Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22517 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Co naprawdę powiedział Donald Trump o Rosji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mainstreamowe media z wielkim zadowoleniem odtrąbiły rzekome stanowisko Donalda Trumpa w sprawie Rosji.

Dzięki takim oświadczeniom jak rzecznika Białego Domu, Seana Spicer, który stwierdził, że "Donald Trump zawsze prezentował wyjątkowo twarde stanowisko wobec Rosji. - Prezydent postawił sprawę jasno, że oczekuje rozwiązania konfliktu na Ukrainie i zwrotu Krymu", politycy europejscy ( zwłaszcza polscy) odetchnęli z ulgą.

 Następny amerykański harcownik poszedł jeszcze dalej i jak podała "strefa wolnego słowa" reda Sakiewicza miały paść bardziej konkretne sugestie, rzekomo pochodzące od samego Trumpa - "Rok 2017 jest rokiem, w którym musimy Rosję rzeczywiście kopnąć w tyłek – powiedział republikański senator Lindsey Graham w czasie 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Zapowiedział też surowe ukaranie Rosji za próby wpłynięcia na wynik wyborów prezydenckich w USA."

 

 Okazuje się jednak, że orgazm naszych "fachowców" od polityki międzynarodowej - prezydenta Dudy, jego doradcy Szczerskiego, Waszczykowskiego czy Macierewicza jest przedwczesny i niczym nie uzasadniony. 16 lutego odbyła się mega konferencja prasowa Donalda Trumpa, w czasie której padły z jego ust pewne stwierdzenia dotyczące stosunków z Rosją, których dziwnym trafem nie zauważyły łże media głównego ścieku. Gdyby zauważyły i przekazały do wiadomości to cała obecna narracja ległaby w gruzach. Dla propagandowych macherów widać bardziej wiarygodne są jakieś (zmanipulowane?) wypowiedzi pomniejszych urzędników albo zgranych senatorów.

 Co takiego powiedział Trump? Skupmy się na kilku cytatach a całość dociekliwy czytelnik może sobie odsłuchać z nagrania konferencji prasowej prezydenta USA.

 Link www.youtube.com/watch

 

 

 

 "Jeśli uda nam się porozumieć z Rosją to będzie to rzecz pozytywna. Mamy bardzo utalentowanego człowieka, Rexa Tillersona, który za kilka dni będzie miał spotkanie z Rosjanami. Wiemy, że dążenie do dobrych relacji jest prawdopodobnie dla nas politycznie niekorzystne"

 

 "W przeszłości mieliśmy wielu prezydentów, którzy stosowali twardą linię wobec Rosji i zobaczcie w jakim punkcie znaleźliśmy się dziś. Tak więc jeśli mogę to wolę negocjować, w miarę możliwości doprowadzić do zgody z Putinem"

 

 "Chciałbym powiedzieć, że media przekazują ludziom fałszywe wiadomości i jest to straszne, rozpowszechnianie takich wiadomości czyni porozumienie z Rosją dużo trudniejsze. Możliwe, że Putin, siedząc przy biurku, myśli sobie 'Wiem co się dzieje w USA. Trump nie będzie miał swobody by dążyć do pokojowych stosunków z Rosją z powodu presji, jaką te fałszywe wiadomości kreują' "

 

 "I to jest wielka szkoda, bo można by dojść do porozumienia takiego jak z Japonią i Chinami oraz wieloma innymi. Umiejętność porozumienia zawsze jest pozytywna, nigdy negatywna."

 

 "Putin prawdopodobnie myśli, że nigdy nie dojdzie do porozumienia ze mną bo jest to dla mnie z politycznego punktu widzenia niekorzystne. Hillary Clinton próbowała zniszczyć te relacje. Poniosła porażkę, wszyscy ponieśli porażkę. Ja jestem inny niż oni"

 

 Z tych wypowiedzi Trumpa jasno wynika, że dopóki nie upora się z wewnętrzną opozycją (demokraci, republikanie, neokoni i cała zgraja podżegaczy wojennych z kompleksu przemysłowo-militarnego) to żadna jego propozycja porozumienia z Rosją nie będzie wiarygodna. Jednym słowem - najpierw musi udowodnić, że to on rządzi w USA co na razie nie jest faktem. Należy mieć tylko nadzieję, że uda mu się to jak najszybciej.

 Osobiście zastanawiam się czy tuzy naszej polityki zagranicznej znają te wypowiedzi Trumpa? Jeśli znają i opowiadają nam głupoty to znaczy, że są zadaniowani. Jeśli nie znają to jeszcze gorzej, nie powinni nigdy zajmować stanowisk, które zajmują bo to co można w pewnym sensie wybaczyć sprzedajnym, sterowalnym mediom korporacyjnym to już im nie.

 

 

KOMENTARZE

 • Zgoda buduje?
  Rosyjski polityk nie wyklucza podstępnej ofensywy NATO na Rosję

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/488/03/4880326.jpg

  Siły NATO w Europie Wschodniej mogą zostać wykorzystane do podstępnego ataku na Rosję - oświadczył przewodniczący komisji obrony Dumy Państwowej Władimir Szamanow.

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702204880403-Szamanow-Hitler-podstepna-ofensywa-NATO-Rosja/

  Czyżby Trump chciał zaatakować Moskwę?
 • no, wena wróciła:))
  ...ale to znaczy że Trump nie kazał Rosji zwrócić Krymu Ukrom?
 • @trybeus 18:06:23
  Ja nic takiego na tym filmiku nie usłyszałem...
  Zresztą to miał powiedzieć jego rzecznik. Jedno co się wyraźnie przebija z tej konferencji to fakt, że Trump jeszcze nie panuje nawet nad własną administracją.
  A ta wypowiedź to może być tzw. "fakt mendialny" :)
 • @Talbot 18:05:16
  Co ty mi tu Talbocie z jakimiś "sputnikami" wyjeżdżasz? Jeszcze ktoś mi zarzuci, że to ja.
 • @Talbot 18:05:16
  //Czyżby Trump chciał zaatakować Moskwę?//

  Radio Erewań...nie Trump, tylko Targalski i nie z siłami NATO tylko z Kozakami...:))
 • trump-bierze-sie-za-cia-i-mossad
  Zanim sytuacja się poprawi możemy jednak oczekiwać aktów terroru i fałszywych flag. Zbrodniarze bowiem wiedzą, że czeka ich kara śmierci, zatem pójdą na całego. Co zresztą już widać po tym co się dzieje w „ich” mediach i jaką retoryką się posługują.

  Pytanie: Jak chaotyczna jest sytuacja w środowisku służb?

  Odpowiedź: W ciągu 34 lat mojej pracy dla rządu nigdy nie widziałem czegoś podobnego. Jest to podział całego aparatu służb wywiadowczych.

  Pytanie: Uwzięli się na Trumpa, czy nie tak to wyczuwasz?

  Odpowiedź: W FBI jest wielu zwolenników Trumpa. CIA jest jednak przeciwko Trumpowi, ponieważ zagraża ich rozgrywkom na Bliskim Wschodzie.

  Pytanie: Możesz to rozwinąć?

  Odpowiedź: CIA i Mossad działają w tandemie ze służbami brytyjskimi. Celem CIA była wymiana Assada na marionetkę, a także przewrót w Iranie by przejąć ich ropę naftową. Izrael działa wspólnie z ich „siostrą” Arabią Saudyjską w osiągnięciu ich mrocznych celów.

  Pytanie: Tak więc wygląda na to, że uwzięto się na Trumpa. Jak on może się zabezpieczyć?

  Odpowiedź: Trump ma tu niesamowitą okazję, ale musi zewrzeć szyki. Zakaz wjazdu obejmuje 7 krajów wybranych przez Jareda Kushnera i Rudy’ego (Giulianiego). Dlaczego nie wliczone są w to kraje takie jak Arabia Saudyjska, Pakistan, Turcja, czy inne gdzie nas nienawidzą? Te 7 krajów zostało wybranych przez Izrael, oto dlaczego. Sojusz Arabii Saudyjskiej z Izraelem, o którym się nie mówi, powinien zostać ujawniony. Te kraje są jak brat i siostra. Jared Kushner musi uważać co mówi i do kogo.
  Ale największą rzeczą, którą Trump może zrobić jest ujawnienie PedoGate (zw. inaczej Pizzagate) przez prokuratora generalnego Sessions’a. Wielkie nazwiska zostaną utrącone z hukiem i krwiopijcy zostaną usunięci z tego bagna. Zarówno po stronie Republikanów jak i Demokratów jest tak samo wielu pedofilów, ale Trump ma unikalną pozycję by to posprzątać. Mogę ci powiedzieć, że to co jest na dysku Anthony Weinera i nagrania wideo do jakich dotarto przez Jeffrey Epsteina przyniesie zmasowane aresztowania w odpowiednim czasie. Trump może po sobie zostawić wielkie dziedzictwo jeśli wyczyści CIA, zatrzyma wymuszenia, rozliczy pedofilów i doprowadzi do przywrócenia kary śmierci dla pedofilów złapanych powtórnie. PedoGate jest jego drogą do wielkości.

  Pytanie: Jak w tym wszystkim wpisuje się Rosja?

  Odpowiedź: CIA i Izrael są odpowiedzialni za utworzenie ISIS. ISIS został stworzony specjalnie w celu osłabienia Iranu i destabilizacji Syrii. To przynosiło efekty, ale tylko do momentu gdy Putin wspomógł Assada i wzmocnił irańskie siły Qud. Prawdziwą przyczyną antyrosyjskiej gorączki ze strony McCaina, Grehama i Feinstein jest to, że ich cała operacja się rozwaliła.

  Pytanie: Czy za antyrosyjską retoryką stoi Izrael?

  Odpowiedź: Imperium Zła (Deep State) prowadzi wojnę zarówno z Putinem jak i Trumpem. Należy zrozumieć, że jeśli wywiad Izraela słyszy coś takiego z ust Trumpa jak „Ameryka najważniejsza” (America first), to dostają szału. Izrael przekupił, wymuszał i zastraszał polityków przez dekady i nagle ten miliarder-dorobkiewicz zagraża zrujnowaniem tego wszystkiego.

  Pytanie: Wspomniałeś o wymuszeniach. Czy ma to związek z Pizzagate?

  Odpowiedź: Pizzagate jest tylko nowym określeniem na długą historię pedo-szantażu powiązanego z Izraelem i służbami. Są olbrzymie naciski sądowe na to by jak najmniej mówiono o Pedogate, gdyż jeśli by się społeczeństwo dowiedziało co stoi za tą epidemią pedofilii, to doszło by do znacznie więcej niż tylko marszu na Waszyngton. Mogło by to rozpocząć autentyczną rewolucję, której iskrą byli by amerykańscy rodzice, którzy dbają o swoje dzieci. Nasi politycy są skompromitowani (tzn. są uzależnieni przez szantaż, łapówki itd.) (…)

  Pytanie: Co oznacza „skompromitowani”?

  Odpowiedź: Zauważyłeś jakie są dwa główne tematy w mediach głównego nurtu (MSM) ostatnio? Zgrożenie Rosją i to, że Pizzagate to są „fałszywe informacje”. Oba tropy prowadzą do tego samego celu.

  Pytanie: Tak więc PedoGate jest prawdziwa i „oni” dążą do tego by Amerykanie uwierzyli, że tak nie jest?

  Odpowiedź: Wytłumaczę ci jak groźna jest PedoGate… Kto wygra? Trump. Putin. Amerykanie. Rosjanie. Świat. Kto przegra? Izrael, gdyż nie będzie już mógł szantażować naszych polityków, to samo dotyczy CIA. Rząd Cieni (Shadow Government) przegra. Ale ludzie wygrają.

  Pytanie: Czy możesz podać kilka nazwisk polityków będących w rękach Izraela?

  Odpowiedź: Pewnie. Wyspa – Lolita Island. Jeffrey Epstein, miliarder skazany za pedofilię, który otrzymał łagodny wyrok. Jego wyspa była naszpikowana kamerami wideo. Wielu polityków jest skompromitowanych. To była operacja CIA i Mossadu. Skontaktuj się z byłym CIA CCS (Central Security Service), Robertem Davidem Steele. Bob wie i nawet to ujawniał wielu dziennikarzom.

  Pytanie: Tak więc były pracownik CIA wysokiego szczebla Bob Steele mówi wprost, że wyspa Epsteina była pułapką dla polityków by ich później poddawać wymuszeniom?

  Odpowiedź: Są nagrania najważniejszych graczy politycznych w bardzo poniżających pozycjach. Jeśli to wyjdzie, to nie tylko ci politycy będą skończeni, ale będzie koniec z wymuszeniami oraz z wpływem CIA i Mossadu na Waszyngton.

  [po chwili]

  Pytanie: Skontaktowałem się z Bobem Steele, wspominał o Chucku Shummer, który był na wyspie Lolita Island. To samo mówi anonim (Anon) z FBI. To dlatego Schummer atakuje ludzi, których Trump wybrał do swojego gabinetu?

  Odpowiedź: Skojarz fakty.

  Pytanie: Jak wielu innych polityków jest w ukryciu poddawanych wymuszeniom?

  Odpowiedź: W przybliżeniu jeden na trzech. To nie tylko jest to co się działo na wyspie, to cała ich aktywność. Dlatego Pedogate przeraża media, CIA i lobby Izraela, bo oni stanowią część tego „ciemnego bagna”.

  Pytanie: Były agent CIA Robert Steele twierdzi, że Mossad działał na wyspie Lolita i CIA z nim współpracowała. To jest zdrada na wszystkich szczeblach.

  Odpowiedź: Tak, to jest szpiegostwo. Tak jak wycieki ze służb odnośnie Flynna. Oczekuję, że Trump za jakiś czas opublikuje te nagrania wideo.

  Pytanie: Chwila! Trump ma nagrania polityków w tych „delikatnych” sytuacjach?

  Odpowiedź: Nie, ale służby to mają, a Trump ma silne poparcie wśród pewnych graczy. Trump powiedział, że „chce puścić reflektor na karaluchy”.

  Pytanie: Ale Trump dopiero co się spotkał z Netanyahu i potwierdził zwykłą nierozerwalną więź z Izraelem.

  Odpowiedź: To jest teatr. Netanyahu jest zdesperowany by rozegrać Trumpa tak by zaatakował Syrię i znienawidził Putina, a także by uznał PedoGate za teorię konspiracji.

  Pytanie: To samo mówi Robert Steele. Ujawnienie pedofilów zmniejszy rolę Izraela w amerykańskiej polityce, a także zmieni mapę poprzez masę krytyczną.

  Odpowiedź: Te same media krzyczą „Rosjanie nadchodzą” co ostrzegają, że Pizzagate to fałszywe informacje. To robota Mossadu i CIA.

  Pytanie: Jak takie giganty jak Facebook i Google się w to wpisują?

  Odpowiedź: Facebook i Google są z tej samej próbówki. Google stał się organem Imperium Zła dzięki Ericowi Schmidtowi.

  Pytanie: Wracając do spraw pedofilii, anonim FBI powiedział w lipcu ub. roku, że Fundacja Clintonów sprzedała tajne informacje obcym państwom. Czy oni również są wmieszani w Pizzagate?

  Odpowiedź: Są nagrania WJC (Billa Clintona) które go zniszczą. Anonim z FBI miał cel w ujawnieniu tych informacji.

  Pytanie: Ok, Anonim FBI podał inicjały Schummera, Barneta Franka i innych, ale jak dotąd doszło tylko do aresztowań ludzi niskiego szczebla.

  Odpowiedź: Anonim z FBI dokonał strzału z odbicia (bank shot). To jest termin jaki używamy na sali bilardowej. Spytaj się o to Boba. Anonim FBI potrząsnął jego klatkami, podczas gdy DHS (Departament of Homeland Security, Departament Bezpieczeństwa Narodowego) wraz z władzami lokalnymi pozamykały handlarzy ludźmi najniższego poziomu. Wielkie aresztowania nadejdą, ale najpierw muszą być przesłuchane płotki, które zaprowadzą do większych ryb. Anonim wystrzelił po łuku, podobnie jak się wstrząsa ul by rozwścieczyć pszczoły. Zauważyłeś jak rażąco wrodzy stali się McCain, Schummer, Graham i inni?
  To jest to co my nazywamy ukierunkowanym wyzwalaniem.

  To zadziałało. Poprzez zasztyletowanie Flynna ujawnili swoje ręce. Teraz Trump ma pełne uprawnienia by prowadzić dochodzenie przeciwko CIA i Mossadowi. Zauważyłeś jak głośno się mówi o „rosyjskim wpływie” i jak cicho jest o wpływie Mossadu w naszych strukturach władzy?

  Gdy nastąpił wyciek anonima w lipcu ubiegłego roku, celem było ujawnienie przekrętów Fundacji Clintonów i wskazanie na sprzedaż ludzi tj. PedoGate. Przeglądnij jego dyskusję na 4chan. On jest uzdolnionym analitykiem i wie jakim kamieniem rzucić w Goliata. Poprzez wyzwolenie Rządu Cieni, pomógł niezależnym dziennikarzom w zadawaniu właściwych pytań i pójście właściwym śladem, a nie wchodzenie w doły jakie szumowin z elit chcą byście weszli.

  Teraz już ofiary PedoGate zaczynają opowiadać o tym co doświadczyli. Niedawno pewna kobieta opowiedziała o tym jak ją rodzina maltretowała przez terroryzm sponsorowany przez Imperium Zła w Kalifornii. Jeśli ludzie by wiedzieli, że CPS (Child Protective Services, amerykańska opieka społeczna nad dziećmi) w Kalifornii jest powiązany z wielkim gangiem który porywa dzieci rodzicom, to by się zorientowali jak to wszystko jest chore. Domy zastępcze, CPS, itp. dobrze płacą za to by aresztować rodziców i porwać ich dzieci. Te dzieci są poddawane przemocy i utrwalają rosnącego raka zwanego pedogate. Politycy, którzy przejawiają skłonności pedofilskie są przygotowywane na wysokie stanowiska, bowiem później można prowadzić na nich wymuszenia i ich kontrolować. W międzyczasie ofiary nie miały głosu – aż do teraz. Nagle mamy dziennikarstwo obywatelskie i zakończy się to uratowaniem całego społeczeństwa. (…)

  Za: https://theinternationalreporter.org/2017/02/17/pizzagate-upates-17th-february/ Całość na:https://www.monitor-polski.pl/pizzagate-pedogate-zakonczy-imperium-zla-wkrotce-aresztowania-trump-bierze-sie-za-cia-i-mossad/
 • Raport Fulforda, tłumaczenie automatyczne
  Fulford, 20.02
  Walka do likwidacji Khazarian mafia intensyfikuje i docierają do punktu, w którym aresztowania Kilku liderów pierścienia kilkanaście może wystarczyć, aby wyzwolić ludzkość z tym szatanem oddawania pokłonów plagi.
  Lata badań kryminalistycznych i świadectwo z wielu źródeł agencji wywiadowczej w Rosji, Japonii, Chin, USA, Anglii, Francji itd teraz koncentrował się na kluczowych przywódców z Khazarian mafii, którzy muszą być aresztowany ani poddany jej wykonaniu.
  Przed nazewnictwa nazwiska, choć przede wszystkim musimy jasno określić ogólny cel. Jest to podzbiór tzw ludności żydowskiej, który jest opisany w Księdze Rut w Starym Testamencie czy Tory. Są to ludzie, którzy czczą szatana (Baalowi, Molochowi etc.) i praktykują zarówno ofiary z ludzi i kanibalizm. Mają tysiące lat doświadczenia w infiltracji społeczeństwa i podejmowanie tajną kontrolę na najwyższych szczeblach władzy w wyniku morderstwa, szantaż, przekupstwo i propagandy. Koszmar ich panowania ostatecznie kończąc.
  Jednak nie pomyłka, ci ludzie są bardzo niebezpieczne, bardzo inteligentny i teraz dosłownie walczą o ich życie. Powodem jest to, że wiedzą, że gdy Amerykanie dowiedzieć tych bandytów zostały torturując i zabijając swoje dzieci na skalę przemysłową, ludzie będą domagać się sprawiedliwości służono, dlatego walka odbywa się wewnątrz struktury władzy Washington DC jest tak błędne ,
  Ta frakcja stworzył Satanic ISIS w celu przekonania ludzi Zachodu do nienawiści Islam wystarczy wspierać inwazji Iranu. Plan był ukraść olej, który narodu, umocnić swoją kontrolę na Środkowym Wschodzie oraz utworzenie rządu światowego z siedzibą w Jerozolimie, stolicy ich planowanego większego Babilonu. Frakcja ta obejmuje zarówno czczenia szatana Żydów i ich praniu mózgu chrześcijańskich syjonistów sług. Jeśli wydaje się zbyt daleko idące, a następnie zadać sobie pytanie, dlaczego przywódcy świata 4000 z 130 krajów gromadzą się przed łukiem Baala omówić stworzenie rządu światowego?
  http://www.blacklistednews.com/This_Week_The_%E2%80%98Arch_Of_Baal%E2%80%99_Was_Displayed_For_The_Third_Time_In_Honor_Of_%E2%80%98The_World_Government_Summit%E2%80%99/56911/0/38/38/Y/M.html
  Grupa, która walczy z nich chce pokoju na świecie, demokracji, merytokracji, poszanowania prawa i praw człowieka i przyjaznych stosunków między wszystkimi narodami. Chcą też, by uwolnić świat od morderczej panowaniem szatana uwielbienia Khazarian mafię.
  http://benjaminfulford.net/
 • @rysio 18:25:20
  Ogranicz z łaski swojej objętość komentarzy. Link w zupełności wystarczy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:28:07
  Ok, obiecuję poprawę. Jednak treść z linków doskonale uzupełnia wpis szanownego @Jarek Ruszkiewicz, a nie każdy klika na linki.
  Pozdrawiam.
 • @rysio 18:40:25
  Nie neguję, że są na temat ale komentarz nie powinien być dłuższy od notki :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:14:43
  "Co takiego powiedział Trump?"

  To nie jest cytat od Sakiewicza.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/2017-rokiem-ktorym-musimy-rosje-rzeczywiscie-kopnac-tylek-2017-02
 • @Talbot 19:04:18
  U Sakiewicza też to było.
  http://niezalezna.pl/94172-lawrowa-musialo-zatkac-rosji-dawno-nikt-tak-nie-upokorzyl

  Zwróć uwagę na tytuł :) A tam newsy piszą "redaktorzy".
  Już widzę jak Ławrowa "zatkało" :)))
 • Tak
  nareszcie jakiś uspokajający po-orgazmowy post 5*

  pzdr
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:08:32
  Przeczytałem tam komentarze, z niektórych a właściwie z większości wylewa się taka nienawiść, jak u Ukraińców na Wołyniu w czasie rzezi na Polakach.
 • @Talbot 19:04:18
  Trump powiedział o kopaniu Rosji w tyłek?
  Był w Monachium i tak powiedział?
 • @lorenco 19:25:11
  No cóż, Tramp wielu zawiódł tą konferencją. Może dlatego minęła tak "niezauważona" :)
 • To info z trefnych stron
  Więc nie wiem jak to traktować 8-))))

  MSZ poinformowało o śmierci Witalija Czurkina, stałego ambasadora Rosji przy ONZ.
  Czurkin zmarł nagle w Nowym Jorku. Jutro obchodziłby 65. urodziny.

  http://niezalezna.pl/
 • @Husky 19:44:16
  Ani chybi zły putas go ubił...
 • @Husky 19:44:16
  No, rzeczywiście. Jakby nie Niezależna, to byśmy o tym się nie dowiedzieli.
  Lecz reklama zdychającego portalu zawsze potrzebna:)
 • @lorenco 19:29:13
  w Monachium był tylko ten gollum Mc Cain...

  https://seattle98.files.wordpress.com/2011/08/143.jpg
 • @lorenco 19:50:05
  No co się czepiasz zbójnickiego?
  Gdyby nie szczujnia Sakevycza to byśmy nie wiedzieli co się na świecie dzieje :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:46:51
  e tam od razu Putas.Poczekajmy na wersję oficjalną bo to może być false flag.
  Jedynym pewnym źródłem wiedzy jest .......
  Lorenco 8-)))))
 • tak na marginesie
  sorry winnetou, ale business is business ...

  Wojna w Donbasie, embargo i sankcje nie przeszkodziły Rosji importować broni z Ukrainy. Moskwa stała się największym klientem ukraińskiej zbrojeniówki.

  http://www.rp.pl/Przemysl-Obronny/302209891-Najwiecej-broni-Ukraina-sprzedaje-Rosji.html
 • @Husky 19:59:40
  No nie bądź taki skromny, ty i Talbot też nie wypadliście sroce spod ogona. Gdzie tam Lorenco do was :) Mi to czasami dech w piersiach zapiera :)
 • @lukucjusz 20:01:31
  Wychodzi na to, że cała ta wojna to jedna wielka ustawka.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:29:26
  Władza prezydenta w USA jest duża ale i ograniczona ograniczona .
  Tramp co prawda reprezentuje Republikanów ,jednak oni nie są jego zapleczem politycznym. Z Trampem związane są siły które chcą zwijać globalną gospodarkę i umocnieniem państwa ...poprzez odbudowę silnej amerykańskiej gospodarki . Tyle że siły które właśnie rozwalają państwa narodowe w tym i USA są temu przeciwne . Dalej mamy do czynienia
  z sprzecznościami z wskazaniem jednak że Trampa chwycą za jaja i pozwolą mu śpiewać .
  Od wydarzeń na Ukrainie trwa duszenie Rosji .. która zrobiła krok do przodu wchodząc do Syrii co było zaskoczeniem . Dobre stosunki z Turcją i Iranem .otworzyło trochę okno .
  Ostatnie wydarzenia wyraźnie wskazują na przygotowana na siłowe rozwiązana , zresztą to jest juz czynione od jakiegoś czasu

  https://www.wprost.pl/swiat/10035141/Szwedzi-szykuja-sie-do-wojny-z-Rosja-Wladze-wydaly-instrukcje.html

  http://pol-nor.com/nowa-wojna-miedzy-norwegia-i-rosja-00012630/

  https://www.youtube.com/watch?v=ZKPf5no06oI

  te przykładowe linki zmiękczania Rosji ..
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:06:57
  a jakże by inaczej,
  jest cinżko,
  zabili go i uciekł (z całą kasą).

  pozdrawiam
 • @fabi 20:08:31
  Chyba jeszcze żaden prezydent nie miał tak pod górkę od samego początku. Ciekawe jak to się skończy?
 • Najpierw lobby a potem prezydent
  Żaden prezydent USA nie będzie toczył sporów z lobby wojskowo-militarnym.Żaden.
  Wystarczy przeczytać expose Trumpa.
  To biznes zatrudniający 0k.17 mln ludzi a wartość tego sektora to ponad 900 mld dolarów.
  Akurat w tym temacie to prezydent USA ma tyle do gadania co żyd na gestapo.
  Niestety
 • @Husky 20:20:38
  Zgadzam się całkowicie.
  Tylko to twoje "niestety" jakoś mnie nie przekonuje :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:29:07
  8-)))))
  ps.
  wirtualnie glosowalem za Trampkiem
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:14:56
  Po Monachium można sądzić że pokazano mu jego miejsce w szeregu .
  Pomijając wątek Rosyjski ,trudno sobie wyobrazić zwijanie globalnej gospodarki . Same chiny oświadczyły że to już nie jest możliwe .

  Inna sprawa to rozbijanie państw narodowych jedynej przeszkodzie do całkowitego przejęcia władzy nad światem przez ...?

  Zapowiedź dowodów miłości do imperium przez Polskę właśnie przez udział w wojnie ...
  Słyszałem wiadomości w Panoramie , nie mam złudzeń ..
  Mówili o majdanie w Kijowie ... filmy i zdjęcia jak to siły policyjne mordowały biednych protestujących ..
  Taka brutalna propaganda mnie zszokowała , przecież wszyscy wiemy jak tam było . Wszystko wskazuje że Tramp nie będzie miał wyboru ..
 • @lukucjusz 20:01:31
  "Największym partnerem Rosjan na Ukrainie są zakłady zbrojeniowe Motor Sicz, należące do Wiaczesława Bogusłajewa"
  To już chyba Rosja niedługo obliże się ze smakiem, ponieważ wkroczy do Motor Sicz pan Macierewicz i będzie wraz z Ukraińcami budować polsko - ukraiński helikopter.
  A tak na temat, Rosjanie są zmuszeni kupować silniki w tej firmie i kupują TYLKO silniki a nie inną broń i że zwiększają swoją flotę bojową samolotów a także ze względu na udział w wojnie w Syrii, kupują więcej tych silników i to cała tajemnica. Lecz Motor Sicz szuka innych odbiorców na swe wyroby, ponieważ Rosja już w najbliższym czasie będzie produkowała takie silniki u siebie.
  Artykuł jest jak zwykle z tych aby namieszać.
 • @fabi 20:43:21
  // przecież wszyscy wiemy jak tam było . //

  Wszyscy?
  Jak oglądam w tv rozmowy "mądrych głów" to wszyscy, od lewa do prawa nie wiedzą. To jak to jest?
 • @fabi 20:43:21
  FB Donalda Trumpa - wiadomość z przed 23 minut
  Donald J. Trump
  23 min ·
  We are not going to let the fake news tell us what to do, how to live, or what to believe!

  Nie zamierzamy pozwolić aby fałszywe wiadomości mówiły nam co robić, jak żyć, albo w co wierzyć!
 • Ruski agent poparł CETA
  Parlament Europejski przegłosował przedwczoraj umowę CETA, która tworzy strefę wolnego handlu między Unią Europejską oraz Kanadą i tym samym likwiduje prawie wszystkie cła nakładane na europejskie produkty. Wśród europosłów głosujących za porozumieniem znaleźli się nie tylko przedstawiciele Platformy Obywatelskiej czy „powstający z kolan” politycy Prawa i Sprawiedliwości, ale także konserwatywno-liberalny komik Janusz Korwin-Mikke.
  http://www.autonom.pl/wp-content/uploads/korwin-mikke.jpg

  http://autonom.pl/?p=17371
 • Trump - problem Ameryki, problem świata
  Nieprzewidywalność. Najgorsza z możliwych cech w polityce. I dominująca cecha osobowości Donalda Trumpa. Poprzedników ograniczała ideologia. Zasady. A nowy prezydent USA z jednej strony spełnia wszystkie mokre fantazje alterglobalistów zrywając kolejne umowy o wolnym handlu z drugiej aktywnie podważa fundamenty amerykańskiej dominacji w świecie. Wszystko to w rażącej sprzeczności z działaniami i programem Partii Republikańskiej. Którą ma gdzieś.

  Bo Trump jest republikaninem tylko pozornie. Nie ma specjalnego szacunku ani dla historii ani dla pryncypiów partii. Niektóre może doraźnie popierać (aborcja), ale oczekiwanie, że w jakimkolwiek stopniu uzależni od nich swoje decyzje jest naiwne. To pełną gębą populista wyczuwający nastroje tłumu i dostosowujący do nich swoje działania.

  Obecnie trwa testowanie granic władzy nowego prezydenta. Tego, co może zrobić za pomocą rozporządzeń/dekretów (Executive Orders). A może sporo. Na przykład zakazać wjazdu muzułmanom. Oczywiście nie wszystkim. Tylko tym z krajów biednych i ze złym PRem. Reszcie, tych z bogatych krajów zatoki, którzy np odpowiadają za zamachy z 11 września (Saudyjczycy) lub są cennymi regionalnymi sojusznikami (Egipcjanie) w żadnym wypadku nie ogranicza się prawa wjazdu. Ot logika.

  Problem Trumpa pojawi się już wkrótce z innej strony. Otóż atutem Trumpa w biznesie było jego nazwisko. Firmowało na całym świecie hotele, szkoły i przedsięwzięcia biznesowe. Teraz to nazwisko stanie się celem. Jak zareaguje, kiedy celem staną się jego hotele? Ile będzie wart Trump, kiedy ta marka zamiast być synonimem nowobogackiego bling, bling oznaczać będzie cel dla każdego szalonego terrorysty w okolicy? Populizm Trumpa może mu wkrótce zacząć wystawiać wysokie rachunki.

  Jest, więc nowy Prezydent niewygodny dla prawie wszystkich. Dla liberalnych demokratów jest nieomal antychrystem, chodzącą reprezentacją najgorszego prawicowego populizmu. W dodatku konsekwentną i bezkompromisową. Dla Republikanów to człowiek spoza elit partyjnych, nieobliczalny i w wielu decyzjach niedający się kontrolować. Zwłaszcza w decyzjach szkodzących biznesowi czy uderzających w sektor militarny. Poglądy międzynarodowe ma archaiczne nie tyle XX, co XIX wieczne i stanowi reinkarnację szczerego izolacjonisty. Także a może przede wszystkim gospodarczego, co stanowi jawną sprzeczność z ostatnimi 70 latami amerykańskiej polityki zagranicznej i budzi wątpliwości czy wygrana w wyborach daje mandat do tak głębokiej rewizji.

  Stajemy przed dwiema opcjami. W pierwszej nowy prezydent zostanie szybko utemperowany przez własny establishment partyjny. I z pewnymi problemami będzie to jednak “business as usual”. Druga, bardziej prawdopodobna, zakłada szybki konflikt z własnym politycznym zapleczem o nieprzewidywalnych konsekwencjach. A pamiętajmy, że w rezerwie jest dużo bardziej “klasyczny” w poglądach wiceprezydent Pence. Co otwiera ciekawe opcje w najbliższych latach.

  Wszystko to nie jest bez wpływu na losy Polski. Nowe izolacjonistyczne USA może zechcieć wycofać z Europy tak nuklearny jak i konwencjonalny parasol. A bez tych gwarancji bezpieczeństwa świat może stać się nam bardzo, ale to bardzo nieprzyjazny. Pozostaje, więc mieć nadzieję na hamujące zdolności republikanów, bo niewiele innych opcji nam pozostaje.

  http://zoonpolitikon.blox.pl/2017/01/Trump-problem-Ameryki-problem-swiata.html
 • @lorenco 20:54:46
  Czyli powtórzył to co powiedział w czasie konferencji prasowej.

  Może trzeba podesłać link do konferencji ministrowi wojny i Szczerskiemu? Widać mają słabych analityków :)
 • Też trefna strona ale warto przeczytać
  Sadiq Khan calls for Donald Trump’s state visit to be scrapped over ‘cruel and shameful’ travel ban

  ‘I think this ban on people from seven Muslim-majority countries, ending the refugee programme is cruel and it’s shameful. In those circumstances we shouldn’t be rolling out the red carpet.’

  Donald Trump’s “cruel and shameful” policies mean he should not be granted a state visit, London Mayor Sadiq Khan said as MPs prepared to debate the US President’s forthcoming trip to the UK.

  Mr Khan said the controversial tycoon’s travel ban aimed at people from seven Muslim-majority countries, which has run into trouble in the US courts, and the suspension of refugee admissions were reasons not to be “rolling out the red carpet”.

  On Monday, MPs will debate rival petitions on the invitation extended by Theresa May to the President to make a state visit while protesters will gather outside Parliament to speak out against Mr Trump.

  Mr Khan, who is a Muslim, told ITV’s Peston on Sunday: “I love America, I love Americans and I believe the special relationship is a good one and one that’s here to stay.

  “But when you’re mates with somebody, when you’ve got a special relationship, of course you are side-by-side with them in times of adversity but when they are wrong you call them out.”

  He added: “I think this ban on people from seven Muslim-majority countries, ending the refugee programme is cruel and it’s shameful.

  “In those circumstances we shouldn’t be rolling out the red carpet.”

  Ms May has been criticised for offering Mr Trump a state visit too soon in his already highly controversial presidency.

  http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/sadiq-khan-trumps-state-visit-muslim-ban-to-be-scrapped-a7588511.html
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:50:45
  No tak ..ale jest też prostytucja polityczna ..oraz tacy jak Husky ,ale on to robi z przekonania i miłości do kraju .

  Sytuacja na Ukrainie wchodzi ostrą fazę wewnętrzną , oni muszą coś z tym zrobić . Na początku konfliktu i nadziei że Rosja wda sie w wojnę , na pomoc w wojnie z Rosjanami czekało w Rumuni i Węgrzech tysiące islamskich braci, nie wyszło .
  Te dwa lata potrzebne było Rosji na uporządkowanie swoich spraw ,szczególnie obronnych .
  Po okresie wrzasków o zbliżającej się wojnie ..nastała cisza pomijając oskarżenia o agresji Rosji .. no i ma za to dostać kopniaka ..pożyjemy zobaczymy ..
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:58:37
  Chyba się już jaśniej wyrazić nie podobna. Wcześniej też podał stacje, portale, gazety, które fałszują wiadomości.
  A polskojęzyczne mendia akurat przepisują z tych mendiów a niektórzy tu wklejają na Neonie.
 • @lorenco 20:54:46
  ,,Nie zamierzamy pozwolić aby fałszywe wiadomości mówiły nam co robić, jak żyć, albo w co wierzyć!,,

  A więc gdzie jest ta prawda ..na FB Donalda Trumpa .. rzecznika Białego Domu, Seana Spicer ...senatora Lindsey Graham ..

  Przypomina to sytuacje w Turcji ...
 • @fabi 21:30:32
  To pewnie zły Putin zhakował profil Trumpa :)
 • @lorenco 20:47:39
  ..."zakłady zbrojeniowe Motor Sicz, należące do Wiaczesława Bogusłajewa"...
  ..."Rosjanie są zmuszeni kupować silniki w tej firmie"...
  Rosjanie?
  Pewnie jeden Wiaczesław robi interesy z innym Wiaczesławem.
  Poza tym, to źle świadczy o rosjanach, że są zmuszeni do wykorzystywania zaawansowanej technologii ukraińskiej.
  A może kupują więcej tych silników, bo z trzech da się złożyć później jeden. Ale ten i tak nie działa.
  Informacja Sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badania Problemów Światowych pewnie ma namieszać, no ale to nic w porównaniu do namieszania, gdyby ktoś napisał prawdę.
 • @lorenco 21:27:44
  to nie ze Sputnika 8-))))

  Putin's biggest fan

  https://pbs.twimg.com/media/C5FOM65UYAAtTRH.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/C5FIsQJXAAEQC9z.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:48:52
  Donald J. Trump
  26 min ·
  CONGRATULATIONS to our new National Security Adviser ---- General H.R. McMaster and Chief of Staff, General Keith Kellogg. Two great General's ---- who will play a big part in MAKING AMERICA SAFE AGAIN!

  Donald J. Trump
  26 min
  ·Gratulacje dla naszego nowego doradcy bezpieczeństwa narodowego ---- Generala H.R. McMaster i szefa sztabu, generała Keith Kellogg. Dwóch wielkich generałow ---- którzy będą odgrywać dużą rolę w czynieniu Ameryki wielkiej znów!
 • @Husky 21:59:58
  Kudłaty ..powinieneś trochę dorosnąć ..

  Nie chodzi tu o to że Putin jest lepszy od Trampa ,czy też nim manipuluje .
  Nie obrażaj ani jednego ani drugiego , zapomnij o sympatiach .

  Jest pewna grupa która chce się uwłaszczyć na całym świecie . To oni zbudowali te mechanizmy które prowadzą świat na przepaść .
  To jest ogromna władza poprzez pieniądz ... no a dalej to już teoria spiskowa ... nie zapomnij że ta grupa napisała ile ma być ludzi na świecie.. by czuli tu się dobrze a planeta się odnawiała .
 • @lukucjusz 21:56:10
  Kolego sympatyczny, czy wiesz, że Ukraina była częścią ZSRR i wtedy nie miało znaczenia gdzie jakie zakłady się znajdują? To było jedno państwo. Również nie było żadnych przeszkód we współpracy po 1991 roku.
  Biznes to biznes, Ukraina musiała z czegoś żyć, kooperacja z Rosją była bez większych zakłóceń ku obopólnej korzyści
  Dopiero po Majdanie w 2014 roku wszystko zaczęło się sypać.
  Lecz chyba o tym już Kolega wie?
 • @fabi 21:30:32
  Fabi, hmmm... Trump zaczął od początku ostro, powiedział też, że oświetli karaluchy.
 • @fabi 22:21:32
  "no a dalej to już teoria spiskowa"
  Niema teorii spiskowych, są spiski.
  "Teoria spiskowa" jest częścią spisku.
 • @lorenco 22:30:20
  no tak, zaczęło się sypać.
  Co prawda Ukraina nie jest z Rosją w oficjalnym stanie wojny, ale Ukraina optuje i naciska na wprowadzanie sankcji wobec Rosji.
  Sama Ukraina sankcji nie zamierza wprowadzać, wręcz rozwija współpracę zbrojeniową.
  Z tego wniosek, że wprowadzane sankcji nie ma nic wspólnego z sytuacją militarną Ukraina/Rosja.

  Oczywiście pozdrawiam Kolegę...
 • @lorenco 22:36:39
  Z moich przemyśleń .... dwie możliwości ..

  Tramp jest przedstawicielem ludzi bogatych ,którzy chcą zachować swoje bogactwo i firmy .. przed połknięciem ich przez wielkie korporacje , dlatego potrzebują ochrony państwa ..

  Druga to jest gra w dobrego i złego po to by wprowadzić element nieobliczalności , to na potrzeby zewnętrzne .
  Tramp chciałby redukcji broni strategicznej , a wtedy obdarzy Rosjan miłością . Numer z Gorbaczowem juz nie przejdzie . Rosja nie da się rozbroić ..z prostej przyczyny..

  Rosja z swoim potencjałem gospodarczym i ludzkim około 140 milionów jest stosunkowo słabym krajem w dobrym położeniu geograficznym .

  ,,Szaleńcy ,, nie chcą zniszczyć Rosji oni chcą ją przejąć , na przeszkodzie stoją nowoczesne systemy rakietowe .
 • @Husky 21:59:58
  Można nawet i tak:
  https://pp.vk.me/c639420/v639420232/a160/Qm45W3CJKs4.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:06:57
  Albo i Rosja przewiduje,ze ktoregos dnia Ukraina ocknie sie z banderowskiego snu i kto by im te zaklady odbudowal?Fabryki musza dzialac.I tak kosztem ludnosci cywilnej przeciaga sie wewnetrzna wojna na wyniszczenie.
 • @fabi 23:05:07
  McCain cieszy się, że Trump wybrał na doradcę od bezpieczeństwa narodowego generala H.R. McMastera.
  Może to oznaczać, że szarpanina z Rosją i Chinami nie skończy się a może byc i coś gorszego.
 • @lorenco 17:35:57
  Istnieje duże prawdopodobieństwo, że geografia ‘’kolorowych rewolucji’’ będzie się rozszerzać . To pozwala przy minimalnych kosztach na uzbrojenie niszczyć niepodległe i niezależne państwa osiągając przy tym własne cele polityczne i gospodarcze – powiedział Szojgu.
 • @fretka 17:43:28
  Niestety, wydaje się, że będzie gorzej niż za Obamy.
  Rosja z powrotem rozpoczęła zakupy złota.
  W grudniu 2016 r. licząc na odprężenie z USA nie kupiła ani uncji.
  Artykuł w j. angielskim;
  http://russia-insider.com/en/russia-accelerates-gold-buying-spree-us-threatens-more-economic-warfare/ri18999
 • @fretka 17:43:28
  Rosja próbowała wszelkich środków dyplomatycznych możliwości znalezienia pokojowego rozwiązania konfliktów, które przez Waszyngton zostały uruchomione. Wysiłki te zostały sabotowane. Dla USA, pokój istnieje wyłącznie w tabeli.
  Jest teraz jasne, że Waszyngton i jego państwa klienckie zrobiły wszystko co w ich mocy, by sabotować chwilowe porozumienia pokojowe w Syrii i prowokują świeże wybuchy walk we wschodniej Ukrainie.
  Artykuł w j. angielskim:
  http://russia-insider.com/en/its-now-crystal-clear-washington-aims-make-war-russia-inevitable/ri18997
 • @fretka 17:43:28
  A pan Trump chyba jest ubezwłasnowolniony, pewnie boi się impeachmentu: odwiedza sobie muzea.
  https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16864528_10158687924025725_1782723200006514761_n.jpg?oh=d317c0baf3e94301daeff42e522b31a9&oe=59315FD0
 • @lorenco 17:52:36
  The CIA's Secret Heart Attack Gun
  CIA broń używana do zamachu wystrzeliwuję małe zatrute strzałki powoduje zawał serca.
  http://www.military.com/video/guns/pistols/cias-secret-heart-attack-gun/2555371072001
 • @fretka 18:39:17
  ilu trafionych ?
 • @fretka 18:39:17
  Dlatego sekcja zwłok ś.p. ambasadora Czurkina przeprowadzana jest bardzo skrupulatnie.
 • @Husky 18:44:25
  Czy nie miałeś w swoim życiu takiego zdarzenia, że włożyłeś palucha w gniazdko elektryczne?
  Albo może stałeś pod wysokim drzewem w czasie burzy?
 • @lorenco 18:58:18
  a - nie
  b - nie
 • @Husky 19:15:50
  A czy tata Cię bił w dzieciństwie albo mocniejsi koledzy? Bo nieraz piszesz jak potłuczony:)
 • @lorenco 19:43:38
  nie
 • @lorenco 18:53:39
  65 lat to już nie młodzik. Statystycznie mężczyźni w tym wieku często mają zawał. Pracę miał też nerwową. Pamiętasz z kim on musiał ''pracować''? W tym legowisku.., plemię żmijowe zatruło go jadem, mówię Ci.
 • @lorenco 19:43:38
  coś z innego forum ..........

  ,, Zapytano ministra obrony Rosji gen Siergieja Szojgu jak skomentuje słowa ministra obrony Wielkiej Brytanii Michaela Fillona "Zachód nie chce, aby do Libii wciskał swoje łapy niedźwiedż".
  Generał armii Szojgu : "trzymając się opowieści o zwierzętach, co Oni mają w herbie? lwa tak? Jest takie porzekadło "każdy lew jest kotem, ale nie każdy kot jest lwem". Niech każdy rozumie swoje sprawy. Nie sądzimy, aby w ich z.o.o. wyrosło zwierzę, które bedzie wskazywało niedżwiedziowi co ma robić" :)))"
 • @fretka 20:25:28
  Żmijowe plemię zatruwa juz od dawna cały swiat i końca jak widać nie widać.
  Zwykle przed zawałem serca są jakieś symptomy, nadciśnienie, arytmia itp. nic nie piszą na ten temat nigdzie, żeby się leczył.
 • @fabi 21:01:56
  A Max Kolonko jak na razie dobrze ocenia prezydenta Trumpa:
  Trump vs Fake News - Trump vs Bujda Newsy - Max Kolonko Mówi Jak Jest
  https://youtu.be/AeeuLIEBVWw

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej