Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22502 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Chiny i Rosja nie poddadzą się hegemonii USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jakikolwiek kraj, który chce się wyłamać porządku światowego narzuconego przez Waszyngton w rzeczywistości wyzywa i neguje hegemonię USA

- ocenia Dennis Etler, profesor antropologii Uniwrsytetu Cabrillo w Kalifornii w wywiadzie udzielonym Press TV. Sekretarz Obrony USA.

James Mattis zaalarmował, że Rosja i Chiny wyzywają dominację militarną USA dzięki swojemu postępowi technologicznemu, i że jest to niebezpieczne dla porządku światowego ustanowionego przez Waszyngton.

Mattis udał się 12 czerwca przed Komisję Sił Zbrojnych Kongresu USA i oświadczył - "powrót do walki o władzę przez odradzającą się Rosję i Chiny coraz bardziej pewne siebie, stające się supermocarstwem, stwarza niebezpieczeństwo dla porządku międzynarodowego". W tym publicznym wystąpieniu Sekretarza Obrony zademonstrowany został "agresywny imperializm USA" - stwierdził Etler. Profesor podaje jako rzecz ewidentną, że "USA uzurpują sobie prawo do podporządkowania każdego kraju, który stara się chronić swoją suwerenność i budować efektywne systemy obronne przeciwko agresywności USA, która postrzegana jest jako zagrożenie". Elter jest pewny, że: "Mattis jest przekonany, że Rosja i Chiny muszą uznać przewagę militarną USA jeśli chcą mieć pozytywne relacje z hegemonicznymi siłami. Jeśli tego nie zrobią staną się pariasami, którzy muszą zostać złamani" I dalej - "To USA i ich sojusznicy są tymi, którzy nakładają sankcje, embarga, destabilizują całe państwa, finansują rewolucje i interweniują militarnie by zapewnić sobie kontrolę nad światowym porządkiem. To nie Rosja i Chiny tak robią. To USA są tymi, którzy ingerują w sprawy innych narodów na ich terytoriach, nie Rosja i Chiny" - potwierdza amerykański antropolog.

(tłum. SL)

217.218.67.231/Detail/2017/06/14/525288/US-China-Russia-international-order-Dennis-Etler/

---------------------------------------------------------------

Mój komentarz

Ze słów Sekretarza Obrony USA Mattisa przebija pycha i arogancja, która nie ma chyba równych w historii. Może bliski był jedynie Hitler, śniąc o "Tysiacletniej Rzeszy", która miała rządzić światem. Pomysł poroniony bo USA i Wielka Brytania, która finansowała dojście Hitlera do władzy i późniejsze zbrojenia, nigdy by na to nie pozwoliły. Amerykański projekt światowej dominacji poszedł o wiele dalej niż marzył Hitler ale nawet ten projekt, zrodzony w głowach psychopatów, już pada.

Jesteśmy świadkami upadku Pax Americana w takim kształcie jaki zaprojektowali potomkowie Trockiego - neokoni czy psychopaci i zbrodniarze wojenni typu Brzeziński czy Kissinger. Rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie, gdzie mimo jawnego wspierania terrorystów, USA straciły już inicjatywę i wpływ na bieg wypadków dobitnie na to wskazuje. Jeśli jeszcze dodać do tego gigantyczny projekt gospodarczy Chin, który obejmie kilkadziesiąt krajów z kilku kontynentów to jest jasne, że imperium amerykańskie jest na równi pochyłej.

Pycha zawsze kroczy przed upadkiem...

KOMENTARZE

 • @Autor
  Zadziwiające jest, ile treści może nieść w sobie sformułowanie sekretarza obrony USA:

  "powrót do walki o władzę przez odradzającą się Rosję i Chiny coraz bardziej pewne siebie, stające się supermocarstwem, stwarza niebezpieczeństwo dla porządku międzynarodowego"

  Wg szanownego Autora powyższe stwierdzenie to "pycha i arogancja, która nie ma chyba równych w historii".

  Tak samo UB-cy z przysłowia
  "Był las nie było was, będzie las nie będzie was"
  wnioskowali że jest to nawoływanie do obalenia władzy radzieckiej.
 • @programista 13:51:20
  Nie odnosiłem się akurat do tego zdania. czytaj uważnie.

  Jakiś eskimosiek zaczął lekturę od jedynki, przypadkiem nie ty? :))
 • @ Autor
  "...imperium amerykańskie jest na równi pochyłej."

  Antek jest uparty - ciągnie pod górę ile wlezie ;-)

  5*

  Pozdro!
 • @Jasiek 14:16:14
  Antek ma bardzo ciężko ;-) Oto bowiem jak Amerykanie się rozpędzili:

  http://izhevsk.ru/forums/icons/forum_pictures/013400/13400447.jpg
 • @Jasiek 14:16:14
  No ale Antek ma już swoje lata. Misia mu kazali odstawić na bocznicę a wygląda na jurnego młodzieńca :))
 • *5
  Do upadku Pax Americana jeszcze daleko... i wcale nie jest pewne , że imperium atlantów w ogóle upadnie

  A jaką mamy pewność ,że Chiny będą współpracować z Rosją?

  Ja zastanawiam się czy nie jest tak, że Chiny mogą boleśnie ( smiertelnie ) zdradzić Rosję , w bliżej nieokreślonej przyszłości..mając z Atlantami tajny pakt...

  Nie ukrywam, że dociekam prawdy zainspirowany przepowiednią, która jakoś utkwiła mi w głowie w końcówce lat 90-tych... Dlatego patrzę niejako w INNĄ STRONĘ niż ta, która wydaje się taka oczywista : CHINY I ROSJA RAMIĘ W RAMIĘ PRZECIWKO USA..."
  A może wcale nie ???


  "Kiedy będzie ogłoszony i zawarty wielki pokój i ludzie będą się bawić,
  W nocy jak złodziej przyjdzie III wojna i wszystkie traktaty będą rzucone na śmieci,
  Wielki Smok Azjatycki zawrze tajny układ z Wielbłądem Półksiężyca,
  Jeden ruszy na Ruś zajmując ogromne przestrzenie, a złociste strzały i płomienne grzyby będą burzyły jego miasta,
  Drugi wrzuci do morza niepłodną Synagogę i poprzez wewnętrzne morze i kraj Osmanów ruszy na Europę,
  A jego pobratymcy tam mu pomogą i witać ich będą zielonymi sztandarami."

  ...wiadomo, jakie siły DZIŚ STOJĄ ZA "WIELBŁĄDEM PÓŁKSIĘŻYCA"
  ... Czy nielogicznie jest przyjąć, że po nieudanym PROJEKCIE " PAŃSTWO ISLAMSKIE" Atlanci , spróbują znowu -nauczeni doświadczeniem - wskrzesić tego potwora, tym razem znacznie potężniejszego, posiadającego ,być może nawet broń atomową ??? Dziś wszyscy patrzą na Syrię, ale zapominamy o innej beczce prochu... PAKISTANIE...

  Ale wracając do USA, Chi i Rosji ...

  http://orbo.neon24.pl/post/130323,tajny-pakt-elit-usa-i-chin
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:06:27
  Ale jest to JEDYNE zdanie sekretarza obrony USA jakie pojawia się w artykule!
 • @programista 15:12:05
  Możliwe, są jednak inne publiczne wypowiedzi tego typka (ogólnie dostępne) i innych porąbanych syjonistów. Wszystkie w ten sam deseń.
 • @Paulus Aquarius 15:01:51
  //Ja zastanawiam się czy nie jest tak, że Chiny mogą boleśnie ( smiertelnie ) zdradzić Rosję //

  Nie sądzę, w interesie Chin jest powolne zwiększanie wpływów w Rosji (kwestie surowcowe i demograficzne). A to mogą osiągnąć tylko pokojową współpracą, zresztą Chiny nie biegają z uzbrojonymi bandytami po świecie jak USA, to kraj pragmatyczny a Rosja relatywnie słaba, choć jej potencjał nuklearny jest właśnie tym czego Chiny potrzebują. Nie opłaci im się pójście na udry.
 • @Paulus Aquarius 15:01:51
  ///Dziś wszyscy patrzą na Syrię, ale zapominamy o innej beczce prochu... PAKISTANIE...///

  Kilka dni temu Pakistan i Indie przystąpiły do "Grupy Szanghajskiej" https://www.pb.pl/indie-i-pakistan-dolaczyly-do-szanghajskiej-organizacji-wspolpracy-863974 to oczywiście niczego nie gwarantuje ale stwarza ogromną szansę na "obniżenie napięcia" między Pakistanem a Indiami.
 • @
  Pisałem to już kiedyś że Rosja popełniła wielki taktyczny błąd w sprawie Ukrainy który odbija się im jak czkawka ukazując ich słabość. Putinowi zabrakło stanowczości przez co USA a także i Chiny będą sytuację tą wykorzystywać. Rosja i Chiny mogą być partnerami ale do czasu gdy Chiny
  nie zdobędą potrzebnej przewagi którą prawdopodobnie szybko osiągną. Wtedy odwrócą się tyłem i dogadają się z USA. Rosja generalnie ujmując jest za słaba aby publicznie okazywać chwile słabości ale jak na razie nie zrobiła nic aby potencjalnych wrogów odstraszyć.
  Odbiegając od głównego tematu, popatrzcie co robi Izrael. Nikt już dawno
  nie słyszał o ich podwodniakach a te prawdopodobnie już dawno popłynęły "w morze" z nukami na pokładzie. Niech teraz ktoś postawi się temu karłowi a tamci nie zawahają się tych nuków użyć i wszyscy o tym wiedzą.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:18:07
  Zanim "amerykanskie"rzady bankowcow upadna wiele jeszcze prowokacji,konfliktow i wojen nas czeka.Zastanawia mnie cel sztucznego zewnetrznego wspomagania Chin przez kapital od ponad 20 lat czy pozwolenie na umacnianie sie Rosji.Po Jelcynie niewiele wystarczalo na upadek Rosji i rozbicia na ksiestwa.Obecnie oczekuje na duza prowokacje na styku Rosja/Chiny przez (upadajacego) hegemona.
 • Chiny to już w zasadzie teraz są mocarstwem równym USA,
  przy czym oni nie zabierają się za militarne rozwiązywanie spraw, niech sobie USA będzie, przynajmniej na razie policjantem świata. Oni budują gospodarkę, przejmują surowce. A wszystko to na życzenie USA i Europy Zachodniej. Wydawało się mądralom, że chińczyk będzie pracował za miskę ryżu i będzie siedział cicho. Chińczyk pracował za miskę ryżu, skopiował technologie, rozwiązania i teraz szuka innych, co za miskę ryżu będą pracowali, tylko, że nie będą tak mądrzy jak Chińczycy. Inwestycje w Afryce, w Ameryce płd.

  Z Rosją jest gorzej, bo oni podobnie jak USA mają zacięcia do bycia policjantem świata. Niestety, USA i Rosja nam jeszcze nieźle nachrzanią, jak teraz imigranci najeżdżający i paraliżujący na Europę. Przecież to wynik "wprowadzania demokracji w krajach arabskich" a w rzeczywistości to obrona Izraela, chodziło o wprowadzenie chaosu w tych krajach, by nie mogli być siłą gotową zmieść Izrael z mapy świata.A tak to mamy same sukcesy. Sparaliżowaną Europę, arabowie sami się między sobą tłuką, Izrael bezpieczny.
 • @mac 15:37:19
  "Po Jelcynie niewiele wystarczalo na upadek Rosji i rozbicia na ksiestwa."

  Tylko po co? Żeby usrael mógł przejąć zasoby? I umocnić dyktaturę dolara?
  Już wtedy zaczął. A nawet wcześniej, bo po upadku caratu i zwycięstwie bolszewików Rockeffeler miał w Rosji firmę naftową, a angole kopalnie diamentów. A US Army broniło kolei transsyberyjskiej przed Japończykami... Takie to było przymierze :-) Ale zgodnie z tym co powiedział JKM (pośrednio i Albin Siwak) trafił się Stalin i zaczął bolszewików wyganiać z ZSRR - może dlatego przyspawali mu gębę... nie wiem... Potem był Chruszczow, co wystawił usraelskich bankierów do wiatru w sprawie Krymu, potem się telepał ten ZSRR, aż do Jelcyna, gdzie sytuacja zaczęła się powtarzać jak za bolszewików. No, ale przyszedł ten niedobry Putin ("Lwów to polskie miasto" kuźwa, co za agresja - wprost niebywała ;-) )
  Ale wiem - białych plam jest dużo za dużo.

  Pozdro!
 • @mac 15:37:19
  //Zastanawia mnie cel sztucznego zewnetrznego wspomagania Chin przez kapital od ponad 20 lat czy pozwolenie na umacnianie sie Rosji.//

  Sprawa Chin jest dość prosta - dążenie do zniszczenia klasy średniej w USA i zwiększenie zysków ponadnarodowych korporacji. Sprawa wymknęła się jednak spod kontroli i mleko już się rozlało.

  W przypadku Rosji sprawa jest dużo bardziej złożona. Była nadzieja, że Putin będzie kontynuatorem linii Jelcyna a tu dzong! Niewiele mogli zrobić jak rosyjski guzik atomowy dostał się w "niepowołane" ręce.
  Gdy Putin naprawiał gospodarkę i armię USA wplątały się w wojny na Bliskim Wschodzie i nie bardzo miały jak i czym zająć się Rosją. Teraz to musztarda po obiedzie.
 • @Stara Baba 15:36:02
  "Rosja popełniła wielki taktyczny błąd w sprawie Ukrainy który odbija się im jak czkawka ukazując ich słabość. Putinowi zabrakło stanowczości przez co USA a także i Chiny będą sytuację tą wykorzystywać."

  Czy mógłbyś przypomnieć?

  "Rosja i Chiny mogą być partnerami ale do czasu gdy Chiny
  nie zdobędą potrzebnej przewagi którą prawdopodobnie szybko osiągną."

  Ja myślę, że ten poziom, który osiągnęła Rosja i USA to już poziom zagłady planety. Jeśli osiągną go Chiny to moim zdaniem nie zmieni to sytuacji strategicznej. Taktyczną owszem - przybędzie jeden rozgrywający w proxy-wars - może i w Polsce gdy USA zmontuje "false flag" przeciwko Jedwabnemu Szlakowi i... zrzuci winę na "zielone ludziki" Walka o surowce i rynki zbytu raczej nie rozgorzeje, bo i tu Chińczycy wolą się dogadywać niż walczyć. Oni mają inną mentalność. Na pewno nie kojarzy się ona z dziedzictwem Trockiego czyli ciągłą rewolucją (vide USA) ale raczej ze współpracą.
 • @Stara Baba 15:36:02
  "Rosja generalnie ujmując jest za słaba aby publicznie okazywać chwile słabości ale jak na razie nie zrobiła nic aby potencjalnych wrogów odstraszyć."

  To kto pierwszy w kolejce? ;-)
  Wiem! Antek ;-DDDD
 • @Stara Baba 15:36:02
  "Odbiegając od głównego tematu, popatrzcie co robi Izrael. "

  Może nie będę oryginalny, ale trudno. Jest takie słowo: judzić ;DDDDDDDDD

  Pozdro!
 • Zastanawiające
  Zastanawiające jest dlaczego NeoCon sowieckiego pochodzenia profeser marksistowskiego uniwersytetu Cabrillo w Kalifornii, Dennis Etler, jest tutaj cytowany?

  Zastanawiające jest również dlaczego o hegemonii USA nie mówilo się za czasów administracji Clintonów i Obamy, ale właśnie teraz, kiedy Prezydent Trump usiłuje tą hegemonię wycofać?

  PS: „Zostaliśmy sami” - ubolewa Angela Merkel.
 • @Zdzich 19:23:29
  //Zastanawiające jest również dlaczego o hegemonii USA nie mówilo się za czasów administracji Clintonów i Obamy//

  Ja mówiłem, widocznie przespałeś.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:18:07
  "Nie sądzę, w interesie Chin jest powolne zwiększanie wpływów w Rosji (kwestie surowcowe i demograficzne). A to mogą osiągnąć tylko pokojową współpracą, zresztą Chiny nie biegają z uzbrojonymi bandytami po świecie jak USA, to kraj pragmatyczny a Rosja relatywnie słaba, choć jej potencjał nuklearny jest właśnie tym czego Chiny potrzebują. Nie opłaci im się pójście na udry."

  Zgoda, ale taki scenariusz jest możliwy tylko jeśli założymy, że w najbliższych latach Ussesmanom nie uda się rozpętać wojenki... a z tym może być ciężko. Jeśli nastąpi uderzenie na Iran- czy to rękami Izraela, czy też jankesów i ich klakierów czy też rękami terrorystów to oznacza to nieobliczalne konsekwencje dla regionu jak i prawdziwy chaos dyplomatyczno-polityczny na Planecie. Wtedy GOSPODARKA CHIN ( Światowa też rzecz jasna) może mieć spore problemy a wtedy... w Chinach może się" aktywować " frakcja militarnych jastrzębi - nacjonalistów, kierujących się ideologią konfrontacji ze zgniłą cywilizacją białego człowieka. CHIŃCZYCY BARDZO CHŁODNO KALKULUJĄ...I PODOBNIE JAK JAPOŃCZYCY czują w głębi duszy lekką pogardę do "zachodu". Mają świadomość historyczną , że kiedy u nich działał system egzaminów urzędniczych ...to w Europie uganiano się za Turami i Żubrami...

  Zacytuję tu fragment ciekawego opracowania, pt."W przededniu III wojny światowej. Dlaczego Chiny zaatakują Rosję?"
  http://foreign.pl/w-przededniu-iii-wojny-swiatowej-dlaczego-chiny-zaatakuja-rosje/

  Kierunek syberyjsko-arktyczny

  Logika geopolityczna podpowiada, że najkorzystniejszym kierunkiem dla chińskiej ekspansji jest kierunek północny. Jest on dla Chin najbardziej naturalny z punktu widzenie warunków geograficznych, a także najbardziej lukratywny. Syberia to obecnie drugi największy zasób surowców naturalnych świata. Jej opanowanie otwierałoby z kolei perspektywy eksploatacji lwiej części surowcowego eldorado „numer jeden”: Arktyki. Postępujące ocieplenie klimatu skutkuje zaostrzającym się antagonizmem pomiędzy krajami posiadającymi dostęp do rejonu bieguna północnego.

  Chiny, w przeciwieństwie do Rosji, mają potencjał zarówno ludzki, finansowy jak i technologiczny, aby w pełni zagospodarować ten obszar świata. Opanowanie Syberii i Arktyki skutkowałoby osiągnieciem całkowitej samowystarczalności energetycznej i przemysłowej, bez konieczności staczania boju o panowanie na morzach. Chiny stałyby się państwem-kontynentem, liczącym około 20 mln km² powierzchni i zamieszkałym nadal przez 1/6 populacji ludzkiej. Ewentualny konflikt z Rosją nie tylko miałby wszelkie szanse powodzenia w warunkach konwencjonalnej wojny lądowej, możliwość posłania na frontowy przemiał 30 mln „zbędnych” mężczyzn zneutralizowałaby istniejący problem demograficzny. Byłby klasycznym wybiegiem pozwalającym na skok do przodu w obliczu nadciagającego kryzysu gospodarczego i społecznego. Chiny mają za sobą zarówno racje natury historycznej (pretensje do Północnej Mandżurii, będącej od XIX w. częścią rosyjskiego dalekiego Wschodu), rasowej (idea wyzwolenia żółtej rasy – Mongołów, Buriatów, Jakutów – spod dominacji „białych okupantów”).
 • @Paulus Aquarius 19:54:20
  //Zgoda, ale taki scenariusz jest możliwy tylko jeśli założymy, że w najbliższych latach Ussesmanom nie uda się rozpętać wojenki...//

  Sądzę, że jest dokładnie odwrotnie, w obecnej sytuacji Chiny z pewnością nie stanęły by po stronie USA, właśnie ze względu na surowce, na których chce położyć właśnie Usrael.

  Co do Syberii to wszystko możliwe ale sądzę, że nie będzie o to konfliktu zbrojnego tylko jakaś "miękka" forma kolonizacji.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:13:42
  Pan Szanowny poczyta sobie - spora dawka wiedzy..

  http://foreign.pl/w-przededniu-iii-wojny-swiatowej-dlaczego-chiny-zaatakuja-rosje/
 • @Paulus Aquarius 21:50:16
  Dzięki, poczytam. Wiedzy nigdy dość :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:05:17
  Ale pocieszne są tu niektóre wypowiedzi; Chiny Ludowe, jedyna partia rządząca to Komunistyczna Partia Chin a jaki szacunek dla Chin!
  Tu chcę zawieść rusofobów: Chiny i Rosja będą ze sobą współpracować, bo im bliżej do siebie, niż Chinom do USA. I ideologicznie i politycznie.
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 15:00:56
  Mógły Pan przestać spamować tymi obrazkami?

  Uniemożliwia Pan czytanie, czy to umyślnie?
 • @Paulus Aquarius 15:01:51
  "A jaką mamy pewność ,że Chiny będą współpracować z Rosją?"

  Rosja bez Chin nie przetrwa, Chiny nie przetrwają bez Rosji.
 • @lorenco 00:54:12
  Tu chcę zawieść rusofobów: Chiny i Rosja będą ze sobą współpracować, bo im bliżej do siebie, niż Chinom do USA. I ideologicznie i politycznie.

  Jestem RUSOFILEM, ZAŚ ZA CHIŃCZYKAMI NIE PRZEPADAM - choć mam respekt ale to inny typ duszy- pół robot, pół człowiek..moim zdaniem niebezpieczny typ..
  Większość wierzy w to co chciałaby aby miało miejsce.
  Ponieważ elity amerykańskie to chujki więc większość porządnych ludzi chciałaby widzieć ZAŻYŁĄ WSPÓŁPRACĘ ROSJI I CHIN JAKO FAKT.

  Natomiast dogłębne analizy geopolityczne wskazują, że może być niestety inaczej.
  Lorenco, przeczytaj sobie na początek to...

  Dlaczego Chiny zaatakują Rosję?"
  http://foreign.pl/w-przededniu-iii-wojny-swiatowej-dlaczego-chiny-zaatakuja-rosje/

  Geopolityka to moje największe hobby od 20 lat. Uwierz mi, siedzę w tym głęboko i nie bez przyczyny na moim blogu stale przewija się polityka międzynarodowa. Temat Chin zgłębiam ze szczególnym zainteresowaniem i jestem coraz bardziej pewien..
  Z pobierznie przyswojonym info z sieci i z mainstremu w ogóle wynikałoby , że Rosja i Chiny skazane są na współpracę.. ale szerokie i dogłębne spojrzenie BIG PICTURES mówi nam co innego...
  PRZYJAZNEJ WSPÓŁPRACY CHIN I ROSJI NIE BUDJET...
  ..Choć z całego serca kibicuje Rosji !
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 01:18:14
  To fakt, z tym zdjęciami -choć często są one bardzo celne- to trochę przesadzasz...
  No ale..to też forma wypowiedzi .. a wolność wypowiedzi to podstawa..
 • @Paulus Aquarius 07:32:18
  Przeczytałem zapodany link i muszę Ci powiedzieć, że rozczarował mnie. Tekst pozornie fachowy i drobiazgowy ale... zmanipulowany.
  Wyraźnie pisany z pozycji neokonserwtywnej, "wyjątkowość" Ameryki przebija w każdym zdaniu. Brak wielu elementów - udział żydów w przewrocie w Rosji w 1917, sponsorowanie Hitlera, rola USA w rozpętywaniu wojen przez ostatnie 100 lat itd.
  A nazwisko autora też daje do myślenia :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:03:30
  "Wyraźnie pisany z pozycji neokonserwtywnej, "wyjątkowość" Ameryki przebija w każdym zdaniu."

  PEŁNA ZGODA - także raziło mnie to po oczach, jednak można wyłuskać sporo informacji. No i chodzi oczywiście o szersze spojrzenie, nieszablonowe a ten art. spełnia taką właśnie rolę - potrząsa nieco czytelnikiem i zmusza do myślenia. Analiza przecież jest przecież jak najbardziej spójna logiczna.
  Proszę też nie myśleć ,że ten artykuł jest odzwierciedleniem mojego poglądu.. Jest w sieci jeszcze kilka ciekawych analiz geopolitycznych na ten temat.
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 04:47:17
  "Obrazków się nie czyta, a powyższe ważne historycznie fotografie
  to nawet ciemniak powinien umieć z łatwościa przeskoczyć."

  Mam powolne połączenie z Internetem i nieduży ekran (mały laptop).
  Załadowanie wszystkich Pańskich obrazków zajmuje dużo czasu.

  Gdy Pan zdąży ubogacić dany temat bardziej obficie, zmusza mnie Pan
  do porzucenia wątku.
 • @Paulus Aquarius 09:24:04
  // Analiza przecież jest przecież jak najbardziej spójna logiczna. //

  O tak! "Spójność" to eskimośka specjalność :)) Ale jak mawiają eskimośki - pół prawdy to całe kłamstwo.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:29:51
  co Pan z tymi eskimośkami ciągle...

  więcej uwagi na treść a mniej na nazwisko ;)
 • @Paulus Aquarius 11:35:04
  Zwróciłem głównie uwagę na treść a zwłaszcza braki w tej treści. Nazwisko autora jest drugorzędne.
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 01:18:14
  Na przykład ten obrazek: "567.48 KB (581,102 bytes)"

  https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/91VVxQBBPCL.jpg

  Czyli pół miliona bajtów! 50 sekund do minuty zajmuje mi każde odświeżenie
  ubogaconej strony. W czasie ładowania strona skacze w górę i w dół więc muszę się patrzeć w innym kierunku.
 • @Paulus Aquarius 07:32:18
  Był taki wielki kniaź ruski Aleksander Newski. Będąc śmiertelnie zagrożony od Zachodu przez Szwedów, Niemców i Litwinów poddał się zwierzchnictwu wielkiego chana.

  W ten sposób uratował Ruś przed zniszczeniem.
  Dla Rosji lepiej stać się nawet wasalem Chin niż podzielić los Libii i Jugosławii.
 • @Pedant 12:40:04
  Możliwe,że tak !
 • Czyżby już po sankcjach z których tak się cieszono?
  Biały Dom dąży do złagodzenia ustawy o sankcjach wobec Rosji...Jak poinformował „The Washington Post”, Biały Dom zabiega o złagodzenie najważniejszych postanowień senackiej ustawy o sankcjach wobec Rosji. Z informacji przekazanych przez amerykański dziennik wynika, że największe obiekcje administracji prezydenta USA Donalda Trumpa budzi klauzula zobowiązująca ją do przeprowadzenia konsultacji i uzyskania aprobaty amerykańskiego Kongresu przed ewentualnym zniesieniem lub złagodzeniem sankcji wobec Rosji. Takie rozwiązanie ograniczy możliwość prowadzenia przez prezydenta polityki zagranicznej. Senat przyjął ustawę o sankcjach wobec Rosji w ubiegłym tygodniu. Aby weszła ona w życie, Izba Reprezentantów musi uchwalić analogiczny dokument. Biały Dom próbuje jednak przekonać kongresmenów do złagodzenia niektórych postanowień senackiej ustawy, która nakłada restrykcje na „wszelkie osoby powiązane z wrogimi cyberatakami i inną działalnością w tej dziedzinie, sprzedażą broni dla Syrii, oskarżone o łamanie praw człowieka i korupcję, związane z rosyjskim wywiadem bądź ministerstwem obrony”. Ponadto przewiduje zaostrzenie obowiązujących sankcji wobec takich sektorów rosyjskiej gospodarki jak górnictwo, hutnictwo, żegluga, koleje i energetyka. Zdaniem amerykańskiego sekretarza stanu Rexa Tillersona senacka ustawa może zamknąć kanały komunikacji z Moskwą.
  Ps..Zastanawiają się panowie Amerykany. Jak nałożą te sankcje i Ruskim przestanie zależeć na dobrych stosunkach z USA to wzrosną koszty zimnej wojny. Skorzystają żółte ludziki z Chin, które już teraz poczynają sobie z Ameryką całkiem śmiało. Swoją drogą to Amerykanie powinni bardziej się Chinami zajmować, bo wkrótce smok ich pożre. Najśmieszniejsze w tym jest to, że Polski rząd popiera sankcje USA wobec Rosji łudząc się ze poprawią one w jakikolwiek sposób bezpieczeństwo Polski lub zmienia politykę Moskwy niby jak??? Raczej tylko pogorszą relacje wschód -zachód. Na co liczą zachodni politycy w tym polscy, że takimi metodami zdołają narzucić Rosji swoje warunki albo ze Rosja przestanie się zbroić itp.. trochę realizmu. W USA bardziej liczą nie na jakiś osłabienie Rosji itp.. ale dobry zarobek na sprzedaży broni i surowców do Polski.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej