Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
427 postów 14755 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Oprócz mojego mistrza, Mahatmy Ghandiego, Mistrza od zawsze, szanuję i modlę się za Józefa Jerzego Kukuczkę. Pierwszy to Mistrz walki bez przemocy a drugi to największy wyczynowiec jakiego Polska wydała.

Chocholi taniec POPiS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jaki rzeczywisty mandat społeczny do przeprowadzania takich doniosłych reform ma obecna koalicja?

Obrazki z Sejmu to było wyjątkowo żenujące widowisko. Do tej pory oglądaliśmy takie sceny w parlamentach Ukrainy, Koreii czy Włoch. Zawsze budziły niesmak i politowanie a tu takie same sceny na Wiejskiej. Nie mam zamiaru opowiaać się po żadnej stronie sporu bo PiS i "totalną opozycję" uważam za jednakowych, politycznych łobuzów. Osiągnęli co chcieli i do czego dążyli przez całe lata. Tak podzielili Naród, że teraz wystarczy iskra, żeby zapalić podłożony lont.

Może zdarzyć się przy okazji jakiejś "miesięcznicy" albo kolejnego "spontanicznego" protestu pod Sejmem. Grunt jest już przygotowany. Ustawa o "bratniej pomocy" funkcjonuje, siły Eurogendfor, stacjonujące w Vicenzy (Włochy) są w stałej gotowości bojowej i tylko czekają na sygnał. Polska policja nie będzie musiała nawet kiwnąć palcem w bucie a wszystko odbędzie się lege artis. Tego chcą te polityczne łobuzy z Wiejskiej?

Nie można rządzącej obecnie koalicji odmówić prawa do zmiany czy stanowienia prawa, takie są cechy ustroju, w którym przyszło nam żyć. Jednak od teoretycznych możliwości działania a działania dla dobra społeczeństwo droga bywa czasami długa i tak, moim skromnym zdaniem jest w tym przypadku. Nikt rozsądny nie neguje konieczności naprawy wymiaru sprawiedliwości, który przesiąknięty jest komuszymi złogami i kolesiami królika. To nie podlaga żadnej dyskusji. Dyskusyjny jest natomiast kierunek tych zmian.

Czy poskromienie "wyjątkowej kasty" ma polegać na podporządkowaniu jej rządzącej aktualnie ekipie? Przecież oni sami kręcą bat na swoją d...! Nawet jeśli PiS będzie rządził przez następną kadencję (w co osobiście wątpię) to i tak w końcu będzie musiał ustąpić miejsca innej ekipie. Takie są uroki niewolniczego systemu zwanego dla niepoznaki "demokracją". A nowa władza skwapliwie skorzysta z owoców pracy PiS, nie słyszałem jeszcze o dyktatorze, który sam ogranicza swoje uprawnienia.

Scenariusze mogą być oczywiście różne, Sanacja, na której najwyraźniej wzoruje się PiS oprócz zamordyzmu politycznego wymyśliła jeszcze Berezę... Jeśli PiS chce utrzymać władzę to musi jak najszybciej nawiązać do tej tradycji i zmienić koniecznie długość kadencji parlamentu, np na 25 lat. Oczywiście to mrzonki ale kreatywność politycznych łobuzów nie zna granic więc kto wie? Na świecie istnieje wiele systemów w miarę sprawiedliwego urządzenia wymiaru sprawiedliwości i starczy jedynie skopiować. Musi to być jednak taki ustrój sądów, który daje społeczeństwu maksymalną możliwość kontroli.

Dlaczego PiS, który ma usta pełne pięknych frazesów nie pozwoli Polakom wybierać sędziów? Mamy ponoć prawo wybierania posłów i senatorów (iluzoryczne, nie rzeczywiste) stanowiących prawo a nie możemy wybierać sędziów, którzy to prawo mają realizować?

Dlaczego nie wprowadzić instytucji ławy przysięgłych? Czy poczucie sprawiedliwości przeciętnego obywatela jest mniejsze niż przedstawiciela "nadzwyczajnej kasty"? Ta kasta i tak zostanie kastą, tylko będzie z nadania aktualnie rządzącej ekipy. Sądzę, że zanim zacznie się majstrować przy ustawach regulujących ustrój sądów należy zadać Polakom te dwa, najważniejsze dziś pytania.

Ze zrozumiałych przyczyn PiS nie pójdzie nigdy na takie rozwiązanie bo chce zawładnąć państwem. Podobnie "totalna", bo chce, żeby "było jak było". Tylko interes Polaków jakoś na szarym końcu...

Daleko w tych rozważaniach zaszedł K.J.Wojtas w swojej Cywilizacji Polskiej (może dlatego jest tak atakowany ze wszystkich stron?). Odsyłam do jego książek i notek. W każdym razie nie może tak być, żeby szemrana kasta politycznych łobuzów (niczym nie różniąca się od tej sądowej) decydowała za Suwerena, czyli Naród. I niech mi tu nikt nie wyjeżdża z hasełkami, że "PiS wygrał wybory i może robić co chce". Tak naprawdę na PiS oddała głosy 1/4 społeczeństwa, reszta na opozycję a połowa w obliczu beznadziei i braku rzeczywistej alternatywy wolała zostać w domu.

Jaki więc rzeczywisty mandat społeczny do przeprowadzania takich doniosłych reform ma obecna koalicja?

KOMENTARZE

 • oj tam, oj tam
  dobrze prawi Mistrz Michalkiewicz:

  jeśli sędziów będzie wybierał prezydent i rząd, to przynajmniej wiemy, kto to.

  A na dzień dzisiejszy "wyjątkowa kasta" zalezna jest od starych kiejkutów i oficerów prowadzących, więc to , co robi PiS jest korzystne.

  PO pozostawiło po sobie ponad 800 afer - jak tychK*rwisinów powsadzać do więźnia, jeśli sędziowie są zblatowani z aferzystami

  Żeby tylko PAD nie poszedł drogą kazia Marcinkiewicza tego od isabel :)

  pozdr
 • @MacGregor 13:02:55
  Żeby powsadzać aferzystów do więzień potrzebni są sędziowie zależni i rozliczani przez Naród. W przeciwnym razie "kruk krukowi oka nie wykole".

  Czyżbyś był krypto PiSlamistą jak Pan Wojtas? :))))
 • @AnnaP 13:34:08
  //a jak Pan nazwie zwollenika PO?//

  Tak jak zawsze ich nazywam - POpaprańcy. Używam tego określenia od wielu lat :)

  //nie ma innej drogi odejścia od komunizmu jak przy pomocy obcych służb krajów demokratycznych,//
  A jakie to służby ma Pani na myśli bo mi nic do głowy nie przychodzi...
 • @
  http://www.sokzburaka.pl//user_open/cachefbpics/1452015088365848_2030395027194515.png
 • @MacGregor 13:02:55
  Zostawić córkę tak ważnej osoby i zamienić na nowy model?
  Toż to by była zbrodnia niesłychana; kto będzie kontrolę sprawował?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:07:04
  Poczekajmy na wdrożenie. Przy dobrych układach - to już we wrześniu może być.
  Teraz media i uniwersytety.
 • @AnnaP 14:00:36
  USA?
  Hahahahaha, to mnie pani rozśmieszyła :)))

  Ci bandyci, którzy od dziesięcioleci wywołują wojny na całym świecie to niby "demokraci"?
  Może jeszcze poleci Pani GRU, FSB albo Mossad? Może jeszcze ukraińską FSB? też "demokraci" (zwłaszcza po Majdanie) i właściwie "bracia", nie?
  A może MI6 albo BND? Sami "demokraci". No jaja...

  Miałem Panią za poważnego komentatora...
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:05:43
  A co się ma zdarzyć we wrześniu?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:14:24
  Pójdziesz w końcu do szkoły. Wyprawkę ci mamusia kupi. I tornister z zajączkiem.

  PS. Kiedy może wejść w życie ten pakiet ustaw o sądownictwie?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:19:15
  //Pójdziesz w końcu do szkoły. Wyprawkę ci mamusia kupi. I tornister z zajączkiem.//

  Z ogromną przyjemnością. A wujek Wojtas będzie mnie za rączkę odprowadzał:))

  //Kiedy może wejść w życie ten pakiet ustaw o sądownictwie?//
  Pewnie jak Duda podpisze. A un coś się narowi ostatnio :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:07:04
  Byłem krypto-PiSlamistą, dziś już mi przeszło, co nie znaczy, żebym uważał PiS i PO za jedno zło.

  PiS to taka żoliborska neo-sanacja, nicziom chwalitsia, ale PO to w sumie organizacja przestępcza - ponad 800 udokumentowanych afer i wielu z nich powinno z miejsca iść do pierdla.

  Stąd maja taka sraczkę, bo przetrzepanie "nadzwyczajnej kasty" powoduje, że jakies pomniejsze płotki mogą nawet pójść do "więźnia"

  A że murwa murwie łba nie urwie, to insza

  Co do nazewnictwa - popaprańcy na PO nie jest właściwe, to raczej Platforma Oszustów, niemieccy jurgieltnicy, murwy, kuje i złodzieje ;)

  pozdr
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:03:44
  nie zrozumieliśy się - póśc drogą kazia Marcinkiewicza czyli zerwac się Prezesowi z łańcuch i uwierzyć w swoją moc, a tymczasem i marcinkiewicz i Duda bez prezesa to nikt

  pozdr
 • @MacGregor 14:28:41
  //PiS to taka żoliborska neo-sanacja, nicziom chwalitsia, ale PO to w sumie organizacja przestępcza - ponad 800 udokumentowanych afer i wielu z nich powinno z miejsca iść do pierdla//

  Ale mimo dwóch lat rządów PiS jeszcze nikt do pierdla nie poszedł. Jak słusznie stwierdziłeś - murwa murwie...

  Szkodnictwo to nie tylko afery łapówkarskie i przekręty. To także nieodpowiedzialna polityka zagraniczna a tutaj PiS nie ma sobie równych. Kasę można jakoś odzyskać albo odrobić. Straconej suwerenności tak łatwo odzyskać się nie da.
 • Już za sam tytuł i zdjęcie wprowadzające...
  ...które jasno daje do zrozumienia , że PIS I PO ,to to samo ANTY POLSKIE ścierwo...

  daję 5*
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:12:47
  @Jarek Ruszkiewicz SL 13:40:37
  chociażby służby specjalne USA
  nadużycie link skomentuj
  AnnaP 21.07.2017 14:00:36

  HAHAHA... widzę , że Pana też rozbolał brzuch ...
  ze śmiechu...
 • @MacGregor 14:30:19
  Ja rozumiałem aluzję, ale celowo chodziło mi o inne nakierowanie.
  Złośliwe.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:23:21
  Wujek Wojtas nie tylko będzie Cię za rączkę odprowadzał, ale jeszcze na dodatek prał Ci mózg sącząc weń swoje brednie ideologiczne. Natomiast Ty będziesz je przyjmował jak największe mądrości i na dodatek polecał je innym do czytania.
  A może to już było?
 • @Lotna 15:31:02
  Ostatnio SL był szkolony w zakresie stosowania lotnych pręgierzy dla kobietonów i nieobyczajnych kobiet, które bez burek po ulicach chodzą.
  Jedną mam na oku...
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:54:42
  Zajmij się raczej swoją żoną, bo zapewne jej znowu wątroba gnije.
 • Sprawiedliwy Sad to Sad wybrany przez Suverena z wybrana Lawa...
  To co ogladamy to pierwsza proba rozbiorki zabezpieczen przed niekontrolowanynm zawaleniem sie i naglym -

  Transformacjiustrojowejiprzemianwlasnosciowych!

  Czyli....... Oligarchizacji Polski!

  Elegia obzydliwa.

   Wyjatkowa niedziela, tragedii smolenskiej
  niewybrazalnej,
  niepojetej, strasznej
   traumie niewiary, objawionej zdumionemu swiatu,
  Spontaniczny , wysmiewany,
  pelny sztandarow i Jana Pawla II-
  dziwny krag-...
  Cos zmienil??

  Nic!

   Co wybierasz mlody, piekny,
  wyksztalcony
  ciemniaku i oszolomie, hamujacy-
  zeby zylo sie lepiej...
  Podzial!
   Emigrujacy artysci... i wybitni businessmani i tfurcy..
  Polskiej cywilizacji -
  ostatni argument...Krew ..
  -co wsiakla w rosyjska ziemie...
  zamieni sie w krew Centaura...
  Pozyczcie koszule nasmarowana ta krwia ...
  PO...


  ...
   RomanKafel
   Tydzien przed Niedziela Palmowa 2011...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:07:04
  EEeeee tam, zeby powsadzac do kryminalu nie potrzeba zadnego sadu...siedziale mw kryminale pare razy i nigdy zaden sad mnie tam nie wsadzil.
  Mozna bylo za Komuny mozna dzis vide Piskorski...ktory siedzi bez zadnego zarzutu....
  Widac zlodzieje maja immunitet w Polsce Zoligarchizowanej...a polityczni nadal nie maja zadnych praw.
  Cywilizacja Polska..jak rozprawia sie z tematem pan Wojtas:-)))
 • @RomanKa 17:29:44
  Nie zgadzam się.

  Ci, którzy nie głosują, bo mają to gdzieś, mnie nie interesują. Można ich pominąć (nie jako ludzi, ale jako ktoś, kto decyduje o procesie ustawodawczym poprzez wybór rządzących).

  Z całej reszty PiS zdobył najwięcej. Ma mandat do rządzenia.
  Ważne jest tylko, by rządził w oparciu o to prawo zastane (mówię o konstytucji), ponieważ do jej zmiany mandatu nie dostał.

  Jeśli Konstytucja daje mu furtkę (możliwość skrócenia kadencji sędziów SN w przypadku uregulowania na nowo ustroju sądów powszechnych), dlaczego ma z niej nie skorzystać???

  Rozliczajmy PiS nie z rzekomego zamachu na państwo, lecz z tego, czy faktycznie nagina prawo.

  O ile mi wiadomo, prawo nagiął jako pierwszy (ustępując) Komorowski, powołując sędziów TK, których powołać ewidentnie nie miał prawa. Stąd się wzięło zamieszanie...

  Być może mógł mądrzej Duda z tej niełatwej sytuacji wybrnąć.... ale wybrnął koślawo. Niemniej jakoś wybrnął....
 • @RomanKa 17:29:44
  Problemem naszym nie jest zawłaszczanie państwa (co to w ogóle znaczy???). Jeśli sądzić będzie merytorycznie dobry sędzia, to mi rybka, czy z PiS, czy z Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Problemem - od zawsze - jest nieumiejętność odróżnienia merytorycznie dobrych sędziów, urzędników, funkcjonariuszy, lekarzy, nauczycieli, od miernot.

  Problemem naszym są bardzo niskie standardy prawne (naginanie prawa, instrumentalne go traktowanie, wieloznaczność regulacji i więcej interpretacji, niż samej treści przepisu), wskutek czego nie wiemy, na czym stoimy.

  Gdyby dziś zapytać przeciętnego uczestnika tych wczorajszych inicjowanych gremialnie przez TVN manifestacji w polskich miastach, ze światełkami (bardzo mili ludzie, gęby wykształcone, grzeczne, agresywnych krzykliwych bab wyszkolonych przez Szkło Kontaktowe naprawdę było niewiele, przynajmniej w Warszawie), dlaczego manifestuje, to by powiedział: PiS zawłaszcza państwo. Ale poza ten slogan ich myślenie nie wychodzi. Ich spaja jedno: bardzo letnie podejście do "państwowości" jako takiej i skrajna prozachodniość. Czy to źle? Nie, ależ skąd! Ale to takie trochę czekoladowa lukrowana opozycja... Dobra do zapalenia światełka, do zadumania się nad utratą suwerenności, ale bierna. Absolutnie bierna. Podpiszą petycję, obruszą się i wrócą do domu. A antypisowskie relacje TVN oglądają chętnie, bo to ich rusza. To pożywka dla ich antynarodowej podświadomości.

  Oni jedynie będą powtarzać frazesy z TVN... nikt z nich nie sięgnie po Konstytucję, by sprawdzić, w jakich sytuacjach może być skrócona kadencja sędziów SN.... i czy Duda popełnia delikt konstytucyjny, podpisując ustawy. To tzw. idealny materiał na pożytecznych idiotów.... No sorry.... Strasznie miło się w ich towarzystwie słuchało wczoraj na Krakowskim "Wolność kocham i rozumiem" oraz "Oprócz błekitnego nieba", ładne rzeczy, spokojne twarze, kulturka, ale głębszą wspólnotę tam trudno było odczuć. Nastrój przypominał raczej letni koncert, a nie protest opozycji.... Ich jedynym spoiwem jest niechęć do pro-kościelnego i tradycjonalistycznego Kaczora i wspólnotowości, niewiele więcej. Gdyby PO robiła z poparciem UE te same numery, oni by czubka nosa nie wyściubili sprzed ekranu TVN. To jest grupa społeczna, która lubi poczuć się kimś lepszym. To są ci, którzy aspirują do tego, by należeć do najlepiej zarabiającej 1/3 lub nawet 1/4 tego kraju. Ale oprócz zapalenia białego znicza i podtrzymania go nad głową, czasem i przez kwadrans, tacy twardziele tam byli, dla poprawy samopoczucia, na niewiele więcej będzie ich stać. Nie daję im wielkiego potencjału. To klasyczni pogrobowcy dawnej inteligencji, przychylni unii, raczej słabo przychylni kościołowo, łykający bezkrytycznie to co zapodaje im TVN. Oczywiście bardzo mili, nie to co naprani nienawiścią KOD-owcy czy agresywni obywatele RP. (Część być może się legitymuje odznakami ORP, ale większość to kulturalne domatory).

  Warto zbadać ich stan świadomości obywatelskiej. Nie sądzę, by naprawdę wiedzieli, jaki jest prawna droga dochodzenia naruszeń konstytucji... oni już teraz pogodzili się z przegraną.... wiedzą, że Kaczyński przejął TK... i zrobi co zechce, więc to ich zwalnia z obowiązku działania. Im jest dobrze z tym, że ktoś inny wziął się za bary z tym postkomunizmem, a oni mogą się taplać w nostalgii. Nie muszą działać - a tego bardzo nie lubią. Owszem, wyjść na godzinę lub dwie na Krakowskie latem - czemu nie? Ale wiele więcej z tego nie będzie.

  Zresztą zobaczymy jesienią. Ciekawy jestem, czy potrafiliby utworzyć państwo podziemne.... Do czasu, dopóki wymagałoby to ujawnienia się przed pracodawcą, może i tak... he he....... 90% z nich mówi:
  nie warto... bo i tak się nie uda....
 • @maharaja 18:18:15
  Panie maharaja..poskrom pan wyobraznie:-)))) i chucie:-)))
  Z kim sie pan nie zgadza????
  O czym pan plecie - madrzy glosuja- zeby cos wybrac...a jak nie maja zadnego wyboru nie ida glosowac. Pan nie rozroznia glosowania od wyborow?
  Zatem a priori pan olewa madrych i probuje uczyc glupkow..badz SSynow ,ktorych niczego uczyc nei terzeba ,a ktorzy dobrze wiedza co kazali glupkom glosowac:-)))
  Tu pan ma doskonaly oglad swiadomosci obywatelskiej....za darmo.. Musi pan najmowac palantow poolsters, zeby panu wytlumaczyli za pieniadze -co znaczy NIC????
  I nie wymachuj pan konstytutka...bo w niej nie ma pan nawet tego -co to narod polski, kto jest suwerenem w Polsce...i wielu innych rzeczy- ktore czynia Akt Ramowy Panstwa - Konstytucja!
 • Pretensje, ale o co?
  "Dlaczego PiS, który ma usta pełne pięknych frazesów nie pozwoli Polakom wybierać sędziów?
  Dlaczego nie wprowadzić instytucji ławy przysięgłych?"

  Przyjacielu, daj PIS-owi konstytucyjną większość, a będziesz wtedy mógł mieć takie pretensje, jeżeli nie spełnią twoich żądań.
 • @Casey 18:59:05
  A można dawać małpie brzytwę?
 • @Lotna & Krzysztof J. Wojtas
  Uwielbiam te wasze przekomarzanki :)))
 • @Casey 18:59:05
  KAZDY...moze dac tylko Tyle...ile MOZE!
 • ???
  Najpierw Ch...je kupiły nasze fabryki za nasze pieniądze ( wiem co pisze )
  Teraz chu..je chcą kupić Polskę za naszą krew .
  Jak się ma tak potężnego sojusznika , władcę niemców ( przy którym niemiec nie ma nic do powiedzenia) , to kur...wa się pytam jaki jest problem pozamykać albo pozabijać to pruskie bydło?
  To jest deal miedzy żerowiskami, chcą nas chu...je podzielić żebyśmy się sami pozabijali. Mapę już mają taką jak z prognoz wyborczych, bydlaki.
  Cel dla Polaków zasadniczy to przejęcie mediów i wybudzenie drobiu hodowlanego.

  pozdrowił
 • Bliźniaki małpiatkujący Hitlera, Mussoliniego, Piłsudskirgo i Stalina grali ztukę wychrzty o dobrej zmianie
  Marks i tp mówili jaka dobra zmiana wymaga dyktatury le katolik Kornel Makuszyyński w książce o dwu takich co ukradli księżyc zajął się tylkopsychomotywacjami zbawicieli. Lech i Jarosław wiele lat byli notablami prawniczymi pobermanowskiej demodyktatury fałszywych autorytetów (właściwie judeoautorytetów) inikczemne kłamstwo smoleńskie wystarczyło im dozmotywowania pasożytniczego aspirujących do budowy katodyktatury pobermanowskiej przeciw kato i sex liberałom
 • @maharaja 17:58:14
  "O ile mi wiadomo, prawo nagiął jako pierwszy (ustępując) Komorowski, powołując sędziów TK, których powołać ewidentnie nie miał prawa. "

  To ci bardzo słabo wiadomo, 3 dodatkowych sędziów poza 3 prawidłowo wybranymi wybrał sejm poprzedniej kadencji, nie prezydent. Gdyby prezydent Komorowski odebrał przysięgę od tych 6 sędziów to Duda nie miał by nic do powiedzenia, choć Komorowski złamał by konstytucję. A tak PiS wybrał 3 sędziów dublerów, których zgodnie z konstytucją wybrać nie mógł, a Duda łamiąc konstytucję odebrał od dublerów przysięgę. Stąd każdy wyrok TK z uczestnictwem dublerów nie jest wiążącym wyrokiem TK, gdyż podejmowany jest ze złamaniem konstytucji. Zaś Duda ze swojego działania winien się rozliczyć przed Trybunałem Stanu.
 • @Lotna 17:20:14
  Zastosowało Proliver i wszystko ok. Dała mi wolną rękę ćwiczeń na nieobyczajnych. I wskazówki ku skuteczności.
 • @Nibiru 21:01:14
  Kibic z dala , niech się nie w...a.
  Zrozumiał?
 • @Zawisza Niebieski 22:11:38
  //Gdyby prezydent Komorowski odebrał przysięgę od tych 6 sędziów to Duda nie miał by nic do powiedzenia,//

  wiesz co ale ty pier...
  Jeśli chcesz dalej siać UB-ecka propagandę to zajrzyj w internet i zobacz jak było
  Bo teraz robisz za pożytecznego idiotę

  Czy w momencie wyboru tych sędziów przez PO tj. 8 października 2015 ten szmaciarz Komorowski był jeszcze prezydentem
  Robisz za wariata czy tylko już tak masz
 • @Nibiru 21:01:14
  :)))
 • @AnnaP 13:34:08
  Poziom wiedzy na poziomie przedszkolaka. Tacy ludzie powinni mieć zabronione udziału w głosowaniu, ponieważ zawsze zagłosują na agenta, albo świra, albo złodzieja.
 • @rabszak 13:42:32
  Te bzdury skomentowałby znany pisarz tak:" waszmości something pojebałoś"!!!
 • Autor.
  Jak czytam te BZDURY ,to nie wiem, czy autor zbzikował, czy już mu blisko do tego stanu??? Wpis autora ma datę 21.07.2017 r g.12.54! Gdyby oglądał wystąpienie w Senacie Z.Ziobry, to by dzisiaj napisał inny tekst, bo ten jest bez sensu!!! Co to znaczy, że obce państwa mają reformować nasze sądownictwo???????? Tak teza może być postawiona przez porąbany mózg!!!My, Polacy żyliśmy w niewoli prawie przez dwieście lat-123 l zabory,
  45 l. komuny i 28 l. tzw. "wolnej Polski"!!!Z. Ziobro przedstawił wczoraj założenia reformy sądownictwa i przedstawił katalog przestepstw sędziów i ich tendencyjnych wyroków!!! Kto tego nie ogladał, ten nie może mieć pełnego obrazu stanu naszej "KASTY WYBRANYCH"!!!
 • Autor.
  Sorry, to porąbana Anna.p ma pomysł reformy sądownictwa przez obce służby!!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:06:28
  Mam nadzieję, że nosisz brodę, bo każde , ostre narzędzie w twoich rękach groziłoby tragedią i brakiem takiego, uzdolnionego liberała!!!
 • @Zawisza Niebieski 22:11:38
  Kup se miecz i się zamachnij, to może ubędzie jednego , durnego komentatora!!!
 • @AnnaP 13:34:08
  ,,Przez pomyłkę Amerykanie zabili 16 policjantów
  Afgańskie służby zostały zbombardowane przez lotnictwo Stanów Zjednoczonych."

  To tylko z dnia dzisiejszego, a od 100 lat ta hołota zbrodnicza, dzicz naćpany morduje mln rocznie ludzi na świecie, a świry i agenci szatańskich zbójów z usraela chce nas całkowicie podporządkować zbrodniarzom.
  Rozumiesz to Anno, jak NIE to do książki i za 5 lat wróć mądrzejsza.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej