Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
412 postów 14291 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Oprócz mojego mistrza, Mahatmy Ghandiego, Mistrza od zawsze, szanuję i modlę się za Józefa Jerzego Kukuczkę. Pierwszy to Mistrz walki bez przemocy a drugi to największy wyczynowiec jakiego Polska wydała.

Dlaczego rząd PiS jest sekowany przez "starą" Europę?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Spolegliwa wobec USA i Izraela polityka PiS zrobiła z Polski Czarnego Luda, którego wszelkimi sposobami trzeba zwalczać

Praktycznie od początku rządów PiS jesteśmy świadkami bezprecedensowych ataków przedstawicieli europejskiego establishmentu (czyt. unijnego) na rząd posła Kaczyńskiego. Nikt normalny w Polsce nie sądzi przecież, że rząd pani premier Szydło jest dowodzony przez samą panią premier a w Pałacu Namiestnikowskim rządzi wybrany w wyborach powszechnych Andrzej Duda. No ale to nie jest wcale rzeczą rzadką w światowej polityce i można by na upartego przejść nad tym do porządku dziennego.

 Strach tylko pomyśleć co się stanie gdy prezes pójdzie na emeryturę albo go wręcz zabraknie... Trudno bowiem sobie wyobrazić, ze schedę po nim przejmie wierny giermek Błaszczak czy, nie daj Boże, Macierewicz.

 

 Mało kto zdaje sobie sprawę, że to nie PiS wygrał ostatnie wybory tylko PO/PSL je przegrały. Po prostu nie było już społecznego przyzwolenia na kolesiostwo i ustawiczne afery z udziałem i za przyzwoleniem poprzedniej ekipy. Nastąpiło zmęczenie materii (społecznej) i tylko dlatego PiS osiągnęło taki wynik wyborczy. Nie bronię, żeby była jasność, rządów koalicji PO/PSL bo od lat powtarzam, że PO i PiS to awers i rewers tej samej, fałszywej monety. Dowodów na to jest co nie miara ale nie o tym ma być ta notka. Ataki unijnych notabli na rząd posła Kaczyńskiego paradoksalnie jednak są, moim zdaniem, na rękę PiS. Stwarzają bowiem złudne wrażenie, że oto mamy w końcu prawdziwie polski rząd, podnoszący naszą umęczoną Ojczyznę z kolan, któremu zła, lewacka zgraja z Brukseli wkłada kij w szprychy.

 

 Po części to prawda ale dalece nie do końca. Prawdziwe przyczyny ostracyzmu są zgoła inne. Podstawową przyczyną i źródłem problemów obecnego rządu jest coraz większa wola zachodnich Europejczyków do emancypacji w stosunku do Wielkiego Brata zza oceanu.

 Europa po drugiej wojnie stała się de facto lennem amerykańskim. Do dziś np. każdy nowy kanclerz Niemiec podpisuje swoistą lojalkę - Der Kanzlerakte, na podstawie podpisanego z Aliantami 21 maja 1949 roku traktatu (der Geheime Staatsvertrag). Niemcy w efekcie owszem, mogą się bogacić ale politycznie nie mają prawa zbyt wysoko podskoczyć. Dla Polski jest to z oczywistych powodów dobra wiadomość ale jak pokazało życie, oddanie praktycznie Niemcom we władanie Unii Europejskiej też nie wyszło i nie wychodzi nam na zdrowie.

 Europa usiana jest amerykańskimi bazami, w samej tylko Italii jest ich ponad setka. Miało to swoje uzasadnienie w czasach zimnej wojny, gdy tzw. "wolny świat" obawiał się sowieckiej agresji. Od upadku CCCP sytuacja jednak się zmieniła a wojska USA pozostały na starych pozycjach. Co więcej - przsuwają się coraz bardziej na wschód. Jeśli dołożymy do tego pośrednie i bezpośrednie mieszanie się do europejskich spraw to trudno się dziwić, że emancypacyjne nastroje w zachodnich społeczeństwach rosną (i to niezależnie od orientacji politycznej), a że życie nie znosi pustki, w to miejsce rosną wpływy i sympatie dla Rosji. Dowodem na to jest choćby histeryczna kampania anty-dezinformacyjna skierowana przeciwko rzekomym atakom medialnym Rosji.

 Tylko ktoś niezwykle naiwny może wierzyć, że Rosja, dążąca do odbudowy geopolitycznej pozycji, nie wykorzystuje swoich możliwości do wpływania na zachodnie społeczeństwa. Tak robi każde mocarstwo i tego nie zmienimy. Dziwić się jednak należy, że "stare demokracje" Zachodu trzeba bronić aktami prawnymi przed zakusami złego Putina. Może jednak jest coś na rzeczy a kłamstwa zachodnich, mainstreamowych mediów są już tak bezczelne, że ludzie wolą oglądać RT albo czytać Sputnika? Może wystarczy po prostu mniej bezczelnie kłamać by stać się wiarygodnym? Tusk nie pozwoliłby sobie na dość kuriozalne wystąpienie w stosunku do USA i nowego prezydenta Trumpa, gdyby nie było na to przyzwolenia unijnych elit, sam aż takim orłem nie jest.

 

 W takiej sytuacji spolegliwa wobec USA i Izraela polityka PiS zrobiła z Polski Czarnego Luda, którego wszelkimi sposobami trzeba zwalczać. I w sumie nie jest istotne czy wszystkie zarzuty unijnych notabli mają sens czy nie, świadczy to jednak jaką pozycję zajmuje na kraj. Jest to pozycja popychadła i amerykańskiego konia trojańskiego. Można postawić tezę, że w słusznie minionych czasach nawet CCCP nie wywierało takiej presji na Polskę. Przynajmniej nie wysyłali nas na nie swoje wojny, jedynym niechlubnym wyjątkiem była interwencja w Czechosłowacji ale tam polscy żołnierze nie strzelali do miejscowej ludności jak dzieje się to ona obecnych misjach wojennych w interesie Wielkiego Brata.

Koalicja PO/PSL wybrała inny wariant poddaństwa - Unii Europejskiej czyli de facto Niemcom. Nic więc dziwnego, że PiS czerpie obecnie pełnymi garściami z tego faktu nie zauważając, że sami uczynili Polskę podnóżkiem i chłopcem na posyłki USA. Czyli klasyczne "przyganiał kocioł garnkowi".

 

 W polskiej polityce zagranicznej nie ma woli politycznej by uczynić Polskę państwem suwerennym, na tyle na ile jest to możliwe, oczywiście. Dużo dalej w tym procesie poszli nasi południowi sąsiedzi - Węgrzy a nawet, jak zawsze pragmatyczni, Czesi i Słowacy. Powinniśmy się od nich uczyć a nie zaklinać rzeczywistość, że to Polska jest "liderem" tej części Europy. Tak podziwiany premier Orban nie pytał się jakoś o zgodę gdy zapraszał Putina na Węgry...

 Do wymiany jest cała, polska kasta polityczna. Potrzeba ludzi nowych, nie uwikłanych w żadne zależności. Postkomunistyczne złogi można obecnie znaleźć w każdej parti, z PiS włącznie. Należy zmienić sposób myślenia i pozbyć się klientystycznego i serwilistycznego sposobu myślenia. Polska, jeśli ma wybić się na prawdziwą niepodległość nie może podporządkowywać się żadnemu dyktatowi, czy to Unii, USA czy Rosji. Z każdym trzeba rozmawiać i utrzymywać możliwie najlepsze stosunki ale przede wszystkim realizować Polską Rację Stanu.

 Na to jednak, na razie, widoków nie ma.

KOMENTARZE

 • Hm?
  - Z takim ujęciem problemu, ... to by się chyba nawet red. Nichcik zgodził. A kto to wie, ... może i nawet ZonaCezara
  >> https://www.youtube.com/watch?v=hS6fA1XXv1Q :D

  Pozdr.
 • @Ziut 15:46:13
  Red. Nichcik? A to dobrze czy źle bo przyznam szczerze, że jakoś słabo kojarzę jego poglądy...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:55:18
  To mam Ci łopatą do głowy? Po takim wpisie, to red. Nichcik z GieWu i jemu podobni głośno klaszczą w łapki, jeżeli oczywiście zaglądają na taki portal jak nasz NEon
 • @Jeremi 16:11:36
  Nie wiem z jakiego powodu klaszczą ale nie bardzo podoba mi się porównanie z GW.
  Może napisz lepiej z czym Ty się nie zgadzasz?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:17:32
  Już pierwsze słowa: "bezprecedensowych ataków przedstawicieli europejskiego establishmentu na rząd posła Kaczyńskiego" mówią o czym dalej będzie. Najpierw stara śpiewka, jak to poseł Kaczor rządzi wszystkim, nawet jeżeli, to czy to jest aż tak złe, jak zawsze to przedstawiasz. Dalej o wiernych giermkach Błaszczakach i innych nie daj Boże Macierewiczach, to znowu stara śpiewka GieWu i im podobnych.
  Oczywiście Ty nie bronisz rządów koalicji PO/PSL, tylko napieprzasz w PiS i prezydenta zawsze, kiedy tylko można.
  Idziemy dalej: "Ataki unijnych notabli na rząd posła Kaczyńskiego paradoksalnie jednak są na rękę PiS", ale i na Twoją rękę. Przecież nie do pomyślenia jest, żeby raptem UE zaczęła współpracować z Warszawą, bo to przecież nie na rękę PiS.
  Dalej: "złudne wrażenie, że oto mamy w końcu prawdziwie polski rząd", dla kogo złudne, dla tego złudne, wciąż dla większości nie jest złudne.
  Wystarczy, a to nawet nie jest połowa wpisu.
  Prosiłeś, żebym napisał z czym się nie zgadzam, więc napisałem, ale trzeba trzymać się zasady, że komentarz ma być zdecydowanie krótszy od notki.
  Pozdrawiam
 • @ Autor
  5*

  To rzeczywiście jest powód ujadania UE na PiS i Polskę.
  Problem w tym, że jak USA przestanie się angażować w Europie to ta prędzej czy później znajdzie się pod szkopskim buciorem. A problem w tym problemie jest taki, żeby USA nie angażowało się za bardzo...
  A to niestety ma miejsce w postaci draznienia Ruskich coraz większym przesuwaniem baz. Ale moim zdaniem abramsy na zachodzie Polski się w to nie wliczają, bo tu akurat "agresja Rosji" to tylko wygodny pretekst, żeby zasłonić się prze wjazdem leopardów - i to może również być powód, że nie uchylono 1066...

  Pozdro!
 • Polska Racja Stanu
  I tu pierwszy problem: po co Państwo Polakom w Europie bez administracyjnych granic. Dopiero z tego wyjdzie, po co Polakom Europa.

  Napisałem, że po to by służby publiczne wspierały SOLIDARNY ROZWÓJ WIEDZY. Ale póki co, służby publiczne (administracja) wspierają Sterowany rozwój wiedzy, projektując potrzeby, kolektywy i inne wynalazki ekonomii homogenizacji.

  Jest problem. Tu u nas, dyskusje o sensie Państwa Polaków, grzęzną w lamentach o dymaniu nas przez obcych. I nadziei, że im szablą odbierzemy ...
 • Autor
  Jeżeli tak jest, jak Autor pisze to jeden pozytyw mamy - będzie zielone światło, aby umowa CETA została zablokowana w referendach narodowych.
  Z drugiej strony nie wiadomo, czy PiS nie będzie chciał wejść w jakieś międzynarodowe odpowiedniki CETA i TTIP, bo i do tego są zdolni.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:55:18
  // Red. Nichcik? A to dobrze czy źle bo przyznam szczerze, że jakoś słabo kojarzę jego poglądy ... //

  - Czytając was obydwu, oczywiście ze zrozumieniem, myślę że jeśli chodzi o poglądy na "diagnozę problemu" to macie je podobne. / Istnieją rozbieżności jeśli chodzi o receptę na etap w drodze dochodzenia do wyleczenia zdiagnozowanej "choroby".

  ... a ZonyCezara nie znasz, czy nie chcesz znać? :D
 • @Jeremi 16:46:10
  Taki zdziwiony jesteś? Moje zdanie o PiS chyba znasz :)
  Czyżby Kaczyński nie był już posłem? Może coś przegapiłem?
  A piastuje jeszcze jakieś inne stanowiska państwowe niż posłowanie?
  W każdym normalnym kraju lider polityczny gdy wygrywa wybory to bierze na siebie odpowiedzialność i zostaje premierem albo prezydentem. Taki model rządzenia pierwszy wprowadził w Polsce Piłsudski a skopiował Krzaklewski i wszyscy wiemy jak to się skończyło. To co robi Kaczyński to jest zwykłe cwaniactwo polityczne. Nawet Tusk miał odwagę zostać premierem.

  //Dalej o wiernych giermkach Błaszczakach i innych nie daj Boże Macierewiczach, to znowu stara śpiewka GieWu i im podobnych.//

  Trudno, zwykły zbieg okoliczności co wcale nie znaczy, że jestem wyznawcą linii Michnika. To też już powinieneś wiedzieć :) I może zaprzeczysz, że Błaszczak zachowuje się jak giermek? Zwykłe stwierdzenie faktu.

  // są na rękę PiS", ale i na Twoją rękę.//

  A co ja mam z tym wspólnego? Staram się po prostu przystępnie przedstawić swoje zdanie. Mnie PiS ani grzeje ani ziębi. Tak samo jak PO i reszta kasty. Jest mi tylko niewymownie przykro, że rządzą nami (na zmianę) tacy ludzie.

  //wciąż dla większości nie jest złudne.//

  To wcale nie jest takie pewne, no chyba, że wierzysz w sondaże... Zresztą chciałbym ci przypomnieć, że w wyborach wzięła udział ledwie połowa Polaków. Tak, że ten optymizm jest mocno na wyrost.
  Sam musisz jednak przyznać, że w sprawach zdecydowanie sprzecznych z naszym interesem PO i PiS zgodnie podnoszą łapki.

  //...że komentarz ma być zdecydowanie krótszy od notki.//

  :)))))) No nie szczędź sobie, z chęcią podyskutuję, przecież na tym polega sens blogowania. Mówiąc o długości komentarza miałem na myśli wklejanki a nie pisanie własnymi słowami.

  Czekam na dalszy rozwój dyskusji :)
 • @Jasiek 16:50:57
  //A problem w tym problemie jest taki, żeby USA nie angażowało się za bardzo...//

  Dokładnie. Powinniśmy wszystkich rozgrywać a nie łasić się raz do jednego raz do drugiego.
  Co nam zrobią? Z głodu nie umrzemy a z lokajami nikt się liczy.
 • @Andrzej Madej 17:06:59
  // Dopiero z tego wyjdzie, po co Polakom Europa. //

  No cóż, wszystkiego nie przeskoczymy. Gdyby Europę urządzić po bożemu to korzyści może być więcej niż minusów.

  //I nadziei, że im szablą odbierzemy ...//

  Obcy nas dymają, to niezaprzeczalny fakt. Ale szablą nic nie musimy odbijać, nie te czasy i są inne środki.
 • @miarka 17:08:29
  //aby umowa CETA została zablokowana w referendach narodowych.//

  Sądzisz, że ktoś pozwoli na przeprowadzenie referendów? Szczerze wątpię...
 • Ziut i red. Niechcik to jedna osoba tylko w dwóch postaciach
  Parafrazując wspaniałą postać p. Zagłoby "wina tuska" nie na słabe głowy, mija półtora roku a niektórzy jeszcze nie wytrzeźwieli. Chcieliby tylko słuchać bajki o niedobrym PO, i biednym PiS, bo przecież nad "rządem specjalnej troski" znęcać się nie można. A tu czas kilka kubłów zimnej wody na skacowane głowy wylać i popatrzeć co nasze "pomazańce" nam tu wyczyniają.
  Mieliśmy takiego, co po krzesłach skakał, mamy takiego, co na nartach jeździ, a jak już pojeździ, i podpisze co mu tam prezes na biurko rzuci, z dziećmi książeczki czyta.
  Jakże nie mówić o dwóch stronach tej samej sfałszowanej monety? Jakże mądrzy byli w PiS gdy PO-PSL rządził, ciągle rozgadywali o zadłużaniu kraju, o kumoterstwie, o przekrętach. A gdy już do koryta dobiegła "dojna zmiana" to co mamy? Ustawę kumoterską, dług rośnie w niespotykanym tempie, jeśli w zakupie dwóch śmigłowców bez przetargu a potem rozpisanie przetargu tylko pozbawionemu węchu nie śmierdzi. Czy jestem wróżbitą, bo już wiem jakie śmigłowce w przetargu wygrają? Tylko idiota kupuje po kilka sztuk maszyn od różnych producentów. To przecież nie tylko maszyny, to również symulatory, magazyny części zamiennych, oprzyrządowanie warsztatów, to szkolenia pilotów i mechaników.... Czy jest logiczne wytłumaczenie dla kupowania tego wszystkiego od różnych producentów? 2 śmigłowce tworzą precedens, a później mantra kupujemy te, bo już podobne mamy. I chyba tylko ostatni leming uwierzy, że wszystko było uczciwie, dla dobra kraju i kieszeni podatnika.
 • @Ziut 17:09:47
  //myślę że jeśli chodzi o poglądy na "diagnozę problemu" to macie je podobne.//

  To mnie pocieszyłeś :) Ale to by oznaczało, że może mam trochę racji?
  Uważam, że najpierw trzeba postawić właściwą diagnozę a potem zwołać szerokie konsylium i zaplanować kurację. Nikt nie ma patentu na nieomylność.

  //... a ZonyCezara nie znasz, czy nie chcesz znać? :D//

  :)))))) Od razu trzeba było tak mówić, w pierwszej chwili nie skojarzyłem, na salonie jestem sporadycznie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:18:29
  "Sądzisz, że ktoś pozwoli na przeprowadzenie referendów? Szczerze wątpię.."

  Prawa krajowe aż w 14 państwach (w tym w Polsce) zezwalają na przeprowadzenie referendów, więc nie trzeba pozwoleń :-)
 • Przez ten wstretny PIS
  to nasz kraj jest gdzieś na peryferiach ........
  drogi mlecznej

  ps.
  a ta "stara europa" to może co najwyżej pocałować PIS i Kaczynskiego w 4 litery 8-)))))))
 • @Zawisza Niebieski 17:23:14
  Co mam Ci Zawiszo powiedzieć?
  Chyba tylko to, że z przekonanymi ciężko się dyskutuje a spijania z dziubków nie lubię :)
  W każdym razie 100% racji.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:25:48
  // najpierw trzeba postawić właściwą diagnozę a potem zwołać szerokie konsylium i zaplanować kurację //

  - Trudno będzie, ... to jest zaawansowany "rak z przerzutami"
 • @Zawisza Niebieski 17:23:14
  // Ziut i red. Niechcik to jedna osoba tylko w dwóch postaciach //

  http://nichcik.neon24.pl/

  - Nie opowiadaj, ... bo się zacznę bać własnego cienia :D
 • @miarka 17:29:21
  //Prawa krajowe aż w 14 państwach (w tym w Polsce) zezwalają na przeprowadzenie referendów, więc nie trzeba pozwoleń :-)//

  Zgadza się, tylko, że ktoś musi zarządzić takie referendum i jeszcze uznać jego rezultaty.
  Pamiętasz co było w Irlandii i chyba we Francji? Były referenda i co? Powtarzane do skutku.
 • @Husky 17:29:23
  //a ta "stara europa" to może co najwyżej pocałować PIS i Kaczynskiego w 4 litery //

  W zupełności się z tobą zgadzam. Mnie samego, zatwardziałego anty-PO/PiSowca, mierżą takie wybryki w stosunku do polskiego rządu. Nawet jak go nie popieram.

  A Polska pod wodzą Kaczyńskiego ma inne zadanie do spełnienia. Chyba wiesz jakie?
 • @Ziut 17:30:57
  //to jest zaawansowany "rak z przerzutami"//

  Będzie trudno ale inaczej przepadniemy z kretesem.
  Zauważ, że każdy rząd od 89' coś zbroił, coś sprzedał za grosze. Tak nie może wiecznie trwać bo znowu "dla naszego dobra" nas rozbiorą.
 • @Ziut 17:32:27 vel red. Niechcik
  Trochę odwagi, cienia się nie bój i "zielonego żółwika" przybij. A dalej, ty wiesz, ja wiem i niech tak zostanie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:37:39
  //A Polska pod wodzą Kaczyńskiego ma inne zadanie do spełnienia.//

  Tak zgadzam się ,ma.
  Najpierw musi się uporać z totalniacka opozycja i mam nadzieję że to się uda.
  Z obietnic wyborczych i Prezydenta A.Dudy i PIS-u przyjdzie nam czas ich rozliczyć.
  Rządzą nieco ponad 15 mcy , nie wymagajmy cudów. Stara UB-ecja ma jeszcze wielka moc, media,TVN,POlszmat, etc.
  pzdr.
  ps.
  a jedynym pozytywem ataków na rząd i Prezydenta jest fakt że im jest ich więcej tym notowania idą w górę.
  Więc zachęcajmy ich do ataków.

  Wielu tu "kodziarstwa" na forum i dlatego trzymam za nich kciuki.Niech atakują
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:37:39
  "A Polska pod wodzą Kaczyńskiego ma inne zadanie do spełnienia. Chyba wiesz jakie?"

  Kopać misia?.... :-(
 • „Kaczyński śmiertelnie chory”. Wróg Kaczyńskiego ujawnia szokujące informacje
  http://pikio.pl/kaczynski-smiertelnie-chory-wrog-kaczynskiego-ujawnia-szokujace-informacje/
 • @Husky 17:49:31
  //fakt że im jest ich więcej tym notowania idą w górę.//

  Tak właśnie napisałem, PiSowi są na rękę ataki z zagranicy. To ich nobilituje i robi z nich "obrońców Polski" co to nikomu się nie kłaniają i "podnoszą Polskę z kolan" (sic!)

  //Wielu tu "kodziarstwa" na forum i dlatego trzymam za nich kciuki.Niech atakują//

  Całe szczęście, że nie pijesz do mnie bo ja nie atakuję PiSu. Przedstawiam tylko niezaprzeczalne, udowodnione fakty. A z faktami ciężko się dyskutuje. Zawsze mi trochę żal tych wszystkich apologetów PiSlandii bo mają ciężką robotę do zrobienia.

  A KODziarstwo trzeba tępić. Bezwzględnie.
 • @Jasiek 17:50:30
  //Kopać misia?.... :-(//

  Na kopanie są za ciency. Ujadać muszą.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:40:36
  // Zauważ, że każdy rząd od 89' coś zbroił, coś sprzedał za grosze. //

  - Dlatego, na tym etapie, rekomenduję patrzyć na łapy V Kolumny która siedzi w PiS, ... bo że tam siedzi to pewne. / Prezes nie jest wieczny.

  Polecam fragment "Motyw" z lutego 2011 >> http://ziut.neon24.pl/post/137013,rewolucja-w-unijnym-budzecie-czy-unijny-zamach-stanu
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:33:56
  "Zgadza się, tylko, że ktoś musi zarządzić takie referendum i jeszcze uznać jego rezultaty.
  Pamiętasz co było w Irlandii i chyba we Francji? Były referenda i co? Powtarzane do skutku".

  Ale referenda konstytucyjne, jak się zanosiło że będzie więcej negatywnych, to nawet przerwali i od razu uznali wynik.

  Władze państwowe to mają pod butem, ale jak się narody ostro ruszą ...?
  Wcześniej, czy później to musi nastąpić, bo już zaczęli rządzić nie tylko faszyści, szowiniści, syjoniści i globaliści, oraz sataniści i z upływem czasu może być coraz trudniej się im postawić.
  Zło nie skarcone dość szybko, z czasem skutkuje coraz głębszymi patologiami.

  Akcja uświadamiania narodów czym jest CETA i czym jest korporacjonizm-syjonizm-globalizm powinna trwać.

  Oczywiście największa szansa szybkiego zastopowania CETA, to to "zielone światło" żeby przerwać amerykańską ekspansję gospodarczą na Europę.
 • @Talbot 18:02:04
  Ja osobiście źle Kaczyńskiemu nie życzę. Polityk z jego doświadczeniem bardzo by się przydał w jakiejś szerokiej koalicji jedności Narodu. Tylko musiałby znać swoje miejsce w szyku.
 • @Ziut 18:10:26
  //patrzyć na łapy V Kolumny która siedzi w PiS, //

  Cały PO/PiS to V kolumna :)
 • @Ziut 18:10:26
  A gdzie gnębieni przez reżim PiS
 • @miarka 18:12:39
  //...ale jak się narody ostro ruszą ...?
  Wcześniej, czy później to musi nastąpić, //

  Musi. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Pytanie tylko ile to pochłonie ofiar?
  Zasadę "władzy raz zdobytej..." nie wymyślił Cyrankiewicz.
  Inna sprawa, że wcale się nie pomylił co widać, słychać i czuć.

  //Akcja uświadamiania narodów czym jest CETA i czym jest korporacjonizm-syjonizm-globalizm powinna trwać.
  //

  Każdy z nas stara się to w miarę swoich możliwości robić ale to orka na ugorze. Oczywiście nie mam tu na myśli imbecyli, fanatyków i zadaniowanych trolli.
 • @Katana 18:24:17
  W każdej partii byś coś wyłuskał.
  Panuje jednak zasada, że prezesi na listy wyborcze wstawiają tylko BMW albo starych, wiernych towarzyszy.
 • Kraje UE będą dyskutować o nałożeniu sankcji na Polskę
  "Frans Timmermans jak najszybciej skieruje pismo do Prezydencji Maltańskiej o włączenie dyskusji o praworządności w Polsce do agendy Rady GAC (unijnych ministrów ds. europejskich)"

  http://www.rmf24.pl/fakty/news-kraje-ue-beda-dyskutowac-o-nalozeniu-na-polske-sankcji,nId,2357064
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:27:28
  Co do uczciwych, to podobnież i w Sodomie można było znaleźć sprawiedliwych :) ale cóż z tego, gdy my nie mamy posłów, my mamy maszynki, które głosują zgodnie ze wskazaniem "posła prowadzącego"

  Przypomnę pewien filmik
  https://youtu.be/H2LnoTAX1hQ

  Warto zobaczyć koło 50 sekundy i od razu wiemy dlaczego posłowie PIS głosując "zgodnie z własnym sumieniem" głosowali za zaostrzeniem przepisów aborcyjnych a w 2 tygodnie później "zgodnie z sumieniem" głosowali przeciw. Teraz szykuje się nam podobna komedia. 100% posłów PIS w sali kolumnowej zagłosowało za ustawą o wycince drzew, co będzie za jakiś czas, jeśli PiS podejmie się zmiany? Oni głosują jak marionetki, byle tylko na liście wyborczej na odpowiednim miejscu się znaleźć, a uczciwość?

  "Dla chleba Panie, dla chleba i wody w usta czasem nabrać trzeba".
 • @Zawisza Niebieski 19:07:08
  Niestety w swiecie polityki widac tylko mapety medialne sterowane albo przez kaczynskiego-PIS albo Tuska -PO ktorzy tez nie sa samodzielni ale sterowani z zewnatrz.
  Mapet ktory nawet chcialby przemowic swoim wlasnym glosem ,wykazac sie jakas inicjatywa zostanie odsuniety od profitow i zdyskredytowany medialnie.
  Macie oczywiscie racje ze POPIS to partie uleglosci zewnetrznym wplywa i sterowalni zarowno w Polsce jak i z zagranicy.Na obecna chwile nie ma dobrej alternatywy bo Polska jest sterowana gospodarczo,politycznie,medialnie itp. z osrodkow polozonych poza granicami Polski.Wydaje sie ze pierwsza rzecza jest odzyskanie mediow ale nie na judeo-chrzescijanskie jak to robi PIS ,zostawiajac jeszcze niemieckie(scheda po PO) ale zatroskane losem Polski i Polakow.
  Jak tego dokonac przy statucie kondominium(Unia-Niemcy,USrael) nie wiem?
 • @Zawisza Niebieski 19:07:08
  Chłopaka z seicento już przeżuli i wypluli.
  Sierotki z Aleppo to już historia.
  Drzewa już nie szumią.

  Teraz na topie są " ludzkie Pany".

  A Kaczyński znowu 8 poziomów nad lemingami i kodziarstwem.
  To co dla nich intelektualnie jest sufitem, dla JarKacza jest podłogą.
  Nie ta liga Zawiszo.
  Nie ta liga
 • Zasada feudalizmu
  Panie Jarku, przyczynę ataków "starej" Europy na rząd PiS-u nie widziałbym wcale w chęci uzyskania samodzielności przez zachodnich Europejczyków. Nie ma tam polityków formatu de Gaulle,a. Moim zdaniem, w grę wchodzi stara feudalna zasada: wasal mojego wasala, nie jest moim wasalem. Wychodzi na to, iż ustalono, że uzależniona od USA Zachodnia Europa będzie miała swoich wasali w postaci nowo przyjętych do UE państw byłego bloku wschodniego. Amerykanie się zgodzili, bo poprzez NATO mieli kontrolę wojskową nad nowymi terytoriami, a interesów gospodarczych tutaj zbytnio wielkich nie mieli [po za kilkoma wielkimi tuczarniami przemysłowymi w ramach offsetu za F-16]. A tu pan Kaczyński postanowił zmienić seniora. Zamiast podlegać Brukseli, a de facto Niemcom w postaci Angeli Merkel, oddał się bezpośrednio pod kuratelę Waszyngtonu. Z tego powodu ten wielki krzyk w Brukseli. Wasal nie ma prawa podejmować samodzielnych decyzji. To jest samodzielna decyzja pana Kaczyńskiego. Tylko czy przeniesie to Polsce korzyść, skoro by wkupić się w łaski Amerykanów odgrywamy rolę pierwszego harcownika w ich rozgrywce z Rosją.
 • ...
  "Do wymiany jest cała, polska kasta polityczna. Potrzeba ludzi nowych, nie uwikłanych w żadne zależności. Postkomunistyczne złogi można obecnie znaleźć w każdej parti, z PiS włącznie."

  ...

  Ja bym nie zwalał winy za serwilizm względem USA/UE na postkomunistów, bo złogi postsolidarnościowe były i są tak samo (a może nawet bardziej) serwilistyczne wobec tych ośrodków, co postkomuchy. Ci ostatni nie rządzą Polską od upadku rządu Millera/Belki w 2005 r., a w sumie na prawie 28 lat istnienia III RP, przy uwzględnieniu wszystkich rządów jakie były, postkomuniści rządzili krócej od postolidarnościowców. Trzecią RP, od jej zarania, rządzi tak naprawdę post-KOR (który podzielił się na lewicę i prawicę), którego głównym ośrodkiem i instrumentem zarządzania naszym krajem jest tzw. środowisko "Gazety Wyborczej" (czyli ekspozytura światowego żydostwa na Polskę), mające przemożny wpływ na wszystkie partie, jakie miały udział w rządzeniu Polską po 1989 r. (poza Samoobroną i LPR), a także na środowisko medialne, akademickie, kulturalne, gospodarcze, nawet modernistyczno-kościelne i - co za tym idzie - dominujący wpływ na całe polskie życie narodowe.
 • @powiew świeżości 20:35:06
  //"Do wymiany jest cała, polska kasta polityczna. Potrzeba ludzi nowych, nie uwikłanych w żadne zależności. //
  Jakies nazwisko ?
 • @Katana 19:20:13
  Wiesz co? Do głosowania zgodnie ze wskazaniem oficera prowadzącego, wróć, posła prowadzącego to intelektualne zera też potrafią. Oczywiście, że robią sobie kabaret licząc na niski poziom intelektualny widowni. I chyba na razie się nie mylą. Mirabelek to oni raczej nie jadają, patrząc na chińszczyznę w plastikowym opakowaniu, którą zażerała Pawłowicz, stąd im wesoło. Ale czy nie ma być im wesoło, jak Polacy tak się dają i to takim miernotą w balona robić?
 • @Jabo 20:34:17
  //wasal mojego wasala, nie jest moim wasalem. //

  W Anglii istniała inna wersja tej zasady - "wasal mojego wasala JEST moim wasalem". Zależy więc jaką wersję przyjęli Amerykanie :)

  //...oddał się bezpośrednio pod kuratelę Waszyngtonu. Z tego powodu ten wielki krzyk w Brukseli//

  Zgoda ale to wcale się nie kłóci z moją tezą a wręcz ją potwierdza.
  A czy nam się to opłaci? Jestem przekonany, że nie. Już tylko ostatnie kilkanaście lat pokazało jak Amerykanie liczą się z Polską. Jeśli tylko będzie im się opłacało to nas rzucą w ramiona Rosji. Tylko, że oni robią to we własnym interesie a my zostaniemy znowu z ręką w nocniku.
  Trzeba być wyjątkowym ignorantem geopolitycznym (a raczej idiotą), żeby wierzyć w trwałość takich sojuszy.
 • @powiew świeżości 20:35:06
  //Ja bym nie zwalał winy za serwilizm względem USA/UE //

  Oczywiście, że nie ale gdyby jeszcze mówić "złogach postsolidarnościowych" to oznaczałoby, że wszyscy won!

  //Trzecią RP, od jej zarania, rządzi tak naprawdę post-KOR //

  Święta prawda.
 • @mac 20:11:09
  "w swiecie polityki widac tylko mapety medialne "
  J bym to zobrazował trochę inaczej, to są psy, które widzą smakołyk (wpisanie na kolejną listę wyborczą) w ręku pana. Zrobią wszystko, by smakołyk dostać. Podział wpływów jest dość wyraźny, PO to przedstawiciel korporacji zachodnich, PiS to przedstawiciel USA i Izraela na teren Polski, wyróżnia się tylko Macierewicz, on zgodnie ze wszystkimi wskazaniami poza kakałkiem działa w rytmie kazaczoka. Drażnienie niedźwiedzia, gdy od strony Królewca chronią nas tworzone przez niego oddziały Zomo.
  Co do mediów, to zostały nam tylko blogi. Co mamy, telewizję i radio bulteriera Kaczyńskich, od dłuższego czasu chciałem tam coś zobaczyć, ale po 10 minutach szlak mnie trafia na propagandę, której chyba nawet w PRL nie uprawiano. Mamy media zależne od PiS, media międzynarodowego zakonu, media obcych korporacji, główne portale, Interia, WP, Onet w nie polskich rękach, zostały blogi, ot co.
 • @Husky 20:43:41
  To są akurat moje słowa.

  Skoro napisałem "nowych" to znaczy, że jeszcze nie są znani mimo, że jestem przekonany o ich istnieniu.
  Ja na przykład już dawno zgłaszałem chęć objęcia stanowiska Dyktatora (na 5 lat). A bym się formalnie nadawał bo nigdy nie byłem politykiem i w żadnym archiwum na świecie nie ma na mnie kwitów.
  Co ty na to zbóju? :)
 • @Husky 20:32:44
  Macierewicz i Kaczyński żyją w rzeczywistości równoległej. Otoczony czopkami Kaczyński myśli, że jest Królem Julianem z Pingwonów z Madagaskaru. Ten człowiek ma jedną zdolność, niszczenia. Spokojnie, zakiwa się jak poprzednio. Zniszczył prawicę, zniszczył wszystko, co mogłoby go wesprzeć. Będzie jak niemowlę w chodziku, gdy w jego wirtualnym świecie gruntu zabraknie będzie rączkami i nóżkami machać.

  Zwróciłeś uwagę na dwa fakty? Macierewicz zwrócił się do NATO o wsparcie jego urojeń, co mu USA odpowiedziało? Myśmy już wszystko przekazali, urojeń wspierać nie będziemy.

  A z chłopakiem z seicento? No cóż, ma wsparcie prawnika, BOR ośmieszył się totalnie, zgodnie z kolejnym filmikiem jak wiozą Dudę, należy tylko czekać, aż na kolejny wypadek, i wtedy powiemy, sam tak chciał, byle tylko Polaków nie zabili.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:55:53
  Jestem za
  Może jakiś gabinet cieni ?
 • @Husky 20:43:41
  To był cytat z notki.
 • @Zawisza Niebieski 21:05:53
  I znów jakiś ułamek procenta (ale jednak) poparcia dla PIS w górę.
  Naprawdę.
  Kaczynski i Macierewicz takich jak Ty powinni na ramionach nosić.
  Please
  Tak trzymaj 8-)))))
 • @Husky 21:26:56
  Nie spamuj mi tu goopkowatymi zdjęciami. Usuwam.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:51:27
  "Oczywiście, że nie ale gdyby jeszcze mówić "złogach postsolidarnościowych" to oznaczałoby, że wszyscy won!"

  ...

  No właściwie w post-Solidarności nie widzę nikogo wartościowego dla przyszłości Polski. Nawet taki minister Morawiecki z Solidarności (wręcz) Walczącej znacznie zwiększył poziom poddaństwa neokolonialnego Polski, podpisując CETA i stręcząc nam jeszcze TTIP (i to w wersji bardziej skrajnej, niż ta, którą USA próbują narzucić Unii Europejskiej jako całości).
  Post-Solidarność powinna trafić na śmietnik historii tak samo, jak post-komuna. Trzeba czekać (a jeśli ktoś ma predyspozycje, to współtworzyć), aż wykształci się zupełnie nowa elita, nastawiona narodowo (tak, jak elity masońsko-insurekcyjne, które zdominowały polskie życie polityczne w XIX wieku, na początku XX wieku zastąpił nowo powstały ruch narodowy, który wyciągnął Polskę z bagna).
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:31:09
  ok.
 • @powiew świeżości 21:33:11
  Uważam, że powinno się jednak ostrożnie używać określenia post-coś tam bo jest to generalizowanie i stygmatyzowanie wszystkich.
  W Solidarności było dużo wspaniałych ludzi ale profilaktycznie zostali wycięci przez KORniki.
  W PZPR też można było znaleźć porządnych ludzi. Nie powinniśmy wrzucać wszystkich do jednego wora.
 • @Zawisza Niebieski 21:05:53
  /z kolejnym filmikiem jak wiozą Dudę,/

  https://www.facebook.com/zywiec112/videos/727064037468458/
 • @Katana 21:57:42
  A wór do jeziora :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:38:25
  Miałem oczywiście na myśli członków post-Solidarności i post-komuny nadal aktywnie uprawiających politykę w III RP, a nie masy, które były tylko narzędziem w przeprowadzeniu transformacji okupacji Związku Sowieckiego nad Polską w okupację Zachodu nad Polską.
 • @powiew świeżości 22:10:37
  No wiem ale nieuświadomiony obywatel (albo młodzież) może wziąć to dosłownie.
 • @Husky 21:21:38
  Poinformuj mnie, jak narciarz uzyska 70%, jak prezydent Komorowski na 2-3 miesiące przed wyborami. Wtedy będę wiedział, że będzie podpisywał książeczki dla dzieci. Wiesz co jest śmieszne u PiSofili? Jak rządziło PO-PSL to krzyczeli, że sondaże są sfałszowane, a teraz święcie wierzą sondażom. Czyż nie śmieszne są to ludziki?

  Popatrz, dziś mamy święto. Obronili ofermę Kuchcińskiego, nikt się tego nie spodziewał, przynajmniej ten, co nie wie, że w sejmie głosują marionetki sterowane przez oficera prowadzącego. Każdy taki sukces, to kilku Polaków się budzi. Do wyborów czas, w razie czego rozbicie taczki tańsze, niż rozbicie pancernej limuzyny.
 • @roux 21:49:22
  Nie ma takiej opcji, by nie doszło do "polegnięcia" któregoś z VIP. Można wiele razy tłumaczyć, jak krowie na rowie, ale jeśli się nie da, w przyszłym roku Nagrodę Darwina nasi VIP mają w kieszeni.
 • @Zawisza Niebieski 22:19:03
  co tu dodać
  to co wcześniej
  Tak trzymaj
  pzdr.

  ps.
  To PIS-owskie bagno trzeba osuszyć, zaorać a pozostałości ogniem wypalić!!!

  Niech żyje komuna
 • @Zawisza Niebieski 22:22:11
  5 lat temu, 3 kilometry dalej, na tej samej drodze:

  "Na wiadukcie w miejscowości Przybędza bus uderzył w naczepę samochodu ciężarowego, służącego do przewozu drewna. Zginęło osiem osób, a kolejnych osiem zostało rannych.
  Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski podkreśla, że na podstawie pierwszych informacji trudno się doszukiwać winy kierowcy busa. Sokołowski zaznaczył, że kierowca busa znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Na jego drodze była postawiona w poprzek naczepa, a po obu stronach drogi są bariery. "
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/575783,Tragiczny-wypadek-busa-Kierowca-nie-mial-wyjscia
 • @Katana 22:29:05
  No może lepiej do jakiejś nieczynnej sztolni. W jeziorze mogli by ryby potruć :)
 • @Katana 23:08:57
  Dobra bo jeszcze nas za terroryzm wsadzą :)
 • Słuszny wniosek
  "Do wymiany jest cała, polska kasta polityczna. Potrzeba ludzi nowych, nie uwikłanych w żadne zależności"

  >>> dokładnie tak. Krajem nie mogą rządzić 'stypendyści', 'kursanci' itd..
  A takie 'kwalifikacje' maja choćby Szydło czy Morawiecki - wystarczy ich życiorysy na Wikipedii poczytać.
  Albo mężowie żon wywodzących się z jedynie słusznej nacji..
 • @ekoludek 10:49:11
  Powiadasz, Morawiecki - stypendysta, kursant itd.. No to sprawdzam i cytuję za Wikipedią: -------Kształcił na Politechnice Wrocławskiej i Central Connecticut State University, a w 1995 uzyskał dyplom MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (1995). Ukończył także studia podyplomowe z prawa europejskiego i ekonomiki integracji gospodarczej na Uniwersytecie w Hamburgu (1995). Studiował też na Uniwersytecie Bazylejskim[2] i w Kellogg School of Management przy Northwestern Universit.
  Dalej, w latach 2007–2015 prezes zarządu Banku Zachodniego WBK i dopiero od 2015 wiceprezes Rady Ministrów---------------------- Nieźle, prawda.

  Powiadasz też wszyscy won! Potrzeba ludzi nowych, nie uwikłanych. Jasne, to może powtórzę proste pytanie, które wcześniej zadał Husky: kto w zamian, prosimy przynajmniej o kilka nazwisk, no i oczywiście nazw partii politycznych, tych samych, czy też nowych?. Rozumiem, że te nazwiska to nie będą jacyś tam stypendyści, czy kursanci.

  Ciekawe, czy wcześniej Ciebie i kilku tu powyżej krytykujących totalnie obecny rząd, nie raziło wykształcenie, myśliwego- historyka Komorowskiego, piłkarza-historyka Tuska, piłkarza- historyka Schetyny, pani premier doktor Kopacz........itd. Głupie pytanie, prawda, bo nigdy nie raziło, ale dzisiaj to już jest inna sprawa, działają inne standardy, te podwójne.
 • autor
  Witaj Jareczku
  Obecny rząd PiS nie jest wcale sekowany przez żadna tan starą Europę. Podobnie jak wszystkie inne po 1989 roku są kontrolowane przez żydowskich neokonów, dla których najważniejszym celem wobec Polski jest wyszlamowanmie 65 miliardów USD, oraz szczucie nas na Rosjan. Neokonom wcale nie przeszkadza, by PiS używał hasełek patriotycznych. Jeśli mają wpływ na obeecne właddze poprzez Antka i Jara, przy władzy których mamy zapewnione, że Polska pozostaje wciąż państwem teoretycznym.
  Pozdrawiam
 • @Jeremi 14:12:08
  Ekoludkowi chodziło o co innego, moim skromnym zdaniem.

  Tu nie ma znaczenia czy ktoś jest historykiem czy mechanikiem tylko z jakich "stypendiów" korzystał.
  Kiedyś jeździli do Moskwy i Leningradu i jest to wypominane z lubością.
  Teraz Szydło, Szczerski czy inni Morawieccy jeżdżą "dokształcać się" do USA i wszystko jest OK. Hipokryzja do potęgi entej.

  No ale jak kiedyś stwierdził słusznie trybeus - "PiS to stan umysłu".
  Zapewniam, że to jest uleczalne :)
 • @Ślepa Mańka 14:31:21
  Witaj Maniu :)
  Masz słuszną słuszność, to wszystko wojna w rodzinie (mafijnej).
  Ja starałem się tylko przybliżyć bezpośrednie motywy tej zadymy, bo zadyma jest. A, że kasa i tak trafi do jednej kieszeni to inna inszość.

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:12:52
  Co? Nie ma znaczenia, czy ktoś jest historykiem czy mechanikiem, czy też ma takie papiery jak Morawiecki, z którego od początku na NEonie się wyśmiewacie, głównie tacy dwaj wybitni specjaliści od polskiej gospodarki, nikander i trybeus, wyzywający PiS od głupców, Morawieckiego zastawiającego wnyki i pułapki na siebie.....itp..., a Ty Spirito wcale nie jesteś lepszy.
  Czy szydło, Szczerski i dwaj Morawieccy jeżdżą "dokształcać się" do USA? Jaka to hipokryzja. Co Ty pleciesz.

  Popatrz lepiej na siebie i na swój stosunek do nich. To jest dopiero hipokryzja. Raz piszesz, że Cię PiS ani ziębi, ani grzeje, pomyślałby kto, że to prawda, bo innym razem zupełnie coś innego, że jesteś zatwardziałym anty-PiS-owcem, dalej już inaczej, że nie atakujesz PiS-u. tylko przedstawiasz niezaprzeczalne, udowodnione fakty, a wszystko to tylko w komentarzach powyżej.
  Nie mam teraz czasu wrócić do Twoich wcześniejszych notek, tam to dopiero jest kopalnia anty-PiS-owska i anty-prezydencka.
  I jeszcze na koniec, gdzie chętnie usłyszałbym co masz tutaj do powiedzenia. Twierdzisz, że "do wymiany jest cała, polska kasta polityczna. Potrzeba ludzi nowych, nie uwikłanych w żadne zależności"
  Proszę o odpowiedź, lubisz przecież dyskutować na forum:

  Kto więc w zamian, proszę przynajmniej o kilka nazwisk, no i oczywiście nazw partii politycznych, tych samych, czy też nowych? Szczególnie ważne są tutaj te nowe partie.
  Rozumiem, że nowe nazwiska to nie będą jacyś tam stypendyści, czy kursanci, którzy kiedyś jeździli do Moskwy i Leningradu, a teraz do USA.
  Pozdrawiam
 • @Jeremi 16:16:21
  //Morawiecki, z którego od początku na NEonie się wyśmiewacie, głównie tacy dwaj wybitni specjaliści od polskiej gospodarki, nikander i trybeus, wyzywający PiS od głupców, Morawieckiego zastawiającego wnyki i pułapki na siebie//

  Wyśmiewali? Uzasadniona krytyka nie jest "wyśmiewaniem. A o tym, że ta krytyka była i jest uzasadniona świadczą jego dokonania (a raczej ich brak), wspiera banksterów i sekuje polskich przedsiębiorców. To są fakty a z faktami ciężko się dyskutuje. Zresztą pobierał nauki w Bazylei, stolicy banksterstwa.

  //Czy szydło, Szczerski i dwaj Morawieccy jeżdżą "dokształcać się" do USA? Jaka to hipokryzja. Co Ty pleciesz. //

  A kto mówił, że dwaj Morawieccy? Starczy jeden.
  Szydło - W 2004 brała udział w jednym z kursów organizowanych przez Departament Stanu Stanów Zjednoczonych

  Szczerski - Amerykański Instytut Systemów Politycznych i Ekonomicznych Fundacji Studiów Amerykańskich i Georgetown University (1996)

  Te uczelnie i te "kursy" to taka "kuźnia kadr" dla przyszłych liderów.
  To odpowiedniki sowieckiej "kuźni" którą kończyli komunistyczni aparatczycy - Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych – MGIMO.
  Widzisz jakąś różnicę? Bo ja tylko geograficzną. Jeśli chodzi o obcą indoktrynację to jedno i to samo.

  //Raz piszesz, że Cię PiS ani ziębi, ani grzeje, pomyślałby kto, że to prawda, bo innym razem zupełnie coś innego, że jesteś zatwardziałym anty-PiS-owcem//

  Małe sprostowanie - jestem zatwardziałym antysystemowcem (nie w takim, iluzorycznym sensie jak Kukiz) czyli zatwardziałym anty POPiSowcem, anty - N. anty PSL, anty SLD, anty KOD i pozostałych członków tej kasty.
  Jednak PiS wkurza mnie najbardziej bo cynicznie wykorzystuje retorykę bogoojczyźnianą i bezczelnie gra na najlepszych uczuciach Polaków. Do takich metod nie zniżyli się nawet postkomuniści, których zresztą PiS przytulił na najważniejszych stanowiskach w pokaźnej ilości.

  //Kto więc w zamian, proszę przynajmniej o kilka nazwisk, no i oczywiście nazw partii politycznych, tych samych, czy też nowych? Szczególnie ważne są tutaj te nowe partie.//

  A Ty z uporem maniaka... "Nowy" to znaczy nowy, najprawdopodobniej należy je dopiero zorganizować. Coś już się dzieje i dobrze rokuje ale nie uprawiam propagandy partyjnej.
  Z czynnych polityków może coś by się wyłuskało z Ruchu Kukiza bo jakimś dziwnym trafem znalazło się tam zaskakująco dużo Polaków (mam na myśli etos i sposób myślenia o Polsce, a nie tylko przynależność etniczną). Cała reszta won! Mam szczerą nadzieję, że staną kiedyś przed Trybunałem Stanu.

  Scena polityczna jest tak zabetonowana, ze bardzo trudno jest stworzyć coś sensownego. A chodzi głównie o kasę. Żadna partia POLSKA nie weźmie kasy od obcych (bo już przestałaby być partią polską), majątek narodowy rozgrabiony, każda z większych partii zdążyła się już tak dobrze obłowić, że mogą uprawiać politykę do końca świata i jeden dzień dłużej. Przykładów jest mnóstwo i dobrze je znasz, łącznie z twoim ukochanym PiSem.

  Czy zaspokoiłem Twoją ciekawość i rozwiałem wątpliwości?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:03:59
  //Scena polityczna jest tak zabetonowana, ze bardzo trudno jest stworzyć coś sensownego. A chodzi głównie o kasę.//

  chodzi o kasę ?

  wspomniany Kukiz nie miał grosza a wynik jest
  wcześniej (ponoć bez grosza) startowały z powodzeniem
  Samoobrona
  LPR
  i jeszcze parę innych partii
 • @Jeremi 16:16:21
  Wszyscy wszystko by zmieniali, wszystkich krytykowali.
  Mieli tysiące genialnych pomysłów ....
  siedząc przed kompem.
  To takie Polskie
  pzdr.
 • @Husky
  Niemcy chcą zwrotu Gdańska! Samozwańczy senat „Wolnego Miasta Gdańsk” kwestionuje polskie granice! MSZ nie wie, co to jest Rada Gdańszczan, ale jednocześnie wie o niej przynajmniej od 16 lat. Dodatkowo nie zna tej organizacji, ale wie, że nie stanowi ona żadnego zagrożenia. To straszliwa naiwność, bo czy zagrożeniem nie jest każdy, kto podważa kształt naszych granic? – pisze w najnowszym numerze tygodnika Warszawska Gazeta Borys Mikołajewski.
  Najnowsza Warszawska Gazeta! pic.twitter.com/b9Wkp6bq9u
  Warszawska Gazeta (@WarszawskaG) February 23, 2017
  Od ponad 10 lat działa rząd Wolnego Miasta Gdańsk (WMG) na uchodźctwie. Nie uznaje on obecnych granic Polski i lobbuje społeczność międzynarodową za odtworzeniem Wolnego Miasta w kształcie sprzed 1939 r. Działająca „Rada Gdańska” (Rat der Danzig), która uznaje się za prawowitego następcę prawnego senatu rządzącego WMG przed wojną, złożona jest z 36 „senatorów”. Sprawa jest o tyle poważna, że pomorscy przeciwnicy obecnego rządu coraz bardziej otwarcie spiskują z „senatem” WMG. W tej sprawie Tomasz Jaskóła z klubu Kukiz ’15 złożył interpelacje, ale sensownej odpowiedzi od Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie dostał. Polskie władze bagatelizują problem, co kiedyś może się zemścić.Gdańsk formalnie nie jest Polski? Wystarczy przeczytać dwa akapity, godne hitlerowskiej propagandy, pochodzące z oficjalnej strony Rządu Wolnego Miasta Gdańska (wspomniany Rat der Danzig): Dziś Polacy są narodem próżnym i aroganckim, szczególnie tyczy się to wyższych warstw społeczeństwa. Nie są szczególnie obdarowani, nie są produktywni ani kreatywni, w żaden sposób nie wzbogacili świata. Ponieważ przez całe wieki nie było im dane się rozwijać, nastąpiło u nich rozwinięcie cech negatywnych. Przez to żądają coraz więcej, nie dając nic w zamian, chciwie patrzą na cudzą własność, myślą tylko o sobie i są przekonani, że są pępkiem świata. Nie żyją w realnym świecie, lecz pławią się w marzeniach i poczuciu wyższości. Polacy dostrzegają swoją niższość, lecz nie są w stanie rozpoznać przyczyny tego stanu. Myślą, że są uprawnieni, by stawiać żądania, ale te żądanie kierują przeciw Niemcom, nie zaś swoim prawdziwym zniewolicielom, którzy z wielką umiejętnością sterują ich żądaniami i ich nienawiścią. Wolne Miasto Gdańsk powstało na mocy kończącego pierwszą wojnę światową traktatu wersalskiego. Przestało istnieć w 1939 r., kiedy to III Rzesza dokonała aneksji jego terytorium. Hitlerowskie wojska i administracja opuściły miasto na początku 1945 r., uciekając w popłochu przed nacierającą Armią Czerwoną. Ustanowiono polską administrację. Najpierw tymczasową, później już stałą w ramach województwa gdańskiego. Sytuacja tego terenu jest bardzo specyficzna i różni się od pozostałych powojennych zmian polskiej granicy. http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4595-tylko-u-nas-niemcy-chca-zwrotu-gdanska-samozwanczy-senat-wolnego-miasta-gdansk-kwestionuje-polskie-granice
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:03:59
  Czy rozwiałeś moje wątpliwości? Wiesz dobrze, że nie.
  To, że jesteś zatwardziałym anty-PiS-owcem, napisałeś sam w jednym z komentarzy pod tym wpisem, więc teraz nie kręć.
  Zresztą wystarczy przeczytać notki na Twoim blogu, żeby zobaczyć, że nim jesteś, jednym z najbardziej zatwardziałych na NEonie.

  A co z najważniejszym tematem: "do wymiany jest cała, polska kasta polityczna. Potrzeba ludzi nowych, nie uwikłanych w żadne zależności"
  Kukiz15, którego od początku wspierasz słowem i czynem nie jest nawet partią i nie wiadomo, czy nią będzie, czyli ------"należy taką partię (partie) dopiero zorganizować. Coś już się dzieje i dobrze rokuje ale nie uprawiam propagandy partyjnej"-----
  Bądź poważny, co się dzieje i dobrze rokuje? Słucham uprzejmie.

  I jeszcze jedno, mówię to już kolejny raz, nie jestem PiS-owcem, jestem Narodowcem i to od dawna, również związanym ze środowiskiem kibicowskim i od dawna tego nie ukrywam. Znacznie mi bliżej do ONR, niż do PiS-u, ale piszę tak, a nie inaczej, tylko dlatego, że na NEonie atakujecie od kilku lat wszystko, co jest związane z polską prawicą, a obecnie z polskim rządem i polskim prezydentem. Zauważ, że prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki odszedł od Kukiz15 i jest już posłem niezależnym, tak samo dzisiaj zrobiły dwie kolejne posłanki.
  Ale dyskutujemy, jak tego chciałeś.
  Pozdrawiam.
 • @Jeremi 20:27:28
  //Potrzeba ludzi nowych, nie uwikłanych w żadne zależności"//

  Sporo tu na forum takowych
  Niezły "materiał" na nową partie
 • @Jeremi 20:27:28
  //To, że jesteś zatwardziałym anty-PiS-owcem, napisałeś sam w jednym z komentarzy pod tym wpisem, więc teraz nie kręć.//

  Co kręcę??? Napisałem otwartym tekstem, że jestem zatwardziałym anty PiSowcem i jestem z tego dumny. Czytaj uważniej.

  //Kukiz15, którego od początku wspierasz słowem i czynem //

  Oczywiście, że wspieram ale jak na razie jedynie słowem (a raczej klawiaturą) choć nie robię tego zbyt entuzjastycznie bo nie wszystko mi się podoba, najwięcej zastrzeżeń mam do samego lidera. Ale czynem? Nic mi na ten temat nie wiadomo. Masz jakiś przykład?

  //Bądź poważny, co się dzieje i dobrze rokuje? Słucham uprzejmie.//

  Przyjdzie czas to powiem więcej, dzisiaj nie jestem upoważniony.

  // nie jestem PiS-owcem, jestem Narodowcem//

  Nie wiem czy zauważyłeś ale w mojej wyliczance nie wymieniłem Narodowców :)

  //tylko dlatego, że na NEonie atakujecie od kilku lat wszystko, co jest związane z polską prawicą, a obecnie z polskim rządem i polskim prezydentem. //

  Nie pisz do mnie w liczbie mnogiej, ja odpowiadam jedynie za swoje teksty i opinie.
  A co ty uważasz za "prawicę"? PiS? Nie rób se ze mnie jaj...
  Narodowcy to prawica ale nigdy nie te farbowane, syjonistyczne liski.
  Prezydenta to my raczej mamy tylko nominalnie, jest przedłużeniem długopisu prezesa.

  //Robert Winnicki odszedł od Kukiz15 i jest już posłem niezależnym, tak samo dzisiaj zrobiły dwie kolejne posłanki.//

  No i co z tego? Ziobro też kiedyś odszedł, to jest polityka.

  Oczywiście, że dyskutujmy :)
 • @Husky 20:14:02
  //wspomniany Kukiz nie miał grosza a wynik jest
  wcześniej (ponoć bez grosza) startowały z powodzeniem
  Samoobrona
  LPR
  i jeszcze parę innych partii//

  Goopa rżniesz czy taki naiwny jesteś :)))
  Polityka kosztuje. Trzeba poświęcić czas (a gdzie wtedy praca?) i choćby do baku wlać wachę, żeby do potencjalnych wyborców dotrzeć. Tak, że nie pitol.
 • @Husky 20:42:55
  //Sporo tu na forum takowych//

  A żebyś wiedział, że sporo.
  Ja mam tę przewagę nad tobą, że wszystkich sensownych ludzi tutaj znam osobiście, mimo, że się z tym nie afiszujemy. Portal to portal, real to inna bajka.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:49:45
  No to jak chcecie zmienić ten polityczny burdelik.
  Ściana betonowa,
  sufit żelbetonowy,
  kasy ni ma.
  Pozostaje lament
  i co dalej ?

  pisanie dla pisania
  pzdr.
 • @Husky 21:03:26
  Pisanie na pewnym etapie też ma sens.
  Ale gramy wytrwale w totka :)))
 • @Husky 21:03:26
  No, toż ja wciąż się o to pytam. Nie ma sensu dalej Spirito naciskać, bo najważniejsze powiedział tutaj: ----"Przyjdzie czas to powiem więcej, dzisiaj nie jestem upoważniony"------
  Ciekawe, czy Ciebie i Talbota Spirito zna osobiście, bo dla mnie jesteście bardzo sensowni, tak zresztą jak jeszcze kilku innych.
 • @Jeremi 21:16:43
  //Ciekawe, czy Ciebie i Talbota Spirito zna osobiście,//

  Nie znam :)
  Jest pewna grupa anonimowych blogerów, którzy bardzo sobie cenią swoją "prywatność" a to zawsze wzbudza moją nieufność :))))))

  Ale jestem przekonany, że jak bym chciał się z Tobą umówić na piwo w Gdańsku to byś nie odmówił, prawda?
  Ja mam nosa do ludzi :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:25:35
  Z tym swoim nosem to nie przesadzaj, ale dlaczego zaraz anonimowy bloger ma wzbudzać nieufność. Piwo w Gdańsku? Czemu nie, najlepiej na meczu gdańskiej Lechii.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:10:16
  Ale gramy wytrwale w totka :)))

  Oooo
  to jest to
  w Euromilion - niezła kasa
  ps.
  tylko te liczby,
  zawsze dobrze skreślam tylko oni źle losują
 • @Jeremi 21:32:27
  Nie przesadzam, nie chwaląc się dość rzadko mylę się w ocenie.

  //Czemu nie, najlepiej na meczu gdańskiej Lechii.//

  No widzisz? Nie pomyliłem się :) Za to na 99,9% wiem, że zbójnicki nie dałby nawet nr tel.

  (Ale może lepiej po meczu, piwo pędzi :)))))))
 • @Husky 21:33:48
  Ja też dobrze skreślam i może w końcu ci złodzieje się pomylą :)
 • Polski minister pierwszy raz na szczycie G-20!
  Polski minister pierwszy raz na szczycie G-20!
  Wicepremier Mateusz Morawiecki zaproszony do Baden Baden.

  https://pbs.twimg.com/media/C5XG0qLXUAQoNCl.jpg
 • @Husky 22:51:42
  I czym ty się podniecasz? Pewnie nie ma kto im drinków mieszać.

  A tak całkiem poważnie to pewnie sprowadzi kilka nowych koncernów, którym zapłacimy za tę uprzejmość albo załatwi inny podobny "biznes".
  Nie rozśmieszaj mnie ...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:57:10
  //Za to na 99,9% wiem, że zbójnicki nie dałby nawet nr tel.//

  Warte zastanowienia 8-))))
  porozmawiamy o .......

  https://pbs.twimg.com/media/C5XgWI_WcAANiPK.jpg

  a nie o polityce
 • @Husky 23:03:38
  Zbójnicki... Mówiłem już co myślę o takim spamie.
  Ten wyjątkowo zostawię bo to koniec dyskusji ale to wszystko, ok?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:06:01
  ok.
  Dobranoc
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:31:09
  wreszcie!!!
 • @Zawisza Niebieski 22:19:03
  Popatrz, dziś to my mamy "święto"

  Zbiórka dawno zakończona.
  Autor zbiórki zniknął z pieniędzmi.
  kierowcaSeicento nie otrzymał nawet złotówki.
  Media milczą.
  A Zawisza co na to ?
 • @Zawisza Niebieski 21:05:53
  Dobra zmiana, słychać kwik. Komusze łajno kwiczy, to znaczy dobrze idzie! Dla mnie to bardzo prosty wskaźnik im większy kwik to znaczy ze sprawy mają się coraz lepiej. Przecież te czerwone łachudry nigdy niczego nie zrozumieją. Okazuje się, iż Macierewicz trafił celnie i błyskawicznie, a sfora kałmucka obudziła się z drzemki i wyje. A mnie się podoba całkowita wymiana kadr ! Tylko tak! Bo tamta była wypaczona, skażona! Trzeba budować nową, czystą! Najwyższy czas wpuścić trochę młodej krwi do wojska i przewietrzyć te instytucje. To właśnie robi A.Macierewicz. Czas na awanse dla młodych. Macierewicz wie co robi. Ludzie powiązani z PO muszą odejść! Chce po prostu mieć gwarancję lojalności nowych kadr. Żydokomuchy do budy albo na latarnie. Większość dowódców wojska powinna być natychmiast wymieniona. To ludzie starego układu LWP współpracujący z Rosją. Przyjrzeć się Klubowi Generałów, który kontynuuje działalność Pro Civili i jest przedłużonym "ramieniem Moskwy". Rusko-pruska junta wojskowa pod zarządem Klubu Generałów i WSI przygotowuje pucz! Znam tych pułkowników z PRL, to zatwardziale komuchy, zero myślenia tylko potrafią powtarzać to co im przekaże TVN.
 • @kula Lis 66 08:49:18
  Załamujesz mnie Kulo Lisie...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:09:55
  "W każdym normalnym kraju lider polityczny, gdy wygrywa wybory, to bierze na siebie odpowiedzialność i zostaje premierem albo prezydentem. Taki model rządzenia pierwszy wprowadził w Polsce Piłsudski, a skopiował Krzaklewski i wszyscy wiemy, jak to się skończyło. To, co robi Kaczyński, to jest zwykłe cwaniactwo polityczne. Nawet Tusk miał odwagę zostać premierem".

  Co do zasady - odwaga popłaca. Pewnie także dlatego Tusk jest dziś "Prezydentem Europy", a Kaczyński szeregowym posłem.

  Jednak Kaczyński nie gra zza winkla. Był już premierem i pokazał swą postawą dobitnie, że nie ma sensu rządzenie w danym układzie, bo to władza jedynie pozorna (skrępowana wymogami konstytucyjnymi). Dlatego zrezygnował.

  Obecnie (2015) zyskał władzę, ale nadal bez większości konstytucyjnej. Dlatego też nie poczuwa się do przejęcia odpowiedzialności za ten kraj, pozwalając rządzić swym zausznikom (Dudzie, Szydło).

  Jeśli zdobędzie większość konstytucyjną i nie weźmie odpowiedzialności za kraj, będzie cieniasem.

  Jeśli nie zdobędzie większości konstytucyjnej i nie weźmie odpowiedzialności za kraj, będzie niespełnionym politykiem, jakich wielu.

  Jeśli zdobędzie większość konstytucyjną i weźmie odpowiedzialność za kraj, dopiero wtedy będziemy w stanie w pełni ocenić jego kwalifikacje (spójność deklaracji z czynami).

  Sądząc po tym, co robi "jego" rząd, wszystko wskazuje na to, że jednak tę większość konstytucyjną (być może niesamodzielnie, być może z poparciem Kukiza) zdobędzie.

  Bo to pierwszy rząd, który stara się być słowny i w dużej części mu to wychodzi. Oczywiście wpadki będą zawsze, jak ta z żądnym kasy i funkcyj Misiewiczem.
 • @maharaja 11:28:21
  Myślę bardzo podobnie.
  Szkopuł jednak w tym, że PiS już nigdy nie powtórzy ostatniego wyniku wyborczego. Powiem więcej - Jeśli Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich to ogra Dudę. Smutne ale tak będzie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej