Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
427 postów 14755 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Oprócz mojego mistrza, Mahatmy Ghandiego, Mistrza od zawsze, szanuję i modlę się za Józefa Jerzego Kukuczkę. Pierwszy to Mistrz walki bez przemocy a drugi to największy wyczynowiec jakiego Polska wydała.

Europa na beczce prochu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trump stał się notariuszem neokonów, który będzie zmuszony do podpisywanie wszystkiego co mu podsuną.

Równo miesiąc temu w notce "Ukraina odchodzi do lamusa"

//spiritolibero.neon24.pl/post/138747,ukraina-odchodzi-do-lamusa

pisałem z pewną ulgą i nadzieją o zmianie stanowiska USA pod rządami nowej administracji prezydenta Trumpa wobec Ukrainy. Dotyczyło to głównie drastycznego ograniczenia finansowania pomocy militarnej. Było to pozytywnym sygnałem ale niestety sytuacja jest dynamiczna. Bezprecedensowe głosowanie w Kongresie i Senacie o wprowadzeniu nowych sankcji wobec Rosji, które pozbawia prezydenta Trumpa jakiegokolwiek wpływu na politykę zagraniczną USA rozzuchwaliło rządzące w Waszyngtonie lobby, które za wszelką cenę dąży do konfrontacji z Rosją.

Od tego kuriozalnego głosowanie Trump stał się notariuszem neokonów, który będzie zmuszony do podpisywanie wszystkiego co mu podsuną. Takiej pozycji neokoni nie mieli nawet za prezydentury Obamy, teraz ogarniają już całą legislaturę USA i Trump, jeśli nie chce skończyć jak Kennedy, musi się ugiąć. Smutne ale prawdziwe. Nie dziwi więc nagły zwrot w stosunku do Ukrainy.

Przegrana i odwołanie wszystkich operacji CIA w Syrii (czyli wspomagania, finansowania i szkolenia terrorystów z tzw. państwa islamskiego) zmusza podżegaczy wojennych z Waszyngtonu do odgrzania kolejnego punktu zapalnego w stosunkach z Rosją czyli Donbasu. Intencje są czytelne aż nadto. Porażka USA w Syrii i Wenezueli, gdzie Amerykanie za wszelką cenę dążyli do zmiany rządu oraz ostra i bezprecedensowa decyzja Putina o wydaleniu 755 dyplomatów amerykańskich z Rosji przyspieszyła jedynie ten proces.

Jest jeszcze kwestia Korei Północnej, która nic sobie nie robiąc z powarkiwania światowego żandarma kontynuuje swój program nuklearny. Wszystko odbywa się za cichym przyzwoleniem Chin, które też niewiele robią sobie z amerykańskich sankcji. Więcej - odnoszę wrażenie, że polityka Korei jest jak najbardziej na rękę Chińczykom bowiem jest ona mniej więcej tym czym jest Polska dla USA - ujadającym kundelkiem. Postawa Rosji jest podobna, werbalne potępienie i zero sankcji. Ostatnio uruchomiono nawet nową linię promową z Władywostoku. Jasno widać, że Chiny i Rosja jakoś nie obawiają się "szalonego" Kim Jong-una...

Pozostaje więc podgrzanie konfliktu na wschodzie Ukrainy. Do tej pory USA nie dostarczały oficjalnie broni tzw. ofensywnych, ograniczano się do dostaw środków transportu, kamizelek kuloodpornych, zestawów medycznych oraz szkolenia przez amerykańskich komandosów. Ostatnio jednak mówi się o celownikach optycznych do broni snajperskiej, ciężkiej broni przeciwpancernej i przeciwlotniczej. Wszystko to zostanie z pewnością użyte przeciwko ludności cywilnej Donbasu w nadziei sprowokowania oficjalnej, zbrojnej reakcji Rosji a to już ostatni krok ku III wojnie światowej.

Plany dozbrojenia Ukraińców stawiają w trudnej sytuacji Niemcy i Francję, gwarantów porozumień mińskich, które nie życzą sobie eskalacji wojny na wschodzie Ukrainy. USA mogą liczyć na bezwarunkowe poparcie jedynie Polski, Rumunii i państewek bałtyckich. No cóż, pan każe wasal musi... Kto wie czy Amerykanie nie przewidzieli już naszego udziału w tym konflikcie? Retoryka polskiego rządu nie pozostawia złudzeń, nie zostawimy przecież naszych "braci" Ukraińców w potrzebie. Prowadzona od kilku lat przez rząd PiS histeryczna, rusofobiczna propaganda przygotowuje grunt pod akceptację społeczną takich samobójczych działań. Wmówi się Polakom, że "pomoc" Ukrainie leży w naszym narodowym interesie bo jak "wieszczył" Lech Kaczyński "po Gruzji będzie Ukraina i Polska". "Testament" Lecha Kaczyńskiego jest dla obecnej ekipy drogowskazem w prowadzeniu polityki zagranicznej. Nie będzie to pierwszy raz gdy Amerykanie wyciągają kasztany z ogniska cudzymi, także naszymi rękami.

Dzisiaj, jak nigdy dotąd, Europa siadła (a raczej została posadzona) na beczkę z prochem a detonatorem jest nieobliczalna Ukraina rządzona przez całkowicie uzależnionych od USA oligarchów i pogrobowców Bandery.

KOMENTARZE

 • "Trump, jeśli nie chce skończyć jak Kennedy, musi się ugiąć. "
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/598/82/5988264.jpg


  https://pl.sputniknews.com/swiat/201707305988307-sputnik-nosienko-kgb-oswald-kennedy/
 • @Talbot 11:47:05
  No widzisz? Gdzie się nie obejrzysz to macki KGB.
  Strach otworzyć lodówkę :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:59:51
  KGB i CIA to mafie żydowskie.
  W KGB tylko jeden Słowianin służył - reszta to kryptożydzi(Cazary).
 • głupi ten Putin...
  "decyzja Putina o wydaleniu 755 dyplomatów amerykańskich z Rosji..."
  Jakich dyplomatów? Ich będzie tyle samo, a pracę straci 755 sprzątaczek, kierowców, magazynierów i gońców...
  Sankcje? Putin strzelił sobie w stopę, bo dla tych ludzi będzie musiał znaleźć jakieś zajęcie. Tak przynajmniej podaje TVN... ;-)
  A poważnie, to jeśli Trump nie pójdzie na rękę neokonom, to jego żywot na fotelu prezydenta będzie krótszy niż nam się wydaje. Nie zabiją go fizycznie, ale politycznie na pewno. Nie było w historii USA prezydenta, który był niezależny. I nie będzie....
 • @SZS 13:07:48
  To będą jednak dyplomaci a nie sprzątaczki. Takie głupoty to mogą sobie pisać, leming łyknie wszystko :)

  //jego żywot na fotelu prezydenta będzie krótszy niż nam się wydaje.//

  Już jest skończony jako prezydent, tylko do naszych jełopów w rządzie jeszcze to nie dotarło. Jeszcze mają wzwód po wizycie Trumpa.
 • Tylko dla dociekliwych!
  Dla tych którzy chcą poznać prawdziwe kulisy zabójstwa prezydenta JFK polecam za darmo najlepszą książkę w tym temacie:
  http://americanfreepress.net/PDF/Final_Judgment.pdf
 • @SZS 13:07:48
  /// a pracę straci 755 sprzątaczek, kierowców, magazynierów i gońców...///

  Dyplomatów,kierowców,gońców-jak zwał tak zwał.Najważniejsze że liczba amerykańskich agentów,szczurów pod podłogą, zmniejszy się o 755 osób.
  Wszak tajemnicą poliszynel jest to czym de facto parają się tzw "pracownicy" misji dyplomatycznych.
  Wszystkie amerykańskie dyplomatyczne misje zatrudniają najwięcej "pracowników".
  Rosyjska telewizja już w 2012 w filmie Anatomia Protestu pokazała od kuchni prace tych "pracowników".Boże! co się działo! Zawyła cała światowa prasa.Również polska choć nie wiem czy znalazłaby się setka Polaków która ten film widziała.Zaszczekał newswek http://www.newsweek.pl/swiat/telewizja-w-rosji-klamie-,90228,1,1.html
  zajęczały prawie wszystkie polskie media http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/568626,Rosja-OMON-rozpedzil-demonstracje-opozycji http://www.portal.arcana.pl/Telewizja-ntw-zapowiada-druga-czesc-antyopozycyjnego-filmu-anatomia-protestu,3277.html
  Jakby nie można było po prosu,po ludzku, pokazać sam film http://anatomia-protestu.tvp.su/ i dać widzom prawo do decydowania czy to manipulacja czy nie.
 • @Robik 13:25:43
  https://youtu.be/odO7zMvYs7U

  https://youtu.be/S7lyIbs5b2g

  https://youtu.be/wvaeDzplryI
 • @trojanka 14:10:33
  To oczywiste, że prawda była i nadal jest ukrywana.
  I kto by pomyślał, w najdoskonalszej demokracji jaka istnieje w całym wszechświecie.
  Raz jeszcze polecam książkę.
 • @ikulalibal 14:01:15
  Pełna zgoda.
  A swoją drogą takie "pożegnania" mogą być całkiem sympatyczne...
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201708046018311-Armia-Rosji-sklep-prezent-amerykanscy-dyplomaci/
 • @Autor
  I tak oto stopa bezrobocia W USA od września drastycznie wzrośnie.
  W dłuższej perspektywie czasowej będzie to skutkowało krachem gospodarczym i tak naprawdę to te sankcje w stosunku do Rosji mają się nijak do rzeczywistości..
  To skórką za wyprawkę.
  ps.
  dla autora 5*
  i za notkę i za ......
  marzenia które przecież nic nie kosztują 8-))))
 • @Nibiru 17:02:15
  Daily Morning Reminder that Donald Trump is still President

  https://pbs.twimg.com/media/DGdt0U3UwAAXLEb.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:15:18
  "Bezprecedensowe głosowanie w Kongresie i Senacie o wprowadzeniu nowych sankcji wobec Rosji, które pozbawia prezydenta Trumpa jakiegokolwiek wpływu na politykę zagraniczną USA."

  No widzisz; ale nie protestowałeś. Jak inni Polacy, nawet nie chciałeś protestować na taką sytuację, a była okazja. A gdzie oburzenie Oburzonych?
  Skomentowałeś tylko: „Polacy w ogromnej większości to już mentalni kastraci.” (Jarek Ruszkiewicz SL 04.08.2017 09:48:55) Nie wiń za to Trumpa.
 • @Husky 16:24:21
  Moje marzenia ostatnio często się spełniają :))
 • @Nibiru 17:02:15
  //A czy "chodząca niewinność" Wowka nie może za pośrednictwem TR wygłosić orędzia do Ziemian (w senisie mieszkańców planety) i ostrzec przed knowaniami koszernych bytów prowadzących swą upiorną politykę z tylnych siedzeń //

  Ta "chodząca niewinność" nie ma takich narzędzi medialnych jak mają syjoniści, niestety...
  Ale na podobny pomysł wpadł P.C.Roberts

  http://www.globalresearch.ca/trumps-choices-russian-military-has-concluded-that-washington-is-preparing-a-surprise-nuclear-attack-on-russia/5602202

  Stwierdził, że jedynym wyjściem dla Trumpa jest wygłoszenie płomiennego orędzia do narodu i "ostrzec przed knowaniami koszernych bytów prowadzących swą upiorną politykę z tylnych siedzeń".
 • @Zdzich 17:23:18
  //Nie wiń za to Trumpa//

  Trumpa nie winię bo on jest raczej ofiarą a nie prowodyrem.

  //No widzisz; ale nie protestowałeś. Jak inni Polacy, nawet nie chciałeś protestować na taką sytuację, a była okazja.//

  A gdzie to miałem robić? Na pl.Krasińskich? Wtedy jeszcze nie było tego tematu.
  Czy może pod Kapitolem? :))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:49:32
  Ale czy aby na pewno 8-)))


  Trochę komicznie/ekonomicznie wygląda ta riposta Rosjan.
  Adekwatna do strat jakie one przyniosą Rosjanom ??
  Raczej śmiem wątpić
  I zadać sobie proste pytanie, kto tu ustawia wszystkich po kątach i nadal rozdaje karty.
  Kto ?
  Putin ?
 • @Husky 18:06:59
  //Trochę komicznie/ekonomicznie wygląda ta riposta Rosjan.//

  Jaką ripostę masz na myśli?

  //kto tu ustawia wszystkich po kątach i nadal rozdaje karty.//

  To nie jest rozumowanie w kategoriach geopolitycznych."Ustawiać po kątach" to może belfer niegrzecznych uczniów.

  Całe szczęście dla nas, że Rosja ma mądrych i opanowanych dyplomatów czego nie można absolutnie powiedzieć o oszołomach z Waszyngtonu.
 • @Robik 13:25:43
  Dzięki!
 • tylko prawda
  Skaczesz, wymądrzasz się , mówisz że coś wiesz – Narysuj, narysuj aktualną mapę polityczną świata .
  Mapę nie z atlasu, czy telewizora- powiedz co wiesz w tym temacie, bo że jakaś Rosja , Ameryka , Izrael, Kanada i Mars to wszyscy wiedzą.
  Narysuj prawdziwą mapę polityczną świata , jeżeli tego nie wiemy to wszelakie dyskusje tracą sens.

  Show must go on! - to dla drobiu , a w szczególności dla gadających indorów .

  pozdr.
 • @Nibiru 18:56:24
  "A te czynniki są kluczem do zrozumienia tego pozornego chaosu."

  No więc właśnie, może ten cały chaos jest, przynajmniej w znacznym stopniu upozorowany? Pomijając, że Roberts, który bardzo się boi wojny, która by przeniosła niedobitki do epoki kamiennej, od lat przewiduje, że ta wojna może wybuchnąć w każdym momencie.

  W końcu oligarchia finansowa / deep state stanowi bardzo małą grupę ludzi mającą swoje macki i pajęczyny na całym świecie i wiadomo, że politycy są ich kukiełkami, którym wolno prowadzić pozorowane walki pomiędzy sobą, ale które doskonale wiedzą, jak daleko mogą się wychylić, więc jakąż trudność może sprawiać podgrzanie nastrojów tu i ówdzie i w kilku innych miejscach?

  Poza tym być może, że ta mafia ultrabogatych z deep state może również walczyć pomiędzy sobą, bo nie wszyscy mają ochotę zmienić ziemię w radioaktywną pustynię?
  Być może dlatego ten wielki plan, ta wielka szachownica się sypie i stąd ta gorączka wojenna, a być może wojna trwa już od dawna i ta gorączka ma sprzyjać następnym konfliktom, bo wojna to najlepszy biznes.

  Z pewnością jednak ani Trump, który jest w czepku urodzonym milionerem, który stosował nieetyczne praktyki biznesowe, otoczony neokonami i syjonistami, których multum ma w gabinecie i w rodzinie, ani Wowka w garniturze od Armaniego, którego dziecko rodziło się w Szwajcarii, nie w Rosji, do której zaprasza żydów, z pewnością żadnymi zbawcami narodów nie bedą. Mogą co najwyżej prowadzić w miarę rozsądną politykę i robić dobre wrażenie.

  Stratedzy Amerykańscy przewidują, że USA i Rosja dojdzie ewentualnie do porozumienia, a póki co największe zagrożenie jako pretendent do światowego mocarstwa stanowią Chiny i to właśnie rejon Pacyfiku przyciąga uwagę jako najważniejszy punkt dla strategii USA, chcącego utrzymać światową hegemonię, natomiast Polska i kraje pomiędzy Polską a Rosją mają być rejonem walk partyzanckich nękających wroga (Rosję) na tyłach, do czego armia Macierewicza będzie się świetnie nadawała. Należy się chyba cieszyć, że ponoć przyjmuje do niej więcej Ukraińców niż Polaków.

  Wszystko co możemy zrobić, to nie poddać się pro-wojennej propagandzie, która jest rozsiewana w mediach głównego nurtu i alternatywnych; robić wszystko, żeby się nie dać wpuścić w żadną wojnę.

  W międzyczasie Jemen jest w dalszym ciągu atakowany przez Arabię Saudyjską, USA i Wielką Brytanię, głód grozi 6 milionom osób, panuje niespotykana w historii epidemia cholery i większość ludności nie ma dostępu do czystej wody pitnej, podczas gdy w mediach o tym nie ma ani słowa.
 • @Zorion 20:19:14
  //Narysuj prawdziwą mapę polityczną świata , jeżeli tego nie wiemy to wszelakie dyskusje tracą sens.//

  Liczę właśnie na ciebie. Zawsze z uwagą słucham mądrzejszych :)))))
 • @Zorion 20:19:14
  Dobrze to ująłeś, krótko i węzłowato.
 • @Nibiru 21:08:26
  Politycy się budzą, bo aczkolwiek powoli, ale dociera do nich świadomość, że wszyscy okupujemy tę samą przestrzeń, a do niektórych w ogóle dociera co się dzieje i jakie są cele.
  Pozbycie się tych wszystkich think-tanków, NGO i fundacji, których jest zatrzęsienie w każdym państwie, a które są koniem trojańskim na wszelkie sposoby urabiających społeczeństwa i działają na szkodę państw, byłoby następnym krokiem.
 • OBJAWIENIA FATIMSKIE- MOZE TO GRA CIEMNEJ STRONY MOCY-pawda ponad wszystko
  Pierwotnie komentaz do art janusza Górzynskego,, Objawienia Fatimskie a kwestia trzech wojen swiatowych,, wklejam po raz drugi z uwag na zbierznosci tematui fat ze art zszedl z pola uwagi..[moze byc blad w tytule]


  W tekscie jest zdanie.
  ,,Z orędzia wynika, że „jeżeli Rosja nawróci się, to nastanie pokój. Jeżeli nie, rozpowszechni ona swe błędy po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła Świętego. Ojciec Święty będzie cierpiał, wiele narodów zostanie zniszczonych”.
  Czy mozna sie zgodzic takim klamstwem i manipulacja ,jesli te dzieci mialy wglad w przyszlosc to jakie jest zrodlo tych klamliwych oskarzen w stosunku do Rosji. Bo przecierz wiadomo ze Rosja nie zainicjowa ani bolszewzmu ani tez pierwszej i drugiej wojny swiatowej, byla ofiara knowan elit zachodu w ich darzeniu do wladzy absoutnej, jesli wiec w tym oredziu Rosje stawia sie jako przyczyne swiatowch klesk i wojen to jest to klamstwo i takie zrodlo wiedzy nalezy uznac za niewiarygodne. Wrecz nasuwa sie mysl o mistyfikacji objawien stworzonej przez KosciOl Powszechny Rzymski. Rosjanie i Rosja nie sa gorsi od innych narodow ,tymczasem objawienia stawiaja ja pod pregierzem jako przyczyne zla ,warunkujac los swiata od jej nawarucenia.takie podejscie to t obłęd i brak zsacunku dla prawdy To wlasnie zachod byl przez cala chistorie aktywna sila zla ,to zachod powinien sie nawrucic na jakej podstawie katolicy maja prawo uwarzac sie za lepszych od narodow prawoslawnych. lownie od Rosji Cala chistoria katolickiej europy ocieka krwia , wiec skad plynie te poczucie wyszszosci w objaweniach fatimskich. Wszak Bóg zna prawde i wie kto inspiruje bieg zdarzen naszej ery. A moze wlasnie Rosja dzieki swej sile i danym jej terytoium osloni moca swych rakiet przemiany ktore zmienia swiat na jakis czas . Królestwo Boze polozy kres wszelkiej wladzy[2 roz Izajasza] ale w tym oknie czasowym nam danym byc moze Rosja bedzie ta dobra sila,Bo patrzac na swiat nie widze zadnej innej pozytywnej ludzkiej siły sprawczej, poza potencjalną Rosja. Zachod jest poza wszelka dobra potencjalnie intencją.


  A moze JHWH tak pokieruje swiatem wbrew fatimskim objawienia


  Teraz wiele się zmieniło, nasz kraj się obudził, poczuł swoją siłę i nasza prawda ma swe podstawy. I wiele narodów poczuło, że może związać swoją przyszłość z Rosją – wszystko tak, jak przedstawiał to Cayce:

  Odczyt 3976-10, z dnia 8.II.1932 roku:
  W religijnym rozwoju Rosji leży nadzieja dla świata. Naród albo grupa narodów, które będą najbliższe w stosunkach z Rosją, mogą żyć lepiej, powoli zmieniając warunki życia na lepsze na całym świecie.

  Nieco potem Cayce powiedział tak:

  Odczyt 452-6, z dnia 29.XI.1932 roku:
  Zmiany nadchodzą, możecie być spokojni, to będzie ewolucja albo rewolucja w ideach myśli religijnej. Podstawy do tego w każdym razie wyjdą z Rosji; to nie będzie komunizm, ale to o czym uczył Chrystus – jego wersja komunizmu.

  [Ciekawe, bo o czymś podobnym jako o rewolucji młodości w kontekście New Age pisze także sir Brinsley le Poer-Trench w książce „Operacja Ziemia”, gdzie pisze on tak:

  Wielu ludzi ze starszego pokolenia spogląda z niepokojem na wzrastającą młodzież, która odbija się od ich towarzystwa. Ci rebelianci przeciwko egzystującemu establishmentowi noszą długie włosy, często do ramion i kolorowe, niecodzienne stroje. A przecież wielu z nich nie wie, że za czasów Karola I długie włosy były szczytem elegancji i mody, co łatwo można sprawdzić w każdym sądzie.
  „Odrzuceni” od społeczeństwa młodzi ludzie znani są dzisiaj pod nazwami Beatników, Dzieci Kwiatów i Hippisów. Jednakże od pewnego czasu zarówno krytycy jak i sympatycy ze starszego pokolenia zdali sobie sprawę z tego, że to ci właśnie „młodzi gniewni” zajmą kiedyś miejsce w ogniwach decydenckich. W ostatnim z serii trzech interesujących artykułów, ich autorka Sheila More napisała tak: ...Wielu z nich idealizuje antyczne wartości duchowe i ogłasza przeżytek wyższych klas. Drudzy pracują na roli, starając się żyć bliżej natury dążąc do samowystarczalności.[...] Przez świat przetoczy się potężna rewolucja młodości… – przyp. tłum.]


  Centrum świata


  Ciekawą rzeczą jest iż Cayce twierdził, że Rosja będzie nowym centrum świata. A do tego jeszcze to, że Amerykanie i Rosjanie będą się przyjaźnić:

  Z Rosji przyjdzie nowa nadzieja dla świata. Czy wiadomo, czego? Przyjaźń z narodem, na pieniądzach którego napisano: „W Bogu nasza ufność” – In God we Trust… (napis na banknotach dolarów USA – przyp. aut.)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:19:01
  Za rok liczę na wpis zatytułowany
  "Świat na beczce prochu"
  Za dwa lata .....
  Te cholerne jankesy dalej robią co chcą a my ......

  pzdr.
 • @Husky 22:18:53
  Za rok może już nas nie być.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:13:30
  Podobno pesymiści żyją krócej 8-)))))
  podobno
 • @Nibiru 23:25:47
  na pewno to......
  wszyscy żyjemy zbyt krótko 8-))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:59:51
  TLV OnLine:
  Rosja i Chiny nieoczekiwanie poparły USA w dzisiejszym głosowaniu w UNSC, co pozwoli na dalsze zaostrzenie sankcji wobec KRLD.
 • @Husky 18:06:59
  "Trochę komicznie/ekonomicznie wygląda ta riposta Rosjan.
  Adekwatna do strat jakie one przyniosą Rosjanom ??"

  Fascynujące! Jakie to straty?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:57:33
  "A gdzie to miałem robić? Na pl.Krasińskich? Wtedy jeszcze nie było tego tematu. Czy może pod Kapitolem? :)))))))))) "

  Nie. Tutaj w NEonie24. Napisz List Otwarty do Kongresu, ja przetłumaczę , i sprawa załatwiona.
  Tylko że musisz być przedstawicielem jakiejś grupy. Są tam jakieś anty-syjonistyczne? (Z pewnością nie WPS.)

  Trump gra w golfa i czeka.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:57:33
  ...... i czeka

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej