Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
444 posty 18793 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Znamię Bestii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wraz ze zniknięciem gotówki znikną myślozbrodnie.

 

 Coraz częściej mówi się o zamiarach odejścia od rozliczeń gotówkowych. W rozliczeniach miedzy firmami takie ograniczenia istnieją od dawna a kwota dozwolona ciągle się zmniejsza. W obrocie prywatnym możemy jeszcze używać gotówki, żeby zrobić normalne zakupy choć są państwa, które otwarcie deklarują odejście od gotówki. Tak jest w Szwecji i Danii, w Norwegii ten proces jest już dość zaawansowany. Europejski Bank Centralny chce zlikwidować banknot o najwyższym nominale – 500 Euro.

 Jaki jest cel tych wszystkich ruchów mających na celu wyeliminowanie gotówki z obiegu?

 Czy można sobie wyobrazić lepszy prezent dla banków? Mogą spokojnie bankrutować nie obawiając się szturmu na kasy w celu wycofania depozytów bo takiej usługi jak wypłata gotówki nie będzie. Nikt też nie będzie mógł przezornie schować swoich ciężko zarobionych pieniędzy do skarpety bo wszystko co będzie miał to wirtualne konto obsługiwane przez kawałek plastiku albo odpowiedni chip zamontowany w jakiejś części ciała. Już teraz coraz więcej osób używa kart płatniczych „bo tak wygodniej”. Firma nie płaci pracownikowi „do ręki” bo taniej i wygodniej przelać na konto. Tylko, że mamy jeszcze możliwość pójść tego samego dnia do bankomatu i wyciągnąć całą wypłatę. Pomysły Uszczęśliwiaczy Świata tej możliwości nas pozbawią definitywnie.

 Posługiwanie się kartą pozwala na obserwację zachowań obywatela – co najczęściej kupuje (można mu więc wysłać „kuszącą” ofertę ), gdzie danego dnia przebywał (płacił np. za paliwo) itd. Możliwości inwigilacji rosną.

 

 Co będzie gdy gotówka zniknie całkowicie? Załóżmy, że z waszego „czipowego” konta dacie datek na jakiś kościół. A jaki to kościół? Czy to nie jakaś tradycjonalistyczna sekta przypadkiem?

 Daliście parę groszy, żeby wesprzeć swoją ulubioną partię. A jaka to partia? Czy to przypadkiem nie jakieś faszysty, nacjonalisty albo inne homofoby? A może ta partia jest na indeksie?

 Pomijając fakt, że taka operacja może być niemożliwa, Wielki Brat będzie znał wasze przekonania religijne czy polityczne. Oczywiście, nawet teraz gdy chce może się tego dowiedzieć ale to kosztuje czasu i pieniędzy. A tak ma wszystko gotowe – odpowiednie algorytmy same wyszukają myślozbrodniarzy i o 6 rano zapukają do drzwi smutni panowie.

 Wraz ze zniknięciem gotówki znikną myślozbrodnie, to rząd będzie decydował w co należy wierzyć i na jakie partie „głosować”. Jeśli dodamy do tego to co już funkcjonuje – podsłuchujące nas telefony czy podglądające telewizory to mamy orwellowską krainę szczęśliwości gdzie Wielki Brat myśli za nas i troszczy się o to byśmy żyli tak jak trzeba.

 

 Obawiam się, że gdy nadejdzie ten dzień nie wydarzy się nic szczególnego, nie będzie żadnej rewolty obywatelskiej ani nawet protestów. Ludzie zostali tak otumanieni, że godzą się na wszystko bo wszystko jest im jakoś tłumaczone. Problemy na lotniskach z wniesieniem butelki wody na pokład samolotu? Wiadomo – terroryzm zawinił. To nic, że taka sama butelka po odprawie kosztuje kilka razy więcej… Obowiązek rejestrowania kart telefonicznych? Wiadomo – terroryzm. Na wszystko jest jakieś wytłumaczenie i ludzie to akceptują.

 Technika gotowanej żaby.

KOMENTARZE

 • Oczywista oczywistość...
  ...ale wytłumacz to takiemu głąbowi z warszawki?:))ludzie kochają swoje słodkie niewolnictwo...
  ...nie wszystko stracone ...zawsze zostanie barter...
 • @trybeus 17:22:24
  Auta barterowo nie zatankujesz, niestety.
  Chyba, że ajent stacji lubi... :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:27:15
  co nie zatankujesz? Człowiek nie wielbłąd napić się musi ...tankuję za wartość 200 zeta... płacę czterema butelkami śliwowicy:))...prosto i wygodnie:)
 • @trybeus 17:33:18
  A jak trafisz na abstynenta?
  Albo wprowadzą prohibicję?

  Jesteśmy ugotowani, tryb, tylko jeszcze o tym nie wiemy.
 • Kryptowaluty
  No to należy przejść na bitcoiny. Kryptowaluty mają wszystkie zalety złota, gotówki i waluty fiducjarnej, nie mając wad tych rodzajów pieniądza. Kryptowalut państwo nie da rady zlikwidować.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:39:27
  przecież wiesz, że tzw banknoty też są umowne...ktoś się umawia, że 100 zł teraz jest warte dniówkę chłopa, a potem się znów umawia, że warte już tylko pół dniówki chłopa...pierdolić gotówkę to też fikcja...zatankuję za 200 zeta, facet abstynent, no to w takim razie zaproponuję odrobienie w polu, ogródku...dwie dniówki:)) zawsze też można się przemieszczać konno...na wszystko jest sposób, nie można się załamywać...kto się chce niewolić jego wola, ja się tak łatwo nie dam wyruchać...
 • @GPS 18:04:20
  Miałeś w ręku kiedyś tego Bitcoina?
  Jest wiele sytuacji życiowych gdzie lepsza jest gotówka. tak jest skonstruowana ludzka psychika. Kiedyś to były muszelki, kamyczki czy co tam jeszcze a teraz kawałki papieru. Ale ciągle coś co możesz dotknąć.
 • @trybeus 18:10:13
  Podziwiam Twój optymizm i wolę walki :)

  Pewnie, że jakoś można żyć tylko co to za życie? (jak teściowa żyje :)
  Po co jednak mamy cofać się o tysiące lat? Najistotniejsze, moim zdaniem jest to, że takie zmiany nie są podyktowane dobrem ludzi a wręcz odwrotnie. Pytanie brzmi - co jeszcze się za tym kryje?
 • Tragedia
  A czym Rosjanie i Ukraińcy będą płacić łapówki?

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1601549,1,najbardziej-skorumpowane-kraje-na-swiecie.read
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:23:18
  Twoje fobie i przyzwyczajenie nie mają tu nic do rzeczy. Ja Ci tylko odpowiadam, że jak władza zlikwiduje gotówkę, to nic wielkiego się nie stanie, bo zastąpią ją kryptowaluty, które mają wszystkie zalety gotówki, plus kilka dodatkowych. Żaden bank, ani władza, nie będą wiedzieć jak ludzie handlują przy użyciu kryptowalut. A jak lubisz sobie w ręku coś miętolić, to sobie kamyczki pomiętolisz - albo smartfon, którym zapłacisz w bitcoinie.
 • @Talbot 18:47:09
  Bitcoinem dużo bezpieczniej można płacić łapówki. Mało tego - bitcoinem możemy opłacić gestapowca w więzieniu, by nas wypuścił. Gotówką, się nie da, bo ją nam i tak zarekwirują.
 • @GPS 19:21:24
  //bitcoinem możemy opłacić gestapowca w więzieniu//

  jeśli ci dadzą dostęp do sieci...w przeciwnym razie pozostanie ci tylko bity koń:))do pomiętolenia:))
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 19:44:41
  Deus Kosmadeus...ty to potrafisz skutecznie rozpierdolić dyskusję...masz rodzinę w Londynie, kuzyna Józia może?
 • @trybeus 19:53:01
  ...mam na myśli te obrazki...
 • @trybeus 19:51:20
  Gestapowiec da mi swój telefon, a ja mu z niego zapłacę za uwolnienie. Gdy mam zakopane złoto w ogródku, to logistyka takiej łapówki będzie wielokroć trudniejsza i bardziej ryzykowna.
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 19:44:41
  Nie znasz się. Nikt nie ma kluczy do wszystkich kodów. Nie radzę używać słów, których się nie rozumie.
 • @GPS 20:02:18
  ...i myślisz, że klawisz na tyle ci zaufa i się podłoży...podaruje ci swój telefon, abyś w nim gmerał?:))...nie podstawi się, bo klawisz dostaje wypłatę na konto i nie może przejeść więcej "dóbr materialnych" ...prawnie poza kontem jego świat finansowy nie istnieje...

  poza tym jak byś miał zapłacić gospodyni za jajka? Musi se kupić czytnik:))))Jestem przekonany, że bitkoń jest bardziej kontrolowany niż inne waluty dając plebsowi sztuczne poczucie alternatywy...
 • Ważny temat
  poruszyłeś robią wszystko żeby nas jeszcze bardziej kontrolować i jeszcze skuteczniej doić z kasy.
 • Cashless India made in USA...
  http://ram.neon24.pl/post/136394,cashless-india-made-in-usa-czyli-powrot-handlu-wymiennego

  (...)

  Co jest rzeczą wiadomą - plan totalnej dominacji tego rodzaju posiada swych gorliwych wspólników w systemie kredytowym i finansowym, ponieważ pojawi się możliwość wyegzekwowania prowizji z każdej, najmniejszej nawet transakcji – które wszystkie razem wymykały się do tej pory haraczowi bankowemu, a na których można będzie zarobić miliardy.


  Jednakże jeszcze silniejszym bodźcem w tym kierunku jest fakt, że w społeczeństwie bezgotówkowym – upadłość banków staje się niewidoczna, tak podstawowa niewypłacalność banków, które tworzą pieniądz z zadłużenia, tj. z niczego, jak i upadłość banków zrujnowanych za sprawą złych kredytów, udzelonych pociotkom, przyjaciołóm i wspólnikom.


  W ten sposób nie będzie już więcej możliwa panika bankowa, wraz z ustawianiem się klientów w kolejkach do okienek kasowych w bankach. W najwyższym stopniu przestępcze operacje finansowe pozostaną bezkarne, a banki centralne bedą wspomagać je kwotami wręcz upiornie nieograniczonymi.


  Wszyscy zarządzający wymką się całkowicie spod kontroli społeczeństwa.


  (...)
 • ICANN
  http://ram.neon24.pl/post/135637,oligarchowie-technokraci-przejmuja-internet

  http://ram.neon24.pl/post/134274,satelity-europejskie-tedy-isis-przenosi-terror-do-internetu
 • Autorze, troche tak i troche nie
  Bo ja korzystam z karty, jednak nie niewolniczo.

  Podam przyklad. Acha, ale zanim to zrobie, zaznacze, ze nie mam karty kredytowej (!!!), czyli wydaje TYLKO tyle ile mam na koncie tym do wydatkow, a nie tym oszczednosciowym!

  Karte stosuje do tego, by wyplacac gotowke w bankomatach.

  Bankomatow nie ma wszedzie, na przyklad na moim osiedlu nie ma, ale moge zrobic proste zakupy, np. kupic gume do zucia i w sklepie, lub na stacji benzynowej i moge wyplacic tam gotowke z karty (male kwoty, zaleznie ile gotowki sklep, stacja benzynowa ma w kasach).
  Innymi slowy, sklep..., sluzy jako nimi bankomat.

  Czy tak jest w Polsce nie wiem.

  Kiedy natomiast przyjezdzam do Polski, nie biore gotowki norweskiej, lecz w bankomatach na lotnisku wyplacam polska walute, taka powiedzmy podstawowa, a potem w Polsce ide do minibankow/bankomatow i wyplacam gotowke!


  Troche od tematu, jednak na temat. Kiedy w Norwegii wyplacam z konta w minibankach/bankomatach moge sprawdzic stan konta.

  W Polsce to (dla mnie) jest niemozliwe. Byc moze tak samo jest to niemozliwe dla Polakow poza granicami Polski.

  Karty sa nawet te, ktora ja sie posluguje sa przede wszystkim niebezpieczne przede wszystkim dla nas, poniewaz kiedy placimy karta i nie zachowujemy kwitkow, z kazdego zakupu, moze dojsc, ze nie pamietamy ile juz wydalismy pieniedzy..., i jesli poslugujemy sie karta kredytowa, wtedy bezwiednie wpadniemy w dlugi.

  I jeszcze jedna uwaga na temat kart.

  Sa inne jeszcze niebezpieczenstwa, ktore odczulam na wlasnej skorze.

  Moj maz byl w pracy (2 tyg. na platformie), wiec ja z synami postanowilismy pojechac do Turcji, by zwiedzic Turcje.
  Chobby mojego mlodszego syna to historia, ruiny starych kultur...

  Wiec jak zwykle mialam ze soba karte NIE kredytowa, moj maz z naszego konta wplacil na ta karte pewna sume pieniedzy, ale okazalo sie, ze pracownik banku przelewajac pieniadze, cos zle klawiatura wcisnal i choc pieniadze na karcie (koncie) byly, moja karte on zablokowal, nie moglam nawet wody na lotnisku kupic!

  Cale szczescie, ze moj starszy syn byl i placil on swoja karta!

  Oczywiscie, gdyby nie bylo mojego strszego syna zwrocilabym sie do Ambasady norweskiej i sprawa bylaby zalatwiona od reki, ale nie jechalismy do Turcji, by jechac do Ambasady norweskiej, lecz ogladac historie, ogladac Turcje...

  Inna zupelnie rzecz wydarzyla mi sie w Polsce. Otoz cos tam rodzicom kupowalam w Polsce w Media Mark i jakos moj portfel przypadkowo wyladowal nad czyms co jest w pwenych kasach, a jest to cos, co ja laik nazywam rozmagneczywiaczem karty bankowej.

  Przypuszczalnie pozylam tobebke, a byc moze cala torebke tam, gdzie nie powinnam i w jednej sekundzie moja karta byla bezurzyteczna.

  Musialaam dzwonic do banku w Norwegii i przelano pieniadze z konta mojego na konto syna.

  Jednak karta bankowa to nie jest znakiem bestii.
  Cos innego jest.

  Jednak zgadzam sie ze sceptykami kart.
 • @GPS 18:04:20
  wystarczy że że "żond" ogłosi że kryptowaluty sa nielegalne i g. zrobisz. pomijam sytuacje że sieć może przestać działać np w wyniku użycia broni emp.
 • jeszcze rok temu
  można było inwestować w sztabki złota ale po nastaniu dojnej zmiany transakcje tego typu są rejestrowane :/ w sumie na ciężkie czasy najlepiej zaopatrzyć się w kałacha :) kaliber 5,45 to dobra "waluta" w każdych czasach :D
 • @GPS 19:21:24
  zakładając że będziesz miał we więzieniu smartfona i dostęp do sieci...
 • @Bara-bar 21:06:00
  Co innego mieć kartę i MÓC ją używać a co innego MUSIEĆ.
  To jest zasadnicza różnica.
 • @GPS 20:02:18
  //Gestapowiec da mi swój telefon, a ja mu z niego zapłacę za uwolnienie.//

  Grzesiu, pomyśl chwilę.
  Właśnie m.in po to, żebyś nie mógł dać łapówki "gestapowcowi" likwiduje się gotówkę. Jeśli Twoja żona da mu sztabkę twojego złota to nikt najprawdopodobniej się nie dowie. Operacja bezgotówkowa zostanie zarejestrowana a konta takich osób jak ten "gestapowiec" będą monitorowane bardzo uważnie.
  Obawiam się, że będziesz siedział dalej :)

  To oczywiste, że są dobre strony tego rozwiązania (korupcja, nielegalne transakcje itp) ale to chyba zbyt wielka cena za naszą wolność.

  A jak będziesz chciał kupić trochę zioła? :)
 • @RAM 20:39:14
  To jest na temat.
  Obawiam się, ze ten lin tylko Tobie się przyda :)

  https://comedonchisciotte.org/in-che-modo-lindia-e-diventata-cavia-di-bill-gates-si-tratta-di-cospirazione-sono-riportate-le-parole-dei-principali-attori-dellillecito/
 • @GPS 19:18:49
  Poczytaj sobie. To jest przedsmak problemu.
  http://norberthaering.de/en/32-english/news/784-gates-india-demonetization%2021.02.2017
 • @trybeus 20:18:43
  Zalecam się dowiedzieć, a nie być przekonanym.
 • @czerwony baron 21:06:01
  > wystarczy że że "żond" ogłosi że kryptowaluty sa nielegalne i g. zrobisz.

  Odwrotnie: rząd gówno zrobi. Po pierwsze nie jest w stanie sensownie sformułować takiego zakazu, a po drugie nie jest w stanie go wyegzekwować.
 • @czerwony baron 21:11:01
  > zakładając że będziesz miał we więzieniu smartfona i dostęp do sieci...

  A złoto albo gotówkę będę mieć? Bitcoinem mogę zapłacić z telefonu gestapowca.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:21:28
  Nikt nie jest w stanie monitorować konta gestapowca, bo nikt nie jest w stanie powiązać konta z osobą. Gestapowiec może sobie założyć konto 5 minut przed przyjęciem łapówki, dać mi telefon, ja mu z mojego konta przegram łapówkę na to jego nowe, on na poczekaniu sprawdzi wpływ łapówki i na poczekaniu mnie wypuście - a potem sobie za to kupi samochód w salonie. I nikt nie będzie wiedział co to za transakcje. Jest to wielokroć łatwiejsze i bezpieczniejsze niż gotówka czy złoto. By zapłacić złotem czy gotówką, muszę mieć jakąś zaufaną żonę, czy wujka. I jeszcze muszę ufać gestapowcowi - bo może złoto od żony weźmie, a mnie zabije. Bitcoinem mogę mu zapłacić w momencie uwolnienia.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:21:28
  Demonetyzacja sposobem na wojnę TOTALNĄ?

  Pomyślmy o takim scenariuszu:
  - by płacić, MUSIMY użyć "karty" / "znamienia Bestii",
  - od strony AKCEPTUJĄCEJ taką płatność, musi nastąpić połączenie z "AKCEPTANTEM" (Visa, Mastercard), KTÓRĘDY?
  - siecią komórkową / Internetem (też może bezprzewodowym).

  I teraz "grupa wyznawców religii POkoju" WYSADZA kilka MSC (Mobile Switching Centre, globalna centrala danego operatora komórkowego, są zawsze co najmniej 2), albo "punkt interchange" sieci Internet (PL-IX w Marriottcie w Wwie dla przykładu).

  Po 9.11 były analizy, że by sparaliżować WIĘKSZOŚĆ USSA wystarczyłoby... przeciąć wiązkę światłowodów na jednym z mostów. Bo "akurat tam" było ich wiele, mimo pozornej nadmiarowości...

  I co? UPS! NIC nie można kupić / sprzedać na mniejszym lub większym obszarze... Komórki kaputt, służba zdrowia kaputt, energetyka...

  A co wtedy? Wojna domowa? Chaos?
 • @laurentp 22:04:25
  //A co wtedy? Wojna domowa? Chaos?//

  Chyba sam sobie odpowiedziałeś :)
  Nie na darmo na obecną sytuację używa się określenia "imperium chaosu". Obecnie prowadzone wojny nie są po to, żeby je wygrywać tylko po to, żeby trwały.

  A żeby sparaliżować USA starczy 5 bombek i zostają bez prądu.
 • @GPS 22:01:50
  Cały czas zakładasz, że wszystko będzie po staremu i będą smartfony tak jak dziś i internet... O naiwności ludzka...
  Są państwa, które już dziś potrafią skutecznie filtrować internet i robią to.
 • @laurentp 22:04:25
  Nawet jakby zbombardować 90% centrów telefonii komórkowej i 90% światłowodów w okolicy, to Internet nadal będzie działał. To tylko spowoduje chwilowy (może nawet kilka dni) brak dostępu do Sieci w danym sklepie czy stacji benzynowej, ale nie sparaliżuje całej Sieci. W Syrii, na zachodniej Ukrainie, na terenach objętych działaniami wojennymi, Internet działa. Sieci komórkowe działają nawet w Somalii.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:28:51
  Nie zakładam, że wszystko będzie działać jak dziś. Wiem, że Internet będzie działał w czasie dowolnej zawieruchy. Jedynie globalna wojną atomowa może skutecznie zniszczyć Sieć. Ale wtedy i wszelka gotówka przestanie działać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:27:07
  > A żeby sparaliżować USA starczy 5 bombek i zostają bez prądu.

  Nawet jeśli wysadzą wszystkie elektrownie w USA, to Internet będzie nadal działać. By działał komputer oraz nadajnik i odbiornik wystarczy kilka baterii słonecznych, albo jeden rowerzysta.
 • @GPS 22:36:45
  //albo jeden rowerzysta.//

  Gdyby z tego "pedałowania" co teraz odchodzi można było mieć tę całą energię w sieci... :)

  Technicznie pewnie masz rację to Ty jesteś specjalista magik od tych klocków. Tylko zwróć uwagę na to, że jednak można w sieci robić różne sztuczki i Ty wiesz lepiej ode mnie jakie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:13:30
  ''Co innego mieć kartę i MÓC ją używać a co innego MUSIEĆ.
  To jest zasadnicza różnica.''
  //

  Czy jest przymus uzywania karty?

  Albo czy myslisz, ze w orzyszloscie bedzie taki przymus?
 • @Bara-bar 23:48:35
  A Ty w ogóle czytałaś moją notkę? :)
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 22:30:51
  To nie jest znak bestii konca czasow, choc jest bardzo blisko.

  Nie o to chodzi w Apokalipsie.

  Najpierw odpowiedz sobie na pytanie kto jest ta ostatnia bestia, bo jest ona niepodobna do wczesniejszych, a tych bylo kilka i co one czynily?

  No wezmy na ten przyklad Rzym.

  Czy Rzym TYLKO ryjnowal i NIC nie budowal?

  Mamy ruiny, wiele ruin, chocby Aspendos w Turcji!

  Rzym byl bestia, ale nie ta ostatnia bestia, ta bestia konca czasow.

  Pisal o niej Prorok Daniel w Dan.11, szczegolnie wers 38, i pisze o niej w Apokalipsie!

  '' (11) A Bestia, która była i nie ma jej, i ona jest ósmym, a jest spośród siedmiu i zdąża na zagładę.'' (Ap.17:11)

  To chyba najwazniejszy wers.

  Ta bestia NISZCZY wszystko na swej drodze i wielu jej pomaga, albo wiednie (znak bestii na czole), albo bezwiednie (znamie bestii na reku)!

  Kto niszczy wszystyko na swej drodze? Bo jest taka jest ta ostatnia bestia i ona jest osma, SPOSROD siedmiu!!!

  Oni (ta bestia) sa wszedzie, na calym swiecie...

  Ja wiem, zyjemy w czasie globalizacjii, wiec trudno sie polapac.

  Napisano:

  ''(16) A kiedy ktoś zwraca się do Pana, zasłona opada.'' (2 Kor.3:16)

  Zwroc sie do Niego, bo ja nie mam zadnego prawa Go nikomu zastepowac, a On da ci zrozumienie, zerwie zaslone, ktora wszyscy mamy na oczach, i wtedy Pismo stanie sie jasne...

  Pozdrawiam!
 • Karty kredytowe to dobra rzecz.Kupuje na karte co sie tylko da.
  Dzien przed terminem w banku wszystko splacam.Place wiec 0% a obracam bankowymi pieniedzmi zanim je wydam.Na dodatek ta karta to tzw "cash builder", co kwartal przysylaja mi czeka na jakies $150.Chyba nie za bardzo mnie lubia w tym banku.
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 23:01:24
  //-- NARAZIE ROZSYPUJĄ PRZYNĘTĘ, SIECI i HAKI SZARPNĄ i je zadrą do góry W ODPOWIEDNIM DLA SIEBIE MOMENCIE//

  W samej rzeczy! - zdanie prawdziwe

  Oni- wiesz kim są?
  Kto ustawia bieg wydarzeń na świecie, rządy, wojny, wiedzę , pieniądz, globalną kontrolę, kto zarządza imperium chciwości i strachu ......?
  pozdrawiam
 • Morawiecki "szczytuje"
  //...Wskazał, że dyskusja podczas spotkania G20 dotyczyła też włączenia do systemu finansowego osób, które są na jego marginesie. – Nasze projekty „cashless i paperless”, czyli Polska bez gotówki i Polska bez papieru szły dokładnie w kierunku tym, który jest ujęty w konkluzjach – powiedział.//

  Czyli jest coś na rzeczy...
 • @GPS 22:36:45
  "Nawet jeśli wysadzą wszystkie elektrownie w USA, to Internet będzie nadal działać. By działał komputer oraz nadajnik i odbiornik wystarczy kilka baterii słonecznych, albo jeden rowerzysta."

  Tak i na tym internecie od rowerzysty będziesz mógł co najwyżej pograć w pasjansa lub cymbergaja i to wszystko.

  Internet to przede wszystkim serwery.Wystarczą małe ładunki magnetyczne lub silne wybuchy na słońcu i cały internet idzie w pizdu.Bez serwerów internet nie istnieje.
 • @GPS 22:31:43
  Nie "90%" TYLKO 2 MSC, co tłumaczyłem...
  Tam widać niszczyli wieże, bo widoczne, a ciapaki głupie...
 • @GPS 22:34:05
  Mylisz się, sieć jest chora, "poprzerastana" zależnościami.

  Ostatnio "ktoś" dostawcę cloud Amazona zaatakował, i pół sieci padło...
 • @matterhorn 13:49:36
  Serwery internetowe spokojnie pójdą na Raspberry Pi. A w razie kataklizmu typu wybuch na Słońcu, można je szybko wymienić na nowe. A w stanie kataklizmu na taką skalę, że zostaną zniszczone wszystkie elektrownie, to gotówka też przestanie działać.
 • @laurentp 13:59:48
  Konkretną firmę, jej serwery, w tym banki, można zaatakować i zniszczyć. Ale bitcoina się nie da. Karty płatnicze mają jakieś centrum, mają bank, który je obsługuje. Bitcoin żadnego centralnego zarządcy nie ma. Więc bitcoin jest lepszy niż gotówka.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:07:43
  Bitcoin jest odporny na wszelkie sztuczki. Można co najwyżej komuś, czy nawet wielu ludziom, ukraść ich portfele bitcoinowe, ale całego systemu zniszczyć się nie da. Nie twierdzę, że to jest system idealny - takiego nie ma. Ja tylko twierdzę, że bitcoin jest lepszy niż gotówka. By zniszczyć bitcoin, trzeba by zniszczyć cały Internet. Ale wtedy tym bardziej i szybciej gotówka wszelkich walut fiducjarnych przestanie być pieniądzem. Każda obecna waluta fiducjarna może zostać zniszczona bez żadnego kataklizmu naturalnego czy wojny, a bitcoin nie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:21:28
  > A jak będziesz chciał kupić trochę zioła? :)

  To bezpieczniej będzie kupić bitcoinem niż za gotówkę. Wielokroć łatwiej jest udowodnić płatność gotówką (odciski palców, kamery, numery seryjne banknotów etc.) niż transakcję kryptowalutą.
 • @GPS 17:59:25
  Zamiast tak cedzić po kawałku to usiądź i napisz konkretną notkę o tym bitym koniu.
  Tylko tak, żebym ja też zrozumiał :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:28:50
  Proszę bardzo:
  http://gps65.salon24.pl/519358,kryptowaluta
  http://gps65.salon24.pl/562936,bitykon
  http://gps65.salon24.pl/619839,bitcoin-argumenty-za-i-przeciw
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:28:50
  To też warto przeczytać: http://www.koc.pl/wp/?p=8138
 • .
  Wirualne pieniadze sa potrzebne po to, by można było wyznaczyć dla nich "date ważności" - bedziesz mógł wydać zarobione pieniadze, w formie impulsów elektronicznych, ale masz na to np. tylko miesiąc czasu. Jesli ich w tym czasie nie wydasz, te środki znikają z konta, tracą "date ważności" . Wydawać pieniadze bedzie można tylko z własnego "konta" (chipa). Jesli ktos nie jest wpiety do systemu i nie posiada "konta" (chipa) nie moze za nic płacić, nie moze kupować żywności, płacić za mieszkanie, za opiekę medyczna. Wysokie transakcje bedą rejestrowane. Wymiana barterowa bedzie zakazana, i surowo karana. W ten sposób kazdy bedzie uzależniony od swojego stanowiska pracy, gdzie wsród szmat i w zgięciu bedzie wypracowywał dla siebie comiesięczna michę. Nie bedzie można tych środków oszczędzać, nie bedzie ich można zostawiać w spadku i dziedziczyć. Kolejne pokolenia bedą znały juz tylko nowy system, o starym słysząc tylko jakies legendy z opowiadań dziadków.
 • fajny temat podjęliście..
  ..ja jednak skłaniam się ku Trybeusowi; czyli barter, chociaż śliwowicę zastąpiłbym fajkami .. może kto co lubi.. ale śliwowicę można poddać inflacji dodając wody.. z fajkami ciężej ;)

  W Kanadzie kilkanaście lat temu byłem świadkiem traktowania papierosów - sztang/paczek jako równowartość pieniądza przy płaceniu za towary nielegalne.. Napady na sklepy oraz stacje benzynowe były skupione na gotówce i fajkach właśnie.. alkohol kradli tylko na własny użytek po udanej akcji.. Dwa konkurencyjne gangi tak robiły, myślę, że ma to swe podstawy w więziennej subkulturze, gdzie papierosy są podstawowym pieniądzem..

  Bitcoin fajki nie zastąpi przy małych transakcjach.. a duże są monitorowane..

  Reasumując, lepsze są tylko krwawe diamenty.. tylko odbyt boli :(
 • @wk..ny 12:28:11
  ..chociaż w Kanadzie kolega chodził do więzienia weekendowo, w tygodniu kurator i praca.. potrafił zmieścić 20 fajek i zapalniczkę.. nie odważyłem się zapytać jak/dla czego.. ale paczkę w kondomie widziałem i swoje wiem :(
  Paczka kosztowała wtedy 12$ i miała wartość 10$.. pewnie, aby głupie czarnuchy mogły szybciej liczyć, hehe
 • @wk..ny 12:38:57
  ..no i wtedy zostałem rasistą, ksenofobem, nacjonalistą..
  potwierdziło się, że potomkowie niewolników, którzy dali się złapać w sieci na swoim terenie, nie są zdolni do myślenia innego niż dziesiętnego (10$+10$, albo 10$ * X).. W zasadzie, można to przełożyć na Polskę i Polaków..
  potomkowie bohaterów przegranych bitew nigdy nie wygrają?? :(
  Socjologiem nie jestem.. ale raczej mam rację, dla tego jestem Socjopatą z wyboru :)))
 • @wk..ny 12:45:11
  "Problemy na lotniskach z wniesieniem butelki wody na pokład samolotu? Wiadomo – terroryzm zawinił. To nic, że taka sama butelka po odprawie kosztuje kilka razy więcej…"

  Fatalny argument. Więcej szkody niż dobra czyni. Podobnie jak argumentowanie JKM w sprawie zapinania pasów.

  Tylko nałogowiec używa tego typu argumentów.

  Normalny człowiek lecąc samolotem albo godzi się na 3-godzinny post od alkoholu, albo wsadza flachę w walizkę i wyciąga na lotnisku docelowym, jeśli szkoda mu kupować promili wg cen lokalnych.

  Co do pozostałej argumentacji: zgoda. Eliminacja gotówki zapewnia kontrolę.

  Potem wystarczy, gdy KONTROLER wklepie, gdzie trzeba PESEL badanego delikwenta i widać, jak na dłoni, co ile gdzie i na co delikwent wydaje, a nawet kiedy dysponuje większą gotówką (co już jest naruszeniem prywatności).

  I już się takiego gościa popiera (media mamy niepolskie przecież) i na polityka rychtowani są alkoholicy, dziwkarze, zadłużeni i alimenciarze.
  Po to, by posłów (ministrów, premierów) w odpowiednim momencie móc przyszachować.

  I dlatego mamy Polskę, jaką mamy.

  Waluta fizyczna jest atrybutem wolności.
  Podobnie jak i wymiana bezgotówkowa.

  Pierwszym (nieuprawnionym) zamachem na wolność jednostki było opodatkowanie usług barterowych.

  Wskutek tego Kowalski w Polsce nie może legalnie naprawić sąsiadowi kranu, a ten w zamian za to nie może mu podrasować komputera. Za to należy się podatek. Ba, można narazić się na sankcje finansowe ze strony Urzędu Skarbowego.

  To jest chore. Jedynym celem tego typu dzialań jest chęć zasilenia kiesy państwa. Innego uzasadnienia nie ma.
 • @maharaja 10:27:48
  //Normalny człowiek lecąc samolotem albo godzi się na 3-godzinny post od alkoholu, albo wsadza flachę w walizkę//

  A kto tu mówi o alkoholu?
  Wyraźnie napisałem "woda". Masz problem z czytaniem?
 • RFID TO ZBRODNIA PRZECIWKO LUDZKOŚCI
  https://images82.fotosik.pl/437/fd4f4fcfee10e4fd.jpg
 • Technologia RFID to zbrodnia przeciwko ludzkości
  Cytat z przemówienia Bergoglio:


  „Uważnie badaliśmy Pismo Święte i mogę jednoznacznie powiedzieć, że nie ma w nim niczego co by chociaż trochę wzmiankowało, że chipy RFID, z jakiegokolwiek punktu widzenia, są satanistyczne. Wręcz przeciwnie, te technologie są błogosławieństwem samego Boga dane ludzkości w celu rozwiązania licznych problemów świata”.

  https://boskaenergia.blogspot.com/2017/03/technologia-rfid-zbrodnia-przeciwko.html
 • Jaki jest cel chipizacji?
  https://youtu.be/wkUVu7MRUM4
 • @trybeus 20:18:43
  Bitcoinowi naiwniacy sa tak samo ciemni jak tabuny wiezione w czasie wojny na rzeź, które były pewne, ze jadą na wycieczkę. Nie lubię głupio-mądrych

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

więcej