Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22564 komentarze

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Hadacz a śmieciowe dziennikarstwo

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najbardziej przeraża mnie łatwość z jaką można upodlić człowieka nie przedstawiając twardych dowodów.

Wiadomością poranka jest rewelacja jakoby Andrzej Hadacz okazał się TW "Matka" i nosił wtedy nazwisko Dobosz. News tak istotny, że nawet dyskutowany przez polityków uczestniczących w programie PiSowskiego trolla Rachonia udającego "dziennikarza".


 Źródłem tej sensacyjnej wiadomości jest wpis "popularnego" jak go określają cytujące wpis portale użytkownika - "Johna Bignhama" (celowo dałem cudzysłów bo jest rzeczą oczywistą, że nie jest to prawdziwe nazwisko tego "popularnego" twittera). W cytowanym tweecie brak jakichkolwiek dowodów na potwierdzenie tej tezy, same insynuacje (jak na razie).

 

 W tej notce nie mam zamiaru, broń Boże, bronić A.Hadacza. Znam go osobiście i mam wyrobione zdanie na jego temat i nie jest to zdanie bynajmniej pozytywne ale nie o tym ma być notka. To co mnie najbardziej zbulwersowało to entuzjazm z jakim praktycznie tylko dwa portale (braci Karnowskich i Sakiewicza) oraz TVP Info podjęły ten temat. Wg. wujka Googla żaden inny znaczący portal nie podjął tego tematu. Czyżby taaaki news nie zasługiwał na uwagę? A może uznały po prostu, że to fake news i na tym etapie lepiej siedzieć cicho? Jeszcze wszystko może się okazać, łącznie z tym, że ktoś przedstawi niezbite dowody, że Hadacz i wspomniany Dobosz to jedna i ta sama osoba czyli TW "Matka".

 Na tym etapie nic nie można przesądzać i mam nadzieję, że jeśli wPolityce.pl i niezalezna.pl szanują swoją reputację to błyskawicznie zrobią dziennikarskie śledztwo i raz na zawsze wyjaśnią kim jest kontrowersyjny Andrzejek. Albo, jeśli nic nie znajdą, uderzą się w pierś i grzecznie przeproszą. Choć sądzę, że przeprosiny to trochę za mało w takim przypadku.

 Jak ludzie, którzy uważają się za poważnych dziennikarzy mogą dopuścić się tak rażącej niedbałości? Czy podstawą do wysuwania ciężkich oskarżeń może być anonimowy wpis na Twitterze? Jak widać może... Jeśli ktoś, ukrywając się pod anonimowym nickiem, napisze jutro na Twitterze, że Sakiewicz w latach siedemdziesiątych nazywał się Twardowski i donosił na kolegów z podstawówki to co zrobi Sakiewicz? Zarządałby twardych dowodów i pobiegł do sądu. I zrobiłby słusznie (zakładając, że oczywiście Twardowskim nie był). Dlatego bardzo mnie interesuje reakcja A.Hadacza. To dużo wyjaśni.

 

 Najbardziej przeraża mnie łatwość z jaką można upodlić człowieka nie przedstawiając twardych dowodów. Okazuje się jednak, że fake newsy stały się powszechną praktyką. Cała kampania prezydencka D.Trumpa obfitowała właśnie w takie doniesienia. Czyżby Sakiewicz i Karnowscy brali ze skompromitowanych CNN i NYT przykład? Czy nie należałoby poczekać na twarde dowody? Ja takie praktyki uważam za dziennikarstwo śmieciowe i odmawiam tam piszącym miana "dziennikarza" Co najwyżej "baby z magla".

 Z niecierpliwością czekam na rozwój sytuacji i nawet jeśli okaże się, że Hadacz i Dobosz to ta sama osoba TW "Matka" to nie zmienię swojego zdania na temat poziomu i etyki dziennikarskiej Karnowskich i Sakiewicza.

 

KOMENTARZE

 • @
  // To co mnie najbardziej zbulwersowało to entuzjazm z jakim praktycznie tylko dwa portale (braci Karnowskich i Sakiewicza) oraz TVP Info podjęły ten temat. Wg. wujka Googla żaden inny znaczący portal nie podjął tego tematu. //

  - No tak! Google jak zwykle marginalizują niezależne, choć wpływowe portale. NEon24.pl faktycznie nie wyskoczył choć od wczoraj trwa tu dyskusja na ten właśnie temat.

  Właśnie włączyła się w to TELEWIZJA NARODOWA red. Sendeckiego
  >> http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/137214,telewizja-narodowa-w-sprawie-dobosza-vel-hadacza
 • @ SL
  // Dlatego bardzo mnie interesuje reakcja A.Hadacza. To dużo wyjaśni. //

  Właśnie o to zaapelowałem do TELEWIZJI NARODOWEJ i red. Sendeckiego. / Pozwolę sobie zacytować:

  http://m.neon24.pl/67a5600fbe7b9c3728c46fbe5ebd50f5,0,0.jpg

  TELEWIZJA NARODOWA W SPRAWIE DOBOSZA VEL HADACZA

  Panie Eugeniuszu, w tytule użył Pan zwrotu " SPRAWIE DOBOSZA VEL HADACZA", i zrzutu z YT, który wcześniej sam użyłem w swojej notce

  >> http://ziut.neon24.pl/post/137207,nasz-andrzejek-husky-news

  Czy tym samym potwierdza Pan, że AH urodził się jako Andrzej Dobosz w Kłodzku.

  Na stronach internetowych IPN jest Jarosław Andrzej Dobosz urodzony w Barlinku, a wPolityce.pl podaje jak wyżej.

  Nie będziemy wnikać czy wPolityce.pl podaje prawdę że AH to TW "Matka" czy nie, ale myślę, że sytuacja już dzisiaj wymaga potwierdzenia lub odrzucenia podstawowych ustaleń, czyli czy AH zmienił nazwisko z Andrzej Dobosz na AH.

  Dla dobra sprawy i mediów które pan reprezentuje powinien Pan sprawdzić i podać odpowiedź na to zasadnicze pytanie.

  - Do tego nie potrzeba konferencji z NARODOWĄ HERBATKĄ i grillowanym świniakiem.
 • @Netwalker 14:07:11
  //Czy obrona znanego prowokatora...//

  A zauważyłeś może, że go bronię? W którym miejscu?
  Przeczytałeś uważnie o czym jest notka?
  Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
 • @Ziut 14:15:09
  Słusznie napisałeś.
  Jeśli teraz Hadacz nie poczyni żadnych kroków to tak jakby się przyznał.
  Tertium non datur.
 • Ha
  ...aż się boję pomyśleć kim jest Matka Kurka:))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:18:13
  // Jeśli teraz Hadacz nie poczyni żadnych kroków to tak jakby się przyznał. //

  - MÓWIĄC SZCZERZE MAŁO MNIE INTERESUJE REPUTACJA HADACZA

  Hadacz stał się problemem red. Sendeckiego i TELEWIZJI NARODOWEJ, ... a pośrednio także portalu NEon24.pl. Dlatego mówiąc szczerze, bardziej mnie interesuje zachowanie Pana Redaktora, niż samego Hadacza. Jeśli Sendecki będzie relatywizował problem, a nie go wyjaśniał, nadszarpnie to reputację TELEWIZJI NARODOWEJ

  Mamy NEonową aferę Bolka", ... która może się też to okazać "aferą Lolka" :D
 • @trybeus 14:19:45
  No... :)))))

  To kim jest Kogut trybeus i SL wszyscy oczywiście wiedzą... :))))

  Tylko zauważ Kogucie, że mechanizm fake news funkcjonuje w najlepsze w blogosferze, starczy spojrzeć na radosną działalność takich wszy internetowych jak Mind Service, Kamiński vel jazgdyni i różne inne "marusie" i "józósie". Tylko, że to są anonimowe, nic nie znaczące gnidy i w sumie nikt się z nimi nie liczy więc można ich olać ciepłym moczem (dupek z Gdyni jakoś przystopował bo chyba ktoś mądry mu wyjaśnił czym ryzykuje). Zapomniał bidulek jednak, że wujek Gugiel wszystko pamięta a zapobiegliwi robią zawczasu kopie i zrzuty. A nuż się przydadzą?... :))))))
 • @Ziut 14:32:59
  //...a pośrednio także portalu NEon24.pl.//

  Nie sądzę, żeby to był problem portalu. Za zamieszczane treści ponosi odpowiedzialność autor bloga.
  Co innego w przypadku niezalezna i wPolityce, tam to są teksty redakcyjne i w tym przypadku odpowiedzialność spada na Sakiewicza i Karnowskich.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:34:47
  a to wiem... czy widziałeś ichnią gadaczkę...jestem tam teraz gwiazdorem :D
 • @Netwalker 14:41:48
  //Poważnie jesteś zatroskany wiarygodnością przekazów co do wielkiego celebryty?//

  Coś ty się uczepił tego Hadacza? On mnie ani grzeje ani ziębi. Notka jest o stylu uprawiania dziennikarstwa. Dziś Hadacz a jutro kto?

  Jednak nie odrobiłeś zadania domowego z czytania ze zrozumieniem tylko usilnie próbujesz mnie kopać po kostkach. Za cienki jesteś kolego i nawet nie wiesz jak się do tego zabrać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:38:16
  // Nie sądzę, żeby to był problem portalu. Za zamieszczane treści ponosi odpowiedzialność autor bloga // @ // Hadacz stał się problemem red. Sendeckiego i TELEWIZJI NARODOWEJ, ... a pośrednio także portalu NEon24.pl //

  - Dlatego użyłem słowa "pośrednio" / Jeśli rewelacje by się potwierdziły, to większy problem z Hadaczem ma red. Sendecki i TELEWIZJA NARODOWA. "Celebryta" był tam "gwiazdą programu" : /
 • @Ziut 14:47:34
  //to większy problem z Hadaczem ma red. Sendecki//

  Zgadza się.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:55:45
  Jak my się ostatnio zgadzamy, ... ale jak to mówią "Lepiej późo niż wcale" :D
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:55:45
  Aaaa ! ! Zapomniałem o konkluzji - Świetnej pamięci [śp] red. Nichcik przewraca się chyba, ... ze śmiechu na Florydzie? >> http://eugeniuszsendecki.neon24.pl/post/121779,nichcikowszczyzna-jak-michnikowszczyzna :D
  .
  http://m.neon24.pl/d97b202119b4523a97216dbe0c4b6f19,0,0.jpg
 • @Ziut 14:15:09 - BITWA INFORMACYJNA SIĘ TOCZY
  Jesteśmy w trakcie ustaleń waznych szczegółów, Andrzej Hadacz się na razie nie odzywa. Po śmierci koleżanki, która wynajmowała jemu stancję wyjechał do Brukseli i się nie odzywa.
  Natomiast zostaje pogłębiona i coraz bardziej pogłębiana WIEDZA o tym co się wydarzyło naprawdę 10 IV 2010 w Pałacu i przed Pałacem, przy Krzyżu.
  Przepowiednia Bartłomieja Kurzeji zaczyna powracać i WSKAZYWAĆ NA MIEJSCE ZBRODNI.
  Zapraszam na konferencję prasową.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:16:27
  Diabli z Hadaczem, a to że "BITWA INFORMACYJNA SIĘ TOCZY" to się z Panem jak najbardziej zgodzę. / 10.04.10 i co potem się stało jest sprawą kluczową w tej bitwie. Osobiśie bardziej od tego "co się wydarzyło naprawdę 10 IV 2010 w Pałacu i przed Pałacem, przy Krzyżu", bardziej mnie interesuje to, co się wydarzyło przy urnie wyborczej podczas Wyborów Prezydenta 2010, ... i co być może wydarzy się w Niemczech.

  >>> http://ziut.neon24.pl/post/137197,sfalszuja-wybory-w-niemczech-czy-na-to-sie-zanosi

  Ta cała otoczka, to gadanie, te miny i kłótnie o nic, ... to tylko jest tło wydarzeń których jesteśmi "pionkami domina".

  Pozdrawiam Pana serdecznie, ... bo mimo wszystko, gdzieś tam głęboko widzę w Panu poczciwego człowieka. Może złapanego na haczyk, ale poczciwego. - Znam się na ludziach, ... mam nadzieję, że się nie mylę.
 • @Eugeniusz Sendecki 16:16:27
  //wyjechał do Brukseli i się nie odzywa.//
  a to ciekawe
  bo zaledwie parę dni temu był w Warszawskim ratuszu
  sobowtór ???
 • @Husky 16:52:58
  http://m.neon24.pl/2f5d6453535ee985452803d743dbdb4c,0,0.jpg
 • @Husky 16:52:58
  // a to ciekawe bo zaledwie parę dni temu był w Warszawskim ratuszu sobowtór ??? //

  - Może sprawdzał swój przydział na kamienicę? :D
 • Autor!
  Witam Pana, Panie Ruszkiewicz!
  Musiałeś się Pan stać wzorem etyki dziennikarskiej skoroś wrócił Pan na łamy Neonu! Gratuluję Panu i Panu...Oparze, że taki wybaczający mąż z niego.
  Może ta dygresja jest nie na miejscu, ale niech tam, nie mogłem się powstrzymać przed uszczypliwością. Pardon, Panie Jarosławie!
  Aliści, czytając ten artykuł przypomniał mi się dowcip z PRL, który z racji swojej trwałości, jest trafny i w obecnych czasach III RP.

  Co trzeba zrobić żeby zostać członkiem związku literatów? Trzeba wydać jedną książkę i dwóch kolegów.

  Panie szanowny, nie licz Pan na to, że Hadacz będzie protestował i się sądził. Bardzo za to jest prawdopodobne, że czeka na niego ciepła posadka urzędnicza lub polityczna. Bowiem w Rzeczpospolitej zwanej przez niektórych Hakową, trzeba być agentem, lub byłym agentem aby realnie myśleć o jakiejś karierze. Można tedy mniemać, że ktoś wykonał dla Hadacza dobrą robotę rekomendującą. Taki się bowiem wykształcił w Polsce system polityczny, podtrzymywany także przez PIS, a jakże! Przypomina on nieco system mafijny w którym trzeba się wykazać jakimś dorobkiem w bandyckim rzemiośle by dostać w branży etat.
 • @Slav 17:58:32
  // skoroś wrócił Pan na łamy Neonu! Gratuluję Panu i Panu...Oparze, że taki wybaczający mąż z niego.//

  Jak mogę "wracać" skoro nigdy stąd nie odchodziłem?
  I co niby miałby mi Opara "wybaczyć"? Może coś bliżej na ten temat napiszesz bom strasznie ciekaw.
  Ogarnij się chłopie...
 • AH SIĘ ODEZWAŁ I POZDRAWIA NEon24.pl ORAZ TELEWIZJĘ NARODOWĄ
  Wiadomość z ostatniej chwili (17:23) AH zadzwonił i powiedział że jest w Polsce, będzie na jutrzejszej konferencji pod Pałacem o 13-tej. A zatem Telewidzowie TELEWIZJI NARODOWEJ i Blogerzy NEon24.pl są najlepiej poinformowanymi telewidzami i blogerami w Polsce. Znowu :)
 • @Eugeniusz Sendecki 18:36:16
  // Blogerzy NEon24.pl są najlepiej poinformowanymi telewidzami i blogerami w Polsce. Znowu :) //

  - Tak! tak! Panie Eugeniuszu, ... ten smajlik był potrzebny. / Bo już myślałem, że AH Panu zadenuncjuje, a Pan nam, ... kim jest Andrzej Dobosz. :D
 • @Eugeniusz Sendecki 18:36:16
  Wszystko to prawda z jednym ale .
  Hadacz nigdy nie był w Brukseli ,nigdy
  i pan to wie i my to wiemy 8-)))))

  ps.
  jednak to TVP Info miało okazję pierwsze zadać pytanie celebrycie.
  Nie Pan
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:28:45
  Linki, nagrania, podsłuchy? Nic z tych rzeczy nie mogę przedstawić by zaspokoić twoją "straszną" ciekawość. Ale pamięć mnie nie zawodzi i dobrze pamiętam bluzgi jakie posyłałeś pod adresem doktora. Doktor się zarzekał, że nigdy więcej Ruszkiewicza! Paru świadków tych gorszących scen jeszcze by się na Neonie znalazło. Poza, oczywiście, Krzysztofem Wojtasem, który w tym czasie również żegnał się z portalem. Jak na filozofa przystało przyjął ten fakt z "godnościom osobistom" i założył własny portal. Jak tam było tak tam było, ale zawsze jakoś było, a było tak jak to przedstawiłem. Najwidoczniej jednak, interes wspólny przeważył i doszło do pojednania. Mniemam jednak, że wbita zadra prosto w szczere serce doktora wymagała wymazania incydentu z pamięci, by powrócić do dawnych dobrych stosunków. Jeśli tak, to nie dziwię się twojemu zdziwieniu, że coś takiego miało miejsce.
 • @Slav 19:05:55
  // Ale pamięć mnie nie zawodzi i dobrze pamiętam bluzgi jakie posyłałeś pod adresem doktora. Doktor się zarzekał, że nigdy więcej Ruszkiewicza! Paru świadków tych gorszących scen jeszcze by się na Neonie znalazło.//

  Kłamiesz jak bura suka. Znajdź te "bluzgi" i to co rzekomo się "zarzekał" Opara. Migusiem.
  I weź to sobie poważnie do serca, nie żartuję.
  Masz czas do północy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:14:45
  Jeszcze trochę spirito i libero zamieni się w brutalną agresję :P
 • @Slav 19:32:07
  Rzucasz we mnie kalumniami bez pokrycia i żądam dowodów. To za dużo?
  Zwłaszcza, że jesteś anonimowym blogerem.
  Do północy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:45:35
  Już dostawałem od ciebie groźby. Nie to, żebym bał się bana, też mi strata. Ale, mówisz i masz:
  http://ryszard.opara.neon24.pl/post/126679,emigranci#comment_1235237
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:45:35
  Tak swoją drogą, to sam se wystawiasz swoje produkty na pudło? Czytuję tu przecież lepsze i bardziej zasługujące.
 • @Slav 20:48:40
  No i co tym "udowodniłeś"? Nic, chyba swoje własne projekcje.
  Nigdy stad nie odchodziłem i nikt się nie zarzekał, że nigdy tu nie będę.
  Puknij się zdrowo.
 • @Slav 20:53:08
  Jestem zwykłym blogerem i nie mam wpływu na kompozycję SG.
  Zresztą na salonie ta notka poszła też na pudło :P
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:14:11
  Jak się nie mylę to pauzowałeś, gdzieś od stycznia 2016 do listopada 2016
 • @Slav 20:48:40
  W likowanym przez Pana komentarzu, nie znalazłem żadnych opinii o relacji Ryszard Opara - Jarosław Ruszkiewicz.
 • @Slav 21:30:22
  Nigdzie nie pisałem bo nie miałem o czym. Nie cierpię na sraczkę blogerską.
 • @Andrzej Madej 21:42:29
  Gostek ma urojenia.
 • @Andrzej Madej 21:42:29
  Mój stosunek do pańskiej tezy o opinii o relacji jest taki: trzeba czytać przede wszystkim komentarze pod artykułem. Te komentarze wyrobią w Panu pogląd o relacjach obu panów w tamtym konkretnym momencie. Nie interesuje mię czy są tam jeszcze opinie o tych relacjach. Ale możesz się Pan ich tam doszukiwać ku pożytkowi dla pana Ruszkiewicza i wyszlachetnienia jego wizerunku.
 • @Ziut 22:09:38
  Wyżej jest podany link kto chce sobie poczyta.
  Komentarz nie na temat.
 • @Slav 22:14:55
  A co cię kurna interesują moje "stosunki" z Oparą? Nie masz nic lepszego do roboty?
  Zresztą trollujesz bo notka jest o czym innym.
 • @Slav 22:14:55
  Pan przedstawia napięcia w relacji znanych mi panów Opara - Ruszkiewicz. Możliwe ...
  Sprawdziłem Pana dowód.
  To fałsz
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:24:17
  // @Ziut 22:09:38 // < - Kazałeś skasować?

  - To było bardzo na temat: Przepisałem rozmowę o którą się kłócisz ze Slav. - W której Opara miał rację pisząc że uważasz, że tylko Ty masz rację. - Czy to koniec Wolności słowa na NEon24.pl?
 • @Ziut 22:39:08
  Na jaki temat?
  Slav trolluje a ja niepotrzebnie dałem się wciągnąć.
  Notka jest o czym innym. I co ty mi tu z "wolnością" wyjeżdżasz? Pisz co chcesz byle w temacie. A link wystarczy, nie musisz powielać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:46:45
  OK / OK , ... wiele musiało się wydarzyć, żeby się stało jak było na początku :D
 • @Ziut 22:48:34
  Notka jest o czym innym

  https://pbs.twimg.com/media/C5mpBL-VUAAriSX.jpg
 • @Husky 22:59:08
  Też nie na temat.
  Czy wy nie potraficie czytać ze zrozumieniem?...
  Smutek.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:46:45
  Sam trollujesz na własnym blogu!!! Napisałem komentarz do tej noty, ale głupi chciałem się przymilić gratulacjami za twoją wieloletnią pracę na tym portalu. A że pozwoliłem sobie na małą uszczypliwość, to przecież zaraz przeprosiłem. Kto tu kontynuował utarczkę? Kto mnie nawoływał do podawania dowodów grożąc przy tym konsekwencjami za ich brak? Kto dał mi na to czas do północy? Ze strachu musiałem się uwijać, bo zacząłem już robić w majtki i spoglądać na drzwi. Dałem dowód a ty zamiast dać spokój ściągnąłeś posiłki w osobie pana Madeja. Od razu przypomniały mi się czasy gdy straszyłeś mnie tak samo a z odsieczą przybywał pan Wojtas. Ja już tu na blogu nic nie piszę, ale jak będę zmuszony to podejmę rękawicę rzuconą mi w twarz. I znów dojdzie do jakiegoś przesilenia na tym portalu i ktoś znów będzie musiał odejść.
 • @Slav 23:11:14
  Ty jednak wariatuńcio jednak jesteś :))))
  I tak cię będę traktował - jako nieszkodliwego wariata.
  Ale masz rację, idź gdzie indziej leczyć swoje frustracje.

  Gdybyś znał pana Madeja to byś nie pisał takich bzdur.
 • @Husky 22:59:08
  Dodre, ... rzucam na rynek! :D
 • Tak prawdę pisząc, mnie mało obchodzi nasza obecna polityka krajowa.
  Oprócz bulwersujących różnych zdarzeń, czy to medialnych "faktów" czy rzeczywistych, mających wpływ na nasze życie bezpośrednio.
  Natomiast interesuje mnie to co się dzieje w wielkiej polityce a mające wpływ na postępowanie rządów w naszym kraju.
  Bo najważniejsze jest w tej chwili co zrobi Trump: od jego woli będzie zależeć polityka rządów w Polsce. Takie są fakty.
  Czy ktoś tam był TW czy nie był?
  A jakież to ma teraz znaczenie skoro jesteśmy podobno wolnym i niepodległym państwem, mamy wojska USA na naszym terytorium, które odstraszają wrogów i można teraz jeszcze bardziej pluć na wroga nr 1 Rosję.
  Taki TW co to kiedyś coś tam podpisał albo nie: prawda czy nieprawda: mali ludzie mają temat, namierzyli gościa i zaczęło się polowanie.
 • @Husky 22:59:08
  https://m.youtube.com/watch?v=_p3_ChzF5wY#
 • @Ziut 14:06:35
  Nie tylko te dwa portale. Pojawił się link na SG Onetu lub Interii. Nawet się tym zdziwiłam, że podejmują taki temat — raczej nie za bardzo znanej osoby. Jednak tego nie czytałam.
  Nie mam czasu teraz szukać archiwalnych SG Onetu czy Interii, wię tylko ten link. Czy to ten artykuł ze SG, nie wiem.
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/andrzej-hadacz-powrocil/sc9jn
 • @Husky 22:59:08
  Andrzej Hadacz prezesem tajemniczej warszawskiej firmy. Siedziba zamknięta, telefon milczy. Andrzej Hadacz prezesem tajemniczej firmy. Znany prowokator Andrzej Hadacz został niedawno prezesem firmy Eco-Box. Formalnie kieruje spółką, która zajmuje się sprzedażą kolektorów słonecznych. Mieści się ona w Warszawie. Jednak służbowy telefon milczy, a w siedzibie firmy nikogo nie ma. Jak sprawdził portal Niezalezna.pl - w styczniu tego roku Hadacz został... prezesem spółki Eco-Box. Właścicielem firmy jest Danuta Kalinowska, która ma całość udziałów. Spółka mieści się przy ul. Żurawiej w Warszawie. Byliśmy w budynku: pokój, przy którym wisi tabliczka "Eco-Box", był zamknięty i nikogo nie było w środku. Stacjonarny telefon podany na stronie internetowej firmy zaś milczy. Włącza się automatyczna poczta.
  Jak czytamy na stronie internetowej Eco-Box:
  Jesteśmy firmą zajmującą się hurtową sprzedażą kolektorów słonecznych, pomp ciepła, ekologicznych pieców do ogrzewania. W naszej ofercie posiadamy również narzędzia oraz elektronarzędzia.
  Andrzej Hadacz zaprzecza, że jest szefem Eco-Box. – Nie jestem w żadnej spółce – mówi niezalezna.pl Hadacz. – Od ostatnich wyborów prezydenckich byłem za granicą. (pytam za co, kto mu ten wyjazd finansował, bo ponoć był bezrobotny?) Kilka dni temu wróciłem do Polski – dodaje. Z dokumentów IPN wynika, że data urodzin Andrzeja Hadacza, zarejestrowanego jako TW "Barbara" (do 1998 r. nosił nazwisko Andrzej Dobosz), to 4 stycznia 1962 r. Osoba figurująca jako prezes tajemniczej spółki Eco-Box urodziła się tego samego dnia.
  Hadacz został wylansowany niegdyś przez prorządowe media na najbardziej znanego obrońcę Krzyża Pamięci. Został „gwiazdą” spotu wyborczego PO, wyemitowanego kilka dni przed wyborami parlamentarnymi w 2011 r. Jak oceniali zgodnie komentatorzy i politycy, 30-sekundowy filmik „Oni pójdą na wybory, a Ty?”, którym Platforma straszyła Polaków, w dużej mierze miał wpływ na wynik wyborczy. Hadacz pojawił się tam dwa razy: krzyczał „Tusk albo Komorowski w łeb” oraz z wściekłością rzucał „Nienawidzę ich!”.
  Brał on też udział w prowokacji przed ostatnimi wyborami prezydenckimi. Przed i po debacie prezydenckiej Andrzej Hadacz prowokował i szarpał się z działaczami PiS. Tygodnik „wSieci” ujawnił rozmowy telefoniczne między „obrońcą krzyża” a Robertem G. – uczestnikiem wieczoru wyborczego Bronisława Komorowskiego, który miał przygotowywać prowokację. W zamian za skompromitowanie kandydata PiS na prezydenta „obrońca krzyża” miał otrzymać mieszkanie komunalne.
  Ps..Spółka Eco-Box: [http://www.krs-online.com.pl/eco-box-sp-z-o-o-krs-730352.html] W maju 2016 zmiana lokalu na Żurawią.
  W styczniu 2017 prezesem zostaje tajemniczy Andrzej Hadacz. Wielu moich znajomych i przyjaciół dziwi się, że za tego typa nie zabiorą się odpowiednie służby. Niepojęte dla nas jest brak reakcji tych,
  którzy powinni tego kolesia wyeliminować. On regularnie jeździ do USA! Właśnie wrócił z USA! Pytanie kto mu te wyjazdy opłaca? za co? Pytam kto kupił mu BMW, utrzymuje go i jego, gdy on ponoć bezrobotny, biedny jak mysz kościelna, więc jakim to cudem otrzymał wizę wjazdową do USA jestem bardzo ciekawy.
 • @lorenco 01:48:13
  //Czy ktoś tam był TW czy nie był?
  A jakież to ma teraz znaczenie //

  Oczywiście że dla spadkobierców komuny to żadne
  Nikt tu tym Twoim komentem nie jest zaskoczony
  Ba....
 • @kula Lis 66 17:32:31
  Dlaczego dopiero teraz wyszła na jaw "sprawa" Hadacza ?
  Bo był w aktach zbioru zastrzeżonego, ale to nie koniec
  Mają się o co martwić niektórzy blogerzy i PUBLICYŚCI (i to nawet tu piszący).
  Lada dzień pojawia się kolejne ciekawe nazwiska
 • @Husky 19:16:38
  Hadacz w zbiorze zastrzeżonym... Litości zbójnicki...

  Kogo z tu piszących typujesz jako następnego bohatera "afery TW"?

  A ja cały czas nie widzę dowodów na to, że Dobosz to Hadacz. Doczekam się?
 • @kula Lis 66 17:32:31
  Wszystko się zgadza.
  Ja jednak czekam na co innego i doczekać się nie mogę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:21:04
  III RP jest przesiąknięta agenturą esbecką
  Zasoby "śpiochów" są uruchamiane w miarę potrzeb i na różnych poziomach.

  //Doczekam się?//

  Obawiam sie ze tak.
 • @Husky 19:27:45
  Masz rację, śpiochy są wszędzie, tak działa system.

  A jak się doczekam w wiadomej sprawie to wcale mnie to nie zmartwi. Z pewnością nie wypaczy to sensu mojej notki.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:21:04
  Sendecki też obiecał nam konferencję o 13 z Hadaczem
  I co ?

  Nie było konferencji i nie będzie
  Powód ?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:30:51
  Nooo
  Polemizował "bymbym"
  8-))))
  ale poczekajmy dzień,dwa
  pzdr
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:21:04
  IPN udostępnia nowy inwentarz archiwalny. Pozwoli sprawdzić, kto pracował w SB

  Nowy inwentarz archiwalny IPN pozwala każdemu obywatelowi sprawdzić, kto pracował w SB, kto był tajnym współpracownikiem, a kto był osobą pokrzywdzoną przez system komunistyczny – podała dyrektor Archiwum IPN Marzena Kruk. Zmiana nastąpiła w poniedziałek. Inwentarz ma być czytelnym spisem treści dla wszystkich korzystających z archiwaliów IPN.

  Spis dostępny jest na stronie inwentarz.ipn.gov.pl i przedstawia opis zasobu Instytutu poprzez informacje o konkretnych jednostkach archiwalnych. Inwentarz IPN nie zawiera treści dokumentów.

  Instytut podjął decyzję, by w inwentarzu znalazły się informacje o rodzaju akt osobowych. Na przykład o tym, czy ktoś był funkcjonariuszem komunistycznego państwa czy osobą rozpracowywaną przez bezpiekę czy też tajnym agentem SB. W ocenie archiwistów i badaczy najnowszej historii Polski, to bardzo ważna zmiana w działalności archiwalnej Instytutu.

  – To efekt decyzji prezesa IPN Jarosława Szarka oraz Kolegium IPN. Dzięki niej został zmieniony dotychczasowy sposób opisu dokumentacji osobowej. Do inwentarza wprowadzone zostały przede wszystkim informacje, które pozwalają na określenie, z jakimi dokumentami mamy do czynienia. W ten sposób spełniamy od dawna formułowane oczekiwania historyków i dziennikarzy, którym brakuje informacji o charakterze zgromadzonych w Instytucie dokumentów. Publikacja inwentarza archiwalnego rozpoczęta w 2012 r. jest odpowiedzią na postulat pełnego otwarcia archiwum IPN – tłumaczyła dyrektor Archiwum IPN Marzena Kruk.

  Dotychczas inwentarz w przypadku „akt o charakterze osobowym” pozwalał jedynie ustalić, czy w archiwum są akta danej osoby czy nie. Po wpisaniu do wyszukiwarki hasła np. „Czesław Kiszczak” odbiorca otrzymywał w polu „tytuł jednostki archiwalnej” i pełne dane osobowe, jednak bez informacji, jakiego rodzaju są to akta. Po zmianie czytelnik inwentarza otrzymuje precyzyjne dane.

  – W tym przypadku chodzi o znaną postać, szefa MSW w latach 80. i łatwo domyślić się, jakie akta jej dotyczące są przechowywane w archiwum IPN. Natomiast takiej jasności nie było w przypadku osób mniej znanych czy nawet tych rozpoznawalnych, których akta mogą mieć różny charakter. Mogą to być akta osoby rozpracowywanej, ale mogą to też być akta OZI, czyli osoby współpracującej z organami bezpieczeństwa PRL – dodała Kruk.

  https://www.tvp.info/29255974/ipn-udostepnia-nowy-inwentarz-archiwalny-pozwoli-sprawdzic-kto-pracowal-w-sb
 • @Husky 20:17:00
  Czytałem i nawet próbowałem skorzystać z wyszukiwarki. Może ktoś nie śpi już spokojnie?
  Choć ja nie wierzę w cuda i jestem przekonany, że ten zbiór został dokładnie wyczyszczony i zostały same plewy.

  Mówisz, że nie było konferencji?
  Jaka śkoda... :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:21:27
  //Choć ja nie wierzę w cuda i jestem przekonany, że ten zbiór został dokładnie wyczyszczony i zostały same plewy.//

  Raczej tak
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:21:27
  ipn.gov.pl sukcesywnie wrzuca nowe jednostki archiwalne w tym dane agentury i esbeków
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Powinniśmy zrobić listę POPów czyli "pełniących obowiązki Polaka", by wiedzieć, z kim mamy do czynienia. Nienawiść mniejszości narodowych do wszystkiego co polskie powinna zreflektować niektórych ministrów. Repolonizacja administracyjnych struktur w wielu dziedzinach życia w naszym kraju, jest nie tylko konieczna, ale to nasze być albo nie być. Hodujcie dalej hordy wrogów. Nadal zwalczajcie prawdziwą Polskość. Te ścierwa jeszcze będą biegać, skarżyć na was, do Strasburga, do Brukseli, do Moskwy i gdzie się da. Za nasze pieniądze.
 • @kula Lis 66 12:42:32
  Zgadzam się z Tobą w 100%.
  Lustracja do czwartego pokolenia i wszyscy won.
 • .
  ANDRZEJ HADACZ PRZECIWKO OSZCZERCOM NA KONFERENCJI PRASOWEJ TELEWIZJI NARODOWEJ 27 II 2017
  .
  >> https://www.youtube.com/watch?v=gEqH2e-he0g
  .
  >> https://www.youtube.com/watch?v=3CUIr9k4AIM
  .
  Z Sendekim 1 >> https://www.youtube.com/watch?v=9GET66rEw3c
  .
  Z Sendekim 2015 / "BILI HADACZA A DUDA UDAWAŁ ŻE NIE WIDZI"
  >> https://www.youtube.com/watch?v=iFsH57Rwgnc
  *** Na tym nagraniu słychać jak Sndecki deklaruje że "przygotowywał" Hadacza

  Więej >> >> http://zonacezara.blogspot.com/2015/06/bi-hadacza-historia-izraelczyka-ktory.html
  .
  http://m.neon24.pl/a63d499d4ae123cb99c9969e2933633f,0,0.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:21:27
  Znalazłem tam paru kolegów ze szkoły, paru sąsiadów, zresztą mnie to nie zaskoczyło, dobrze wiedziałem kim są. Pzdr!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej