Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
410 postów 14250 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Oprócz mojego mistrza, Mahatmy Ghandiego, Mistrza od zawsze, szanuję i modlę się za Józefa Jerzego Kukuczkę. Pierwszy to Mistrz walki bez przemocy a drugi to największy wyczynowiec jakiego Polska wydała.

Trump i USA znowu się kompromitują

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zachowanie Trumpa czyni USA państwem niewiarygodnym, które nie robi sobie nic z prawa międzynarodowego i międzynarodowych umów.

Światowe agencje donoszą ostatnio o następnej, głupiej akcji Trumpa. Oczywiście te fake mendia nie krytykują tym razem tego chuligańskiego gestu bo akurat to wpisuje się doskonale w plany neokonów/syjonistów.

Trump ni mniej ni więcej zapowiedział, że nie "ratyfikuje" umowy w sprawie badań i rozwoju technik jądrowych z Iranem bo, jakoby "Iran gwałci ducha porozumienia". Układ został podpisany przez Obamę, Unię Europejską, Rosję i Chiny. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej, do której zadań należało kontrolowanie czy Iran wywiązuje się z zobowiązań stwierdziła jednoznacznie, że wszystko jest ok i Iran przestrzega wszystkich zobowiązań zawartych w umowie. Podobne oświadczenia wystosowały wszystkie strony układu.

Waszyngton wycofuje się z porozumienia bez żadnego poważnego powodu (to znaczy jest taki ale o tym niżej). USA zarzucają Iranowi, że kontynuuje program rozwoju rakiet balistycznych, tylko problem polega na tym, że te rakiety nie wchodziły w zakres układu i Trump powinien o tym doskonale wiedzieć. Następnym zarzutem USA jest to, że Iran jakoby "wspomaga terroryzm w regionie" podczas gdy nawet najgłupszy dziennikarz i komentator wie, że twórcami i sponsorami terroryzmu na BW w ostatnich latach są same USA razem ze swoim wasalem Arabią Saudyjską i do niedawna Turcją (choć wasalizm AS i Turcji jest już dziś trochę dyskusyjny).

Te zarzuty nie trzymają się kupy bo ostatnie dwa lata wojny w Syrii udowodniły światu, że to właśnie Iran do spółki z Rosją i libańskim Hezbollahem aktywnie zwalczali "państwo islamskie" i doprowadzili do jego upadku, co wywołało bezsilne wycie USA i Israela, dla których terroryści mieli być narzędziem do całkowitego rozwalenia Bliskiego Wschodu i realizacji pomysłu "wielkiego Israela", chorej mrzonki chazarskich syjonistów. Netanyahu (kiedyś Malenkowicz) jeździł nawet cztery razy po prośbie w tej sprawie do Putina ale niestety (dla niego) zobaczył grzecznego fucka. Cała awantura na BW jest bowiem w interesie tego małego, uzurpatorskiego państewka chazarskich syjonistów. Nic więcej, tylko ich chore interesy, wspierane w USA przez neokonów (też chazarzy/syjoniści) są reprezentowane na BW przez politykę zagraniczną USA.

Takie zachowanie Trumpa czyni USA państwem niewiarygodnym, które nie robi sobie nic z prawa międzynarodowego i międzynarodowych umów. Takie "państwo kanalia", jak z lubością nazywali Amerykanie państwa, które nie chciały poddać się ich dyktatowi a potem zostały najechane i zniszczone. To wszystko pozwala zrozumieć Kima, który uważa, że tylko własna broń jądrowa zapewni bezpieczeństwo jego państwa. Kim nie chce skończyć jak Hussain czy Kadaffi i jest to całkowicie zrozumiałe.

USA, wbrew temu co służalczo powiedział prezydent Duda w ONZ, nie uznają siły prawa tylko prawo siły. Dowodów na to jest tyle, że szkoda nawet zaczynać wymieniać. Negatywne reakcje na wypowiedź i stanowisko USA nadeszły już ze strony wielu państw a w szczególności tych, które były stroną umowy z Iranem. Federica Mogherini, reprezentująca dyplomację Unii Europejskiej postawiła sprawę jasno - umowa była wielostronna a nie dwustronna i USA same nie mogą jej zmieniać czy modyfikować. W podobnym tonie wypowiedziała się nawet Teresa May, skądinąd fanka Trumpa. W tym samym duchu wypowiedział się niemiecki szef MSZ Gabriel.

Jeśli chodzi o Rosję to przesłała ona przez rzecznika Putina, D.Pieskowa bardzo jasne ostrzeżenie - " Decyzja Stanów Zjednoczonych nie wspomaga klimatu bezpieczeństwa i nierozprzestrzeniania broni jądrowej na świecie. Ta akcja zaszkodzi poważnie programowi nuklearnemu Iranu". Mowa tu jednak o cywilnym programie energii atomowej a nie o domniemanych bombkach, których tak obawiają się chazarscy syjoniści z Israela w ramach, jak to zdefiniował Gilad Atzmon - "przedtraumatycznego stresu". Notabene, dlaczego nikt ich nie rozliczy z setek głowic jądrowych, w posiadanie których weszli z całkowitym pogwałcenie prawa międzynarodowego?

Podobne stanowisko jak Rosja zajęły Chiny, które prowadzą bardzo ożywioną współpracę gospodarczą i militarną z Iranem i nie mają zamiaru z niej rezygnować ze względu na jakieś chore obsesje USA i Israela. Nawet Kongres USA jest krytyczny wobec ruchu Trumpa. Demokratka Nancy Pelosi powiedziała, że odmowa ratyfikowania układu nuklearnego z Iranem jest " poważnym błędem, który zagraża bezpieczeństwu USA i stawia naszą wiarygodność w bardzo krytycznym świetle". Pelosi podkreśliła, że Iran wypełnia wszystkie zobowiązania wynikające z układu a decyzja Trumpa doprowadzi nie do izolacji Iranu ale właśnie USA.

Jak znam życie nasze polityczne asy już dały pełne poparcie tej chorej inicjatywie Trumpa, oszusta wyborczego milionów swoich wyborców w USA. Przecież baza w Redzikowie ma odpierać irańskie ataki...

A na koniec ostatni kwiatek - USA, w ślepym poparciu dla Israela postanowiły wystąpić z UNESCO bo ponoć ostanie dwie rezolucje ONZ dyskryminują te małe, uzurpatorskie, rasistowskie, chazarsko-syjonistyczne państewko ulokowane chwilowo w Palestynie. To kto tu jest Panem a kto Sługą?

Fajnego nam wybrali "wiecznego sojusznika", nie?

KOMENTARZE

 • Górski ratuj !
  "Jak znam życie nasze polityczne asy już dały pełne poparcie tej chorej inicjatywie Trumpa, oszusta wyborczego milionów swoich wyborców w USA. Przecież baza w Redzikowie ma odpierać irańskie ataki..."
  Te nasze lizaj wycieruchy nie poddają się jakimkolwiek wartościom, szczekanie jak im pan każe to ich główne i jedyne zajęcie, mawiał klasyk, że teoretyczne mamy państwo, bo mamy, używam takiego określenia na takich cymbałów "politycznych", szczochy !!!
  A propos ucha, panie Robercie WSADŹ w gębę kaczki jakieś anty_syjonistyczno_amerykańskie stwierdzenie / żartowałem /, chociaż nie, bo żydo_tuba pana zablokuje...
 • @provincjał 12:40:48
  Nie wszystko jest tym na co wygląda.
  Polityka ma wielopiętrowe podziemnych pięter.

  Albo inaczej dywan pod którym się toczy Polityka ma wiele pięter
  oraz tajnych przejść między piętrami.

  Informacje oficjalne to głównie propaganda czyli czesanie rozumków
  zwykłych obywateli.

  Internet to już dzicz zupełna to każdy grasuje jak umie.
 • Trump to wielkie rozczarowanie niestety.
  Takim rozczarowaniem jest kazdy prezydent USA. Reagan np. trabil o zmniejszeniu podatkow, jak to gospodarke ruszy do przodu. Nie mozna powiedziec, ze nie obcial podatkow. Zrobil to ale o ile obcial? Po obcieciu tych podatkow zrobilem coroczne rozliczenie podatkowe. Dla ciekawosci przeliczylem to rozliczenie za pomoca tabel z roku poprzedniego, przed obcieciem podatkow.Wyszlo mi, ze zoszczedzilem dzieki Reaganowi $400, tj 5% podatku. Za $400 w owych czasach mozna bylo kupic licha kanape szmaciana przed telewizor. Kupilem ta kanape a gospodarka ani drgnela.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej