Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
466 postów 20195 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Polacy! Głosujcie na wszystkich byle nie na... Replay

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tytuł tej notki powinien być wyborczym drogowskazem dla wszystkich Polaków, którym leży na sercu dobro naszego kraju.

 

 Po raz pierwszy "odświeżam" swoją własną notkę. Uważam jednak, że tak trzeba bo wszyscy mamy wątpliwości a i czas jest szczególny. Niczego nowego nie wymyślę bo wydarzenia już po publikacji tej notki tylko potwierdzają moje tezy.

 

 

Paweł Kukiz swój sukces w wyborach prezydenckich zawdzięcza głównie bardzo nośnemu hasłu walki z tzw. systemem. Nie do końca co prawda spraecyzował co to jest wg. niego ten "system" ale wystarczyło bo Polacy mają dość tego co widzą od ponad dwóch dekad. Każdy na swój sposób definiuje wspomniany system nie zawsze zdając sobie sprawę co to tak naprawdę jest.
W wielu notkach w ciągu ostatnich kilku lat próbowałem przybliżyć ten problem, z jakim skutkiem, nie wiem. Przypomnę więc może w skrócie główne założenia opresyjnego systemu syjonistycznego, pod wpływy którego dostaliśmy się ćwierć wieku temu. Wpadliśmy wtedy z deszczu pod rynnę. Jako ogół społeczeństwa bo niektórym się wyraźnie polepszyło ale za rządów bolszewików też była uprzywilejowana kasta, która miała się dobrze. I tak się jakoś dziwnie złożyło, że ci sami znaleźli sobie pewne miejsce w nowej uprzywilejowanej kaście w rzekomo "wolnej" Polsce.

Syjonistyczny projekt bolszewizacji świata, rozpoczęty tzw. Rewolucją w Rosji w 1917 roku wyczerpał swoją formułę i okazał się skrajnie niewydolny, politycznie i ekonomicznie. Należało go więc zamknąć i wymyśleć coś nowego, tak powstała Unia Europejska, która przejęła bolszewicki styl rządzenia. Fasadowe instytucje jak Parlament Europejski i parlamenty narodowe służą jedynie za listek figowy dla całkowicie niedemokratycznego tworu zwanego Komisją Europejską, która jest rzeczywistym władcą Europy. To takie nowe Biuro Polityczne na wzór bolszewickich partii minionego (ponoć) systemu. W rzeczywistosci jednak sam styl sprawowania władzy nie zmienił się. Polityką małych kroczków - układ z Maastricht, Konstytucja Europejska, która mimo, że wciskana na siłę, nie przeszła, zastąpiona została potem jeszcze większym potworkiem legislacyjnym czyli Traktatem Lisbońskim.
No i oczywiście wprowadzenie euro, które podporządkowało większą część Europy Niemcom.
Taka polityka małych kroczków wyzuwania Europejczyków i ich państw narodowych z suwerenności była praktycznie niezauważalna dla obywateli. Efekt gotowanej żaby.

Ktoś bystry doszedł do wniosku, że gospodarka planowa jest nieefektywna i lepiej zostawić obywatelom trochę (pozornej) wolności gospodarczej bo jest przynajmniej z czego okradać nakładając coraz to nowe podatki. Prawdziwi gracze rynkowi czyli banki i korporacje są zawsze pod szczególną ochroną kosztem mniejszych podmiotów i przede wszystkim konsumenta.

Tak przefarbowany bolszewizm znalazł swoją siedzibę w Brukseli i ma się dobrze. Wprowadzono nawet uregulowania prawne dotyczące "bratniej unijnej pomocy" na wypadek niepokojów społecznych w jakiejś zbuntowanej prowincji unijnego imperium. Widać, że ok. 70 lat doswiadczeń w bolszewizowaniu Rosji i połowy Europy nie poszło na marne.

Budowa takiego europejskiego superpaństwa miałaby jeszcze jakiś sens gdyby sama unia była tworem suwerennym ale tak nie jest. Unia jako całość i każde państwo z osobna jest już od zakończenia wojny zwasalizowane przez USA, które są hegemonem militarnym i politycznym na naszym kontynencie. Setki amerykańskich baz wojskowych w Europie jako żywo przypominają czasy CCCP, który także posiadał takowe aż do Łaby, która w myśl postanowień jałtańskich była granicą dwóch bloków.

Wspólne korzenie tych dwóch (po)tworów politycznych tkwią w USA a ściślej w żydowskich ośrodkach władzy politycznej i finansowej. Tzw. Rewolucja Październikowa była finansowana i realizowana przez żydów syjonistycznych. Podobnie było po II WŚ z Europą, plan Marshalla obliczony był przede wszystkim na wzmocnienie pozycji gospodarczej USA kosztem zrujnowanej przez wojnę Europy. No i jeszcze cud nad cuda - powstało państwo Izrael!  Wielu historyków i analityków podkreśla otwarcie, że powstanie Izraela nie było efektem II WŚ a właśnie wojna potrzebna była do jego powstania.

Tak mniej więcej wyglądają podstawy owego "systemu", w którym przyszło nam żyć.
Czy Kukiz mówiąc o walce z nim ma to samo na myśli co ja? Szczerze wątpię. Nawet ostatnie wiadomości na temat list wyborczych Ruchu zdają się temu zaprzeczać. BoJOWcy i ideowcy muszą ustąpić miejsca "fachowcom". A ci "fachowcy"to z pewnością nie antysystemowcy tylko jego funkcjonariusze.

Skąd mój tytułowy postulat, żeby nie głosować w pierwszym rzędzie na "bandę czworga"? Odpowiedź jest banalnie prosta, bo to są w 100% partie systemowe, których założyciele i działacze to ludzie poprzedniej epoki i tak wrośnięci w system, że nie wyobrażają sobie innego modelu.

PO w ciągu ośmioletnich rządów pokazała swoją nieudolność w rządzeniu państwem (najdroższe na świecie autostrady, najdroższe stadiony, kuriozalna umowa gazowa z Rosją, wybitna skłonność do afer, służalcza postawa wobec Niemiec, niezdolność wyegzekwowania od Rosji szczątków tupolewa itd) i powinna zniknąć ze sceny politycznej a jej działacze z życia politycznego.

PiS miał okazję pokazać co potrafi ale po dwóch latach władzą się znudził i oddał pałeczkę Platformie. Mimo tego, dwa lata rządów PiS nie przyniosły  Polsce nic dobrego - próby zamordyzmu, inwigilacja, skłócanie sceny politycznej, nawet niszczenie własnych koalicjantów. Najbardziej jednak niebezpieczne dla Polski jest bezwarunkowe, psie wręcz oddanie ugrupowania Kaczyńskiego ideii syjonizmu, popieranie wszelkich bandyckich wojen usraela, całkowite wasalstwo wobec USA, które są największym zagrożeniem dla pokoju na świecie.

Już pierwsze kroki prezydenta Dudy, w których naraził i ośmieszył prestiż naszego państwa (jeśli w ogóle mamy jeszcze jakiś prestiż...) wskazują jednoznacznie jaką drogą pójdzie rząd PiS jeśli uda mu się (nie daj Boże) wygrać wybory większością pozwalającą rządzić samodzielnie. Zwierzęca wręcz rusofobia w połączeniu z wasalnym, całkowitym oddaniem usraelowi może przynieść Polsce tylko nieszczęścia i pewną wojnę na naszym terytorium. Skamlanie prezydenta Dudy o obecność obcych wojsk na naszym terytorium odbieram jako zdradę polskich interesów i oddanie resztek suwerenności.

PSL i SLD. No cóż, to typowe partie władzy, obrotowi sceny politycznej, gotowi wejść w koalicję z każdym byleby tylko być u żłoba. Partie nomenklaturowe, których korzenie sięgają głęboko jeszcze w poprzednią epokę. Szkoda nawet nad nimi się rozwodzic i najlepiej byłoby gdyby do sejmu wogóle nie weszły. Choć to akurat w przypadku PSL jest raczej nierealne. Tzw. ludowcy są tak okopani w terenie, że kilka procent zawsze wyrwą.

Do nowego parlamentu powinno wejść jak najwięcej małych ugrupowań, które odebrałyby jak najwięcej głosów PO i PiS. Do tego stopnia, że w celu utworzenia rządu potrzebna by była większa ilość koalicjantów. Wtedy byłaby szansa na większą kontrolę lidera koalicji.
Poza tym zaistniałaby szansa na przedterminowe wybory. Obecnie jest kilka ciekawych środowisk, które jednak, złym polskim zwyczajem, nie potrafią się zjednoczyć i wystawić wspólnej reprezentacji. Może taki wyborczy prysznic i nowa szansa ostudziłyby głowy ich liderów i zmusiły do wspólnych działań?

 

Żadne z ugrupowań systemowych nie podnosi sprawy struktury własności mediów w Polsce. Nikomu nie przeszkadza, że polską opinię publiczną kształtują media niemieckie (a faktycznie pod ścisłą, amerykańską kontrolą).
Nikt nie podnosi problemu obecności struktur agenturalnych wszystkich liczących się na świecie państw, które, mówiąc delikatnie, lobbują poprzez swoich agentów.
Rząd rzeczywiście polski w pierwszej kolejności powinien zorganizować sprawne i oddane Polskiej Racji Stanu służby, które pogoniłyby na cztery wiatry agentury usraela, Rosji, Chin i innych pomniejszych graczy. Doszło bowiem do paradoksalnej sytuacji, że szkolenia, onegdaj w Moskwie, zastąpione zostały szkoleniami w USA, Izraelu i Wielkiej Brytani. Absolwenci takich indoktrynacyjnych, agenturalnych szkoleń wpisują je sobie z dumą do CV. Czyli nihil novi, zmienił się tylko kierunek wyjazdów "po wskazówki".

W każdym razie jedno jest pewne - nie wolno głosować na żadną partię z bandy czworga!

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Polecam Ruch Narodowy - chcą likwidacji ZUS. To już coś konkretnego - jeden gnębiciel mniej. Potem likwidacja PIT to już kosmetyka.

  5*
 • @Jasiek 11:44:26
  ...ja bym jeszcze chciał, aby Ruch Narodowy zjednoczył się z inicjatywą Brauna, zrzeszył rożne ruchy społeczne (po ówczesnym prześwietleniu, zlustrowaniu, dziś już nie trudno się rozeznać politycznie)...procent do procenta i zrobi się pokaźna siła, która realnie mogłaby konkurować z bandą czworga...
  ..ważna uwaga...aby takie pospolite ruszenie nie parło do kryteriów ulicznych, jest wiele mechanizmów niesiłowych, które mogłyby skutecznie osłabić tzw System...wystarczy tylko chcieć i konsekwentnie realizować...pozdrawiam
 • no właśnie...tu jest idea :))
  //Do nowego parlamentu powinno wejść jak najwięcej małych ugrupowań, które odebrałyby jak najwięcej głosów PO i PiS. Do tego stopnia, że w celu utworzenia rządu potrzebna by była większa ilość koalicjantów. Wtedy byłaby szansa na większą kontrolę lidera koalicji.//

  ..teraz trzeba to zestawić z jazgotem tych, którzy darli łacha o tzw partie kanapowe, (aby się nie dzielić, tylko łaczyć) i o to właśnie bandzie czworga chodziło, dziś widzimy jak się pięknie połączyli, aby rozwalić Polskę...partie kanapowe maja sens...ale w takim razie JOW-y do śmietnika ?
 • @trybeus 12:17:13
  Nie. JOWy to mały ale znaczący kroczek w stronę normalności.
  Podstawowym błędem w propagowaniu JOW jest brak sprecyzowania na czym na prawdę miałaby polegać nowa ordynacja wyborcza. To daje szerokie pole do popisu dla wszystkich przeciwników.
  A diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach.

  To obecny system dąży do zabetonowania sceny politycznej i systemu dwupartyjnego, który jak wiadomo jest łatwiejszy do ustawiania i kontrolowania niż system rozdrobniony.

  Dobrze opracowana ordynacja JOW da w końcu szansę na rządy Polaków bo nie wierzę, żeby ktoś w swoim okręgu wybrał na posła żyda czy Ukraińca.
 • USrael/RUsrael (CCCP)
  cyt:
  //Setki amerykańskich baz wojskowych w Europie jako żywo przypominają czasy CCCP, który także posiadał takowe aż do Łaby, która w myśl postanowień jałtańskich była granicą dwóch bloków.//
  http://image.invaluable.com/housePhotos/vansabben/13/161313/H3297-L05990646.jpg
  CCCP konserwował europejskie państwa narodowe, to była wada tego systemu, której żydokomuna nie potrafiła wyeliminować. Dzisiaj RUsrael (wojna na Ukrainie -> emigracja setek tys Ukraińców min do Polski) wspólnie z USraelem (wojny w Afryce -> emigracja milionów do Europy) w ciągu 50 lat uporają się z problemem państw narodowych Europy. To jest i był główny powód sojuszu żydokomuny USA i Sowietów w II wojnie i obecnie.
 • @
  Co by nie mówił - i tak widać, że jedynym rozwiązaniem będzie kryterium uliczne.
  Takie "częściówki" jak proponuje Jasiek - to nierealne, a trybeus chce szkoleń w Watykanie, a nie w USraelu.

  I sytuacja do tego zmierza. A "decyzje" podejmą nie kanapowi politycy, a sytuacja gospodarcza.
  Obecna susza jest tego preludium - już Kopacz drży spódnica. Jak dojdzie krach finansowy, który się zapowiada (chyba szybciutko - pewnie we wrześniu), to sytuacji nie zapobiegnie nawet "złoty pociąg".
  Oj, będzie się działo.
  Do listopada. Myślę, że to będzie czas rozstrzygnięć.
 • @Arjanek 12:39:34
  //To jest i był główny powód sojuszu żydokomuny USA i Sowietów w II wojnie i obecnie.//

  Oczywiście!

  Żydzi z Waszyngtonu zażarcie "kłócili" się z żydami z Moskwy, żeby płomień rewolucji "ogarnął cały świat".

  Sytuacja trochę się zmieniła i skomplikowała jak Żukow ubił Berię i zlikwidował cztery garnizony NKWD (praktycznie sami żydzi).

  Neokony, rządzący USA od prezydentury Regana to wszystko żydzi - trockistowcy.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:47:41
  Ty Krzysztofie, z tego co pamiętam, kraczesz tak od kilku lat.
  Jeśli dojdzie do "kryterium ulicznego" to z pewnością będzie to ustawka a "liderzy" są szkoleni już teraz.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:47:41
  słyszał pan panie Wojtasie , lepiej jeść małą łyżeczką a stale ? Jedzenie chochlą nie jest przyjemne i straty są podczas spożywania...kryterium uliczne uważam za jedzenie chochlą, natomiast walka podjazdowa ma sens i jest niezwykle skuteczna...
  ...jaki szkolenie w Watykanie ? Bertone nic mi nie wspominał he he:)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:33:53
  "JOWy to mały ale znaczący kroczek w stronę normalności."

  Dzięki za taką normalność.

  Czytałem o przypadku gdy w UK partia miała 3 razy mniejsze poparcie od innej a wprowadziła chyba 300 razy mniej posłów....

  JOW-y zaprzeczają też temu co Pan napisał o małych partiach:

  "Do nowego parlamentu powinno wejść jak najwięcej małych ugrupowań,..."

  JOW-y zakonserwują PO-PiS i z notki nic nie wyniknie
 • @trybeus 12:14:06
  "ja bym jeszcze chciał, aby Ruch Narodowy zjednoczył się z inicjatywą Brauna, zrzeszył rożne ruchy społeczne (po ówczesnym prześwietleniu, zlustrowaniu, dziś już nie trudno się rozeznać politycznie)...procent do procenta i zrobi się pokaźna siła, która realnie mogłaby konkurować z bandą czworga..."

  Też bym tak chciał...

  Ale międzynarodówka ścierwomediów podniosłaby rejwach....

  Pozdrawiam
 • @Jasiek 13:03:39
  //JOW-y zakonserwują PO-PiS i z notki nic nie wyniknie//

  Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie.

  Wybory samorządowe wielokrotnie pokazały, że oddolne inicjatywy obywatelskie skutecznie wycinały ludzi sitwy z "bandy czworga".
  Minusem obecnej ordynacji (dla obywateli, nie dla partii) jest to, że głosuje się na partie a nie na konkretnych ludzi.

  Inna sprawa - finansowanie kampanii wyborczej.
  Skuteczna kampania w jednym okręgu nie wymaga takich środków finansowych jak obecnie gdy kampanię prowadzić trzeba w skali kraju. Zdeterminowany kandydat może praktycznie odwiedzić wszystkich swoich potencjalnych wyborców. Itd, itp...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:33:53
  Oczywiście, że dobrze opracowana ordynacja Jow jest szansą dla Polski. Ale tylko wtedy, gdy Polacy bez najmniejszych ceregieli, będą mogli odwoływać swoich posłów. I to powinno być przedmiotem bardzo precyzyjnego dopracowania.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:53:12
  Są "maszyny proste" można do nich zaliczyć równię pochyłą i lejek.

  Sytuacja jest lejkowa, czyli zaczyna się szerokim gardłem, a kończy wąskim ujściem.
  Masz to działaniach związanych z gospodarkę. Jest dobrze, jest bardzo dobrze... jest tak dobrze, że ...
  Nie widzisz tego?
  O tym mówię i piszę od dawna wskazując, że tak się to odbywa. Natomiast nie mówiłem o konkretnych datach. Obecnie - wiele wskazuje, że we wrześniu dojdzie do "dużego resetu finansowego", który u nas zaowocuje w listopadzie. Do wyborów obecne władze będą starały się podtrzymać złudzenia.
  Taki scenariusz jest możliwy, ale nie znaczy, że pewny.

  Równia pochyła.
  Pewne procesy, także społeczne, przyspieszają Jeśli przekroczony będzie punkt krytyczny - nic nie jest w stanie powstrzymać procesu. Tylko ściana. Ale zderzenie ze ścianą nie jest przyjemne przy dużej szybkości.

  A w ogóle to p...
  Mój osobisty kot miał dwie sytuacje grożące utratą życia. Jednego dnia. Znaczy - nieszczęścia chodzą parami.
  Od suszy i wojny - zachowaj nas Panie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:14:30
  "Minusem obecnej ordynacji (dla obywateli, nie dla partii) jest to, że głosuje się na partie a nie na konkretnych ludzi."

  Nie zgadzam się. W skali kraju nie ma co głosować na pojedynczych ludzi - trzeba głosować na partie, bo wybory są do parlamentu krajowego i parlament krajowy decyduje o sprawach całego kraju i każdy poseł powinien myśleć o interesie całego kraju, a nie tylko regionu/okręgu z którego się wywodzi.
  Podobnie rzecz wygląda z kampanią w danym jednomandatowym okręgu - już widzę jak jeden człowiek obiecuje zmianę czegoś w skali kraju i jak lokalni są tym zainteresowani. Co innego kwestie lokalne. Tu kandydat może obiecać wiele, ale tak powinno być w wyborach do samorządu, a nie parlamentu krajowego.
 • @trybeus 12:53:36
  Masz Pan przechlapane; wszystkie małe łyżeczki trzeba będzie oddać na ofiarę dla służb utworzonych przez Bertone, a one przekażą ten złom, razem z pociągiem, w określone ręce.

  Bierz się chłopie za struganie drewnianej chochli.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:22:04
  "wiele wskazuje, że we wrześniu dojdzie do "dużego resetu finansowego", "

  Szmita działa?

  Ukłony
 • @Jasiek 11:44:26
  Panie Jasiek, daj Pan już spokój z tą likwidacją ZUSu. Jest to już chyba ostatni bastion naszej podmiotowosci. Oczywiście, że jest przerośniety (poupychano tam całe tabuny swoich), zbiurokratyzowany itd, itp, ale nadal jest to system państwowych gwarancji naszych emerytur i nie tylko, bo np po śmierci naszych bliskich, nie musimy po lasach szukać drzewa do skremowania zwłok, tylko dostajemy zasiłek na zorganizowanie godziwego pochówku.
  Panie Jasiek, ZUS należy tylko i wyłącznie NAPRAWIĆ
 • @Jasiek 13:05:27
  no i chyba nieaktualne... ONR wyszedł z RN ...
  ...nie sposób nie przyznać im racji, Kukiz nie jest klarowny do końca, często zmienia zdanie, więc nie jest wiarygodny:

  "Ruch Narodowy, którego byliśmy inicjatorami, pomimo naszych usilnych prób powstrzymania procesu rozmieniania się na drobne, wszedł w układ z Ruchem Kukiza. W ramach wspólnego startu działacze określający się narodowcami będą stali w jednym szeregu z ludźmi, którzy m.in. współtworzyli układ przy okrągłym stole, należeli do partii-filarów III RP, produkowali filmy pornograficzne, współpracowali ze Stowarzyszeniem „Nigdy Więcej”, maczali palce w lokalnych układach i aferach, współpracowali z Januszem Palikotem. Z naszej perspektywy jest to niedopuszczalne."

  http://www.prawy.pl/z-kraju/10402-rozlam-w-ruchu-narodowym-wystapilo-onr/
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:22:04
  // Jeśli przekroczony będzie punkt krytyczny - nic nie jest w stanie powstrzymać procesu.//

  A Ty myślisz, że system nie jest na to przygotowany?
  Sami podpalą lont jak uznają to za konieczne i w dłuższej perspektywie korzystne dla siebie (przypomnij sobie Solidarność...)

  Dlatego jestem za drogą ewolucyjną a nie za barykadami. To my, normalni obywatele, powinniśmy systemowi zafundować efekt gotowanej żaby a w odpowiednim momencie jednym ruchem zmieść ze sceny (wygonić na banicję, zorganizować nową Berezę itp) wszystkich potomków żydobolszewi i agentów obcych państw strojących się w polskie piórka.

  A kot przeżył?
 • @Jan Paweł 13:29:42
  //ale nadal jest to system państwowych gwarancji naszych emerytur//

  jaja se robisz ? Z pustego i Salomon nie naleje :))

  http://www.blog.gwiazdowski.pl/index.php?id=21&subcontent=1

  trupa nie da się reanimować...
  tylko dobrowolność składek, a najlepiej kupować co miesiąc złotą monetę i wkładać do skarpetki...to najpewniejsza gwarancja naszych emerytur...
  ...utrzymywanie bandy złodziei w ZUS jest grzechem ciężkim...
 • @Jan Paweł 13:29:42
  "Panie Jasiek, daj Pan już spokój z tą likwidacją ZUSu."

  Nic z tego - to obecnie główny ciemiężyciel Polaków i główny składnik ponad 80% obłożenia wynagrodzeń Polaków.

  "Oczywiście, że jest przerośniety"

  Każda forma istnienia ZUS jest przerośnięta, bo on w ogóle nie powinien istnieć.

  "jest to system państwowych gwarancji naszych emerytur"

  Jak się dożyje.. ciągle będą podnosić wiek emerytalny, bo gospodarka się nie buja. Dlaczego? Bo obłożenie wypłat jest ponad 80% a ZUS to główny pałowy.

  "nie musimy po lasach szukać drzewa do skremowania zwłok, tylko dostajemy zasiłek na zorganizowanie godziwego pochówku."

  Czy Pan nie widzi, że to już jest totalne dno? Jak kogoś kto całe życie pracował może nie być stać na wyprawienie pogrzebu ukochanej osoby tylko musi liczyć na zasiłek od państwa? Ano może nie być stać. Dlaczego? Bo jego wynagrodzenie pochłonął wcześniej ZUS...
  Przecież to już zniewolenie umysłu, żeby myśleć w ten sposób.

  Bez ZUS, PIT, z własnymi bankami, suwerenną polityką gospodarczą i ustawą Wilczka gospodarka się tak rozkręci, że wiek emerytalny będzie można obniżyć, a świadczenia mogą być nawet dwa razy wyższe.
  W budżecie może przybyć nawet bilion złotych.
  Nie wspominam już o spadku ilości umów śmieciowych.
 • @Jasiek 13:24:44
  //...i każdy poseł powinien myśleć o interesie całego kraju, a nie tylko regionu/okręgu z którego się wywodzi.//

  Czegoś chyba nie rozumiesz...
  To, że wybierany będzie poseł znany wyborcom danego terenu i przez nich popierany nie oznacza wcale, że będzie pracował jedynie dla nich. Sprawy państwa muszą być najważniejszym elementem kampanii wyborczej bo tylko na szczeblu państwa możliwe są rozwiązania służące obywatelom.

  Jednoznacznie przyznajesz wyłączne prawo do "mądrości" różnym Kaczorom Donaldom, którzy za ciebie będą martwić się o Polskę i nawet Ci wybiorą przedstawicieli.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:41:08
  "Jednoznacznie przyznajesz wyłączne prawo do "mądrości" różnym Kaczorom Donaldom, którzy za ciebie będą martwić się o Polskę i nawet Ci wybiorą przedstawicieli."

  A gdzież tam. Przecież program partii nie jest i nie może być pisany przez jedną osobę. Jednoosobowa mądrość raczej nie wchodzi zatem w rachubę.
  W jednomandatowych okręgach wyborczych to też w sumie partia decyduje którego kandydata wystawić w danym okręgu... mylę się?

  Dziękuję za odpowiedź
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:34:15
  Czy kot przeżył?
  Byli goście, popisywał się - właził na lipę tak wysoko, że go nie widziel - musiałem go pokazywać.
  Później wchodził do domu przez okno uchylne tak, że wpadł zaklinowując się.Jakbym nie usłyszał pisku i nie wyjął go - byłoby po nim. Sprawdzałem, czy nie ma obrażeń wewnętrznych - ale chyba nie. Ale parę godzin leżał przestraszony - dochodził do siebie. Dopiero pod wieczór zapolował na psa, co oznaczało, że wszystko w porządku.
  A wieczorem wyszedł na przechadzkę i wrócił cały mokry - znaczy, że wpadł do basenu.
  Dwa nieszczęścia razem - na jednego małego kota.

  PS.
  A tę "barykadową rewolucję" to zrobicie wy, normalni obywatele.

  PSII. Na wszelki wypadek jestem nie za "berezą" a obozami przejściowymi dla:

  - bankierów i bankowców,
  - sędziów i prokuratorów,
  - pracowników urzędów skarbowych
  - dziennikarzy

  Ciepło jest - a stadiony są zadaszone...
 • @Jasiek 13:46:48
  //Przecież program partii nie jest i nie może być pisany przez jedną osobę. Jednoosobowa mądrość raczej nie wchodzi zatem w rachubę.//

  Jednoosobowa może nie ale "jedynie słuszna" zadekretowana gdzieś poza Polską.

  Wyobraź sobie kandydata PiS czy PO, który na wiecach wyborczych deklaruje miłość i pomoc banderowskiej Ukrainie albo namawia do obowiązkowych szczepień czy zwiększenia sankcji dla Rosji, które nam szkodzą bardziej? Zostałby pogoniony precz. A to przecież obowiązująca linia polityczna tych partii...
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:50:05
  To dobrze, bo już zacząłem sie martwić o kotka :)

  //Ciepło jest - a stadiony są zadaszone..//

  Ja tam okrutny nie jestem... Banicja w skarpetkach albo praca (darmowa) przy budowie dróg. Niech się pasożyty w końcu na coś przydadzą.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:52:19
  "Jednoosobowa może nie ale "jedynie słuszna" zadekretowana gdzieś poza Polską."

  Zgadza się - dlatego jak Pan napisał nie wolno głosować na partię czworga. To najważniejsze. Ważniejsze niż ordynacja wyborcza, która jest sprawą bardzo trudną i dlatego wiele osób się różni poglądami na ten temat. To normalne.

  Ale bandzie czworga mówimy NIE.

  Ukłony
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:56:26
  Sam widzisz - te wszystkie rewolucje, partie, bandy itd. - to nic nie znaczą wobec tarapatów mojego kotka. Kota mam, a banku - nie.
  To co dla mnie ważne?
  A głosować? Mam to w ...
  Nie na czwórbandę - na na jakąkolwiek partię - bo każda partia to banda - należy zabronić tworzenia partii w RP.
 • @Jan Paweł 13:29:42
  "nie musimy po lasach szukać drzewa do skremowania zwłok, tylko dostajemy zasiłek na zorganizowanie godziwego pochówku."

  Wolny człowiek nie może dopuścić do tego, że może myśleć o takich zasiłkach po wielu latach pracy.

  Po likwidacji PIT i ZUS obciążenie podatkowe wyniesie ok 30-35%. Pomimo, że wzrosną wpływy do budżetu i wysokość świadczeń, ja ten poziom obłożenia wypłat daninami nazwę TRUDNYM DO ZNIESIENIA SOCJALIZMEM, ale ponad 80% (gdzie główne składniki do ZUS i PIT) to przecież jest już GUŁAG.

  Właśnie myślenie o tym, że dobre jest istnienie zasiłków pogrzebowych i innych podobnych jest przejawem myślenia z gułagu lub jak kto woli człowieka sovieckiego.
  Nie twierdzę, że każdy człowiek sowiecki jest zły. Na pewno tak nie jest. ALE ZŁEM JEST SAMO ISTNIENIE LUDZI SOVIECKICH. A całkowitymi wynaturzeńcami są ci, którzy tak piorą ludziom mózgi, że istnienie zasiłku pogrzebowego jest uważane za coś dobrego.

  Przykład:

  - Państwo wydało w roku X na zasiłki pogrzebowe miliard złotych.
  Ile państwo zabrało obywatelom?

  - Ok. 1.4 mld złotych.

  Czyli obywatele są w plecy 400 milionów złotych.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:03:25
  Masz rację, partie powinny być zlikwidowane. No ale póki co są i jakoś mądrze powinniśmy to rozegrać.
 • fundamenty czeciej erpe
  http://m.neon24.pl/6cc1c49ef385de328a5548cbbf88a377,14,0.jpg
 • @Jasiek 14:07:03
  Dokładnie takie same androny słuchałem, gdy żeśmy obalali komune, że to niby gdy przyjdzie kapitalista, najlepiej niemiecki lub amerykański, to nam wszystkim się tu w Polsce poprawi. Że też jeszcze się ludzie nie nauczyli. Kolego, co mnie to obchodzi że państwo rozpinkoliło moje składki z całego życia które skladałem do ZUS. Jeżeli teraz zgodzę się na likwidacje to tak jakbym zrezygnował z tego całego mojego dorobku, więc puknij się w głowę. Nie ma mojej zgody na likwidację ZUSu. A co mają powiedzieć ludzie którzy zarabiają tyle że nie stać ich na odlozenie na starość? składki obowiazkowo odprowadzane dla nich przez pracodawcę są dla nich zbawieniem.
 • @Jan Paweł 14:57:47
  Katolicki totalitarysta.
 • @kserkses 14:49:00
  Dzięki za doskonałe zdjęcie, pozwoliłem sobie wykorzystać :)
 • @Jan Paweł 14:57:47
  "A co mają powiedzieć ludzie którzy zarabiają tyle że nie stać ich na odlozenie na starość?"

  A dlaczego tyle zarabiają? Tego już Pan nie widzi? Za trudne?

  I co? dać każdemu 1tys. podwyżki? 190 złotych pójdzie od razu na PIT, ponad 400 na ZUS, za wszystko co kupią z reszty zapłacą ponad 20% VAT. Przy okazji na wszystko wzrosną ceny - tak o parę groszy, ale na wszystko. I się okaże, że na podwyżce wszyscy co dostali tysiąc złotych większość może być do przodu po ok. stówie, albo i w plecy. Właśnie dzięki ZUS i PIT
 • @Jasiek 14:07:03
  Demagog i manipulator to z Ciebie jest doskonały. ZUS musi kosztować, ale są to koszty sprawiedliwości społecznej. Chodzi o to by te koszty były jak najmniejsze a nie jak dotychczas rozbuchane do granic. Jeżeli nie będzie sprawiedliwości społecznej to co będzie? Wolnoamerykanka? Kulczyka będzie stać na pogrzeb statkiem kosmicznym a reszta bedzie w nocy grzebać swoich zmarłych po lasach?
 • @Jan Paweł 14:57:47
  "Kolego, co mnie to obchodzi że państwo rozpinkoliło moje składki z całego życia które skladałem do ZUS."

  To Pan pisał "Kijem tego, co nie pilnuje swego" - zmienił Pan zdanie ;-)
 • @Jan Paweł 14:57:47
  "Dokładnie takie same androny słuchałem, gdy żeśmy obalali komune, że to niby gdy przyjdzie kapitalista, najlepiej niemiecki lub amerykański, to nam wszystkim się tu w Polsce poprawi."

  Akurat jednym z kroków przygotowawczych do likwidacji ZUS i PIT jest nacjonalizacja banków - o tym też już pisałem. O żadnych zagranicznych kapitalistach mowy w tym wypadku być nie może.

  Jeśli zależy Panu na gwarancji ZUS, to będzie miał Pan w zamian gwarancje znacjonalizowanego, polskiego banku, a świadczenie będzie miał Pan wyższe.
 • @Jan Paweł 15:05:48
  Demagog?

  Czy Pan nie potrafi zrozumieć, że bez ZUS świadczenia ze znacjonalizowanych banków będą większe? Demografia się rozkręci, gospodarka też, ludzie będą bogatsi, budżet będzie miał więcej - także na świadczenia. O zasiłki pogrzebowe niech się Pan nie martwi. Zostaną specjalnie dla tych, których wcześniej obrabował... ZUS ;-)

  Serdeczności :-)
 • @Jan Paweł 15:05:48
  Idę na rower :-)
 • @Jasiek 15:14:44
  Czy mam rozumieć że ma Pan na myśli rozproszenie emitowanego prze NBP pieniądza poprzez emerytury i zasiłki?
 • @All
  jakoś Was nie rozumiem.. Artykuł konstytucji, o którym Marx wspomniał ostatnio, mówi o sprawowaniu władzy przez Naród bezpośrednio, albo poprzez przedstawicieli. Przedstawiciele nie sprawdzili się, więc jest furtka do obalenia partiokracji, niestety nikt nie pociągnął tego tematu :(

  JEST FURTKA!!! zaraz zmienią, ale jeszcze jest.. konstytucjonaliści od interpretacji kilkudziesięciu stron to dla mnie zawód niepojęty, albo godny szubienicy..

  Postulat Jarka jest słuszny, tylko że mamy próg wyborczy eliminujący kanapy. Niestety w notce nie napisał co to jest anty systemowa partia, bo że to nie jest Kukiz, Zmiana, Nowoczesna, Kurwin, Srajtaśma; to ogólnie wiadomo. Nie ma niestety na kogo oddać głos :((

  Niestety, jak już dawno pisałem, aby obalić partiokrację, należy stworzyć partię :( Swoiste kuriozum, ale w tym wariactwie jest sens..

  Każdy kandydat sam finansuje swoją kampanię, podpisuje kontrakt wyborczy, że pieniędzy nie weźmie, a jego wszystkie działania zmierzać będą do rozwiązania partiokracji... to jest proste.. ale nikomu nie chce się nawet tego zrozumieć, a co dopiero zainwestować kilkaset złotych dla zmiany POLSKI :(

  NE miał fajne narzędzie, chyba nazwa "prawybory.net".
  Można tego użyć, każdy z nas może być kandydatem, inwestując pieniądze i czas, nie po to aby dorwać się do koryta, tylko po to aby koryto zlikwidować. Ja jestem zabieganym biednym Polakiem, ale dla Polski jestem w stanie poświęcić godzinę dziennie i jakieś pieniądze, Wy chyba też??????????????????????????????????????????????

  CZY POLACY SĄ GOTOWI NA TO?? Na zmianę systemu, na zmianę zarządzania, na zmianę wszystkiego.. zmianę Polski, a w zasadzie to Świata. Mnie mogą zabić, Ciebie też, ale jak będą nas tysiące, to my będziemy polować na nich..

  Myślcie, kurwa myślcie.. od neonowego pierdolenia nic się w Polsce nigdy nie zmieni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @wk..ny 15:49:54
  //... tylko że mamy próg wyborczy eliminujący kanapy.//

  Mamy to co mamy i właśnie dlatego powinniśmy w obecnej sytuacji głosować na "kanapy", żeby maksymalnie osłabić "bandytów".
  Obecnie na rynku politycznym nie ma partii "antysystemowych", nawet wśród "kanap". Ta faktycznie, i tu masz rację, musi dopiero powstać.

  Póki co jednak musimy sypać piach w tryby tej machiny, która istnieje, żeby w końcu stanęła a jednocześnie organizować się.
  Trzeba maksymalnie, ile się da, zdelegitymizować istniejący system partyjny. A dziś nie mamy żadnej innej broni jak głosowanie na "kanapy". Jestem realistą i dziś nie widzę innej możliwości.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:14:09
  O tym jak mądrze powinniśmy zrobić rewolucję bez rewolucji już pisalem dość dawno. Media są kluczem i mamy możliwości medialne: Sendecki, Braun, Opara ... z pewnością znasz ich więcej. Ja też. (Na marginesie: USrael boi się Brauna.)

  I teraz tak bez pieniędzy, bez haseł, bez kłamstw, bez znajomości, i bez kampanii wyborczej! Łatwo!
  Uczciwy test transmitowany przez TV pod tytułem: “KTO CHCE ZOSTAĆ PREZYDENTEM”, lub Posłem. Kandydaci powinni przede wszystkim być od kilku pokoleń Polakami, powinni być wyedukowani w Naukach Politycznych przynajmniej ze stopniem Doktora, oraz powinni poddać się publicznemu testowi z tej wiedzy, oraz historii, i ekonomi.
  Nowy system ma być BEZPODATKOWY i bankowość BEZOTSETKOWA.

  "No, pomożecie?" ;)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:03:08
  a prawybory.net???
  wzięcie przez wszystkich wk..nych sprawy w swoje ręce.
  Że jest źle i musi być inaczej, to chyba łączy nas wszystkich, przekujmy to w działanie! Jakby nas wszystkich tu zebrać, to kanapy nie starczy.. a ludzie mądrzejsi od tych co zwą się liderami wszelakich kanap.

  ROZJEBAĆ SYSTEM NA JEGO ZASADACH - to jedyne wyjście.
  szkoda, że tego nie widzisz, bronią jesteśmy MY..
 • @Zdzich 16:06:18
  utopista się znalazł..
  Twoich guru pominę milczeniem, przez wrodzoną grzeczność ;)

  Test dobra sprawa; doktór politruk to nie rozwiązanie..
  Korporacje i firmy HR mają sprawdzone metody naboru, należałoby z nich korzystać. Testy wyeliminują psychopatów i debili bez wiedzy. Dotyczyć to powinno wszelakich urzędników. Wyeliminowało by takich co to zdania sklecić nie potrafią, a liczyć tylko potrafią pieniądze w kieszeni.

  Obecnie w Polsce są dwa systemy rekrutacyjne używane przez największe firmy HR. Przy nich testy do Mensy to zabawa. (poznałem wszystkie).

  Bezpodatkowy i bezodsetkowa.. Czytając takie debilizmy jestem skory poprzeć swój wniosek, aby blogerzy i komentatorzy Neonu przechodzili testy kompetencyjne.. niestety portal by umarł, jako getto kilku mądrych, Ty byś odpadł w pierwszej selekcji..

  Masz czas, nie marnuj go na pisanie bzdetów, poświęć się nauce, wróć za rok z wiedzą i doświadczeniem, a może przydasz się Polsce.

  Nie odbieraj tego jako prztyczek, raczej jako dobrą radę życzliwej osoby, Polska potrzebuje nawet Ciebie..

  Pozdrawiam.
 • panie Ruszkiewicz !!! czy to pan mój post zlikwidował ? temat był
  Tylko żydzi i polski ogłupiały motłoch zbojkotują referendum 6 września
  !
  !
  Bracia Słowianie ! dziwne rzeczy dzieją sie na tym forum Neon24 ! człowiek który pisze prawdę o żydo-syjonistyczno-lewackich mediach jest
  przez niewidzialnych sprawców tutaj CENZUROWANY !!!!!!
  !
  NIE UŻYŁEM ŻADNEGO NIECENZUROWANEGO SŁOWA a mimo to moje przemyślenia są Cenzurowane !!!! widać że pada następny bastion wolnej myśli w Polsce !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach !
  Ekstrema żydo-syjonistyczno-lewacka dziś już w jawnie morduje europejską-Aryjką rasę ! poprzez skudlenia rasy z kolorową dziczą z Azji i Afryki !!!!!
 • @wk..ny 16:20:46
  //ROZJEBAĆ SYSTEM NA JEGO ZASADACH - to jedyne wyjście.
  szkoda, że tego nie widzisz,//

  Jak nie widzę??? Przecież o tym jest ta notka :)
 • @Zdzich 16:06:18
  //...powinni być wyedukowani w Naukach Politycznych przynajmniej ze stopniem Doktora,...//

  Aleś poleciał... Przecież tych "doktorów" produkuje własnie system, zeby ogłupiali ludzi na ich korzyść.

  Ja dałbym inne kryteria - max zasadnicza szkoła rolnicza, 20 ha ziemi od kilku pokoleń i co najwyżej funkcja sołtysa w CV. Zapewniam cię, że to bardziej wartościowy materiał :)
 • @ele 16:55:30
  Ja nic nie likwidowałem, zresztą robię to bardzo rzadko i tylko w ekstremalnych sytuacjach.

  Sprawdziłem w panelu adm. i ostatni twój zablokowany komentarz był 29 lipca przez gospodarza bloga i 2 sierpnia przez administrację. Ale jak piszesz do Adminki, że jest "żydówką" to się nie dziw...

  Ja akurat zgadzam się z twoimi poglądami :) Tylko dbaj trochę o formę i nie rzucaj bezpodstawnych oskarżeń.
 • @wk..ny 16:36:16
  Takim jak "wk..ny" powinno się zagwarantować możliwość płacenia podatków. Progresywnych, ma się rozumieć.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:56:26
  "nie wolno głosować na żadną partię z bandy czworga!"
  kanapy "antysystymowe" mają tych samych władców..
  JA PISZĘ O STWORZENIU CZEGOŚ INNEGO!!!!
  media niemieckie pod władzą amerykańską - PEWNIE TO JAKIŚ SKRÓT MYŚLOWY, ale ktoś kto Cię nie zna pomyśli, że nie wiesz kto włada mediami, Niemcami, Ameryką, Światem... Nie są to żydzi, to tylko żołnierze Lewitów..

  Co sądzisz o reaktywacji prawybory.net????
 • @Zdzich 17:13:47
  Progresywny to oczywista sprawa.. Płacąc 90% w czwartym progu będę bogatszy niż Ty nie płacący podatku przy kwocie wolnej od podatku w wysokości 50.000zł/rok. Dziękuję za dobre życzenia, nie spodziewałem się tego po Panu :))
 • @wk..ny 17:29:50
  hmmm.. w zasadzie to trzeci próg..
  50000zł wolne od podatku
  50000zł-10000zł to 40%
  powyżej 100000zł to 90%
  z rozpędu przy życzeniach Zdzicha milionerem stałem się i czwarty próg wymyśliłem powyżej 1000000zł, te marzenia.. dobrze, że jeszcze za to nie karają.. pomarzyć jeszcze można :)
 • @wk..ny 17:24:44
  Prawybory? Jak najbardziej! Trzeba by odgrzebać. Tylko, że dziś to jak umarłemu kadzidło...
  To będzie miało sens po wyborach, tworzyć "bank" ludzi, których będziemy popierać w następnych wyborach i którzy powinni tworzyć rdzeń nowej, antysystemowej partii.

  //ale ktoś kto Cię nie zna pomyśli, że nie wiesz kto włada mediami, Niemcami, Ameryką, Światem...//

  Bądź spokojny, trudno o pomyłkę :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:59:49
  Być może. Zauważ tylko, że dotychczas "politykami" są prawnicy, i to na całym świecie. Prawnikami są po to, aby uchodzić ze swoimi przestępstwami zbijając kasę na podatnikach. Przede wszystkim tą elitę trzeba wyeliminować z rządzenia!
  Po drugie, wyszedłem z założenia, że kierowca powinien być kierowcą, inżynier inżynierem, rolnik rolnikiem, a absolwent nauk politycznych politykiem. Podałem tylko szkic pod głębszą dyskusję.
 • @Jan Paweł 15:21:09
  "Czy mam rozumieć że ma Pan na myśli rozproszenie emitowanego prze NBP pieniądza poprzez emerytury i zasiłki?"

  Chodzi nie tylko o emerytury i zasiłki, ale także dokapitalizowanie przedsiębiorstw o czym wielokrotnie pisał Nikander. Na tym polega suwerenna polityka monetarna, żeby była odpowiednia ilość pieniądza w obiegu.

  ALE MOIM GŁÓWNYM CELEM JEST LIKWIDACJA PONAD 80% JARZMA DANIN,

  które muszą dźwigać pracujący Polacy. I stąd są problemy z gospodarką, z demografią, z emigracją, z wyposażeniem wojska itd. Jeśli ktoś myśli, że jakaś gospodarka wytrzyma coś takiego, to powinien skorzystać z recepty jaką mi Pan w trosce zaproponował i stuknąć się w głowę.

  Dlatego jak słyszę zatroskanych polityków mówiących o naprawie demografii, wspieraniu polskiej przedsiębiorczości, powrotach z emigracji itp podobnych kretynizmach, a nikt nie mówi o zniesieniu TAKIEGO jarzma, to ja się pytam dlaczego ludzie głosują na takich kretynów.

  Z takim jarzmem nic nie ruszy. KROPKA
 • @Zdzich 16:06:18
  "(Na marginesie: USrael boi się Brauna.)"

  Jeśli to prawda, to oznacza dla Brauna śmiertelne niebezpieczeństwo.
 • @oleg 17:40:16
  Obrazki z yootube zlikwidowaliśmy, żeby nie przeciążać strony blogów. Niestety, link musi wystarczyć. Najlepiej opisać w kilku zdaniach zawartość, żeby zachęcić czytelnika. Efekt dużo lepszy.
 • @Zdzich 17:49:24
  //...rolnik rolnikiem, a absolwent nauk politycznych politykiem//

  Nic bardziej mylnego! Politolodzy nadają się co najwyżej do komentowania (a i to nie wszyscy).
  Najlepszym premierem w XX w był Witos a jakoś nie słyszałem, żeby kończył "politologię".
 • Dobry post
  Dobry post. Na Neonie wciąż jednak brakuje rozmowy o rzeczach przyziemnych oraz pomysłach jak chcemy widzieć aby działała nasza Polska. Polityka która jest nieustannie poruszana praktycznie jest pisaniem o sprawach większości znanych a zarazem tak odległych dla sil zwykłego zjadacza chleba ze jest czymś abstrakcyjnym i jałowym.
  Tak życia w Polsce nie polepszymy. Polityka jest obłudą dla tego aby coś zmienić należy bazować na konkretach i klarownych pomysłach działania a nie rozmowie kto jest kim i komu ktoś robi laskę. Przy wprowadzaniu pomysłu odnowy życia i obyczaju w Polsce ludzie niepożądani i tak
  nie będą mieli dla siebie miejsca. Tak wiec skupmy się bardziej na wizji i konkretnych planach dla dobrego życia Polaków i budowy silnej Polski.
  Wszędzie w mediach polityka a raptem przed nadchodzącymi arcy ważnymi wyborami jesteśmy w miejscu w którym byliśmy przed laty pięciu czyli nigdzie + bez pomysłu na naprawę Kukiz. Gdzie są pomysły na prawo o własności polskiej ziemi, surowców, energii i innych strategicznie ważnych punktów naszej ekonomi? Dlaczego nikt nie pisze jak chce widzieć nauczanie w szkołach? Dlaczego nie mówimy o własnej wizji obronności czyli jakie chcemy mieć nasze wojsko? Dlaczego nikt nie porusza arcyważnego tematu i nie daje pomysłu na ogólnopolski plan zagospodarowania zasobów wodnych do którego można podczepić turystykę, rybołówstwo i inne związane bezpośrednio z szarym człowiekiem biznesy? Dlaczego nikt nie pisze jak widzi polski sport i rekreacyjny, amatorski oraz komercyjny koncept narodowy tego tematu ? Dlaczego nie mówimy w jaki sposób polepszyć sytuacje demograficzna Polski? Przecież z tym związane jest praktycznie wszystko. Od sposobu i łatwości nabywania własności, poprzez państwowe fundusze na kredytowanie, budownictwo, biznes związany
  z dekoracja i urządzaniem domów, ogólnie pojętą prace, kończywszy
  na szkołach.
  Polityka sama w sobie jest zawiklaniem się w niekonkretne, bez szans na finał dyskusje. Dodajmy do niej temat Religi a wyjdzie totalny chaos i bałagan. Zacznijmy być konkretni. Piszmy dokładnie jak chcemy widzieć nasza Polskę. Bedze dobry pomysł a znajda się ludzie.
  Jeżeli zaczniemy z drugiej strony czyli od ludzi, jak to proponuje pan Tymiński, będziemy mieli Kaczyńskich, Kukizów i inne niereformowalne lebiegi! Polacy przez 1000 lat wypracowali sobie własne sposoby na życie. Teraz należny wyłowić tylko najlepsze, odkurzyć i polepszyć.
  Bez dyskusji o konkretnych rozwiązaniach a tylko o polityce nie da się jednak tego uczynić.

  PS; Dla sprawiedliwości czy zgadzamy się z nim czy nie, tylko jeden bloger @Nikander w konkretnej sprawie przedstawia swoje pomysły i wizje na przyszłą jego Polskę.
 • @Stara Baba 18:09:49
  "Dla sprawiedliwości czy zgadzamy się z nim czy nie, tylko jeden bloger @Nikander w konkretnej sprawie przedstawia swoje pomysły i wizje na przyszłą jego Polskę."

  Ja też.

  Likwidacja PIT i ZUS, znacjonalizowane banki, suwerenna polityka monetarna, wprowadzenie ustawy Wilczka.

  Źle?
 • @Stara Baba 18:09:49
  //tylko jeden bloger @Nikander w konkretnej sprawie przedstawia swoje pomysły i wizje na przyszłą jego Polskę.//

  Wypraszam sobie Stara Babo! :)

  W notce podałem dość konkretny sposób na zmarginalizowanie bandy czworga. Bardzo cenię pomysły Nikandera i zgadzam się z Nim w 100%. Ale dotyczą one jedynie pewnego (choć niezwykle istotnego) fragmentu naszej rzeczywistości.
  Należy jeszcze czytać Wojtasa, który w swoich rozważaniach idzie dużo dalej. Ale pisze trochę mało przystępnie i bywa często niezrozumiany.
 • Do pana @Jarek Ruszkiewicz SL 17:12:54
  a to przepraszam pana !!!!!
  !
  !
  Słowianie ! Nie idąc na referendum to jesteście za tym by żydo-syjonizm
  dalej tratował obywateli i was jak Bydło bez prawa głosu !
  !
  Idąc na Referendum 6 września i głosując za JOW to jesteś za państwem Obywatelskim ! w którym obywatel uzyskuje podmiotowość !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! wszyscy idziemy na referendum !
  żydostwo i szabes-goje idą na grzyby !!!
 • @Jasiek 18:16:15
  :-) na siłę można to zaliczyć.
 • @Jasiek 17:59:42
  Pan Niknder pisał także, że obecnie gdy już NBP nie emituje nam pieniędzy, bo za sprawą Solidarności oddaliśmy nasz Bank Centralny za darmo światowej lichwie, musimy jej płacić co roku haracz w wysokości ok 155mld! zł tylko za samo użytkowanie naszych pieniędzy. Jak Pan chce oderwać od takiego koryta łeb tej hydrze? Kadafi nie chciał oddać im banku centralnego więc zrobili mu misję pokojową i już Libia nie ma nie tylko banku centralnego, ale i nie ma jej praktycznie w ogóle. Nie mówiąc juz co spotkało samego Kadafiego za tą niesubordynację wobec światowej lichwy. Więc Pana mrzonki są tylko i wyłącznie mrzonkami/ Więc zostawmy ten ZUS, bo może się okazać że jest to mimo wszystko.... wszystko co nam jeszcze pozostało obok Lasów Państwowych.
 • @Jan Paweł 18:40:56
  To mamy zostać niewolnikami? Wolność ma być mrzonką? Mamy utrzymać to ponad 80% jarzmo?
  Mi to nie pasuje.
  Mogła Islandia, Rosja i Węgry to możemy i my.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:24:55
  "W notce podałem dość konkretny sposób na zmarginalizowanie bandy czworga."
  :-) O te pozornie najważniejsze próżne polityczne gadanie właśnie mi chodziło. To nie są konkrety a polityczna nawalanka. No i co dalej zrobimy gdy rozwalimy "ich czworo"? Ani koncepcji ani pomysłu na Polskę. Czy właśnie nie o to w ogólnym politycznym marazmie i braku zaangażowania obywateli chodzi? Aby coś zdziałać musimy wypracować konkrety, właściwy dla nas, sposób działania przyszłego państwa i jego struktur.
  Jeżeli po takim projekcie "banda czworga" będzie przeszkadzać i stać na drodze w jego budowie poleca na bruk szybciej niż sama "opozycja" sobie wyobraża. Nie mowie o idei na Polskę lecz pomyśle na budowę naszego kraju.
 • @oleg 18:34:52
  // a jeśli tak, to jak to zrobić.//

  Mój pomysł przedstawiłem w notce - maksymalnie osłabić PO i PiS.
  To jest to, co możemy zrobić już teraz, bez żadnych inwestycji w nową partię. Na prawdziwą partię antysystemową przyjdzie czas tuż po wyborach bo teraz nie ma na to czasu ani pieniędzy.

  //Warto też nie przegapić 6 września referendum na początek//

  Oczywiście, że trzeba iść i głosować za JOW! To pierwszy mały kroczek do normalności. Następne referendum powinno dotyczyć bardziej szczegółowych ustaleń dotyczących JOW, bo jak na razie to nic konkretnego ludziom się nie mówi a partie mogą bardzo łatwo skopać nawet ten projekt.
 • @Jan Paweł 18:40:56
  //Więc zostawmy ten ZUS, bo może się okazać że jest to mimo wszystko.... wszystko co nam jeszcze pozostało obok Lasów Państwowych.//

  aleś się kolego uparł na ten ZUS :))...wkleiłem ci wyżej, ze kasa ZUSu pusta, rozkradli twoje pieniądze, dotrze do ciebie, że te "składki", które teraz sciągają ze mnie to już jest i tak za mało, aby tobie dać emeryturę...coś taki oporny...dotrze do ciebie, kiedy pewnego pięknego dnia listonosz nie dotrze z emeryturą...wtedy będzie bolało :))

  potraktuj twoje składki z całego życia jak następny (obok PIT) podatek dodany, wtedy ...witaj w Matrixie :)))
 • @Stara Baba 18:48:06
  //O te pozornie najważniejsze próżne polityczne gadanie właśnie mi chodziło. To nie są konkrety a polityczna nawalanka. No i co dalej zrobimy gdy rozwalimy "ich czworo"? Ani koncepcji ani pomysłu na Polskę.//

  Jesteś Babo niesprawiedliwy. W każdej mojej notce dotyczącej spraw międzynarodowych znajdziesz konkretne propozycje i wnioski dla Polski. Trudno za każdym razem powtarzać to samo. Ale Ty widocznie tych notek nie czytasz...
 • @Jasiek 18:44:06
  Jak na razie to jeżeli chodzi o stabilnosć nacjonalizacji banków, to chyba tylko Rosja może mówić o niej. Nie wiem jak tam Islania, ale Węgry jak widać, trzymają z Rosją, więc wydaje się że sami bez Rosji możemy sobie tylko pomarzyć o swoim banku centralnym. A jak widać, to raczej z obecną władzą nie ma najmniejszych szans na nawet choćby tylko poprawne stosunki z Rosją.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:07:39
  Mielismy sprawnych władcow, dzis mamy wybitnych" kierownikow", ale przykładow wybitnego przywodztwa wciaz w naszym kraju mamy malo.
  http://www.konserwatyzm.pl/img/articles/JP12EJJ.jpg
  Jozef Pilsudski to byl zdecydowanie najwiekszy Polski przywodca


  http://www.topmenedzer.pl/2008/11/jozef-pilsudski-wielki-przywodca-iirp/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:03:43
  :-) To nie tak. Ja po prostu wykorzystałem okazje na wpisanie pod postem tego co mnie boli. Zaznaczyłem jednak ze post sam w sobie jest dobry.
  Nic personalnego.
 • @Zbójnicki pies 19:06:26
  U mnie Piłsudskim nie zabłyśniesz :))))

  Stefan Batory był większym Przywódcą. I Łokietek i wielu wielu innych.
 • @Stara Baba 19:10:45
  Wiem, że nic personalnego i zgadzam się z Tobą całkowicie.
  Zbyt dużo opisywania zła a za mało konkretów. W miarę możliwości i wiedzy staram się wyrwać z tego schematu.
 • @Zbójnicki pies 19:06:26
  Tak, bardzo ładnie się komponował na Kasztance, szczególnie gdy się poobwieszał tymi różnymi szarfami i orderami, które chyba sobie sam nadał, tak samo jak tytuł marszałka. Mógł sobie od razu nadać tytuł feldmarszałka.
  Dziwnie jakoś, że nie paradował w fartuszku, który na pewno miał
 • @Jan Paweł 19:22:32
  boli cie to, boli, ale do piet mu nigdy nie dorosniesz 8-))))
  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:16:54
  zalezy jak "ich" mierzyc czy wazyc 8-))))

  ps.

  "U mnie Piłsudskim nie zabłyśniesz :))))"
  a czemu ???
 • @Zbójnicki pies 19:27:55
  //a czemu ???// Bo nie ma dżemu :))) Zgłoś się do Astry, Ona cię przytuli z radością :)

  Poza tym notka nie jest o Piłsudskim i nie trolluj mi tu.
 • @Zbójnicki pies 19:06:26
  poczytaj sobie o piłsudskim:
  https://marucha.wordpress.com/2012/07/04/prawda-o-pilsudskim/
 • @Jan Paweł 19:38:21
  wklejasz to juz enty raz - pisalem ze paszkwili nie czytam, ale blog Gajowego jest ok.
  skoncz wasc wstydu oszczedz 8-)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:35:09
  zrozumiano !!!!
 • @Zbójnicki pies 19:44:29
  To może bądź uprzejmy napisać co tam jest nieprawdą, bo sam chętnie skorzystam. Bardzo chciałbym też mieć takiego idola, bo ładnie by się komponował nad biurkiem (znam takich co już wiedzą, że był zdrajcą, ale nadal go trzymają w gabinecie, bo ladnie się komponuje.
  Będę więc wdzięczny za sprostowania tych "pomówień" feldmarszałka w tym artykule.
  Też pozdrawiam i z góry dziękuję
 • @Jan Paweł 19:06:21
  "A jak widać, to raczej z obecną władzą nie ma najmniejszych szans na nawet choćby tylko poprawne stosunki z Rosją."

  Szkoda gadać jak Polacy dokonują wyborów.
  Autor ma rację, żeby nie głosować na bandę czworga.
  Ale jarzmo trzeba znieść.
  To znaczy jakby ktoś (np. Pan) chciał się dobrowolnie tak obłożyć, to co komu do tego....

  Pozdrawiam
 • @wk..ny 15:49:54 Wydałem polecenie Burmistrzowi powołując się...
  na władzę bezpośrednią :) działo się :)
  A jak by tak wydac rozkaż:,,dowódca ochrony do mnie!!! klękaj na prawe kolano..... przysięgaj.....
 • @Zdzich 16:06:18 Jeden jedyny podatek, jak to Bóg przykazał...
  10% od przychodu bez żadnych ale to żadnych ulg czy zwolnień, bez wyłudzeń zwrotów i cała biurokracja niepotrzebna i ulatwiona kalkulacja, w Rosji już zrobili błąd i w Noworosji też bo 13 % komplikujące obliczenia.
  Uwolnienie energi społeczeństwa.
  A ZUS to tylko jeden , jedyny gość wymyślił i podał jak godnie zakończyć, Gary North.
  Bo na całym świecie ludzie połączeni w ,,umysł ula" myślą nad rozwojem ludzkości.
 • @oleg 19:58:25
  to jest bardzo dobre dla rosyjskiej gospodarki bo gdy rubel tani, to opłaca się kupować ruskie towary, więc gospodarka ruska kwitnie
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:07:39
  A rolnik Gomułka, Jaruzelski, itp.? Z resztą, po to proponuję testy. Pytania będzie mógł zadawać każdy.
  Z drugiej strony, jak ktos wybiera Nauki Polityczne jako swój zawód, to chyba nie po to, aby zostać dziennikarzem. Problem o którym pisałes jest w tym, ze obecnie trzeba byc Żydem lub żydo-komunistą pod zmienionym nazwiskiem (jak np. córka Bieruta), aby dostać się na studia prawnicze lub polityczne. W efekcie wychodzą nam "doktorzy wyprodukowani przez system", a nie z powołania. Mamy ten sam problem z klerem. Wszyscy oni to PSEUDO.
  O "Ludowym" Witosie za mało wiem, aby dyskutować. Ale gdyby tak przyjął propozycję utworzenia polskiego rządu kolaboracyjnego, Polska uniknełaby bombardowań, żydo-komuna by zniknęła, inteligencja żyła, a Kresy w dalszym ciągu byłyby polskie. Cóż, nie był politykiem.

  Jeszcze raz podkreślam: TEST na Prezydenta jest bardzo potrzebny.
 • @oleg 20:05:52
  //Program powinien nie on opracować, lecz ludzie którzy do niego dołączą i z nim wejdą do sejmu.//

  Nieważne kto ten program napisze, ważne, żeby był przed wyborami. Ludzie drugi raz w ciemno mogą nie zagłosować.

  //Jacy to będą ludzie, ano zależy to od Polaków, czy dołączą do niego i wykorzystają szansę jaka się pojawiła wraz z jego osobą//

  Niestety mylisz się. Znam trochę zakulisowe przepychanki w sprawie układania list wyborczych i odnoszę wrażenie, że sam Kukiz nad tym nie panuje. Od Polaków nic w tej kwestii nie zależy.
 • @andrzejw 20:05:05
  Nie myslalem, ze dozyję czasów, w których podatnicy bedą prosic sie o placenie podatków. :)
  Nie zmienia to mojego stanowiska: PODATKI SĄ NIEPOTRZEBNE, a służą tylko do wypychania prywatnych kont (zagranicznych) rządowym osobnikom, którzy są zwolnieni z .. płacenia podatków.
  Zakochany w rządzie? Wyślij im czek; tylko bez przymusu!
 • @Zdzich 20:07:44
  //obecnie trzeba byc Żydem lub żydo-komunistą pod zmienionym nazwiskiem (jak np. córka Bieruta), aby dostać się na studia prawnicze lub polityczne.//

  To ja widocznie byłem w czepku rodzony bo nie posiadając żadnych wymienionych koneksji jednak się dostałem. Może kiedyś po prostu promowana była wiedza kandydata? Faktem jest, że kiedyś kasta uprzywilejowana była jednak mniej liczna i dla takich jak ja zostawało trochę miejsc...
 • @Zdzich 16:06:18
  IQ i kindersztuba nieważne?
  No to pierdyknę sobie ten doktorat z NP.
  A, i jeszcze o zestaw pytań, na który będę musiał odpowiedziec poproszę.
  P.S. I nie łudźcie się, że zapomnę , kto spuszczał moje teksty paskiem po prawej.
 • @oleg 20:05:52
  Podobno Liroy ma tworzyć program. Całośc ogłosi niebawem. Na razie ma świetny bit. Słyszałem przypadkiem . leci to mniej-więcej tak: prym, prym, trum, trum, szit prym, szit trum....
 • @oleg 20:40:26
  Tyle tylko, że po tych wysokich cenach (dla kupującego) z dobrym zyskiem ktoś musi to jeszcze chcieć kupić
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:24:05
  Tak było kiedyś, dawno, dawno temu, kiedy "po wskazówki" wybranych wysyłano do Moskwy. Ale dowiedz się jak jest dzisiaj.
  Cóż, starzejemy się; ale pamiętamy! :)
 • @oleg 20:49:10
  Pytałeś o Kukiza więc odpowiedziałem, że od Polaków w tej sprawie nic nie zależy i to jest prawda.

  Czy ktoś startuje? Nie wiem (p.Toczek to raczej nie jest neon...)
  Ja osobiście też się nie wybieram. Poczekam aż powstanie urząd Dyktatora, wtedy może... :)))

  Kandydowanie Pana Doktora Sendeckiego miałoby głęboki sens bo to prawy Polak a na dodatek jeszcze specjalista. Tak samo Pan Wojtas i Nikander. Ale o to trzeba Ich pytać
 • @Zdzich 20:57:56
  Nie wiem jak jest, córka kończyła studia za granicą. Dwójka najmłodszych ma to dopiero przed sobą to wtedy pewnie się dowiem. Choć wg tego co wiem to decydujące jest świadectwo maturalne a to ciężko sfałszować.
 • @Mariusz G. 20:26:39
  Ja nie spuszczałem.
  Wg mojego programu, nie będzie współpracy z "korporacjami i firmami HR" proponowanymi przez "wk...nego" lub żydowskimi "komisjami wyborczymi". Żadne "zbieranie podpisów" lub "obietnic".
  Będą natomiast niezależne, publiczne i indywidualne testy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:02:29
  Dzisiaj "wiedza kandydata" zupelnie nie jest brana pod uwage. Licza sie tylko REKOMENDACJE, no i "wyniki w sporcie". Plus KASA, oczywiscie.
  Nastepnie idzie sie poszalec za pieniadze rodzicow, i na koniec dyplom jest wydany POD WARUNKIEM, ze czesne splacone. To wszystko!

  (Uczy sie ten, kto chce sie czegos nauczyc, niezaleznie od uczelni.)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:58:13
  Pan Wojtas? z tego co widzę, to piłsudczyk a więc od razu na starcie mamy poważny zgrzyt, bo jakoś do tej pory nikt nie chce podać jakichś faktów zaprzeczających tym podanym w artykule:
  https://marucha.wordpress.com/2012/07/04/prawda-o-pilsudskim/
  Więc co, mamy na urzędy wybierać kłamców? którzy będą może potem -o zgrozo- autorytatywnie się wypowiadać? i wpuszczać polską młodzież w maliny?
 • @Zdzich 21:20:04
  Ty masz na myśli uczelnie prywatne... To inna bajka :)
  Ja mówię o renomowanych uczelniach publicznych.

  Teraz każdy jełop może zostać "mgr", starczy zapłacić. Tylko, że każdy pracodawca wie, że ten dyplom jest nic nie warty.

  W Polsce polikwidowano zawodówki i technika a w zamian produkuje się nikomu nie potrzebnych magistrów. To też forma niszczenia społeczeństwa. Taki młodzian z nic nie wartym dyplomem byle jakiej pracy nie weźmie, wkurza się i emigruje na zmywak. I o to właśnie chodzi!
 • @Zbójnicki pies 19:06:26
  o proszę, jaki piękny obraz:-) jaki dekoracyjny, do jakiegoś nowobogackiego gabinetu:-)...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:33:57
  Miałem na myśli UMK w Toruniu i UAM w Poznaniu (znam paru absolwentów), ale porównałem też do Yale, Harvard, i Loyola w Stanach. Im większa renoma, tym lepsze zarobki po ukończeniu - nie ma to nic wspólnego z wiadomościami, ale dużo wspólnego z "kółkami socjalnymi", jak np. Skull & Bones" przy Yale, itp. Kadry tych uniwersytetów są prawie 100% żydowskie. Wielu z nich mówi głębokim akcentem rosyjskim. ...
 • Banda czworga?
  Ludzie, opamiętajcie się proszę! Albo weźcie wiaderko i łopatkę i wracajcie do piaskownicy. Życzę wam tam przyjemnej zabawy.
 • @Jan Paweł 18:40:56
  "Kadafi nie chciał oddać im banku centralnego więc zrobili mu misję pokojową i już Libia nie ma nie tylko banku centralnego, ale i nie ma jej praktycznie w ogóle. Nie mówiąc juz co spotkało samego Kadafiego za tą niesubordynację wobec światowej lichwy. "

  Niby się z Panem zgodzę, ale... Polska już teraz jest jak Libia:

  - Kadafi nie chciał dać banku - Skrzypek też robił problemy
  - Nie ma Libii? - Polska istnieje teoretycznie- słowa ministra - tu mu wierzę.
  - Kadafiego coś spotkało? Coś podobnego co spotkało naszą delegację w kwietniu 2010.

  Proszę wziąć jeszcze miliony uchodźców z Polski. Z Libii chyba jeszcze tyle nie wyjechało... Poza tym kilka tysięcy Polaków rocznie ginie bez śladu - podobnie jak Libijczycy w morzu.

  Poza tym to Pan, o ile mnie pamięć nie myli, napisał, że dzięki polszewii Polska stoczyła się być może nawet do poziomu gospodarczego z okresu po zakończeniu II W.Ś. Ze smutkiem muszę powiedzieć, że ma Pan w tym spostrzeżeniu dużo racji. A taki poziom to jest już poziom Libii.
  Więc do stracenia mamy tylko gnębiciela, a do zyskania wolność.
  Trzeba się tylko dobrze ustawić. Pierwszym krokiem moim zdaniem mogłaby być prezydentura Kowalskiego, ale wyszło jak wyszło

  Serdeczności
 • @Jan Paweł 13:20:46
  "Oczywiście, że dobrze opracowana ordynacja Jow jest szansą dla Polski. Ale tylko wtedy, gdy Polacy bez najmniejszych ceregieli, będą mogli odwoływać swoich posłów. I to powinno być przedmiotem bardzo precyzyjnego dopracowania."

  Możliwość odwołania posła jest tu kwestią podstawową.
  Drzewiej to czyniło się szablami...
 • @trybeus 13:40:30
  "...utrzymywanie bandy złodziei w ZUS jest grzechem ciężkim..."

  :)!

  Ale chyba cięższym grzechem jest rabowanie Polaków przez ZUS, od dziesiątków lat. No i - jak widać - wytresowanie współczesnych pańszczyźnianych w zusowszczyźnie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:52:19
  "Wyobraź sobie kandydata PiS czy PO, który na wiecach wyborczych deklaruje miłość i pomoc banderowskiej Ukrainie albo namawia do obowiązkowych szczepień czy zwiększenia sankcji dla Rosji, które nam szkodzą bardziej? Zostałby pogoniony precz. A to przecież obowiązująca linia polityczna tych partii..."

  Tak to właśnie dokładnie wygląda. Cały cyrk wyborczy temu właśnie służy. Vide - ściąganie do Polski obcych wojsk przez "państwowca" PADa.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:59:49
  "Ja dałbym inne kryteria - max zasadnicza szkoła rolnicza, 20 ha ziemi od kilku pokoleń i co najwyżej funkcja sołtysa w CV. Zapewniam cię, że to bardziej wartościowy materiał :)"

  W SEDNO!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:07:39
  Witos miał cztery klasy powszechniaka. No ale uprawiał swoją rolę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej