Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
412 postów 14291 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Oprócz mojego mistrza, Mahatmy Ghandiego, Mistrza od zawsze, szanuję i modlę się za Józefa Jerzego Kukuczkę. Pierwszy to Mistrz walki bez przemocy a drugi to największy wyczynowiec jakiego Polska wydała.

Rozpad Ukrainy czyli na złość babci odmrozimy sobie uszy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli dojdzie do rozpadu Ukrainy to naszym bezpośrednim sąsiadem nie będą pokojowo nastawieni mieszkańcy Donbasu, Mariupola czy Odessy ale najgorsza, banderowska swołocz.

Zauważyłem ostatnio, że nasze media oszczędzają nam wieści z "wojny" ukraińsko-rosyjskiej w Donbasie. Jeśli już coś tam bekną to tak raczej półgębkiem i tak, żeby nie powiedzieć zbyt wiele. A dzieje się wiele.

  Dwa ważne wydarzenia z ostatnich dni to uznanie przez Rosję paszportów i innych dokumentów wydawanych przez władze separatystycznych republik oraz nacjonalizacja przemysłu w tych republikach. Co to oznacza w praktyce? Oznacza ni mniej ni więcej, że rozpad tworu, zwanego Ukrainą mocno przyspieszył. Przyspieszenie działań ze strony republik ludowych Donbasu nastąpiło w efekcie nowych, zmasowanych ataków nazistowskich band, zwanych dla niepoznaki "batalionami ochotniczymi".

 W rzeczywistości z Donbasem nie walczy (jak próbuje się wmówić Polakom) ukraińska, regularna armia tylko sponsorowane przez oligarchów oddziały ukraińskich nazistów i zwykłych najemników. Żeby było ciekawiej to kijowska junta nie ma praktycznie żadnego wpływu na te "ochotnicze" bataliony. A to właśnie dowódcy tych nazistowskich oddziałów wpadli na genialny pomysł, żeby zablokować tory kolejowe, którymi transportowany jest (a raczej był) z Donbasu węgiel i antracyt, niezbędny do funkcjonowania przemysłu na pozostałym obszarze Ukrainy. Już dziś straty tym spowodowane liczone są w miliardach dolarów. I to w sytuacji gdy Poroszenko żebrze o jeden miliard pożyczki na Zachodzie.

 W sumie jest rzeczą logiczną, że skoro Ukraińcy nie chcą węgla z Donbasu to niech idą na szczaw. Donbas jakoś sobie z tym fantem poradzi i będzie wysyłał poprzez Rosję swoje towary w świat. Jeśli dołożymy do tego inny kwiatek w postaci wprowadzenia rubla jako jedynej waluty na terenie zbuntowanych republik to będziemy mieli kompletny obraz sytuacji.

 Z tym rublem to też ciekawa sprawa, junta w Kijowie od początku konfliktu nie płaci ani hrywny rencistom i emerytom w Donbasie. Nie płaci policjantom, nauczycielom, pielęgniarkom i w ogóle całej budżetówce. Jeśli przyjąć narrację kijowskiej junty, że ruchawka w Donbasie jest efektem agresji Rosji, przeprowadzonej przez "zielone ludziki" Putina to co zawinili emeryci i renciści? Jeśli ktoś ma choć trochę zdrowego rozsądku to szybko zauważy, że to nie jest walka z "zielonymi ludzikami" tylko z własnymi obywatelami, którzy walczą o swoje podstawowe prawa obywatelskie, w tym przede wszystkim do prawa używania języka ojczystego. Ten prosty fakt rozumiały nawet Dzieci Wrzesińskie, które zbuntowały się przeciwko germanizacji. No ale może doczekaliśmy takich czasów, że germanizacja jest zła a ukrainizacja dobra?

 

 Wbrew pozorom jednak, sytuacja na Ukrainie nie jest wcale taka prosta jak usiłują to przedstawiać media. Trwa podziemna wojna między oligarchami, którzy tak jak Radziwiłłowie w czasie Potopu chcą wyrwać jak największy "postaw sukna". Toczy się także inna wojna - junty Poroszenki z ukronazistami. Poroszence, który cały czas czuje się jeszcze namaszczony przez swoich amerykańskich i europejskich mocodawców ukraińscy naziści spod znaku Bandery byli potrzebni i choć teraz działają ewidentnie na szkodę upadającego państwa są potrzebni nadal. Należy jednak przypomnieć, że środowiska, które patronują kultowi Bandery nie są z terytorium Ukrainy. To banderowscy naziści, zbrodniarze wojenni, którzy po wojnie znaleźli bezpieczne przytulisko i wsparcie finansowe w USA i Kanadzie.

 

 Taka sytuacja prowadzi tylko do jednego - dezintegracji i całkowitego rozpadu Ukrainy. Wygląda na to, że taki jest obecnie plan. Majdan i pucz rządowy miał w swoim pierwotnym zamierzeniu sprowokowanie Rosji i po to, jak sama przyznała Victoria Nuland, Departament Stanu USA, CIA i Soros wyłożyli ponad 5 miliardów dolarów. Rosji nie udało się sprowokować, co więcej - w sposób bezkrwawy i w świetle prawa międzynarodowego całkowicie legalny, przejęła Krym. Czyżby rozczłonkowanie Ukrainy było planem B czy jest kontynuacją planu głównego?

 Dla Polski taki scenariusz jest bardzo niebezpieczny, czego zdają się (albo udają) nie dostrzegać polskie władze. Jeśli dojdzie do rozpadu Ukrainy to naszym bezpośrednim sąsiadem nie będą pokojowo nastawieni mieszkańcy Donbasu, Mariupola czy Odessy ale najgorsza, banderowska swołocz, która zamieszkuje tereny zachodniej Ukrainy i marzy o granicy na Sanie. Już teraz mamy ok. 2 mln Ukraińców na naszym terytorium i zanosi się na więcej. Przez granicę polsko-ukraińską idą duże transporty broni. Pytanie - dla kogo są przeznaczone?

 Paniką wzbudzaną w Polakach, jakoby Rosja tylko czekała aby nas najechać próbuje się przykryć realne zagrożenie. Kraje wyszechradzkie, którym Polska tak gorliwie chce "liderować" mają lepsze rozeznanie sytuacji i lepiej dbają o własne narodowe interesy. Od nich powinni uczyć się polityki a przede wszystkim dbania o polskie, narodowe interesy, Kaczyński, Duda, Waszczykowski i Macierewicz. Póki co to chowanie się za amerykańską flagą uważają za szczyt roztropności i patriotyzmu. Historia jednak uczy, że taka "bohaterska" postawa kończy się Zaleszczykami a my zostaniemy sami z piwem, który oni nawarzyli.

 

KOMENTARZE

 • Co na to .....
  //Zauważyłem ostatnio, że nasze media oszczędzają nam wieści z "wojny" ukraińsko-rosyjskiej w Donbasie.//

  Pan Z.Białas i ......Lorenco
  Obijają się 8-)))))

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/137155,co-sie-dzieje-w-rosji-i-na-ukrainie-23-02-2017
 • @Husky 14:44:32
  Jak nie masz nic do powiedzenia to sobie oszczędź.
  Wiem, że to temat dla ciebie bolesny bo wali bezpośrednio w PiSiorską i POwską bandę a ty nie możesz nic mądrego wymyślić na ich obronę. Przykro mi :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:47:57
  //Jakiś czas temu długo rozmawiałem z prezydentem Poroszenką i powiedziałem mu wprost: z Banderą do Europy nie wejdziecie, trzeba wybrać - albo integracja z Zachodem i odrzucenie tradycji UPA, albo Wschód i wszystko, co się z nim wiąże. Wiem, że taki sam przekaz popłynął do niego od pana prezydenta Andrzeja Dudy. Społeczeństwo ukraińskie, politycy ukraińscy stoją przed taką właśnie alternatywą. Nie można prowadzić polityki w oderwaniu od rzeczywistości, a ona wygląda tak, jak powiedziałem panu Poroszence - mówił prezes rządzącego ugrupowania.
   
  Kaczyński zastrzegł jednocześnie, że nie zdziwiłby się, gdyby "część środowisk probanderowskich była wręcz finansowana i sterowana z Kremla".//
 • @Husky 14:54:34
  Pic na wodę dla polskiego odbiorcy.
  Zaraz potem Gosiewska przekazała prawdziwe stanowisko PiS:
  "„Uważamy poparcie dla Ukrainy za naszą najwyższą rację stanu, za test solidarności europejskiej w obliczu recydywy imperialnej polityki Rosji. (…)Musimy traktować to jako aksjomat w naszej polityce zagranicznej i wytyczną działań na forum unijnym i w relacjach transatlantyckich.”

  Z tym podyskutuj.
 • @Husky 14:54:34
  //Kaczyński zastrzegł jednocześnie, że nie zdziwiłby się, gdyby "część środowisk probanderowskich była wręcz finansowana i sterowana z Kremla".//

  Bzdura. W notce napisałem wyraźnie kto sponsoruje banderowców na UPAinie. I na to są dowody a nie jakieś pierdy Kaczora.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:00:40
  Czy Gosiewska to caly PIS.
 • @Husky 14:54:34
  Tu masz następnego zaprzańca pisiorskiego (nomen omen Piekło sie nazywa)

  //- Nie wyobrażam sobie, co by było, gdyby oni wyjechali – stwierdził polski ambasador w Kijowie. – To stworzyłoby wielkie problemy dla polskiej i ukraińskiej gospodarki – dodał. – Dziś Ukraina realizuje agendę asocjacji z UE. I ukraińscy migranci, którzy pracują w Polsce, są najlepszym wyrazem jej realizacji. Jest tak, gdyż systemy gospodarcze naszych krajów przystosowują się do siebie. I to, jak myślę, jest procesem nieodwracalnym, korzystnym dla stosunków dwustronnych./
  (...) Jednak w obu krajach istnieją prawicowe i marginalne ugrupowania, który wykorzystują historię jako oręż, a także sieć rosyjskich agentów. Oni wiedzą, że w Polsce stworzenie promoskiewskiej partii jest bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. Znacznie lepszym pomysłem jest poróżnienie Ukraińców i Polaków – stwierdził Piekło.//
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ambasador-rp-w-kijowie-migranci-z-ukrainy-najlepsza-opcja-dla-polski

  Z tym kretynem podyskutuj, człowiek PiS jakby nie było.
 • @Husky 15:13:11
  Oddelegowana przez posła Kaczyńskiego na odcinek banderowski. Gdyby to nie była prawdziwa linia partii to by ją odwołał.

  Kaczyński po mega wpadce na Majdanie musiał coś beknąć do Polaków.
 • Narodowe interesy różnych narodów
  "Od nich powinni uczyć się polityki a przede wszystkim dbania o narodowe interesy, Kaczyński, Duda, Waszczykowski i Macierewicz."

  Ależ oni świetnie dbają o narodowe interesy! Co nie znaczy polskie.

  Ex admin dzisiaj stwierdził:

  "Otóż mamy w Polsce rząd. Jaki mamy taki mamy, ale to nasz własny rząd."

  Owszem, mamy "nasz własny" rząd - okupacyjny.

  Dlaczego nie nazywać rzeczy po imieniu? Po co utwierdzać iluzję, że jest to rząd Polaków i działający na rzecz Polaków?
 • @Lotna 15:45:06
  Masz rację, wyraziłem się mało precyzyjnie :)
  Zaraz poprawię.
 • PiSsrael funduje leczenie hajdamakom
  Ukraińscy żołnierze będą leczyć się w państwowym ośrodku w Lądku - Zdroju

  Wczoraj /czyli 27 lutego/w nocy 27 żołnierzy rannych w walkach na wschodzie Ukrainy przyjechało na leczenie i rehabilitację do uzdrowiska w Lądku-Zdroju – informują lokalne media. W Kotlinie Kłodzkiej zostaną do połowy marca, później przyjedzie kolejna grupa.

  http://spiritolibero.neon24.pl/post/137347,rozpad-ukrainy-czyli-na-zlosc-babci-odmrozimy-sobie-uszy

  dalej w treści jest bajeczka ,że ukro-hajdamactwo "zapłaci" za pobyt.
  Czym ? Zrabowanymi pieniędzmi i organami ludzi na Donbasie ?
 • @kfakfa 16:02:18
  Akurat zapłacą, jak mi kaktus urośnie na dłoni!
  Jakby leczenie było płatne, leczyliby ich na Ukrainie - tam też są szpitale i sanatoria.
 • Ukrobandery zablokowały dziś
  tory na granicy z Rosją - utknęły tam wagony z kupionym antracytem - i ukrojaskiniowcy mają zamiar zablokować wszystkie przejazdy z Rosją.
 • tak
  Ukraina już nie istnieje, mamy tam teraz banderland, dwie republiki na wschodzie i Krym .
  Rozpęta się wewnętrzna wojna nie tylko na południowym wschodzie. Głównymi motorami tego stanu są i będą Anglosasi z marzeniami o bogactwach Rosji.

  pzdr
 • Dezintegracja Ukrainy i nie tylko Ukrainy
  Wyobrazić sobie trudno wściekłość banderowskich patriotów w reakcji na okrojenie ich terytorium o 2/3... tych samych, którzy marzą o wielkiej Ukrainie i roszczą pretensje o 19 polskich powiatów.
  Biorąc pod uwagę pro-ukrińską i antypolską politykę "naszego" rządu okupacyjnego, jego poparcie dla V kolumny ukraińskiej w Polsce, ilość Ukraińców na terenie Polski i całkowite rozłożenie Wojska Polskiego przez Ministra Wojny, ta wściekłość może się dla wielu Polaków źle skończyć, a na dodatek przyczynić się do kompletnej destabilizacji i osłabienia tych jeszcze ocalałych resztek struktur państwa polskiego.
  Pomoc obcych wojsk może być bardzo przydatna, a i wzięcie Polski pod kuratelę "dojrzałych demokracji", czyli "starszych i mądrzejszych", jedynym sposobem na ugaszenie ognia...
 • @Husky 14:54:34
  "Kaczyński zastrzegł jednocześnie, że nie zdziwiłby się, gdyby "część środowisk probanderowskich była wręcz finansowana i sterowana z Kremla".//"
  Blokady założyli deputowani Rady Najwyższej banderlandii, weterani ATO, bojówki banderowskie, aktywiści z Majdanu itp.
  Jednym z blokujących jest deputowany RN, weteran ATO, majdanowiec, Semenen Semenczenko.
  https://www.pravda.ru/image/article/4/1/0/300410.jpeg
  Jeśli pan Kaczyński uważa, że Kreml wybrałby sobie takiego agenta, to współczuję prezesowi zdziwienia.
 • @
  "Jeśli dojdzie do rozpadu Ukrainy to naszym bezpośrednim sąsiadem nie będą pokojowo nastawieni mieszkańcy Donbasu, Mariupola czy Odessy ale najgorsza, banderowska swołocz, która zamieszkuje tereny zachodniej Ukrainy i marzy o granicy na Sanie. Już teraz mamy ok. 2 mln Ukraińców na naszym terytorium i zanosi się na więcej. "

  To jest prawda co piszesz. .. ale..parę dni temu czytam, że:
  "Oczekuje się, że Ukraińcy będą mogli wjeżdżać do Unii Europejskiej bez wiz na przełomie maja lub czerwca, choć wszystko zależy teraz od przebiegu prac w Europarlamencie i na spotkaniach ministerialnych. Na decyzję o zniesieniu wiz Ukraina czeka od dziewięciu lat, bo w 2008 roku zaczęły się pierwsze rozmowy w tej sprawie. "
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,140998,title,Ukraina-coraz-blizej-zniesienia-wiz-do-UE,wid,18714747,wiadomosc.html?ticaid=118bca

  Pozostaje więc życzyć im szerokiej drogi na zachód a nam, wreszcie prawdziwie polskiego rządu. Tylko w Polsce takie rzeczy mogą się zdarzyć np po następnych wyborach :))
 • Za artykuł oczywiście 5*
  Trzeba tu jeszcze dodać, że wczoraj Zacharczenko zapowiedział zerwanie przez DRL i ŁRL wszelkich związków gospodarczych z Ukrainą i zalecił Ukrainie nauczyć się jej żyć bez energii elektrycznej i bez przychodów podatkowych od Republik.
 • @lorenco 17:49:04
  Rząd z Kijowa boi się prawdopodobnie użyć wojska wobec blokujących banderowców . Przerwanie dostaw surowców do zakładów metalurgicznych na Ukrainie może być dla tych jednostek gospodarczych wręcz śmiertelne . Prawdopodobnie takie działania maja na celu spowodowanie paniki . Ponadto wprowadzanie komisarzy do zewnętrznego zarządzania firm w Donbasie całkiem już odetnie Donbas od Ukrainy. Tutaj pojawia się pytanie : Kto jeszcze przeciąga banderowców na swoją stronę? Bo ze władze kraju nad Wisłą to już wiemy ...

  pzdr
 • @Astra - Anna Słupianek 17:05:20
  Tak, tylko że jest pewien szkopuł o czym WP nie wspomniała.
  Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego i Rady UE porozumieli się w sprawie zniesienia wiz dla obywateli Ukrainy - podaje RIA Novosti, powołując się na biuro prasowe Parlamentu Europejskiego.

  „Ukraińscy obywatele będą mogli jeździć do UE bez wizy w ramach nieformalnego porozumienia osiągniętego wczoraj przez negocjatorów z ramienia parlamentu — podkreśliło biuro prasowe. — Kiedy zmiany wejdą w życie, posiadacze paszportów biometrycznych będą mogli wjeżdżać do UE na 90 dni w okresie półrocznym w celach służbowych, turystycznych i rodzinnych".
  Jest to jednak początkowy etap osiągnięcia porozumienia. Zniesienie wiz wymaga poparcia odpowiedniej komisji Parlamentu Europejskiego, a także plenarnej sesji Parlamentu Europejskiego i na koniec — Rady UE.
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201703014933905-PE-Rada-UE-uzgodnily-zniesienie-wiz-dla-Ukraincow/
  Zatem o pracy w UE nie ma mowy i zatem u nas będą nadal pracować i nic dla nas specjalnie się nie zmieni niestety.
 • Unia tez przyspiesza...
  I ratuje jeszcze to , co można uratować. Zdarzyły sie dwie sprawy.Przyspieszono wizy dla Ukrainy.W połączonym naczyniu , Gruzini otrzymali także ruch bezwizowy. Oczywiście ze nic nie jest i nie będzie za darmo.Dwa dni po ruchu bezwizowym Gruzji( dzis rano) austriacki Minister Spraw Zagranicznych powiedzial o stworzeniu centrum dla emigrantów....właśnie w Gruzji.
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201703054962939-dlaczego-szef-msz-austria-zaproponowal-wysyac-uchodzcow-do-gruzja/
  A teraz Ukraina. Zachód maksymalnie będzie starał sie wyrwać z tych terenów tyle, co będzie służyć ich polityce.W tym także sprawy emigrantów.
  Co do Polski. Otóż Polska będzie ofiara konfliktu na Ukrainie. Zresztą już nią jest
 • @lorenco 18:01:33
  Tu jest link do Gruzji
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201703054962939-dlaczego-szef-msz-austria-zaproponowal-wysyac-uchodzcow-do-gruzja/
 • @Husky 14:54:34
  "Kaczyński zastrzegł jednocześnie, że nie zdziwiłby się, gdyby "część środowisk probanderowskich była wręcz finansowana i sterowana z Kremla".//"

  Aaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

  Znów ten Putas... ;-/

  Ciekawe jakby się JK zdziwił jakby wyszło na jaw dlaczego pojechał na Majdan i się okazało, że całość a nie część środowisk probanderowskich jest finansowana przez usrael. I jeszcze jakby się ukazało w oficjalnych mein strimie, że to majdaniarze wynajęli snajperów strzelających na obie strony dla podgrznia atmosfery. Ale byłoby "aj waj!".
 • Rozpad Ukrainy będzie połączony z rozpadem Polski.
  Niemcy zechcą się zjednoczyć do końca no prawie bo bez Kaliningradu.
  Jakoś to przeboleją.

  Wielcy przyklepią te rozpady na nowej Jałcie bo stara Jałta zdaniem rządzących się "zestarzała".

  Granice wschód zachód zostaną znowu nakreślone na linii Kurtzona bo to stały element polityki Rosji po I wojnie światowej.

  Ogryzek Polski będzie buforem bezpieczeństwa dla obu stron.
  Ogryzek będzie zarządzany wspólnymi siłami wschodu i zachody z pominięciem Polaków.
 • @Jasiek 18:14:06
  No na to wygląda Jasiu, że to majdaniarze za pieniądze sponsorów, zorganizowali te rewolucję godności.
  A któż to,zza firaneczki hotelu "Kijów" filmuje dla współplemieńców i sponsorów, efekty swojej pracy i ich finansowania.Dla potomności!!
  Sam senator....... Kain
  https://youtu.be/eNozu7lMqhE

  Organizatorzy i sponsorzy...Rewolucji "godności "realizowali swoje cele,wykorzystując biednych, zmęczonych ludzi , chcących lepszego życia!A dostali stokroć gorsze, biedniejsze,ograbiające ich z przyzwoitych pensji, obniżających emerytury, likwidujących szpitale,fundujących podwyżki cen mediów co miesiąc,za to dostali władze zadłużające kraj katastrofalnie np. ostatni śpiew to wycinane na żądanie Łunii masowo lasy na wywóz do tejże Łunii Jerwropejskiej .Kolejnym żądaniem MFW,przed wysłaniem kolejnej transzy pożyczki, jest zniesienie zakazu sprzedaży ziemi ukraińskiej dla cudzoziemców!!Cło w Odessie przęjeli Anglicy.
  https://youtu.be/aTI8hP9HQi0
 • Panie Ruszkiewicz
  Zilustrował Pan swój artykuł odpowiednio pokolorowaną mapką hipotetycznego podziału Ukrainy. Byłem przekonany przystępując do czytania, że mapka ta oznaczać będzie wpływy graniczących z Ukrainą państw po jej podziale. A więc że Polska zachowa wpływy we Lwowie i w części zachodniej, czyli na terenach należących kiedyś do Rzeczpospolitej. Rosja w Republice Donbasu a Białoruś w części środkowej z Kijowem. Taka jest logika tej mapki, ale w treści nie ma do tego żadnych odniesień. Pan chce chyba tylko Polaków postraszyć i pokazać w trochę chaotyczny sposób, jaki obszar będzie opanowany przez tzw. banderowców i jak ta Nowa Ukraina, zakładając że Kijów będzie nadal stolicą, jak dużym będzie, mimo wszystko, państwem. Państwem tak silnym, że może nawet zgłosić roszczenia do wschodnich terenów Polski aż po San? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić by Ukraina rozdarta konfliktami i wyniszczona wojną była jeszcze zdolna do wysuwania wobec Polski roszczeń granicznych. Od razu przychodzi mi na myśl niezrealizowany dotąd projekt Judeopolonii. Bardzo jest zatem możliwe że o te tereny ktoś się upomni, być może nawet za pośrednictwem międzynarodowych nacisków, być może nawet ze strony naszych "przyjaciół", ale nie będzie to roszczenie strikte ukraińskie. Oni nie mają z tym nic wspólnego, a ta cała wojna wraz z jej polityczną obsługą jest robiona za pieniądze amerykańskie i nie za głupie 5 mld dolarów, tylko za pół biliona wyprowadzone jeszcze za Obamy z Rezerwy Federalnej i przelane do różnych banków w Europie Wschodniej. Te pieniądze są jeszcze nie wyczerpane i urabiać się będzie za nie grunt dla daleko bardziej zakrojonego projektu niż tylko wojna w Ukrainie.
 • @lorenco 18:01:33
  Zmieni się i to na pewno, niech ich tylko wpuszczą!
  Mamona rządzi w końcu w lewackiej UE...
  Takie cuś wyczytałam niedawno:

  "Już obserwujemy próby zniesienia naszych krajowych przepisów i zastąpienia ich dyrektywą unijną o zatrudnieniu pracowników sezonowych. Lobbują z tym nie tylko związki plantatorów z krajów Europy Zachodniej, które "z zazdrością" obserwują wpływ zatrudniania Ukraińców na wyniki w rolnictwie, ale także przedstawiciele innych branż, które borykają się z brakiem rąk do pracy (np. sektor budowlany). Są pomysły także, aby - razem z tą dyrektywą - wprowadzić jednolite przepisy dot. czasu pracy czy minimalnego wynagrodzenia. A warto zaznaczyć, że obecne stawki przy pracach sezonowych w rolnictwie z zachodniej Europie to 7-10 euro/h, podczas gdy w Polsce - 1,5-2 euro/h - komentuje Mirosław Maliszewski."
  http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/kraje-unijne-pozazdroscily-polsce-pracownikow-sezonowych-z-ukrainy,103123.html

  Oni ich ubogacą również i ... dobrze im tak :)

  pozdrawiam
 • @Jasiek 18:14:06
  Znów ten Putas... 8-)))
 • Kto nie pamięta rzezi wołyńskiej
  ten zasługuje na nadwiślańską.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:00:40
  ktoś na nią głosował. Kto?
 • @kfakfa 16:02:18
  czyli w lądku wczasuje 27 bandytów,

  czy miejscowi dają im wiązanki kwiatów ?
 • @Lotna 16:58:53
  pytanie,

  w czyich rękach jest więcej nielegalnych kałachów na terytorium Polski?
  W polskich, czy w ukraińskich?
 • @interesariusz z PL 20:22:12
  Czy to ważne kto? I tak na posła Kaczyńskiego głosowali.
 • Na Ukrainie broń automatyczna w każdym domu.
  https://pl-pl.facebook.com/Ukrai%C5%84ska-V-kolumna-w-Polsce-514729365331686/

  http://niepoprawni.pl/blog/piotr-szelagowski/na-ukrainie-bron-automatyczna-w-kazdym-domu
 • @trojanka 20:53:41
  https://justice4poland.com/2017/01/11/w-polsce-moze-powstac-podziemna-armia-ukrainska-przemycana-jest-ogromna-ilosc-broni-video/
 • @interesariusz z PL 20:24:16
  To nie jest jednostkowy "przypadek" leczenia za darmo banderowców-morderców z upa-dliny :

  gajowy-maria-karol Powskinogi I odwiedza bandytow - 21-02-2015r.
  http://www.tvp.info/18963463/prezydent-w-ladku-zdroju-u-zolnierzy-z-ukrainy-szacunek-dla-walczacych-o-wolnosc

  https://wroclaw.tvp.pl/29258578/ukrainscy-zolnierze-w-ladkuzdroju

  26-11-2014 http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/ukraincy-ranni-na-wojnie-lecza-sie-na-dolnym-slasku-dobrze-wiedziec-ze-jestescie-z-nami,492623.html

  https://s.tvp.pl/images/8/e/2/uid_8e2d866a3f5b967d67175e4ee2e741191488220815628_width_800_play_0_pos_0_gs_0.png

  https://wroclaw.tvp.pl/29258578/ukrainscy-zolnierze-w-ladkuzdroju

  tu żrą za polskie pieniadze

  http://wf2.xcdn.pl/files/15/03/14/366965_1_54.jpg  Ponad stu obrońców Ukrainy w dolnośląskich uzdrowiskach. Spontaniczny gest zaowocował.

  Rany postrzałowe, cięte, szarpane - codzienność na polu walki. W czasie wzmożonych działań wojennych na wschodniej Ukrainie do szpitala w Dniepropietrowsku każdego dnia trafiają dziesiątki poszkodowanych. Rany można zaopatrzyć, ale już wpłynąć na czas ich gojenia nie bardzo. Chyba że przyjedzie się do Lądka-Zdroju.

  Ten dolnośląski kurort opuściła właśnie kolejna, czterdziestoosobowa grupa ukraińskich obrońców Donbasu. W sumie na rehabilitacji było tu już ponad 100 osób.

  http://info.wiara.pl/doc/2391419.Woda-w-ukrainskie-rany
 • @kfakfa 21:04:56
  http://wf1.xcdn.pl/files/15/03/14/366965_2_58.jpg

  ermalne wody radonowe i siarczkowo-fluorkowe bardzo przyspieszają gojenie frontowych urazów i ran postrzałowych
 • @kfakfa 21:19:54
  taaa...
  http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/58423/pomoc-ukrainscy-zolnierze-sa-leczeni-w-pols.html
 • @Husky 15:13:11
  Oczywiscie,ze nie.Jednak nie odcinajac sie od jej wypowiedzi milczaco ja popiera
 • @trojanka 20:58:07
  "Publicysta poruszył także temat polskich służb. Jego zdaniem ABW bojąc się potencjalnych ukraińskich bojówek może specjalnie nie podejmować żadnych działań." - to tak jak służby Patroszenko nie podejmują żadnych działań w stosunku do ukropskich nazioli i ich klonów, bo się boją, hmmm?
  A może Patroszenko wie, że na terenie całej Ukrainy nie da się już uczynić nowej Chazarii? Jednak jest nadzieja w środkowej i zachodniej Ukrainie plus Polska?
  Tu artykuł, który brzmi logicznie i wiele wyjaśnia; ma związek także z wydarzeniami obecnie:

  Kaganat chazarski

  NWO - NEW WORLD ORDER, UKRAINA - O CO NAPRAWDĘ CHODZI?
  Obecna sytuacja na Ukrainie to realna wojna syjonistycznych Chazarów przeciw Słowianom. Żydowska sekta Chabad-Lubawicz chce zbudować nową Chazarię na Ukrainie.
  Cd.:
  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/tag/kaganat-chazarski/

  Obawiam się, że także tzw. międzymorze to może być plan tych samych, co w w/w artykule.
 • @trojanka 21:30:37
  Kontynuacja wspomagania Ukrainy rządów peowskich przez pisowskie trwa, zatem i finansowanie leczenia rezunów na pewno też.
 • @lorenco 22:12:17
  "Obawiam się, że także tzw. międzymorze to może być plan tych samych, co w w/w artykule."
  He, he, miałeś wątpliwości?
 • @Lotna 22:38:24
  Miałem nadzieję, że to marzenia " ściętej głowy" tzw. frakcji obecnych piłsudczyków. A tu okazuje się, że sprawa jest bardzo poważna.
 • @Lotna 22:38:24
  I popatrz jak to jest na tym świecie:
  Pani Minister Spraw Zagranicznych Kanady, Ukrainka z pochodzenia, Chrystia Freeland to w/g tego artykułu wnuczka nazisty i pracownika Goebbelsa.
  Kłamczucha znaczy się, co u Ukraińców zdarza się często.
  Artykuł świeżutki, z dokumentacją, niestety w j. rosyjskim; ktoś tam w Kanadzie pewnie mógłby przetłumaczyć.
  http://amdn.news/ubliudki-i-ikh-nasliednitsy-ghlava-mid-kanady-priachiet-skieliet-v-shkafu
 • @lorenco 23:14:18
  To jest ta sama larwa, która się mało nie popłakała, kiedy Walonia zaprotestowała CETA, bo to ona prowadziła rozmowy z UE i "bardzo ciężko pracowała", żeby oddać Kanadę w żydowskie łapska korporacji.
  https://www.theguardian.com/world/video/2016/oct/21/chrystia-freeland-frustrated-failure-eu-canada-trade-deal-video
 • Im szybciej
  rozpadnie się ten sztuczny twór zwany ukraina tym lepiej dla Polski i Polaków,niestety okupacyjny rząd tego nie rozumie,zamknięcie granicy z państwem w którym jest wojna domowa było by rozsądnym posunięciem ale kierujący marionetkowym rządem"polskim" uważają inaczej.
  Zaczynam uczyć się pieśni- ".. Ojczyznę wolną racz nam zwrócić..."
 • @Olka P. 10:27:21
  Najlepsza opcja dla Polski po Majdanie powinno byc zamkniecie granicy z Ukraina a po naciskach niechybnych Unii i USA na Polske rozpoczecie budowy muru granicznego.
  Ale Polska wykonuje w pierwszej kolejnosci dyrektywy USA i Unii(Niemcy) a sprawy kraju sa daleko na szarym koncu.
 • @Lotna 02:43:33
  Hahaha, larwa:) Dobre:)
  A tu następna larwa:)
  Córka Niemcowa ( Niemcow to opozycjonista rosyjski co go zabili na moście w Moskwie, gdy spacerował tam ze swoją ukraińską przyjaciółką) otrzymała od Polski nagrodę "Solidarności"im. Lecha Wałęsy.
  Nagroda ta ( za Wikipedią) - https://pl.wikipedia.org/wiki/Nagroda_Solidarności: cytat:

  Każdy z laureatów otrzymuje statuetkę zaprojektowaną przez Krzysztofa Nitscha. Nagroda Solidarności ma również znaczny wymiar finansowy – 1 mln euro, z czego 250 tysięcy euro otrzymuje laureat. 50 tysięcy euro przeznaczonych zostanie na wizytę studyjną w Polsce. 700 tysięcy euro zostanie przeznaczonych na realizację programów w ramach polskiej pomocy rozwojowej w obszarach tematycznych wskazanych przez laureata.
  ====================================
  A tu za АнтиМайдан:
  https://vk.com/antimaydan?z=photo-41232698_456291373%2Falbum-41232698_00%2Frev
  Wynika z tego, że Żanna Niemcowa przeznaczyła z części 700 tys euro, dla 149 rodzin bojców ATO po 1000 euro
  149 x 1000 = 149 000
  A gdzie reszta?
 • @lorenco 17:54:23
  Natomiast, jak donosi ukraiński portal TSN, Anna Durickaja dama do towarzystwa i nie tylko.... Borysa Niemcowa, przy której oddano do niego 8 strzałów, a ona pozostała niedraśnięta i NIC nie widziała,nabyła w prestiżowych dzielnicach Kijowa 4 luksusowe apartamenty!Poruszę się Jeepem Grand Cherokee -
  W piątym apartamencie ,mieszka sama/tzn. czy sama nie wiem, ale w każdym razie w nim mieszka/Na pytanie dziennikarzy skąd 25 letnia kobieta dysponuje tak znacznym majątkiem, odpowiada, że to od Boryska te diengi dostała.Jeszcze jak żył rzecz jasna!!
  https://tsn.ua/ukrayina/svidok-vbivstva-nyemcova-ganna-duricka-pridbala-chotiri-kvartiri-u-kiyevi-888155.html
  Jakoś dziwnie mi to przypomina sprawę zabójstwa ministra sportu ,Jacka Dębskiego.
  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/naga-prawda-o-ince_95481.html
 • @trojanka 18:35:49
  http://bezprzesady.com/aktualnosci/kilka-linkow-o-stosunkach-polsko-ukrainskich - garść informacji łącznie z linkiem do tego materiału - dla pełnego stanu wiedzy...
  A co do zbrojenia się - namawiam uczciwie do zapisywania się gdzie się da żeby trenować....: http://bezprzesady.com/aktualnosci/2017-i-sza-runda-pucharu-wks-grunwald
  jak nic nie będzie to przynajmniej będziemy w czołówce sportów strzeleckich.
 • @trojanka 18:35:49
  Wiesz Trojanko, pytanie - cóż ten obecny świat uczynił z niewiast?
  Następna paniusia, biznesłumen, "polityczka" w Odessie.
  " A tak chwalili, tak chwalili na początku"
  Działaczka Majdanu "zajumała" 7 milionów hrywien.
  https://pp.userapi.com/c836623/v836623907/3061a/dGdqNwrsxJc.jpg
 • @trojanka 18:35:49
  Następna ukraińska "paniusia" w Hadze, kłamczucha banderowska,
  Elena Zierkal, tu podaję tekst poprzez tłumacza:

  Elena lustro, wiceminister spraw zagranicznych Integracji Europejskiej, przemawiając w poniedziałek na Międzynarodowym Trybunałem jako reprezentant Ukrainy (środek Ukrainy, zgodnie z terminologią ONZ MS).

  Oprócz niego, stanowisko strony ukraińskiej w Hadze przedstawił amerykański profesor Harold Koh Khondji i Marney Cheek, partner w kancelarii Covington, która ma umowę z Ukrainą w sprawie składania oficjalnych interesów Kijowa w sądach międzynarodowych.

  Dajemy Ci tłumaczenie pełnej mowy (bez żadnych zmian i korekt) Elena lustro, otworzył rozprawę w Hadze w przypadku "Ukrainy wobec Rosji".

  Panie przewodniczący, szanowni członkowie Trybunału. To wielki zaszczyt i przywilej wyłącznego - mówić dzisiaj główny organ sądowy ONZ na rzecz Ukrainy.

  Ukraina odwołała się do sądu w celu ochrony podstawowych praw narodu ukraińskiego, który w obliczu łamania prawa międzynarodowego przez Federację Rosyjską.

  Dziś pytam do Trybunału o nałożenie tymczasowych środków w celu zapobieżenia nieodwracalnym łamania praw człowieka w trakcie rozpatrywania sprawy przez Trybunał.

  Tysiące niewinnych Ukraińców czuł śmiertelnych ataków, a miliony pozostają pod bezpośrednim zagrożeniem. Ich spokojne życie codzienne są zniszczone, a ich podstawowe prawa są jawnie łamane przez jedną ze stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ - Federacji Rosyjskiej.

  Federacja Rosyjska jest stale narusza prawa międzynarodowego i praw człowieka.

  Federacja Rosyjska w dalszym ciągu wspiera śmiertelne nielegalnych grup zbrojnych popełnili szereg aktów terrorystycznych w Ukrainie.

  W Federacji Rosyjskiej zajęte Krym całkowicie narusza prawa człowieka, wprowadzając politykę destrukcji kultury i dyskryminacji. Takie działanie jest nie do zaakceptowania przez społeczność międzynarodową. Zostali skazani ONZ.

  Federacja Rosyjska realizuje swoją politykę zagraniczną, niezależnie od życia ludzi i używa wszelkich środków, aby narzucić swoją wolę.

  Taktyka Federacji Rosyjskiej obejmuje wsparcie terroryzmu i aktów dyskryminacji rasowej, propagandy wywrotowej, zastraszania, korupcji politycznej, cyberataków. Z taką rzeczywistością mamy do czynienia na Ukrainie. Federacja Rosyjska kontynuuje linię postępowania dla trzech lat, a jednocześnie zaprzeczeniem jej wielowymiarowy agresji przeciwko Ukrainie.

  Dziś stoję przed Trybunałem i żądania, aby chronić podstawowe prawa narodu ukraińskiego. Żądamy sprawiedliwości i międzynarodową odpowiedzialność prawną, natomiast Federacja Rosyjska nadal wykazują lekceważenie swoich obowiązków wynikających z umów międzynarodowych. W rezultacie naród ukraiński poddane intensywnej kampanii terroru i zniszczenia kulturowej. Sytuacja jest naprawdę straszne.

  W ostatnich tygodniach, stopy zostały podniesione. Obsługiwane przez Federację Rosyjską nielegalne grupy zbrojne zwiększyły liczbę ataków i zwiększa stopień zastraszenia ludności cywilnej. W Avdeyevka w ciągu tygodnia od 29 stycznia do 5 lutego misji obserwacyjnej OBWE potwierdzone co najmniej 8 cywilów zabitych i 30 przypadki zranienia przez nich. Masowe ostrzał miasta poniósł znaczne szkody budynków mieszkalnych i infrastruktury krytycznej, cywilów zostało pozbawionych energii elektrycznej, wody i ogrzewania, nawet w czasie silnych mrozów.

  W ciągu dwóch miesięcy od początku 2017 roku liczba pocisków, które zostały wykorzystane do łuskania Avdeevka, szacuje się na 15 milionów sztuk.

  Kwota ta odpowiada 14 wagonów po brzegi wypełnionej amunicji. Jednocześnie, oficjalny przedstawiciel prezydenta Rosji publicznie wyraził nadzieję, że Rosja wspiera nielegalne grupy nie są pozostawione bez amunicji.

  Może być żadnych wątpliwości, gdzie dostarczonej broni? Nie. Pochodzi z Federacji Rosyjskiej.

  Ataki przeciwko cywilnej ludności ukraińskiej jest logiczną kontynuacją wsparcia, że ​​Federacja Rosyjska grupy popełnienie aktów terroryzmu na Ukrainie.

  Powalony przez rosyjskiego systemu "Buk" MN17 Lot samolot nie zatrzymał finansowania terroryzmu przez Federację Rosyjską. Dzięki stałemu wsparciu Federacji Rosyjskiej nastąpił atak na autobus w Wołnowacha. Zaledwie dwa tygodnie później został zwolniony Mariupol i Kramatorsk - kilka tygodni później. W Charkowie, ludność cywilna została zastraszani przez kolejnych wybuchów.

  Zdarzenia te nie były przypadkowe, to jest - konsekwencją wsparciu Federacji Rosyjskiej terroryzmu na Ukrainie.

  Tymczasem na wschodzie ukraińskich cywilów cierpiących z powodu masowych ataków na okupowanym Krym, Federacji Rosyjskiej kontynuuje wdrażanie radzieckie podejście do praw człowieka, tłumiąc grupy, która uważa, że ​​jej wrogów. Ostatnio 11 Tatarów krymskich, którzy pokojowo zebranych, by zaprotestować przeciwko wyrywkowych przymusowo zatrzymani. Jest to kolejny przykład na to, jak reżim Rosyjski wycisza tych, którzy nie lubią czyni go.

  W tym przypadku, Ukraina wymaga skompensowana.

  oryg: http://amdn.news/v-chiom-ukraina-obviniaiet-rossiiu-polnyi-tiekst-vystuplieniia-priedstavitielia-ukrainy-v-gaaghie
 • @Piotr Szelągowski 19:13:51
  Bardzo słusznie Panie Piotrze!!!, niestety nie mieszkam w Wawie i nie mogę wziąć udziału w konferencji i miesięcznicy wołyńskiej, ale popieram całym sercem i będę duchem z Wami, oraz wyrażam podziw dla Waszej wytrwałości i determinacji!Tak trzymać , jesteśmy to winni zarówno naszym naszym przodkom i krewnym, którzy TAM zostali , jak i naszym następcom!!
  Gdyż jak mówi ksiądz Tadeusz "„Ofiary na Wołyniu zostały zabite dwa razy: pierwszy raz od siekier Ukraińców, drugi przez wymazanie z pamięci” –
  Ukłony dla Pani Dr Lucyny Kulińskiej, oraz pozostałych szacownych prelegentów!!

  Co do strzelania, to jako kobieta mam wątpliwości, chociaż przyznam że trochę ciągnie mnie do spróbowania ponownie, bo kiedyś mi się zdarzyło, było ekstra,muszka ze szczerbinką zgrały mi się znakomicie, ale oko było młodsze i sprytniejsze:))))być może poczynię jakieś kroki w tym kierunku!Będę propagować Stronę bezprzesady.com, oraz stronę na Facebooku!
  Pozdrawiam!!
 • @lorenco 19:34:05
  Taak, zawsze biedni, zawsze uciśnieni, zawsze na czyimś garnuszku, ci ukraińscy "zarządzający" , bez drgnienia powieki niszczą kraj, depopulują ludność....ograbiają własny naród, wysyłają 19 letnich chłopaków , wyrywając ich matkom i Ojcom...na śmierć i poniewierkę. Te chłopaki często nie wytrzymują psychicznie, przecież widzą co robią, zabite dzieci, kobiety ,itp.Ile już było samobójstw,w armii ukraińskiej ile pijaństwa, sądzę po tym co czytam o ich zachowaniu, ze podają im dopalacze lub narkotyki!
  Ruina psychiki i zdrowia fizycznego.
  Nie mówię o diabłach najemnikach,banderowcach, naziolach z Azowa, Ajdaru, Tornado etc....którzy zabijanie uczynili swoim sposobem na życie i zaspokojenie swoje chorej psychiki. Do tego celu ich obudzono i reaktywowano w pełnym zakresie!
  Ta pseudo władza niszczy Ukraińców po jednej stronie i ruskojęzycznych po drugiej!Od początku roku w Donbasie zabili 60 cywilów!

  https://vk.com/album-57424472_207463150
 • @lorenco 19:34:05
  Ja mam w sercu cały czas zdjęcie tego dziecka, chłopca który siedzi na grobie Matki, w dzień Jej urodzin z tortem.Zginęła od odłamka pocisku przed domem!!
  https://cs7065.userapi.com/c540103/v540103468/3b990/8SW5dPuXpaU.jpg

  https://vk.com/album-57424472_212499605
 • @trojanka 20:17:18
  Wieś Aleksandrowka, zrujnowana w nocy ukraińskimi ostrzałami. jeszcze dymią ruiny domów!Oni chcą naszej ziemi, a nas wybić- mówi starsza Pani i pokazuje skąd strzela strona ukraińska, do ich domów .
  https://youtu.be/wjpdF3Hm-7c
 • @trojanka 20:42:54
  Oprócz szukania wiadomości na stronach Antymajdanu, Republik DRL i ŁRL oglądam ostatnio programy na Rossia1, 60 minut, Wieczier z Sołowowem, czy Miesto wstriecza.
  Jako tako rozumiem o czym tam mówią. Są do tych programów zapraszani goście z Ukrainy i krajów Zachodu, Polski, są przedstawiciele rosyjskich władz, dziennikarze, socjologowie, politolodzy itd.
  Występuje tam kilkoro ukropów, których zianie nienawiścią jest tak olbrzymie, że jakby przekuć to na temperaturę, studio by spłonęło w mig.
  Jeden z blogerów zarzuca innym blogerom tu na Neonie sianie nienawiści: gdyby zobaczył i usłyszał owych Ukraińców, z którymi mamy tworzyć międzymorze czy trójmorze, pewnie byłby się zastanowił o ile jest Polakiem.
  Ale do czego zmierzam: po prostu sytuacja na UPAINIE jest nie do rozwiązania w takiej sytuacji, kiedy kraje zachodnie dalej hołubią Ukrainę, kiedy Rosja coś ciągle pieprzy o mińskich układach, które w ogóle nie działają, to tak będzie jak jest i będą rujnowane domy, będą ginąć dzieci, ich rodzice. Na stronach DRL co wieczór i w nocy jest alarm dla ludności, ponieważ ostrzeliwane są różne wioski Noworosji, dzielnice Doniecka, Garłówki itd. nie ma spokoju a OBWE wtedy śpi w bezpiecznych hotelach w Doniecku czy Ługańsku i nic nie widzi.
  W tych programach występuje od czasu do czasu Żyrinowski. Był on ostatnio w DRL, po wizycie jest niestrudzonym orędownikiem aby uznać Republiki. Inni też, w tym z Jednej Rosji zaczynają coś w tym kierunku przebąkiwać.
  Wszystko teraz w rękach prezydenta FR, uznanie niepodległości Republik. Bo jak już jest stwierdzone, sankcje na Rosję były, są i będą.
 • @trojanka 20:07:19
  Agenci Kremla przeciwko agentom Putina:)
  Uczestnicy blokady Donbasu obrzucili jajami deputowaną Rady Najwyższej Ukrainy, słynną uczestniczkę Majdanu Tatianę Cziernowol.
  Przyjechała na blokadę aby przemówić do rozumu swoim kumplom majdanowcom, dostała od nich stek obelg i w twarz jajkami.
  Na Ukrainie można kobietę obrzucać jajami.
  Zbliża się 8 marca.
  Święto zabronione w tym rynsztoku, coraz bardziej pokazującym swoją prawdziwą twarz zombie.
  https://youtu.be/MDC7eVcAadA
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Tak i nie.
  Jak się skończy ten projekt śmiałem prognozować dwa lata temu, jakoś tak.
  Likwidacją tworu.
  Oczywiście wpindolą nas w konflikt z Rosją na Ukrainie, bez sensu oczywiście, ale tu uśmiecha się szczęście. Car idiotą nie jest - "przegra" i "nie rozszerzy" konfliktu. Budżet mu trzeszczy, nowe problemy się rysują, a ten burdel na ukrainie juz go za drogo wyszedł. Po ciężką cholerę mu licytować dalej. Niech ci jebnieci Polacy sobie wygrają to gówno.
  Bo tyle jest do wygrania. Poniesienie kosztów zabawy i odpowiedzialności za trupa co się nazywa - Ukraina, która jest na dobrej drodze do somalizacji i z niej żadną siłą nie zawróci. To jest proces nieodwracalny.
  Car może poczekać i ma dogłębną wiedze. Na przykład, czy syndykowi w Kijowie nie skoczy się pieniądz za 6 miesięcy i nie wyjmie wtyczki.
  Próba ustabilizowania sytuacji zostanie nazwana polskim faszyzmem, a co zabawniejsze doprowadzi ostatecznie do bankructwa faszystów.
  Dziękuję, za wolność naszą i wasza, jebnieci się nie doczekają, a trzeba być jebniętym, żeby w obliczu IIIW a ostatniej, wydawać beznadziejnie 500miliardów na ukrainie, przeliczając się nawet w kwestii nic nie wartego szmacianego - dziękuję.
  Jest wyjście, ale nikomu się nie spodoba. No może oprócz Rosji..
 • @Torin 11:43:02
  Rozpad jest już przesądzony, pytanie tylko kto poniesie koszty? Oby nie my choć zanosi się na to, że nieźle umoczymy.
  Putin ruszy się tylko o tyle ile jest niezbędne ale to też jego problem bo opinia publiczna w Rosji jest bardziej radykalna niż sam Putin. Zresztą Rosji nie stać na żadną aneksję. Krym już ich pociągnął nieźle po kieszeni a jest to na razie nabytek nieproduktywny.
  Donbas wygląda trochę lepiej ale też nie jest jakimś kąskiem. Dlatego Rosja cały czas optuje za federacyjnym ustrojem Ukrainy z możliwie jak największą autonomią poszczególnych regionów. Wtedy może ciągnąć z Donbasu same frutta bez konieczności angażowania się.
  No ale nasi idioci w rządzie uważają, że Rosja o niczym innym nie marzy tylko zawładnąć UPAdliną. Mają na co wydawać kasę i robienie za Dieda Maroza na pewno im się nie śni.

  Poparcie dla Ukrainy jest już jedynie werbalne. Syria wygryzła Ukrainę z celów priorytetowych. USA już wiedzą, że numer z Majdanem nie wypalił i wycofują się raczkiem. Mają inne problemy na głowie - BW i Chiny.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:16:36
  /Krym /... a jest to na razie nabytek nieproduktywny.

  W finansowym może tak ,ale militarnym i przyszłościowym -absolutnie nie.USA chciało chwycić ruskich za jaja.Nie udało się .Baza na Krymie kontroluje doskonale całe Morze Czarne i Bliski Wschód.I to jest ból du-py chazarskiego ussraela.
 • @kfakfa 20:31:10
  O aspekcie militarnym Krymu nie wspomniałem, żeby za szpiona mnie nie wzięli :))))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej