Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
466 postów 20195 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

"Dobra zmiana" - tylko dla kogo?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyborczy i powyborczy slogan PiSu jest energicznie wdrażany w życie. Naiwni Polacy myśleli, że w tej "dobrej zmianie" to o nich właśnie chodzi ale jak zwykle nasza naiwność została ośmieszona.

Od lat piszę, że POPiS to dwie strony tego samego, syjonistycznego medalu. Często obrywałem za to cięgi ale to jednak ja miałem rację. Po ośmiu latach rządów aferałów z PO doczekaliśmy się rządów prawdziwych grabarzy polskiej państwowości czyli PiS.

 

Minął już prawie rok od "dobrej zmiany" przy korycie i można się pokusić o pierwsze podsumowania, tym bardziej, że peryspektywy nakreślone przez pislamistów na przyszłość nie są wcale optymistyczne. Gorzej - zapowiadają piękną katastrofę. Nic z szumnie zapowiadanych w kampanii ruchów nie zostało zrealizowane- brak postępów w wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej jest tutaj dobitnym przykładem i dowodem na to, że cały ten wrzask potrzebny był jedynie jako paliwo polityczne. Coś jak obecnie sprawa TK dla PO.

Aneks WSI nie ujawniony (zaczynam mieć poważne wątpliwości czy w ogóle istnieje). Zbiory zastrzeżone IPN leżą sobie spokojnie a sama instytucja dała sobie czas do marca przyszłego roku na oddzielenie "ziarna od plew" . Ziarna pójdą oczywiście do ściśle chronionego spichlerza a plewy zostaną rzucone plebsowi na pożarcie. O lustracji nawet nie będę wspominał... Szumnie ogłaszane zamiary wsadzania do więzienia aferzystów z poprzedniej ekipy skończyły się na gadaniu a słynny "audyt" przedstawiony w Sejmie okazał się propagandową farsą dla uspokojenia gawiedzi przed telewizorami. Nic mi nie wiadomo, żeby do sądu trafił jakikolwiek akt oskarżenia. I to w sytuacji gdy minister sprawiedliwości jest jednocześnie prokuratorem generalnym. Za to mamy szalejący nepotyzm i kolesiostwo, który zawstydziłby nawet ekipę Tuska.

Dobra zmiana?

 

Oczywiście, że "dobra" - dla kolesi królika (a raczej kaczora). Jedynym sukcesem (rzekomym, bo osobiście uważam jego realizację za zabieg czysto socjotechniczny i tylko niejako przy okazji skorzystała na nim pewna liczba rodzin naprawdę w potrzebie) jest program 500+. Brak górnej granicy dochodów dla beneficjentów tych świadczeń jest dowodem na to, że partii Kaczyńskiego chodzi głównie o kupowanie wyborców a nie o rzeczywistą pomoc dla potrzebujących.

Szykują się jednak następne "dobre zmiany". Tzw. Plan Morawieckiego, szumnie zapowiadany od miesięcy, tak naprawdę nie istnieje, nikt nie widział na piśmieżadnych szczegółów oprócz slajdów i chwytliwych komunałów głoszonych z trybuny sejmowej i powielanych przez pislamistyczne media. Zapewniam, że gdybym ja stworzył "Plan Ruszkiewicza" to dołożył bym większej staranności.

Sama osoba autora planu czyli Mateusz Morawiecki budzi moje najgłębsze obawy. Fakt, że pochodzi z sektora bankowego (a raczej banksterskiego) przedstawiane jest jako atut jest tak naprawdę czynnikiem dyskwalifikującym. To tak jak powierzyć wilkowi opiekę nad stadem owiec. Udowodnił to już zresztą podpisując w Bratysławie (nie upoważniony przez Sejm) zgodę na "tymczasowe" wprowadzenie w życie traktatu o wolnym handlu CETA. To dowodzi jakie są prawdziwe intencje tego wilka przebranego za baranka.

Ktoś powie, że każdy traktat czy umowę można odwołać albo renegocjować ale niestety tak nie jest. Przynajmniej w tym przypadku. Raz wpuszczony szkodnik, zanim zostanie wyrzucony to zdąży narobić nieodwracalnych szkód. Zresztą kto miałby go wyrzucać? Kaczyński do spółki z Petru i Schetyną? Wolne żarty. Oni są po to, żeby nas do końca zniewolić i rozsprzedać a nie bronić. Stąd nieprzypadkowo tyle bogoojczyźnianej retoryki, która ma uśpić czujność Polaków i przekonać, że ponoć żyją w "wolnym kraju" i właśnie "wstali z kolan".

 

Jednak największe szkody czynią harcownicy od Prezesa w polityce zagranicznej. Tuskowi zarzucało się serwilizm wobec Niemiec i Rosji i było w tym wiele prawdy, zwłaszcza jeśli chodzi o kanclerzycę Merkel, promotorkę Tuska na jewropejskich salonach. Sprawa katastrofy smoleńskiej to chyba największa wpadka tego rządu. Mimo wszystko jednak rząd PO przez cały okres swoich rządów nie narobił tyle zła w polityce zagranicznej Polski co zuchy Prezesa w ciągu 10 miesięcy.

Wyjaśnienie przyczyn i przebiegu katastrofy smoleńskiej jest jak najbardziej żywotnym interesem państwa polskiego ale to raczej sprawa ambicji i dumy narodowej. Winni powinni zostać ukarani choć nie wróci to życia ofiarom zdarzenia. To jednak co wyczyniają "pomazańcy" Prezesa przynosi i będzie przynosić ogromne, tragiczne konsekwencje dla państwa polskiego i nas wszystkich. Naiwna wiara (albo raczej głupota) każąca wmawiać Polakom, że tylko kilka setek dzielnych chłopców z USA i innych "bratnich" obecnie krajów uchroni nas przed "putinowską zawieruchą" stawia takich ludzi jak Macierewicz, Waszczykowski, Szczerski czy Duda w szeregu politycznych idiotów. Albo zdrajców.

Mydli się nam oczy jakąś Obroną Terytorialną, notabene potrzebną a jednocześnie robi się ćwiczenia Kabul - V, mające lepiej przygotować naszych żołnierzy do obrony syjonistycznych interesów w Afganistanie. Duda jednego dnia wielbi Powstańców Warszawskich i Żołnierzy Niezłomnych a drugiego każe maszerować naszym żołnierzom za oddziałami banderowców. Rozdwojenie jaźni? Głupota? Serwilizm? A może wszystkiego po trosze?

Długo można by wymieniać przewiny POPiSu tylko po co? Tragizm sytuacji polega na tym, że nie ma żadnej alternatywy a System robiąc ruchy wyprzedzające tworzy niejako na zapas takie (po)twory jak Nowoczesna czy KOD. Jak przyjdzie czas to pewnie się przydadzą, Prezes przecież wiecznie żył nie będzie.

 

Dla kogo więc ta "dobra zmiana"? Beneficjerntów jest wielu - banksterzy (państwo coraz bardziej się zadłuża), syjonistyczny uSSrael (pilnujemy ich interesów w tym kawałku Europy i uczestniczymy czynnie w ich bandyckich wojnach), międzynarodowe korporacje, które już niedługo będą bezkarnie i nieskrępowanie hasać po Polsce. Nawet PO korzysta na "dobrej zmianie" bo nikt ich nie rozliczył ani nawet nie ma takiego zamiaru. Jedynie im się polepszyło bo nie ponoszą odpowiedzialności za rządzenie a pyszczyć mogą do woli.

I taka to "dobra zmiana"...

 

 

 

KOMENTARZE

 • Dodać można jeszcze wiele, ale nic ująć
  Przypomnijmy sobie akcję IPN z teczkami Kiszczaka. Okazuje się, że p. Kiszczak miał w domu tylko dokumenty na Wałęsę (które opublikowano w sposób kuriozalny, bez sprawdzenia autentyczności). Trzeba idioty, by wierzyć, że Kiszczak jako polisę ubezpieczeniową nie miał dokumentów innych uczestników Magdalenki, w tym L.Kaczyńskiego. Naprawdę nic ciekawego nie było w tych teczkach. Pamiętamy jak wyglądała teczka J.Kaczyńskiego ze słynną "sfałszowaną lojalką". Były to luźne kartki, nie jak normalnie w IPN dokumenty zszyte, ze spisem zawartości. Dojna zmiana to tylko zaspokojenie głodu koryta dla członków PiS. Macierewicz rozbraja Polskę. Sprowadzenie obcych wojsk na teren naszego kraju, jak na razie amerykanie jakoś się nie kwapią. Działania w sprawie Smoleńska to tylko motanie mające ukryć bezsprzeczną winę PiS w doprowadzeniu do tej katastrofy. Rozwalanie kraju, zadłużanie, zatrzymanie inwestycji w infrastrukturę. Ot co oznacza dok "dojnej zmiany" w Polsce.
 • Jutro urodziny Putina
  ...życzenia czas składać: https://www.youtube.com/watch?v=N6hxsfGdqAw
 • @Talbot 19:00:14
  No to składamy !
  Widzisz przydajesz się coś czasami...

  A więc żyj jak najdłużej ,Władimirze Władimirowiczu Putinie , ale przede wszystkim nie oddawaj władzy..przynajmniej dopóki Ussrael nie osłabnie tak aby przestał być dla Świata zagrożeniem...

  A Ty Talbot ?
  Nie dołączysz się do życzeń :) ?
 • Jurgielt biorą
  Zarówno PO, jak i PiS, a dokładniej ich przywódcy, biorą jurgielt. PO od Niemców, a PiS od jankesów. Dlatego dbają oni o obce interesy, a nie o polskie.
 • @Talbot 19:00:14
  A co to mnie obchodzi? Świętuj jeśli lubisz lub musisz. I nie trolluj mi tutaj.
 • @Zawisza Niebieski 18:44:34
  // Dodać można jeszcze wiele, ale nic ująć//

  Wołowej skóry by nie starczyło, żeby to wszystko wymienić.
  Pozdrawiam.
 • e no ...
  //Prezes przecież wiecznie żył nie będzie//

  e no nie gadaj...mam wrażenie, że jest zupełnie odwrotnie...prezes wiecznie żywy:))))
 • @trybeus 20:19:35
  https://www.google.pl/search?q=lenin+w+mauzoleum&safe=active&site=webhp&prmd=imvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj8yuvc6cbPAhWDWiwKHWrpAoYQ_AUIBygB&biw=320&bih=460#imgrc=wdZ8lskyEoVn9M%3A
 • @trybeus 20:19:35
  http://youtu.be/tT18WnYoxzY
 • @trybeus 20:19:35
  No... I ma usta jak malina :)))

  Widziałem Kogutku, że się lekko wzburzyłeś na niecną postawę Satyra & Co :)
  Taką bolszewią się przejmujesz?...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:45:45
  :))ale tylko lekko...generalnie jest wesoło:))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:45:45
  Bardzo dobre podsumowanie antyrządów usraelskich w Polsce w wykonaniu administratorów ich.
  Ja bym jeszcze dodał wiele spraw antymoralnych pisowców, ale może pózniej. Na pewno trzeba podkreślić, że tzw. plan Morawieckiego to nic innego jak próba napchania kasy ściągnętych od gojów, ponieważ podobno zródłęm finansowania mają być pożyczki z banków garbonosych, a konsekwencją tego będzie podnoszenie podatków, wzrost kolosalnych długów zagranicznych, oraz przejmowanie to co goje wybują, tzn. że banksterzy będą mieli i lichwę i majątek trwały.
  Po za tem, Pis-owcy to nic innego jak piąta kolumna syjonizmu światowego, to realizacja NWO przez nich w naszym kraju, to pudrowanie syfu po peło itd. Oni tylko promują to na czym można wygrać sprawy politycznie, tzn. wymachiwać flagą polską, ale realizować interesy usraela, wszystko nagłaśnić co może uderzyc w Rosję, chronić w ten sposób sowietyzm, bo pisowcy to wielu z nich są dziećmi stalinowców, to przybłędy do Polski z wschodu, oni są tylko najemnikami banksterii z usraela, budują tu nad Wisłą i Sanem przyczułek Jedeopolonii ich celem jest wojna z Rosja na naszym terenie i z naszym narodem w imię interesów światowych korporacji mafijnych z usraela.
  Gdy będą tracić poparcie to nawet dadzą 1000 zł na osobę aby realizować cele strtegiczne w/w.
  Polityka pisuarowców dla naiwnych lub propagndzistów.
  Jaką lichwę zwalcza pis? Proszę o przedstawienie definicji lichwa? Okaże się, że ,,walka z lichwą" to tylko instrument propagandowy. Jak można walczyc" z lichwą i jednocześnie realizując art 222 i 220 Konstytucji RP. Jak można ,,walczyc" z lichwą jednoczesnie zadłużać się w śwaitowej mafii finansowej?
  Jak można ,,walczyc" z lichwą nie mając kontroli nad swoim pieniądzem, który jest podporządkowany polityce swiatowym lichwiarzom właśnie. Co do inflacji to ona była kreowana sztucznie z zewnątrz i nazywana powinna byc inflacją kosztowną a więc nie powstająca z nadmiaru pieniądza nad towarem a wręcz przeciwnie pieniądza nie było odpowiedniej ilości w stosunku do towaru a więc wszystko padało bo ,,nie ma pieniędzy na nic", to wszystko było sterowane i jest sterowane do dziś.
  Jak można ,,walczyc" z lichwą i w ciągu 6 miesięcy zadłużyć w prywatnych bankach lichwiarskich Państwo polskie na 60 mld zł????
  Obecna ,,walka" z lichwą to gigantyczne oszustwo by zapudrować problem i przypodobać się niewolnikom wyborczym.
  500+ to prymitywna łapówka dla wyborczych niewolników, to ci nowo narodzeni jak dorosną to będą spłacać bln zl. dla właśnie lichwiarzy, to obecny kretynski i antypolski ,,żond" zaciaga w imieniu nowo narodzonych dziec, kredyty u lichwiarzy by przypodobać się wyborcom. Jeżeli już to dlaczego nie obniżono podatek VAT, najbardziej nie sprawiedliwy podatek. Co najstotniejsze to ci masoni którzy narzucają tej kobieice - premierowej swoją masońską propagandę, myślą już do przodu, oni chcą by Polacy się rodzili i oni będą ich na wojny wysyłać.
  Obniżą podatek CIT, ale dla małych firm - dobrze, ale nikt nie zna założeń takiej ustawy, jakie będą kryteria, dochody itd. Rodzi się już podejrzenie, że mnóstwo ,,duzych" firm np; hiper - markety podzielą się na mniejsze i tysiące obcych firm obejdzie tą ustawę i zamiast pomóc polskiemu przedsiębiorcy to ustawa służyć będzie obcym.
  Potępiono ludobójstwo na Wołyniu!!!!!! Cóż za obrzydliwa propaganda. Uchwała nic nie znaczy w sensie prawnym. Pytanie czy ci zamordowani Polacy przez ludobójców zasłużyli ,,tylko na uchwałę" sejmu??????? Tzw. ,,prawicowego" sejmu???? To ohyda, obleśna propaganda banderowców z pisuaru na czele z tym pro-banderowcem Kuchcińskim
  Reasumując ,,żond" pisuarowców to hołota zdrady narodowej, rzezimieszki - wydmuszki panów z usraela. Oni nie budują, oni rozbierają Polskę, tak by grunt do likwidacji polaków przygotować, pomagają im w tym karierowicze, darmozjady, pasożyty, którzy mienią się patriotami prawicowymi!!!! To żałosna propaganda w ich wykonaniu na którą nabierają się ludzie nie oczytani, lenie.
  Ten ,,żond" i ich naczelnik - szkodnik, realizują podobną politykę co ,,żondy" Bieruta, które też propagande uprawiały, że budują z ruin Polskę, ale frontowymi drzwiami osiedlali tu okupnta sowieckiego, a ci robią to w drugą stronę i jedni i drudzy dążyli do konfronatcji między usraelem a wschodem na terytorium Polski i jedni i drudzy przewidywali, że zginą mln Polaków.
  Pozdrawiam
 • PiS i PO wspolnie przegłosowało uchwałę ws. umowy CETA
  PiS - 213 głosów 'za'
  PO - 111 głosów 'za'

  http://www.sejm.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=27&NrGlosowania=27
 • @Autor
  "Nic z szumnie zapowiadanych w kampanii ruchów nie zostało zrealizowane"

  Gwoli intelektualnej uczciwości:

  - kilka milionów Polaków otrzymuje 500+.
  - wszczęto zapowiadaną reformę gimnazjalną (zniesienie gimnazjów)
  - odsunięto PO od władzy na poziomie centralnym (na lokalnym nie)

  Zdaję sobie sprawę, że ostatnie 2 punkty są dla zwykłego Kowalskiego raczej mało interesujące (taka partyjna kiełbasa polityczna), ale ten pierwszy jest dla niektórych bardzo odczuwalny.

  Piszę to nie po to, by wychwalać PiS pod niebiosa. Piszę to po to, by pokazać, że jest to pierwsza od 27 lat partia, która ludziom COŚ obiecała i choćby połowę z tego ZREALIZOWAŁA. I Polacy to widzą, więc uczepili się PiS-u jak tej nadziei na zmianę ku lepszemu, i póki co przy nim trwają. I nawet ostatnia wtopa antyaborcyjna (moim zdaniem sztucznie wywołane zamieszane, by wziąć PiS w kleszcze, z którego oni się sprawnie wywinęli) tego poparcia nie zdołała uszczuplić.

  PiS wziął się za to, co najważniejsze, czyli za zwiększenie dzietności Polek. Pewnie że tego nie zrobi się od razu. Ale tylko ignorant powie, że w polskich realiach (zwłaszcza w realiach polskiego małomiasteczkowego i wiejskiego deficytu na miejsca pracy) te 500+ są nieodczuwalne.

  A sprawy międzynarodowe? Hmmm...... sprawy międzynarodowe to zupełnie inna broszka. Pewne procesy odbywają się ponad naszymi głowami, i tyle.
 • -------------- LECHIA
  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/tag/pawel-szydlowski/
 • @Wrzodak Z. 22:18:39
  Witam,
  pisanie o POPiSie to "never ending story" ale trzeba ciągle otwierać oczy zagubionym. Zadaniowców i tak się nie przekona.
  Pozdrawiam
 • @ekoludek 23:05:10
  No proszę :) Następny dowód na to, że POPiS wiecznie żywy.
 • @maharaja 02:21:04
  Ależ ja napisałem o programie 500+. Jakaś część potrzebujących rodzin też skorzystała. Ale czy np. Petru też powinien dostać?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:45:21
  Naiwni podniecają, tzw. ,,planem Morawieckiego", ale najbardziej ten ciota, co na rowerze nie umie jeżdzić, pływać nie umie, prawa jazdy nie ma no i zielone pojęcie o gospodarce, ponieważ on nigdzie uczciwie nie pracował. Przecież aż w oczy kole, że Morawiecki jest wysekcjonowany z ,,najlepszych" banksterów i jest ich słupem. Świadczy nie zbicie o tym, że wycofał się na życzenie Antka z zakupu Caracali, które miały być zmontowane w polskiej fabryce zbrojeniowej z Łodzi, a jestem pewien, że Robert Grey i setki mu podobnych mossadowcó już podjęli decyzję o zakupie w ,,amerykańskiej" montowni helikopterów z Mielca i szpiedzy kupują od nich helikoptery dla polskiej armi.
  Gospodrkę może odbudować zbiorwy wysilek narodu madrze rzadzony i wlasciwie oplacany w procesie celowej i przemyslanej pracy. AUtentycznej pracy...nei zadnej spekulacji , abstrakcja (RomanK)
  MIn Morawiecki jest czesci UKladu,a nie zadnym obcym cialem w Ukladzie...
  Nie naprawi tez niczego bo w tym Ukladzie naprawic niczego nie mozna...nie da sie..a nawet jakby ktos chcial - to nie jest TO w interesie Ukladu, ale przeciw jego zywotnym interesom banksterii światowej.
  ANi ten rzad ani ludzie- jak pan Morawiecki- nie sa ludzmi anty -UKladowi, ale ich wyselokcjonowanymi funkcjonaruszami.
  Celem propagandy o planie M jest kreacja emocji w celu politycznego wykorzystania..tylko tyle..
  Ten Uklad opanowany przez loże i służby obce, zrobi wszystko..wymieni kazdego ..byle nei musial niczego zmieniac (RomanK)
 • @Wrzodak Z. 08:57:02
  Postać M.Morawieckiego nie podobała mi się od samej nominacji. Partia "antysystemowa" za jaką chce uchodzić PiS stawia do zarządzania gospodarką przedstawiciela tych co nas niszczą i okradają. Tylko wyjątkowy debil może się na to nabrać.
  O ile jeszcze w polityce polskiej szary obywatel może się jeszcze trochę połapać (jeśli ma internet i otwartą głowę) to już sytuacja międzynarodowa przekracza jego możliwości.
  Tyle kłamstw na temat sytuacji na świecie, w Syrii, na Ukrainie nie było nawet za komuny. I warto zauważyć, że w tych tematach POPiS i reszta politycznej menażerii jest wyjątkowo zgodna. Sakiewicz już w tych kłamstwach prześcignął Szechtera.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:26:22
  Tak, mamy zalew straszliwych kłamstw mediów rynsztokowych, a te pisowskie prześcignęły rzeczywiscie już Szechtera, goni go ten z Torunia.
 • @jazmig 19:48:20
  Bardzo trafne spostrzeżenia.
  Ja bym je sformułował troszkę inaczej.
  PO i PIS to w istocie emanacje polityczne Solidarności.
  Innych odłamów politycznych solidarności praktycznie nie ma.
  Są jakieś szczątkowe marginalne lewicowe i prawicowe.

  Na pytanie kto rozwalił gospodarkę PRLu strajkami odpowiedź jest prosta ..solidaruchy sterowane przez ambonę i późniejszych polityków PO i PIS.
  Masy strajkujące to tylko pożyteczni idioci a zdrajcy sprzedawczyki to późniejsi beneficjenci przemian czyli PO i PIS oraz KK.

  Jak widać zdrajcy są jak na tacy tylko ich rozliczyć ze zdrady narodowej...

  Polska rządzona przez zdrajców nie jest wolnym i demokratycznym krajem. W Polsce naród nie ma nic do gadania w kluczowych sprawach.
  (o aborcji mogą sobie pokrzyczeć).

  Ja ma satysfakcję z tego że już w latach 80tych właściwie oceniałem solidaruchów i KK oraz to co robili z Polską.
  Jak mnie oni wtedy szczerze nienawidzili.
  Do dzisiaj nie chcą przyznać się przed sobą że pełnili rolę pożytecznych idiotów którzy własnymi rękoma rozwalali Polską suwerenność gospodarczą.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:45:45
  Pański tekst doskonale się wpisuje w działania KOD, PO i tych z Brukseli którym zmiany w Polsce się nie podobają bo zagrażają starym układom choćby tym z Trybunału Konstytucyjnego.
  Czy pańskim zamiarem jest skłócić naród, podburzyć go przeciw rządzącym, zrobić majdan, obalić J. Kaczyńskiego, Dudę i Szydło?
  Wolne miejsce oczywiście zaraz zajmie Petru, Szchetyna, Tusk.
  Czy o to panu chodzi?
 • @Oświat 17:12:39
  Od wielu lat piszę na temat naszej "elyty" politycznej i tam proszę szukać odpowiedzi na swoje pytania.
  Uprzedzam jednak, że są to teksty dla myślących. Nie dla zacietrzewionych pisiorów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:26:26
  łojej Spiryto, jak żeś mógł tak perfidnie zgasić knotek o tak nikłym płomieniu:)) Nie widzisz, ze znów na horyzoncie zmiana...znów szpak będzie dziobał bociana:))jesteś brutalnym przerywaczem pisowskiego orgazmu...popraw się, bardzo proszę:))
 • @Oświat 17:12:39
  Naprawdę nie rozumiesz, że zgoda na CETA i TTIP w praktyce likwiduje polską przedsiębiorczość, polską gospodarkę, polskie rolnictwo , a nas przymusi do żarcia paszy która w perspektywie zlikwiduje nas biologicznie?
  Przecież najbardziej rzutki polski przedsiębiorca nie wytrzymie konkurencji z globalnymi koncernami ani finansowo , ani prawnie. To jest koniec polskiej państwowości i polskiego narodu. Tylko rozłożona w czasie. Wszystkie działania po podpisaniu tego układu to tylko kamuflowanie nieuniknionego, by samemu napaść się puki jeszcze jest czas.
 • @trybeus 19:32:10
  Psikro mi... Jakoś straciłem polemiczną werwę w stosunku do pewnych poglądów. Lepiej takie sprawy gasić w zarodku. Oskarżanie akurat mnie o chęć wywołania "majdanu" odbieram jako obelgę.
 • @zadziwiony 19:43:16
  Ty to wiesz, ja to wiem i jeszcze wielu myślących po polsku ludzi. Pislamizm to jednak choroba, która rzuca się także na oczy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:38:17
  będą chcieli nas zachipować siłą.. pretekst - epidemia i szczepionki..
  co robimy?
  Ja zabijam pięciu, Ty dziesięciu.. żołnierzy.. z Maciereczowskiego wojska po 16 dniach przeszkolenia ;)

  i tak zginiemy, a jak ulegniemy to zostaniemy zniewoleni..


  JAKĄ PREWENCJĘ PROPONUJESZ??
  Hadacz już zaminował sejm i czeka na rozkaz Sendeckiego,
  a My co??

  Tłuczesz oczywiste oczywistości, ale prowadź, daj receptę!!
 • @zadziwiony 19:43:16
  Kiedyś wysyłałem do Polski paczki z USA płacąc po 50 centów za 1 lb (0.450kg) zatem za 1 kg około 1 dolara. Jabłka były wówczas w cenie 97 centów za 1 lb (0.45 kg) zatem blisko 2 dolary za kg.
  Załóżmy że w hurcie kanadyjskie jabłka są w cenie 50 centów (USA) za kilogram, przesyłka jeden dolar, to daje nam cenę jabłek w porcie w Gdańsku 1,50$, to jest przy cenie 3.85 za dolara daję kwotę około 5.80 zł. za kilogram jabłek.
  Hurtownik te jabłka w mieście wojewódzkim będzie sprzedawał detaliście po 7.50 zł a detalista doliczy sobie dodatkowo 2 zł do każdego kilograma co da cenę końcową w detalu 9.50 zł.
  Polskie jabłka na targowisku miejskim gdzie mieszkam są sprzedawane po 2.50 zł za kilogram.
  Jakie zagrożenie zatem istnieje dla polskiego jabłka, ziemniaka, zboża?
  Ale np. żurawinę którą i ja od czasu do czasu handluję może zacznę sprowadzać z Kanady bo ta z Ukrainy, była sprzedawana na targowisku po 12 zł, obecna mamy z Białorusi po 9 zł ( u mnie dalej po 12 zł) czy z Łotwy ( spodziewana za kilka dni) po 9 do 12 zł (w Warszawie żurawina podobno idzie po 18 zł) cena żurawiny oczywiście nie za kilogram tylko za słoik 0.9 litra.
  Jaka jest cena hurtowa żurawiny? A to jest moja tajemnica handlowa.
  A może zasypią nas kanadyjskimi malinami, bo te z moich synów plantacji idą w cenie 9 do 10 zł za 0.9 litrowy pojemnik?
  Pierdoły panowie piszecie o zagrożeniach CETA, pierdoły i nic ponad to.
 • @wk..ny 22:31:12
  Naród jest tak ogłupiały, że trzeba co jakiś czas prawić "oczywiste oczywistości".
  Co do recepty to by się znalazła ale forum internetowe to nie jest najlepsze miejsce. nawet tutaj jest zbyt wielu "dyżurnych". Jak wiesz, preferuję kontakty osobiste.
 • @Oświat 12:51:54
  //Pierdoły panowie piszecie o zagrożeniach CETA, pierdoły i nic ponad to.//

  Widzę, że nie masz zielonego pojęcia o głównych założeniach tego traktatu a zabierasz głos. I to w dodatku posługując się najgłupszym przykładem z możliwych. Oszczędź nam już tych mundrości bo tutaj jednak jest wielu inteligentnych czytelników i mogą ci tego nie wybaczyć.
  Spróbuj może u Sakiewicza albo na niedorobionych.pl Tam zbiera się takie kosmopolityczne towarzystwo.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:30:53
  …..posługując się najgłupszym przykładem z możliwych….
  Proszę panie Jarku o niegłupi lub o mądrzejszy przykład ( merytorycznie i z wyliczeniem) że jest inaczej jak to przedstawiłem.
  Wówczas będę wiedział, że dyskutujemy o faktach , rzeczowo i z konkretami. Bez tego pańskie komentarze to tylko pic na wodę.
  …bo tutaj jednak jest wielu inteligentnych czytelników i mogą ci tego nie wybaczyć…
  Taką właśnie mam nadzieję, że CETA, ci inteligentni czytelnicy będą oceniać w oparciu o wyliczenia i kalkulacje a nie pustosłowie i dywagacje.
  Czas najwyższy przestać być murzynem.
  Polski rolnik potrzebuje nie tylko rynku krajowego ale także rynków zagranicznych.
  Że jest dostatecznie silny wiemy chociażby z tego że potrafił zawojować rynek rosyjski mimo konkurencji ze strony Niemiec, Włoch, Francji i to nie tylko rynek jabłek, ale i wielu innymi znakomitymi produktami.
 • @Oświat 14:54:12
  Proszę bardzo, podam tylko jeden przykład, który starczy za wszystkie inne - spory między korporacjami a państwami, na których żerują, mają się odbywać przed PRYWATNYM arbitrażem (z reguły właśnie w USA czy Kanadzie) a nie jak jest do tej pory czyli przed sądami powszechnymi.
  Jeśli ten argument do ciebie nie przemawia to nasza dyskusja jest bezprzedmiotowa.

  A swoją drogą to miliony ludzi na ulicach zachodnich miast, manifestujących przeciwko TTIP to widocznie ciemniacy i idioci nie mający nic innego do roboty...
  To u nas skrzętnie zakopano wszelką debatę na ten temat wywołując przy okazji tematy zastępcze (TK czy aborcja), żeby po cichu klepnąć sprawę w sejmie. Wyjątkowo zgodnie. POPiS.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:30:53
  kuźwa Spiryto...gość chce paczki żywnościowe z Kanady rodzinie słać, tanio, solidnie, modyfikowanie, czyli po 50 centów za 1 lb (0.450kg) zatem za 1 kg około 1 dolara a Ty mu blokujesz Ceta...jak możesz, jak śmiesz:)))))..przecież dzięki CETA nie dosyć że znów dolara będzie płacił, to mało tego, dzięki CETA jeszcze mu dopłacą do każdej paczki tego dolara:))))

  jesteś okrutny i nieludzki:)))
 • @trybeus 17:05:45
  //jesteś okrutny i nieludzki:)))//

  Wiem, wielu mi to mówi... Ale jak się chce zostać porządnym Dyktatorem to nie ma zmiłuj, wióry muszą lecieć :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:22:32
  Nie mieszaj TTIP z CETA.
  O TTIP poczytaj sobie na:
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2016/04/25/ttip-koniec-niemieckiej-potegi-gospodarczej/
  TTIP koniec niemieckiej potęgi gospodarczej
  Co do sporów korporacji i rządów mogę powiedzieć tylko tyle, że ja osoba prywatna, straciłem do pół miliona zł właśnie poprzez durne, złośliwe biurokratyczne decyzje państwowej administracji. Nie dziwię się że korporacje nie chcą tracić milionów i miliardów przez nieprzemyślane, idiotyczne a często tylko wynikające ze złej woli decyzje takiego czy innego rządowego cymbała.
  Już na samym początku mojego dorosłego życia taki pieprzony urzędnik zabrał mi bez odszkodowania 1/3 z działki jaką dał mi teść pod budowę domu. Mało tego w środek pozostałej wpieprzył tz. drogę na cele publiczne i to przez sam środek działki jakby nie mógł poprowadzić tej drogi właśnie w tej 1/3 zabranej. Też bez odszkodowania. Innym razem tak długo blokowali mi możliwość budowy zakładu , że w końcu zdecydowałem się kupić od kogoś kto miał lepsze chody i dojścia projekt i zgodę na budowę za 150 tyś zł. a to była wówczas kwota równa dwuletniej pensji dyrektora.
  Nie dziwię się że duże firmy czy korporacje nie chcą być zależne od urzędasów i konieczności smarowania im łapek sutymi kwotami tz. kanapek.
  Tylko o to w tym chodzi by działać zgodnie z prawem ale bez łapówek.

  Gdzie są twoje merytoryczne argumenta i wyliczanie kwotowe?
 • @trybeus 17:05:45
  o czym ty mówisz?
  CETA to nic innego jak zniesienie jednego z bardzo wielu podatków.
  Cło to nic innego jak np. podatek klimatyczny, też niby ma chronić coś tam coś tam w co wierzą frajerzy
 • @Oświat 11:14:34
  dumping w celu przejęcia rynku coś Ci mówi??
  dobry przykład to Uber - stracił już ze 2mld $, a jest przedstawiany jako firma z perspektywami..

  Ponadto piszesz o malinach. Produkt marginalny szybko psujący się. Chodzi głównie o pszenicę, żyto i kukurydzę.

  Rynek jabłek w Polsce inaczej załatwili..

  Wieprzowinę dobijają.. a wołowinę sarsem załatwili..

  Żurawina jeśli suszona, to też padniesz..
 • Odpowiedź autorowi
  Odpowiem w punktach:

  1. Wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej musi potrwać a nawet może się nie udać, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że główne dowody są niedostępne (wrak, czarne skrzynki (mogą już być dawno nagrane od nowa), miejsce katastrofy (gruntownie zmienione przez Rosjan) lub z których uzyskanie wiedzy potrwa (ciała ofiar katastrofy).

  2. Czytałem wywiad z jednym z ministrów prezydenta Andrzeja Dudy w którym odpowiadając na pytanie o aneks do raportu WSI powiedział, że nie odnaleziono go - i co mają zrobić?

  3. Zbiory zastrzeżone IPN - raczej nie można ujawnić wszystkiego, więc ocena musi potrwać. Jeśli będzie to w marcu lub nawet kilka miesięcy później to nic się nie stanie.

  4. Co do wyjaśniania afer - CBA działa intensywnie (np. w sprawie afery reprywatyzacyjnej w Warszawie, afery podkarpackiej, afery w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie czy byłego rektora Wojskowej Akademii Technicznej). Prokuratura dopiero zaczyna zajmować się tymi sprawami. Poza tym Zbigniew Ziobro ani jego zaufani ludzie, których jest niewielu nie zmuszą szeregowych prokuratorów do szybkiej pracy czy do stawiania zarzutów politykom, jeśli boją się, że ci politycy lub ich koledzy po odzyskaniu władzy zemszczą się na nich (myślę, że szansa na odzyskanie władzy jest niewielka, ale mogą się bać). Poza tym część prokuratorów jest skorumpowana.

  5. Za rządów PO-PSL nie było więcej niekompetentnych ludzi na stanowiskach? To chyba jakieś żarty. Tylko jeden przykład: PKP Cargo wyrzuciła w błoto 445 milionów PLN kupując spółkę czeskiego oligarchy? Może warto, aby sprawą zainteresowała się opinia publiczna? Przypomnijmy - pod koniec 2014 roku nadzorowane przez wychowanków Leszka Balcerowicza i kumpli Ryszarda Petru PKP Cargo postanowiło odkupić od Zdenka Bakaly (czeskiego oligarchy, dobrego przyjaciela Jana Kulczyka) spółkę AWT zajmującą się transportem kolejowym. Wyłożono na ten cel aż 445 mln zł. Pod względem biznesowym transakcja ta okazała się być jednak chybiona. AWT bardzo szybko stał się gigantycznym obciążeniem dla Grupy PKP Cargo. W pierwszym półroczu br. polski przewoźnik towarowy zaliczył z tego powodu stratę w wysokości -195 mln zł! Co ciekawe - transakcja nabycia od czeskiego oligarchy pakietu kontrolnego nad AWT od samego początku budziła kontrowersje. Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP wyrażali obawy czy pomysł nabycia czeskiego przewoźnika jest aby na pewno zasadny: - "Przejęcie AWT uważamy za dość ryzykowny ruch. Główne ryzyka to trudny główny partner biznesowy, stara flota, trudny rynek ze spadającymi cenami i według naszych założeń niewielki wpływ na generowanie gotówki przez grupę". Efekt decyzji o zakupie od kumpla Kulczyka spółki AWT jest taki, że PKP Cargo po pierwszym półroczu tego roku zanotowało stratę w wysokości -195 mln zł, a kurs akcji na giełdzie w Warszawie poleciał w ciągu roku o 50 proc. w dół... I jeszcze politycy PO bezczelnie obwiniają Prawo i Sprawiedliwość za spadki na giełdzie, choć to częściowo właśnie ich wina jak w przypadku tej spółki.
  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03333-Jak-sie-marnuje-445-mln-PLN.htm

  6. Wprowadzenie progu dochodowego w 500+ znacznie zwiększyłoby biurokrację i koszty w firmach i Państwie, a bogaci pobierający świadczenie to tylko kilka procent ogółu.

  7. Co do CETA nic jeszcze nie jest przesądzone.

  8. Nikt w PiS ani prezydent Andrzej Duda nie twierdzą, że obecność żołnierzy USA da nam 100% bezpieczeństwa, ale lepiej mieć ich obecność i liczyć, że Rosja będzie bać się ich zaatakować i zabić, bo wtedy trudno USA byłoby nie wypowiedzieć wojny Rosji. Natomiast celem PiS i prezydenta RP jest wzmacnianie armii i to się dzieje, dwie rzeczy podałem, a wielu zapewne nie znam.

  9. Nie wszyscy Ukraińcy to banderowcy - to rosyjska propaganda. Partia ich popierająca ma chyba tylko kilka procent poparcia.

  Na koniec - o tym, ze Prawo i Sprawiedliwość dba o polskie czyli nasze interesy na serio świadczy zakończenie negocjacji z producentem śmigłowców Caracali z efektem negatywnym.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej