Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
438 postów 18461 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Dlaczego rosyjska propaganda bije na głowę zachodnią?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najprawdziwsza prawda "wolnego" świata powinna sama się obronić ale czynione starania i lamenty świadczą jednak o czymś zupełnie innym.

 

 

 

Temat rosyjskiej propagandy, która ponoć zalewa świat, ingeruje w "demokratyczne" procesy "wolnego" świata (z wyborem prezydenta USA włącznie) rozpala umysły nie tylko publicystów, którzy najęli się do pracy w zachodniej machinie propagandowej ale także polityków. Powstają różne instytucjonalne inicjatywy tworów, które mają walczyć z rosyjską i prorosyjską propagandą, która stała się już tak groźna, że należy zewrzeć szeregi i zwalczać wszelkimi możliwymi środkami, żeby niewinne i prawe umysły obywateli "wolnego" świata nie były infekowane wrażą, putinowską propagandą.

Polskie tuzy, obrońcy "wolnego" świata też nie zasypują gruszek w popiele. Takie giganty "wolnej" myśli jak ex (na całe szczęście) ministerka MSZ Fotyga, którą uważałem za najgorszego dyplomatę w historii Polski.Została jednak wyprzedzona o kilka długości przez przyszłego ambasadora w San Escobar, dyplomatoła Waszczykowskiego) czy minister wojny pan Antoni stoją w pierwszym szeregu bojowników o "prawdę". To nic, że ta ichnia "prawda" bardziej przypomina pewną codzienną gazetę z czasów słusznie minionych oraz profetyczne powieści G.Orwella. Walczyć trzeba bo wymagają tego od nich polityczni sponsorzy.

Gruszek w popiele nie zasypują także medialni przewodnicy tragicznie podzielonego Narodu Polskiego czyli redy Michnik i Sakiewicz. Zwłaszcza ten ostatni wyróżnia się wybitną gorliwością w zwalczaniu "kacapskiej propagandy" i "kacapskich trolli" będących rzekomo na liście płac Kremla. Nie śpi oczywiście TVPiS i inne TVNy czy Onety.

Te podziwu godne wysiłki wyżej wymienionych nie przynoszą jednak oczekiwanych efektów, mimo że prowadzone są na ogromną skalę z użyciem poważnych środków finansowych. Skąd więc te porażki? Przecież najprawdziwsza prawda "wolnego" świata powinna sama się obronić ale czynione starania i lamenty świadczą jednak o czymś zupełnie innym. Może być tak, że to co głoszą nie jest prawdą tylko "Prawdą" albo o tym, że Rosjanie znają jakieś tajemnicze sposoby ogłupiania "wolnych" społeczeństw. Kilka wiarygodnych i trzymających się kupy wyjaśnień znalazłem w artykule The Saker, z pochodzenia Rosjanina, naturalizowanego Amerykanina, wykształconego w Szwajcarii i USA blogera, analityka i politologa. Całość znajdziecie tutaj //thesaker.is/re-visiting-russian-counter-propaganda-methods/

Przytoczę jedynie kilka najciekawszych fragmentów, które jak wynika z moich osobistych obserwacji, dość wiarygodnie tłumaczą to niezwykłe zjawisko.

----------------------------------------------------------------------------

W maju 2016 napisałem artykuł dla The Unz Review zatytułowany "Kontrpropaganda na rosyjski sposób", w którym starałem się ukazać nieskończoną różnicę między starym, sowieckim podejściem do propagandy i kontrpropagandy a podejściem aplikowanym przez rosyjskie władze dziś. Główna różnica polegała na tym, że sowieci robili wszystko by uniemożliwić dostęp ludu sowieckiego do zachodniej propagandy. Dziś Rosjanie robią dokładnie na odwrót - robią wszystko by się upewnić czy zachodnia propaganda dociera do każdego, pojedynczego domu w Rosji.

(...) Jedna z technik używanych regularnie w rosyjskich talk show polega na prezentowaniu krótkiego reportażu na temat ostatnich, szalonych medialnych absurdów pochodzących z USA i Europy Zachodniej by potem pytać o opinię zaproszonych, filo-amerykańskich gości. Ci "liberałowie" (...) są bardzo zakłopotani i zwykle przyznają, że to wszystko głupoty lub starają się znaleźć pdobne absurdy w mediach rosyjskich (których też jest wiele) by wykazać, że "także my jesteśmy w jednakowym stopniu źli". Nie muszę nawet pisać, że abstrahując od tego jaką formę "ucieczki" wybiorą, wychodzą albo na totalnych idiotów albo zdrajców.

(...) Jest to, z różnych powodów, wspaniała technika propagandowa. Po pierwsze jednoczy rusofobów wewnętrznych i zewnętrznych, którzy czują się zobowiązani wspierać się wzajemnie co przynosi skutki odwrotne od zamierzonych. Nie ma potrzeby przyklejać komuś etykietki zdrajcy kiedy oni sami wykonują świetną robotę by by taką etykietkę sobie przykleić. (...) Przeciętny Rosjanin, który słucha takiego rosyjskiego "liberała" zadaje sobie natychmiast pytanie - "ile CIA płaci temu skur...owi, żeby wygłaszał takie głupoty?"

(...) W efekcie rosyjskiemu społeczeństwu aplikowana jest codzienna dawka zachodniej propagandy (alias "przekazu demokratycznego") dzięki uprzejmości Kremla i to jest to, czego imbecyle u władzy na Zachodzie nie mogą sobie nawet wyobrazić.

(...) Wszystkie główne państwa zaangażowane w II WŚ posiadały swój własny aparat propagandowy, który był skierowany wyłącznie do własnych społeczeństw. (...) Dziś sytuacja zmieniła się diametralnie i Rosjanie zrozumieli to dużo lepiej niż ktokolwiek na Zachodzie - w erze Internetu i TV satelitarnej jest niemożliwym kierować swojego przekazu tylko do odbiorcy wewnętrznego lub zakazać docierania propagandy innych do własnych społeczeństw. Amerykanie działają tak samo jak robili to w połowie lat 70', kierując cały propagandowy wysiłek w stronę odbiorcy wewnętrznego, tak jakby cały świat nie analizował co CNN i inni mają do powiedzenia a Zachód jest w Rosji niepopularny ze względu na "kontrolę Putina nad mediami". Chyba nie można być już bardzie oderwanym od rzeczywistości.

Prawda jest taka, że ok. 80% lub więcej Rosjan popiera Putina bo są wystawiani codziennie na działania zachodniej machiny propagandowej i jej przekazu.

Jak to możliwe?

Po pierwsze kontrprpaganda rosyjska nie zwraca się do wyizolowanej grupy odbiorców lecz jest taka sama jak treści w kanałach krajowych i te kierowane do odbiorcy zagranicznego przez RT czy Sputnik. Wysiłek propagandowy Rosji jest globalny i wewnętrznie spójny. Ponadto, nawet ryzykując wrażenie rosyjskiego propagandysty, powiedziałbym rzecz dość ewidentną, dla wielu jeszcze trudną do pojęcia - Rosjanie nie mają potrzeby kłamać, ich propaganda jest z gruntu prawdziwa, oparta na faktach i logice. (...) Przykład Syrii - Rosjanie nie mają potrzeby by kłamać bo robią tam dokładnie to co mówią: uwalniają Syrię od ISIS.

(...) Bycie wiarygodnym nie przeszkadza Rosjanom być cwanymi lecz sposób w jaki zwalczają zachodnią produkcję propagandową jest bardzo inteligentny. Ewidentnie ktoś na Kremlu pojął bolesne doświadczenia dysfunkcji i głupoty sowieckiego aparatu propagandowego. (...) Tak więc Rosjanie używają bezgranicznej arogancji i bardzo źle ukrywanej nienawiści najbardziej nadętych i mało inteligentnych przedstawicieli Zachodu by pokazać stan dominujących tam elit. Gdyby przekaz brzmiał " wszyscy na Zachodzie nas nienawidzą" to byłoby to zbyt grubiańskie, nieprawdziwe i nieetyczne. Ale jeśli przekaz brzmi - "zachodnie elity was nienawidzą" to jest to absolutną prawdą.

(...) Jedną z podstawowych słabości amerykańskich elit jest to, że nie zadały sobie trudu pilnego studiowania nauk politycznych, nie mówiąc już o marksizmie a jeszcze mniej o dialektyce heglowskiej. I to wcale dla nich nie jest dobre bo stają przed wewnętrzną sprzecznością całej maszyny propagandowej anglo-syjonistycznej, co sprawia, że RT, Sputnik i w ogóle filorosyjski Internet staje się jeszcze bardziej atrakcyjny dla odbiorcy zachodniego niż kiedyś. I faktycznie, wszystkie wysiłki by kontrastować "rosyjskich propagandystów" służą tylko ich wzmocnieniu sprawiając, że lektura rosyjskich źródeł jest czymś sexy i podniecającym.

(...) Popularność Putina będzie rosła, podczas gdy zachodnie, syjonistyczne media będą to tłumaczyć totalną kontrolą, którą "reżim Putina" ma nad rosyjskimi mediami.

------------------------------------------

Tyle The Saker. Trzeba być wyjątkowo zmanipulowanym osobnikiem (albo płatnym, syjonistycznym trollem), żeby nie przyznać cytowanemu wyżej Autorowi racji. Dowodów dostarczają publikacje prasowe w "polskich" gazetach, programy telewizyjne i portale internetowe. Gdyby było inaczej nie musiano by angażować takich "asów" jak Macierewicz, Sakiewicz, Targalski czy Fotyga.

A napisane jest, że "prawda sama się obroni".

KOMENTARZE

 • Delegacja Izraela wyproszona
  przez delegację Kuwejtu z posiedzenia Unii Międzyparlamentarnej w Rosji:
  https://www.youtube.com/watch?v=kYkWi2GV5xo
 • Staraj się myśleć własną głową Jarek! ... :)))
  .
  tj. ani amerykańską, ani żydowską, ani niemiecką, no i nie rosyjską!

  puścili bujdę o Kurzu, dla przykładu... wielu się na nią złapało...

  wczoraj wysłałem Prof. Dakowskiemu link:

  A Facebook-verified Russian proxy site is pushing a fake news story attacking George Soros

  Fake news purveyor YourNewsWire is pushing a false narrative on its site and affiliated Facebook-verified page claiming that newly minted Austrian Chancellor Sebastian Kurz has banned “George Soros’s foundations from Austria.”

  https://www.mediamatters.org/blog/2017/10/20/facebook-verified-russian-proxy-site-pushing-fake-news-story-attacking-george-soros/218282

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21262&Itemid=119
 • @RAM 14:04:43
  //Staraj się myśleć własną głową Jarek! ... :)))//

  Staram się a jak ktoś myśli jak ja to go cytuję a czasami tłumaczę.

  Czyżby nie przyganiał kocioł garnkowi? :))))
 • @wercia 14:02:48
  Ostatnio chazarscy syjoniści mają złą passę.
  Jak mi psiklo... :(
 • jeśli nawet byłaby to prawda,
  a nie jest,

  to jak widać za oknem, nie jest to prawdą w Polsce,

  bowiem Polacy są rozumni inaczej
 • @RAM 14:04:43
  Kurz to żydowski przydupas.

  https://www.youtube.com/watch?v=kZ4LMpslIuc
 • @interesariusz z PL 14:31:08
  //jeśli nawet byłaby to prawda, a nie jest,//

  A tak więcej konkretów?
 • zgadza się...
  ...generalnie zachodnia zjada się od ogona...ale w Polsce to wybitna zasługa takich durniów jak tow Targalski :))...fajnie Górski przedstawił towarzysza...majstersztyk:))...ustawiłem od tego momentu...

  https://youtu.be/aUeb35T7RM4?t=382
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:41:13
  to, że my nie ulegamy ameryckiej propagandzie, to nie odnosi się to nie tylko do tłuszczy, ale i do wielu akademików,

  zobacz, jak siłe przebicia mają ruskie np, w ONZcie,

  jaką u innych, nawet u Serbów, których nie obronili, chociaż potem wiele pomogli,

  no i jaką u Antka, czyli u Nas
 • @interesariusz z PL 17:10:48
  // u Antka, czyli u Nas//

  To Antek jest nasz? Nie wiedziałem...

  Masz dużo racji, siła rażenia syjonistycznej propagandy jest jeszcze ogromna ale jak słusznie zauważyłeś, działa głównie na tłuszczę. O losach państw nie decyduje jednak motłoch, mimo kartki wyborczej.
  Bądźmy więc dobrej myśli :)
 • Wszystkim Polkom, którzy z gołymi pięściami ruszyliby na Rosję, chciałbym...
  opowiedzieć pewną historię którą słyszałem od zaprzyjaźnionych Rosjan. Otóż w październiku lub listopadzie (chyba, bo już nie pamiętam daty), Rosjanie obchodzą jakieś polskie święto i w tym dniu, na Placu Czerwonym chodzą procesje Rosjan z polskimi, biało-czerwonymi flagami...
  Czy coś takiego byłoby możliwe w Polsce?
 • w punkt
  ten numer Ruscy juz kiedyś zrobili, a Zachód sam się podstawia
 • https://nahnews.org
  Straszne szczegóły o ciałach siloviki ATO: są one przywiezione do kostnicy w nocy, wiele - bez organów 22.10.2012 16:33 1484 Straszne szczegóły o ciałach siloviki ATO: są one przywiezione do kostnicy w nocy, wiele - bez organów Kijów, 23 października. Ciało silowików tzw. Operacji antyterrorystycznej, która zmarła w strefie konfliktu zbrojnego, przynoszono do obozowisk w nocy i starannie ukrywają te informacje od krewnych. Zapisz się na nasz kanał w Telegramie i grupach VKontakte i Facebook Jako zastępca ukraińskiego parlamentu Alexei Zhuravko , przed pochówkiem ciała wojskowego starają się doprowadzić do właściwej formy, ponieważ wiele z nich nie posiada organów wewnętrznych. W szczególności, Zhuravko raportuje w oparciu o własne wiarygodne źródła w różnych regionach Ukrainy, w tym wśród zastępców lokalnych, w Odessie, a także
  Источник: https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.pl&sl=ru&sp=nmt4&u=https://nahnews.org/997654-zhutkie-podrobnosti-o-telakh-silovikov-ato-zavozyat-v-morgi-pod-pokrovom-nochi-mnogikh-bez-organov&usg=ALkJrhjB0JuolHmtQLo_Rc9GKvZs-Usm7g

  Ciekawa strona warta byc moze przyjzenia sie blizej i ewentualnej werifikacji...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:31:42
  Myśle, że różnica w stylu zachodniej i rosyjskiej propagandy jest uwarunkowana mentalnością polityczną. Na Zachodzie celem jest przekonanie większości - czyli co najmniej 51%. W Rosji, jest na przekonanie elity czyli górnych 3% powyżej 130 IQ.

  Na krótką metę zachodnia propaganda wygrywa, na długą metę wygrywa rosyjska bo 3% prędzej czy później ukształtuje resztę.
 • @jan 18:55:07
  "Ciekawa strona warta byc moze przyjzenia sie blizej i ewentualnej werifikacji.."

  No to niech Pan to zrobi i przyglądnie się temu Żurawce (polish spelling please).
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:12:55
  Ne rzecz w propagandzie, bo rosyjska propaganda na przykładzie Sputnika to żenada, nic gorszego chyba na zachodzie nie istnieje.
  Rzecz jest w tym co robią Yankesi, w ich polityce, arogancji, agresywnych i zbrodniczych działaniach na wielu kontynentach i w wielu krajach.
  To ludzie widzą i nierzadko odczuwają na swojej skórze. Nie można mieć dobrego zdania o zbrodniarzach, a niestety amerykanie zbrodnie mnożą, w Jugosławii, Iraku, Afganistanie, Syrii, a przecież wcześniej również choćby w Indochinach, w Wietnamie. O takich incydentach jak w Somali już się w zasadzie nie pamięta.
  Tego nie da się zniwelować propagandą.
  Ameryka z niby to światowego żandarma pokazała się terrorystą nr. 1 i to w najgorszym, najbardziej brutalnym wydaniu.
  Ten kraj i ten naród zapisał już na swym koncie miliony śmiertelnych ofiar, w dziesiątkach milionów można liczyć okaleczonych, pozbawionych dachów nad głową i jakichkolwiek środków do życia ludzi.
  Więc nie o propagandzie tu trzeba mówić lecz o faktach, o zbrodniach i ludobójstwie na narodach świata.
 • @Oświat 22:36:37
  Trudno mi z Tobą polemizować, bo...
  Ze wszystkim co napisałeś się zgadzam :))

  Pozdro :)
 • @trybeus 16:22:04 ..zwykły Polak to...
  ...zwykły głąb... tu zapadła cisza i nie ma komentarza ... :(

  tow tym filmiku co Pan podał
  https://youtu.be/aUeb35T7RM4?t=382
 • Rosyjska propaganda kontra żydo-syjonistyczna propaganda !
  Rosjanie wygrywają z żydowską propagandą bo piszą PRAWDĘ o obecnej sytuacji na świecie !

  Rosjanie wygrywają bo ludzie na świecie czują że ROSJA jest obrońcą wolności białego człowieka przed żydo-syjono-lewackim terrorem !

  Ja zawsze zaczynam czytanie od sputnika , potem neon 24


  Oświadczam że przestaje oglądać TVP wiadomości 19,30 !!! bo to jest żydo-banderowskie gówn.. propagandowe !!! które tylko szczuje i szuka wrogów !!! + nastawia Polaków przeciw Rosji Słowianskiej !!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach . Polska Krajem NEUTRALNYM !!!!!!!
 • Nie zlapalem Rosji na klamstwie w ciagu ostatnich 10 lat .
  Czy wiec istnieje Rosyjska szara propaganda? Pisza, mowia prawde, nie wstydza sie wlasnej biedy, dziurawych drog na Syberii, wypadkow samochodowych, pijakow.Pokazuja tez osiagniecia: wierzowce mieszkalne o standarcie ponad zachodnim, most na Krym.To co robia to propaganda biala, mowienie prawdy.Propagandy szarej i czarnej nie stosuja.Teraz USA jest specjalista od czarnej propagandy, co im bokiem wyjdzie.
 • @staszek kieliszek 08:52:15
  Mer miasta Aleksander Jaroszuk obok autobusu miejskiego Kaliningradu z symboliką MŚ 2018
  © SPUTNIK. IGOR ZAREMBO
  Mer Kaliningradu poprosił mieszkańców o opuszczenie miasta na czas MŚ 2018

  Trafić do bramki... w pisuarze

  Przed MŚ 2018 w Kazaniu pozbędą się komarów

  To z dzisiejszego Sputnika,

  a z Neonu

  Oświadczam że przestaje oglądać TVP wiadomości 19,30 !!! bo to jest żydo-banderowskie gówn..
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach

  List Otwarty do Trumpa
  (można składać podpisy)
  opublikowany na:
  https://wiernipolsce.wordpress.com/
 • @Oświat 09:38:10
  //Przed MŚ 2018 w Kazaniu pozbędą się komarów.To z dzisiejszego Sputnika, //

  A co niby jest nie tak z tą informacją? że niby z jakiej przyczyny jest ona dowodem na "propagandę złej jakości" ?
  A może z informacją jest wszystko w porządku a problem stanowi czytelnik Oświat.
  Zastanawiam się co taki Oświat powinien wiedzieć o otaczającym go świecie aby informacja ze sputnika nie wprawiała go w zdumienie.
  Może powinien wiedzieć że:
  miasto Kazań leży na obszarze między rzekami Wołga i Kazanka.Zachodnia i centralna część miasta na odcinku 15 km wychodzi bezpośrednia na Wołgę.Prócz tego w bezpośredniej bliskości miasta leży
  z tuzin niemałych jezior.I jakby tego było mało to jeszcze przez miasto płynie kanał Bulak https://en.wikipedia.org/wiki/Bolaq (wszystkie te tajemnice udało mi się wydrzeć dzięki wikipedii )
  Każdy kto zna życie wie że w takiej sytuacji komary mogą dość skomplikować życie.I komplikują.Zwłaszcza w Kazaniu.
  "Komary osaczyły Kazań" http://www.evening-kazan.ru/articles/komary-vzyali-kazan-v-osadu.html

  "Kazań zaatakowały komary" https://www.kazan.kp.ru/online/news/1742274/

  "Mieszkańcy Kazania o komarach:a będą wogóle je kiedyś truć "
  http://prokazan.ru/news/view/102605
  "Uczeni mówią czy komary atakujące Kazań są groźne" http://prokazan.ru/news/view/90541/view/90541
 • @ikulalibal 10:28:29
  Może dlatego, że temat nie jest związany z wojną, polityką albo wszechmocnych żydach.
 • @fretka 10:52:31
  //Może dlatego, że temat nie jest związany z wojną, polityką albo wszechmocnych żydach.//

  No to co z tego że nie jest.Przy odrobinie "dobrej woli" wszystkie te elementy (czyli:Rosja,Putin,wojna,polityka,żydzi,komary ) można zgrabnie powiązać i wystrugać kawał propagandy w amerykańskim stylu.
  Czy widzisz już te nagłówki ? :)))

  "Kto naprawdę był autorem biblijnej plagi komarów w Egipcie ?"
  "Czy komary atakujące Kazań wymknęły się z tajnych laboratoriów Putina?"
  "Nowa broń biologiczna Putina" (podtytuł:anonimowy pracownik FSB opowiedział naszej redakcji"
  "Rosja wypowiedziała światu wojnę biologiczną.podtytuł:czy kazańskie komary to tylko próba generalna ?"
 • @ikulalibal 10:28:29
  ,,Przed MŚ 2018 w Kazaniu pozbędą się komarów..."
  To jest niezwykle istotna informacja. Trzeba tylko umieć czytać między wierszami, jak za komuny
  ,,Pozbędą się” to znaczy niedwuznacznie i całkowicie na poważnie, przerzucą je na teren Polski w ramach najnowszej wojny hybrydowej, jak niegdyś stonkę ziemniaczaną przerzucili Amerykanie. Komar jest stokrotnie większym zabójcą niż stonka, bo stonka gryzła liście ziemniaków, a komar atakuje wprost i niemiłosiernie człowieka, rodaka, Polaka, przenosi choroby a to już jest broń biologiczna grożąca zagładą całego narodu.
  Ponoć pierwsze komary już w Polsce a my nieprzygotowani i całkowicie zaskoczeni.
  No i dla tego Sputnik jest taki super bo w czas nas ostrzega, tylko Oświat tego nie może pojąć.

  No i jeszcze to:
  ,,Mer Kaliningradu poprosił mieszkańców o opuszczenie miasta na czas MŚ 2018"

  Wystarczy spojrzeć na mapę. Olsztyn i Elbląg najbardziej zagrożone inwazją rusków z Kaliningradu, (pewnie Iskandery zabiorą ze sobą)
 • @Oświat 17:15:54
  //To jest niezwykle istotna informacja. Trzeba tylko umieć czytać między wierszami, jak za komuny//

  Dlaczego "między wierszami" ? informacja (o ostatecznym rozwiązaniu kwestii komarzej" ) została podana: wprost,otwarcie i bez ogródek.
  Inną sprawą jest to, na ile tak podana informacja mogła być przydatna polskiemu odbiorcy.Ale to raczej wina tzw polskich mediów a nie sputnika.
  "Komarza udręka" w Kazaniu trwa od kilku lat i zadziwiającą rzeczą jest to że żadnej z polskich serwisów informacyjnych nie zdążył o tym "donieść".
  A przecież nie jest żadną nadzwyczajnością że serwisy informacyjne znajdują czas aby sypać jak z rękawa rewelacjami o:narodzinach dwugłowych cieląt,ćwiartowaniu lwa w kopenhaskim zoo,ślubach (rozwodach,chorobach,pogrzebach,miłosnych perturbacjach) celebrytów

  // Ponoć pierwsze komary już w Polsce a my nieprzygotowani i całkowicie zaskoczeni//

  Bez paniki.I kto wogóle mówi o "całkowitym zaskoczeniu" ? Już całe 9 lat temu (czyli jeszcze przed Kazaniem) polska opinia publiczna została przystępnie i skutecznie (co potwierdza jedna z najwyższych liczba wyświetleń w polskim jutubje) uświadomiona w kwestii że komar to jest stworzenie przykre. https://www.youtube.com/watch?v=cmYy7REexxw
 • @ikulalibal 13:56:31
  Widzę. Nagłówki jak na WP.
  Sensacja! Sensacja! Sensacja!
 • @fretka 20:54:05
  Ale komary w Kazaniu to prawdziwe utrapienie.
  Przepraszam Gospodarza za mem. Pierwszy i ostatni.
  http://1.bp.blogspot.com/_btT3ymCHD6M/R2cu_lnVyAI/AAAAAAAAADU/arEeMMJuSHs/s400/Nyamuk_Gergasi.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY

więcej