Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22502 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Stajnia Sakiewicza dała głos

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom.

Pani red Katarzyna Gójska-Hejke, prominentny członek stajni Tomusia Sakiewicza, szefa tzw. strefy "wolnego słowa" (kawalera orderu ukraińskiej SB) dała głos w sprawie demontażu nielegalnie postawionego i urągającego pamięci ofiar Rzezi Wołyńskiej Polaków pomnik we wsi Hruszowice pod Przemyślem. Pani red Gójska-Hejke nie neguje, że ta instalacja była nielegalna, (podobnie jak ok. stu innych pomników upamiętniających bandytów i zbrodniarzy z UPA stojących na polskich ziemiach) jej troska dotyczy czegoś innego:

" Polska powinna realizować w tej sprawie swój interes z pełną determinacją, a gdy trzeba – to i nieustępliwością, ale, na Boga, posługując się swymi instytucjami, a jak trzeba – również międzynarodowymi, a nie samodzielnie działającymi „obywatelami”. Jeśli proceder działań obywatelskich będzie kontynuowany, to być może za chwilę wymknie się spod jakiejkolwiek kontroli albo – gorzej – wpadnie pod kontrolę wrogą."

Ten "wróg" to wiedomo kto - "wszystko wina Putina". Pani red Gójska-Hejke nie precyzuje jednak jakich działań oczekuje od polskich władz oprócz "nieustępliwości i determinacji", uwierają ją jednak "działania obywatelskie".

W przypadku demontażu haniebnego pomnika w Hruszowicach inicjatywa obywatelska miała poparcie lokalnych władz, które są władne burzyć każdą samowolkę budowlaną, od sracza do pomnika Ukronazistów. Kto jeszcze powinien podpisać się pod taką decyzją? Szef MSWiA albo MON? Z formalnego pkt widzenia wszystko jest w porządku a fakt, że takie inicjatywy mają poparcie lokalnych społeczności a co najważniejsze są zgodne z polską Racją Stanu i szacunkiem dla bestialsko pomordowanych na Wołyniu Polaków starczy za wszelkie tłumaczenie. To jednak pani Gójskiej-Hejke nie wystarcza.

 

Żeby jakoś uwiarygodnić swoje stanowisko odwołuje się do haniebnego wystąpienia zmarłego (wg. p. red "zamordowanego") prezydenta L.Kaczyńskiego w Pawłokomie w 2006 roku. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński w obecności Prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki, przeprosił naród ukraiński za "polskie ludobójstwo jakie miało miejsce w Pawłokomiu w latach 40". Słowami ..."I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom", prosił byśmy nawzajem darowali sobie winy popełnione podczas wojny.

To urągające polskiej pamięci historycznej oświadczenie można porównać jedynie do przeprosin innego prezydenta, A.Kwaśniewskiego w Jedwabnem. Tam też polski prezydent bił się w pierś za rzekomo polskie sprawstwo zbrodni. Pomógł mu wtedy wydatnie nie kto inny jak L.Kaczyński, który pełniąc wtedy funkcję Ministra Sprawiedliwości podjął decyzję o wstrzymaniu ekshumacji ofiar w Jedwabnem. Żydzi, podpierając się fałszywymi "względami religijnymi" wymogli to na nim. Choć wg. mnie nie musieli Lecha Kaczyńskiego długo "prosić" a sama eksumacja rzuciłaby nowe światło na tę sprawę. Żydzi wiedzą doskonale, że cała sprawa jest mocno dęta, dlatego wykorzystując swój wpływ na L.Kaczyńskiego utrącili całą sprawę w zarodku. Holokaust Industry must go!

W Pawłokomie L.Kaczyński, już jako Prezydent RP stanął w jednym szeregu z A.Kwaśniewskim plując Polakom w twarz a dla pani red Gójskiej-Hejke to właśnie taka postawa jest godna czci i kontynuowania. jak pisze:

" Tak niestety jest, gdy puszczone samopas emocje społeczne zaczynają dominować nad działaniem państwa. Wówczas szaleństwo zaczyna uderzać także w to co legalne i miało być gestem na drodze do polsko-ukraińskiego pojednania, po której z taką rozwagą i mądrością kroczył zamordowany w Smoleńsku prezydent. Właśnie jego dziedzictwo powinno być dla obecnie rządzących nie tylko obiektem sentymentalnych odniesień, lecz przede wszystkim wskazówką dla konkretnych działań."

 

Wg. pani red ze stajni Sakiewicza należy udawać, że pada deszcz gdy Ukronaziści plują nam w twarz. Nie chce mi się przytaczać wszystkich pzykładów tego plucia i odrażających poczynań władz Ukrainy bo każdy nie zarażony neobanderyzmem i służalczością wobec Ukronazistów doskonale je zna mimo, że oficjalne media robią wszystko, żeby je ukryć przed polską opinią publiczną.

Wyróżnia się tutaj oczywiście stajnia Sakiewicza, która oprócz ukrywania i zakłamywania prawdziwej historii relacji polsko-ukraińskich opowiada cuda na kiju, żeby namówić Polaków do popierania ewidentnych zbrodniarzy i gloryfikujących ich władz, które po siłowym zamachu stanu zostały osadzone w Kijowie. Wszystko oczywiście podlane rusofobicznym sosem wg którego to właśnie neonazistowskie władze w Kijowie bronią nas przed "agresją Putina".

Nie ma co liczyć na zmianę polityki naszych władz wobec Ukrainy dopóty, dopóki USA będą miały tam swoje interesy skierowane przeciwko Rosji a Polska będzie posłusznym pieskiem łańcuchowym ujadającym na skinienie palca nie oglądając się na polską Rację Stanu.

KOMENTARZE

 • Słuszny tytuł "Stajnia"........
  https://youtu.be/TBYzerpfxxU
 • @trojanka 17:25:51
  Pawłokoma cz.II.
  https://youtu.be/66p5PCyP5_8
 • PS
  //LIST REDAKTORA NACZELNEGO "GAZETY POLSKIEJ" TOMASZA SAKIEWICZA SKIEROWANY DO KLUBÓW "GAZETY POLSKIEJ"

  Tomasz Sakiewicz m.in. pisze:

  "(...) Zgodnie z zaleceniami rosyjskich służb specjalnych lojalni wobec Moskwy dziennikarze i politycy mają podkreślać że na Ukrainie rządzą banderowcy, sprawa masakry na Majdanie jest niewyjaśniona a woltę na Krymie i Ukrainie Wschodniej wszczynają sami mieszkańcy tych regionów. Te ostatnie tezy w świetle faktów się skompromitowały, jednak ciągle w arsenale propagandy Moskwy istnieje argument zagrożenia banderyzmem. Jak Państwo wiedzą nasze środowisko bardzo mocno zaangażowało się w pomoc Ukrainie. Nie chodzi tu o żaden internacjonalizm ale mądrze pojęty interes Polski. Jednak obecnie ugrupowania nacjonalistyczne okazały się całkowicie marginalne. Podobnie jak nasi rodzimi narodowcy, potrafią zorganizować zauważalne w mediach marsze, ale poparcie dla nich nie przekracza kilku procent. Większość Ukraińców angażujących się w te inicjatywy nie zna tego smutnego fragmentu historii swojego kraju i dzięki licznej obecności Polaków na Ukrainie dopiero teraz mają okazję się o tym dowiedzieć. Tak czy inaczej jest to dzisiaj margines ukraińskiego życia politycznego. Mimo to, są w Polsce grupy, które próbują, za wszelką cenę, podnieść sprawę zagrożenia ukraińskim nacjonalizmem jako główny problem naszej polityki wschodniej. Ich najgłośniejszym rzecznikiem stał się do niedawna związany z nami Ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski. Od ponad roku w niewybrednych słowach atakuje „Gazetą Polską”, śp. Lecha Kaczyńskiego i politykę PiS-u w tej sprawie. Znamy innego Ks. Zaleskiego jako bohatera opozycji i zwolennika lustracji. Dzisiaj całą swoją legendę postanowił zmarnować. Z nienawiści do Ukraińców szerzy główne tezy propagandy Putina. Od kiedy wypowiedział nam wojnę stał się częstym gościem reżimowych mediów, ale także tych mediów prawicowych, które własne interesy przedkładają nad interes Polski. Przyglądajmy się temu uważnie, bo tu nic nie dzieje się bez przyczyny(...)".

  Życzę wszystkim dobrego Nowego Roku i Bożego błogosławieństwa.

  Tomasz Sakiewicz//

  http://www.radiownet.pl/publikacje/list-redaktora-naczelnego-gazety-polskiej-tomasza-sakiewicza-do-klubow-gp
 • Tak trzymać!
  "Jeśli proceder działań obywatelskich będzie kontynuowany, to być może za chwilę wymknie się spod jakiejkolwiek kontroli..."

  Tego się najbardziej boją: działania oddolnego obywateli i samorządności, bo im się kontrola może wymknąć. Nie bez kozery promowany jest kult jednostek obu Kaczyńskich, tak żeby obywatel nie miał śmiałości okiem mrugnąć, a co dopiero zrobić cokolwiek w swoim kraju bez łaskawej przychylności wodza i jego świty. Po to zostały zlikwidowane rady narodowe, żeby Polakom utrudnić jakąkolwiek zorganizowaną, oddolną działalność. A to jest nasz jedyny ratunek i to bydło okupujące nasz kraj dobrze o tym wie.

  Ktoś postuluje broń atomową. Niepotrzebna jest broń atomowa; potrzebna jest zorganizowana walka i solidarność przeciwko okupantom, jak w czasach okupacji niemieckiej. Niestety fakt, że jesteśmy krajem okupowanym ciągle do Polaków nie dociera, bo bomby na głowy nie lecą i nikt nie strzela w tył głowy; mało tego, wielu daje się nabrać na retorykę "dobrej zmiany" mając fakty w pogardzie.
 • @Lotna 17:41:02
  //bo bomby na głowy nie lecą i nikt nie strzela w tył głowy;//

  Na razie nie lecą.
  Nasi zarządcy robią wszystko, żeby to się zmieniło.
 • PAWŁOKOMA: NIECH PRZEMÓWI HISTORIA, A NIE POLITYKA
  http://www.radiomaryja.pl/bez-kategorii/pawlokoma-niech-przemowi-historia-a-nie-polityka/
  Z doktorem Zdzisławem Koniecznym z Przemyśla, historykiem, byłym dyrektorem
  Archiwum Państwowego w Przemyślu, autorem książki o wydarzeniach w Pawłokomie
  w 1945 r., rozmawia Waldemar Moszkowski
  ............................................
  Słuchając niektórych polityków, czasami można nawet odnieść absurdalne wrażenie,
  że ten, kto występuje przeciwko OUN-UPA, działa przeciwko pojednaniu czy narodowi ukraińskiemu… Ale przecież OUN-UPA okrutnie mordowała również dziesiątki tysięcy Ukraińców, którzy nie chcieli zabijać Polaków…
  – Z pewnością mamy wielki dług wdzięczności wobec tych Ukraińców, którzy udzielali pomocy swym polskim sąsiadom, ostrzegali przed napadami OUN-UPA i rzeczywiście często płacili za to życiem, mordowani przez swych rodaków. O tym też warto mówić. Dosłownie w tych dniach ukazała się moja najnowsza książka na temat stosunków polsko-ukraińskich na terenach obecnej Polski w latach 1918-1947.
  Z tego co udało się ustalić, na tym terenie OUN-UPA zamordowała ponad 400 Ukraińców.
  Zabijała ich Służba Bezpeky i tzw. Samoobronne Kuszczowe Widdiły (SKW).

  Doktor Aleksander Korman w swoim referacie opublikowanym
  w czasopiśmie "Na Rubieży"[1] podaje aż 136 udokumentowanych najbardziej wyrafinowanych tortur, jakich dopuszczali się ukraińscy nacjonaliści na swoich ofiarach.
  Przyznam szczerze, że całej tej potwornej listy nie udało mi się przeczytać do końca.
  Mimo to z OUN-UPA uparcie tworzy się legendę…
  – Tym bardziej nie wolno więc pozwalać na stawianie na naszych ziemiach pomników upamiętniających sotnie UPA z napisami: "Polegli za wolną Ukrainę".
  ? Trzeba w tym kontekście podkreślić, że ówczesne
  wojsko polskie, niezależnie od tego, komu było wtedy podporządkowane, walczyło z UPA o integralność ziem państwa polskiego, w granicach, które zostały określone
  w układach wielkich mocarstw. Walczyło wówczas również w obronie życia i mienia ludności polskiej.

  Tymczasem prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko, występując
  w ubiegłą sobotę z cotygodniowym radiowym przemówieniem do narodu, jednoznacznie
  i zdecydowanie
  wezwał nowo wybrany parlament, by uznał banderowców za "weteranów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej": "Rada Najwyższa winna oddać cześć wszystkim,którzy bronili swojej Ojczyzny, i zagłosować za prawem, które uznaje bojowników UPA za weteranów wojny. Jest to nasz dług wobec pokolenia rodziców… Przedkładam swoje wielkie oczekiwania nowemu parlamentowi. Mam nadzieję, że zdoła on rozwiązać
  problem statusu wszystkich, którzy walczyli. (…) To winno stać się jednym
  z punktów politycznego porozumienia na temat formowania koalicji" – ocenił lider pomarańczowej rewolucji,
  – No cóż… My, Polacy, szczególnie ci z dawnych Kresów Wschodnich i dzisiejszych,
  mamy tylko smutne doświadczenia z UPA. W naszej zbiorowej pamięci upowiec to nie weteran II wojny światowej, ale ten, który mordował, często w okrutny sposób,cywilną ludność polską, a jej wioski zamieniał w perzynę.

  [1] Aleksander Korman, Ukraińska Powstańcza Armia na terenach II Rzeczypospolitej
  Polskiej i jej stosunek do ludności polskiej, w: "Na Rubieży", nr
  35/1999. Zob. także: http://www.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/wirtuoz/wirtuoz.html
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  W zasadzie to masz rację, że PiS i PO - to jedno zło.

  Mam tylko pytanie: kto i w jaki sposób będzie zarządzał Polską?
  Masz jakiś program i ludzi?
  Wodzu - prowadź!!! Lud czeka na geniusza, który wszystkim da.
  (Na razie - można liczyć, że w mordę).
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:58:32
  //Masz jakiś program i ludzi?//

  Ty masz, Panie Wojtasie, program.
  Ja co będę mógł zrobić to zrobię.

  //Wodzu - prowadź!!! Lud czeka na geniusza, który wszystkim da.//

  Nie widzę problemu, już nie raz deklarowałem się na stanowisko Dyktatora (na 5 lat) choć geniuszem nie jestem i nie mam zamiaru wszystkim "dawać" :)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:58:32
  Mówisz ze .. to jedno zło.. ale dalej że konieczne . Ciekawe podejście , szczególnie z Twojej strony .
  Uważasz że są złem nie do zastąpienia . Widzę że sam siebie nie doceniasz i chyba marnujesz czas rozważaniami o naprawie Rzeczypospolitej .
  Są mądrzy ludzie , zapewniam , tylko kto im pozwoli pracować .
 • :))
  nie wchodź tam za często, bo prześmierdniesz tą stajnią:)))

  ta "pani redachtor", jak na nią patrzę to mnie wzbiera na pawia...tematy z IPN się skończyły to trzeba tworzyć baśnie z mchu i paproci o jakimś polsko-banderowskim pojednaniu...

  jak myślisz... kogo jeszcze obejmie nogami, aby być dalej na topie?
 • Dr Andrzej Zapałowski o ukraińskiej polityce na terenie Polski.
  https://youtu.be/BcYutr3FDh4
 • @trojanka 22:02:30
  I tak ma być, przy każdej rocznicy!
  https://youtu.be/xHFzN9dUWak
 • @Lotna 17:41:02
  ........za chwilę wymknie się spod jakiejkolwiek kontroli ....., nie nie , ona wie co mówi i ma pełna świadomość . Tą świadomość mają inni..i premier ,prezydent i prezes i ci co przy tym manipulują .

  Patrząc na to zdjęcie na górze , koszki.. toten kopf SS i te gesty . To jest zabronione i karalne w Europie , w Niemczech ostatnio przeszukiwano koszary za taką ukrytą symboliką . Skoro to jest dopuszczalne i wspierane przez nas UE i nikt tego nie zauważa . Można sobie zadać pytanie ..jakie to potężne siły za tym stoją . Jak się wymknie spod kontroli , to nie nas będą wspierać .
 • @trybeus 21:56:49
  //nie wchodź tam za często, bo prześmierdniesz tą stajnią:)))//

  Spoko, mam taki kombinezon z demobilu - OP1, zakładam zawsze jak wchodzę do "strefy w.sł." albo na niedorobionych.pl :)

  //ak myślisz... kogo jeszcze obejmie nogami, aby być dalej na topie?//

  Aktualnie obejmuje Rachonia (tego pisiora, który udaje dziennikarza w redakcji Davidka W.) i nawet mu dzieci rodzi.
 • @trybeus 21:56:49
  //Jak informowaliśmy, Ministerstwo Środowiska zatwierdziło wyniki konkursu, w którym założona przez Tomasza Sakiewicza Fundacja Media Niezależne otrzymała 6 mln zł dotacji na serwis Puszcza.tv. Jego szefową ma być publicystka „Gazety Polskiej” i Telewizji Republika, Katarzyna Gójska-Hejke.//

  http://www.bibula.com/?p=95508
 • @fabi 21:31:21
  Nie napisałem, że konieczne.
  Ale też nie można (normalny człowiek) wymieniać jednego zła na inne - może okazać się dużo gorsze.
  Ten wariant przećwiczony został po 89 roku.
  Zastanawia więc, jaki jest cel takich uwag jak pańska, czy stanowiska Ruszkiewicza - krytyki totalnej wszystkiego, a żadnego rozwiązania.
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:52:20
  Wręcz przeciwnie , zdziwiłem się że pisze pan ..
  ,,Masz jakiś program i ludzi?
  Wodzu - prowadź!!! Lud czeka na geniusza, który wszystkim da.,,
  Jak pan widzi są ludzie , choćby pan , co mają pomysły i wiedzę .
  Czasami pan sobie przeczy , no ale tak jest ,jak się chce coś powiedzieć w paru słowach . To jest tak jak z krytyką totalną , bo i granica różnicy poglądów na górze jest zamazana . Tak jak to określają ,scena polityczna zabetonowana .
  Właśnie problem jest z betonem , nie można z nim walczyć i wspierać zarazem , uznając mniejsze zło .
  Ja się nie obawiam o brak odpowiednich ludzi ,bo oni są .Problem jest jednak głębszy , chodzi o czynniki zewnętrzne co przekładają Polską wajchę raz w prawo raz w lewo ...dając poczucie demokratycznego wyboru .
 • @fabi 10:44:12
  " chodzi o czynniki zewnętrzne co przekładają Polską wajchę raz w prawo raz w lewo ...dając poczucie demokratycznego wyboru ."

  A to nie Pan pisał, że wszystko jest tylko od nas zależne?

  W sumie.
  Czas najwyższy na konsolidację idei. Na razie - cały czas otrzymuję szpile w stylu: " a bo ty chcesz, aby wszyscy myśleli jak ty", czy: " robisz z CP religię w którą trzeba wierzyć". ITD.

  Problem w tym, że to odrębność cywilizacyjna i nie da się tu mieszać różnych systemów. Efektem jest to, że tacy jak Pan, czy J. Ruszkiewicz - swymi uwagami, rzekomo "naprowadzającymi" robicie z siebie warchołów. Bo nie chcę napisać, że to rola "obcego elementu".

  Wasze uwagi - jeśli akceptujecie CP - mogą dotyczyć błędnych rozwiązań, albo wskazywać lepsze. Natomiast ataki na fundamentalne wartości świadczy albo o złych zamiarach, albo o braku rozumienia.

  Filozoficznie idea CP jest w zasadzie innym przedstawieniem zasad wynikających z Ewangelii. Często przeciwstawna doktrynie KRK, gdzie ta idea została zjudaizowana.
  I niech Pan zauważy, że po odejściu Chrystusa Piotr już pierwszej nocy trzy razy jej się zaparł. Czy tu jest tak samo? Bo Jarek jakoś próbuje też własne koncepcje realizować.... I one nie są spójne z CP.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:57:27
  ,,..........że wszystko jest tylko od nas zależne? ..,, nie nie , to na pewno nie ja . Jestem takim wolnym obserwatorem . Ostatnio dyskusja zaczęła tu sięgać rynsztoku z tak ogromnego braku poszanowania . Wtrącałem się by to pokazywać i piętnować ..zdaje mi sie ze efekty widać . Oczywiście mnie to tez dotyczy , zgrzytam zębami ale się uśmiecham . Nawet ten warchol mnie nie rusza , obcego elementu nie rozumie . Chyba że chodzi o tych co wajchę przekładają , chyba jednak przecenia pan nasze możliwości .
  Nic tu nie realizuje i nie mam takiego zamiaru , rozumie realia tego świata ..i coś tam wiem o tym drugim . Ale o religii się nie wypowiadam.
  Chcesz sie pokłócić ..zacznij rozmawiać o polityce i Religi .
 • @fabi 15:26:11
  Wie Pan o "drugim świecie"?
  Może by się podzielić wiedzą? Ruszkiewicz już za woodu sie bierze.
  Czarno to widzę...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej