Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
427 postów 14755 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Oprócz mojego mistrza, Mahatmy Ghandiego, Mistrza od zawsze, szanuję i modlę się za Józefa Jerzego Kukuczkę. Pierwszy to Mistrz walki bez przemocy a drugi to największy wyczynowiec jakiego Polska wydała.

Trump ubezwłasnowolniony czyli smutny koniec prezydenta USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bezdyskusyjną prerogatywą prezydenta USA było zawsze prowadzenie polityki zagranicznej.

Po podpisaniu przez prezydenta Trumpa ustawy nakładającej nowe sankcje na Rosję, Iran i Koreę (a pośrednio także na Europę) wśród tzw. "prawicowych" komentatorów widać radość jaki to "wielki prezydent" i przyjaciel Polski". Nie będę wnikał w istotę i głupotę tych sankcji bo pisałem o tym szerzej w dwóch ostatnich notkach. Dziś chciałbym się skupić na konsekwencjach, które wynikają z tej ustawy dla samego Trumpa a te są niezwykle poważne.

Jeszcze nigdy nie zdarzyło się w historii USA, żeby prezydent, wybrany w powszechnych wyborach, nie miał zaplecza politycznego w Kongresie i Senacie a tak jest w przypadku Trumpa. Deep state (czyli neokoni - bolszewicy od Trockiego a mówiąc konkretnie - lobby izraelskie) robią wszystko, żeby doprowadzić do impeachmentu Trumpa. Zmobilizowano wszystkie siły - służby specjalne, media a teraz obydwie izby amerykańskiego parlamentu. Tajemnicą poliszynela jest, że przynajmniej od czasów Reagana karty w amerykańskiej polityce, głównie zagranicznej, rozdają neokoni, którzy mają jeden główny cel - zaprowadzenie i utrzymanie pozycji USA jako światowego hegemona. W związku z tym naturalnymi wrogami neokonów są państwa, które nie chcą poddać się temu dyktatowi i dążą do budowy świata wielobiegunowego. Są to przede wszystkim Chiny, Rosja i Iran.

Iran ma jeszcze tę "winę", że zagraża rzekomo Izraelowi ściśle współpracując z libańskim Hezbollahem. Hezbollah, szyicka milicja libańska już raz spuścił bęcki "najmoralniejszej armii świata". Syjoniści nie mogą tego strawić do dziś bo zamierzali i cały czas zamierzają opanować zasoby wodne południowego Libanu.

Bezdyskusyjną prerogatywą prezydenta USA było zawsze prowadzenie polityki zagranicznej. Obecnie po bezprecedensowym głosowaniu w Kongresie i Senacie prezydent te uprawnienia de facto utracił. To ostateczny cios w system prezydencki USA. Odtąd będą rządzić różne lobby z izraelskim na czele i nie jest to dobra wiadomość. Trump, co by o nim nie powiedzieć, obiecywał w kampanii wyborczej dążenie do odprężenia, głównie w stosunkach z Rosją. Jak jest to istotne dla światowego bezpieczeństwa każdy rozsądny człowiek wie. Wzrostem napięcia między USA, Rosją i Chinami mogą się cieszyć jedynie idioci albo samobójcy. To przykre ale polski (?) rząd staje po stronie idiotów i samobójców.

W pewnym zakresie wprowadzone sankcje pokrywają się z dążeniami Trumpa, który chcąc wzmocnienia gospodarki USA atakował Europę, jako konkurenta ale cena polityczna, jaką przyjdzie Ameryce zapłacić wybiega dużo dalej niż planował Trump. Obecne sankcje uderzają bowiem zbyt drastycznie w interesy Europy a głównie Niemiec. A to jest wpychanie Niemiec w objęcia Rosji. To nigdy nie kończyło się dla Polski dobrze.

Sama Rosja niewiele straci na tych sankcjach, już od dawna przeorientowuje kierunek eksportu swojej ropy i gazu, głównie w stronę Chin, z którymi handlują już z pominięciem dolara. I to następny błąd neokonów, Rosja skazana na współpracę z Chinami, które gwiżdżą sobie z amerykańskich sankcji to następny problem USA. Oczywiście Rosja uzależnia się w jakiś sposób ale należy pamiętać, że to ciągle mocarstwo militarne i potrafi zadbać o swoje interesy. Stracić może Europa, która w 30% zaspokaja swoje potrzeby importem z Rosji. Amerykański gaz skroplony nie jest żadną alternatywą. Konflikt wisi więc na włosku i to konflikt o dużo szerszym wymiarze bo obejmuje także państwa NATO czyli rzekomych sojuszników USA.

Jak kruchy jest ten "sojusz" widać na przykładzie Turcji, która posiada drugą armię NATO. Turcy potrafili bez ceregieli wyłączyć światło w amerykańskiej bazie, gdzie składowana jest broń jądrowa a teraz kupują systemy obrony przeciwrakietowej w Rosji.

Niemcy, mimo że cały czas są pod okupacją amerykańską też mogą się znarowić a to nie jest dobra wiadomość dla Polski, zwłaszcza, że Polska jest już faktyczną i zdeklarowaną kolonią USA. Mam wrażenie, że znowu postawiliśmy na złego konia. I nie chodzi mi wcale o następną zmianę "pana" bo to niewiele by zmieniło. Chodzi o taką politykę zagraniczną, która przynajmniej zapewniałaby poprawne stosunki z sąsiadami. Przyjaciół szuka się blisko a wrogów jak najdalej, Polska robi dokładnie na odwrót. Wzorem do naśladowania powinny być Węgry Urbana.

Wracając do Trumpa, możemy spokojnie założyć że wszelkie jego obietnice można włożyć między bajki, jeśli nie zostaną zaakceptowane przez deep state to nic nie zostanie zrealizowane a w przypadku następnego resetu z Rosją znowu zostaniemy z ręką w nocniku. Już tak bywało i nie widzę powodu, dlaczego nie miałoby się powtórzyć. USA nie mają przyjaciół ani "wiecznych sojuszników", mają tylko interesy.

Malowany, ubezwłasnowolniony prezydent niewiele może nam zaoferować.

KOMENTARZE

 • Trump to nie jest idiota.
  Obama był słaby, rządy Trumpa będą zgoła odmienne. Dobre stosunki z Chinami to podstawa. USA z Chinami już podzieliły swoje role bez udziału Rosji.
  Kto im taniej wyprodukuje smartfona - jak nie Chiny 8-)))))

  Zainteresowanych zatrzymaniem ekspansji gospodarczej Chin jest wielu, wszyscy widzą już w swoich krajach to same niebezpieczeństwo ,które Trump widzi w USA.
  Trump to niesterowana rakieta jądrowa. Jeżeli wybuchnie, stosunki z innymi krajami staną się inne niż za rządów Obamy.
 • @Autor
  "Chodzi o taką politykę zagraniczną, która przynajmniej zapewniałaby poprawne stosunki z sąsiadami."

  Czy jednak możliwe jest tworzenie takiej właśnie polityki, gdy każdy, jakikolwiek kompromis z innym państwem, wynikający z realizacji konkretnych interesów, powoduje od razu zarzut iż:

  "Polska jest już faktyczną i zdeklarowaną kolonią (...)"

  Być może dlatego popularnością cieszy się polityka wiecznego "wstawania z kolan".
 • @programista 13:49:44
  No... Tak "wstajemy", że już padliśmy na pysk.
 • @Husky 13:45:11
  //...rządy Trumpa będą zgoła odmienne.//

  Zgadzam się.
  Obama był marionetką ale przynajmniej zachowywał jakieś pozory no i miał zaplecze.
  Trump jest tylko marionetką choć taka rola mu się nie podoba.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:12:30
  Uważasz, że jest możliwa odbudowa polskiej gospodarki i wybicie się na niezależność przy głębokiej współpracy Niemiec i Rosji co zawsze będzie skutkowała niszczeniem państwowości Polski?! Uważam, że to niemozliwe. Butne Germańcy i Rosjanie zawsze będą dążyli do zwasalizowania Polski i nigdy przy nich nie zdobędziemy się na odbudowę naszego kraju.
 • @zadziwiony 14:24:07
  Masz dużo racji ale tak się zawsze dzieje jak przy rządach są kundelki.
  W tym układzie są jeszcze Chiny i to one będą rozdawać karty. Albo już rozdają. USA zostaną w końcu wypchnięte z Europy, to tylko kwestia czasu.
  Pytanie tylko czy obejdzie się bez rozlewu krwi czy nie.
 • Dawno nie pisałem i chyba znowu poczekam, może w końcu coś tutaj drgnie
  "Malowany, ubezwłasnowolniony prezydent Trump"? Toż to wypisz wymaluj nasz Adrian, prawda Spirito? To jeszcze nic, można przecież wszystko dzisiaj pisać, ale czytam i oczom nie wierzę, same piąteczki, łapki same składają się do oklasków. Ale ten Neon odjechał, z Nowego Ekranu zostały tylko zgliszcza. Tak trzymać Panie Ryszardzie!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:28:27
  Slaby prezydent przy slabnacej sile USA,tylko Polski zal bo jest wykorzystywana instrumentalnie jak w 1939 roku.Im slabsza pozycja Ameryki i wieksze naciski na Unie Europejska tym silniejsze tendencje do odtworzenia naturalnego ukladu Niemcy-Rosja.
  Zastanawia mnie patowa sytuacja na BW,aby przywrocic rownowage sil w tym regionie Rosja moglaby zaopatrzyc Iran w bron atomowa i srodki jej przenoszenia -szczegolnie po rozbudowie amerykanskiej bazy militarnej na pln Syrii.
 • @mac 17:48:27
  // Rosja moglaby zaopatrzyc Iran w bron atomowa i srodki jej przenoszenia //

  Kto wie? Może do tego dojdzie choć ja osobiście w to nie wierzę. Nie ma takiej potrzeby. Wystarczy dobra umowa sojusznicza, Rosja w przypadku Syrii pokazała, że wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Zwłaszcza jeśli jest to w jej interesie. A niezależny Iran jest jak najbardziej w interesie Rosji.
 • @Jeremi 17:21:35
  Masz inne zdanie na ten temat?
  To się podziel, z chęcią poczytam.

  Też mi dałeś piąteczkę ? :)))))
 • x
  https://www.youtube.com/watch?v=BX3bN5YeiQs
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:06:30
  Wlascicielem sankcji jest syjonistyczny Kongres i Senat.
  Trump jest przeciwnego zdania i wycofanie sanksji jest w jego kartach. Wlasnie dzisiaj zgnoil Kongres za te sankcje.
  Mozemy mu tylko pomoc!

  (+ 5 za trafny artykul)
 • Trump ma dwie możliwości by się wybić na niepodległość !
  1. rozgonić żydowski senat tak jak to zrobił we Francji Napoleon Bonaparte !
  2. lub stworzyć własną partie Narodową ! tak jak zrobił we Francji Makron !

  Gdy nic nie zrobi to będzie robił z pajaca u żydów z Ameryki !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • @Zdzich 19:20:43
  Dzięki :)

  Trump może sobie jedynie pogadać. I to tylko na Tweeterze.
  Został połknięty z butami.
 • 5*
  Doskonały artykuł !
 • kiedy leming może postąpić według własnej woli ?
  kiedy stado wpadnie do oceanu.

  Ludzie są zbyt głupi, aby zmienili poglądy bez kataklizmu.
 • @Jarek Ruszkiewicz i ele
  Siedząc wygodnie w fotelu, nie kwitujcie tak szybko!

  A gdzie KRZYK polskich rolników i gospodyń wiejskich?
  Gdzie WRZASK pro-polskich organizacji?
  Gdzie Listy Otwarte OBURZENIA i PROTESTÓW?

  Nie macie nic do opublikowania? To wszystko się liczy i osiąga rezultaty.
  Trump przemówił dzisiaj Waszym językiem, jak w tym artykule powyżej, do Kongresu. A stanowisko „prawdziwych Polaków”? Ani grama!
 • @Zdzich 09:35:41
  Polacy w ogromnej większości to już mentalni kastraci. 27 lat "wolności" zrobiło swoje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:48:55
  Myślałem, że to "zryte berety".

  No a Ty, ele, Paulus Aquarius, nikander, WPS, Białas, …. ?
 • @Zdzich 10:09:07
  //Myślałem, że to "zryte berety".//
  Jak zwał tak zwał.

  A ja? Sam siebie nie będę oceniał.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:41:36
  Po minie Trumpa powyzej widac WIELKIE rozczarowanie. Polacy, ktorzy maja tyle do powiedzenia dzisiaj, zwiali do dziury jak myszy.
 • @Zdzich 17:51:44
  Trump jest taki smutny bo dotarło do niego w końcu, że nic nie może.
  Najwyżej mogą go odstrzelić.
  Też bym był smutny...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej