Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
431 postów 17506 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Oprócz mojego mistrza, Mahatmy Ghandiego, Mistrza od zawsze, szanuję i modlę się za Józefa Jerzego Kukuczkę. Pierwszy to Mistrz walki bez przemocy a drugi to największy wyczynowiec jakiego Polska wydała.

Kim Jong-un ma rację!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Każde państwo ma prawo tak organizować i budować swój arsenał obronny jak uważa za stosowne.

Tydzień temu Korea Północna wystrzeliła rakietę balistyczną w stronę japońskiej wyspy Hokkaido. Rakieta przeleciała nad wyspą, wylądowała w morzu nie czyniąc żadnych szkód. Światowe, syjonistyczne media nie zostawiły suchej nitki na tej akcji określając ją jako "bezczelną i prowokacyjną". Taki jest przekaz łże mediów, które produkują wyłącznie fake news (słowa samego Trumpa). A czego te fake media nie mówią?

Nie mówią, że w ciągu ostatnich trzech tygodni Japonia, Korea Południowa i USA przeprowadziły wielkie manewry wojskowe właśnie na Hokkaido i na terenie Korei Pd. Mniej więcej 75 000 żołnierzy (rosyjskie ćwiczenia Zapad to przy tym pikuś mały a ile wrzasku). Te zupełnie niepotrzebne gry wojenne, wybitnie prowokacyjne, symulujące inwazję na Koreę Pn z normalnym dla jankesów "regime change" czyli "zmianą reżimu" na spolegliwy wobec USA nie mogły zostać bez odpowiedzi Kima.

Wyobraźcie sobie podobne manewry na terenie Meksyku czy na Kubie z udziałem Rosji i Chin...

Kim Jong-un wielokrotnie prosił Amerykanów o zaprzestanie takich prowokacji. Bez odzewu. Stany Zjednoczone uważają najwyraźniej, że mają prawo grozić każdemu, w każdej chwili i w każdym miejscu. To chyba wynika z ich absurdalnego poczucia, że są jakoby "wyjątkowym narodem" Coś na kształt "narodu wybranego", który kręci USA jak ogon psem.

Koreańska próba rakietowa została przeprowadzona kilka godzin po zakończeniu "gier wojennych" dowodzonych przez USA. Przekaz Kima był jasny - Korea Pn nie pozwoli się poniżać bez adekwatnej riposty. Zamiast okazać słabość Korea pokazała jasno i wyraźnie, że jest gotowa do obrony przed jakąkolwiek agresją. Tak więc wystrzelenie rakiety, która nie zrobiła nikomu krzywdy (ale w innych okolicznościach może) jest jasnym i wyraźnym sygnałem, że Korea nie ugnie się przed dyktatem z zewnątrz. Chcą rozmawiać tylko nie mają z kim. Trump zamiast rozmawiać z Kimem jak szef państwa z szefem państwa ulega naciskom neokonom, podżegaczom wojennym, którym wydaje się, że świat cały należy do nich i każdy, który ma odmienne zdanie powinien być zabity, najechany i grabiony.

Z Kimem koreańskim wydaje się, że trafiła kosa na kamień. Bardzo możliwe, że w budowie pozycji militarnej Korei Pn ma duży udział Rosja i Chiny ale w takim razie byłby to majstersztyk wszechczasów. Zresztą Chiny powiedziały wyraźnie - w razie agresji Korei Pn pozostaną neutralne ale jeśli pierwszy ruch zrobią USA to Chiny nie będą się spokojnie przyglądać. Trudno o bardziej klarowny przekaz...

Jeśli pogrobowcy bolszewika Trockiego (czyli neokoni) nie odbiorą przekazu to będziemy mieli Armagedon. Zanim zniknie Korea Pn to najpierw wyparuje Seul, Tokyo, baza USA na Guam i może jeszcze jakiej duże miasto na wybrzeżu USA. Akcje Korei Pn powinny być wspierane i oklaskiwane przez wszystkich, którzy cenią wolność i suwerenność swojego kraju.

Gdyby Kim postępował inaczej to z pewnością podzieliłby los Hussaina i Kadaffiego. A że nie chce skończyć tak jak oni i chce jeszcze pożyć to jego święte prawo. O życiu w Korei wiemy tylko tyle ile nam przekażą kurewskie, syjonistyczne media, czyli nic. Jeśli Koreańczykom z Północy znudzi się Kim to niech go sami obalą. USA nie mają żadnego mandatu, żeby uszczęśliwiać świat. Jak na razie z tego "uszczęśliwiania" to mamy tylko wiele zniszczonych państw i miliony zabitych, głównie cywilów - kobiety, dzieci i starcy.

Kim nie ma innego wyjścia jak tylko bronić swoich pozycji, inaczej skończy jak wyżej wymienieni. W odróżnieniu do nich ma jednak się czym bronić i to nie nie daje spać neokonom kręcącym prezydentem Trumpem, który jakby robił po swojemu to takich sytuacji by nie było. Sankcje i pełna izolacja, do której nawołują USA (czytaj - bolszewicy od Trockiego) nie na wiele się zda bo Korea Pn graniczy tak na dobrą sprawę jedynie z Chinami i Rosją. Oni nie dadzą im zdechnąć z głodu.

Przez dziesięciolecia USA narzucały swoją wolę komu chciały i gdzie chciały ale teraz wygląda na to, ze trafiła kosa na kamień. Każde państwo ma prawo tak organizować i budować swój arsenał obronny jak uważa za stosowne.

Skoro takie bandyckie państewko okupujące Palestynę, zbudowane na terrorze, gwałtach i czystkach etnicznych jak Israel może posiadać nielegalnie (wg prawa międzynarodowego) kilkaset głowic jądrowych to dlaczego nie może mieć Korea? Czy Iran? Czy San Escobar?

Albo Polska?

KOMENTARZE

 • Jasne że ma rację
  Tyle tylko, że nie chodzi mu o obronę państwa, a o utrzymanie władzy, dzięki której trzyma obywateli w żelaznym uściski. Koreańczykom natomiast nie jest potrzebny usilnie organizowany gułag NWO; oni mają swój własny, narodowy, prosperujący od 1945 roku z radośnie panującymi dziedzicznymi tyranami już w trzecim pokoleniu.
 • Autor
  Była już germonofobia, rusofobia ,teraz czas na odrobinkę amerykanofobii.
  Amerykanofobia to choroba już, i to zaraźliwa, sądząc po publikowanych na portalu tekstów8-))))))
  Na "bank" to jakiś całkiem złośliwy wirus, i to niebezpieczny.
  Bardzo niebezpieczny


  5+

  pzdr.
 • @Autor
  ie mam nic, aby zrobić jakieś :kuku" neocon'om.
 • @Lotna 18:33:22
  //Tyle tylko, że nie chodzi mu o obronę państwa, a o utrzymanie władzy, dzięki której trzyma obywateli w żelaznym uściski

  A może Kim myśli jak Ludwik "Słońce" XIV "państwo to ja!"?

  Chyba za mało wiemy o Korei, żeby tak twierdzić jak mówisz. Kim jest następcą na tronie i siłą rzeczy musi dbać o swoją sukcesję. To inna mentalność, dla nas może niezrozumiała ale to inne klimaty i trzeba to uszanować.

  Irak i Libia też miały swoje odwieczne wzorce, jakoś żyli i nikomu nie zagrażali. Dopiero uSSmański eksport demokracji zrobił tam piekło a Europa ma nachodźców.
 • @Husky 18:34:59
  //Amerykanofobia to choroba już, i to zaraźliwa, sądząc po publikowanych na portalu tekstów//

  Jaka "amerykanofobia"...
  Zbóju, to tylko ogląd sytuacji. USA to masoński wymysł, zrodzony i oparty na zbrodni i ludobójstwie. Jeśli wyraźnie i głośno się to mówi to co złego?
  Ja zresztą do poczciwych Amerykanów, którzy zap... na kawałek chleba albo odbierają kartki na żarcie (już ok 50 mln) nic nie mam. To żydowskie elity ponoszą winę za to, ze USA stały się chorym człowiekiem świata.
  I pariasem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:48:49
  Jak za PRL . A u nich Murzyna pobili …
  Faktem jest że w Polsce niektórzy mają problem z USA.
  Duży problem
 • @Husky 19:06:56
  Ja z nimi nie mam żadnego problemu. Niech siedzą u siebie (jak już wybili Indian) i doopy nie zawracają.
  To samo życzę Niemcom, Ruskim, Ukraińcom itd :)))

  Ty jednak zbóju jesteś syjonista czystej wody :))
  Ja się na tym znam.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:41:47
  Wiemy wystarczająco wiele na temat Korei Północnej i metod sprawowania władzy, aby wiedzieć, że jest to kraj gdzie panuje totalitaryzm i aby sobie nie wyobrażać, nawet się nie łudzić, że jest to kraj dobrobytu, szczęśliwości i nade wszystko praw człowieka.

  Nawiasem mówiąc, Kim nie jest koronowany, jest tylko przywódcą partii i prawem kaduka piastuje stanowisko, jakie piastuje, po którego objęciu wymordował większość doradców swojego ojca. Oczywiście, że Kim, jak również jego podwładni, bo przecież suwerenami nie są, wyobrażają sobie, że państwo to on, a nawet więcej, bo w tamtej cywilizacji władza jest utożsamiana z boskością. Spokojna głowa, nikt go nie obali, tak samo jak nikt nie obalił reżimu w Chinach pomimo 100 milionów ofiar, o których wiadomo.
 • @Lotna 19:15:47
  Ależ ja wcale nie twierdzę, że Korea to normalny kraj!

  Dynks polega jednak na tym, że skoro uznawana jest za państwo suwerenne, jest członkiem ONZ, ma ściśle określone granice (w przeciwieństwie do np. Israela czy Ukrainy) to wara!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:11:25
  Niektórzy mają problem z USA, ja to widzę.
  Faktem jest że te "bandyty" jeszcze są, żyją i mają się więcej niż dobrze.
  A co najważniejsze robią swoje
  8-))))
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:40:10
  Dostaną bombkę na Guam i będzie aj waj :)
  Ale mi nie byłoby żal. Należy im się.
 • "Każde państwo ma prawo tak organizować i budować swój arsenał obronny '
  A zwłaszcza takie państwo które wskutek obcej agresji straciło 4.500.000 obywateli.
  Widzę że rozmaici tutejsi "znawcy" liczbami sypią jak z rękawa:100 milionów,milion pięćset sto dziewięćset itd itp
  Nikt zaś nie wspomina skromie o tym że Amerykanie zabili 4.500.000 (cztery i pół miliona) Koreańczyków.
  Wtargnęli do Korei pod zmyślonym pretekstem i wymordowali 4.500.000 jego obywateli.(w obronie Korei zginęło około 1 miliona Chińczyków )

  " Der erste Koreakrieg forderte 4,5 Millionen Tote "
  https://www.welt.de/geschichte/article114858448/Der-erste-Koreakrieg-forderte-4-5-Millionen-Tote.html
 • @Husky 19:25:03
  //Faktem jest że te "bandyty" jeszcze są, żyją i mają się więcej niż dobrze.//

  Z tym "więcej" to bym nie przesadzał.
  Dzingis Han też "miał się dobrze" i "robił swoje". Hitler i Stalin przez jakiś czas też.

  Zapamiętaj sobie zbóju jedną rzecz (nie dotyczy Dżingis Hana) wszystko co zbudowane na talmudzie zniknie. Możesz zaklinać rzeczywistość, wkręcać krzywe teksty ale mechanizmu historii i woli Boga nie przeskoczysz.
  Amen.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:36:56
  I tak za nami ponad 70 lat "upadku"
  a ci wciąż wojują.
  Ale wszystko przed nami.
  8-))))

  Polecam taki fajny teks :
  USA są zwykle lepsze od Europy, a od Chin i Rosji niemal zawsze


  http://racjonalista.tv/usa-sa-zwykle-lepsze-od-europy-a-od-chin-i-rosji-niemal-zawsze/
 • @Husky 19:25:03
  "A co najważniejsze robią swoje
  8-))))"
  Widzę że swoje to ty robisz...
  W innym tekście pana Ruszkiewicza zadałem ci dwa pytania, na które do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi.
  1. Czy to słuszne że " USA do dziś robi co chce i jak chce i nawet nie ma zamiaru kogokolwiek się pytać o cokolwiek. (twoja wypowiedź!)"
  2. Czy powinni pytać Putina czy Assada o "pozwolenie" czy nie będąc w Syrii z niezapowiedziana wizytą (również twoja wypowiedź!)
  Mając w swoim motto górnolotne TYLKO PRAWDA nie masz chyba trudności z odpowiedzią na tak proste pytania.
  Proste pytania = proste odpowiedzi.
  Tylko proszę, nie wykręcaj się sianem.... Trochę odwagi, synek !
 • @SZS 20:49:56
  //Proste pytania = proste odpowiedzi. //

  Nie za dużo wymagasz od syjonisty?...

  Ja osobiście się cieszę, ze Husky tu jest, zawsze inspiruje do dyskusji :))))
 • @SZS 20:49:56
  //" USA do dziś robi co chce i jak chce i nawet nie ma zamiaru kogokolwiek się pytać o cokolwiek.//

  Kogo i o co mieli by się pytać.
  Tam gdzie są zagrożone prawa człowieka ?
  Na co mają czekać
 • @Husky 20:15:06
  //a ci wciąż wojują.//

  Bo nic innego nie potrafią tylko napadać, grabić, mordować i niszczyć.

  Ale to już się kończy, nawet na Kima są za ciency. Assada mogą już pocałować w 4litery.
  A co będzie jak inni, ci duzi, się wkurzą? Będzie kwik na cały świat i aj waj :))))
  Pycha kroczy przed upadkiem.
 • @Husky 20:57:21
  //Kogo i o co mieli by się pytać.
  Tam gdzie są zagrożone prawa człowieka ?
  Na co mają czekać//

  Widzę zbóju znaczny spadek formy... Ogarnij się bo "zadziobią cię kruki i wrony" i nawet Spiritek ci nie pomoże :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:00:47
  //A co będzie jak inni, ci duzi, się wkurzą? //
  A ci Duzi to kto
  Amerykanska "medycyna" ma na takich lekarstwo8-)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:07:30
  Może nie tak spadek formy jak brak słów na niektóre komentarze oderwane od rzeczywistości.Zupełny odlot .
  Raz jeszcze powtarzam i to do znudzenia.
  Nim gruby schudnie to chudy zdechnie.
 • @Husky 20:57:21
  Prosiłem - nie wykręcaj się sianem.
  Prawa człowieka? A kto o tym decyduje? Pax Americana? (i nawet nie ma ZAMIARU kogokolwiek się pytać o cokolwiek.) Bo już nawet nie ONZ.
  Więc nie rób z siebie palanta.
  Skoro więc jesteś taki tępy, co nawet na proste pytanie nie potrafisz odpowiedzieć, to ci narysuję przykład: Rosjanie zajmują województwo podkarpackie pod pretekstem walki z banderowcami UPA sprytnie pochowanymi w miastach i wsiach, oczywiście nie pytając nikogo o pozwolenie. I sobie nad tym województwem latają, bombardując co im się żywnie podoba.
  Może być ?
  A może to skurwysyństwo?
 • @Husky 21:17:50
  Podziwiam zbóju twój upór i determinację :))

  Poczytaj moje notki tak, powiedzmy, sprzed 5 lat. I zobaczysz, że wszystko idzie tak jak piszę.

  To, że imperium uSSraelskie pada i zaraz padnie to fakt. Ja wiem, że z faktami ciężko się dyskutuje więc musisz posiłkować się erystyką i sofistyką.

  USA są już skompromitowane na całym świecie, jedyne co im pozostało to mit armii zbudowany przez media i Hollywood, chamstwo, buta i brak wstydu. Świat już to rozszyfrował.
  Chiny z Rosją dawno by już ten temat załatwiły tylko, że mają za dużo amerykańskich weksli. A za weksle trzeba płacić... :)))

  Ten twój "grubas" to tak naprawdę jest napompowany sterydami osiłek, nic więcej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:55:46
  To nie jest dyskusja. To rzucanie grochem o ścianę. Sam się dziwię po co to robię. Stanisław Lem miał powiedzieć: „Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów” Teraz i ja to widzę.
  I do wszystkich tych zajadłych rusofobów mam pytanie: Co ta Rosja ci takiego dobrego zrobiła, że ją tak nienawidzisz...?
 • @SZS 21:34:12
  a co tobie dobrego zrobiła ta nieszczęsną rosja
  przyniosła ci wolność,dobrobyt , szczęście
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:32:55
  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

  //Chiny z Rosją dawno by już ten temat załatwiły tylko//

  właśnie tylko jak ?
  Jak widać to dolar rządzi, rządził i będzie rządził.
  Czy to się komuś podoba czy nie
 • @Husky 21:38:08
  Nic. i dlatego jej nie nienawidzę.
 • @SZS 21:34:12
  //To nie jest dyskusja. To rzucanie grochem o ścianę//

  Masz rację i nie masz racji :))

  Wyjaśnię.
  Jak wchodzi się w polemiki z różnymi dziwadłami (Husky dziwadłem nie jest, jest czystym syjonistą wykonującym swoją robotę) należy brać pod uwagę, że nie rozmawiasz z tylko z dziwadłem ale piszesz do wszystkich tych, którzy czytają ale nie komentują. A wśród nich mogą być też dzieci, którym takie właśnie merytoryczne odpowiedzi na głupawe komentarze otworzą oczęta i zaczną normalnie myśleć.
  Kumasz teraz?

  "Nie wyganiaj z Neonka żyda, żyd się zawsze na NEonku przyda"
  (parafraza tekstu Bubla :)
 • @SZS 21:24:16
  // Rosjanie zajmują województwo podkarpackie pod pretekstem walki z banderowcami UPA//

  Tak to możliwe, bardzo możliwe
  Schemat dość często stosowany w "wizytach gospodarskich" na przestrzeni ostatnich 70 lat
  Nic nowego
 • @Husky 21:42:50
  Ja wszystko Husky rozumiem...
  Ty jako poddany Królowej nie możesz inaczej pisać...

  Ale jako poddany pani Eli powinieneś wiedzieć, że jej imperium "nad którym nie zachodziło słońce" padło. Tak jak padły wszystkie inne imperia na przesrzeni ostatnich 5000 lat.
  To sprzężone - anglo-żydo-amerykańskie też padnie i dzieje się to na naszych oczach.

  Ja osobiście nie kibicuję za nikim, dla mnie ważna jest tylko Polska.
  Mieliśmy już "błogosławieństwa" ze wschodu i zachodu. Jakoś się ostaliśmy i już tak pewnie zostanie.
  Jeszcze tylko wygonić z Polski chazarów i ich sługusów i wszystko pójdzie jak za najlepszych czasów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:46:18
  Zawsze kumałem. Dziękuję za przypomnienie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:46:18
  " którym takie właśnie merytoryczne odpowiedzi na głupawe komentarze otworzą oczęta i zaczną normalnie myśleć."
  Как говаривал Пётр Первый - "пишите, дабы дурость каждого была видна"
 • @Husky 21:46:20
  Parafrazując Kmicica : skończ pierdolić....
 • @SZS 22:01:55
  tez mialem ci to napisac
  pa,pa
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:55:59
  //Ja osobiście nie kibicuję za nikim//

  Serio ??????

  Po tej serii ostatnich notek i sporej ilości wymownych komentarzy mam nieco inne zdanie
 • @SZS 22:01:55
  Coraz więcej whisky u Husky w głowie i główce a oraz mniej rozumku.
  O ile taki był.
 • @lorenco 22:11:28
  a swój sprawdzałeś
 • @Husky 21:46:20
  O ile wiem, Rosja nie graniczy z województwem Podkarpackiem, zatem z wizyty gospodarskiej nici. Chyba, że Twoi z CIA czy MOSSAD wiedzą coś więcej?
 • @Husky 22:15:50
  No oczywiście: trzeźwy i zawsze na miejscu.
 • @lorenco 22:11:28
  Zawsze to mówiłem : najpierw piszemy, później pijemy....
 • @lorenco 22:23:04
  tak to jest jak sie ma goowno w temacie do powiedzenia.
  A wiec trolluj sobie sam.
  pa.pa
 • @lorenco 22:23:04
  Taki ciekawy wpis Neonowy , z równie ciekawymi komentami!!
  http://lju.ne.3lab.info/post/118086,magiel-politycznie-poprawny
 • @Husky 22:07:37
  //Po tej serii ostatnich notek i sporej ilości wymownych komentarzy mam nieco inne zdanie//

  A jakie masz wątpliwości?

  Nie chwalę ani Chin ani Rosji. Tłumaczę ogłupionym syjonistyczną propagandą Polakom jakim złem są USA. Bo to teraz najgorsze zło na świecie jest. Wszystko inne jest lepsze.
  No i żeby Israel zniknął jako państwo. Największe zło stamtąd pochodzi, USA są tylko narzędziem.

  Ja optuję za wolną, suwerenną Polską w otoczeniu wolnych i suwerennych państw. Tych co się czepiają obcych klamek jak nie przymierzając ty USA i Israela bym wykorzystał jako ozdoby na drzewach. Albo latarniach.

  Chyba dokładnie wyjaśniłem ci moje stanowisko.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:31:16
  // Tłumaczę ogłupionym syjonistyczną propagandą Polakom jakim złem są USA.//
  Z jakim skutkiem ?
  Są sondaże sympati do poszczególnych narodów i nijak się mają do
  osądu pojedynczych osób.
  Niestety tak jest.
  Cokolwiek byśmy pisali to tak jest

  tu z tego roku :

  Czesi, Słowacy, Włosi, Węgrzy i Amerykanie to wg CBOS nacje najbardziej lubiane przez Polaków. Niechęć budzą najczęściej Arabowie, Romowie, Turcy, Rosjanie i Rumuni.

  Centrum Badania Opinii Społecznej, które pytało o nastawienie do 25 narodów i grup etnicznych, stwierdziło, że ponad dwie piąte ankietowanych przychylnie odnosi się do Francuzów, Chorwatów, Duńczyków, Japończyków, Niemców, Greków i Litwinów. Ponad jedna trzecia deklaruje sympatię wobec Białorusinów, Chińczyków, Estończyków, Żydów, Ukraińców i Wietnamczyków.

  Czechów darzy sympatią 59 proc. respondentów, niechęć deklaruje 10 proc. a obojętność co czwarty pytany. Sympatię do Słowaków deklaruje 57 proc., niechęć 10 proc., a obojętność 24 proc. ankietowanych. Również Włosi budzą sympatię 57 proc. i niechęć jednego na dziesięciu pytanych przez CBOS, 26 proc. deklaruje obojętność. Amerykanie cieszą się sympatią 54 proc. badanych, budzą niechęć u 13 proc., 27 proc. pozostaje obojętnych. Węgrów lubi 54 proc., niechęć do nich deklaruje 12 proc., a obojętność wobec nich deklaruje 26 proc. ankietowanych. 51 proc. deklaruje sympatię do Anglików, 16 proc. niechęć, a 27 proc. obojętność.


  Wobec pięciu nacji uwzględnionych w sondażu przeważa niechęć. Wobec Arabów deklaruje ją 59 proc., podczas gdy sympatię – 16 proc. ankietowanych, 17 proc. wyraża obojętność. Co drugi badany - 50 proc. - deklaruje niechęć wobec Romów (Cyganów), a co piąty – 21 proc. – sympatię. Blisko jedna czwarta (23 proc.) deklaruje obojętność. W przypadku Turków niechęć wyraża ponad dwie piąte – 42 proc. – a sympatię niespełna jedna czwarta – 23 proc. – respondentów. Wobec Rosjan niechęć deklaruje 38 proc., a sympatię 31 proc. badanych. Rumuni budzą niechęć 35 proc., a sympatię 28 proc. uczestników sondażu.
 • @Husky 23:41:22
  Paradny jesteś zbóju :)))

  Nie słyszałeś, że sondaże to "kraina marzeń" i nijak mają się do rzeczywistości?
  Wg sondaży zamawianych przez "amerykańskie" media Klintonka miała 90% poparcia.
  I co?

  Doceniam twoją pracowitość i werwę polemiczną ale daj już se spokój...
  Ze SpiritoLibero chcesz... :)))))))))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:56:15
  Od kogoś trzeba się uczyć walki na argumenty 8-)))
  Jak dotąd to remis ze wskazaniem

  ps.
  zbyt nieśmiały jestem by wskazać 8-))
 • @Husky 00:02:06
  //Jak dotąd to remis ze wskazaniem

  ps.
  zbyt nieśmiały jestem by wskazać//

  I za tą nieśmiałość cię lubię Zbóju :))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:18:46
  Mam nadzieję na dalszą dyskusję, postaram się by jednak wskazać tego "kogoś"
  A i liczę że trolle dadzą sobie spokój z inwektywami i napiszą coś w temacie.
  Kończę bo rano do arbajtu
  pzdr.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:21:37
  Przecież ja tego nie kwestionuję.
 • @ikulalibal 19:33:50
  "Widzę że rozmaici tutejsi "znawcy" liczbami sypią jak z rękawa:100 milionów,milion pięćset sto dziewięćset itd itp
  Nikt zaś nie wspomina skromie o tym że Amerykanie zabili 4.500.000 (cztery i pół miliona) Koreańczyków."

  Chyba się troszeczkę czepiasz, nie uważasz?
  To, że Amerykanie mordowali Koreańczyków - i nie tylko, nie neguje faktu, że Mao mordował Chińczyków.
  A może będziesz mówił, że komunizm jest dobry, bo syjonizm jest zły? To jest logika Huskiego, tyle że odwrotnie.
 • @Husky 00:25:41
  //Mam nadzieję na dalszą dyskusję//

  Nadzieja ponoć zdycha ostatnia a ja jak Kim, chcę jeszcze dłuuugo pożyć :))))))))))))

  //A i liczę że trolle dadzą sobie spokój z inwektywami i napiszą coś w temacie.//

  No... Staraj się :)

  //Kończę bo rano do arbajtu//

  No wiem... Trza Elce nocnik wypróżnić i żeby ogólnie w GB ładnie pachniało :)))

  Pozdro.
 • @Husky 00:25:41
  "A i liczę że trolle dadzą sobie spokój z inwektywami i napiszą coś w temacie."
  Ty i temat? Jakaś aberracja, na proste pytania nie potrafisz odpowiedzieć.
  Główny TROLL Neonu nazywa innych trollami... Ja pierdolę...
  I nie mów że umiesz liczyć.
  P.S.
  A co to są te inwektywy ?
 • @ Jarek Ruszkiewicz SL
  I zapamiętaj sobie własne słowa: „wszystko co zbudowane na talmudzie zniknie. Możesz zaklinać rzeczywistość, wkręcać krzywe teksty ale mechanizmu historii i woli Boga nie przeskoczysz.”

  Właśnie z woli Boga, Trump został prezydentem Stanów Zjednoczonych!

  I z woli Boga/ Trumpa nie „odparowało” jeszcze 25 milionów Koreańczyków północnych, chociaż do OK popycha talmudyczna Lewica.
  Sytuacja podobna do byłego Bloku Wschodniego, na który również nie rzucono bomby nuklearnej. Dzieki temu żyjesz i piszesz.
  Trump woli rozmawiać i negocjować, co dramatycznie wk..wia żydostwo.
  Możesz tylko pomóc, zamiast wzmacniać tutaj aj-way New York Times'a i CNN.
 • @SZS 00:55:31
  uderz w stół a ......

  Miłego dnia Główny TROLL-u Neonu
 • @
  Komunizm w Chinach to jeszcze pikuś. U nich tam podczas jednego powstania przeciwko rządzących dynastyj feudalnych więcej ginęło.
 • @Zdzich 07:19:02
  Nie bardzo rozumiem co chciałeś mi powiedzieć.
  Ja byłem i jestem za Trumpem, napisałem w notce:

  // W odróżnieniu do nich (Korea) ma jednak się czym bronić i to nie nie daje spać neokonom kręcącym prezydentem Trumpem, który jakby robił po swojemu to takich sytuacji by nie było.

  Trump zapowiadał się dobrze. Teraz został wykastrowany i pewnie obrzezany (na mózgu).
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:30:17
  Trump ma się dobrze i coraz lepiej. Nie jest ani wykastrowany, ani obrzezany, a jego popularność rośnie.

  Pisał o tym staszek kieliszek 05.09.2017 00:07:33:
  “Akurat wrocilem z sasiedniego stanu Wisconsin gdzie bylem na 3 dniowym balowaniu.Byly polskie dorzynki, polskie pikniki,polska Msza, tluste polskie jedzonko, Zywiec, Sobieski, dysko polo, motorowki. Kogo nie zapytac wszyscy sa za Trumpem. Po polach do dzis stoja wielkie plansze: TRUMP. Moga mu skoczyc.”

  A a tytuł Twojego artykułu powienin mieć duży znak zapytania.
  Kim Jong-un ma rację??
 • @Zdzich 16:18:07
  Moga mu skoczyc !!!!!!
  pzdr.
 • @Zdzich 16:18:07
  //A a tytuł Twojego artykułu powienin mieć duży znak zapytania.//

  Nie. Wykrzyknik pasuje jak najbardziej.

  Bardzo bym chciał, żeby Trump miał wyrazistą i mocną pozycję ale tak nie jest, niestety.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:46:19
  Warto przeczytać. Izraelski punkt widzenia/pomysł na nową wojnę na Bliskim Wschodzie
  (i zapewne światową)

  WHY ISRAEL NEEDS TO PREPARE AMERICA FOR THE UPCOMING CONFLICT IN SYRIA

  http://www.jpost.com/opinion/why-israel-needs-to-prepare-america-for-the-upcoming-conflict-in-syria-504323
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:31:16
  Jak USA przygotowuje się do wojny jądrowej?

  Największa część budżetu Pentagonu wydawana jest na siły konwencjonalne. Jednocześnie jednak najlepiej dofinansowana armia świata szykuje się do ewentualnego konfliktu nuklearnego. Miliard dwieście milionów dolarów w 2016 roku pochłonął program modernizacji rakiet Trident II. Przypomnijmy, że jest to broń wystrzeliwana z okrętów podwodnych, zdolna do przenoszenia jednocześnie kilku głowic nuklearnych.

  Z drugiej strony, znacznie więcej amerykańskich podatników kosztują systemy obrony antyrakietowej. Na różnego rodzaju pociski przechwytujące, rozwój i utrzymanie infrastruktury potrzebnej do ich użycia wydali oni 9,6 miliarda dolarów.

  Cel - dominująca pozycja na świecie

  Bardzo wyraźnie widać, że armia USA istnieje po to, żeby władze kraju mogły w każdej sytuacji występować z pozycji siły. Wiele miliardów dolarów wydawanych jest na lotnictwo, broń rakietową i flotę. To zapewnia Pentagonowi możliwość szybkiej i druzgocącej reakcji niezależnie od tego, w którym miejscu globu znajduje się potencjalne zagrożenie.

  Jeśli mierzyć możliwości armii jedynie przez czynniki finansowe, moglibyśmy uznać siły zbrojne USA za niepokonane. Taka metodologia byłaby oczywiście błędna.

  Warto pamiętać, że pomimo dużych pieniędzy wydawanych na szkolenie i sprzęt, także armii USA zdarza się skompromitować. Wystarczy wspomnieć niedawne kolizje niszczycieli USS John S. McCain i USS Fitzgerald z cywilnymi statkami, czy sytuację, w której krążownik USS Antietam osiadł na mieliźnie.

  Warto także dodać, że Ameryka inwestuje w wiele nowoczesnych i kosztownych systemów uzbrojenia, które nie są tak niezawodne, jak starsze, sprawdzone rozwiązania.


  Trzeba jednak pamiętać, że USA ma również jedną z najbardziej doświadczonych armii na świecie. Jej żołnierze ciągle biorą udział w zagranicznych operacjach, takich jak te w Iraku, Afganistanie, czy Syrii. USA ma także dostęp do baz wojskowych na całym świecie, co pozwala im choćby prowadzić wspólne ćwiczenia w różnych środowiskach i wymieniać doświadczenia z armiami NATO.

  Nie zapominajmy też o sojuszach. Wydaje się, że to właśnie one są tym, co razem z ogromnym budżetem, pozwala Stanom Zjednoczonym zachować pozycję dominującą nad Chinami i Rosją.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:38:52
  A kto Ci powiedział ze tak nie jest?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej