Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
455 postów 19564 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Świąteczne upokorzenie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska podobno "wstała już z kolan" więc Prezydent RP robi łaskę na stojąco.

Jak co roku, z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej, która po mrocznych latach słusznie "obalonej" komuny jest świętem Wojska Polskiego chciałem obejrzeć transmisję z uroczystości i zobaczyć ile jeszcze z tego naszego wojska zostało. Wiem, że zostało niewiele ale mi, jako staremu rezerwiście, zawsze podoba się maszerujący oddział młodych, sprawnych żołnierzy. Wiem, że wielu tak ma i dlatego Wojsko Polskie, nawet jak nazywało się jeszcze "ludowe" zawsze w rankingach społecznego zaufania zajmowało najwyższe miejsce. Nie potrafiła tego zniszczyć nawet akcja Jaruzelskiego i Kiszczaka z grudnia 81'. Tak już mamy.

Spotkała mnie jednak przykra i osobiście upokarzająca niespodzianka. Otóż Pan Prezydent RP Andrzej Duda, zwany przez złośliwców Adrianem Maliniakiem uznał za stosowne poprzedzić uroczyste obchody święta Wojska Polskiego (podkreślam - polskiego) ceremonią wręczenia jednego z najwyższych polskich odznaczeń - Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej jakiemuś amerykańskiemu generałowi. Właściwie to wręczenie tego odznaczenia stanowiło integralną część uroczystości. Rzeczone odznaczenie przyznawane jest obcokrajowcom w uznaniu szczególnych zasług dla Polski. Nie wiem dokładnie jakie to szczególne zasługi dla Polski ma ten generał ale widać ma skoro prezydent RP mu przyznał. Jego prawo. Tak samo jak jego prawem jest nie podpisywanie nominacji generalskich. Mógł jednak zaprosić tego generała do Pałacu i tam uroczyście wręczyć. Wykorzystał do tego jednak obchody święta POLSKIEGO żołnierza.

Najsmutniejsza i najbardziej upokarzająca była jednak sama laudacja na cześć amerykańskiego generała. Zrozumiałem jedno - Polski już nie ma. Zostaliśmy zepchnięci do roli podnóżka i kundelka USA. Takich hucp nie pamiętam nawet z czasów komuny. Porównywalny był może okres pierwszych lat powojennych, gdy panoszyli się u nas sowieccy "doradcy" ale po 56' nic takiego już się nie zdarzało. Co najwyżej Gierek wycałował się z Breżniewem ale wojsk polskich do Afganistanu wysłać nie chciał.

Jak widać każdy kręci swoje lody. Minister wojny wymusza np. odczytywanie "apelu smoleńskiego" zawsze gdy obecna jest asysta wojskowa. Prezes buduje mit i kult swojego zmarłego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem brata. Jakie lody kręci prezydent?

Takie sygnały jak ten dzisiejszy idą w świat. I nic tu nie pomogą takie okazjonalne i koniunkturalne wystąpienia jak to Trumpa. Polska, która ma pełne prawo być dumna ze swojej historii, swoich militarnych zwycięstw, bohaterstwa, męstwa i honoru wystawiana jest na pośmiewisko całego świata. Gdyby robili to nasi wrogowie to byłoby zrozumiałe ale nasze polityczne "elity"? Czy one są w ogóle nasze?

Kiedyś na komendę walczyliśmy z amerykańskim imperializmem. Teraz z rosyjskim. Z jakim imperializmem będziemy walczyć w przyszłości? Wychodzi na to, że nasłani nam administratorzy zawsze muszą walczyć z jakimś "imperializmem" zamiast budować Imperium Polskie.

To było smutne święto.

KOMENTARZE

 • fakt
  ...dobrze, że nie oglądam Telavizji i oszczędzam sobie oglądania ...ponoć się sumientował, że Polska Armia nie jest niczyją prywatną...a przecież jego mistrz Lech powiedział, że nie ważne kto będzie rządził w Polsce Wojsko Polskie będzie wszędzie gdzie jewreje...
 • Zastanawiasz się nad stanem naszego wojska
  No cóż, kataklizm w Borach Tucholskich, wojsko pojawia się po 3 dniach, trzy dni potrzebowali by do akcji wyruszyć. Czy więcej trzeba mówić?

  No dobrze, minister, opiekun lobbystów amerykańskiego przemysłu wojskowego, opiekun młodych niedouczonych chłopców z prezydentem na przemian przymilają się wojsku. Parady, górnolotne słowa o wielkości naszej armii, zaś na naszej ziemi stacjonują obce wojska przez targowicę zaproszone, podobnież niezbędne do obrony naszych granic.

  Wielka, silna armia i 3 dni na wyjście z koszar. Jak Hitler armię Stalina, tak dowolny wróg w kalesonach ich pogoni. No ale zarówno Stalin jak i Macierewicz wymienili kadrę, na "swoją kadrę" - PiSiewiczów.
 • @trybeus 16:15:19
  Dobrze zrobiłeś, ze nie oglądałeś, zdrowszy jesteś.
  A póki co słowa L.K. się sprawdzają...
 • @Zawisza Niebieski 16:16:35
  // wojsko pojawia się po 3 dniach, trzy dni potrzebowali by do akcji wyruszyć.//

  Ja sądzę, że to nie był problem sprawności tylko bezwładu decyzyjnego, który zawdzięczamy ministrowi wojny. Pewnie nikt nie pierdnie jak ten debil nie zatwierdzi osobiście.
  Żeby dojechać ciężkim sprzętem tam gdzie była ta tragedia wojsko potrzebuje ok 0.5 - 1 godziny bo są blisko.
  Z jednostki gdzie byłem na unitarce, koło poligonu drawskiego, pułk czołgów potrzebował niecałe 4 godziny, żeby dojechać i obstawić Bydgoszcz. A wtedy ostra zima była.

  //zaś na naszej ziemi stacjonują obce wojska przez targowicę zaproszone//

  Na ten temat nie chcę się już wypowiadać bo jeszcze po mnie przyjdą :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:37:40
  Właśnie o tym mówię, dlatego przywołuję sytuację z 1941, wtedy też wojsko było zaprawione w bojach, tylko że wymiana dowódców na ludzi bez doświadczenia, bezwolnych wykonawców powodował, że Niemcy gonili ich w kalesonach. Tu też mamy sytuację, że dowódcy z "awansu społecznego", czyli po 2 szczeble po prostu nie potrafią podjąć decyzji, czekają na rozkazy z góry, a góra bawi się na festynach p.t. Dzień Wojska Polskiego. Błaszczak, człowiek który pierwszy powinien działać wyleciał z toastem "winem tuska", "lansowanie się na tragedii". PiSiewicze w pełnej krasie. Nieudolność brak samodzielności.
 • @Autor
  Bardzo mnie boli takie traktowanie Polski, jakiego się dopuszcza szanowny Autor.

  Napisać że: "Polska, (...) wystawiana jest na pośmiewisko całego świata.", utożsamiając z Polską osoby Andzreja Dudy, Antoniego Macierewicza czy Jarosława Kaczyńskiego - to jest prawdziwe poniżenie Polski.

  Polska jest tak wielka, że żadne działania jakiegokolwiek Polaka nie są i nie będą w stanie nigdy jej choć odrobinę ośmieszyć. Nawet gdy ten Polak jest najwyższym urzędnikiem administracji państwowej to w porównaniu z Polską jest nikim.

  Nigdy nie wolno utożsamiać z Polską jakiegokolwiek polityka czy jakąkolwiek partię. Polska istnieje od wielków i następne wieki będzie istnieć, podczas gdy partie i politycy to tylko chwilowe przemijające epizody.
 • Kto się boi Macierewicza?
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/404/68/4046841.jpg

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201708156078447-Duda-i-jego-oportunizm/
 • @programista 16:53:45
  Zarzut biorę do serca i uczciwie muszę przyznać (częściową) rację.
  Polska jest wieczna i żaden Maliniak, Kaczor czy Macierewicz nie zdołają jej zniszczyć.

  Na swoją obronę mam tylko, że w notce skupiłem się na krotochwilach pierwszego obywatela RP. To on jest twarzą państwa czy tego chcemy czy nie. Wygrał wybory więc ma mandat. Nawet do robienia głupot.
 • @programista 16:53:45
  Programista 10/10 + 5 za wpis jest Pan Wielki jak Polska gratuluje celności .Polska kiedy Piłsudski zabrał dupę w troki zareagowała najlepszym generałem jaki był pod ręką i pogoniła Komuszków w 1920 i tak działa Polska W momencie kiedy wszyscy otrząsają sie z letargu rusza jak ta nawałnica i niszczy wroga jak te połamane drzewa zapałki i o tym powinni wrogowie Polski pamiętać a nie rozmiękczać ludziom mózgi że wszystko stracone że przegrane rozkradzione .Nie jeden Rozwadowski czeka za rogiem żeby wyjść i ruszyć pogonić to co do pogonienia i stworzyć to co do stworzenia nie oglądając sie na szmaciarzy sędziów, dziwki komedianckie,pseudo elyty czy udających rządzących ratlerków.Polska nie musi mieć symbolu Lwa który tak wszędzie wciskają pewne organizacje międzynarodowe Polska jest ORŁEM I LWY TO BIERZE NA KILO.
 • @Zawisza Niebieski 16:50:10
  //PiSiewicze w pełnej krasie. Nieudolność brak samodzielności.//

  Strach pomyśleć jak ktoś, nie daj Boże, naprawdę nas napadnie...
  Dziś to chyba nawet z przysłowiowymi "Czechami" możemy nie dać rady.

  We Włoszech, jak chciałem wkurzyć na imprezie jakiegoś Makarona to zawsze się pytałem - czemu Pan Bóg stworzył armię czeską?
  - Żeby Włosi mieli szansę w końcu z kimś wygrać :))
 • LWP
  Nazwa używana przez politruków i tych co nigdy w Wojsku Polskim nie byli.
  Szybkość działania jednostek I Rzutu była z tego co pamiętam ćwiczona co tydzień w jednostkach. W Polin zapewne nigdy. Ćwiczenia co najwyżej w sutannach.
 • @Talbot 17:10:10
  Ty się boisz?
  Oj Talbot... :(
 • @programista 16:53:45
  nie wiem czy rozumiesz co piszesz... rozumiem że Polskę trzeba utożsamiać z Tobą . Niech Cię już to tak nie boli ..teraz już wszyscy będą utożsamiali Ją z Tobą . A duchem jesteś wielkim Polakiem .... tylko co z tego wynika ...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:16:32
  //Wygrał wybory więc ma mandat.//

  i tego sie trzymajmy
  a o plusach czy minusach porozmawiamy za lat 6
  pzdr.
  5*

  nasi

  https://pbs.twimg.com/media/DHSGkzqXUAAZbBJ.jpg
 • @Husky 18:25:28
  //a o plusach czy minusach porozmawiamy za lat 6//

  Za 6? To przedłużono kadencję?

  Jeśli masz na myśli drugą kadencję to zapomnij zbóju...
  Ja będę startował i dudusia zjem na śniadanie bez popitki :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:32:46
  Na dziś to raczej szanse są niewielkie.A za 6 lat to jakieś tam pewnie są
  Chociaż gdyby @Zawisza wsparł ten "projekt" to kto wie, kto wie.
  8-)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:32:46
  Zaświeciła mi się dioda w kamerce laptopa.
  Czy to Putin - czy Trump mnie podgląda?
 • @Husky 18:53:38
  //Na dziś to raczej szanse są niewielkie//

  A będą jeszcze mniejsze.
  Zwłaszcza jak ja wystartuję a kol. Zawisza będzie szefem mojego sztabu :))))
 • @Talbot 19:32:58
  Ja na ciebie patrzę :) Dostałem taką opcję (wiesz od kogo :)))))))
 • Husky
  PS.
  Zbóju, dla ciebie też mam pewne miejsce w mojej ekipie.
  Cieszysz się? :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:41:11
  To w takim razie proponuje jeszcze jedną osobę.
  Na rzecznika sztabu proponuje D.Kosiura.
  Jego autorytet,merytoryczność ,wiedza historyczna,kultura a zwłaszcza polityczne obycie to skarb
  Tym bardziej że przeciwnika czyli PIS zna od podszewki. A to się liczy

  8-)))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:48:43
  "Ja na ciebie patrzę :) Dostałem taką opcję (wiesz od kogo :)"

  Pewnie od jakiejś nastolatki...
 • @Husky 19:52:22
  Nie. Pan Kosiur, choć go szanuję, nie nadaje się.

  Myślałem, że spytasz jaką rolę dla ciebie przewidziałem a ty zaraz swoich kumpli chcesz wkręcić... U mnie nie ma i nie będzie kolesiostwa i nepotyzmu!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:02:06
  // a ty zaraz swoich kumpli chcesz wkręcić...//

  8-))))))))
  My to jedna rodzina
 • @Husky 20:06:26
  //My to jedna rodzina//

  No... Ciekawy jestem co na to p.Kosiur odpowie :)))))
  Szczęśliwy raczej nie będzie :)))))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:02:06
  Wszystko się wyjaśniło z tą kamerką.
  To frma windykacyjna mnie podglądała - podobno mam przeterminowany dług z 2008 roku. Podobno go kupili i teraz chcą go wyegzekować.
  SPOKO - wojna anuluje długi!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:14:25
  znam odpowiedź 8-)))

  ty durny Józku z Lądka ...............

  ok.
  ale wracamy do tematu notki
  Dziś to był piękny jakże Polski dzień
 • @Talbot 20:18:10
  No dobra, tak sobie to tłumacz :)))))

  Ale swoją drogą to uczesz te resztki włosów jak siadasz do kompa :))
 • @Husky 20:22:14
  //Dziś to był piękny jakże Polski dzień//

  Był. I piękny i polski. Tylko Duda puścił potężnego bąka.
  Co on jada? Może powinien żonę zmienić? Na garach się guła nie zna.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:32:35
  no kuźwa on się pyta co jada...no przecież od dawna wiadomo, że czosnek...
 • @trybeus 21:00:21
  Nie mieszaj do tego czosnku, trybie.
  Po nim takich wielbłądzich bąków się nie puszcza.

  A czosnek trzeba jeść, jest dobry na wszystko i do wszystkiego. Ja tylko do rosołu nie daję. Chazary to od nas podpatrzyli.
 • @trybeus 21:00:21
  http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/12/09/article-urn:publicid:ap.org:10837b90ab7c4edcb5e769d0480b43cc-46ysUZf67rdbb3e0440cfc29046e-962_634x504.jpg No to nie pitol , maca tu rządzi. :)))
 • Autor
  Mogła to być "zemsta nietoperza". W Bitwie Warszawskiej Żyd nie uczestniczył, to po latach oberwało się polskim generałom za rozkaz gen. Sosnkowskiego, aby na ten czas zaaresztować żydów: http://prawy.pl/55795-bitwa-warszawska-bez-udzialu-zolnierzy-pochodzenia-zydowskiego-zapobiegliwosc-gen-sosnkowskiego-ocalila-polakow-przed-kleska/
  Pamiętliwi to oni są, oj są. Gdyby brali udział, bitwa mogłaby skończyć się klęską.
 • @wercia 23:40:56
  //Gdyby brali udział, bitwa mogłaby skończyć się klęską.//

  Pewnie tak...
  To oni stawiali bramy powitalne bolszewikom.

  Wtedy jeszcze mieliśmy czujnych dowódców, teraz une sami są dowódcami...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 03:21:21
  //Wtedy jeszcze mieliśmy czujnych dowódców//

  Nie mówiąc o ułanach.Zuchach nad zuchami i gojów nad gojami.

  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/64/65/a1/6465a1d6a93433433576f01a3c242cd4.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:16:32
  PAD jechał wojskowym pojazdem, w towarzystwie generała, pośród szpaleru wojska i chorągwi, ale obstawiony cywilnymi "gorylami". To ten ponoć zwierzchnik boi się wojska? Coraz częściej mam nieodparte wrażenie, że prezydent jest za, a nawet przeciw, co należy już do "klasyki" na tym stołku! Niby werbalnie chce jednoczyć, a faktycznie dzieli. Przemówienie 15.08.17 chaotyczne, niespójne i niegodne tej wielkiej rocznicy, którą zresztą na własne życzenie spaprał, bo jakieś niezupełnie znane w szczegółach ambicje go ponoszą! Sprawa nominacji generalskich znana. Po raz pierwszy brak nominacji w Święto WP. W zastępstwie mianował zmarłych i odznaczył amerykańskiego generała. Ersatz jak to ersatz, nigdy oryginałem nie będzie. Raz publicznie deklaruje, że nie będzie ingerował w proces legislacyjny (zresztą nie ma takich uprawnień!), by zaraz potem (po swoich wetach i sejmowym szantażu) domagać się konsultacji ustaw. Czyli co? Poseł-sprawozdawca, albo nawet grupa posłów ma biegać do pałacu i cierpliwie czekać na "łaskawą audiencję", aby uzgodnić tekst ustaw? To kto w Polsce jest ustawodawcą? Parlament czy prezydent? Czy on już "myśli", że ma uprawnienia prezydenta USA, a może nawet większe? Przecież nawet prezydent USA nie ingeruje w prace Izby Reprezentantów i Senatu, a uchwalane tam ustawy i zapadające decyzje nie zawsze zgodne są z oczekiwaniami i życzeniami prezydenta! PAD przyswoił sobie nagle retorykę "totalnej opozycji" i zaczyna publicznie mówić o jakiejś "prywatnej armii", a przecież powołanie WOT nastąpiło na zasadach uchwalonych w ustawie, którą sam podpisał! Czyli wniosek: PAD nadal prowadzi swoją wojenkę i wszyscy już się pogubili w spekulacjach, o co naprawdę w tych jego wojenkach chodzi! Oprócz rozważań wynikających z Konstytucji nie można lekceważyć przesłanek praktycznych. Formalny tytuł zwierzchnika polskiej armii w żaden sposób nie poszerza kompetencji Prezydenta w sprawach związanych z kierowaniem armią. Prezydent nawet nie ma podstawowego wykształcenia wojskowego, a BBN, od którego czerpie rady to BBN Komorowskiego uczestniczący przez wiele lat w niszczeniu armii. Coraz mniej mnie się to podoba, a problem PAD-a polega na tym, że nie tylko mnie, a bardzo dużej części jego wyborców. Czy wreszcie ochłonie? Obawiam się, że nie i wątpię, ponieważ to sprawa emocji, ambicji i charakteru, a nie rozsądku, logiki i umiaru. "Wyczyny" prezydenta Dudy dobitnie dowodzą, że rola prezydenta powinna ostać ograniczona do funkcji reprezentacyjnej. Stanowcze nie dla systemu prezydenckiego. Moim zdaniem należy uchwalić nową konstytucję i usunąć z niej Urząd Prezydenta, który dubluje funkcje ministrów Spraw Zagranicznych i Obrony a wraz z Senatem wprowadza bałagan do legislacji.
 • @Repsol 21:13:44
  Sejmu „władza zwierzchnia” w RP, a „najwyższe zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi” – Prezydenta https://wpolityce.pl/polityka/353487-sejmu-wladza-zwierzchnia-w-rp-a-najwyzsze-zwierzchnictwo-nad-silami-zbrojnymi-prezydenta

  Ps..Pani Profesor jak zwykle mądrze i merytorycznie. Bardzo sensowna wypowiedz. Dziwi mnie, że prezydent nie przewidział chaosu, jaki wywoła swoją decyzją o zablokowaniu ustaw. Cały czas jest mowa o dwóch wetach. A przecież wcześniej było weto, uniemożliwiające dokładne rozliczenie samorządów z publicznej kasy. Samorządów wyłonionych w atmosferze skandali! To ciąg a nie wpadka. A później jeszcze to blokowanie nominacji generalskich. Po co to ???Wreszcie ktoś zwrócił uwagę PAD, że jego autorskie zapędy tworzenia sądownictwa są niekonstytucyjne i tyle! Dziękuję Pani Krystyno, Pani wyjaśnienia koniecznie powinien przeczytać A. Duda, a co najważniejsze, powinien zatrudnić Panią w swojej kancelarii i ciągle pytać o rady. Pani Profesor Pawłowicz nareszcie jasno zarysowane zakresy i problemy!!! Brawo. Dodam, jeśli można, że konstytucja rozróżnia czas pokoju i za pośrednictwem należy lub można zrozumieć , w okresie tym zwierzchnictwo zostaje przekazane Ministrowi MON, bo w czasie wojny jest bezpośrednie? Uważam, że obecnie, nie biorąc pod uwagę okresu walki politycznej i jej strategii, prezydent Duda wraz ze swoimi urzędnikami wkracza w kompetencje rządu, chce zastępować ministrów lub nimi rządzić. To nie wypada . Koncepcję rządzenia i kierunki podała PiS w wyborach i musi to realizować. Prezydent jest zwierzchnikiem ale nie ministrem, to minister odpowiada za ministerstwo MON. Zwierzchnik to jak królowa w Wielkiej Brytanii nadaje tytuły ale bezpośrednio nie wtrąca się lecz rozmawia.
  Okazuje się, że Duda facet z wymęczoną aplikacją radcowską, absolwent płatnych studiów doktoranckich, znający wojsko z filmów wojennych, jest wyrocznią w sprawach prawnych i specjalistą wojskowym. Mleko się wylało i pozostaje tylko je wytrzeć. No i kolejną butelkę stawiać znacznie wyżej, tak żeby żaden szczyl po nie już nie sięgnął,czyli nowa konstytucja pisana bez żadnych żydowskich autorów! I zero żydów we władzach! Pana PAD należy przyorać. Przykro to wspomnieć, ale należy go traktować jak PO traktowało LK. Dać mu na składane krzesełko i na bilety do Brukseli. Niech lepiej nie lata, bo pilot z rozpaczy może wyciąć w jakąś górę. Duduś chciał być wielkim , okazał się małym z przerośniętą ambicją, Bez PiSu jest nikim,dał się zaKODować ale oni będą go lać po dziobie ponieważ wiedzą, że wymięka. W co zabawia się ten nasz PAD? Przypomina mi Marka Migalskiego. Też po 2 latach pokazał pióra. Tak się nie prowadzi Polski panie PAD. Na co liczysz prezydencie. Kiedy Aneks?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej