Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22502 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Sakiewicz strzela Macierewiczowi w kolano

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nigdy nie ceniłem zbytnio inteligencji czy sprytu politycznego reda Sakiewicza.

Przykładów jego niekompetencji jest wiele a koronnym dowodem na mizerię reda Sakiewicza jest fakt, że pozwolił sobie publicznie przypiąć order ukraińskiej SBecji i jeszcze obnosił się nim z nieskrywaną dumą. Kreujący się na medialnego guru prawicy Sakiewicz (takie alter ego Michnika) odstawiający rolę największego obrońcy PiS a ministra wojny Macierewicza w szczególności, popełnił ostatnio następne faux pas, które może być dość brzemienne w skutkach.

Perła w koronie internetowych przekaziorów strefy "wolnego słowa" (sic!), niezależna.pl wyskoczyła przed publikę z zaskakującym oświadczeniem - "TYLKO U NAS! Doktor Berczyński nie miał dostępu do dokumentów ws. Caracali" http://niezalezna.pl/97872-tylko-u-nas-doktor-berczynski-nie-mial-dostepu-do-dokumentow-ws-caracali

Jakiś nadgorliwy redaktor portalu udowadnia pisowskim lemingom (bo to oni stanowią ogromną większość czytelników "Strefy"), że dr Berczyński nie mieszał przy przetargu na Caracale, podważając tym samym słowa samego Berczyńskiego - "„Nie wiem, czy pani wie, ale to ja wykończyłem caracale" – chwali się dr Berczyński w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. (...) To był kwiecień 2015 roku, jeszcze rządziła PO. Potem wybory wygrał PiS, ministrem obrony został Antoni Macierewicz, który powiedział: bądź moim pełnomocnikiem w sprawie śmigłowców. I tak, krok po kroku, zaproponowano mi, bym włączył się w pracę w WZL w Łodzi, w których powstają właśnie helikoptery. I powiem pani, że z przyjemnością się zgodziłem”

http://www.newsweek.pl/polska/polityka/dr-waclaw-berczynski-przyznaje-to-ja-wykonczylem-caracale-,artykuly,408865,1.html

Zaiste godna pochwały troska o image ministra wojny, gdyby okazało się, że dr Berczyński miał jednak dostęp do niejawnej dokumentacji przetargowej to minister wojny miałby się z czego tłumaczyć bo byłoby to rażące przekroczenie kompetencji i rzuciłoby nowe światło na sprawę anulowania przetargu. Pomijam tu już fakt, czy oferta Francuzów była korzystna czy nie, to temat dla odpowiednich organów państwa. Ewntualny wpływ na anulowanie przetargu przez jawnego lobbystę koncernu Boeing, przyjaciela ministra wojny Macierewicza, powinno być wystarczającym powodem do natychmiastowej dymisji. Już o takich drobiazgach jak zakup z wolnej ręki samolotów dla VIPów (oczywiście od Boeinga a co!) z litości nie wspomnę.

 

Jak zeznaje sam Berczyński, praca w WZL w Łodzi to był tylko kwiatek do kożucha - " „Nie jestem papierowym prezesem. I zaręczam pani, że nie robię tego dla pieniędzy. W Boeingu zarabiałem 100 dolarów za godzinę, więc w zasadzie nie ma o czym mówić. Kilka lat temu w Stanach przeszedłem na emeryturę”. Na emeryturze też przyda się dorobić a prowizja od kontraktu na śmigłowce plus dwa samoloty pasażerskie to musi być niezła sumka. Czyli "dojna zmiana" pełną gębą.

 

Prawdziwy problem rodzi się jednak gdzie indziej. Emeryt Berczyński był szefem "podkomisji Smoleńskiej", która ma definitywnie wyjaśnić przyczyny katastrofy (czyli potwierdzić wersję Macierewicza o wybuchach połączonych z celowo złym naprowadzaniem przez Rosjan). Nasuwa się proste pytanie - skoro, jak twierdzi strefa "wolnego słowa" reda Sakiewicza, Berczyński jest kłamcą i konfabulatorem to jaką mamy gwarancję, że prace podkomisji były prowadzone rzetelnie? Czy nie jest tak, że przyjaciel Macierewicza naciągał fakty, żeby zrobić mu dobrze potwierdzając szalone teorie szalonego ministra?

Nad tym powinien się zastanowić Sakiewicz zanim rusza swoją machinę medialną bo, paradoksalnie, wpadł we własne sidła kłamstw i propagandowych przeinaczeń - jak się teraz nie obróci to d... z tyłu. Z zaufanego przyjaciela ministra Macierewicza zrobił patentowanego kłamcę, jak to może świadczyć o zdolnościach dobierania ludzi przez ministra? Macierewicz dopiero co przebrnął przez aferę z Misiewiczem a tutaj następny pasztet się szykuje.

Panie Macierewicz! Czy jest pan pewien, że Sakiewicz jest pańskim sojusznikiem i przyjacielem? Czy to może następny kret, który kopie pod panem dołki? Jedyna nadzieja w Misiewiczu, który jako nowy nabytek tv Republika może tę zagadkę wyjaśnić. Okazuje się bowiem, że pomocnik aptekarza ma także zdolności dziennikarskie.

Tylko kto będzie teraz trzymał nad nim parasol? Sam Sakiewicz?

KOMENTARZE

 • :)))
  Misiek w tv Republika będzie miał dwa cykle..."Jak skutecznie ściskać penisy diskdżokejów"...oraz "Jak stworzyć artylerię z moździerzy...aptekarskich"

  ...ale że Kamińskiego z Gdyni nie wezmą do tv Republiki??? Za mało wazeliny, czy ki ch*j?:))
 • @trybeus 15:28:22, a i w sumie Szanowny Autor też ;-)
  Ja się zastanawiam, jak ktoś taki jak Misiewicz może być asystentem kogokolwiek. Nie żebym miał jakieś uwagi osobiste co do niego, ale chodzi o zasady. Nigdy wcześniej nie słyszałem o jego wybitnych osiągnięciach z dziedziny obronności. Na takie stanowiska wymaga się fachowości. Obecnie pod względem merytorycznym na kogoś takiego nadaje się chyba tylko Szeremietiew, ale ten miał niedawno "putinowskie odloty" więc też 100% pewności mieć nie można jak np przy McArthurze czy Pattonie, że nie byli agentami japońskimi lub niemieckimi.
  Kuźwa, ale młody chłopak i to już drugi? Jeśli Macierewicz sam takich wybiera, to obok sposobu w jaki wyjaśnia wypadki kwietniowe '10 jest to już drugi powód do całkowitej dyskwalifikacji tego człowieka w pełnieniu funkcji publicznych.
  No chyba, że go ktoś zmusza, bo ma haki. Szanowny Czerwony Baron pisał, że zna osobiście esbeka, który wykonywał "pewne czynności" wobec AM... A jak się okazuje nawet statecznego senatora można było ubrać w sukienkę i sfilmować jak wciąga.... Bez powodu?
  Druga sprawa to lustracja. AM chciał ujawnienia agentury PRL, ale jak się z drugiej strony popatrzy czym właściwie była "Solidarność" to już sprawa nie jest taka prosta.

  I bądź tu mądry człowieku. Sam nie wiem co myśleć.

  Pomocy
 • @ Autor
  "...pozwolił sobie publicznie przypiąć order ukraińskiej SBecji i jeszcze obnosił się nim z nieskrywaną dumą."

  Dla mnie to są Himalaje zdebilałego kretynizmu.

  5*
 • @Jasiek 17:24:58
  //Nigdy wcześniej nie słyszałem o jego wybitnych osiągnięciach z dziedziny obronności//

  jak to, a moździerze?:))) aptekarskie:))

  btw...ale tak w zasadzie w tych politycznych elytach trudno jest znaleźć kogoś, kto by się nadawał na rzecznika MON...nadawałby się Artur Nicpoń...

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/412326,artur-nicpon-juz-nie-pisze-szykanowali-rodzine-dzialacza-pis.html

  ...ale został wywalony z PiS-u...pozostała banda czubów klasyfikująca się tylko do Tworek...pozdr
 • @trybeus 15:28:22
  //...ale że Kamińskiego z Gdyni nie wezmą do tv Republiki??? Za mało wazeliny, czy ki ch*j?:)//

  Ty się nie boj... :)) Wazelinki to un ma zapas dla siebie i swoich kolesi "niedorobionych" dość.
 • @Jasiek 17:24:58
  //Szeremietiew, ale ten miał niedawno "putinowskie odloty"//

  Kiedyś to był całkiem rozsądny facet, ostatnio coś się zmieniło.
 • Witold Gadowski celnie
  https://t.co/A7pUKYA2kZ
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:15:55
  "Kiedyś to był całkiem rozsądny facet, ostatnio coś się zmieniło."

  Myślę, że tym czymś było coś co można by nazwać kryterium Rosji. Dopóki "u nas" czyli czeciej erpe był taki sam bajzel jak w Rosji za Jelcyna, to nazywano to okresem transformacji, budową społeczeństwa otwartego, prywatyzacją ( ;-) ), reformami itp. Odkąd Rosja się z tego wyłamała niektórym "reformowcom" nie wypada jej nie krytykować. Zwłaszcza tym umoczonym w związki z "Solidarnością" na poziomie politycznym/finansowym. Bo na tym poziomie nie chodziło o żadne reformy tylko rozwalenie przemysłu i kooperanta ZSRR. A że raz zostali kupieni, to dalej śpiewają jak im każą, bo albo są na nich haki, albo głupio im się samym przed sobą przyznać jacy byli naiwni. Myślę, że akurat Szeremietiew wierzył, w to co robił, ponieważ odsiadkę miał delikatnie mówiąc niezbyt komfortową w porównaniu z bulem i bolkiem. A o odsiadce bolka, to nawet U2 piosenkę stworzyło i bono się wczuwał ale żenuła :-[

  https://www.youtube.com/watch?v=EcVO6mJrJrM

  O tym, że pomiędzy "reformatorami" istnieje nawet międzynarodowa więź mogliśmy się przekonać po zastrzeleniu Niemcowa. Pamiętam nieutulonego w żalu Borusewicza, który nawet z tej okazji przestał niewyraźnie burczeć pod nosem. Ale o tym jaki to był przekrętas nie mówił nikt w głównym ścieku.
  Dobrze, że "u nas" skończyło się na udawaniu trupa, ale jak znów stanie się reset zresetowanego resetu, to i w Polsce mogą się pojawić "bezbronni cywile" a dla podgrzania atmosfery "ktoś" będzie strzelał na obie strony - bo jeśli Majdan był dwa razy to czemu nie " Karnawał Solidarności"?
 • @Husky 23:56:07
  "Witold Gadowski celnie"

  Zastanawiam się czy nie zniknie - akurat o "mundrościach" opozycjonistów można mówić długo, ale Gadowski w rozmowie ze Stankiewicz nie za bardzo dał się wpuścić w antyrosyjskie tory i zaczął mówić obficie o... niemieckiej dominacji gospodarczej w Polsce. Zawsze to jakiś postęp. Jak jeszcze zacznie mówić o podkładaniu dowodów, spostrzeże, że nachodźcy są z krajów gdzie USA zakłada "demokrację" i zagłębi się w temat genezy ISIS to będzie miał u mnie plusa. A to już coś ;-)
  Tylko czy mu życia wystarczy? I nam...

  Pozdro!
 • @Jasiek 14:12:41
  Popularność Niemcowa czy obecnie Nawalnego jest na granicy błędu statystycznego. Syjon kreuje go na wielkiego opozycjonistę, którego Putin "strasznie się boi" :))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej