Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22515 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Sankcje USA - samobójczy strzał w kolano

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co w takiej sytuacji może zrobić Rosja? Jakie ma narzędzia obrony i kontrofensywy?

W poprzedniej notce poruszyłem sprawę sankcji przeciwko Rosji, Korei i Iranowi, uchwalonych jednogłośnie przez Kongres i Senat USA. Ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Trumpa, który musi to zrobić bo jego weto i tak nic nie da. Tramp jest pierwszym prezydentem w historii USA, który ma mandat wyborców ale nie ma żadnego poparcia i zaplecza politycznego. Przeciwko niemu stają nawet członkowie partii, z ramienia której ubiegał się o elekcję. Prezydenta o tak kiepskiej pozycji jeszcze nie było, to już nawet prezydent Duda więcej może na swoim podwórku. Dlatego należałoby zachować większy umiar w ocenie jego obietnic wobec Polski i innych krajów naszego regionu. Nie wszystko złoto co się świeci.

Sankcje to, jak pisałem wczoraj, nic innego niż wrogi akt agresji na inne państwo (grupę państw) w celu wymuszenia postępowania zgodnego z wolą sankcjonującego. Jednym słowem akt wojny prowadzonej innymi niż militarne środkami. Sankcje zostały uchwalone i zostaną zatwierdzone.

Co w takiej sytuacji może zrobić Rosja? Jakie ma narzędzia obrony i kontrofensywy?

Każdy, nawet średnio rozgarnięty zdaje sobie chyba sprawę, że każde państwo w obliczu agresji, a sankcje niewątpliwie są aktem agresji, ma prawo się bronić. Pojęcie wojny sprawiedliwej poruszali już Cyceron i św. Augustyn. Nie wnikając w szczegóły - wojna sprawiedliwa to wojna obronna. Wprowadzenie kontr-sankcji przez Rosję jest w świetle tej teorii jak najbardziej zasadne.

No ale jakimi środkami nacisku dysponuje? Pomijam tu oczywiście argument militarny, ten nie wchodzi w rachubę. Wachlarz możliwości USA jest dość szeroki, starczy wspomnieć represje ekonomiczne (dostęp do kredytu na rynkach finansowych czy SWIFT), sankcje przeciwko firmom współpracującym z Rosją czy embargo na dostawę technologii. Co w takim razie może zrobić Rosja?

W ramach retorsji tzw. symetrycznych może (zresztą już to zapowiedziała) odpowiedzieć na szykany jeszcze z czasów prezydentury Obamy, który wydalił z USA 35 dyplomatów rosyjskich i zarekwirował dwie nieruchomości. Rosjanie nie odpowiedzieli wtedy na te posunięcia. No ale co się odwlecze to nie uciecze, jak to mówią. Teraz władze FR zarządały redukcji personelu dyplomatycznego USA do poziomu stanu liczebnego dplomatów w rosyjskich w USA czyli do ok 450 osób. To oznacza, że Rosję będzie musiało opuścić 755 dyplomatów amerykańskich.

Określenie "dyplomatów" jest trochę nie na miejscu bo ogromna większość z nich to agenci służb specjalnych (podobnie jest w przypadku "dyplomatów" rosyjskich w USA) i tym samym pole manewru zasadniczo się skurczy a wielu zwerbowanych współpracowników straci swoich oficerów prowadzących. Wbrew pozorom jest to poważny cios. Poza tym zostaną zarekwirowane, na zasadzie wzajemności dwie nieruchomości, z których korzysta ambasada USA.

Tyle o działaniach symetrycznych. Rosja posiada jednak dużo większe możliwości i czy je wykorzysta czy nie to już inna sprawa. Warto jednak im się przyjrzeć. Na dobry początek należy wspomnieć o surowcach strategicznych, które USA kupują w Rosji. Na pierwszym miejscu należy wymienić tytan, metal, bez którego amerykański przemysł zbrojeniowy nie może się obejść a Rosja dostarcza ok. 50% ogólnego zapotrzebowania. Gdyby Rosjanie wstrzymali dostawy tego surowca to Boeing i Lockheed Martin mogą już zamknąć połowę zakładów, nie będą mieli z czego wystrugać F-35 i Apache... Są jeszcze silniki rakietowe dla NASA. Te pewnie USA kiedyś mogłyby produkować samodzielnie ale to potrwa.

Dużo ważniejsza jednak kwestia dotyczy uranu a raczej wzbogaconego uranu jako paliwo do elektrowni jądrowych. USA, których system energetyczny jest w ok 20% uzależniony od elektowni jądrowych importuje 90% paliwa. Problemem nie jest dostęp do samej rudy uranu, problemem jest wzbogacanie czyli produkcja paliwa jądrowego a tutaj Rosja posiada ok 45% wszystkich globalnych mocy przerobowych. Wstrzymanie dostaw paliwa jądrowego do USA byłoby poważnym problemem dla amerykańskiej gospodarki. Ogromna większość wydobytego w Kanadzie i USA uranu jest wysyłana do Rosji i do Europy w celu rafinacji czyli przerobu na paliwo jądrowe. A samego uranu, wygrzebanego z ziemi nie da się użyć jako paliwa w elektrowniach jądrowych, to tak jakby wlać do baku samochodu świeżo wydobytą ropę naftową. Nie pojedzie.

Sankcje mają jeszcze inny, nie mniej ważny, aspekt polityczny. Próby pogrążenia Rosji de facto wpychają ją w objęcia Chin, które nic nie będą sobie robiły z głupich, amerykańskich sankcji. Stać ich na to. A Chiny będą potrzebowały rosyjskich surowców energetycznych i żywności. Jeśli dodamy do tego fakt, że obydwa kraje rozliczają się już we własnych walutach (dotyczy to także Iranu i niedługo prawdopodobnie Arabii Saudyjskiej) z pominięciem dolara to scenariusz dla USA nie wygląda zbyt różowo. Amerykańskie finanse bez sprzedawania zielonego papierka padną szybciej niż się wszystkim wydaje.

Podobna sytuacja jest w przypadku Niemiec i innych krajów, które mają być karane m.in za budowę NS2. To nic innego jak wpychanie Niemiec w objęcia Rosji a jak się takie pieszczoty kończą to Polacy wiedzą chyba najlepiej. Powtórzę jeszcze raz co pisałem wielokrotnie - awanturę o NS2 mamy na własne życzenie bo dla naszych politycznych matołów ważniejszy był interes Ukrainy niż interes Polski. Gdyby powstała, jak proponowali Rosjanie, druga nitka rurociągu jamalskiego NS nie byłby potrzebny, my zarabialibyśmy na tranzycie i w sytuacji ekstremalnej sami moglibyśmy zakręcić kurek, gdyby Niemcy za bardzo fikali.

Polscy polityczni idioci woleli jednak ująć się za Ukrainą, która notorycznie kradła rosyjski gaz, jest teraz państwem upadłym i bardzo Polsce nieprzyjaznym (to z mojej wczorajszej notki, może ktoś przeoczył).

 

Reasumując - ostatnio uchwalone sankcje przeciwko Rosji można określić jako posunięcia samobójcze, wymyślone przez idiotów i psychopatów ogarniętych chorą wizją rządzenia światem.

KOMENTARZE

 • Mądrości babć i dziadków
  Jest takie stare ale jakże mądre powiedzenie.
  Nim gruby schudnie, to chudy zdechnie
 • @Husky 19:10:14
  A ten "gruby" to niby USA?
  Wiesz ty chociaż ile ten grubas ma zadłużenia? Gdyby nie armia i ciągłe wojny to już dawno by ich zlicytowali. Kto wie? Może Chiny wezmą sobie Kalifornię? :)))

  Ja wiem doskonale zbójnicki, że syjon to twoja miłość i twój świat ale spójrz w końcu prawdzie w oczy...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:16:32
  Pewien bloger swego czasu tak tu nam wieścił 8-)))
  Mijają 4 lata i .........

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/97713,upadek-dolara

  a co bloger napisze za kolejne 4 lata ?
  8-)))))))))))
 • @Husky 19:27:13
  To samo napiszę.
  Ten proces już trwa i od czasu publikacji notki posunął się już znacznie, nie zauważyłeś?
  Czyli jednak się nie myliłem, nie napisałem cztery lata temu, że stanie się to z dnia na dzień. Ale Rosjanie, Chińczycy i Irańczycy handlują już bez dolara.

  Możesz mówić do mnie - proroku (albo zamiennie - wieszczu :))))
 • @Husky 19:10:14
  a znasz żydowskie przysłowie swojej babci :

  "Jeśli trzech ludzi powie ci, że jesteś pijany, nie kłóć się, idź spać." ???

  No..bo na neonie już ze sto razy ci powiedziano , żeś głupiec a ty dalej swoje...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:39:16
  W sierpniu br. ma być 185 już (w ostatnim dziesięcioleciu) koniec świata.
  Tak wieszczą wieszcze 8-)))))
  pzdr.

  God bless Poland,
  God bless America
 • Będzie cytata,
  "Polscy polityczni idioci woleli jednak ująć się za Ukrainą, która notorycznie kradła rosyjski gaz, jest teraz państwem upadłym i bardzo Polsce nieprzyjaznym"
  Święta prawda, ale skoro ukry i eskiomośy nami rządzą to jak ma być, po Polskiemu czy ...
 • @Paulus Aquarius 19:44:13
  tobie tysiące i co ?

  a ty dalej swoje...
 • No przecież nie po to tak klepią po pleckach żeby im tytanu zabrakło!!
  Profesor Instytutu Geologii Politechniki Krakowskiej Ryszard Kozłowski objaśnia!
  Gdzie??????? nooooo Suwalszczyzna rzecz jasna!
  https://youtu.be/nZ1ZW35qGf8

  https://youtu.be/OI3dYBhRoLc

  https://marucha.wordpress.com/2017/04/27/nato-okupuje-najwieksze-swiatowe-zloza-tytanu-w-polsce-na-to-wyglada/
 • @trojanka 19:53:46
  Wiem.
  Dlatego tak mnie martwi ochoczy przyjazd jankeskich żołdaków do Polski.
  Z Orzysza do Suwałk jest 95 km...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Polecam ciekawostkę o energetyce jądrowej . :http://pclab.pl/news74843.html ,oraz https://lwow.pl.ua/zezwolono-na-wykorzystanie-paliwa-westinghouse-w-dwoch-blokach-zaporoskiej-elektrowni-atomowej/ No i coraz ciekawiej się robi . Pzdr.
 • @Repsol 20:10:54
  Już kiedyś o tym czytałem.
  Problem polega na tym, że to paliwo jest niekompatybilne z ruską technologią. Grozi nam następny Czarnobyl.
 • @provincjał 19:50:03
  No jak ma być?
  Po eskimosku...

  Ale nie traćmy ducha, damy radę. Hodujemy sobie tutaj na neonku ew. tłumaczy czy posłańców, którym zetną głowę (np. Husky i Talbot). Chuchamy na nich i dmuchamy bo mogą się kiedyś przydać :)))
  Ja ich zawsze zasłaniałem własną piersią. Nie z miłości.
  Z czystego wyrachowania :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:37:40
  „Pan Bóg stworzył ludzi wolnymi, ale dopiero pułkownik Colt uczynił ich równymi”
 • @Husky 20:46:50
  No sam widzisz, zbóju, że moja wiara w ciebie ma podstawy?
  Mądry cytat. Chciałbym, żeby w Polsce ludzie też byli równi.
  Ale nie jakiś tam gnacik Colta. Stary, dobry kałach.
  To nie ma być na wk...ego sąsiada czy kochanka żony tylko na wroga.
 • @Autor
  Usraelska bezczelność nie zna granic.

  PO ogłoszeniu przez Rosję sankcji na USA w Ameryce rozległo się wielkie aj-waj.Senatorowie i kongresmeni są wielce oburzeni na to że Rosja ośmieliła się na jakiekolwiek sankcje.Uznali że Rosja naruszyła międzynarodowe i ONZ-towskie prawo.Czyli jednym zdaniem ,złodziej drze mordę "łapać złodzieja"
 • @Husky 19:50:29
  chyba w twoich marzeniach...
  porównaj statystyki..średnia ocen u ciebie to 2 jak masz fart i inne trolle są akurat na dyżurze...
  U mnie średnia jest dużo wyższa
  WYŻSZY POZIOM , wyższa ocena .Proste
  Pogódź się z tym miernoto..
 • @Paulus Aquarius 21:06:59
  Przywlokłeś się tu by trollowac i robić nawalanki. Masz swój blog i tam się produkuj.
  Jeśli masz coś w temacie notki to pisz
 • @Husky 21:12:38
  To nie Twój blog więc sklej dupę i nie mów nic
 • @Paulus Aquarius & Husky
  Spokój na pokładzie...
 • Hi hi hi:)
  Politico

  Doradcy prezydenta USA Donalda Trumpa „za kulisami" opracowują sankcje gospodarcze przeciwko Chinom w związku z sytuacją wokół Korei Północnej - pisze Politico, powołując się na dwóch urzędników w Białym Domu.
  Według źródeł prawdopodobne sankcje mają na celu „ukaranie" Chin i świadczą o niezadowoleniu Trumpa z „bezczynności" Pekinu.
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201707315997086-USA-sankcje-przeciwko-Chinom/

  Jarku, jeśli USA nałożą sankcje na Chiny, to tytuł Twojej notki będzie pomnożyć razy dwa.
 • Wozinski: Kiedy dolar stanie się śmieciem?
  http://nczas.com/publicystyka/kiedy-dolar-stanie-sie-smieciem/
 • @Husky 19:10:14
  Mądre powiedzenie, jednak życie to nie tylko powiedzenia.
  Zdarzało się tak, że chudzi specjalnie tuczyli grubego, żeby w razie braku pożywienia, ucieczki z więzienia czy jakiejś katastrofy, zjeść grubasa.
  Zatem dbaj Husky lepiej o linię.
 • @Husky 19:47:51
  A Londynowi nie God bless?
 • @lorenco 21:55:07
  Chiny już otwarcie walą w bambuko z USA.
  Jak Trump "zbombardował" lotnisko w Syrii to prezydent Chin (był akurat na kolacji z Trumpem) pokiwał ze zrozumieniem głową.
  Jak Trump spuścił mega bombę w Afganistanem Chińczycy przyjęli to spokojnie.
  Jak Kim rozrabia z testami rakietowymi to Chiny obiecały "sankcje".

  A tak naprawdę to popierają Kima i w dupie mają USA. Kim to ich ratlerek i wentyl bezpieczeństwa. W razie czego będzie na wariata a Chiny czyste.
  Tak się robi politykę na najwyższym poiomie :))
 • @Husky 20:46:50
  Tak, zwłaszcza Indian uczynił równymi, równymi z ziemią. Twoje amerykańskie przysłowia są tak pełne hipokryzji, jak jego twórcy. O Tobie nie wspominając.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:13:23
  Tak, może być nawet i tak, że Kim to przynęta na rekina czyli USA, zastawiona przez Rosję i Chiny.
 • @matterhorn 21:04:52
  USA to są przecież naj, naj, naj. ,w tym naj utwierdzają ten kraj ich pieski, które jakby co, okażą się fałszywe i zagryzą pana.
  Wyborcy Trumpa chcieli czegoś innego niż to, co wyczynia teraz ich faworyt. Zwłaszcza w polityce zagranicznej. Znów wielki dla nich zawód.
  Bo tak na zdrowy rozum czym taka mała Korea Północna zagraża potężnym USA? A USA pręży muskułu, jakby Korea Póln. była jakimś mocarstwem.
  To samo z tym cyrkiem, że Rosjanie wybrali Amerykanom prezydenta.
  Przecież to tragikomedia.
 • @lorenco 22:37:50
  // Rosjanie wybrali Amerykanom prezydenta.//

  No i jak tu nie szanować Putasa? :))))))
 • @lorenco 22:15:44
  I pomyśleć, że ten człowiek który podaje się za psa uważa się za katolika.
  Żadnych zasad. Nic mu nie przeszkadza, że staje po stronie silnego ("grubego") bandyty a nie po stronie prawdy.
  A przecież Chrystus powiedział: "Ja jestem Prawdą..."
 • @Robik 01:09:11
  Z blogu pana Jeznacha:
  "Waszyngton ubolewa z powodu decyzji Moskwy o zmniejszeniu amerykańskiego personelu dyplomatycznego w Rosji i
  zastanawia się nad odpowiedzią - oznajmiła rzeczniczka Departamentu Stanu.
  W wywiadzie dla RIA Novosti.„Ten nieuzasadniony krok wywołuje ubolewanie.
  USA „są głęboko rozczarowane i protestują" w związku z decyzją Moskwy."
  Czy można być bardziej bezczelnym i zakłamanym?!!!
  Amerykanie ukradli Rosjanom jeden ośrodek w Stanach którzy oni tam kupili za 1.2 mln dolarów!
  Tajemnica "grubasa" polega na tym, że żyje kosztem innych.
  To się nazywa "pasożytowanie".
  Przypominam tzw. "katolikom", że istnieje przykazanie: "nie kradnij"!
 • @Husky 19:10:14
  -)) To niekoniecznie prawda. Głodówki mają znaczenie zdrowtne,
 • ŚWIETNY ARTYKUŁ
  Świetny artykuł, autor wykazał się znajomością tematu.

  Cóż pozwolę sobie dodać :

  Ad: 1 Rosja ma kluczowe udziały też w rynku wydobycia Uranu na Świecie i na kontynencie amerykańskim. Sami sprzedali większościowe udziały Rosjanom za kadencji Clintona. Sprawą zajął się nawet kongres. Sprawa wtórnie ożyła podczas ostatnich wyborów prezydenckich.

  https://wpolityce.pl/swiat/242101-zaskakujace-powiazania-hillary-clinton-uran-i-rosja-kandydatka-na-prezydenta-usa-pomogla-sprzedac-strategiczna-firme-kremlowi

  Ad:2 Rosjanie mają największe złoża tytanu i są jego największym producentem. Liderem w produkcji jego stopów. Tylko Rosja może pokusić się na okręty atomowe z tytanu o możliwości operowania na głębokościach operacyjnej 600 m, (podczas prób zanotowano 1200 m), jest to kilka razy głębiej niż robią to amerykanie. Mało tego nie ma torpedy, ani bomby głębinowej, która mogła by operować na takich głębokościach.

  http://technowinki.onet.pl/marynarka/tylko-rosjanie-stworzyli-tytanowe-okrety-podwodne-amerykanie-do-dzis-nie-zaryzykowali/xm1w5f

  Ad: 3 Faktycznie amerykanie starają się uwolni c rosyjskiej technologii kosmicznej i już rozpoczęli program budowy silników rakietowych dużej mocy. Oczekuje się że pierwsze próby silników będą widoczne po 2022. Jednak bez specjalnych stopów i bardzo lekkiego tytanu, zarazem odpornego na wysoką temperaturę nie da się tego osiągnąć. Więc może się okazać że USA na kolejne lata będzie musiała zapomnieć o kosmosie.

  Ad4 : Rynki zbytu, zapominał kolega wspomnieć jeszcze o takiej potędze jak Indie, Kazachstan (Ropa wydobycie), Turcja (zakupy Ropy, uzbrojenie, turystyka, przetwory rolne), Japonia (Ropa i gaz), Brazylia, Chile , Wenezuela.

  Ad :Trzeba jeszcze wspomnieć, o już budowanym rurociągu do UE, pod dnem Morza Czarnego do Turcji dalej Grecji, aż do Austrii z odgałęzieniem np. do Izraela czy Włoch. Docelowo ten rurociągi ma połączyć się z rurociągami północnymi. Dzięki czemu nawet w wypadku kryzysowym będzie można dostarczyć gaz do odbiorców Europejski. Natomiast nasz rurociąg biegnący do Polski , ze względu, że odbiorcami jesteśmy tylko my i wymaga już kosztownej modernizacji zostanie zamknięty po 2022 r.

  Oczywiście ochotnicy mają prawo wprowadzać embargo tak jak Polacy, mogą nawet dwa razy drożej płacić za gaz. Możemy go nawet rozprowadzać w butlach tylko co dalej. Jak to przełoży się na polską produkcje i konkurencyjność gospodarki.

  Amerykanie wprowadzić chcą embargo rękoma wasali, dlatego przybyli na szczyt europejski, jednocześnie zapowiedzieli, że w dziedzinach gdzie mogą być zagrożone ich interesy embarga nie wprowadzą. Nadzieja w Putinie , że on nałoży sankcje na USA.
 • USA są bankrutem.
  "USA mają deficyt handlowy z resztą świata od 1976, którego kumulacja osiągnęła ponad 10 trylionów USD. Ponadto, rząd USA ma 19,1 trylionów USD długu i 128 trylionów USD – czyli siedmiokrotność produktu narodowego brutto USA wynoszącego 18 trylionów USD w zobowiązaniach nie mających pokrycia. To jest rzeczywisty powód, dla którego rząd korporacyjny USA de facto zbankrutowal 3 maja 2017 roku, kiedy będące w jego wyłącznym posiadaniu Puerto Rico ogłosiło upadłość wskutek 123 bilionów USD długu. Oznacza to, że – niezależnie od tego jak bardzo Donald Trump będzie się starał – nie będzie on w stanie rozwiązać problemów USA bez formalnego ogłoszenia bankructwa.
  Jednak ogłoszenie bankructwa przez USA to nie to samo, co bankructwo jakiegokolwiek innego państwa. Po pierwsze, USA nie mogłyby nadal utrzymywać swoich 800 baz wojskowych na całym świecie. Gdy autor niniejszego raportu rozmawiał po raz pierwszy na temat zgody azjatów na ogłoszenia bankructwa USA, amerykańskie władze wojskowe wysłały swego przedstawiciela, który wyjaśnił, że w takim przypadku USA odcięłyby dostawy ropy naftowej z Bliskiego Wschodu do Azji. Spowodowało to meksykańską konfrontację trwającą wiele lat.
  Wskutek bezpośredniego udziału w tej konfrontacji wysokiego szczebla między najpotężniejszymi państwami, autor niniejszego raportu miał bezpośredni wgląd za kulisy rządów planetą Ziemia. Poniższe informacje oparte są na spotkaniach w przeciągu 10 lat z osobami pochodzącymi z CIA, NSA, loży masońskiej P2, angielskiego wywiadu MI6, tajnych stowarzyszeń azjatyckich itd.
  Do niedawna, niejawnym przywódcą planety Ziemia był David Rockefeller. Był on przewodniczącym Grupy Bilderberga, Rady Stosunków Zagranicznych i Komisji Trójstronnej. Ponadto, poprzez rozmaite fundacje, kontrolował 500 najważniejszych korporacji na liście Fortune. Oprócz tego, jako mąż włoskiej księżniczki, Rockefeller miał ogromne wpływy w watykańskiej loży masońskiej P2, która kontroluje kościół katolicki i mafię. Rockefeller posiadał władzę, aby umieścić swojego bratanka Billa Clintona na fotelu prezydenta i bardzo się starał – jednak bez powodzenia – aby jego córka Hillary Clinton również została prezydentem USA.
  Jeśli Rockefeller był nr 1 w światowej strukturze władzy, George Bush Senior był nr 2. Bush kierował większą częścią struktur CIA, światowym handlem narkotykami o wartości 2 trylionów USD i znaczną częścią przemysłu zbrojeniowego. Gdy jego syn Bush Junior został prezydentem w roku 2000, Bush Senior był w stanie przyćmić władzę Rockefellera inscenizując wydarzenia 11 września w Nowym Jorku i narzucając reżim nazistowski w USA.
  Rockefeller był w stanie odzyskać kontrolę w roku 2008, umieszczając swojego niewolnika Baracka Obamę w Białym Domu, po tym jak prezydentura Busha Juniora okazała się totalną katastrofą.
  Jednak obecnie, śmierć Rockefellera stworzyła ogromnę próżnię na szczytach światowej władzy. Również George Bush Senior utracił poparcie wskutek ogólnego obrzydzenia spowodowanego ludobójczymi planami jego nazistowskiej grupy. Ponadto, jest on już w bardzo podeszłym wieku i traci zdolności umysłowe, jak podają zbliżone do niego źródła. Tak więc Bush Senior nie jest już nr 3 ani nawet nr 3, ponieważ jego nazistowscy poplecznicy już nie uważają go za swojego przywódcę. Naziści dali jasno do zrozumienia, że ich celem nie jest już hegemonia światowa.
  Tak więc śmierć Rockefellera i utrata łask przez Busha Seniora oznaczają, że szczyty władzy na Zachodzie są do wzięcia. Grupą, która postanowiła wypełnić powstałą próżnię są gnostyczni iluminaci. Są oni przeciwni rządom błękitnej krwi i przypisują sobie autorstwo rewolucji francuskiej, amerykańskiej i rosyjskiej. Byli oni na czele czystki przywódców błękitnej krwi w Stanach Zjednoczonych, która jest prawie na ukończeniu.
  Równocześnie, zachęceni upadkiem swych amerykańskich rywali, europejskie rodziny błękitnej krwi wykonali energiczne ruchy w celu zapełnienia próżni pozostawionej przez Busha i Rockefellera. Ich główni przedstawiciele to królowa Elżbieta, papież Franciszek i niemiecka kanclerz Angela Merkel. Europejczycy byli o krok od narzucenia swojej fałszywej koncepcji globalnego ocieplenia i przyjęcia klimatycznych porozumień paryskich. Pozwoliłoby to stworzyć kontrolowany przez nich rząd światowy, ale uwzględniając również większą obecność Chin przy stole."
  Całość: http://benjaminfulfordtranslations.blogspot.com/2017/07/polski-benjamin-fulford-31072017.html#more
 • @rysio 18:46:01
  Nie trylionów tylko bilionów.
  Po angielsku jest trochę inaczej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:02:53
  Nie korygowałem tłumaczenia, ale ciekawy tekst, więc część wkleiłem. Błędów jest tam więcej. Ale to nie zmienia faktu, że korporacja pod nazwą USA zbankrutowała. Pytanie, czy porozumie się z resztą, czy czeka nas WW3. (Koniec życia na tej planecie)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:02:53
  Nie szanowny Panie mowa tu w trylionach. Produkt krajowy brutto USA jest liczony w (naszych tryliardach). Mowa w tłumaczonym artykule jest o tryliardach.

  https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=stany+zjednoczone+produkt+krajowy+brutto&spf=1501596706110

  Produkt krajowy brutto USA w 2016 wynosił 18,75 tryliarda dolarów.

  Problem jest inny. Kogo ten tonący okręt pociągnie za sobą. USA po wprowadzeniu petrodolarów bez ograniczeń drukowała zielone papierki. Można tak było robić gdy $ miał pokrycie w ropie, gazie będącym w gestii USA. Obecnie większość tych surowców jest na wyczerpaniu, a koszty wydobycia rosną. Dlatego jedynym ratunkiem dla USA jest sięgniecie po złoża ropopochodne państw trzecich wartych trykiony dolarów. Np Irak (złoża porównywalne z złożami w Arabii Saudyjskiej 40 lat temu), Iran (podobna sytuacja ii lub III złoża ), Afganistan (największe złoża na świecie gazu), Syria, Jemmen, Katar.

  Drukując bez ograniczeń dolary by zachować rynkowość gospodarki, wymusiła to samo na Europie w relacji do EUR. Przykładowo jeżeli na początku 1€ = 1$, to po wydrukowaniu 100 $; 1€ = 100$. Zatem zakupu w USA byłyby nie opłacalne, ustał by eksport. Natomiast amerykanie mogli by zawiesić produkcje kupując wszystko za dolary w UE. Nielimitowane drukowanie $ i € miało swoje odpicie w drożejącym lawinowo Franku szwajcarskim. Zagroziło to gospodarce Szwajcarii, nie mogli sprzedawać swoich zegarków i czekolady, dlatego zdecydowali się sztucznie zanizać kurs Franka, poprzez emisje nowych pieniędzy.

  Dlatego powstała zmowa bankierów z Banku Światowego (USA) i Banku Europejskiego, gdzie Europa drukowała adekwatna ilość euro do dolara, a nie realnej wartości wytworzonych dóbr.

  Odbywał się to kosztem państw nie należących do strefy € i powodowało ciągły wzrost ich zadłużenia.

  Teraz wielu nie chce zielonych biletów płatniczych USA, nawet szejkowie z Emiratów, chcą złoto.

  Jedynie naciski Banku Światowego i Europejskiego wymuszają jeszcze obowiązek kredytów w $ i €. Jednak Rosja i Chiny zgromadziły tyle dolarów (są największymi wierzycielami USA), że nie muszą zaciągać kredytów w tych walutach. Mało tego gdyby zaczęli wykupywać za te dolary surowce i produkty w USA, ci musieli by ogłosić bankructwo gdyż stali by się niewypłacalni.
 • @Fischer 21:00:26
  Będę się upierał przy swoim :))
 • @rysio 19:45:05
  //Ale to nie zmienia faktu, że korporacja pod nazwą USA zbankrutowała. //

  Tu pełna zgoda. Sam piszę o tym od wielu lat i wszystko się sprawdza.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:34:23
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Liczebniki_g%C5%82%C3%B3wne_pot%C4%99g_tysi%C4%85ca

  i wszystko jasne
  pzdr.
 • @Husky 19:47:51
  Ktora czesc skladowa tych panstw Bog ma blogoslawic?
  System finansowy oparty na chciwosci,militaryzm pelniacy role najemnika w obronie interesu ,rozpasanie moralne?
  Bog ma swoje rozwiazanie;Daniela 2:44
 • @Husky 22:45:40
  No pewnie, że jasne.
  I znowu Spirytek ma rację... Eh... :)))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej