Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
410 postów 14250 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Oprócz mojego mistrza, Mahatmy Ghandiego, Mistrza od zawsze, szanuję i modlę się za Józefa Jerzego Kukuczkę. Pierwszy to Mistrz walki bez przemocy a drugi to największy wyczynowiec jakiego Polska wydała.

Niewolnictwo 2.0

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W 89' skończyła się ciemna noc sowieckiego zniewolenia i teraz jesteśmy częścią raju na ziemi.

Przeciętnej osobie pojęcie "niewolnictwo" kojarzy się jednoznacznie - miliony pojmanych siłą mieszkańców Czarnej Afryki transportowanych w nieludzkich warunkach przez Atlantyk i sprzedawanych potem na plantacje bawełny. To takie najbardziej stereotypowe wyobrażenie o jednej z najpodlejszych zbrodni przemocy jaką może zadać jeden człowiek drugiemu.

Powszechnie uważa się, że ta forma przemocy należy już do przeszłości ale nic bardziej mylnego. Handel ludźmi i bezwzględne wykorzystywanie przybrało inne formy, już nie instytucjonalne jak kiedyś tylko zarządzane przez świat przestępczy, często przy cichym poparciu czynników oficjalnych, najczęściej skorumpowanych. Przykład? Wykorzystywanie dzieci w biednych, azjatyckich państwach, szyjących ciuchy i buty dla Adidasa, Pumy czy Nike za jednego dolara dziennie. To nic, że potem te towary kosztują w sklepie dziesiątki i setki dolarów...

Kto nie słyszał o farmach w Italii czy Wielkiej Brytanii, gdzie w niewolniczych warunkach pracowali nawet nasi rodacy, biali niewolnicy w "cywilizowanej" Europie. Innym przykładem jest zmuszanie do prostytucji, nawet dzieci. Dzieje się to często na naszych oczach, starczy jechać samochodem przez Polskę. To wszystko dotyczy jednak patologii społecznych i działań stricte przestępczych, z którymi społeczeństwa i państwa mogą sobie jakoś poradzić gdyby była taka wola polityczna i determinacja rządzących.

O wiele groźniejszym zjawiskiem jest coś co można określić jako "niewolnictwo 2.0", które obejmuje całe państwa i narody. Także nas tu, w Polsce. Jest to zjawisko o tyle groźne, że ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. W powszechnej opinii, powtarzanej kilka razy dziennie przez koroporacyne media, żyjemy w końcu w "wolnym kraju". W 89' skończyła się ciemna noc sowieckiego zniewolenia i teraz jesteśmy częścią raju na ziemi. To nic, że pod ciężkim, bolszewickim butem nikt nie grzebał po śmietnikach, żeby coś zjeść albo znaleźć choć parę puszek po piwie, które można spieniężyć. Pod mostami hulał wiatr i nie służyły one za dach nad głową dla bezdomnych.

Ciężko porównywać te dwa światy bo jak zwykle punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dziś wszyscy staliśmy się niewolnikami - niewolnikami władzy finansistów bez żadnych skrupułów, niewolnikami kłamliwej propagandy Zachodu, niewolnikami różnych korporacyjnych lobby, wciskających nam g...o zawinięte w kolorowy papierek. Jesteśmy niewolnikami przemysłu zbrojeniowego, który bogaci się na naszym strachu każąc nam walczyć z "terroryzmem", którzy sami stworzyli. Przemysł naftowy, farmaceutyczny, GMO to sponsorzy naszych polityków, którzy rano, wieczór i w południe za pośrednictwem łżemediów wmawiają nam jacy to jesteśmy "wolni".

Jesteśmy wreszcie niewolnikami konsumpcjonizmu stale podsycanego przez te same łżemedia, które twierdzą jacy to jesteśmy "wolni". Chciwość, wyścig szczurów czy tylko codzienna walka o przetrwanie rozbiły więzy społeczne. W miejsce ludzkiej solidarności i przyjaznego współżycia pojawiła się zawiść, zazdrość i agresja skierowana przeciw bliźniemu swemu. Dziś nie jest już do powtórzenia sytuacja z czasów pierwszej Solidarności, wielkie zakłady, zatrudniające setki i tysiące pracowników już nie istnieją. Paradoksalnie w "słusznie minionej epoce" pracujący mieli więcej wolności bo mogli przynajmniej zmobilizować się i walczyć o swoje prawa. Kto teraz pójdzie na barykady?

Zatrudnienie niepewne, często na umowach urągających ludzkiej godności, kredyty i pożyczki radośnie wciskane przez banki i lichwiarskie firmy zrobiły z nas niewolników nowego typu, niewolników 2.0. Co jakiś czas mamy możliwość uczestniczenia w czymś co nazywa się aktem "demokracji" czyli wyborami. Nadzorcy wmawiają nam, że mamy wybór i wpływ na rzeczywistość. Nic bardziej mylnego i oszukańczego. Tzw. "demokracja" tak już się zdegenerowała, że mamy wybór jednie miedzy złem i większym złem. To media kształtują naszą świadomość.

Bo jesteśmy niewolnikami 2.0.

Każdy zna z pewnością metodę gotowanej żaby, podnosi się temperaturę stopniowo, żeby żaba nie przestraszyła się i nie wyskoczyła. Podobnie dzieje się z nami. System nie musi wcale gwałcić naszych praw, to obywatele sami się proszą o większą ochronę, rezygnując z coraz to większej liczby swobód - bo terroryzm, bo trzeba wysłać nasze wojska na obcą, syjonistyczną wojnę, bo musimy wspierać bezwarunkowo faszystowski rząd na Ukrainie.

Z coraz większą łatwością oddajemy naszą wolność zakulisowym siłom syjonizmu, masonerii, satanizmu.

A wszystim tym rządzi mityczny "wolny rynek" czyli tak naprawdę złoty cielec. Ktokolwiek neguje postępujące zniewolenie doszukując się przyczyn tego stanu rzeczy natychmiast jest stygmatyzowany jako wyznawca "teorii spiskowych" czyli po prostu wariat. Niezależna myśl stała się myślozbrodnią. Szkoły zamiast dbać o duchowy rozwój młodego pokolenia stają się fabrykami idiotów, nowych zastępów niewolników 2.0. Idioci są idealnym materiałem do manipulowania, wysyłania na wojny, żeby niszczyć i okradać tych, którzy nie chcą stać się niewolnikami. Nieprzypadkowo System, żeby zniszczyć i odebrać nam wolność skupił się na niszczeniu rodziny, która jest bastionem wolności.

Niszczenie religii, propagowanie moralnego relatywizmu, promowanie pedalstwa to są wszystko narzędzia do stworzenia niewolnika 2.0

KOMENTARZE

 • @
  Tak to wygląda i tak to działa.
 • Autor
  Swiadomosc spoleczna krztaltuje: rodzina,kosciol,media i elity.
  Kapital po przejeciu mediow i "elity" chce zniszczyc rodzine i kosciol -co jest logiczne i racjonalne.Zgadzam sie z pogladami autora moge jeszcze dodac pierwsze proby niewolnictwa Irlandczykow i Indian w Ameryce ale kapital doszedl do wniosku ze murzyni sa bardziej oplacalni(szczegolnie ci ktorzy przezyli transport)-zysk ponad wszystko.
 • tak
  - wyssałeś chyba całą kość .5* ( wspaniały materiał)

  Nie wiem czy to tez było wzięte pod uwagę ( już się pogubiłem ):

  Też nie wolno zapomnieć o niewolnictwie dobrowolnym. Rosnący w siłę kult posiadania, potrzeba prestiżu, wiara w potęgę pieniądza i słabnące poczucie wartości wyższych powodują, że potrzeba wyróżnienia się, posiadania, wzmocnienia ego i dopasowania się do obowiązujących wzorców, niejednokrotnie popychają kandydata w kierunku niewolnictwa ekonomicznego, a co za tym idzie, do nieuchronnej utraty lwiej części przyrodzonych wolności. Kandydat, by sprostać własnym i społecznym potrzebom, żyje ponad stan. To jeden z, jeśli nie niezbędnych, to co najmniej mile widzianych, wymogów do spełnienia przez kandydata na niewolnika. Żyje… ale nie za swoje pieniądze. Wydaje więcej niż zarabia. Co zatem robi, by „wyrównać bilans”? Pożycza. Kredyt to jedno z głównych ogniw tworzących kajdany niewolnika ekonomicznego. Wprawdzie nikt nikomu samego niewolnika za długi już nie sprzeda… ale doprawdy nie musi. On „sprzeda się” sam. A konkretnie– sprzeda swoje prawo wyboru (miejsca zamieszkania, charakteru, rodzaju i czasu pracy), sprzeda swoje wartości i przekonania. I wszystko to w zamian za to, że jego kajdany są złote, a klatka komfortowa. Bądź co bądź, kajdanami i klatką pozostając. Sprzeda i poczucie bezpieczeństwa, jako że o „kamizelkę ratunkową” w postaci rozsądnych oszczędności nie zadba, bo je po prostu… przejada. Zatem choćby i chciał – z niewolniczego statku, na który sam kiedyś ochoczo wsiadł- nie wyskoczy bez kamizelki, a wyrzucony z niego utonie. Plantacji również dobrowolnie nie opuści, choćby i chciał, więcej– wyrzucić łatwo się nie da. Woli zostać, bo… zostać musi. I cały czas oszukuje się, że niewolnikiem nie jest. Bo przecież zamiast zgrzebnych łachmanów ma na sobie jedwabie i delikatną skórę, zamiast piętna niewolnika– Rolexa, zaś na komfortową i elegancką „plantację” wiezie go powóz marki Porsche. A nadzorca zamiast trzaskać z bata, delikatnie przypomina o kolejnych ratach… Tyle, że niewolnik pięknie ubrany nadal jest niewolnikiem.


  pozdrowił
 • Wolny rynek to iluzja.
  Tak jak wolność słowa. W pierwszym przypadku rynek opanowany jest przez korporacje, w drugim ramy wyznacza tzw. poprawność jakaś tam. Gorzej być nie może.
 • No niezupełnie tak, że
  to wszystko jak w tagach: żydzi masoni i cykliści,
  Bo w to niewolnictwo ludzie pchają się sami, to znaczy jeden wpycha drugiego, przez brak solidarności, przez brak świadomości konsekwencji własnych działań.
  Bo mikrocefal leci kupować u niemca, u chińczyka, u żyda, u bankstera nawet, bo tam ma te 3 grosze taniej, a nie widzi że w ten sposób niszczy własną gospodarkę, nie jest świadomy, że w ten sposób pogłębia zapaść w kraju, nie rozumie że jego dzieci nie będą mieć pracy w polskich przedsiębiorstwach, bo ich po prostu nie będzie (tych przedsiębiorstw polskich). Nuale do tego czasu to on już będzie miał emeryturę, a tę gwarantuję państwo, więc jemu się uda, a o innych to niech się inni martwią.
  I takimto sposobem, oprócz tych, które zostały zniszczone odgórnie, nie istnieją również te przedsiębiorstwa, które mogłyby powstać oddolnie.
 • @Autor
  No to wdepnąłeś...
  Teraz wypada napisać, kto organizował handel niewolnikami.

  Ciekawostką jest, że flota, która transportowała niewolników zajęła się przerzutem Żydów z terenu Rzeczpospolitej (już pod carskim władaniem) po zlikwidowaniu pańszczyzny i tym samym utracie wpływów przez brak konieczności kupowania gorzały przez chłopów.
 • Autor
  W pełni zgoda. Ja w podobnym tonie myślałem wczoraj o tym i nawet zamieściłem w komentarzu:
  "Mniej dawać z siebie a więcej z tego mieć w przekonaniu, że ktoś za nas coś załatwi to postawa oddawania temu komuś władzy nad sobą.
  To naiwność w liczeniu że "władza da", albo że "władza jest dobra", czy "władzy trzeba zaufać", a nawet "władzę trzeba kochać". To naiwność w liczeniu, że będzie ona moralna i naszej wolnej woli nie zgwałci, że naszych perspektyw życiowych jako osób w ich tożsamości, jako rodzin i narodu nas nie pozbawi. Zwłaszcza ten "nakaz miłości" którym taka władza zwykła wprowadzać swoje satanistyczne cele jest najgłębszym zniewoleniem duchowym.
  Tak się kończył "Rok 1984" Orwella, taka była istota "Zgwałcenia muzyką" opisywana w mojej notce.

  I odwrotnie. - Podjęcie trudów, ofiar, walk i wyrzeczeń aby samemu odpowiadać za efekty swojej działalności i samoorganizacji swojej społeczności, a z pewnością i przelewanie krwi, bo przecież wolność tego wymaga, bo wolności nikt nikomu nie daje, bo wolność stracić łatwo, ale odzyskać trudno. Chodzi o to aby samemu sobie stawiać zadania i ponosić konsekwencje za błędy, ale swoje, a to i odzyskanie wolności, i suwerennej władzy narodu i niepodległości państwa.
  To i przyznanie wolności temu komuś lub czemuś "w kim lub czym położy się nadzieję" w zamian za "należną michę" i "prawa socjalne", ale kosztem zniewolenia siebie, no i kosztem własnej rezygnacji z własności, aby zadowolić się posiadaniem tego co "władza da"".


  Łatwo żądać "więcej beztroski i praw dla niewolników".
  Za tym idzie chciejskie, życzeniowe, "magiczne myślenie o polityce, władzy i prawodawstwie, które jakoby mogą coś załatwić , że można nastawić szafę grającą i już będzie płynęła z niej sama słodycz".

  Typowe dla współczesnych "Niewolników 2.0" jest
  "danie się zbałamucić cwaniaczkowi udającemu "przywódcę narodu", a faktycznie reprezentującemu jego wrogów, że możliwe jest takie ustawienie "szafy grającej", aby już nam grała to, co chcemy - to jest właśnie wybór drogi niewolników.
  To oddanie władzy nad sobą - i to swoim wrogom najgorszym.

  Nie wystarczy mieszać napoju w szklance, żeby był słodki - trzeba jeszcze wsypać do niej cukier. A ten tutaj to ofiarność, pot i krew własne - często nie po to abyśmy to my mieli lepiej, ale dopiero nasze dzieci czy prawnuki.
  Pojmie to niewolnik?

  Jak można ufać takiemu "przywódcy narodu", który pierwszym podpisem pozbawił zdolności rozrodu nasze dziewczęta wprowadzając obowiązkowe ich szczepienia ludobójczą szczepionką?
  Jak można ufać władzy, która nie jest pod pełną kontrolą naszego narodu i w pełnej służebności naszemu narodowi, Narodowi Polskiemu, jedynemu właścicielowi swojego Państwa, swojego dobra wspólnego?
  Pojmie to niewolnik?"
 • @Autor
  Wolność łatwa nie jest, trzeba samemu zmagać się z codziennymi koniecznościami życiowymi. Trzeba samemu codziennie podejmować dziesiątki decyzji i samemu ponosić ich konsekwencje. Uświadamiając sobie codziennie, przy każdym takim wyborze że się jest indywidualnością, odrębną od wszystkich innych, od całego otaczającego świata.
  Nie dziwi zatem tęsknota za prostym, łatwym życiem którym sterował ktoś inny, zdejmując obowiązek wyboru, zdejmując ciężar indywidualności.

  Polecam dzieła Ericha Fromma który zajmował się tym właśnie problemem.
 • @programista 22:02:53
  Pan raczyłeś ocipieć chyba, programisto.

  Rabinacki synek, rebe Fromm, byłże wszak właśnie pośród tego gremium pseudonaukowców niemieckich, które zdefiniowało formy i metody nowoczesnego niewolnictwa. Toż marksizm ideologiczny i politpoprawczak prosto ze Szkoły Frankfurckiej się wywodzą, które to oba narzędzia niewolnictwo 2.0 możliwym uczyniły i jego teoretyczne podstawy zbudowały i zaimplementowały. Fromm i Adorno dwa najgłówniejsze oberżydki w Szkole Francuskiej były.

  Lepiej tam bolszewickiej literatury wcale nie czytać, chyba, że pan potrzebujesz wroga lepiej rozpoznać. Wtedy to owszem, trzeba czytać śmiecie żydłackie, ale trzeba mieć wodę święconą pod ręką i Cudowny Medalik na karczychu. I szybko czytać, na wydechu. Ale jak pan nie masz takiej potrzeby, to lepiej Dzieje Apostolskie sobie odświeżyć.
 • Autor
  Cały film „Mumia” https://www.cda.pl/video/4764927e to bajka, ale trzy króciutkie fragmenty trzeba zobaczyć. W ciekawy sposób łączą się z tematem notki.

  (1.godz 4, 22 min) „Mowa niewolników. Mogę mieć z ciebie pożytek”. A nagroda będzie wspaniała”. „–Mój książę”.
  (1godz.14,50 min) „Lepiej pomagać diabłu niż stać mu na drodze. Dopóki mu służę, jestem odporny”.
  (1 godz.19,30) „Stali się jego niewolnikami. To początek końca”. „ – Niezupełnie.”
  I to było powszechne „niewolnictwo 2.0. Ono miałoby być „Początkiem końca”.
 • Niewolnictwo prywatne, niewolnictwo państwowe...
  I tak tego nie zrozumiesz: http://gps65.salon24.pl/693915,niewolnictwo-prywatne-niewolnictwo-panstwowe
 • @Pan podporucznik 23:43:42
  //Pan raczyłeś ocipieć chyba, programisto.//

  Być może jest to objaw krańcowej desperacji programisty. Czasy komunikacji w jedną stronę się skończyły, należy mu to przypominać za każdym razem kiedy propaguje tu kolejnego żydowskiego guru.
 • @mac 18:55:27
  //Kapital po przejeciu mediow i "elity" chce zniszczyc rodzine i kosciol -co jest logiczne i racjonalne//

  Oczywiście, z punktu widzenia kapitału to najkrótsza i najbardziej efektywna droga do zniewolenia ludzi.
 • @Zorion 19:22:15
  //Żyje… ale nie za swoje pieniądze. Wydaje więcej niż zarabia.//

  To coś jak nasz rząd z 500+.
  Nie twierdzę, że te pieniądze nie są potrzebne (choć mogłyby być rozdawane racjonalniej) ale to też produkuje niewolników. System daje, system może zabrać i co wtedy?
 • @ireneusz 19:40:09
  // Rodziny to często patologia, zakłamanie, podwójna moralność, kościół to obłuda i pazerność, to przekuwanie człowieka na idiotę//

  Piszesz na podstawie własnych doświadczeń?
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:47:30
  //Teraz wypada napisać, kto organizował handel niewolnikami.//

  No jak to kto? Pan Wojtas zadaje dziwne pytania. Lud koczowniczy był głównym dostawcą słowiańskich niewolników na Bliski Wschód. (Slav znaczy tyle co "niewolnik") Jak już poczuli grosz to nie odpuścili do dziś. W Israelu jest chyba najwięcej burdeli w stosunku do populacji.
  I jak sądzisz? Kto tam świadczy usługi pejsatym?
 • @programista 22:02:53
  //Nie dziwi zatem tęsknota za prostym, łatwym życiem którym sterował ktoś inny, zdejmując obowiązek wyboru, zdejmując ciężar indywidualności.//

  Gdybyś jeszcze doprecyzował kogo masz na myśli.

  Ktoś kto myśli tak jak napisałeś to jest już niewolnikiem albo na najlepszej drodze.
 • @GPS 02:56:42
  //I tak tego nie zrozumiesz//

  Ale Grześ przetłumaczy mi z korwinowskiego na nasze, prawda :)))
  Plis...
 • @ireneusz 09:47:40
  Wale nie miałem zamiaru cię obrazić.
  Za to ty teraz starasz się usilnie to zrobić w stosunku do mnie.

  To o czym napisałeś o rodzinie to margines, niewielki margines. A patologie w rodzinie biorą się często z tego o czym ja napisałem.

  O kościele dyskutował nie będę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:41:23
  "To nic, że pod ciężkim, bolszewickim butem nikt nie grzebał po śmietnikach, żeby coś zjeść albo znaleźć choć parę puszek po piwie, które można spieniężyć. Pod mostami hulał wiatr i nie służyły one za dach nad głową dla bezdomnych."

  Czy z takiej tezy nie emanuje tęsknota i nostalgia za czasami PRL, za okresem pełnej opieki państwa nad ludźmi?
 • @programista 10:35:34
  Absolutnie nie. Takie są po prostu suche fakty.
  Ty jesteś pewnie za młody skoro stawiasz mi takie zarzuty.
  Jak powiesz ile masz lat to będę wiedział jak ci to przystępnie wytłumaczyć.
 • @programista 10:35:34
  Pozwoli Pan, że wtrącę swoje trzy grosze.
  Z Pana wpisu wnioskuję, iż wydaje się Panu że w dzisiejszej Polsce osoba która jest silna, inteligentna, odpowiedzialna i chce się wziąć z życiem za bary może sobie zbudować swój świat na miarę swoich zdolności.
  Pisze Pan: "Trzeba samemu codziennie podejmować dziesiątki decyzji i samemu ponosić ich konsekwencje".
  Co odpowiedziałby Pan rodzicom którzy podejmują świadomą decyzję żeby nie zaszczepić SWOJEGO dziecka w tym "wolnym" świecie chcąc chronić swój największy skarb przed szatańską machiną? Na pierwszy ogień otrzymają ostrzeżenie z wysoką karą a w dalszej konsekwencji utratę własnego dziecka. Ot, wolna i świadoma decyzja z okrutnymi konsekwencjami w praktycznym zastosowaniu.
  Czy z wielu z nas nie emanuje "tęsknota i nostalgia za czasami PRL"?
  Oczywiście, że TAK! Dlatego, że wtedy było więcej wolności niż teraz.
  Goethe kiedyś powiedział: "Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest."
 • Nie bardzo tylko wiem, co Autor rozumie pod pojęciem "niszczenia religii" (ostatnie zdanie tekstu)
  Uwaga! Kliknij, żeby powiększyć diagram

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2016/10/z20456320ihinfografika-pokazujaca-wzrost-liczby-kosciolow-w-prl.jpg
 • @Rzeczpospolita 18:28:38
  Autor dobrze napisał.
  Religia katolicka to i wartości "z najwyższej półki", w tym dobre pojęcie wolności i odpowiedzialności. To przeciwieństwo niewolnictwa.

  Uderzenie w Kościół to niszczenie życia według wartości, a za to kierowanie motywacji człowieka ku zaspokajaniu potrzeb - z czasem potrzeb coraz bardziej materialnych; ku konsumpcjonizmowi i hedonizmowi.
  - "Władza da".
  - "Pełna micha i ciepła woda w kranie".
  - "Prawa" wyżej jak sprawiedliwość, a więc w władza ponad prawem i sprawiedliwością, przy czym patologia idzie w kierunku, aby i nad życiem podwładnych i ich rodzin.
  Razem już wyłączenie z myślenia o przyszłości i patrzenie tylko na to co się dostaje na "tu i teraz". Dostaje jako niewolnik od władzy.
 • @Rzeczpospolita 18:28:38
  Uzupełnienie do diagramu

  Linia niebieska na diagramie obrazuje wzrost:

  - DN (dochodu narodowego) - do roku 1990 liczono przyrost wartości dóbr i usług (DN) wypracowany przez wszystkie polskie podmioty gospodarcze,

  - PKB (produkt krajowy brutto) – zgodnie z zachodnią nomenklaturą po roku 1990 liczono PKB, który obejmował:
  a) przyrost wartość dóbr i usług wytworzonych przez wszystkie podmioty gospodarcze – w Polsce dominują podmioty zagraniczne, które swoje zyski transferują do krajów macierzystych,
  b) zaciąganie kredytów w zagranicznych bankach komercyjnych,
  c) dochody ze sprzedaży obligacji podlegających wykupowi, czyli także zadłużenie.

  Zatem, gdyby po roku 1990 nadal liczyć DN mielibyśmy systematyczny jego spadek - linia niebieska na wykresie szybowałaby ostro w dół. Stąd rosnąca w Polsce bieda, likwidacja świadczeń socjalnych, załamanie ZUS, ochrony zdrowia, oświaty.

  A kościoły z licznymi towarzyszącymi zabudowaniami rosną w Polsce po 1990r. jak grzyby po deszczu i mają się jak pączki w maśle.
 • *5
  B. dobry artykuł!
  ps 18x 5* -nieźle ;)
 • @Rzeczpospolita 19:13:41
  Proszę zauważyć przerywana linie na wykresie... śmiem twierdzić, że od 966 była by prosta.... ale ten zły PRL... budował nowe Kościoły!!!!! Według zapotrzebowania.... gospodarka centralnie sterowana
 • @wk..ny 19:29:20
  JA, SPIRYTUS, AQUARIUS, NIKANDER, ZORION, BRATERSWO, LOTNA, AGNIESZKAS.. no i jeszcze kilku... ponadto Astra i Wojtas... sejmu i senatu nie potrzeba... ja osobiście jestem mądrzejszy od prezesa, premier i prezydenta razem wziętych... a razem możemy Tatry przenieść nad morze, nawet :))))
 • @Rzeczpospolita 19:13:41
  Ilość kościołów wzrasta bo ludzie chcą się modlić bez zbytniego tłumu wewnątrz świątyń - i co w tym złego?
  Ludzie dają bo z potrzeby serca.

  Jakby do tego wykresu dodać spadek wartości dolara - co najmniej kilkakrotny, to też zamiast wzrostu byłby spadek, a ofiarność wiernych okazałaby się jeszcze wyższa. Tylko co z tego?

  A ten spadek dolara to już lichwa i spekulacja - czyli też niewolnictwo.
  - Niewolnictwo i na wejściu i na wyjściu,
  - potęgujące się niewolnictwo realne przy walucie coraz bardziej wirtualnej.
  - Niewolnictwo w USA i szerzące się niewolnictwo motywowane walutą.

  To niewolnicy niewolnikom budują taki los. I to jest temat naszej dyskusji.
  Ilość kościołów nie ma tu nic do rzeczy, bo niszczenie Kościoła odbywa się inaczej jak przez burzenie świątyń.
 • @wk..ny 19:36:05
  Może nie mądrzejszy od wszystkich na raz.. Ale nie jestem zadaniowym żołnierzem NWO.. tu na Neonie mamy szansę stworzyć alternatywę... tylko niestety szybciej się poklucimy i żydowskiego Boga i inni pieniądz :(((((
 • @wk..ny 19:43:22
  NA portalu wynikla dyskusja o konstytucji... jakichkolwiek zmian POPiSowych nie popre...

  POLSKA TO POLSKA... NIE JAKAŚ RZECZ POLSPOLITA NA DIDATEK


  KARA ŚMIERCI MUSI BYĆ, DLA AGENTÓW OBCYCH WYWIADOQ
 • @wk..ny 19:43:22
  MI6 i CIA mamy w NATO, ale Mossad??? Ten kraik nie jest w Europie, nie jest w Nato...
  Proponuje zapisać karę śmierci za współpracę z nimi... a... może notkę napisze, jak dożyję..
 • @.
  JARKU przepraszam, ale nie miałem tego gdzie napisać...
 • @wk..ny 19:36:05
  //JA, SPIRYTUS, AQUARIUS, NIKANDER, ZORION, BRATERSWO, LOTNA, AGNIESZKAS.. no i jeszcze kilku... ponadto Astra i Wojtas... sejmu i senatu nie potrzeba... //

  No widzisz ilu porządnych ludzi w Polsce się marnuje? :)))))))))

  "Szklany sufit", taki polityczny, nie do przebicia.
  Trzeba by jakiemuś prezesowi albo innemu ryżemu laskę zrobić to może by pozwolił naciskać guziki w Sejmie.
 • @wk..ny 19:55:31
  Spoko :)))
  U mnie zawsze mądre pomysły są mile widziane.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:33:52
  Samo życie .Ave.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:31:59
  Spust...cyngiel... to jest tylko skuteczne.. Ty mi o robieniu laski ryżemu???? Pozygalem sie... nawet aby odgryzc i aby wykrwawil się, nie nadaje się... mogę pomóc sprzątać :)
 • @wk..ny 21:39:40
  Jeśli chodzi o odruchy wymiotne to mamy podobnie :)

  Byłem dziś w Twoim mieście a tylko przejazdem...
 • Mowiem ci ze
  Mówisz o pokoju
  czy ty nie widzisz, że
  są tacy, którzy chcą, żebyśmy
  pozabijali się
  żeby ja zabił ciebie,
  żebyś ty zabiła mnie,
  żebyśmy żyli w strachu
  całe noce i całe dnie

  Mówię ci, że
  mówię ci, że
  mówię ci, że
  jedyne wyjście to obudzić się

  Mówisz o miłości
  czy ty nie widzisz, że
  są tacy, którzy chcą, żebyśmy
  nienawidzili się

  I mówisz o wolności
  przecież musisz wiedzieć, że
  każdy z nas jest niewolnikiem
  czy tego chcesz, czy nie

  mówię ci, że
  mówię ci, że
  mówię ci, że
  jedyne wyjście to obudzić się
 • moze by tak..
  Zrobic Liste Ruznic miedzy poprzednim ,,Bardzo zlym systemem,, a tym ,,obecnym dobrym,, niech ktos ze stalych blogerow zrobi taki art gdzie dowolne osoby beda wpisywal ruznice i zeby to nie zniknelo na drugi dzien po zejsciu na dól slowem wyjsc poza neon. wg wzoru

  1- Inwilgilacja w czasach komuny byla plytka i sporadyczna obecnie totalna i powszechna.

  2. Zywnosc- byly dobre normy i niewielka ilosc substancji chemicznych
  becne totalna chemizacja

  3 Medycyna -Sluzyla spoleczenstwu,nie bylo kolejek do lekarza
  zachorowania na raka byly trzykrotnie nizsze
  4............itd mysle ze lista byla by dluga a wniosek jeden wpadlismy z deszczu pod rynne.
 • @jan 23:14:10
  //1- Inwilgilacja w czasach komuny byla plytka i sporadyczna obecnie totalna i powszechna.//

  Janie - dobrze sie czujesz 8-))))
 • NASZ DZIENNIK 20-21 MAJA AD 2017
  Informacja z pierwszej strony "Naszego Dziennika".
  "Rząd otwarty na "gender"
  Ministerstwo Edukacji Narodowej godzi się na homoseksualną propagandę w szkołach i OFICJALNIE deklaruje przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na "orientację seksualną".
  To się nazywa 'Dobra Zmiana".
 • DOBRA ZMIANA w praktyce!
  "Nie szczepisz, zabiorą Ci TWOJE dziecko!"
  Rodzice, którzy nie chcą szczepić dziecka, nie tylko liczyć się muszą z karą finansową, ale także z możliwością ograniczenia władzy rodzicielskiej. W najlepszym wypadku grozi im nadzór kuratora, w najgorszym - odebranie dziecka i umieszczenie go w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.
  Brawo PiS-iory!
 • @Robik 02:36:15
  Wszystko w temacie....
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:32:08
  kościół to już jest zniszczony
 • @Robik 02:36:15
  Chcą terrorystów stworzyć.. jeżeli odebrano by mi dziecko, to wiejska splonie... może to moje przeznaczenie? Narazie mam dla kogo żyć... jak mi to odbiorą to nie ręczę za siebie. Mam tylko nadzieję, że społeczność Neonowa pomnik mi postawi :)
 • @wk..ny 18:48:29
  Podtrzymuję; będzie lepiej, gdy 100.000 latarn zostanie przyozdobionych... inaczej POLSKA nie będzie polska ... jakaś rzecz pospolita Polin co najwyżej :(
 • @wk..ny 19:10:24
  //Podtrzymuję; będzie lepiej, gdy 100.000 latarn zostanie przyozdobionych//

  W samym Poznaniu jest więcej latarń :))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:06:50
  ...ale ciezko je zagospodarowac... tylko kilka tysiecy zaprzancow.. doliczajac kurwy i zlodziei to i tak zbyt wiele.. a w Poznaniu taksowkarzy by zabraklo ;) za to pregierz mamy, co to umyc nawet obiecalem dla GPSa...
 • @programista 10:35:34
  to nie teza to prawda. owszem zdarzali się ludzie z syndromem zbieracza , ale to z choroby psychicznej. złom wyobraź sobie leżał latami, nikt nie zbierał. Za wyjątkiem kolekcjonerów puszek , opakowań papierosów etc.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej