Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
431 postów 17506 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Oprócz mojego mistrza, Mahatmy Ghandiego, Mistrza od zawsze, szanuję i modlę się za Józefa Jerzego Kukuczkę. Pierwszy to Mistrz walki bez przemocy a drugi to największy wyczynowiec jakiego Polska wydała.

Atomówka dla każdego!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podwórkowy chuligan jak USA & consortes, którzy rzucają się jedynie na słabszych dwa razy by się zastanowili zanim wysłali by bombowce.

Zamieszanie wokół testów rakiet Korei Północnej i groźby USA przywiodły mnie do jednej ciekawej konkluzji. Otóż doszedłem do wniosku, że każde państwo zarejestrowane w ONZ powinno mieć prawo posiadania choć kilku bombek i odpowiednich środków przenoszenia. Tak, żeby rakieta z głowicą jądrową wystrzelona np z takiego San Escobar mogła dolecieć w dowolne miejsce na kuli ziemskiej.

Szalony pomysł? Wydaje mi się, że nie do końca.

Przykład Korei pokazuje dobitnie, że także małe państwa mogą czuć się bezpiecznie (choć akurat Korea nie należy do militarnych słabeuszy). Nawet wielkie mocarstwo, za jakie uważają się USA musi przyklęknąć i oprócz potrząsania szabelką i darciem ryja niewiele może zrobić.

Świat został niesprawiedliwie urządzony i kilka państw może narzucać swoją wolę całej reszcie. Rada Bezpieczeństwa ONZ to dziwoląg prawa międzynarodowego, który powinien być jak najszybciej zlikwidowany i zastąpiony inną formą. Zresztą po co wymyślać? Jest przecież Zgromadzenie Ogólne ONZ i to na tym forum powinny być podejmowane kluczowe dla świata decyzje.

Lata zimnej wojny i konieczność współistnienia dwóch przeciwstawnych bloków (nie piszę "wrogich" bo wiele wskazuje na to, ze nie do końca tak było) dowiodło, że atomowy szach i mat uratował wielokrotnie naszą planetę od zagłady. Teraz tych dwóch antagonistów już nie ma i świat przypomina jeden wielki burdel gdzie za burdel mamę robią USA i ich wasale. Mogą bezkarnie (mam nadzieje, że do czasu) wybrać sobie ofiarę, zabić, zniszczyć i grabić ich państwa.

Gdyby Saddaam Husajn, Mu’ammar al-Kaddafi czy Slobodan Milošević mieli w swoich magazynach kilka bombek tak jak koreański Kim to pewnie jeszcze by żyli a ich państwa nie zostałyby zniszczone i ograbione.

Co by to oznaczało dla swiata? Myślę, że taki podwórkowy chuligan jak USA & consortes, którzy rzucają się jedynie na słabszych dwa razy by się zastanowili zanim wysłali by bombowce. Byłoby mniej wojen dewastujących całe państwa. Oczywiście nie da się uniknąć konfliktów bo leży to w naturze człowieka, kto wie czy nie najgłupszego stworzenia na Ziemi ale skala zniszczeń i ludzkich cierpień byłaby z pewnością mniejsza.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że to co napisałem to mrzonki ale czasami warto pomarzyć.

KOMENTARZE

 • Pomarzyć ?
  warto pomarzyć czyli puścić wodze nierealnej fantazji

  5*
  za marzenia które przecież nic nie kosztują
 • @Husky 15:37:13
  Dziś niedziela :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:38:28
  Marzenia o potędze KRL-D to dziś pieniądz bez pokrycia.

  http://rolnictwo24.pl/wp-content/uploads/2015/02/rakietowy_traktor.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DG-zBHsXsAAPxHD.jpg


  Gorąco polecam znakomity tekst pewnego znakomitego blogera :

  http://antykomunista.neon24.pl/post/139709,saga-rodu-kimow-odcinek-iii-ostatni
 • @Nibiru 16:13:15
  Zagubione atomówki Jeden z najpoważniejszych tego rodzaju wypadków zdarzył się w 1966 r. Wówczas nad hiszpańskim wybrzeżem zderzyły się dwa amerykańskie samoloty wojskowe. Na pokładzie jednego z nich były cztery bomby wodorowe. Każda miała 1000 razy większą siłę rażenia niż "Little Boy" - bomba, która zniszczyła Hiroszimę. Trzy bomby udało się znaleźć i zneutralizować. Czwartej ni gdy nie znaleziono i nikt nie wie, co się z nią stało.

  Dwa lata później na Grenlandii rozbił się amerykański bombowiec, na którego pokładzie też znajdowała się bomba jądrowa. Skutki owego wypadku były już poważniejsze. Konwencjonalny ładunek wybuchowy zamontowany w bombie eksplodował. Pluton skaził cały rejon. Głowicy jądrowej nigdy nie znaleziono. W 1965 r. doszło do kuriozalnego wypadku w rejonie zachodniego Pacyfiku.

  Z amerykańskiego lotniskowca Ticonderoga zsunął się do morza bombowiec wraz z załogą. Na pokładzie samolotu była broń jądrowa. Bomby, które skończyły na dnie mórz, a pośród zaginionych stanowią one większość, nie stwarzają według ekspertów dużego zagrożenia.

  Gorzej jest z tymi, które schowały się gdzieś na lądzie. Trudno ocenić, czy same nie wybuchną. Do dzisiaj nie wiadomo, dokąd trafiła jedna z dwóch bomb wodorowych, wyrzuconych z Boeinga B-52, który rozpadł się w powietrzu nad Karoliną Północną.

  Spadające swobodnie potężne bomby uzyskały zapewne naddźwiękową prędkość. Jedna wbiła się w grząskie piaski tak głęboko, że nie udało się jej w całości wydobyć. Bomby, które rdzewieją na dnie oceanów, są raczej poza zasięgiem terrorystów.

  Gorzej jest z tymi, które zniknęły z najróżniejszych magazynów wojskowych. Walizkowa bomba atomowa wygląda jak zwykły kuferek i można ją zdetonować w ciągu pół godziny. Skonstruowano ją na potrzeby KGB. W razie konfliktu jądrowego specjalnie przeszkoleni agenci mieli przetransportować bomby do amerykańskich miast i tam zdetonować.

  Ponad 100, spośród zbudowanych prawdopodobnie 250, sztuk tych bomb nie znajduje się obecnie pod kontrolą rosyjskiej armii - zakomunikował jakiś czas temu rosyjski generał Aleksander Liebied. Wiadomość tę potwierdziły oficjalne źródła. Ziarno wątpliwości zostało zasiane.
 • @Husky 16:02:36
  ,,Marzenia o potędze KRL-D ,, ...Husky..tylko prawda.

  Można kogoś lubić lub nie ... ale na miłość boską nie rób z siebie idioty ..
  zaklinasz rzeczywistość ..

  Korea Północna to tylko 23 milionowy naród ... nękani sankcjami dokonali niemożliwego ...i możesz szczekać ,sikać nic tego nie zmieni .
  Poza tym, denerwuje mnie twoja prymitywna propaganda ..czas zrobić krok do przodu .
 • Autor
  Tez uwazam ze posiadanie broni atomowej np. przez Iran znacznie ochlodziloby napiecia na BW.Jednak bron atomowa to za malo aby kraj czul sie bezpieczny-bez efektywnych srodkow jej przenoszenia moze nawet zachecic do uderzenia prewencyjnego.
  Ale kilka okretow podwodnych rozlokowanych w strategicznych miejscach,pociski manewrojace dobrze zakamuflowane czy inny skuteczny straszak z pociskami jadrowymi bylby juz dobrym zabezpieczeniem dla pokoju w regionie.
 • @fabi 17:45:45
  //Korea Północna to tylko 23 milionowy naród ... nękani sankcjami dokonali niemożliwego//

  CO dokonali ?
  Jak dokonali ?
  Jakim kosztem?
  Dziś byłoby ich 26-27mln gdyby na zbrojenia szło mniej niż 40% PKB
  4 mln padło z głodu to jest ten sukces KRL-D
  Nie ośmieszaj się Fabi
  Co mają ?
  Co ?
  A Jankesy zrobią z nich grila w 100h i to jest to
  przykro mi

  ps.
  Był taki jeden KIM na bliskim wsochdzie co miał 4 armie świata - był....
  i już go nie ma. Wystarczylo 100h
 • @Husky 18:06:03
  //A Jankesy zrobią z nich grila w 100h i to jest to//

  Taki pewny jesteś?
  Tylko, że najpierw wyparuje Seul i Tokyo, jeśli tylko ci bandyci z uSSraela ruszą palcem. Kim nie ma zamiaru nikogo napadać, ma strażników za miedzą. To tym bandziorom z USA nie podoba się, że ktoś im może fiknąć. Ale to psychopaci są. Już wymiękli.
 • Operacja Teapot!
  http://pikio.pl/operacja-teapot-wychodzi-na-jaw-usa-zrzucilo-bombe-atomowa-na-8-tysiecy-wlasnych-zolnierzy/
  https://youtu.be/kRtSdvjM9jY
  https://youtu.be/uYbNlgQyz84

  No i w zasadzie to KIMas bombas im niekoniecznie potrzebna!

  http://www.national-geographic.pl/ludzie/czas-polowicznego-rozpadu-smiertelna-spuscizna-amerykanskich-odpadow-nuklearnych
 • @Husky 18:06:03
  w przeciwieństwie do ciebie staram się być obiektywny i nie mów mi o cenie .. bronisz bandytów i to jest przykre .. .
  Nie mam zamiaru wdawać się w jałowe dyskusje ..bo jak widzisz każdy liczy się tylko z silnym . Jakoś minęło już dawno 100h i gdzie masz gryla .

  Szczekaj , szczekaj może Kim się ciebie przestraszy
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:28:48
  Kim dał psychopatom mata .. bez ludobójstwa na ogromną skale ,rozwiązanie tego problemu jest nie możliwe .
 • @fabi 18:54:42
  //bronisz bandytów//
  ktorych ?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:28:48
  Jeszcze te rakiety to złom, pusty fajerwerk .Coś takiego to musi mieć głowice jądrową.
  W tej chwili to jeszcze marzenia
 • @Husky 19:03:49
  nie rób sobie jaj ...
  tu masz coś ciekawego ..,,"Korea Północna jest państwem zbójeckim, które stało się wielkim zagrożeniem i źródłem zakłopotania dla Chin" - napisał Trump ,,

  USA, to szczery obrońca ludzkości, to i zapewne przystąpi niebawem do obrony Chin przed koreańskim agresorem .
 • @fabi 18:54:42
  a ja ci pisałem że grillowanie się zaczęło
  poczekaj, jeszcze czas,sporo czasu
 • @fabi 19:10:01
  ,"Korea Północna jest państwem zbójeckim, które stało się wielkim zagrożeniem i źródłem zakłopotania dla Chin" - napisał Trump ,,

  nie skłamał
  też tak uważam
 • @fabi 19:10:01
  Prezydenci Rosji i Chin, Władimir Putin i Xi Jinpin, którzy w niedzielę spotkali się na otwarciu szczytu BRICS w Xiamen (południowo-wschodnie Chiny), postanowili "właściwie potraktować Koreę Północną" po próbie nuklearnej przeprowadzonej przez Pjongjang - podała Xinhua.

  skomentujesz
 • @Husky 19:27:28
  ,,Sejsmolodzy japońscy potwierdzili wstrząs sejsmiczny o energii 10-krotnie większej od poprzedniego testu, czyli 5,6 Richtera. Jankesi podają dane jeszcze większe: 6,4 Richtera... bez mała 10x większe od Japończyków. Sam wstrząs wtórny... tylko od samego zapadającego się po wybuchu gruntu... miał wartość równą poprzedniej, głównej fali eksplozji jądrowej. KRLD twierdzi, że był to test gotowej już do montażu na rakiecie jednej z kilku głowic MRV.,,
  Rosja i Chiny .... to tylko słowa .. nie zmienia to faktu iż Korea posiada bombę wodorową ..i właściwie ma już wszystko .
  Myślisz że da się teraz rozbroić ... nie cieszy mnie ta sytuacja .
  "właściwie potraktować Koreę Północną" znaczy jak , uznać za mocarstwo atomowe ..jest to ewidentne upokorzenie USA , będą musieli to przełknąć .
 • @fabi 20:08:10
  Wiesz, często się zastanawiam skąd w Was tyle nadziei, tyle marzeń o tym że już, że teraz ,że zaraz znajdzie się ktoś kto upokorzy ten bandycki kraj.
  Jeszcze niedawon liczyliście na potęgę Rosji i dupa blada.
  No to może Chiny i co ? dupa blada.
  No to może KIM ???
  Ludzie , zastanówcie się z czym te papierowe armię do Gości .
  Z czym.
  Tak już marzycie od 1945 r i co ?
  USA do dziś robi co chce i jak chce i nawet nie ma zamiaru kogokolwiek się pytać o cokolwiek.

  Parę m-cy temu nie pytali się Putina czy sobie mogą pozwolić na fajerwerki w Syrii.
  Mieli go w dupie.
  I wcale nie chodziło Trumpowi czy te rakiety zrobią komuś krzywdę czy nie.
  Pokazał kto tu rozdaje karty a Putin co ?
  Poskamlał dwa dni i zwinął swoje zabawki (Kuzniecow) z Syrii i na tym się potęgą Rosji skończyła. Tragikomedia.

  Na ale miejcie marzenia bo to nic nie kosztuje.
 • @Husky 20:20:18
  Nie rozumie twojego rozżalenia i irytacji .

  A Syria ..widzę żę coś ci umknęło ..
 • @fabi 20:44:54
  // rozżalenia i irytacji // ??????
  raczej smiechu
  pzdr
 • @Husky 20:20:18
  //Poskamlał dwa dni i zwinął swoje zabawki (Kuzniecow) z Syrii i na tym się potęgą Rosji skończyła. Tragikomedia.//

  Ty na jakieś schizofreniczno podobne schorzenia cierpisz?
  Było dokładnie na odwrót, to uSSmańkie bandziory musiały się ewakuować a żydki z Israela latają teraz do Putina po prośbie bo doopą trzęsą przed Iranem i Hezbollahem.

  Oj zbóju... Kłamać tez trzeba umieć :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:46:49
  Ok.
  Byli Amerykance w Syrii z niezapowiedziana wizyta czy nie.
  Pytali Putina czy Assada o "pozwolenie" czy nie
  pzdr.
 • @Husky 22:51:49
  Ty głupi ,czy głupszy . :))))) http://www.defence24.pl/media/cache/slide/uploads/images/1693bb858768362d6b720a114bbe8eeb.jpeg
 • @Repsol 23:04:11
  Jankesi tez maja takie zabawki
  pzdr.
 • @Husky 23:09:10
  I co chcesz przez to powiedzieć?
  Prawda jest taka, mimo iż "Jankesi tez maja takie zabawki", jak dotychczas w Syrii umoczyli dupy.
 • @Vinto 23:31:28
  A to już ich wyrzucili z Syrii ?
  Mam zaległości
  pzdr.
 • @Husky 20:20:18
  "USA do dziś robi co chce i jak chce i nawet nie ma zamiaru kogokolwiek się pytać o cokolwiek."
  I co ? Uważasz, że to jest słuszne ?
  A kiedy Rosja robi co chce i jak chce to nazywana jest zbójeckim krajem...
  "Byli Amerykance w Syrii z niezapowiedziana wizyta czy nie. Pytali Putina czy Assada o "pozwolenie" czy nie"
  A powinni ?
  Widzę, że strasznie rajcuje cię popieranie "swoich skurwysynów"(Franklin Delano Roosevelt - Gość może jest skurwysynem, ale to nasz skurwysyn.")
 • @Husky 23:09:10
  Jakie ?. :))))) http://www.defence24.pl/496983,awaria-futurystycznego-niszczyciela-uss-zumwalt
 • @SZS 23:48:43
  a widzisz, nikt mnie o to nie pytal
 • @Repsol 23:52:22
  A czy ktoś słyszał co się stało z czołgiem - cudem T-14 Armata
 • @Husky 23:59:54
  Odpowiedź godna dziecka specjalnej troski.
  Więc ja pytam.
  I proszę o odpowiedź.
  Określ się wreszcie kim jesteś.
 • @Husky 00:05:09
  Owszem,ktoś słyszał http://новости.ru-an.info/%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BA-%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0/
 • @Husky 00:05:09
  Pewnie to samo co http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/lotnicze-sci-fiction-wizja-nowego-mysliwca-usa,196489.html ,Tobie coś się pozajączkowało . :))) http://www.defence24.pl/60141,rosyjski-mysliwiec-5-generacji-rozpoczal-testy-panstwowe
 • @SZS 00:19:11
  On jest "Polakiem" chwilowo wciągniętym na członka PIS-u . Pozdrawiam. :)))))
 • @Repsol 00:26:46
  Hmmm... Coś malutki ten członek. Ale tak to z małymi członkami bywa - oczekiwania duże, a orgazmu brak....
  Pozdrawiam.
 • Autor
  Pat, pat atomowy, nie szach!
 • @
  Wyżej wypisani hyperwentylanci są zbyt dumni z siebie, aby zauważyć że w tym układzie Polska pojdzie na dno w amerykańskim brzuchu.
  Nim gorzej dla Ameryki, tym tragiczniej dla Polski!
  Uciekajcie do Koreii Północnej już dzisiaj!

  (III WŚ zależy od tego kim jest Husky. :)))))
 • @SZS 00:19:11
  Nie żyje w świecie iluzji,marzeń czy pobożnych życzeń.
 • @Zdzich 04:52:29
  Czyżby traktowali mnie jak wyrocznie
  Czarną wyrocznie
  Pozdrawiam
 • @Husky 23:46:18
  To tylko potwierdza kto jest agresorem w Syrii. Amerykanie wkroczyli tam bezprawnie i jak na razie są tam jeszcze, lekceważąc wszelkie prawa, destabilizując to Państwo i cały Biski Wschód w imię swoich USraelskich zaborczych interesów, nie licząc się zupełnie z gehenną jaką zgotowali tam ludności. Zresztą nie tylko tam.
 • @SZS 00:19:11
  "Określ się ( HUSKY)wreszcie kim jesteś."

  Pan szanowny wybaczy, ale nie UZYSKA PAN NIGDY ODPOWIEDZI..
  ON DO KOŃCA POZOSTANIE ANONIMOWY I NIGDY NIE ODPOWIE WPROST PRZYPARTY DO MURU..

  Husky vel psia kupa vel durny józiu z londyńskich slumsów jako płatny najemnik na smyczy SYJONISTYCZNEJ ZARAZY ma za zadanie przemycać treści PRO-SYJONISTYCZNE ( jawnie nie może tego robić skutecznie) i demonizować SYJONISTYCZNYCH WROGÓW , głównie Rosję ale także Iran, KRLD I WSZYSTKIE NIEZALEŻNE OD SYJONISTÓW (ATLANTÓW) PAŃSTWA..

  To tak w skrócie kim jest ta psia końcówka...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Służby wywiadowcze USA nie mają CIENIA zaufania do Koreańczyków z południa. Więcej w Chińskim Kanale Informacyjnym na You Tube.
 • @Casey 04:12:06
  Podobają mi się tłumaczenia amerykańskich fanbojów: że choroby wieku dziecięcego, że technologia tak kosmiczna, że nawet krasnoludzcy kowale nie dali rady opanować produkcji, że to dopiero dziesiąty egzemplarze testowy, że program kosztował na razie jedyne 100mld dolarów i będzie udoskonalany później, że celowo uszkodzono, żeby zmylić wroga itd... I ciągle te same historię przy każdym nowym psującym się amerykańskim sprzęcie: F-35, LCS, teraz Zumwalt... Czas przejrzeć na oczy i zobaczyć, że dopracowanie poległo w starciu z szaleńczym pędem ku nowoczesności i tym samym niweczy się cały efekt końcowy.
 • @Husky 07:52:26
  Zastanawiam się czy ty w ogóle żyjesz....
  A takiej odpowiedzi się spodziewałem. Odpowiedzi chłoptasia w krótkich spodenkach, ale za to z petem w buzi z trądzikiem, chcący udowodnić wszystkim jaki to on jest dorosły... Tragifarsa.
 • @SZS 14:55:31
  //Zastanawiam się czy ty w ogóle żyjesz....//

  jestem
  żyje
  pzdr.
 • @ikulalibal 00:23:34
  a ten czolg to jakis zaszyfrowany
  pzdr.
 • @Repsol 00:24:03
  Pentagon przyznał, że NATO nie jest przygotowane do wojny z Rosją. Siły szybkiego reagowania Stanów Zjednoczonych w Europie nie wytrzymają nacisku rosyjskiej armii, jeśli między państwami wybuchnie konflikt zbrojny na dużą skalę pisze „Politico”, powołując się na raport rozpowszechniony w Pentagonie. Mowa przede wszystkim o 173. Brygadzie powietrzno-desantowej armii Stanów Zjednoczonych, rozkwaterowanej we włoskim mieście Vicenza, która według planów NATO ma wziąć na siebie pierwsze uderzenie przeciwnika. Ta jednostka, jak twierdzi się w raporcie, „jest źle wyposażona, niedokomplektowana, a jej struktura organizacyjna nie odpowiada charakterowi zagrożenia”. „Tę brygadę, zwaną bastionem NATO, przez ostatnie 15 lat stale przerzucano – to do Iraku, to do Afganistanu, a teraz jej nie wystarcza najbardziej niezbędnych rzeczy dla operacyjnej realizacji stojących przed nią zadań” – pisze gazeta na podstawie raportu. Między innymi nie ma efektywnej tarczy antyrakietowej, jej środki walki radio-elektronicznej są przestarzałe, a transport jest niedostatecznie zamaskowany. Te problemy, zdaniem analityków, są wywołane tym, że brygada przez długi czas walczyła w Iraku i Afganistanie, „gdzie przeciwnik nie może napaść z powietrza i nie dysponuje nowoczesną bronią i technologiami”. W dokumencie mówi się, że popularna w armii Stanów Zjednoczonych sieć satelitarna jest podatna na rosyjskie środki walki radio-elektronicznej, dlatego nie tak dawno rozdano w brygadzie krótkofalówki. W tej chwili żołnierze uczą się korzystać z „przestarzałych” środków komunikacji. Poważne zaniepokojenie wyzywają Humvee, które są na wyposażeniu brygady. Zdaniem ekspertów, staną się one lekką zdobyczą dla rosyjskiej techniki pancernej. W najbliższych latach brygada powinna otrzymać nową technikę, jednak pełne odnowienie sprzętu nie nastąpi prędko. 173. Brygada powietrzno-desantowa armii Stanów Zjednoczonych często trafia do nowych miejsc. Wiosną 2014 roku jej pododdziały przybyły do Polski i krajów nadbałtyckich, gdzie zajmowały się szkoleniem żołnierzy. W 2015 roku wzieły udział w szkoleniach na terytorium Ukrainy i Gruzji. We wrześniu 2016 roku pułk piechoty rozpoczął dyżur w Estonii, gdzie brał udział w manewrach „Obóz zimowy”. Jednostka liczy ponad 3500 tysiąca żołnierzy. Moskwa jest w stanie rozmieścić swoje wojska na terytorium NATO w ciągu zaledwie 48 godzin, powiedział w wywiadzie dla The Times były dowódca połączonych sił Wielkiej Brytanii Richard Barrons. Jednocześnie, jego zdaniem, w szybkiej odpowiedzi Rosji Sojuszowi przeszkodzą wewnętrzny rozłam i brak jasnego planu działania. Rosja w ciągu dwóch dni może wdrożyć na terytorium krajów NATO kontyngent z dziesiątkami tysięcy żołnierzy przy wsparciu lotnictwa i floty, podczas gdy Sojusz będzie na to potrzebować miesiące, uważa generał Barrons.
  Zdaniem brytyjskiego wojskowego, jeśli tak się stanie, NATO straci część terytorium, a także straci kontrolę nad przestrzenią powietrzną i wodami terytorialnymi, zanim wszyscy jego 28 członkowie dogadają się, co przedsięwziąć. Rada NATO mogłaby pozwolić naczelnemu głównodowodzącemu sił zbrojnych NATO w Europie na stworzenie planu i przygotowanie się do ataku, zaznacza Barrons. Jednak podobne planowanie zostało przerwane po zakończeniu zimnej wojny i zniknięciu zagrożenia w postaci Związku Radzieckiego. Jednocześnie, według byłego dowódcy połączonych sił Wielkiej Brytanii, Sojusz nie pali się do ożywienia tych planów nawet po wydarzeniach na Ukrainie i dowodów na to, że Moskwa inwestuje środki w nowe technologie zaprojektowane tak, aby przewyższyć NATO. Ponadto Francja, Grecja, Włochy, Węgry oraz w mniejszym stopniu Niemcy nie chcą drażnić Rosji oni są zbyt zajęci problemem imigracji i związanym z nim zagrożeniem terrorystycznym, aby myśleć o „rosyjskiej agresji”, pisze The Times.
  Barrons zaznacza, że dodatkowy kontyngent, który NATO planuje rozmieścić w Polsce i krajach bałtyckich, nie będzie miał wystarczającej siły ognia. Ponadto siły te nie mają nawet ustalonych zasad prowadzenia walki w przypadku „wtargnięcia Rosji”.

  „W mojej opinii jest to wskaźnikiem tego, że w obecnym okresie historii wielu zapomniało, jaka powinna być skuteczna armia i co jest do tego potrzebne. Oni uważają, że rozmieszczenie lekkiej piechoty będzie wystarczające, ale tak nie jest” podsumowuje Richard Barrons.
  Ps..Na Alasce to chyba szybciej niż 48 godzin. Jak Rosjanie zaplanowaliby wojnę, to tak, żeby mieć z tego korzyść. W przeciwieństwie do kowbojów mają długie tradycje państwowości i potrafią zgrać działania wojskowe. Niemcy powinny być zniszczone do cna za wywołanie II wojny światowej, ale uratowało was USA.
  Wojska Stanów Zjednoczonych nie przyjechały bronić Europy, tylko swoich nazistów. Nadzwyczaj chętnie brali ich do niewoli i zapewniali warunki o jakich mogli pomarzyć cywile umęczeni wojną. Dlatego to niemieckie sukinsyństwo szerzy się teraz na świecie.
 • @Paulus Aquarius 10:02:21
  Kim jest Husky?

  Zupelnie to samo o Tobie!
 • @Paulus Aquarius 10:02:21
  Nie chce straszyć,ale zanotowano sygnały z odległej galaktyki..
  to mogą być obcy....
 • @Husky 22:51:49
  //Byli Amerykance w Syrii z niezapowiedziana wizyta czy nie.
  Pytali Putina czy Assada o "pozwolenie" czy nie//

  No jasne, że nie pytali bo to niewychowane żule i bandyty są.
  Ale zmyli się w podskokach jak zobaczyli, że ruskie nie żartują :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:03:17
  Chodzą słuchy na mieście że jednak jeszcze tam są 8-))))
  pzdr.
 • @Husky 19:16:12
  Są, chowają się jak szczury przy granicy z Turcją. Zresztą Turcy już opublikowali mapkę tych "tajnych" baz.

  Widzisz zbóju, nie trzeba wcale Rosji czy Chin, żeby upokorzyć uSSrael - starczy mała Korea czy Syria.
  Jednego jestem pewien - jeśli ci psychopaci neokoni (kręcący Trumpem) ruszą Koreę jednym palcem to zacznie się Armagedon. Kim to też szaleniec choć nie aż taki jak żydki od Wolfowitza.
  Chiny postawiły sprawę jasno - jeśli pierwsza zaatakuje Korea to Chiny będą neutralne ale jeśli pierwsze zaatakują USA to nie będą się biernie przyglądać.
  Jak ci się podoba taki scenariusz?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:09:57
  Tak czy siak wojna będzie
  Skoro już sam Waszczykowski wkroczył do akcji, to być musi 8-)))

  Polski MSZ w trybie pilnym wezwał ambasadora Korei Płn.

  Wiceminister SZ Marek Magierowski wezwał w trybie pilnym ambasadora Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej w Polsce Ri Geuna. Wezwanie ma związek z przeprowadzoną w niedzielę przez Koreę Płn. próbą nuklearną.
  PAP
 • @Husky 20:22:05
  Kundelki też muszą swoje odszczekać, w końcu za to mają pełną michę :)))

  Na razie przerwa, zaraz mecz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:30:29
  Wygrany mecz !!!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:30:29
  Liczę na to, że się w Kopenhadze najedli wstydu i wkurwu na tyle, żeby dzisiaj dojechać do jakiegoś 5:0.
  Howgh!
  Jak przystalo na Amerykanina z Dakoty 8-))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:30:29
  Nie jest zle :

  zdjęcie Lewego walczącego o piłkę z Kazachstańskim obrońcą 8-))))

  https://pbs.twimg.com/media/DI5fnl2XkAAC2DU.jpg
 • @Zdzich 16:54:29
  Coraz bardziej się otwierasz swoimi wpisami, jako hasbarska jaczejka na Neonie, podobnie jak husky.
  Tu akurat jesteście już dobrze znani. Można wasze wypociny poczytać, by pośmiać się z waszego hasbarskiego prymitywizmu. Szekle wydane na was są utopione.
 • @Vinto 22:31:23
  mnie w funtach płacą
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:30:29
  I znów wina Kaczynskiego
  Miało być 5-0 a tu lipa 8-))))
 • @Husky 22:38:55
  Vintowi stanął; na widok Paulusa Aquariusa :))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej