Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
431 postów 17506 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Oprócz mojego mistrza, Mahatmy Ghandiego, Mistrza od zawsze, szanuję i modlę się za Józefa Jerzego Kukuczkę. Pierwszy to Mistrz walki bez przemocy a drugi to największy wyczynowiec jakiego Polska wydała.

Amerykański komiwojażer w Warszawie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ilość wazeliny wylana przy okazji wizyty amerykańskiego prezydenta wprost poraża. Dotyczy to mediów głównego ścieku ale także, niestety, blogosfery.

Wydawać by się mogło, że skoro blogerzy, w przeciwieństwie do mainstreamu, piszą na własny rachunek i za darmo to powinno być ich stać na zdrowy osąd sytuacji. Okazuje się jednak, że bardzo wielu z nich jest jedynie tubą rezonansową presstytucji. (Tak na marginesie, to ubawiła mnie szczera wypowiedź Trumpa o amerykańskich mediach, które wg. niego specjalizują się w produkowaniu "fake newsów", czyli są niewiarygodne. Skoro CNN i Fox News są niewiarygodne a RT szerzy "dezinformację i propagandę" to kto mówi prawdę?)

Trump zachował się jak wytrawny komiwojażer, przyjechał nie po to, żeby opowiadać duby smalone, choć one są ważnym elementem sztuki sprzedaży ale po to, żeby poklepując po plecach naiwnych tubylców wepchnąć im militarny złom za grube miliardy. No i jeszcze gaz za nie wiadomo ile. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, tubylcy jak głodne pelikany łyknęli wszystko co im zaserwował amerykański komiwojażer. Takie wystąpienia nie kosztują nic.

Podczas pierwszej wizyty w Arabii Saudyjskiej Trumpowi nie przeszkadzało, że Saudowie to najbardziej wsteczny reżim na BW i sponsor światowego terroryzmu. Ważne, że kupili amerykańską broń za ponad 100 mld $. Amerykański prezydent nie jest od tego, żeby uczyć Polaków ich własnej historii, jeśli chce nam zrobić dobrze w tym temacie to niech wygłosi taki wykład na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Audytorium będzie bardziej odpowiednie.

Trump, jeśli nie zmieni swojej polityki (a raczej nie wróci do tego co obiecywał swoim wyborcom) będzie najgorszym prezydentem USA w historii. Trump już teraz, co widać doskonale, nie kontroluje nawet swoje własnej administracji gdzie prawdopodobnie więcej ma do powiedzenia jego córka, żydowska neofitka Ivanka z mężem neokonem. Osobiście bardzo ostrożnie podchodziłem do kandydatury Trumpa jako do wielkiej niewiadomej, często się bowiem zdarza, że obietnice poczynione w kampanii wyborczej nie pokrywają się potem z rzeczywistymi działaniami. Tak jak w tym przypadku. Wiedziałem jedynie, że wybór Clinton to katastrofa dla świata.

Trump, raz wybrany na szefa Białego Domu, zapomniał o tym co mówił o Syrii i Libii, jak krytykował H.Clinton za wywołanie tych zbrodniczych awantur wojennych i sam zbombardował syryjskie lotnisko pod fałszywym pretekstem jakoby Assad użył broni chemiczne. Nawet jego służby twierdziły, że coś takiego nie miało miejsca ale to nic nie dało. Trump wykorzystał okazję, żeby podlizać się neokonom i mediom, o których sam mówi, że produkują fake newsy. Bo Trump jest zakładnikiem jednych i drugich. Jeszcze nigdy w historii USA nie miała miejsca podobna sytuacja, żeby nowo wybrany prezydent spotkał się z takim ostracyzmem, nawet w szeregach własnej partii. Dymisjonowanie już na starcie swoich zaufanych współpracowników na wyraźne życzenie deep state (czyli bolszewickich neokonów, pogrobowców Trockiego) jest najlepszym dowodem słabości Trumpa. Jeśli ktoś jest w stanie uwierzyć w jakiekolwiek obietnicę prezydenta-marionetki to jest osobnikiem wyjątkowo naiwnym, któremu starcza nic nie znacząca retoryka i obietnice "wiecznej przyjaźni" (w historycznym wykładzie na placu Krasińskich zabrakło mi np. wzmianki o Jałcie i przeprosin za sprzedanie Polski Stalinowi za czapkę śliwek...)

Wybór miejsca na wygłoszenie nic w sumie nie znaczących deklaracji nie było przypadkowe. To nie o dobre samopoczucie Polaków chodziło tylko o przesłanie sygnału Niemcom, którzy ostatnio zaczęli podskakiwać USA. Obiektywnie patrząc poparcie dla Polski ze strony Amerykanów jest rzeczą dobrą i porządaną ale należy wziąć pod uwagę cenę jaką musimy za to poparcie zapłacić. I nie chodzi już tutaj jedynie o ciężkie miliardy za przestarzałe rakiety Patriot (do których i tak nie dostaniemy kodów źródłowych) ale o straty wizerunkowe w świecie. Już teraz Polska jest postrzegana jako amerykański kundelek ujadający na tego, którego wskażą USA. Płomienne deklaracje Trumpa o naszej bohaterskiej historii nie na wiele się przydadzą bo w polityce liczy się jedynie tu i teraz.

Kundlizm naszych "elyt" datuje się już od końca II wojny światowej, kiedy to po wybiciu Polaków - patriotów (prawdziwej elity polskiej) sowieci przysłali nam na czołgach nową "elitę", głównie wiadomego pochodzenia. Teraz rządzi już, oficjalnie i zza kurtyny, trzecie i czwarte pokolenie. Zmienił się Pan a kundlizm pozostał. To USA były przeciwne lustracji na początku lat 90'. CIA i Mossad przejęły większość agentury i nie było w ich interesie robienie jakichkolwiek rozliczeń z komunistyczną przeszłością. Zyskali bowiem duże grono wiernych agentów, których dzięki kwitom można prowadzić na smyczy. Jakąś część agentury przejęli z pewnością Rosjanie, byłoby dziwnym, gdyby tak nie było. Tak czy siak życie publiczne po dziś dzień naznaczone jest agenturalną przeszłością i dla mnie wsio ryba czy ci agenci służą USA, Izraelowi, Rosji czy Niemcom. Zdrajca jest zawsze zdrajcą i tyle.

Dziś przy okazji szczytu G20 ma dojść do spotkania Trumpa z Putinem. To mogłoby być wydarzeniem wielkiej wagi ale obawiam się, że nie będzie. Trump, nawet jeśliby chciał powrócić do tego co obiecywał w kampanii wyborczej to i tak nic nie może zrobić. Jest bowiem, jak wspomniałem wyżej, w kleszczach deep state (bolszewików - neokonów) i podporządkowanych im mediów korporacyjnych. Każdy ruch w celu poprawy stosunków z Rosją (co jest żywotnym interesem całego świata) spowoduje bowiem nową wściekłą nagonkę na Trumpa a biorąc pod uwagę jego bardzo słabą pozycję należy zakładać, że nie będzie ryzykował i warknie znwu coś publicznie o rzekomo "destabilizującej" roli Rosji i Iranu na Bliskim Wschodzie.

A tymczasem 4 lipca w Moskwie doszło do trzeciego już w tym roku rosyjsko - chińskiego szczytu, podczas którego podpisano następne ważne, wielomiliardowe porozumienia. Dodatkowo wydano wspólną deklarację w sprawie Korei Północnej i nie jest to dla USA najlepsza wiadomość. Ale o tym już nasze fake media zapomniały poinformować.

KOMENTARZE

 • Autor
  "w historycznym wykładzie na placu Krasińskich zabrakło mi np. wzmianki o Jałcie i przeprosin za sprzedanie Polski Stalinowi za czapkę śliwek..."
  - jak to sobie Kolega wyobraża? Imperium (jakiekolwiek) nie przeprasza za takie rzeczy, to my musimy pamiętać,żeby na przyszłość historia sięnie powtórzyła

  Język dyplomacji służy m.in. zakrywaniu myśli - Trump wygłosił znakomite przemówienie i bardzo dobrze, czym innym jest natomiast jakas histeria na wzór ludków od Sakiewicza czy buńczuczne zapowiedzi Antka macierewicza z jego słownym ADHD

  ;pozdr
 • @MacGregor 14:24:27
  Wcale nie twierdzę, że przemówienie było złe, wprost przeciwnie. Tylko, że nie wniosło nic. Mnie konkrety interesują a nie piękne słówka.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:34:05
  A propos komiwojażera, bardzo trafne porównanie, wyraził bowiem nadzieję, że Polska będzie kupowac tylko broń amerykańską, "nie mającą sobie równych na świecie"
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:34:05
  Nikt na to nie zwrócił uwagi, ale, jak na razie, dobitne przytoczenie przez Donalda Trumpa artykułu 5 rozumiane może być tylko w jeden sposób: prośba o odciążenie Europy Zachodniej w walce z zalewem uchodźców. Prośba o solidarność europejską w związku z tym zjawiskiem.

  Bo chyba nikt nie wątpi, że to jest problem ponadnarodowy Europy.

  /No bo przecież nie może chodzić Trumpowi o agresję Rosji na Ukrainę, skoro Ukraina ma się tak do NATO, jak my do G7/.

  Ot, sąsiadujemy z Niemcami....
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:34:05
  Oj Jarek, Jarek, chyba na PO - psy schodzisz.
  Zaczynam dostrzegać u ciebie objawy fobii.To się podobno leczy. Izrael ma duże osiągnięcia....
 • @maharaja 15:02:19
  A co mają uchodżcy do zbrojnej napaści? Merkel i inni sami ich zapraszają i goszczą.
 • autor
  Mocno pan spłycił temat.
  Tramp to jednak prezydent supermocarstwa.
  W związku z tym wszystko co mówi i co robi ma znaczenie.
  Wybór Warszawy a nie Berlina, spotkanie z szefami krajów trójmorza, ale bez Merkel.
  Nawet to miejsce gdzie wygłosił swoich kilka słów to wszystko ma znaczenie.
  Z pewnością zapamięta serdeczne przyjęcie w Polsce i wręcz wrogie w Niemczech.
  Niektórzy komentatorzy snują domysły, że Trump chce podzielić Europę na zachodnią, w której prym coraz wyraźniej wiodą Niemcy, środkową z Polską jako liderem tej części i na Rosję.
  Polska i wspomniane kraje trójmorza ma tu zbudować przy wsparciu USA trzecią siłę.
  Temu miało służyć zorganizowanie na jego życzenie spotkanie w Warszawie państw trójmorza i zapewnienie o poparciu dla tych krajów i ich rozwoju.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:16:50
  Mój stosunek do PO jest ogólnie znany, także przez Pana Wojtasa.
  Ja się jednak martwię o Twój PiSlamizm, to dopiero paskudne choróbsko...
 • @Oświat 16:41:36
  //Tramp to jednak prezydent supermocarstwa.
  W związku z tym wszystko co mówi i co robi ma znaczenie. //

  Jakie znaczenie? Dopóki Tramp nie będzie panem u siebie to jego obietnice nic nie znaczą.

  Jakie "trójmorze"? I jeszcze z Polską w roli "lidera". Bajki w stylu Giedrojcia.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:02:27
  Oświat dobrze nakreślił. Wszystko ma znaczenie i to nie jest ważne, że było ta przemowa "pod polską publiczkę".
  Sam fakt, że miało miejsce jest ważny.
  Teraz bardzo dużo zależy od nas samych. Ja wiem, że ty tak naprawdę krytykujesz PiS, ale liczysz, że zrealizuje linie LK. Ale może jednak uda się zrobić coś innego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:49:55
  // ty tak naprawdę krytykujesz PiS, ale liczysz, że zrealizuje linie LK//

  Możesz jaśniej?
 • @ Jarek Ruszkiewicz SL
  Tym razem wygląda mi to na tłumaczenie z Gazety Wyborczej lub Faktów i Mitów.
  Wysłuchałem przemówienie Trumpa w całości, i wyszły z niego trzy podstawowe tematy:

  1. Polacy nie chcą wpływu ani Wschodu, ani Zachodu. Polacy opowiedzieli się za Bogiem („We want God”) i na tym wygrali – podkreślił Trump - „niezaleznie od stanu majątkowego i potęgi militarnej przeciwników”. „NAJWAŻNIEJSZA JEST WOLA!” - podkreślił dwa razy Prezydent Trump;

  2. Pieniądze na wzmocnienie systemu militarnego w Polsce płyną („pouring”) z podatnika amerykańskiego w miliardach. Trump nic nie sprzedał, ani nie wystawił rachunku Polsce;

  3. Trump zaproponował gaz LGT jako ALTERNATYWĘ do innych gazów sprowadzanych do Polski. Wg wizji Trumpa, Polska powinna być niezależna od dostaw z Rosji i Niemiec, oraz mieć możliwość najbardziej opłacalnego wyboru dla siebie.

  Nie bądź chwastem na drodze wyjścia Polaków z „raju dla robotników”.
 • @Zdzich 19:10:54
  Następny, który dał się wziąć pod włos.

  //2. Pieniądze na wzmocnienie systemu militarnego w Polsce płyną („pouring”) z podatnika amerykańskiego w miliardach. Trump nic nie sprzedał//

  Ty się dobrze czujesz? Za darmo nam te złomy dadzą? Nawet za paliwo, które wypalili na polskich poligonach nie zapłacili.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:23:14
  Macie podobne skrzywienia Interią z Zawiszą.
  PS. Jestem za usunięciem LK z Wawelu
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:35:30
  Nie wiem co pisze Interia bo nie czytuję.

  //PS. Jestem za usunięciem LK z Wawelu//
  Tego się akurat po Tobie spodziewałem. Pełne poparcie :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:28:47
  Mówisz, że paliwo dostali za darmo? Ty się dobrze czujesz?

  Zapamiętaj te słowa:
  „Musimy walczyć z (KOMUNIZMEM) siłami, które zagrażają wartościom, skądkolwiek by one nie były, które starają się zaszkodzić kulturze, WIERZE i tradycji, temu co czyni, że jesteśmy kim jesteśmy. Jeśli nie stawimy im czoła, te siły odbiorą nam ducha.
  Wierzymy w rodzinę, nie w rząd, nie biurokrację. Nigdy się nie poddamy. Znamy naszą historię, tak długo jak o niej pamiętamy, będziemy wiedzieli jak budować przyszłość.
  Polska jest przykładem dla innych poszukujących wolności i tych, którzy chcą wykazać się odwagą i wolą obrony cywilizacji (BIAŁYCH EUROPEJCZYKÓW).
  Doświadczenie Polski przypomina nam: obrona Zachodu (CYWILIZAJI BIAŁYCH EUROPEJCZYKÓW) opiera się w ostateczności nie na środkach, ale na woli jego narodu, by zwyciężyć. Fundamentalnym pytaniem naszych czasów jest to, czy (CHRZEŚCIJANSKI) Zachód ma wolę, by przetrwać”. – mówił Trump.

  Za te słowa właśnie, ośrodki żydo-lewicowe oskarżają Trumpa o „ksenofobię, rasizm, anty-semityzm, faszyzm, i tandeciarstwo”.
  Biali Europejczycy mają wolę przetrwać, Ruszkiewicz. Szkoda, że nie jesteś z nami.

  (Na marginesie: PiS, PO nie mają znaczenia. Przejdą i przeminą.)
 • @Zdzich 20:02:49
  „Musimy walczyć z (KOMUNIZMEM)"

  ..przecież komunizm miał początek w USA...a Trocki to skąd trafił do Rosji, a Lenin?
  to w USA jest pomnik Lucyfera...kuźwa trza każdemu jak dzidziusiowi to przypominać?...kurde Zdzichu nie rób z siebie idioty...
 • @trybeus 20:17:33
  On jest już nie do uratowania. Nawet nie będę reagował na jego głupawe komentarze. Jeśli nie widzi, że w USA nie rządzi Trump tylko neobolszewicy to ja już tu nic nie poradzę. Od tego są specjaliści.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:33:20
  //Od tego są specjaliści.//

  problem w tym, że wariat musi wyrazić zgodę na leczenie, taka jest procedura...a który się przyzna, że jest wariatem?...kółko się zamyka...i specjaliści bezrobotni...
 • @trybeus 20:17:33
  Dokładnie to samo miałem napisać ale mnie uprzedziłeś. Dzięki.
 • Debil trybeus, Robik, i „inteligentny” przytakiwacz:
  Założenia ideologii komunistycznej po raz pierwszy wprowadził w życie Włodzimierz Lenin, który stworzył ruch komunistyczny w postaci rewolucyjnej partii komunistycznej. W 1917 rosyjscy komuniści przejęli siłą władzę w Rosji. Tyle na temat początku.

  Trocki pojechał do USA (po pieniądze) z Rosji, a nie z USA do Rosji.

  Lenin nigdy w USA nie był.

  (PS: Jeśli chodzi o inwektywy, to – na wszelki wypadek - zapoczątkował je Ruszkiewicz i trybeus wyzywając mnie powyżej od "idioty", „głupiego” i „wariata”.)
 • @Zdzich 20:02:49
  "Biali Europejczycy mają wolę przetrwać, Ruszkiewicz. Szkoda, że nie jesteś z nami."
  Nie wiedziałem, że Ruszkiewicz nie jest "biały".
 • @Zdzich 09:51:04
  Aleksander Sołżenicyn (ten który był wychwalany na Zachodzie za "Archipelag Gułag" ale już "Dwieście Lat Razem" jest na cenzurze w USA i do dzisiaj nie może się ukazać!) powiedział:
  "Musicie to zrozumieć. Liderzy Bolszewików którzy zdobyli władzę w Rosji nie byli Rosjanami. Oni nienawidzili Rosjan. Nienawidzili chrześcijan. Kierowani etniczną nienawiścią torturowali i mordowali miliony Rosjan bez cienia wyrzutów sumienia. Rewolucja Październikowa nie była jak to nazywacie w Ameryce "Rosyjską Rewolucją".
  To była inwazja i podbój nad rosyjskim narodem. Więcej moich rodaków doznało okropnych cierpień i mordów z ich ociekających naszą krwią rąk niż jakikolwiek inny naród cierpiał w historii ludzkości. Nie można przesadzić w ocenie mówiąc, że "bolszewizm" dokonał największej rzezi w historii ludzkości!
  Fakt, iż większa część ludzkości jest w tej mierze ignorantem i nie zdaje sobie sprawy z ogromu przestępstw jest dowodem, że globalne media są w rękach sprawców tych przestępstw!"
 • @Robik 13:37:38
  Spędziłem trochę czasu z Aleksandrem Sołżenicynem, któremu organizowałem spotkania z Amerykanami w wielu miastach.
  Sołżenicyn nigdy nie był, ani nie jest na cenzurze w USA. Ameryka (i Trump też) zakochała się w Sołżenicynie po jego wyznaniu:

  „Ponad pół wieku temu, gdy byłem jeszcze dzieckiem, przypominam sobie jak słyszałem wielu starszych ludzi dających następujące wytłumaczenie wielkich nieszczęść, które spadły na Rosję: 'Ludzie zapomnieli Boga; dlatego wszystko to się stało.'
  Od tamtego czasu spędziłem blisko 50 lat pracując nad historią naszej rewolucji; w trakcie tego czasu przeczytałem setki książek, zgromadziłem setki osobistych świadectw i już wniosłem swój własny wkład ośmiu tomów w dzieło usuwania gruzów pozostawionych przez ten wstrząs. Lecz gdyby poproszono mnie dzisiaj o możliwie zwięzłe sformułowanie głównej przyczyny tej rujnującej rewolucji, która pochłonęła jakieś 60 milionów naszych rodaków, nie byłbym w stanie przedstawić tego bardziej precyzyjnie jak tylko powtarzając: 'Ludzie zapomnieli Boga; dlatego wszystko to się stało.'"

  Szkoda, że tak mało wiesz; a tak dużo mówisz i piszesz.
 • @Zdzich 16:08:35
  ///Spędziłem trochę czasu z Aleksandrem Sołżenicynem, któremu organizowałem spotkania (...) zakochała się w Sołżenicynie po jego wyznaniu///

  Ty też? możesz być dumny.Nie ma się czego krępować,ostatecznie dysydent Sołżenicyn to jeden z bardziej udanych projektów politycznych Jurija Andropowa.
  Grunt to dobrze wytypować idola dla docelowej grupy odbiorców.
  Michaił Bachtin? Owszem duży wymiar intelektualny ale kogo obchodzą dywagacje filozofa? chyba takich nudziarzy jak on sam.Nie, Bachtin to stanowczo nie było to.
  Bracia Strugaccy? dobre pióra-trudno zaprzeczyć.Ale trafiają do dość wąskiej grupy odbiorców.(w tamtych zamierzchłych latach sf nie było jeszcze tym czym teraz).Nie Strugaccy to też nie było to.
  Tu trzeba było,uważasz Zdzich,kogoś o literackich umiejętnościach,ale nie za wielkich ,tyle ile trzeba aby utrzymać się w kręgu dostępnym dla tzw masowego odbiorcy.Sołżenicyn był kandydatem idealnym.Bardzo średni literat, chorobliwie ambitny,histeryczne przyjmującym nieubłagany fakt że nie jest Dostojewskim.Trzeba wiecej?
  Potem to już tylko kwestie warsztatowe (azyl u wiolonczelisty Rostropowicza,wywiezienie "cennego" maszynopisy i wydrukowanie go za pośrednictwem masońskiej YMCA itd)
  Wszelako nawet te arcymistrzowskie ruchu Andropowa wokół Sołżenicyna,nie pozostały bez uwagi.Pamięć o nich zachowała się w raportach szefa MSW ( Szczołokowa) które ten sporządzał i wysyłał do najwyższych władz.
  PS
  zachowały sie też donosy Sołżenicyna pisane na współwięźniów.Jesteś Zdzichu kolekcjonerem archiwaliów związanych z twym idolem? pytam bo mogę ci wkleić któryś z nich.Na pamiątkę.
 • @ikulalibal i Robik
  Dajcie już temu Zdzichowi spokój...
  Facet za długo mieszka w USA i ma beret zryty ich propagandą. Nic nie da się zrobić.
  (A mnie jeszcze chce polskości uczyć, wariat :)
 • @Robik 13:37:38
  "Dwieście Lat Razem" to chyba jedyna, naprawdę dobra książka Sołżenicyna. Bo już do "Archipelagu" podesłali żonkę Sikorskiego. Żeby trochę zaorać wrażenie, że komendantem każdego łagru był żydek. Trzeba było na ruskich zwalić.
 • @Zdzich 09:51:04
  //Jeśli chodzi o inwektywy, to – na wszelki wypadek - zapoczątkował je Ruszkiewicz i trybeus wyzywając mnie powyżej od "idioty", „głupiego” i „wariata”.)//

  Z wielką przykrością muszę stwierdzić, że trybeus miał rację. I tak delikatnie cię określił.
  A ja swoich stwierdzeń nie wycofuję, mogę co najwyżej dołożyć.

  Naucz się Zdzichu lepiej kłamać bo tutaj to nie przechodzi. Idź poszaleć na "niepoprawnych" albo do tow.Targalskiego :)))))
 • @Robik 13:37:38
  //Fakt, iż większa część ludzkości jest w tej mierze ignorantem i nie zdaje sobie sprawy z ogromu przestępstw jest dowodem, że globalne media są w rękach sprawców tych przestępstw!//

  Dokładnie tak!

  I po to są polskie blogi, żeby ludziom to mówić, otwierać oczy i zrzucać zryte berety (taki beret nosi Zdzich).
 • @Nibiru 22:20:45
  :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:47:26
  Ja ciebie polskości uczyć? Widzę, że spiłeś się dzisiaj nieprzeciętnie.
  Przecież jesteś nieuleczalny i jak na razie, ja polskości uczę się od ciebie. Nim dłużej, tym mam gorsze zdanie o Polakach; a tych, którzy przyjechali do W-wy ze wsi unikam jak ognia.
  Dzisiaj dołożyłes mi już tak, że możesz spać spokojnie. Wiem, że przelałeś do NEon'u swoje najwybitniejsze myśli i czujesz się teraz błogo.
  Podać aspirynkę, czy miseczkę?
 • @Zdzich 16:08:35
  Powinieneś czytać uważniej. Nie napisałem, że Sołżenicyn jest w Stanach na cenzurze tylko, że książka "200 Lat Razem" jest w Stanach na cenzurze!!!
  Zastanów się dlaczego właśnie ta książka?
  Polecam Ci przeczytanie książki korespondenta dziennika "The Times" Roberta Wiltona "Ostatnie dni Romanowów". Był on naocznym obserwatorem wydarzeń w Rosji w ostatnich latach caratu.
  W aneksie tej książki podaje on dokładną listę władzy bolszewickiej.
  Przykłady:
  Rada Komisarzy Ludowych: na 22 osoby - 19 Żydów 1 Ormianin 1 Rosjanin 1 Gruzin
  Komisariat Wojny: na ogólną liczbę 43 stanowisk:
  35 Żydów 7 Łotyszy 1 Niemiec i ANI JEDEN ROSJANIN!!!
  itd...
  Czy zaczynasz już coś "kumać"?
 • @Zdzich 23:51:35
  // Widzę, że spiłeś się dzisiaj nieprzeciętnie//

  Zaczynasz gadać jak "niepopki",których stąd wykopałem. Rzadko piję, dziś akurat mi się nie zdarzyło. Zaraz na ryby idę.

  // a tych, którzy przyjechali do W-wy ze wsi unikam jak ognia.//

  To jestem spokojny :) Moją wieś od W-wy dzieli jakieś 250 km...

  //Dzisiaj dołożyłeś mi już tak, że możesz spać spokojnie//

  Wcale nie miałem zamiaru, jeśli przesadziłem to przepraszam (ale sam się prosiłeś :P

  //Podać aspirynkę, czy miseczkę?//

  Nie no... Na aspirynkę nie zasłużyłem a miseczkę już opróżniłem. Tak jakoś głupio iść na ryby o pustym żołądku :))

  Pozdrawiam mimo wszystko :)
 • @Robik 01:59:19
  Tak na prawdę to wahałem się, czy wejść tutaj ponownie po przeczytaniu zawrotnych majaków (o mało nie spadłem z fotela) spisanych przez trybeusa i Ruszkiewicza w artykule p.t. „O tym jak pan Cejrowski stał się jankeskim Goebbelsem”. Pamiętam Ruszkiewicza i trybeusa z poprzednich lat i z przerażeniem obserwuję niesamowite tempo jakie (chyba) Alzheimer dokonuje w ich „mniemanologii stosowanej”. A może to rtęć w rybach Ruszkiewicza?

  No, ale czekając tu na gościa mam jeszcze godzinę i zaspokoję Twoją ciekawość.
  Książka "200 Lat Razem" jest w Stanach na cenzurze. Jej oryginalną wersję w j.rosyjskim można kupic przez amazon.com oraz w księgarniach, które mają sekcję książek zagranicznych. Tłumaczenie na j.angielski p.t. „200 Years Together” jest jeszcze nie ukończone, a to co już zostało przetłumaczone można znaleźć w Internecie. Na czele grupy tłumaczy stoi kalifornijski prof. Kevin McDonald, którego znam osobiście. Jako profesor, jest on „tolerowanym anty-semitą”, który podpadł żydom za swoją ksiażkę „Dispossessed Majority” - po polsku „Wywłaszczona większość”, która z kolei jest na cenzurze w Polsce.

  "Ostatnie dni Romanowów" czytałem, oraz wiele innych materiałów źródłowych dot. rzezi carskiej rodziny cara Mikolaja II. Nie tylko czekista Jakow Jurowski był Żydem, ale cała Rewolucja Bolszewicka (tak samo jak Francuzka) była zorganizowana i administrowana przez Żydów.
  A czy widziałeś film nakręcony przez żydów szturmujących Pałac Zimowy, gdzie po „zarezaniu” załogi wypisywali hasła i obelgi swojej rewolucji krwią zamordowanych w j. hebrajskim?!
  Zrobili to samo w suterynie Jekaterynburga, gdzie żydzi Czeka dobili rodzinę Mikołaja II bagnetami 17 lipca 1918 roku.

  Natomiast:
  Wg wersji trybeusa, Lev Davidovich Bronstein znany jako „Leon Trocki” był Amerykaninem, który „trafił do Rosji” z USA! (trybeus 07.07.2017 20:17:33)
  A Trump, który walczy z syjonistyczną mafią globalną (https://www.monitor-polski.pl/13672-2), Cejrowski, ja, itp. to ... „komiwojażer”, „idioci”, „głupcy”, i osobnicy, którzy nosza „zryte berety” i trzeba nam „otwierać oczy” - piszą trybeus i Ruszkiewicz.
  „Czy zaczynasz już coś "kumać"? „
  No cóż … Żegnam!
 • @Zdzich 19:55:12
  ///"Ostatnie dni Romanowów" czytałem, oraz wiele innych materiałów źródłowych dot. rzezi carskiej rodziny cara Mikolaja II. Nie tylko czekista Jakow Jurowski był Żydem, ale cała Rewolucja Bolszewicka (tak samo jak Francuzka) była zorganizowana i administrowana przez Żydów. ////

  Tiaaaa...Co czytałeś to bóg jeden wie, ale jedno mogę gwarantować: to nie były "materiały źródłowe"
  Prawdziwe materiały źródłowe drukuje się dopiero teraz tj od jakiś 15-20 lat.Są to protokoły przesłuchań,materiały śledcze,wspomnienia,sporządzone swego czasu przez wiernych monarchii oficerów i przekazane "emigracyjnej" Cerkwi.
  Wcześniej nikt nie był zainteresowany w ich popularyzacji.A choć nie ma w nich niczego czego byśmy nie wiedzieli z historii, to prawda tam zawarta jakoś nie pasuje do popularyzowanego szablonu.
  Cesarza Mikołaja II do abdykacji zmusili nie bolszewicy a jego generałowie.
  Całą cesarską rodzinę aresztowali nie bolszewicy a siepacze rządu Kierenskiego.(do dziś entuzjastycznie przyjętego na Zachodzie nawiasem mówiąc)
  Schronienia cesarskiej rodzinie odmówili nie bolszewicy a brytyjska rodzina panująca (między nami mówiąc krewniacy Romanowych )
  Cesarską rodzinę Romanowych bolszewicy "dostali" w spadku po lutowej rewolucji Kiereńskiego i jeśli nie liczyć końcowej,że tak powiem finalnej kwestii,to można powiedzieć że za śmierć Cara i jego rodziny odpowiadają w stopniu jeśli nie najmniejszym to z pewnością mniejszym niż popierany przez zachód rząd Kierenskiego,niż zdrajca Korniłow,niż Strzelcy Łotewscy,itd.
 • @ikulalibal 20:50:13
  Tak. „Cesarz Mikołaj II” popełnił samobójstwo, a rewolucji bolszewickiej wcale nie było. O tym też czytałem.
  A teraz spier...aj!
 • @Zdzich 22:44:01
  To ty wypierdalaj tłuku niegramotny.
  O tym kto aresztował Cara możesz poczytać nawet w wikipedii.
  Cóż kto poradzi że to nie bolszewicy a biali.Niewygodna prawda wcale nie przestaje być prawdą tylko dlatego że taki łach jak ty nie chce jej zaakceptować.
 • @Zdzich 19:55:12
  ...nigdzie nie napisałem, że Trocki był amerykaninem...czytaj ze zrozumieniem palancie...
 • @trybeus 09:32:11
  "..przecież komunizm miał początek w USA...a Trocki to skąd trafił do Rosji?" - trybeus 07.07.2017 20:17:33

  Pisz ze zrozumieniem palancie...
 • @wercia 15:28:59
  ZBROJNY nie jest islam. ZBROJNY jest wyrastający na islamskim podłożu terroryzm.

  Natomiast muzułmanie w Europie to zaplecze (patrz kasus Bruksela), pozwalające im się rozwijać. Podpora organizacyjna (matczyne środowisko chroniące sprawców) oraz źródło rekruta (dużo samobójców wywodzi się właśnie spośród sfrustrowanych Europą przybyszów).

  Jeśli nie sposób inaczej walczyć z terroryzmem, trzeba pozbawić go jego naturalnego środowiska (zaplecza, w którym się rozwija). Zwłaszcza że sam islam poza górnolotnymi deklaracjami nie robi niczego, by z tym zjawiskiem walczyć.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej