dawna. "

  To jest akcja od dawna planowana i przeprowadzana przez Waszyngton.
  Mimo obiegowej opinii rządzący Ameryką to nie idioci, to wyrachowani bezwzględni gracze. Co z tego wyniknie, nie wiadomo, wojna jest jednym ze scenariuszy..

  Tak się zastanawiam nad nagłym uwolnieniem eksportu węglowodorów amerykańskich.. Dochodzę do wniosku, że to w celu szybkiego pozbycia się póki są coś warte, bo na progu czekają już alternatywne źródła energii, których wdrożenie zlikwiduję praktycznie zapotrzebowanie na węglowodory na Świecie..

  Pozdrawiam
 • @wk..ny 11:01:18
  Nie będę komentować wszystkiego, w sumie się zgadzam.

  //bo na progu czekają już alternatywne źródła energii, których wdrożenie zlikwiduję praktycznie zapotrzebowanie na węglowodory na Świecie..//

  Nikola Tesla się kłania :))

  Węglowodory są potrzebne do ustawiania świata, do wywoływania wojen i do kontroli nad stadami baranów.

  Pomysł Nikol' załatwi te sprawy tylko czy chazarzy się na to zgodzą? :)))
  (Ja osobiście, mam w doopie to koczownicze plemię)

  Ty jako facet ze źródeł Polski to wiesz :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:16:54
  Skłaniam się ku temu, że Wszechświat ma naturę elektryczną, energia jest wszędzie. Tesla udowodnił; energia jest wszędzie, dostępna na wyciągnięcie "ręki". Ograniczanie dostępu to kontrola/niewola.

  Wolna energia, to wolność, o tym wie każdy, a ci co chowają do sejfów setki patentów (po dobroci dając miliony dolarów, albo zabijając twórców) wiedzą najlepiej.. Wolna energia w końcu stanie się faktem, ale projektanci NWO muszą najpierw domknąć projekt "globalny obóz koncetracyjny", bo tam nawet wolną energię można kontrolować i reglamentować..

  Sprawy przyspieszyły, na naszych oczach, a może raczej opóźniły się?
  Za życia czołowych "reptilian" miało by się to nie dokonać?
  Ich pycha i świadomość dopinania tematu projektowanego i wdrażanego od setek (tysięcy?) lat może być naszym sprzymierzeńcem.. spieszą się.. przeszczep mózgu jeszcze nie pewny, a chcieli by zostać za życia kapo obozu koncentracyjnego zwanego kiedyś Ziemia..

  Na naszą wygraną szans nie widzę, ale jest szansa, że oni w pośpiechu tyle błędów popełnią, że przegrają..
 • @Casey 01:11:10
  Jednak bilionów. To zaraz po miliardach. W języku angielskim jest inaczej.
 • @trojanka 09:29:00
  //Po ile kałachy na placu??? a miałam se buty kupić, cholercia!!!//

  A kup se :) Pewnie i tak masz pół szafy ale jeszcze jedna para się zmieści.

  O kałachy się nie martw, słynna fabryka maszyn do szycia zadbała... :)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY

więcej