Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
410 postów 14250 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Oprócz mojego mistrza, Mahatmy Ghandiego, Mistrza od zawsze, szanuję i modlę się za Józefa Jerzego Kukuczkę. Pierwszy to Mistrz walki bez przemocy a drugi to największy wyczynowiec jakiego Polska wydała.

Ukraina odchodzi do lamusa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nadchodzą złe wiadomości dla Ukraińców. Nowa administracja USA w osobie samego prezydenta Trumpa zdecydowała o znacznym obcięciu dotacji dla kijowskiej junty

Trump zaproponował redukcję całego budżetu pomocowego Departamentu Stanu o 29,1% (11,5 mld$)w 2018. To cięcie wydatków dotyczy także pomocy militarnej. W bieżącym roku finansowym Ukrainie przyznano 560 mln$ bezzwrotnej pomocy, na przyszły rok Trump chce obciąć te prezenty o 68,8%. Utrzymane mają zostać dostawy sprzętu pomocniczego, samochodów Humvee, aparatury radiowej czy kamizelek kuloodpornych. Cały czas ma być prowadzone szkolenie dla "ochotniczych batalionów" (czyt. neonazistowskich band walczących głównie z cywilną ludnością Donbasu).

Nie ulegnie zmianie wysokość prezentów dla strategicznych partnerów USA na Bliskim Wschodzie, Egipt i Izrael mogą spać spokojnie. To samo dotyczy Tajwanu, który dla USA jest strategicznym partnerem w tamtej części świata.

Dlaczego Ukraina, która jest na liście wspomaganych państw ma nagle tak dostać po kieszeni? Czyżby przestała być ulubioną córeczką Zachodu? Oficjalnie mówi się o powszechnej korupcji, braku rozliczenia nawet urzędników z czasów Janukowycza. To wszystko prawda ale nie cała. Za administracji Obamy sytuacja była taka sama a jednak USA pompowały miliony dolarów w Ukrainę. Nie wspomnę już o ok. 5 mld$ zainwestowanych przez Departament Stanu i CIA w sam pucz na Majdanie, co potwierdziła odpowiedzialna za tę operację Victoria Nuland, przyjaciółka H.Clinton.

Trump potrzebuje efektów a te może i musi osiągnąć na Bliskim Wschodzie i tam ma być skierowana lwia część subwencji. Ukraina, wg Trumpa, to sprawa Europy, głównie Niemiec i Francji. Ale Europa też nie kwapi się do potrząsania sakiewką. Ukraina i tak będzie zależna od USA bo nie ma dostawców broni chcących współpracować z tym upadłym krajem za czapkę gruszek. No może z wyjątkiem Polski.

Polska swego czasu lekką ręką udzieliła Ukrainie "pożyczki" (na wieczne nieoddanie) w wysokości 4 mld PLN. Ładnie uzasadnił to NBP: "Narodowy Bank Polski (NBP) i Narodowy Bank Ukrainy (NBU) podpisały umowę o otwarciu linii swapowej na parze walutowej złoty/hrywna. Umowa dotyczy transakcji swapowych do kwoty 4 miliardów PLN. Umowa swapowa ma służyć wsparciu działań podejmowanych przez NBU na rzecz stabilizacji systemu finansowego Ukrainy. Tym samym, NBP dołącza do grona banków centralnych, krajów i międzynarodowych instytucji finansowych, wspierających ukraiński program reform".

Okazuje się, że nasze państwo jest bardzo hojnym sponsorem "bratniej" Ukrainy, prawie takim jak USA. Piszę "sponsorem" bo my już tych pieniędzy nie zobaczymy nigdy, w zamian możemy podziwiać coraz to nowe place, ulice i pomniki Bandery i Szuchewycza.

W marcu parlament ukraiński przyjął rezolucję nr 6111 skierowaną do Kongresu USA, w której wnioskowano o przyznanie Ukrainie statusu głównego sojusznika nie-NATO, który to status uczyniłby Ukrainę uprzywilejowanym partnerem razem z 16 innymi państwami takimi jak: : Australia, Egipt, Izrael, Japonia, Korea Południowa, Jordania, Nowa Zelandia, Argentyna, Bahrajn, Filipiny, Tajlandia, Kuwejt, Maroko, Pakistan, Afganistan, Tunezja i Taiwan. Wniosek został zignorowany.

Wygląda na to, że Ukraina nie jest już dla USA tematem priorytetowym. Trump doszedł najwyraźniej do wniosku, że więcej do bałaganu na Ukrainie dokładać nie będzie, mimo tego, że ten bałagan stworzyli jego poprzednicy. A może właśnie dlatego? Wrogość wobec Rosji, jak widać, nie wystarczy, żeby być beniaminkiem Zachodu, tym bardziej, że główne państwa UE nie paliły się i nie palą do sankcji wobec Rosji. To, co zostało wymuszone przez administrację Obamy, wobec ostatnich tarć na linii Europa - USA po prostu przestaje obowiązywać.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Ukraina, Donbas i Krym jakoś dziwnym trafem już od dawna nie zajmują pierwszych stron gazet. Nie dotyczy to oczywiście Polski, red Sakiewicz leci jeszcze starym kursem bo chyba nikt nie raczył mu jeszcze powiedzieć, że wajchowy przełożył wajchę. Oczami wyobraźni widzę jak siedzą sobie z tow.Targalskim i oberspecem od Rosji, Żurawskim vel Grajewskim, zapłakani, zdruzgotani co tu dalej robić.

Żarty żartami ale sprawa jest dużo poważniejsza. W polityce zagranicznej istnieją dwie przestrzenie - werbalna i realna. O ile do działań realnych trzeba mieć realne narzędzia i siłę przebicia to działania werbalne są praktycznie bez kosztowe. Ujadanie, za darmo w dodatku, na dłuższą metę się nie opłaca a zawsze utrudnia późniejsze porozumienie. Tej prostej prawdy nie przyswoili sobie jeszcze nasi dyplomatołowie, którym radzę, żeby czytali sobie do poduszki wystąpienia min. Ławrowa. Mogą się oczywiście z nim nie zgadzać co do treści ale niech zwrócą uwagę na formę i język.

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Oczami wyobraźni widzę jak siedzą sobie z tow.Targalskim i oberspecem od Rosji, Żurawskim vel Grajewskim, zapłakani, zdruzgotani co tu dalej robić."

  Tak kończą debile.
  Sam jestem ciekawy jak z tego wybrną. USA zaczną współpracować z Rosją, banderowcy pobudują więcej pomników, zaczną być może (oby nie) w Polsce zamachy na Polaków.... będzie problem.

  5*
 • Gwoli ścisłości
  5 mld. $$ zostało wpompowane w latach od upadku ZSRR do majdanu na "rozwój demokracji na Ukrainie"; sam pucz był o wiele tańszy. :)))

  Obawiam się, że nasi " najwięksi sojusznicy", "bracia Ukraińcy" będą teraz bardziej gwałtownie wyciągać łapy po wsparcie od Polski, podczas gdy będą się nasilać działania antypolskie, co zresztą i tak ma miejsce.
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/ktos-podpalil-polska-szkole-w-mosciskach-na-ukrainie-na-tle-narodowosciowym/hh5hhcn
 • @Lotna 18:12:49
  Oczywiście, 5 mld$ to suma wydatków, nie tylko sam Majdan. Jankesy inwestowały latami w ogłupianie Ukraińców, sam Majdan to była wisienka na torcie.
 • @Jasiek 14:49:09
  //Tak kończą debile.//

  Dokładnie tak. Tylko jak znam życie to się otrząsną jak kaczka i poszybują dalej tam gdzie kasa za ogłupianie narodu.
 • Nadchodzą złe wiadomości dla Ukraińców.
  Czyli co to oznacza?
  Czy to oznacza, że Amerykanie są teraz OK?
  A co ze zbrodniami CIA, o których pisało się na Neonie - pójdą teraz w niepamięć?

  Boże Błogosław Ameryce
 • @Talbot 19:29:15
  To oznacza tylko tyle, ze UPAińcy obudzą się z rączką w nocniku, drogi Talbocie.
  Przewiduję jeszcze jeden Majdan (zakończony hołdem kremlowskim:)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:46:39
  A ja przewiduję Drogi Jarku, że Putin dogada się z Ukraińcami.
  I Rosja wstąpi do NATO, aby w braterskim przymierzu walczyć z terroryzmem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:46:39
  Gdy będą się godzić, będzie kupe śmiechu i łzy szczęścia wśród bratnich narodów.
  Zamiast czytać Targalskiego - poczytaj Sputnik.
  Wiele ciekawych rzeczy można wyczytać pomiędzy zdaniami.
 • @Talbot 19:58:50
  Oczywiście, że się dogadają :)
  I jak będzie wtedy wyglądał Targalski? :)))))

  PS. Sputnika też czytuję drogi Talbocie, ja wszystko czytuję :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:13:20
  "I jak będzie wtedy wyglądał Targalski? :)))))"

  Stary i brzydki. A o Ukrainie napiszę notkę - jak się tylko trochę podleczę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:13:20
  Mam nadzieję że separatyści uderzą na Kijów , banderopiteki na to zasługują . Ave Amigo . https://www.youtube.com/watch?v=SsckPARBBIg
 • @Talbot 19:29:15
  "A co ze zbrodniami CIA, o których pisało się na Neonie - pójdą teraz w niepamięć?"

  Oj tam, oj tam ;-) Tu wypadek, tam wypadek.... Statystycznie wszystko będzie się zgadzać :-)

  Pozdrawiam - uprzejmie.
 • @Talbot 19:29:15
  Z Panskiej wypowiedzi wynika,ze albo Pan nie albo lekcewazy wypowiedz Jezusa:krolestwo moje nie jest z tego swiata.Bog moze tylko blogoslawic Krolestwo swojego Syna
 • @Herkules 02:42:39
  W komentarzu "ucieklo" slowo zna;powinno byc:nie zna
 • Myślę, że pogłoski o odejściu Ukrainy jaką znamy obecnie, do o lamusa są zbytnim "pesymizmem" !!Kraj jest w rękach "grupy
  trzymającej władzę",wiadomej prowieniencji!Cechą tejże, gdziekolwiek się znajduje, jest niesłychana umiejętność znajdywania sobie żywiciela, wszelkimi sposobami!
  Jednym z nich chyba głównym,jest szantażowanie wojną z "Rosją"i zagrożeniem dla świata, które bohatersko powstrzymuje Ukraina!!
  Zreszta podobna retoryka został przez scenarzystę napisana dla Polski.Uzasadnia to ,duże zamówienia na sprzęt wojskowy i broń w określonych krajach.
  Co oczywiście nie zmienia faktu, że Polska powinna absolutnie odbudowac swój potencjał wojskowy zniszczony kompletnie.I na własne potrzeby odbudować zakłady produkujące dla naszej armii!!!

  Więc wracając do sedna,obecnie żywicieli jest sporo, na różnych poziomach!Pierwszym jest naród ukraiński , cisnięty na wszelkie sposoby.....spadek poziomu życia którego jest porażający.Postępujący wzrost cen podstawowych mediów, lekarstw, opieki medycznej , powoduje spadek dochodów najbiedniejszych np. emerytów, rencistów , chorych.
  http://kresy.pl/wydarzenia/polityka/ukrainscy-gornicy-groza-zablokowaniem-drogi-przejscia-granicznego-polska/

  Grupa natomiast ma się dobrze .Wyprowadza nawet gotówkę przez off shory w Panamie.
  Drugim jest Polska, a raczej jej rządy, bo nie Polacy!!Prawdziwej kwoty "pomocy" nie poznamy nigdy, sątylko przecieki!Są to ogromne kwoty jak sądzę !kosztem oczywiście narodu!emerytów z 6 zł waloryzacji, zadłużonych szpitali itp.
  Tu serdecznie ponownie proszę o drobne datki na karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka. Stara karetki zagraża zyciu i zdrowiu transportowanych chorych naszych dzieciaków :)))ministerstwo nie ma pieniędzy na karetkę bo musi leczyć ukraińskich bojców równiez z Prawego Sektora ..w Lądku Zdrój.
  Mam nadzieję że większośc polskich datków została wymuszona na rządzie przez możnych "opiekunów "Ukrainy trzęsących również Polską!!
  http://www.gazetawroclawska.pl/aktualnosci/a/zolnierze-z-donbasu-rehabilituja-sie-w-ladku,11832988/

  https://pomocsieliczy.pl/target/view/135

  Co prawda wg pana nomen omen, Piekło,ambasadora Polski???na Ukrianie, przeszkodą w prawie całkowitym podporządkowaniu Polski Ukrainie ,są Polacy...no ale może i z ym dzadzą sobie radę!!Jak to uważają niektórzy Polska byłaby pięknym krajem gdyby nie ci Polacy,

  http://kresy.pl/wydarzenia/pieklo-przyjecie-milionow-ukraincow-dla-polski-problemem-zagrozeniem-sa-polskie-partie-prawicowe/

  Pozostali żywiciele w istocie nimi nie są gdyż,odbierają z nawiązaką i bez cienia sponsoringu gdyż dają "pożyczki",MFW, Bank Światowy itp.EBOiR...pod warunkami, np. podniesienia wieku emerytalnego/ skąd my to znamy?/,ograniczenia wysokości emerytur, zniesienia zakazu sprzedaży ukraińskich czarnoziemów, "prywatyzują" ukraińskie firmy np. zakłady maszynowe,lotnicze,port w Odessie za przysłowiową hrywnę /skąd my to znamy???./
  No i jest Kanada, hojnie wspierająca przy aktywnym udziale diaspory pobanderowskiej tamże, nawet we władzach, są grupy interesów USA firmy Biden& synalek , czy Mc Kain , któzy naciskają na rządy USA w sprawie sponsoringu ,są Niemcy, Szwecja!!
  Węgry , Czechy nie są "wywywni" w tej materii, bo dbają bardziej o swój naród i nie mają "darczyńców " z cudzej kieszeni jak nasi "patrioci"!!
  http://kresy.pl/wydarzenia/niewazne-czy-ukraina-odda-nam-4-mld-zlotych-wysoki-urzednik-pis-owskiego-msz/
  Prezydent Trump "obciął" oczywiście kwoty sponsoringu, ku głosom oburzenia na ukrainskich portalach, przy okazji dodał że ewentualan dlasza pomoc ma być udzielana Ukrainie tylko na zasadzie pożyczek.
  Wprawdzie szef Rady Bezpieczenstwa narodowego Ukrainy, pastor amerykanskiego kościoła na Ukrainie,Ołekasnadr Turczynow, obwieścił ostatnio wizytując zołnierzy na froncie że:"Wojna na Ukrainie zakończy się po zdobyciu Moskwy", stąd należy się domyślać , ze miał "objawienie" od swoich "sponsorów" co do dalszych działań, więc za tym powinny iść kolejne hojne datki.W oczekiwaniu na 10000% zwrot włożonych aktywów z tych połaci ruskich terenów roponośnych, diamentów i drewna syberyjskich,tytanu i wielu innych.
  Konkluzja koncowa jest taka, zgadzam się z Lotną, że lwią częśc ciężaru zmniejszonego dofinansowywania Ukrainy przez USA, poniesie Polska, czyli my, czyli polskie Rodziny, polscy emeryci,polskie szpitale!!!
  I jak to w piosence było trawestując...."tylko Polski żal"!!!!
 • @trojanka 10:39:08
  Link do wypowiedzi Turczynowa!
  http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/turczynow-wojna-ukrainie-zakonczy-sie-zdobyciu-moskwy/
 • @trojanka 10:39:08
  http://wschodnik.pl/ukraina/itemlist/tag/pomoc%20Ukrainie.html

  Polska pomoże w rekonstrukcji szpitala w rejonie samborskim na Ukrainie.
  Samborska Rada Rejonowa i polska gmina Jedlicze przygotowują wspólny projekt rekonstrukcji szpitala rejonowego „Hospis”.

  Projekt do 5 czerwca powinien zostać skierowany na konkurs w ramach programu współpracy transgranicznej „Polska-Białoruś-Ukraina”. Jego celem jest rekonstrukcja szpitala rejonowego „Hospis”, modernizacja systemów ogrzewania, sprzętu kuchennego, instalacja windy oraz wykonanie innych bardzo, ważnych dla tego nowo utworzonego zakładu opieki zdrowotnej prac. Poinformował o tym korespondent portalu GalInfo w rejonie samborskim.


  Przedstawiciele gminy Jedlicze odwiedzili i obejrzeli szpital rejonowy „Hospis” w miejscowości Szade, należącej do Horodyszczeńskiej Rady Sołeckiej. Wizyta na miejscu pozwoliła wyraźniej określić zakres prac oraz ich zaplecze finansowe.

  Z kolei na terenie gminy Jedlicze w ramach wspólnego projektu przewiduje się budowę zakładu opieki zdrowotnej o specjalizacji paliatywnej. Może się tu przydać doświadczenie zespołu szpitala rejonowego „Hospis”, który w obwodzie lwowskim i na Ukrainie wszedł do grona najlepszych.

  Stronę polską reprezentował koordynator projektu Józef Lubasz, a stronę ukraińską – przewodniczący Samborskiej Rady Rejonowej Witalij Kimak.

  http://wschodnik.pl/ukraina/item/11734-szef-misji-mfw-powiedzial-ukrainie-o-koniecznosci-systemu-emerytalnego-i-reformy-rolnej.html

  Stany Zjednoczone mogą zamienić pomoc wojskową Ukrainie na kredyty

  Bank Światowy podjął decyzję o przyznaniu Ukrainie wielomilionowej pożyczki

  ============================================
  Polacy będą pomagać w rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci z Tarnopolszczyzny.
  Przy pomocy Polaków w obwodzie tarnopolskim zostanie otwarte centrum rehabilitacji dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży.

  Centrum rehabilitacji dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami wkrótce zacznie działać w Krzemieńcu w obwodzie tarnopolskim, informuje tenews.

  Niedawno w sali konferencyjnej Rady Miejskiej w Krzemieńcu odbyło się spotkanie przedstawicieli "Stowarzyszenia rodziców dzieci niepełnosprawnych i ich przyjaciół Jutrzenka Nadziei", korpusu rady miejskiej na czele z przewodniczącym Ołeksijem Kowalczukiem z przedstawicielami „Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych Krok za Krokiem”, która obecnie posiada sieć placówek rehabilitacyjnych w Zamościu. Podczas spotkania zostały omówione zagadnienia aktywizacji pracy na rzecz utworzenia centrum rehabilitacji dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży.

  Nawiasem mówiąc, w Krzemieńcu mieszka obecnie 82 dzieci ze specjalnymi potrzebami, a w obrębie rejonu - 366 dzieci z niepełnosprawnościami, które wymagają ciągłej rehabilitacji.

  Jak podkreślono w trakcie spotkania, przedstawiciele Polski mają duże doświadczenie w integracji osób z niepełnosprawnościami, które przyda się na Ukrainie.
  ----------------------------------------------------------------------------------
  http://agrobiznes.money.pl/artykul/import-z-ukrainy-ukrainskie-produkty-rolne,245,0,2312437.html
  Bruksela chce szerzej otworzyć polski i unijny rynek na produkty rolne z Ukrainy. Rolnicy i producenci żywności protestowali już przy poprzednich decyzjach lekko te drzwi uchylających. Teraz zapowiadają bardziej zdecydowane działania. - Zabije to naszych producentów pszenicy, rzepaku i kukurydzy. Jeśli nasz rząd tego nie powstrzyma, to znów dojdzie do najgorszego. Pójdziemy na granice i będziemy wysypywać pszenicę z wagonów - przestrzega Sławomir Izdebski przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych.
  ============================================
  Ofert pracy dla Ukraińców w Polsce:

  http://b-trud.com/pl/

  http://b-trud.com/#hot_vacancy
 • @trojanka 11:28:58
  http://b-trud.com/#hot_vacancy
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:13:20
  Rosja w NATO?

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/542/40/5424003.jpg

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201706045599548-sputnik-rosja-nato-putin-clinton/
 • @Talbot 08:27:26
  Rosja chciała do NATO, ale jej nie przyjęli. Dlatego Putin jest rozgoryczony na zachodnich kolegów...
  Czy Putin zdradził słowiańskie wartości proponując Clintonom wstąpienie do Paktu?
 • @Talbot 08:36:28
  Obnażył hipokryzję tego "obronnego sojuszu". Doskonale wiedział, że z tego nic nie będzie i zrobił z USA wała :)
 • @@@!
  „Miliony Ukraińców umrą, nie dowiedziawszy się, czym jest emerytura"..Były deputowany Rady Najwyższej Wołodymyr Olejnik skomentował skutki reformy emerytalnej na Ukrainie zatwierdzonej przez MFW. MFW zgodziło się na drakońską reformę emerytalną Hrojsmana. Tym sposobem zamiast kolejnej transzy, którą Poroszenko z Hrojsmanem szybko „zagospodarują" i wyprowadzą do rajów podatkowych „ślepe fundusze", miliony emerytów na Ukrainie umrą, nie dowiedziawszy się, czym jest emerytura. Nawet nędzna minimalna… Umrą banalnie nie dożywszy i „nie dopracowawszy" do uwzględnionego w reformie stażu (emerytalnego). Zwłaszcza biorąc pod uwagę zrujnowanie ukraińskiej medycyny przez Amerykankę Uljanę Suprun — pisze ukraina.ru. Za zgodą MFW minimalny staż emerytalny zostanie podniesiony najpierw do 25 lat, a następnie do 35 lat. I to w warunkach, kiedy dzięki Poroszence i Hrojsmanowi gospodarka się rozpada, w państwie rośnie bezrobocie, ludzie wyjeżdżają na zarobki za granicę i nawet jeśli bardzo zechcą, nie będą w stanie „zarobić" taki staż, płacąc składki do funduszu emerytalnego. Dzięki „reformatorom" dożycie wieku emerytalnego a tym bardziej przeżycie po jego osiągnięciu na Ukrainie jest coraz trudniejsze. Ps..Przecież mają wolność i demokrację :)) Krzyczeli na Majdanie, że chcą mieć tak dobrze jak w Polsce, więc mają! Dać tym co osiągnęli wiek emerytalny Dniepr do przepłynięcia. Jak ktoś przepłynie, to z powrotem do roboty. Jak nie przepłynie, to problem z głowy. A Tuskowe wydłużanie wieku pracy, też tym samym groziło. Niezależnie od faktu, że w naszym kraju jest lepiej niż na Ukrainie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej