Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22544 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Neobolszewizm na wojennej ścieżce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Historia uczy, że wszystkie wielkie imperia przechodziły trzy fazy – rozwoju, prosperity i upadku. Nie inaczej jest obecnie w przypadku USA.

Kraj mający niewiele ponad 200 lat historii przeszedł już dwie fazy teraz wkroczył w trzecią. Ameryka, która wykreowała swój własny wizerunek będący przez dziesięciolecia ikoną wolności, swobód obywatelskich i ekonomicznych stała się swoją własną karykaturą. Eksport demokracji, w pewnym okresie bardzo atrakcyjny, wspierany przez wszechobecną "macdonaldyzację" i hollywoodzką propagandę przyniósł niestety ciągłe konflikty, śmierć milionów ludzi i zrujnowane na dziesięciolecia kraje.

Gdy świat był jeszcze dwubiegunowy wszystko wydawało się proste i klarowne – Oni, ci dobrzy kowboje na rączych rumakach i ci źli, ciemiężący narody. Oba mocarstwa – USA i CCCP były zbyt silne by brać się bezpośrednio za bary. Konfrontacja odbywała się na poziomie konfliktów regionalnych sponsorowanych przez przeciwstawne obozy. Tam odbywała się walka o wpływy, tam testowano nowe rodzaje broni i strategie wojenne.

Podobnie dzieje się dzisiaj czego najlepszym przykładem jest wojna w Syrii gdzie z jednej strony walczą terroryści z ISIS przy jawnym już wsparciu tzw."koalicji antyterrorystycznej" kierowanej przez USA a wojskami rządowymi al Assada, legalnie wybranego przywódcy Syrii, któremu z kolei pomaga Rosja, Iran i libański Hezlbollach (przy cichym wsparciu Chin).

Komunizm podobno upadł choć tutaj zdania są podzielone. Wielu uważa, i ja się z nimi zgadzam, że jedynie się przepoczwarzył. Odstąpił od ingerencji w sferę ekonomiczną (choć też pozornie) a skupił się na ideologii. Takim (nowo)tworem jest obecnie Unia Europejska, która przejęła bolszewickie metody zarządzania ludźmi i ekonomią trochę tylko przypudrowaną nową dialektyką. Nie zrezygnowała jednak z utopijnego marzenia stworzenia Nowego Człowieka – HomoEuroSovieticusa.

Inną siłą napędową przepoczwarzonego komunizmu są amerykańscy neokonserwatyści, którzy kreują od kilkudziesięciu lat politykę zagraniczną USA. Neokonserwatyści to nic innego jak spadkobiercy ideowi Lwa Trockiego ( Lejba Dawidowicz Bronsztejn), orędownika wszechświatowej rewolucji bolszewickiej, która "ogarnąć miała cały świat". Idee Trockiego były niezjadliwe nawet dla Stalina, który go pogonił a następnie ubił.

Zabrakło samego Trockiego ale zostali jego pogrobowcy, którzy konsekwentnie realizują jego myśl, tylko, że teraz nie nazywają tego "eksportem rewolucji" a "eksportem demokracji". Zmieniło się nazewnictwo, nie zmieniła się treść. Wielu może się nie spodobać co teraz napiszę ale jest jasne jak słońce, że popierając USA w takiej postaci jak teraz w rzeczywistości staje się po stronie bezbożnego bolszewizmu, który chce podporządkować sobie świat jak kiedyś uczynił to z carską Rosją.

Zresztą tamten przewrót z 1917 roku ma też swoje korzenie w USA bo to głównie za pieniądze żydów amerykańskich, niemieckich i brytyjskich możliwa była ta "rewolucja", o którą oskarża się teraz bezczelnie Rosjan. (Tak nawiasem mówiąc Rosjanie nie stanowili nawet 10% najwyższych władz bolszewickiej Rosji po przewrocie 1917 roku a sami Rosjanie padli pierwsi ofiarą bolszewizmu i stali się największą grupą etniczną unicestwioną przez bolszewizm).

Taka prawda jest nie do przyjęcia przez takich podżegaczy jak Macierewicz, Sakiewicz, Targalski czy vel Grajewski, którzy już bez żadnego skrępowania są orędownikami neokonów czyli trockistowskich bolszewików.

Czasy demontażu imperium sowieckiego zostały skrzętnie wykorzystane przez USA do wzmożonego eksportu demokracji. Poprawne niegdyś stosunki ze światem arabskim, paradoksalnie spowodowane sowieckimi wpływami na Bliskim Wschodzie, które to wpływy stanowiły przeciwwagę dla awanturniczej polityki Izraela, ślepo wspieranego przez USA zastąpione zostały polityką awanturniczą, nie liczącą się z nikim i niczym. Zrujnowany został kruchy bo kruchy ale dość stabilny porządek polityczny na Bliskim Wschodzie. Zniszczone zostały całe kraje - Afganistan, Irak, Libia czy Syria. Wszystko w imię "eksportu demokracji" i walki z "krwawymi dyktatorami".

Kryzys emigracyjny, z którym teraz zmaga się Europa ma swoje bezpośrednie korzenie właśnie w tej polityce USA i ich wasali, m.in Polski. Determinującą rolę w tej politycznej i militarnej awanturze miały ogromne wpływy syjonistycznego lobby na świecie a zwłaszcza w samych USA (to znowu neokoni). Polityka państwa Izraela jako jedyną optykę uznaje własne interesy, które najczęściej stoją w sprzeczności z interesami reszty świata. Pod pretekstem obrony zagrożonego ponoć bytu państwowego (co jest zrozumiałe bo nic co zostało zbudowane na przemocy i gwałcie nie może być legalne) żydowscy lobbyści ulokowani na najwyższych stanowiskach doradczych parli do kolejnych konfliktów rozgrywanych jednak głównie przy pomocy spolegliwych USA i ich wasali. Tym razem jednak nie wszystko poszło po ich myśli.

Tzw. wiosna arabska, która wprowadziła tyle zamieszania na BW miała za główny cel otwarcie drogi do prawdziwego celu, którym jest Persja. Po drodze jednak jest Syria. Scenariusz jaki został powtórzony przewidywał “spontaniczną rebelię”, obalenie rządu i zainstalowanie posłusznego, marionetkowego reżimu.

Rosja od czasów upadku “imperium zła” stała się już innym krajem. Nie jest oczywiście wolna od patologii dotykających także inne kraje - korupcji, alkoholizmu czy narkomanii. Jednak wydaje się, że brak zgody na podporządkowanie się hegemonii neokonserwatywnych bolszewików z USA otwiera nowe perspektywy dla świata. Jeśli dołożymy do tego ostrą jazdę w górę takich tygrysów jak Chiny czy Indie to oczywistym staje się, ze takie status quo nie ma już racji bytu.

Jaka czeka nas przyszłość to czas pokaże ale już wiemy z całą pewnością, że to do czego dążą USA to prosta droga do globalnej katastrofy. To co zdarzyło się w Syrii było momentem kulminacyjnym i teraz zaczęła się już równia pochyła dla Stanów. Zdecydowana postawa Rosji, przy cichym ale stanowczym poparciu Chin, które (o czym się wcale u nas mówiło) wysłały w rejon ew. nalotów swoje siły morskie sprawiła, że mógł być tylko wóz albo przewóz. Konflikt światowy albo wycofanie się USA z następnej bezsensownej awantury. Putin ze swojej strony nie może ustąpić bo zaprzepaściłby wszystko co przez kilkanaście lat zrobił dla odbudowy pozycji Rosji, roztrwonionej lekką ręką przez ulubieńca neokonów (bolszewików) wiecznie pijanego Jelcyna.. Gdyby tak się stało to agonia amerykańskiego imperium została by przedłużona o następne kilka lat i następna okazja mogłaby być jeszcze bardziej brzemienna w skutki.

Niezdecydowana postawa Obamy, który nie chciał brać chyba na siebie całej odpowiedzialności za agresję uratowała w pewnym sensie sytuację. Jak to w dyplomacji bywa znaleziono honorowe wyjście z sytuacji i konflikt został zażegnany. Paradoksalnie Obama w końcu chyba zasłużył na pokojowego Nobla, którego otrzymał awansem.

Komu jednak zależało (i ciągle zależy) na wojnie?

Ciągle tym samym – bankierom, którzy w przypadku takich kataklizmów jak wojna światowa tylko zarabiają. Mogą “spalić” wszystkie księgi rachunkowe, wymigać się od zobowiązań i ciągnąć nowe zyski z odbudowy tego co sami zniszczyli. Ten schemat był już ćwiczony nie raz. Z ręką w nocniku został także Izrael i jego lobbyści na całym świecie. Żyjemy w ciekawych czasach, eksporterzy demokracji zostali ustawieni do pionu przez KGB-istę do spółki z komunistami.

Co z tego wyniknie dla nas? Na ile jesteśmy w stanie ogarnąć sytuację i zdefiniować nasze, polskie cele? Tymczasem ścierają się pozornie różne opcje. Piszę pozornie bo żadna z nich nie utożsamia się z polskim interesem narodowym mimo "patriotycznej" frazeologii. Jesteśmy świadkami klientelizmu na miarę tego z końca XVIII wieku, kiedy różne stronnictwa wisiały u różnych klamek. Obecnie mamy to samo, klika rządząca przez 8 lat to klamka niemiecka. Patriotyczny ponoć rząd PiS (a właściwie Zjednoczonej Prawicy) wisi u klamki Waszyngton/TelAwiw.

To potwierdza jedynie moją tezę, którą głoszę niezmiennie od lat, że nie mamy polskich elit u władzy, nie mamy mężów stanu, dla których interes Narodu jest wartością nadrzędną. Na pustą frazeologię patriotyczną można nabrać się raz, góra dwa. Choć pewnie ciągle będzie wielu, którym wtłaczana przez ćwierć wieku propaganda zrobiła wodę z mózgu i reagują jedynie na zasadzie MY – ONI. Tylko, że to prowadzi jeśli nie do jawnych podziałów nawet w rodzinach to z pewnością do społecznej i politycznej apatii.

Tym, którzy pracują nad taką polaryzacją społeczeństwa dużo się już udało. Obawiam się, że w przyszłości będą się pojawiały nowe twory typu KOD czy Obywatele RP. Propagandyści od Michnika i Sakiewicza będą robili swoje, żeby jeszcze bardziej podzielić Naród. To w końcu ich praca i za to im płacą.

KOMENTARZE

 • Komunizm ..Kapitaliz. neoliberalizm..
  Te wszystkie systemy to tylko różne koncepcie realizacji w praktyce dominacji żydowskiej nad światem.
  To tylko kłótnie w globalnej żydowskiej mafijnej "rodzinie".

  To poszukiwanie takiej techniki zniewalania narodów świata) by niewolnicy nie mieli świadomości że są niewolnikami.
  Wszystkie te systemy w swej istocie budowane są na kłamstwach na propagandzie kłamstw, na manipulacjach historią ...jednym słowem żydowska nowo (staro) mowa.
  Warto tu zauważyć że religia oparta o żydowskiego Boga ma taki sam charakter... (wielowarstwowe kłamstwa (biblia), manipulacje i gigantyczna propaganda poprzez ambony.. lansowanie niewolniczej postawy wobec urzędników pana Boga).

  To wszystko żydowskie koncepcje na zniewalanie "owieczek" czyli niewolników inaczej mówiąc gojów.

  I to jest "wspólny mianownik"...
 • @autor
  Interesujące i ważne.
  Co prawda, niby zdajemy sobie sprawę jak to wygląda, okazuje się, nie tak do końca.
  Oczywiście -5 z odemnie
  Pozdrawiam
 • autor
  Nie szkoda panu czasu na powielanie tego samego bełkotu o komunizmie, Trockim, bolszewizmie, neokonach, upadku Ameryki?
  Kapitalizm trzyma za jaja amerykanów i resztę świata,
  bankierzy mają kasy więcej niż lodu na Antarktydzie,
  globaliści zarabiają na światowym handlu,
  Ameryka jest u szczytu potęgi i długo tam jeszcze pozostanie, bo to tam rodzą się głównie technologie.
  Na całym świecie ( może z wyjątkiem Sahary) w Europie, Rosji, Indiach, Brazylii, Meksyku i Chinach znajdują się amerykańskie fabryki zatrudniające miliardy ludzi.
  A tu pan Ruszkiewicz bredzi, że Ameryka weszła w fazę upadku.
  Wot znawca.
 • autor
  Można jeszcze wspomnieć o amerykańskich bazach rozrzuconych po całym świecie i zapytać kto na to płaci?
  Amerykański podatnik?
  Nic podobnego, to świat płaci
  A jest drugi kraj który ma taki potencjał?
 • @Oświat 00:04:29
  Nie, nie szkoda mi czasu bo te rzeczy trzeba powtarzać 3x dziennie aż dotrze do ludzi zmanipulowanych syjonistyczną, neokonską propagandą.

  // kto na to płaci?
  Amerykański podatnik?
  Nic podobnego, to świat płaci
  A jest drugi kraj który ma taki potencjał//

  Właśnie dlatego, że płaci cały świat należy rozwalić ten zbrodniczy system.

  Też serdecznie pozdrawiam :)
 • @Oświat 00:04:29
  "Można jeszcze wspomnieć o amerykańskich bazach rozrzuconych po całym świecie i zapytać kto na to płaci?"

  Podobno Putin finansuje amerykańskie bazy wojskowe.

  Rosja zwiększyła inwestycje w amerykańskie obligacje skarbowe

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/230/03/2300369.jpg

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201603162300387-Rosja-inwestycje-obligacje-USA/
 • symbolem konserwatyzmu w Polsce jest KOD
  i słynne "my chcemy żeby było tak jak przedtem" A.Holland
 • @Talbot 08:04:00
  .....Rosja zwiększyła inwestycje w amerykańskie obligacje skarbowe....
  Wie co robić by się utrzymać u władzy.
  Ponoć to co kupi lokuje w amerykańskich bankach.
  Cała reszta wierchuszki robi dokładnie to samo. Tak twierdzi Kissinger
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:16:47
  Rozczarował mnie pan.
  Spodziewałem się, że po moim wpisie wyzwie mnie pan od głupków i kretynów, a tu pełna kultura.
  no to pozdrawiam i do następnego komentarza
 • @Oświat 10:59:45
  "Wie co robić by się utrzymać u władzy.
  Ponoć to co kupi lokuje w amerykańskich bankach"

  Podobno dolar ma upaść - Rosja zostanie z makulaturą?
 • Autor
  ...mieliśmy jednak szczęście i z kleszczy neobolszewizmu wybawili nas bracia Słowianie - a ściślej Rosjanie ("Rosjanie") 10.04.2010 i oddali nas w ręce szczerych polskich patriotów w osobie: Tuska, Kopaczowej, Komorowskiego, Rostowskiego, Nowaka, Chlebowskiego, Schetyny (Szetyny?), Sikorskiego, Niesiołowskiego i innych wielu nie mniej polskich i nie mniej patriotów - których za to, że ich nie wymieniłem w tym doborowym towarzystwie, serdecznie przepraszam - ale internet by się skończył - gdybym wszystkich tych patriotów chciał wymienić...

  Oddali więc nas nasi Bracia Słowianie (?) w ręce tych światłych patriotów, żeby oni, harując w pocie czoła od świtu do zmroku - odbudowali nam Polskę

  I oni - dzięki interwencji naszych braci Słowian - nam tę Polskę odbudowali - tak, że zostało zbudowane, cyt: chuj, dupa i kamieni kupa

  - a teraz kaczystowski reżim chce nam tę odbudowaną Macierz zniszczyć...
 • @Oświat 11:04:09
  //Rozczarował mnie pan. //

  No niezmiernie przykro mi...
  Następnym razem postaram się poprawić :)))))
 • @Andrzej Tokarski 11:19:48
  //...mieliśmy jednak szczęście i z kleszczy neobolszewizmu wybawili nas bracia Słowianie - a ściślej Rosjanie ("Rosjanie") 10.04.2010 i oddali nas w ręce szczerych polskich patriotów w osobie: Tuska,//

  To twoje zdanie? Ja w notce napisałem trochę inaczej.

  // a teraz kaczystowski reżim chce nam tę odbudowaną Macierz zniszczyć...//

  I znowu manipulacja (patrz wyżej).
  Choć muszę się zgodzić, że "kaczystowski reżim" chwacko kontynuuje niszczenie Polski.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:54:05
  "Choć muszę się zgodzić, że "kaczystowski reżim" chwacko kontynuuje niszczenie Polski."

  - bez obaw, kolego, bracia Słowianie (spod znaku Chabad-Lubowitz) znów nas obronią - w końcu, jakby nie patrzeć -

  - jest jeszcze jedna Tutka  żeby znów było tak jak było
 • @Andrzej Tokarski 12:05:21
  //żeby znów było tak jak było//

  Czyli jak?

  Osobiście obserwuję jak stacza się Polska przez ostatnie prawie 30 lat (poprzednie 45 zostawmy na boku bo wiadomo, że nie byliśmy państwem suwerennym choć nie z naszej winy). Muszę z goryczą stwierdzić, że z roku na rok było i jest coraz gorzej.
  Najpierw Balcerowicz pozbawił Polaków oszczędności i majątku narodowego, potem Kwaśniewski "załatwił" nam NATO, potem Miller wprowadził do UE. Następnie L.Kaczyński wyzbył nas z resztek suwerenności podpisując traktat lesboński. Teraz jego ocalały braciszek sprowadził obcych żołdaków na polską ziemię.

  Czy znasz inny kraj, który tak by się stoczył w tak krótkim czasie? A to, obawiam się, jeszcze nie koniec. Białoruś jest bardziej suwerenna niż Polska.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:41:24
  ...kilkukrotnie w historii PRL generowano rozruchy społeczne, by na ich bazie wykreować nowe właściwe elity. Na największa skalę odbyło się to w roku 80tym.
  Operacja odbyła się w ramach geopolitycznego przetasowania uzgodnionego przez wszystkich ważnych tego świata. Dlatego przemianom nie sprzeciwił się ZSRR - nawet i zbrojnie - stać ich było na to - gdyby Jaruzelski nie stłumił społecznej autentycznej części Solidarności podburzanej przez syjonistyczną ekstremę do powtórki z tragicznych powstań, stłumiono by to w morzu krwi - sowieckimi czołgami. Nie stłumiono, bo Jaruzel, znając alternatywny scenariusz, sam, chcąc, raczej nie chcąc, przywrócił założony kierunek przemian.

  Dlatego przemiany były wspierane przez Zachód i USA. I dlatego - i tu jest klucz do całej łamigłówki - i pisałem o tym wielokrotnie - na stołach w Magdalence stały menory - oficjalne symbole państwa Izrael - i były to jedyne symbole państwowe, jakie dały się w sali wypatrzeć. Położono kamień węgielny pod Judeopolonię.
  Wszystko, co się później działo, było zgodne z planami graczy geopolitycznych - z dwoma w zasadzie wyjątkami: gdy PIS po raz pierwszy doszedł do władzy - neoZSRR zaczął toczyć pianę oraz wymachiwać sankcjami i pogróżkami. Zwieńczeniem tego był Smoleńsk.

  Sytuacja powtórzyła się gdy PIS po raz drugi doszedł do władzy - wtedy już cała neobolszewia od lewa do prawa, od USA przez UE do neoZSRR dostała ciężkiego pierdolca i zaczęła toczyć pianę i wygrażać wszystkim co było pod ręką. Było też kilka dziwnych wypadków samochodowych.

  Kto ma jeszcze jakieś wątpliwości co do intencji, niech sobie zajrzy do tych trumien z mielonką, co to je neoSowieci nam przygotowali. Tam jest również wiadomość, taki message - co czeka tych, co się przeciwstawiają wielkim ponadnarodowym planom...

  Więc jak czytam jakieś kolejne bajania o dobrej Rossiji i zatroskanym nad sprawami świata Putinem - to reaguję takim gestem jak dzięcioł szuka robaków pod korą - stukam palcem w czoło

  Nad tymi, którzy wypisują takie dyrdymały w dobrej wierze - ubolewam, licząc, że otrzeźwieją

  Zaś ci, którzy piszą takie rzeczy za pieniądze, mogę powiedzieć tak: cnotę traci się tylko raz. Kto raz został kurwą, zawsze będzie kurwą - choćby się nie wiem jak wypierał
  W niczym nie ubliżając ani nie przywołując porównań do uczciwych porządnych prostytutek, które - gdyby poczuły się zasadnie dotknięte tym porównaniem - niniejszym najserdeczniej przepraszam.  Mam wiele zastrzeżeń do PIS i nie raz tym pisałem. Ale wobec tego co było i do czego tak wielu tęskni, obecne rządy, to poprawa o trzy rzędy jakości. Oczywiście, że jest wiele błędów, lub wręcz działań o charakterze sabotażu (http://att.neon24.pl/post/136933,macierewiczowszczyzna).

  Ale - podsumowując - myślenie, że albo będzie świat idealny zaraz i natychmiast - albo niech już lepiej zaraz nastanie armagedon - jest myśleniem idioty.
 • @Andrzej Tokarski 17:19:26
  Typowo żydowska dialektyka - napisać 90% prawdy, żeby przemycić 10% syjonistycznego goowna. Nie ze mną te numery Brunner :))

  // cnotę traci się tylko raz. Kto raz został kurwą, zawsze będzie kurwą - choćby się nie wiem jak wypierał//

  Ty nie musisz się wypierać bo nie posądzam cię o kurewstwo, ty po prostu jesteś patriotą swojej nacji (jeśli to można w ogóle nazwać "nacją", dla mnie to związek przestępczy).
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:42:37
  trafiłeś w sedno - każdy, kto nie łyka tego natrętnie serwowanego filosowieckiego gówna - to na 100% musi być żyd - czyli - jak czytałem na innym blogu - niepolak. Bo jak chcesz być uważany za Polaka, to masz - primo: łykać bez popitki - i - secundo: bez myślenia - mówi manipulator wpływu

  to jest właśnie czysto talmudyczna retoryka - i metodyka. I zasługuje na taką właśnie reakcję jak wyżej. Opowiadaj bajki dzieciom w kibucu.
 • @Andrzej Tokarski 19:52:55
  Spadaj żydku i nie pokazuj się więcej u mnie.
 • @Andrzej Tokarski 17:19:26
  ..... i zatroskanym nad sprawami świata Putinem....
  Zaczyna być ciekawa sprawa z tym Putinem. Czy swoim zapadnym partniorom zaczął fikać bo taka go naszła ochota, czy dla tego, że miejsce jakie wyznaczyli mu w tylnym szeregu mu nie odpowiada.
  Tak czy inaczej z Putinem zaczyna być kłopot.
  Z PiS też.
 • Artykul pokazuje w sposob prosty jaka sytuacja jest,100% racja.
  Niestety prawda bez owijania.Czym ja sie martwie to to, ze mego syna oraz jego kuzyna , zolnierzy US Air Force wysylaja do Poludniowej Korei za miesiac.Zbieg okolicznosci? Polacy na pierwszy ogien jak zwykle?
 • @Oscar 19:53:04
  *5
 • @AgnieszkaS 09:32:33
  Stanęłaś do góry nogami na rękach. Bez majtek …
  Bezbożny bolszewizm ujrzał światła NEonu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej