Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22502 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Macierewicz będzie defilował z banderowcami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Celem jest wysłanie jednoznacznego sygnału sprzeciwu wobec gwałcenia przez Rosję jej suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Jak donosi zasłużony dla sprawy banderowskiej portal "niezależna" należący do koncernu medialnego Tomasza S. bohatera orderu ukraińskiej bezpieki (więc z pewnością dobrze zorientowany w temacie) -

"W czwartek szef MON Antoni Macierewicz udaje się do Kijowa, gdzie spotka się m.in. z szefami resortów obrony państw Europy Środkowo-Wschodniej i USA oraz przedstawicielami Wielkiej Brytanii i Kanady. Ministrowie będą uczestniczyć w obchodach 26. rocznicy odzyskania niepodległości przez Ukrainę."

http://niezalezna.pl/201427-macierewicz-w-kijowie-spotka-sie-z

"Celem tak szerokiej, niemającej precedensu, obecności przedstawicieli tylu państw członkowskich NATO i UE na obchodach Święta Niepodległości, jest wysłanie jednoznacznego sygnału sprzeciwu wobec gwałcenia przez Rosję jej suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz poparcie dla proeuropejskiego kierunku obranego przez naród ukraiński w 2014 r.'- powiedział wiceszef MON Michał Dworczyk."

Żeby dać upust swojej chorobliwej rusofobii, minister wojny jest gotowy po raz kolejny poniżyć godność i pamięć polskich ofiar ONU-UPA. Doraźne interesy polityczne stawiane są wyżej niż godność państwa polskiego.

"W uroczystej defiladzie w Kijowie weźmie udział pododdział wydzielony z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, afiliowany do Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady z dowództwem w Lublinie."

Gdyby pan minister wojny sam szedł w tej defiladzie i krzyczał za swoim prezesem "herojam sława" to jeszcze bym zdzierżył ale mieszać do tego prestiż polskiego żołnierza? Brakuje słów, no comment.

O tempora, o mores!

KOMENTARZE

 • @Autor
  Uzupełniają się nasze dzisiejsze notki.
  Wkleiłem link do Twojego tekstu na moim blogu.
  Tu podam link do swej notki:

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/139837,co-sie-dzieje-na-ukrainie-23-08-2017

  Oczywiście wysoko oceniam Twoją notkę :)
 • @zygmuntbialas 11:26:11
  Zygmuncie, jaka to "notka"?
  Nawet nie chciało mi się komentować tego skandalu bo spod palców wychodziły mi jedynie słowa powszechnie uważane za obraźliwe. A minister wojny to mściwa kreatura.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:31:01
  To - według mnie - tak wygląda (przytaczam z S24):

  Kamil.M
  Prezes każe, to pojadą. Ave.
  https://www.youtube.com/watch?v=uO0y8rhGavk

  * * *

  Zygmunt Białas
  "Prezes każe , to pojadą". -
  --- Jarosław Kaczyński na kijowskim Majdanie: "Chwała Ukrainie!".
  No i PiS wygrało wybory parlamentarne i prezydenckie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Obecna sytuacja jest dużo gorsza niż lewa noga Wałęsy. Bo o ile Wałęsa dał jedynie komuchom ucieczkę od sprawiedliwości, to Duda otwiera Polskę na żydowski terror, który jak tylko rozkręci się na dobre, to skończy dla Polski z gorszymi skutkami niż w Kijowie. Majdan w Polsce doprowadzi do ingerencji NATO, a trzeba wiedzieć, że ta prywatna organizacja wojskowa jest kontrolowana przez Rotschild`ów, i taki prezydent Trump może tam być jednie komiwojażerem, a nie decydentem, na którym Polska może polegać jako sojuszniku. A NATO kontroluje właśnie Polskę północno-wschodnią z jej bogatymi złożami uranu i innymi rzadkimi pierwiastkami, i w przypadku konfliktu, Rosja łatwo tereny te scali z Królewcem, (Kaliningrad) i jako takie przekaże je pod jakiś międzynarodowy zarząd. Moskwa nie będzie się dużo rzucać, bo sama ledwie zipie. A na otarcie łez, Rothschild obieca Putinowi przerobienie Królewca na Hong Kong w Europie i Putin na tym dużo zarobi. Wszyscy jakoś zarobią albo się co najmniej obliżą, a za wszystko zapłaci Polska. Tym razem po raz ostatni.
 • To obłęd.
  Nie przyjęli chińskich okrętów bo te ćwiczyły niedawno z Rosjanami na Bałtyku.
  Teraz ciągną Podhalańczyków na defiladę przed banderowcami!
  Ciekawe, czy podcierają się papierem toaletowym z Putinem, który wszędzie jest sprzedawany na UPAinie?
 • @kula Lis 67 14:07:45
  Taa, pewnie...Putin zajumał jankesom Krym i ma w d..pie co ma do powiedzenia na to NATO a teraz odda im Kaliningrad? - ale brednie piszesz.
 • KIELCE: 500 ZŁ DLA UKRAIŃCÓW
  https://kresy.pl/wydarzenia/kielce-500-zl-dla-ukraincow/

  Zgodnie z decyzją prezydenta miasta, Kielce w ramach specjalnego programu przyznają miesięcznie 500 zł Ukraińcom, którzy studiują w tym mieście.

  Ukraińcy otrzymują od miasta Kielce 500 zł miesięcznie. Od ponad 3 lat w ten sposób wspierani są ukraińscy studenci, którzy chcą studiować na uczelniach w Kielcach.

  Według prezydenta miasta, Wojciecha Lubawskiego, obecnie pieniądze te jako stypendia otrzymuje ponad 100 Ukraińców. Z roku na rok liczba ta zwiększa się.

  W ramach porozumienia między miastami partnerskimi wspieramy tych ludzi i staramy im się pomóc – powiedział Kresom.pl Wojciech Lubawski. Tłumaczy, że brak dodatkowych wymagań wynika z tego, że wówczas system byłby jego zdaniem nieszczelny.

  Zaznacza, że program jest też w interesie kieleckich uczelni wyższych. – Uczelnia musi stać się atrakcyjna. Nie jesteśmy w stanie wspierać wszystkich. Ale podpisaliśmy odpowiednią umowę między Winnicą a Kielcami i jest to taki gest w stronę naszego partnera.

  Zapytaliśmy prezydenta Kielc, czy na podobną pomoc ze strony samorządu mogą liczyć polscy studenci, pochodzący np. z biedniejszych regionów województwa świętokrzyskiego. – Powinni ewentualnie zgłosić się do swoich samorządów i próbować coś tam wywalczyć. Oczywiście, każdemu chcielibyśmy tak pomóc, ale my nie jesteśmy w stanie tego udźwigną. Pomoc dla Winnicy jest takim kołem zamachowym, które ma spowodować, które ma spowodować, że będzie u nas studiować więcej obcokrajowców, bo jesteśmy tym zainteresowani.

  Prezydent Lubawski w rozmowie z Kresami.pl zaznacza, że program ten dotyczy osób z Winnicy, która jest miastem partnerskim Kielc. Do uzyskania stypendium wystarczy potwierdzenie, że dana osoba jest mieszkańcem Winnicy. Nie ma żadnych innych wymagań.

  Stypendium jest przyznawane na okres nauki w danym roku akademickim, czyli 9 miesięcy. Łącznie w skali roku akademickiego to wydatek rzędu ponad pół mln złotych.

  Czytaj również: MSZ: Polska zapłaci za stypendia 500 ukraińskich studentów
 • Obywatele Ukrainy masowo składają wnioski w polskich urzędach ws. wydania poświadczonych dokumentów potwierdzających własność
  nieruchomości z okresu II RP.

  Według naszych ustaleń, celem tego jest dochodzenie roszczeń o odszkodowania względem Polski.


  http://kresy.pl/wydarzenia/ukraincy-szykuja-sie-wystapienia-o-odszkodowania-polski-news/
 • Igor Isajew, ukraiński dziennikarz antypisowskimi znaczkami chce rozszerzać „ukraińską soft power w świat” podczas protestów
  przeciw reformie sądownictwa.

  kraiński dziennikarz w Polsce, Igor Isajew w swoim poście w serwisie facebook opublikował zdjęcie przygotowanych przez siebie przypinek z wulgarnym antypisowskim napisem. Znaczki głoszą „PiS ПНХ”. Druga część jest skrótowcem z języka rosyjskiego oznaczającym sformułowanie „idź w ch*j”


  http://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-dziennikarz-polsce-chce-ukrainizowac-polski-majdan/
 • Poseł Norbert Kaczmarczyk (Kukiz’15) złożył interpelację dotyczącą importu zbóż z Ukrainy w kontekście kondycji ekonomicznej
  polskich młynów. „Zachwianie rynkami, obniżenie cen i destabilizacja sytuacji to pokłosie zbyt dużego importu zbóż z Ukrainy”.
  Jak wynika z przekazów medialnych, uwag zgłaszanych do prowadzonych przeze mnie biur poselskich, a także z mojego osobistego doświadczenia, w ostatnim czasie mamy do czynienia z niekontrolowanym napływem dużej ilości zbóż z obszarów Ukrainy – podkreśla na wstępie poseł.

  Przypomina, że „polskie zboża to najlepsza i bezpieczna żywność”, o czym mówią m.in. znani naukowcy czy uznani producenci. Zaznacza też, że w tym kontekście naturalna jest obawa dotycząca żywności genetycznie modyfikowanej.

  – Nie chcemy, aby taka żywność była sprowadzana do Polski z zachodu. Ale to nie jest wystarczający powód, aby nie ograniczać importu zbóż ze wschodu, z Ukrainy. A takie zboża wręcz zalewają w ostatnim czasie Polskę – podkreśla Kaczmarczyk.
  Poseł Kukiz’15 przypomniał, że w ostatnich latach eksport pszenicy z Polski gwałtownie wzrósł, trafiając głównie na Półwysep Arabski, Niemiec i do krajów afrykańskich. W 2016 roku eksport pszenicy wyniósł 3,34 mln ton, o ponad 10% w porównaniu do roku 2015.

  – Wszystko to przy słabo ograniczonym, lawinowo wzrastającym wręcz imporcie zbóż gorszej jakości z Ukrainy – zauważył. – Pomimo faktu, że pojawiały się zapewnienia dotyczące podjęcia starań zamknięcia granic dla zwiększonego importu z Ukrainy, ograniczenia importu z rynku ukraińskiego, albo chociaż wzmocnienia kontroli wwożonego zboża, problem istnieje w dalszym ciągu.

  Zdaniem Kaczmarczyka, a także polskich rolników, resort rolnictwa i rozwoju wsi w takiej sytuacji powinien dążyć do ograniczenia importu zbóż z Ukrainy.

  – Rolnicy wskazują, że zboża pochodzące z importu ukraińskiego są znacznie gorszej jakości w porównaniu do zbóż pochodzących z rodzimych rynków. Zdarza się, że ceny zbóż w określonych regionach wschodniej i południowej Polski są o około 10% niższe, aniżeli w innych. Import z Ukrainy niszczy rynek. Zachwianie rynkami, obniżenie cen i destabilizacja sytuacji to pokłosie zbyt dużego importu zbóż z Ukrainy – podkreśla poseł Kukiz’15.

  Ponadto, Kaczmarczyk zwrócił uwagę na ważny, choć często pomijany aspekt tej sprawy. Mianowicie, na negatywny wpływ importu tanich zbóż na sytuację polskich młynów:

  – Taki stan rzeczy implikowany jest spadkiem cen zbóż na rynku krajowym. W mojej ocenie, przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi powinny zostać podjęte kroki mające na celu naprawę takiej sytuacji.

  Poseł skierował do ministerstwa następujące pytania:

  (1) Czy Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na bieżąco monitoruje przepływy handlowe w kontekście importu zbóż, ze szczególnym uwzględnieniem rynku ukraińskiego?

  (2) Na jakim poziomie kształtują się powyżej wskazane przepływy handlowe?

  (3) Duża ilość importowanych zbóż wpływa negatywnie na kondycję ekonomiczną polskich młynów. Taki stan rzeczy implikowany jest spadkiem cen zbóż na rynku krajowym. Czy Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podejmie stosowne kroki, aby zapobiegać takiej sytuacji?

  (4) Czy zboża pochodzące z Ukrainy są objęte należytymi i odpowiednio intensywnymi kontrolami jakości?

  (5) Czy kontrole dotyczące ilości zbóż importowanych z Ukrainy są w odpowiednim stopniu intensywne i skuteczne?

  cd na stronie kresy.pl


  http://kresy.pl/wydarzenia/posel-kaczmarczyk-k15-interweniuje-ws-niekontrolowanego-importu-zboz-ukrainy/
 • Do ograniczonego wzrostu wynagrodzeń nominalnych przyczynia się także wzrost zatrudnienia pracowników z Ukrainy. Czytaj więcej
  http://www.polska2041.pl/finanse/news-realna-wartosc-podwyzek-nizsza-niz-w-zeszlym-roku,nId,2431892

  Firmy zwiększają więc zatrudnienie, ale nie podnoszą wyraźnie płac. - Najprawdopodobniej w lipcu nastąpił znaczący wzrost zatrudnienia w sekcjach usługowych, gdzie przeciętne wynagrodzenia są poniżej przeciętnej.

  W efekcie przyczyniło się to do wyraźnego obniżenia dynamiki przeciętnych płac.- tłumaczy Wiktor Wojciechowski, główny ekonomista Invest Banku SA.

  Według niego dodatkowo do ograniczonego wzrostu wynagrodzeń nominalnych przyczynia się także wzrost zatrudnienia pracowników z Ukrainy. - Bez nich mielibyśmy z pewnością do czynienia z silną presją płacową, być może podobną do tej, jakiej polska gospodarka doświadczyła w latach 2007-2008. - dodaje ekonomista.
 • Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia przekazał 50 tys. euro Fundacji Ukraina
  http://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/rafal-dutkiewicz-prezydent-wroclawia-przekazal-50-tys-euro-fundacji-ukraina,95657.html

  Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia przekazał 50 tys. euro na rzecz Fundacji Ukraina. To pieniądze, które otrzymał w ramach przyznanej mu Niemieckiej Nagrody Narodowej. Przy okazji powołał pełnomocnika miasta ds. Ukraińców.
 • I w kontekście powyższych linków,NADAL NIE MA NA KARETKĘ DLA CENTRUM ZDROWIA DZIECKA!!
  http://wolnosc24.pl/2017/05/21/zbiorka-na-karetke-dla-centrum-zdrowia-dziecka-swietnie-obrazuje-stan-polskiego-spoleczenstwa-w-panstwie-rzadzonym-zle-wstyd-byc-bogatym/

  https://pomocsieliczy.pl/target/view/135

  Czy dlatego że to dla polskich dzieci??????????
 • NIe na temat ale ładne!Polska defilada ostatnia przed wojną maj 1939 rok
  https://youtu.be/lxkyF0e-xYA

  Potem 1959 rok i 1966/podobno jak twierdzą niektórzy "historycy"to nie była POLSKA i to nie byli Polacy!!!nie wiadomo kto!

  https://youtu.be/DMCIcC_tZtg

  https://youtu.be/Af-l5c3CDAs
 • @trojanka 09:26:41
  Stosunków z Ukrainą nie można rozpoczynać od Wołynia, a tym bardziej od UPA.

  Najbardziej zasadnym dziś punktem wyjścia dla analizy wzajemnych stosunków powinien być moment, w którym Piłsudski pozostawił Rosjanom armię Petlury, a sam wdał się w sojusz z Czerwonymi przeciwko Białym. Od tego momentu zaczęło się wszystko, co złe między tymi dwoma narodami, które (pomińmy niesławnych Kozaków, zbyt wyrywnych do naszych laszek, tak świetnie opisanych przez Sienkiewicza na przykładzie Bohuna) miały przecież (z uwagi na wspólnotę kulturowo-religijną i państwową) szansę zbliżyć się do siebie o wiele bardziej, niż miało to miejsce między Litwą a Polską.

  Potem u Ukraińców było doświadczenie, którego Polska nie przeżyła (Wielki Głód). Ono zdeterminowało mentalność Ukrainy o wiele bardziej, niż nam się to wydaje.

  Jeśli dziś PiS święci niepodległość Ukrainy, to robi to w poczuciu winy za Piłsudskiego, a nie w poczuciu solidarności z UPA czy Banderą. Bandera i UPA były poniekąd reakcją na rozczarowanie pańską polską. A Wołyń był tylko skrajnym wynaturzeniem tej ideologii, oczywiście z barbarzyństwem o wiele wyższym, niż zdrada Piłsudskiego. Każdy przyzna, że niewykształcony, a przy tym bardzo liczny, ambitny żywotny i nacjonalistycznie nastawiony naród ukraiński miał prawo do reakcji. Nawet nieadekwatnej.

  A że wybrał najbardziej brutalną formę, to inna sprawa. Bo dziki i głupi...
 • @maharaja 09:57:22
  Może najwyższy czas skończyć z tym "poczuciem winy"Polski. któym grają jak na bębnach kto tylko ma ochotę.W wiadomym celu.
  Polska była jak była, decyzje wtedy podejmowane miały jakąś podstawę i rację!Jedne słuszną drugie mniej !Tak krajali jak im materii stało!Z jakiejże to racji, mamy byc stawiani pod pregierzem "idealności i spolegliwości dla wszystkich", właśnie tylko MY POLACY...kiedy NIE istnieje naród idealny, a Polska jeszcze na tym tle jawi się bardzo przyzwoicie!.Może już dosyć tego kajania sie i bicia w piersi i "odszokodowań" w każdej postaci o wszystkim KTO sobie zażyczy przy opluwaniu nas na każdym kroku!I całkowitym braku wdzięczności za okazaną pomoc!
  PS. Podbno we Lwowie, to Polacy zabijali żydów, wersja ukraińska!!

  Zbigniew Grabowski
  19 sierpnia o 09:01
  Otóż nazi-banderowcy ogłosili zwycięstwo, OUN-B została rzekomo oczyszczona z zarzutów o zbrodnie na Żydach (czyli z Holokaustu), a ponieważ z fotografii widać wyraźnie, że ktoś jednak tych Żydów maltretował, to sprawcy zostali nazwani – to byli Polacy. W komentarzach już jacyś domowego wyrobu fachowcy dopatrzyli się biało-czerwonych kokard i polskich orłów na odzieży uczestników pogromu lwowskiego .
  W 2011 roku w interdyscyplinarnym akademickim czasopiśmie „Canadian Slavonic Papers” została opublikowana praca naukowa Johna Paula Himki „The Lviv Pogrom of 1941: The Germans, Ukrainian Nationalists, and the Carnival Crowd” poświęcona wydarzeniom anty-żydowskiego pogromu z 1 lipca 1941 roku we Lwowie.
  Tekst ukraiński został opublikowany na portalu „Historyczna Prawda” 20.12.2012 roku:
  [link=http://www.istpravda.com.ua/research/2012/12/20/93550/]

  https://www.facebook.com/groups/120434925260509/?ref=group_header
 • @
  Jabłonowski - Wojsko Polskie razem z banderowcami na defiladzie w Kijowie
  https://www.youtube.com/watch?v=wkb2U32ziKE
 • rehabilitacja uPA krok po kroku ?
  Prof Cenckiewicz z IPN czyni zarzut Jaruzelskiemu:
  "Otóż Wojciech Jaruzelski wychodził z tej swojej roli dowódcy zwiadu i był oficerem śledczym.
  Był pierwszym przesłuchującym pojmanych żołnierzy; z materiałów wynika jednak, że przesłuchiwał PARTYZANTÓW (?!!) Ukraińskiej Powstańczej Armii. Wydawał ich Sowietom skazując na pewną śmierć.

  - powiedział Cenckiewicz, przypominając, że po wojnie UPA z polskim podziemiem podejmowały WSPÓLNE AKCJE (??!!) przeciwko komunistom".
  cytat za: http://niezalezna.pl/201345-prof-cenckiewicz-o-jaruzelskim-aktywnie-zwalczal-podziemie-antykomunistyczne

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej