Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
410 postów 14250 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Oprócz mojego mistrza, Mahatmy Ghandiego, Mistrza od zawsze, szanuję i modlę się za Józefa Jerzego Kukuczkę. Pierwszy to Mistrz walki bez przemocy a drugi to największy wyczynowiec jakiego Polska wydała.

Szeryf Ziobro w akcji!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdybym był złośliwy to bym powiedział, że takie akcje są bardzo na rękę szeryfowi Ziobrze a w konsekwencji całemu rządowi "dobrej zmiany"

 


 Co jakiś czas media przynoszą smutne i niezrozumiałe dla przeciętnego obywatela wiadomości o odbieraniu rodzicom dzieci przez sądy rodzinne. Budzi to zwykle sprzeciw opinii publicznej, zwłaszcza gdy taka procedura dotyka rodzin, których jedyną winą jest bieda. Zdarzają się oczywiście sytuacje patologiczne i tu państwo powinno w jakiś sposób interweniować. Dodatek 500+, choć głupio dzielony, z pewnością zmniejszył ten obszar biedy i takich przypadków będzie mniej.

 Co dzieje się z takimi dziećmi? Trafiają do pogotowia opiekuńczego a potem często do rodzin zastępczych, które państwo wyposaża w odpowiednie środki potrzebne do godnego utrzymania dziecka.

 W skrócie wygląda to tak: Na każde dziecko objęte opieką zastępczą przysługują określone środki finansowe. Ich wysokość uzależniona jest od wieku dziecka, jego stanu zdrowia i podstawy prawnej umieszczenia w opiece zastępczej. Zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Rodzinie zastępczej oraz prowadzącemu rodzinny dom dziecka, na każde umieszczone dziecko przysługuje świadczenie na pokrycie kosztów jego utrzymania, nie niższe niż kwota: w przypadku umieszczenia dziecka w rodzinie zastępczej spokrewnionej w wysokości 660 zł miesięcznie; w przypadku umieszczenia dziecka w rodzinie zastępczej niezawodowej, zawodowej lub rodzinnym domu dziecka w wysokości 1000 zł miesięcznie;

 rodzinie zastępczej oraz prowadzącemu rodzinny dom dziecka na dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności przysługuje dodatek nie niższy niż kwota 200 zł miesięczniena pokrycie zwiększonych kosztów utrzymania tego dziecka; Rodzina zastępcza lub prowadzący rodzinny dom dziecka z chwilą przyjęcia dziecka do rodziny bądź rodzinnego domu dziecka może ubiegać się o jednorazowe świadczenie pieniężne na pokrycie niezbędnych kosztów związanych z potrzebami przyjmowanego dziecka. Rodzinie zastępczej oraz prowadzącemu rodzinny dom dziecka starosta może przyznać: dofinansowanie do wypoczynku poza miejscem zamieszkania dziecka w wieku 6 do 18 roku życia, świadczenie na pokrycie kosztów związanych z wystąpieniem zdarzeń losowych lub innych zdarzeń mających wpływ na jakość sprawowanej opieki – jednorazowo lub okresowo.

 Rodzina zastępcza niezawodowa i zawodowa może otrzymywać środki finansowe na utrzymanie lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym lub domu jednorodzinnego w wysokości odpowiadającej kosztom ponoszonym przez rodzinę zastępczą niezawodową albo zawodową na czynsz, opłaty z tytułu najmu, opłaty za energię elektryczną i cieplną, wodę, gaz, odbiór nieczystości stałych i płynnych, dźwig osobowy, antenę zbiorczą, abonament telewizyjny i radiowy, usługi telekomunikacyjne oraz związanym z kosztami eksploatacji, obliczonym przez podzielenie łącznej kwoty tych wydatków przez liczbę osób zamieszkujących w tym lokalu lub domu jednorodzinnym i pomnożenie przez liczbę dzieci i osób, które osiągnęły pełnoletność przebywając w pieczy zastępczej wraz z osobami tworzącymi tę rodzinę.

 za http://pcprilawa.pl/finansowanie-rodzin-zastepczych/

 

 Tych świadczeń jest więcej, każdy zainteresowany może doczytać pod wskazanym linkiem.

 Jak widać z powyższego państwo całkiem sporo inwestuje w dobro dziecka. Tylko jest jeden warunek - dziecko jest wyrwane ze swojego środowiska rodzinnego. Istnieją "rodziny" dla których prowadzenie takiej rodziny zastępczej jest sposobem na życie. Generalnie system funkcjonuje choć od czasu do czasu wychodzą na jaw fakty, które nie powinny mieć miejsca.

 Czy te same środki nie powinny trafiać w pierwszej kolejności do prawdziwych rodzin? Dlaczego sądy rodzinne wyrokują często z łamaniem fundamentalnych zasad przyzwoitości i poczucia sprawiedliwości społecznej? Na te retoryczne pytania wolę nie odpowiadać.

 

 Zauważyłem jednak inne zjawisko - gdy tylko dzieje się coś spektakularnego do akcji wkracza min.Ziobro i jak dobry szeryf załatwia sprawę od ręki. Przed kamerami. Ostatni taki przypadek miał miejsce dzisiaj gdy okazało się, że sąd chce odebrać dziecko 32-letniej niepełnosprawnej Joanny Gawryś-Wojtyś z Zielonej Góry (woj. lubuskie). Kobieta ma czas do środy na zalezienie opieki do 5-miesięcznej córki. W przeciwnym razie dziecko trafi do pogotowia rodzinnego – tak zadecydował zielonogórski sąd.

 Kobieta potrafiła dziecko urodzić i dbać o nie 5 miesięcy korzystając z pomocy matki i ciotki a tu masz! Sąd wie lepiej co jest dobre dla dziecka. Interweniował oczywiście niezawodny szeryf Ziobro i sprawa będzie z pewnością załatwiona. Tylko, że traumy matki nikt już nie cofnie i nie zrekompensuje. Ktoś powie, że silę się na złośliwości w stosunku do dobrego szeryfa. I trochę racji będzie miał.

 Doskonale wiem, że ostatnie osiem lat rządów koalicji PO-PSL to czarna dziura w historii Polski ale mamy w końcu do cholery "dobrą zmianę"! Czy przez rok minister sprawiedliwości nie był w stanie poprawić złe prawo? Czy pani minister od rodziny Elżbieta Rafalska nie mogła też ruszyć swoje cztery litery? To trzeba zaraz wołać telewizję i zawracać głowę ministrowi?

 

 Gdybym był złośliwy to bym powiedział, że takie akcje są bardzo na rękę szeryfowi Ziobrze a w konsekwencji całemu rządowi "dobrej zmiany". Zobaczcie jaki efekt medialny! Dobry rząd dba o swoje owieczki jak żaden inny w historii! Ale jako że złośliwy nie jestem wolę wierzyć, że to tylko chwilowe przeoczenie a p.Ziobro z p.Rafalską od jutra wezmą się na poważnie do roboty. Bo to przecież niemożliwością jest, żeby dobry szeryf musiał zajmować się osobiście takimi interwencjami. Jest w Polsce jeszcze dużo innych spraw do załatwienia w wymiarze sprawiedliwości.

 

KOMENTARZE

 • PS.
  W Polsce urzędnicy odbierają rodzinom średnio 1800 dzieci.
  Wszystkich min.Ziobro nie jest w stanie uratować...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:53:28
  Solidny tekst.
 • @Rebeliantka 21:21:22
  Dziękuję :) Z Twoich ust to zaszczyt.
  Pozdr.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:28:04
  A tymczasem, czy to zamach na premierkę?

  Samochód wiozący premier, który był na czele kolumny, nie uczestniczył w wypadku. Zderzyło się kilka bus-ów, w których jechali członkowie delegacji. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Funkcjonariusz BOR, który został lekko ranny w kolizji, jest na obserwacji w szpitalu.

  Samochodem, który spowodował zdarzenie, kierował kierowca izraelskiej ochrony.

  MSZ poinformowało na twitterze, że w kolizji nie uczestniczył samochód, którym jechał minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

  Premier wraz z częścią ministrów we wtorek weźmie udział w polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych. Oprócz szefa MSZ premier towarzyszą m.in.: minister obrony Antoni Macierewicz, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i minister sportu Witold Bańka.

  http://wpolityce.pl/swiat/316347-izrael-kolizja-pojazdow-z-kolumny-wiozacej-premier-szydlo-lekko-ranny-zostal-funkcjonariusz-bor
 • Nie pierwszy to ruch tego pana w dziedzinie PR.
  Gdy sukcesów brak, trzeba mamić maluczkich takimi krokami czystego PR. Gdy wprowadzono 500+ Ziobro oddał to co pobiera na swe dzieci, na dziecko niepełnosprawne. Niby to ruch jak najbardziej pozytywny, tyle, że pokazuje bezsens tego rozdawnictwa. Dla pomocy potrzebującym są służby społeczne. Ale po co dawać 500 zł tym, którzy spokojnie radzą sobie w życiu? Jak np. p. Ziobro? Zawsze pomoc nagłośnionemu przypadkowi daje duży pozytywny PR i tego się Ziobro chwyta, by ukryć swój prawdziwy charakter. Bu jego rodzina nie musiała zapłacić kosztów ekspertyz w przegranej przez siebie pieniackiej sprawy śmierci ojca Ziobry posłużył się "smutnymi panami" co o 6 rano wkroczyli do mieszkań rzeczoznawców.
  Czy ktoś zauważy, że rozwiązaliśmy systemowo problem? A to przecież bardzo drogie. Lepiej zadziałać jednostkowo. Pomoc tysiącu dzieci, to droga inwestycja, z kosztami pomocy jednemu, nie jedna rodzina z dzieckiem upośledzonym sobie radzi. A do rodzenia takich dzieci PiS zachęca kwotą 4'000 zł. W porównaniu z rzeczywistymi kosztami to kwota po prostu śmieszna. A poza tym, ta rodzina będzie utrzymywała dziecko po dzień śmierci rodziców, zaś Ziobro, gdy zgasną reflektory kamer zapomni o tym, nowy obiekt wykazana, jakim to dobrym wujkiem jest znajdzie. "Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść? TO odczucie wielu takich potrzebujących, gdy zgasną światła kamer.
 • @Zawisza Niebieski 22:05:41
  //A do rodzenia takich dzieci PiS zachęca kwotą 4'000 zł. //

  Ktoś wyliczył, że odchowanie jednego dziecka do pełnoletności to koszt ok. 250 000 zł. A co ze studiami?

  Ziobro to pozer tak jak cały PiS. Cała para w gwizdek.
 • Myślisz...
  ...żeby to szeryf tak sam od siebie...??? musi mieć na pewno błogosławieństwo ojca krzestnego...dżarosława balboa, czy balbiny, czy jakoś tak...
 • @Rebeliantka 21:59:15
  A po co tam jeżdżą?
  Jak żydzi mają interes to wiedzą gdzie Warszawa.
  Zresztą L.Kaczyński złożył już im wieczysty hołd. No chyba, że trzeba go co jakiś czas odnawiać...
 • @Rebeliantka 21:21:22 - TO PRAWDA, TEKSTY REDAKTORA RUSZKIEWICZA...
  ...zawsze były na wysokim poziomie, ale ten jest po prostu źródłowy. Można czerpać. Zamieszczę go na swoim profilu na fejsbooku i polecę.
 • @Autor
  Każda władza lubi pokazywać publicznie jak bardzo jej działania są potrzebne i pożyteczne. Pokazuje wszystkim ludziom że ta pożyteczność wynika tylko z tej przyczyny, iż władzę sprawują właśnie ci konkretni ludzie i dlatego są oni niezastąpieni.
  Tak samo prezydent Rosji przecież nakazywał obniżenie cen w konkretnym sklepie, tak samo raz w roku słucha pytań jakie ludzie mogą mu zadawać i rozwiązuje ich problemy.

  Władza natomiast nie znosi rozwiązań instytucjonalnych, jawnie zapisanych w prawie, jasnych i zrozumiałych dla wszystkich. Wtedy bowiem staje się tylko zwykłym automatem do realizacji konkretnych zadań. Automatem, który można oceniać wg konkretnych kryteriów, wg wyników realizacji jasno określonych zadań, i można także wymienić na inny jeżeli ocena wypadnie niezadowalająco.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:10:38
  Michalkiewicz pisał, że jeden władca drugiemu może zapłacić tylko złotem, ziemią i niewolnikami.
  Jeden dwudziesto-dwudziestopięciolatek wyjeżdżający z Polski, to zainwestowany kapitał (głównie rodziców) na poziomie minimum 250 tys. złotych.
  Spodziewany dochód jest w Polsce (65-25) x 3000 x 12 + 2 x 250 tys. = 1.940.000 złotych, a po zdyskontowaniu na dziś 1.078.000 tys. zł.

  Tak więc każdy wyjeżdżający Polak w wieku 20-25 lat przynosi stratę dochodów Polski w kwocie co najmniej 1.100 tys. złotych.

  Dlatego nie ma najmniejszego sensu stymulowanie dzietności przez działania pobudzające emigrację, żeby nie powiedzieć, nie ma większego sensu stymulowanie dzietności, jeśli mamy emigracje na większą skalę.

  Zdrowa kobieta w rodzinie jest w stanie z korzyścią dla zdrowia urodzić w ciągu 30 lat 8-10 dzieci i wychować je.
  Oczywiście nie emancypowane, wyszczepione, ogłupione dwudziestoletnią "edukacją" Klary z zadatkami na księżniczki ze spalonego dworu.

  To, nad czym trzeba się skupić, to zatrzymanie ludzi w Polsce, a możliwe jest to wyłącznie przez obniżenie podatków, a to z kolei przez dziesięciokrotne zmniejszenie zatrudnienia w kompleksie biurokratyczno-mundurowo-budżetowym.
  Innej drogi nie ma, a nasz rząd robi dokładnie odwrotnie.
  Ja myślę, że przez niedouczonych doradców teoretyków.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:12:30
  No właśnie, PO CO TAM POJECHAŁA z całą ekipą.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL dałem 5+++!
  Wobec mnie min. Ziobro dotrzymał słowa, zrobił kasację wyroku wydanego na mnie przez opolski "sąd". Wszystko w temacie ma Rebeliantka. Przesłałem Jej 14 stron uzasadnienia kasacji. Pzdr!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:12:30
  Premier Beata Szydło w Jerozolimie: "Obowiązkiem Izraela i Polski jest upominanie się o prawdę historyczną"
  21 minut temu Polityka16
  >>>"Jesteśmy zdeterminowani by walczyć z jakimkolwiek przejawem antysemityzmu. Z tego wyrasta tylko zło".
 • @trybeus 22:11:39
  Błogosławieństwo pewnie ma bo inaczej Ojciec Chrzestny nie przywróciłby go do łask. Un lubi i ceni "synów marnotrawnych" :)))
  A sam szeryf to pustak...
 • @programista 07:46:30
  //Tak samo prezydent Rosji przecież nakazywał obniżenie cen w konkretnym sklepie, //

  Mnie średnio interesuje co robi Putin w Rosji. Skoro to się ludziom (rosyjskim) podoba to ich broszka. Ja jestem Polakiem i mam polskie obowiązki (i prawa), za Klasykiem.

  //Władza natomiast nie znosi rozwiązań instytucjonalnych, jawnie zapisanych w prawie, jasnych i zrozumiałych dla wszystkich. Wtedy bowiem staje się tylko zwykłym automatem do realizacji konkretnych zadań. Automatem, który można oceniać wg konkretnych kryteriów, wg wyników realizacji jasno określonych zadań, i można także wymienić na inny jeżeli ocena wypadnie niezadowalająco.//

  Niezwykle celne spostrzeżenie. Ja bym jednak wolał mniej akcyjności a więcej normalności.
 • @Rebeliantka 21:59:15
  Nie sądzę, żeby to był zamach"vero e proprio".
  Raczej prztyczek w nos.
  Wasale przyjechali to trzeba im pokazać gdzie ich miejsce.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Czas znieść ten żydokomuszy dożywotni immunitet sędziowski i prokuratorski, tylko trzeba ku temu odwagi i chęci. Sędzia i prokurator musi być ze swoich czynów tak samo rozliczany jak piekarz czy hydraulik, o woźnym i palaczu nie wspominając. Czas pogonić te święte krowy. I proszę zapamiętać: Nie ma na tym świecie wyroków ostatecznych. Wyrok ostateczny jest wtedy, gdy sprawiedliwości bądź niesprawiedliwości nie da się już podważyć. Wszystko inne jest pokrętną kabałą. Wykorzystują bezsilność państwa. Jak są bezkarni, nie ponoszą odpowiedzialności w żadnej dziedzinie, piastują swoje stołki nawet z zarzutami- żyć nie umierać! Czy wszystko w tym bantustanie toczyć ma się wiecznie według konstytucyjnej zasady, wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych? Inaczej ta nadzwyczajna kasta krzywdy sobie nie zrobi. To ośmiornica, hydra której trzeba jednym cięciem odciąć macki, łby..
 • @@@!
  Wrocławski sędzia Marek Górny , nazwał naród Polski : NARODEM Z TRADYCJAMI ANTYSEMICKIMI , gdyby dziś ! obowiązywał w Polsce honorowy kodeks Boziewicza ODSTRZELIŁ BYM MU ŁEB LUB UKATRUPIŁ KARABELĄ ZA TE SŁOWA ale ch……….. na pojedynki się nie pozywa nawet DZIŚ ! MAREK GÓRNY pracownik wrocławskiego sądu . WNIOSEK , PETYCJA I SONDAŻ / W SPRAWIE UCHYLENIA IMMUNITETU I POSTAWIENIA ew. zarzutów z Art. 133 kk. WITAM DZIŚ DALSZY CIĄG SPRAWY „SĘDZIEGO ” WROCŁAWSKIEGO SĄDU MARKA GÓRNEGO Całość tu https://miziaforum.wordpress.com/2016/11/24/marek-gorny-pracownik-wroclawskiego-sadu-wniosek-petycja-i-sondaz-w-sprawie-uchylenia-immunitetu-i-postawienia-ew-zarzutow-z-art-133-kk/#comment-291496

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej