Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
477 postów 20767 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Cysewski - piewca banderyzmu znów szczytuje

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Mnie bardzo bawi widok i wycie pseudokresowych matołów... Zwłaszcza że żaden z nich nie ma nazwiska ani twarzy."

 

 

 

Wyrzucony przeze mnie z NEon24 piewca Bandery i znany ze swoich wyjątkowo szkodliwych i antypolskich publikacji, niejaki Cysewski znowu szczytuje.
Ze dwa dni temu opublikował na przyjaznych dla siebie blogowiskach - Naszych Blogach towarzysza Targalskiego Juniora i Niepoprawnych.pl prowadzonych przez nieznanego nikomu osobnika podpisującego się jako "Gawrion" płomienny apel pt. "Nie dajmy sie skłócić – тобто разом в майбутнє. Podpisz petycję / підписати петицію".

Ta wyjątkowo pokrętna inicjatywa podpisana przez Polaków (?), których niekoniecznie bym zaprosił na piwo i całą masę Ukraińców, których niestety nie znam ale mogę się domyślać jakiej są proweniencji znajduje się na stronie http://solidarnosczukraina.pl/index.php/uk/
która wygląda na legalnie działającą agenturę banderyzmu w Polsce, której sam Cysewski jest dość ważnym a z pewnością jednym z najbardziej hałaśliwych przedstawicieli. Ten typek, podający się za "antykomunistę" i tłumacza przysięgłego zasłynął już z wielu publikacji, w których mocno relatywizuje odpowiedzialność UPA za Rzeź Wołyńską. Takie ta swołocz dostała zadanie i gorliwie je wykonuje.
Misja Cysewskiego, mająca na celu tumanienie Polaków jest bardzo łatwa do rozszyfrowania. Otóż na tej samej stronie skąd pochodzi wspomniany "apel" znaleźć możemy wiadomość, że odbyły się:
"WIECZORY UKRAIŃSKIE w Teatrze Polskim, 27 maja godz. 18.00 Scena Kameralna
Debata: Inteligencja w żarnach historii XX wieku. Ukraina, Polska Europa
goście: dr Oksana Zabużko, prof Andrzej Mencwel
prowadzenie: Adam Michnik
*wstęp wolny*"

Proszę zwrócić uwagę na osobę prowadzącego - Adam Szechter vel Michnik, syn członka Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. To Ojciec duchowy różnej maści Sakiewiczów i Cysewskich. No comments...

Bardzo wykwintny jest za to język Cysewskiego, którym posługuje się on w polemikach z tymi, którzy nieśmiało próbują oponować przeciwko jawnie zdradzieckiej, ohydnej i antypolskiej agitacji banderowskiej, pluciu w twarz Ofiarom banderowskiego ludobójstwa, którego okrócieństwo nie zna porównania w dziejach ludzkości. Kilka próbek:
"Mnie bardzo bawi widok i wycie pseudokresowych matołów... Zwłaszcza że żaden z nich nie ma nazwiska ani twarzy.
Od matołów lepszy jest nawet Buzek, TW Docent, choćby tylko przez to, że używa nazwiska.
Pod tym apelem jest nazwisk - choć bardzo różnych - ale kilkaset.
Tak że, matoły.... jesteście marginesem :p
"

lub to:
"Z ruskimi matołami nie ma żadnych "dyskusji", jak i tym bardziej "argumentów".
Nie ma żadnych innych słów na ruskich matołów.
Ruski matoł to ruski matoł.
Sprawy stawia się jasno. Zdrada to zdrada, nie będzie żadnego szacunku - zwłaszcza gdy matoł w dodatku śmierdzi.
Groteskowa jest też odzywka o wokandzie. Skoro nie boję się wokand towarzyszy w realu, to chyba tym mniej towarzyszy z ruskiego wirtualu.
Na nowe wejście Armii Czerwonej na miejscu matołów też bym nie liczył. Prędzej się doczekają szubienicy od wolnych Polaków.
"
Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/mariusz-cysewski/polska-ukraina-nie-dajmy-sie-sklocic-wspolny-apel-podpisz

No ale dość już tych fekalii w wykonaniu Cysewskiego, jeśli ktoś lubi takie klimaty to niech sobie doczyta.

Zauważyć należy przy tym, że ten cały "apel" ukazał się dokładnie w dzień rocznicy Rzezi Wołyńskiej. Przypadek?...

Jednak szczytem bezczelności Cysewskiego był ostatni wpis na NB tow.Targalskiego, w którym stwierdził w (w imieniu Ukraińców, oczywiście) - "Dzisiaj 11 lipca 2015 w rocznicę krwawej niedzieli Ukraińcy mieszkający w Polsce, przedstawiciele organizacji Euromajdan Warszawa, oddali hołd ofiarom tragedii Wołyńskiej i złożyli kwiaty do pomnika w Warszawie.Przebaczamy i prosimy o wybaczenie."

Co takiego mają nam "przebaczać" Ukraińcy? Czyś ty całkiem już ocipiał, Cysewski?

Twoja buta i podłość jest wręcz podręcznikowa...

Cysewski chlubi się, że swoją antypolską, banderowską działalność uprawia pod własnym nazwiskiem, odmawiajac prawa do krytyki przez użytkowników podpisujacych się pseudonimem.
Otóż, Cysewski, ja nie jestem osoba anonimową, można mnie łatwo namierzyć i nawet pozwać. I powiem ci Cysewski, że jesteś wyjątkową kanalią. Ale kiedyś w prawdziwie wolnej Polsce takie kreatury będą odpowiadać za swoje czyny przeciwko Narodowi Polskiemu. W twoim przypadku, Cysewski, nie można raczej mówić o zdradzie bo ty wykonujesz najprawdopodobniej swoje etniczne i ideologiczne obowiązki.

KOMENTARZE

 • @
  //Zauważyć należy przy tym, że ten cały "apel" ukazał się dokładnie w dzień rocznicy Rzezi Wołyńskiej. Przypadek?...//

  Żaden przypadek na pewno to nie jest ... wcale się nie dziwię, że nazwałeś go kanalią.
 • Ciekawy "incydent"
  http://wpolityce.pl/swiat/259046-strzelanina-i-chaos-na-zachodzie-ukrainy-wladze-szukaja-bojownikow-prawego-sektora
 • @Rebeliantka 21:03:14
  Witaj .Szkoda o tych banderowskich gadach pisać .Ave . :http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dopuszczali-sie-tortur-i-zabojstw-ukrainski-batalion-rozwiazany/wet3zv
 • @Astra 19:03:04
  Ave. : http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-po-zajsciach-w-mukaczewie-sbu-apeluje-do-prawego-sektora-o-zlozenie-broni/jhr36s
 • cysewski
  Mnie nie bawi widok owego skur...la !!! Za to silny odruch wymiotny mam !!!
  Tępić hołotę i wskazywać kto zacz !!!!
 • @joasia 21:36:36
  Szanowna kiedy chcemy przemówić z serca , to zostajemy banowani nawet na prawicowych portalach . Proszę zobaczyć na Niepoprawnych , lub Salonie 24.pl . Prawda się nie przebije . Pozdrawiam serdecznie .
 • @joasia 21:36:36
  Cysewski jest bardzo odważnym, zaangażowanym i kompetentnym krytykiem wymiaru sprawiedliwości.

  Nie rozumiem, dlaczego postrzega Ukrainę tak jednostronnie.
 • @Rebeliantka 21:46:33
  Stawiam dolary przeciw orzechom , że to geny u nas jest wielu takich . Ave . Ps. Proszę o nie zmuszanie mnie do rozwinięcia tematu .
 • @Repsol 21:50:09
  Ciekawe, co by dzisiaj mówił Jan Paweł II.

  W 2001 roku w Kijowie przemawiał tak:

  Jan Paweł II

  Przemówienie podczas ceremonii powitania w międzynarodowym porcie lotniczym w Kijowie  Panie Prezydencie,

  Wielce szanowne Władze Państwowe i Członkowie Korpusu Dyplomatycznego,

  Czcigodni Bracia Biskupi,

  Drodzy Bracia i Siostry!

  1. Długo czekałem na tę wizytę i modliłem się gorąco, aby mogła mieć miejsce. W końcu, z głęboką radością, mogę ucałować umiłowaną ziemię ukraińską. Dziękuję Bogu za ten dar, którego dziś dostąpiłem.

  Historia odnotowała dwa imiona rzymskich papieży, którzy, w odległej przeszłości, dotarli aż tutaj. Święty Klemens I pod koniec pierwszego wieku oraz święty Marcin I w połowie wieku siódmego. Byli oni deportowani na Krym, gdzie zmarli śmiercią męczeńską. Ich obecny następca, jednakże, przybywa do was w atmosferze świątecznego powitania. Z wielką ochotą chce odbyć pielgrzymkę do sławetnych kościołów Kijowa, kolebki kultury chrześcijańskiej całej Europy Wschodniej.

  Przybywam do was, drodzy obywatele Ukrainy, jako przyjaciel Waszego zacnego Narodu. Przybywam jako brat w wierze, by objąć wszystkich chrześcijan, którzy, pośród najokrutniejszych prześladowań, zachowali swoją wierność Chrystusowi.

  Przybywam w miłości, aby wyrazić wszystkim synom i córkom tego Narodu, Ukraińcom wszelkiego pochodzenia kulturowego i religijnego, mój szacunek i serdeczną przyjaźń.

  2. Pozdrawiam cię, Ukraino, odważny i zdecydowany świadku trwania przy wartościach wiary. Jak wiele wycierpiałaś, aby potwierdzić, w czasach trudnych, wolność wyznawania tej wiary!

  Przypominają mi się słowa Apostoła św. Andrzeja, który, według tradycji powiedział, iż ujrzał chwałę Boga świecącą jasno na wzgórzach Kijowa. I tak właśnie stało się wieki później, w momencie chrztu księcia Włodzimierza i jego ludu.

  Ale wizja Apostoła nie dotyczy tylko waszej przeszłości, jej światło jaśnieje także ku przyszłości waszego kraju. Oczyma serca, w rzeczy samej, dostrzegam już, jak się wydaje, nowe promienie rozchodzące się nad tą błogosławioną ziemią; promienie, które będą miały swe źródło w potwierdzeniu wyboru, dokonanego w odległym roku 988, gdy Chrystus przyjęty został przez naród ukraiński jako “Droga, Prawda i Życie” (J 14,6).

  3. Jeśli dziś dana jest mi radość bycia pomiędzy wami, zawdzięczam ją zaproszeniu wystosowanemu do mnie przez Pana, Panie Prezydencie Leonidzie Kuczmo i przez was wszystkich, moi drodzy bracia Biskupi obydwu tradycji ,Wschodniej i Zachodniej. Jestem wielce wdzięczny za ten miły gest, który umożliwił mi postawienie stopy po raz pierwszy jako Następca Apostoła Piotra na ziemi tego kraju.

  Moja wdzięczność kieruje się przede wszystkim ku Panu, Panie Prezydencie, za ciepłe powitanie i za uprzejme słowa, które wystosował Pan właśnie do mnie w imieniu wszystkich swoich współobywateli. Za Pana pośrednictwem pragnę pozdrowić cały naród ukraiński. Gratuluję wam waszej odzyskanej niepodległości i składam dzięki Bogu za fakt, że odbyło się to bez rozlewu krwi. W moim sercu rodzi się pragnienie na przyszłość: aby naród ukraiński w dalszym ciągu szedł tą drogą pokoju, dzięki harmonijnemu współudziałowi różnych grup etnicznych, kulturowych i religijnych. Bez pokoju nie ma możliwości wspólnego i trwałego dobrobytu.

  4. Moje podziękowanie kieruję teraz ku wam, moi drodzy Bracia Biskupi Kościoła greckokatolickiego i łacińskiego Kościoła katolickiego. W swym sercu noszę wasze wielokrotne zaproszenia do odwiedzenia Ukrainy i jestem szczęśliwy, że w końcu dane mi było tu przybyć. Jestem napełniony radością i oczekiwaniem na myśl o różnych sposobnościach, które będą nam dane w nadchodzących dniach, aby jednoczyć się w modlitwie do Chrystusa, naszego Pana. Ku wiernym waszych wspólnot kieruję swe serdeczne pozdrowienia.

  Cóż za ogromne jarzmo cierpień musieliście znosić w przeszłych latach! Teraz jednak z entuzjazmem podejmujecie działania i na nowo się organizujecie, poszukując światła i pociechy w swej chwalebnej przeszłości. Waszym zamiarem jest odważnie podążać w postanowieniu głoszenia Ewangelii, światła prawdy i miłości dla każdej istoty ludzkiej. Nie traćcie ducha! Jest to przedsięwzięcie, które jest waszą chwało i Pan z pewnością nie odmówi wam łaski doprowadzenia go do skutku.

  5. Jako pielgrzym pokoju i braterstwa pewny jestem, że zostanę przyjaźnie powitany także przez tych, którzy, choć nie są katolikami, mają serca otwarte na dialog i współpracę. Pragnę zapewnić ich, że nie przybywam tu z zamiarem prozelityzmu, ale by dawać świadectwo o Chrystusie razem ze wszystkimi chrześcijanami z każdego Kościoła i wspólnoty kościelnej i by zachęcić wszystkich synów i córki tej szlachetnej ziemi do zwrócenia swych oczu na Tego, który oddał swoje życie za zbawienie świata.

  W tym duchu kieruję serdeczne pozdrowienie do drogich braci biskupów, mnichów i kapłanów oraz wszystkich wiernych Kościoła Prawosławnego, którzy stanowią większość obywateli tego kraju. Przypominam sobie z radością, że w ciągu historii relacje między Kościołem rzymskim oraz Kościołem kijowskim miały swoje jasne okresy: przypominając je sobie, czujemy zachętę ku nadziei na przyszłość na coraz większe zrozumienie ścieżki ku pełnej jedności.

  Niestety, były też czasy smutne, gdy obraz miłości Chrystusa był przyćmiewany: skłaniając się przed naszym jednym Panem, uznajmy swoje winy. Prosząc o wybaczenie za błędy popełnione zarówno w odległej, jak i niedawnej przeszłości, ofiarujmy sobie także nawzajem wybaczenie za wycierpiane krzywdy. Najbardziej gorącym pragnieniem, rodzącym się w mym sercu jest, aby błędy przeszłych dni nie powtórzyły się w przyszłości. Oby ich pamięć nie była przeszkodą w drodze do wzajemnego poznania się, które jest źródłem braterstwa i współpracy.

  Świat zmienia się szybko: to co było wczoraj nie do pomyślenia, jest dziś w naszym zasięgu. Chrystus napomina nas, byśmy odnowili w swych sercach uczucia braterskiej miłości. Jeśli oprzemy się o tę miłość, jest możliwe – z pomocą Bożą – przemienić świat.

  6. Na koniec, moje pozdrowienia kieruję ku wszystkim pozostałym obywatelom Ukrainy. Poza różnorodnością waszego pochodzenia religijnego i kulturowego, drogi ludu Ukrainy, jest jeden element, który was jednoczy: dzielicie tę samą historię oraz nadzieje i rozczarowania, które przyniosła ona ze sobą.

  W przeciągu stuleci, naród ukraiński doznał ostrych i wyczerpujących prób. Jak moglibyśmy nie wspomnieć, w kontekście dopiero co zakończonego stulecia, plagi dwóch wojen światowych, powtarzających się głodów, straszliwych klęsk żywiołowych – niezmiernie smutnych wydarzeń, które pozostawiły za sobą miliony martwych istnień ludzkich? Zwłaszcza zaś, pod jarzmem reżimów totalitarnych takich jak komunizm i faszyzm, groziła ludziom utrata swej tożsamości narodowej, kulturowej i religijnej; oglądali oni wyniszczenie swej elity intelektualnej, strażników świeckiego i religijnego dziedzictwa narodu. Niedawno zaś, wydarzył się wypadek radioaktywny w Czernobylu, ze swymi tragicznymi i bezwzględnymi konsekwencjami dla środowiska i życia tak wielu istot ludzkich. Ale właśnie w tamtym momencie rozpoczęły się zdecydowane przemiany na lepsze. To apokaliptyczne wydarzenie, które doprowadziło wasz kraj do porzucenia broni nuklearnej, przyniosło waszym obywatelom także silne przebudzenie, dając im natchnienie do wejścia na drogę odważnej odnowy.

  Trudno wyjaśnić epokowe przemiany ostatnich dwóch dziesięcioleci jako skutek dynamiki wyłącznie ludzkiej. Jakakolwiek byłaby jednak ich interpretacja, pewne jest, że z tych doświadczeń narodziła się nowa nadzieja. Ważne jest, by nie rozwiać oczekiwań, którymi wypełnione są obecnie serca tak wielu, zwłaszcza młodych. Pilne i ważne jest teraz, by przy udziale wszystkich wspierać w miastach i wsiach Ukrainy rozkwit nowego, autentycznego humanizmu. Jest to marzenie, które wasz wielki poeta Taras Szewczenko wyraził w swym sławnym wierszu: “... nie będzie już wrogów, ale będzie dziecko, będzie matka, będą ludzie na ziemi!”.

  7. Obejmuję was wszystkich, drodzy Ukraińcy, od Doniecka do Lwowa, od Charkowa do Odessy i Symferopola! W samej nazwie Ukrainy zawarte jest przypomnienie wielkości waszego kraju, który razem ze swą historią jest świadectwem jedynego w swym rodzaju powołania jako granicy i bramy między Wschodem i Zachodem. W przeciągu wieków kraj ten był uprzywilejowanym miejscem krzyżowania się dróg różnych kultur, miejscem spotkania duchowych skarbów Wschodu i Zachodu.

  Ukraina ma wyraźnie europejskie powołanie, podkreślone także przez chrześcijańskie korzenie waszej kultury. Jest moją nadzieją, że korzenie te umocnią waszą jedność narodową, przynosząc ożywczą krew autentycznych i wspólnych wartości dla dokonujących się obecnie reform. Oby ziemia ta kontynuowała swą szlachetną misję, z dumą dopiero co cytowanego poety: “Nigdzie na świecie nie ma innej Ukrainy, nigdzie nie ma innego Dniepru”. Wy, którzy mieszkacie w tej ziemi, nie zapominajcie o tym!

  To są myśli, które wypełniają moje serce w chwili, gdy stawiam pierwsze kroki podczas tej wizyty, której z niecierpliwością wyczekiwałem, a która dziś szczęśliwie się rozpoczęła. Niech Bóg was błogosławi, drogi ludu Ukrainy i niech zawsze chroni waszą umiłowaną ziemię ojczystą!

  Tłumaczenie Maciej Górnicki
 • @Rebeliantka 22:01:10
  // Niech Bóg was błogosławi, drogi ludu Ukrainy i niech zawsze chroni waszą umiłowaną ziemię ojczystą!//

  niech te słowa Jana Pawła II wezma sobie do serca wszyscy "życzliwi" Ukrainie

  ps.
  dzieki za to przypomnienie zwlaszcza tym co tu tak "dzielnie" sie wypowiadaja o tragedi jaka tam sie obecnie dzieje
 • @Repsol 21:50:09
  Nie rozwijaj tematu.

  Ja nawet rozumiem Cysewskiego, że pragnie przyjaźni z sąsiadem na Wschodzie, ale przymyka oczy na to, na co nie wolno ich przymykać. Na odrodzenie ukraińskiego nacjonalizmu, na pogardliwe odnoszenie się do Polski, na fałszowanie historii, na złe traktowanie Polaków mieszkajacych na Ukrainie, etc.

  Odrębna sprawa, to okrutna wojna w Donbasie. Międzynarodowe organizacje alarmują.
 • Juz we wrześniu ubiegłego roku AI informowała
  http://www.fakt.pl/polityka/amnesty-international-ukraina-i-rosja-odpowiedaja-za-zbrodnie-wojenne,galeria,486761.html
 • @Rebeliantka 22:01:10
  //Ciekawe, co by dzisiaj mówił Jan Paweł II.//

  On się nie bał mówić prawdy, więc bardzo możliwe, że powiedział by co myśli o czczeniu przez ich parlament UPA i Bandery... tak myślę...
 • @Rebeliantka 22:21:37
  Nie boi sie Pani ??????

  ps.
  podziwiam odwage 8-)))))))
 • @Astra 22:23:17
  Też tak sądzę. Powiedziałby to bez nienawiści, z wielką troską, precyzyjnie lokując odpowiedzialność za tą "politykę", ale powiedziałby.
 • @Zbójnicki pies 22:25:10
  Czego mam się bać? Wojna jest zawsze okrutna. A wojny na Wschodzie, to nie pojedynki dystyngowanych dżentelmenów. Pamietajmy o różnicach kulturowych i złych "tradycjach".
 • @Rebeliantka 22:28:20
  Polecam .Ukłony . : http://www.pch24.pl/ukrainski-intelektualista--rzez-wolynska-byla-konieczna-do-zbudowania-ukrainy,34371,i.html#ixzz3TPu1wTA2
 • @Zbójnicki pies 22:25:10
  W tej wojnie jestem najbardziej po stronie umęczonej ludności cywilnej.

  "Wojny nie rozwiązują zadnych problemów, za to tworzą nowe" (papież Franiciszek).
 • @Repsol 22:32:19
  Niestety. Banderyzm się odradza i bez żenady wychodzi na światło dzienne. To niebezpieczny proces. A kto tego nie widzi, popełnia wielki błąd.
 • @Rebeliantka 22:36:47
  Ja też, a mimo to jestem "portalowym banderowcem"
  To i tak wiele co moge tu napisac, bo to blog Pana Ruszkiewicza a nie Pana Białasa czy Interesariusza, a na dodatek brak najbardziej "opiniotwórczych" komentarzy pewnych znawców Ukrainy, z prozaicznego powodu, sa na urlopie............................... (przymusowym)
  Pozdrawiam Panią
 • @Zbójnicki pies 22:42:19
  Tak na marginesie, to Polska jest słaba i od dawna nie prowadzi suwerennej polityki, dlatego mamy tak, jak mamy. Wszyscy sąsiedzi nas lekceważą.
 • @Rebeliantka 22:45:41
  Licze na to że po jesiennych wyborach co sie zmieni, ale z naciskiem na "licze"
  ps.
  pamietajmy ze każdy kraj ma takich polityków na jakich "zasługuje" 8-))))
 • @Zbójnicki pies 22:50:09
  To tylko częściowa prawda ;)
 • @Rebeliantka 22:51:58
  Ano tak jak zwykle .Ave.
 • @Rebeliantka 22:51:58
  a w naszym kraju mamy jakichkolwiek "polityków" czy też to taki wyrób
  "politykopodobny"
  raczej na palcech jednej reki by to policzył
 • @Repsol 21:42:40
  I owszem ma Pan rację ! Wszelkie próby skomentowania ich ewidentnych łgarstw są niemożliwe ! Próbowałam wielokrotnie ale puszczają wyłącznie swoich piewców więc wystarczy zerknąć na jeden komentarz i już można dalej nic nie czytać ! Zero dyskusji !! Najśmieszniejsze jest że razem z tzw. "tv republika" ględzą o tzw. "strefie wolnego słowa" !! To już szczyt hipokryzji i fałszu ! Nie wiem natomiast kim jest ów Cysewski ale jego stosunek do Wołynia choćby przez szacunek dla bestialsko pomordowanych budzi najwyższą odrazę i dyskwalifikuje go jako człowieka rozumnego i uczciwego !
 • @Rebeliantka 22:21:37
  Zdumiewa mnie Twoja obrona Cysewskiego...
  Co ma krytyka wymiaru sprawiedliwości do jawnego poniżania ofiar Rzezi na Wołyniu?

  //Ja nawet rozumiem Cysewskiego, że pragnie przyjaźni z sąsiadem na Wschodzie, ale przymyka oczy na to, na co nie wolno ich przymykać.//

  To zwykły banderowski agent i nie chodzi mu o żadną "przyjaźń". Dokładnie śledzę działalność tego typka. Jego publikacje służą do zmiękczania Polaków.
 • @Astra 19:03:04
  //...wcale się nie dziwię, że nazwałeś go kanalią.//

  Nazwałbym go trochę dosadniej ale piszemy w miejscu publicznym a ja nie jestem anonimowym blogerem.
 • @joasia 21:36:36
  //Mnie nie bawi widok owego skur...la !!!//

  Mnie też ale trzeba pokazywać tę facjatę, coś tak jak na listach gończych.
 • @Rebeliantka 22:01:10
  Przyznam się że jestem nieco zdziwiona owym przemówieniem papieża, uważam jego osobę za nieco kontrowersyjną nie mówiąc już o obecnym papieżu ! Potwierdza się to o czym wielu mówi i pisze że od II SW kościół katolicki jest skutecznie niszczony !
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:16:08
  //Co ma krytyka wymiaru sprawiedliwości do jawnego poniżania ofiar Rzezi na Wołyniu?//

  Ja zrozumiałam, że on uważą, że rzeż wołyńska, to sprawa przeszłości, do której nie należy teraz wracać. Oczywiście, myli się.

  Nie akceptuję też niedopuszczalnego odnoszenia się do dyskutantów, którzy nie podzielają jego poglądów ws Ukrainy.
 • @joasia 23:21:12
  Jan Paweł II jest świętym, a w 2001 r. sytuacja na Ukrainie była inna. Dzisiaj - jak zauważyła Astra - na pewno mówiłby co innego.

  Myślę też, że i do Polaków Papież przemawiał by dzisiaj dobitnymi, krytycznymi słowami. Zasługujemy na krytykę.
 • @joasia 23:13:02
  Niestety tak to w życiu bywa , że kolega kolegę w niedoli gumowym pepegiem pi....li .No a jak na tym jest wziątka , to co można powiedzieć o moralności i etyce. Pozdrawiam Panią . Ps . : Same Q...y i zło....je .Ukłony .
 • @Rebeliantka 23:30:35
  Przeminęło z wiatrem .Szczęść Boże. Ave.
 • @Repsol 23:37:42
  Wzajemnie Szczęść Boże. I oby wojna w Donbasie zakończyła się jak najrychlej.
 • @Rebeliantka 23:39:49
  Oby tak . AVE.
 • @Rebeliantka 22:01:10
  Przytaczanie słów Papieża które wypowiedział w 2001r jest pewnym nadużyciem i nie na miejscu.Co by powiedział Papież dzisiaj to tylko Bóg jedyny wie.Na pewno nie pochwalał by działań wojennych,a szczególnie morderstw kobiet dzieci i starców w których wyróżnia się strona ukraińska.

  Należało by dodać,że Papież kierował swoje słowa do ludu ukraińskiego któremu przewodził wielbiciel banderowców niejaki Juszczenko,a premierem był niejaki Kinach zwolennik Janukowicza którego obaliła obecna żydowska junta.
 • @Zbójnicki kundel 22:06:09
  // Niech Bóg was błogosławi, drogi ludu Ukrainy i niech zawsze chroni waszą umiłowaną ziemię ojczystą!//

  No i jak sobie wzieli do serca słowa Papieża sami ukraińcy?

  Ano tak jak w 1943r wzięli do rak siekiery piły łańcuchy i karabiny i wymordowali 150 tyś.Polaków tak dzisiaj wzięli w łapy armaty.czołgi ,haubice i samoloty i ruszyli na Donieck Ługańsk Gorłówkę i inne miejscowości w Noworosji aby wymordować ludność cywilną tego regionu tylko dlatego,że są Rosjanami i mówią w swoim ojczystym języku.

  Narazie wymordowali ok.10000 kobiet dzieci i starców,ale grzmią w swoich banderowskich mediach,że niedługo wymordują wszystkich ruskuch mieszkających na tej ziemi.

  Tak więc obrońcy (ty także) banderowskich bydlaków i bydlaka cysewskiego idżcie w h..j i nie wracajcie tutaj nigdy.
 • @matterhorn 10:03:13
  Prezydentem Ukrainy był w tym czasie Leonid Kuczma, a nie Juszczenko.

  Nie wiem dlaczego przytaczanie słów Papieza miałoby byc nadużyciem. Czasem dobrze jest spojrzeć na to, jaka była Ukraina prawie 15 lat temu. I jaka jest historia tych ziem.

  W końcu chrześcijaństwo na terenach obecnej Ukrainy ma ponad 1000-letnią historię, a Kijów uważany jest za kolebkę chrześcijaństwa w Europie Wschodniej.

  Natomiast zgadzam się, że gdyby Jan Paweł II żył i dzisiaj odwiedzał Ukrainę, to jego przemówienie byłoby diametralnie inne i na pewno zawierałoby apel o pokój.
 • @matterhorn 10:16:24
  W pełni się zgadzam z tym, że obecne władze Ukrainy za nic mają słowa papieża.

  Jednak chyba trzeba odróżnić władze i część społeczeństwa. Część się w ogóle nie garnie do wojny z Donbasem. Wielu poborowych unika, jak tylko może, służby wojskowej. Wielu oficerów nieomal otwarcie torpeduje zaangażowanie w tą wojnę.

  Zresztą Ukraina jest skorumpowana, dowództwo na lewo handluje bronią i interesem Polski jest jak najdalej się trzymać od tego bajzlu.

  Polscy politycy powinni popierać pokój, a nie wojnę na Ukrainie. Oraz nie zakłamywać fatalnej polityki banderyzacji Ukrainy.

  Poza tym nie jesteśmy tam lubiani i i także z tego powodu powinniśmy zachowywać dystans.

  Tylko pomoc humanitarna dla ludności cywilnej.
 • @matterhorn 10:03:13
  Appendix

  Napisałam:

  //W końcu chrześcijaństwo na terenach obecnej Ukrainy ma ponad 1000-letnią historię, a Kijów uważany jest za kolebkę chrześcijaństwa w Europie Wschodniej//

  Co dzisiaj z tego pozostało w Ukrainie, to jest bardzo istotne pytanie.

  Ludobójstwo na kresach, wyrugowanie Polaków, to czynniki, które w dużym zakresie przerwały te wspaniałe tradycje.

  Polecam ten film z ks. dr. Pęskim:
  https://www.youtube.com/watch?v=KCPlbgWj-fM&feature=youtu.be
 • Kolejna symptomatyczna info
  http://wpolityce.pl/swiat/259155-poroszenko-reaguje-na-strzelanine-wywolana-przez-prawy-sektor-nielegalne-ugrupowania-powinny-byc-rozbrojone
 • "Syjonizm"
  https://treborok.wordpress.com/smierc-skosila-rockefellera-rothschilda-primakowa/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej