Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22558 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Jak Putin wykiwał zachód czyli Grecja ratuje Europę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na sukces Rosji złożyło się kilka czynników i nie był to na pewno urok osobisty Putina.Z dużym rozbawieniem obserwuję reakcje mediów głównego ścieku (do których już od dawna należy zaliczyć też tzw. "strefę wolnego słowa" reda Sakiewicza) na podpisane w Mińsku porozumienie.
Każdy rozsądny obserwator dostrzeże, że Unia Europejska i USA, sprawcy całego zamieszania ponieśli sromotną klęskę a szampana mógł z czystym sumieniem otworzyć jedynie Putin.
Nasze media przyjęły ten fakt sromoty zachodu bardzo spokojnie i relacjonowały nawet w sposób dość obiektywny, co ostatnio bardzo rzadko im się zdarza. Jedynie znana ze swej patologicznej rusofobii "wolna strefa" Sakiewicza puściła kilka bączków ale nawet oni siedzą cicho. No cóż... Widać, że nadzorcy przestawili im wajchę. No ale serwilistyczne presstytutki to jeszcze nie dziennikarze, pan płaci i wymaga.

Co jednak takiego się stało, że Merkel i Holland wrócili na tarczy z Mińska? Choć jak dobrze się przyjrzeć to nawet oni mogą mówić o sukcesie. Jedynym prawdziwym przegranym jest czekoladowy król Poroszenko, który z pewnością dostanie srogą burę od swych usraelskich mocodawców. Z utratą stanowiska włącznie.

Na sukces Rosji złożyło się kilka czynników i nie był to na pewno urok osobisty Putina.
Europie nie zależy na wojnie z Rosją, do której dążą od dawna USA. Wprost przeciwnie - wymuszone na UE sankcje gospodarcze w stosunku do Rosji szkodziły oczywiście w jakimś stopniu Rosji ale głównie pogłębiły i tak już poważny kryzys w Europie. I paradoksalnie, egoistyczne interesy ekonomiczne Niemiec i Francji odsunęły na razie widmo poważniejszej konfrontacji zbrojnej na naszym kontynencie.
Ale to jeszcze zbyt mało, żeby usprawiedliwić entuzjazm europejskich emisariuszy do zawarcia porozumienia w Mińsku.
Wydaje się, że taki pomyślny rozwój sytuacji zawdzięczamy głównie niewielkiej Grecji, która moim zdaniem, była asem w rękawie Putina.

W Grecji po ostatnich wyborach do władzy doszedł lewicowy rząd kierowany przez Alexisa Tsiprasa. Wygrali wybory bo postawili sprawę jasno - koniec zaciskania pasa wymuszonego przez tzw. trojkę i spłacania banksterskich pożyczek. Grecja wychodzi z Uni i zaczyna na nowo drukować drachmę. Taka perspektywa to koszmarny sen banksterów i eurokratów. Rozsypałby się misternie budowany, europejski domek z kart. Byłby to precedens za którym mogłyby pójść inne państwa południa Europy, głównie Włochy i Hiszpania.

Żeby jednak Grecy mogli poczuć się tacy mocni, by otwarcie warczeć na brukselskich panów musiały zaistnieć odpowiednie do tego warunki. I tutaj dochodzimy do sedna sprawy.
Rosja już od jakiegoś czasu zalotnie spoglada w stronę Grecji. To właśnie Grecy stawali okoniem w sprawie sankcji gospodarczych wobec Rosji. Całkiem niedawno oficjalną wizytę złożył w Helladzie rosyjski minister obrony narodowej. A Grecja to łakomy kąsek ze względu na swoje położenie geopolityczne. Postawiona pod murem mogłaby ulec zalotom Kremla i stracić swą unijną i natowską cnotę z rosyjskim niedźwiedziem.

Grecja, mając wybór między komisarycznym zarządem postulowanym przez kanclerzycę Merkel a pomocą Rosji mogłaby niechybnie wybrać to drugie. Tym bardziej, że Chiny też łaskawym okiem spoglądają w ich stronę. Poza tym Grecy to Ortodoksi i bliżej im w sprawach wiary do Moskwy niż do Watykanu, który już bez żadnej krępacji poddał się euroentuzjastycznej dialektyce.
Ustępstwa wobec Putina w Mińsku były bardzo niską ceną, którą zachód zapłacił bardzo chętnie bo scenariusz proponowany przez grecki rząd byłby prawdziwą katastrofą. Nie jakiś tam Donbas.

Zresztą UE w żaden sposób nie może się czuć stratna. Już zawieszono na czwartkowym posiedzeniu szefów rządów w Brukseli eskalację sankcji wobec Rosji. Francja dostarczy zakontraktowane Mistrale, przez co odzyska trochę twarz i nie straci wielu miliardów, które musiałaby wypłacić Rosji w formie zwrotu ceny zakupu i odpowiednio wysokich odszkodowań.
Niemcy będą mogły z czasem wrócić do normalnych interesów. Będą doiły Ukrainę jak kiedyś, Rosja będzie doiła to co ugrała w tego pokera i wszyscy będą szczęśliwi. A za odbudowę zniszczonych działaniami wojennymi rejonów wschodniej Ukrainy zapłaci europejski podatnik bo Ukraina to już państwo bankrut, jeszcze bardziej teoretyczne niż Polska.
Koszty już zapłacili i jeszcze długo będą płacić sami Ukraińcy, których USA wmanewrowały w wojnę domową i de facto pozwoliły Rosji na ekspansję.

Płacić będzie także Polska za głupią i antynarodową politykę naszych zarzadców, którzy okazali się pieskami łańcuchowymi USA. Jeśli Europa wróci do normalnych stosunków i interesów  z Rosją to my z pewnością będziemy na szarym końcu. Przed nami będą z pewnością bardziej pragmatyczni i dbający o interes własnych obywateli Węgrzy, Czesi i Słowacy. Polacy jak zwykle zostaną z ręką w nocniku.

Wielkim wygranym jest też Białoruś z tak obśmiewanym przez polskie media prezydentem Łukaszenką. Jeszcze niedawno marginalizowany wskoczył do pierwszej ligi europejskiej polityki podczas gdy nasze dyplomatołki mogły sobie oglądać wydarzenia w telewizorze.
Jedynym pocieszeniem jest fakt, że czekają nas niebawem wybory prezydenckie i parlamentarne i Polacy będą mieli okazję podziękować swoim włodarzom. Ale jak znam życie to nic z tego nie będzie bo nie widać na razie na horyzoncie takich polityków i partii, którzy odważyliby się realizować polski interes.

Jedyną wielką niewiadomą w tym dość optymistycznym rozwoju sytuacji są dalsze ruchy USA. Czy przełkną porażkę czy dalej będą dążyć do eskalacji napięcia na Ukrainie. Ale o tym przekonamy się niebawem. Tutaj niestety mój optymizm się kończy.

Nasze serwilistyczne media podkreślają jak jeden mąż, że porozumienie zawarte w Mińsku nie będzie trwało długo bo przecież "Putin to bandyta i nigdy nie dotrzymuje umów".
Osobiście uważam, że jeśli Amerykanie nie zrobią znowu przy użyciu swoich nazibanderowców jakiegoś świństwa jak ten z Majdanem to Rosji z pewnością nie zależy na zmianie ustalonych postanowień. Z jednego prostego powodu - bo jest to dla Rosji bardzo dobre porozumienie. I wcale nie dlatego, że Rosjanie lubią dotrzymywać umów - robią to jak wszystkie inne mocarstwa wtedy gdy im się to opłaca. Taka jest już natura bycia mocarstwem.

 

A Grecja? Pewnie nie obrazi na taki rozwój sytuacji bo co się odwlecze to nie uciecze. Nawet jeśli chwilowo Grecy zostali przehandlowani w Mińsku to opcja zbliżenia z Rosją będzie cały czas aktualna i Rosja jeszcze nie raz zagra tą kartą.

Tylko na kogo będą teraz pluli "partyzanci wolnego słowa"?
Będą musieli poczekać  na nową zmianę wajchy.

 

KOMENTARZE

 • Putin wygrywa tylko w scenariuszach niedotrzymania porozumień
  w każdym przypadku dla powstańców porozumienia to klęska. Zostali przehandlowani.
 • @SpiritoLibero
  Zostałeś zaatakowany na portalu Matki Kurki:
  http://kontrowersje.net/opara_ze_cierwoneon_wki_w_filorosyjskich_g_stych_oparach_putinowskiej_v_kolumny_z_centrum_w_kr_lewcu
  NEon24 został okrzyknięty siedliskiem ruskich agentów, a Ty najgorszym z nich. Mojego bloga nie docenili. K...a, muszę się bardziej postarać.
 • @powiew świeżości 09:49:40
  Wiem. Przez zwykłe anonimowe ścierwo, które wyrzuciłem stąd.
  Napisałem protest do MK i zobaczymy, czy ma jaja tylko w stosunku do Owsiaka.
 • @interesariusz z PL 08:41:37
  Powstańcy są tam najmniej istotnym czynnikiem. Podobnie jak reszta Ukraińców.
 • @interesariusz z PL 08:41:37
  "Putin wygrywa tylko w scenariuszach niedotrzymania porozumień"

  Rosjanie zawsze mieli taką kałmucką mentalność.
  W cywilizacji zachodniej ludzie sobie ufają do tego stopnia, że nie muszą używać pieczątek, wystarczy przy zawieraniu umowy złożyć podpis, lub potwierdzić słownie.
  Ta azjatycka cywilizacja, do której zalicza się Rosja, oparta jest na kłamstwach, krętactwach, oszustwach...i mataczeniach faktami.
  Dlatego jest tam tyle korupcji.
 • @Talbot 10:00:24
  "W cywilizacji zachodniej ludzie sobie ufają do tego stopnia, że nie muszą używać pieczątek, wystarczy przy zawieraniu umowy złożyć podpis, lub potwierdzić słownie."

  Nu, nasi zachodni, najcywilizowajniejsi (jaj-syfiliso-fajniejsi?) "sojusznicy" to udowodnili przy okazji II wojny światowej, np.
 • @powiew świeżości 10:11:33
  Dokładnie tak...
 • @powiew świeżości 10:11:33
  Ja napisałem o mentalności ludzi, polityka kieruje się innymi prawami
 • interesariusz -> Talbot @10:00:24
  W Polsce też wystarczy podpis. Czy to cywilizacja zachodnia ?
 • @Talbot 10:00:24
  Korupcja w Polsce też jest na niezłym poziomie.

  Czy w związku z tym należy wysnuć wniosek, że Polacy to też "azjatycka cywilizacja, do której zalicza się Rosja, oparta jest na kłamstwach, krętactwach, oszustwach...i mataczeniach faktami"? Tylko w takiej wersji lajt?
 • @partyzant 10:24:44
  Ban to nie jest żadne rozwiązanie i jest stosowane w ekstremalnych sytuacjach.

  Czemu z talbotem nie podyskutujesz? Najlepiej na jego blogu.
  Tu ma być porządek.
  Rozłóż go na łopatki argumentami :))
 • Autor
  Kto wygral jest sprawa problematyczna.
  Wiadomo natomiast kto przegral na sprawie ukrainskiej obecnie i w niedalekiej przyszlosci.Jest to Ukraina i Polska.Polska traci rynki zbytu na wschodzie ,wiarygodnosc i resztki szacunku na zachodzie europy,potwierdza
  teze o robieniu loda ameryce za darmo.
 • @interesariusz z PL 10:22:46
  Cywilizacja Zachodnia nazywa się dzisiaj Conchita Wurst.
 • @oleg 10:31:31
  Proszę się nie znęcać już na moim blogu nad Talbotem!
 • @mac 10:33:57
  Dokładnie też tak to widzę co zresztą wynika z notki.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:56:32
  MK to pełną piersią sympatyk JK i całego PIS-u.

  Nawet za poddanie pod wątpliwość intencji patriotycznych PIS-u banuje w celu przemyślenia swoich przekonań. Sądzę, że będzie musiał zjeść jednak swój ogon. Podobnie było z PO którego był swego czasu wielkim zwolennikiem.
 • @partyzant 10:58:12
  Mądre chłopaki :))
 • @zadziwiony 10:58:04
  Mnie poglądy polityczne MK nie interesują. Każdy ma prawo do swoich.
  Jeśli chce pokazać swoją rzetelność dziennikarską to ma następną okazję.
 • @zadziwiony 10:58:04
  Nie doceniłeś MK.
  Notka już zniknęła.

  Ciekawe czy ta kanalia, podwójny endy będzie protestował jak to jest "prześladowany" przez "bolszewików" :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:05:08
  Pewnie, że ma prawo do własnych poglądów. Tyle, że banuje za poglądy polityczne inne niż jego własne. A podpuszcza go gallux.
 • @partyzant 11:40:58
  Jarek Ruszkiewicz SL

  Matka Kurka to zacny bloger , ja mam do niego szacunek iż obnażył Owsika
  pisze zresztą ciekawym piórem na inne tematy , jednak obawiam się iż słabo porusza się po terenie jakim jest geopolityka .
 • @zadziwiony 11:54:58
  Gallux?
  To niezłego sobie znalazł sobie "doradcę". Też stąd wyleciał :)
 • @lucas003 11:56:17
  Każdy nie robi to, co umie najlepiej a wszyscy będziemy bogaci i szczęśliwi :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:35:27
  To już prawdy nie można pisać? Czy to początek strefy "wolnego słowa?"
 • @zadziwiony 10:58:04
  Ale na patologiczne "znęcanie" się nad PIS-em, niektórym ślepcom też nie powinno się pozwalać. To czasami jest chore.
 • @partyzant 11:05:20
  Z qurwy syny!
 • @Casey 13:22:22
  //Czy to początek strefy "wolnego słowa?"//

  :)))))))))))))))
  To jest prawdziwa Strefa Wolnego Słowa. Reszta to mizerne podróby.

  //Ale na patologiczne "znęcanie" się nad PIS-em, niektórym ślepcom też nie powinno się pozwalać. To czasami jest chore.//

  Masz słuszną słuszność - z nieszczęść ludzkich nie wolno się nabijać. To nie po chrześcijańsku.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:47:24
  Tania ironia. Proszę, bądź poważny! Stać Cię na to.
  Każda krytyka powinna być rzeczowa i pomocna. Patologicznie nachalna, zatraca agenturalnością.
 • @Casey 14:09:04
  Masz rację ale przy sobocie po robocie można chyba się trochę wyluzować?
  Od poniedziałku obiecuję być znowu poważny :)

  Całkiem na poważnie jednak to się z Tobą zgadzam.
  Krytyka tak, krytykanctwo nie.
 • @Casey 13:27:02
  Ok, tyle , że poddanie w wątpliwość uczciwych patriotycznych intencji nie jest znęcaniem się, a tym bardziej znęcaniem patologicznym .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:56:32 5++! Pozdrawiam.
  Do tej wspanialej analizy dodać należy jeszcze to…że doradcą prez.Obamy jest Bill Clinton…To on jest strategiem jak zapłacić Izraelowi za jego butę i pychę….Zaraz po aferze z Moniczką…żydowskim lachociągiem Bill mówił w swoim najbliższym otoczeniu" "że jedyną taktyką na rozprawienie się z żydami jest…czynić dokładnie to co syjoniści wymuszają". I Obama dokładnie to robi…Nie ma przypadków w polityce…są tylko znaki Boże.
 • @partyzant 10:22:02
  Jestem tego samego zdania. Z dzisiejszych danych z kotła debalczewskiego Ukraińcy cały czas ostrzliwuja cywilne osrodki w Noworosji. Daje 10:1 że Pornoszenko nie przestanie ostrzeliwać DNR iLNR nawet na 1 dzień. Bombili budut całe wremia.
 • trzeba se jasno powiedzieć
  ...w Europie wygra teraz to państwo, które nawiąże współpracę gospodarczą z Rosją na partnerskich warunkach...można takie wynegocjować...przecież żaden kupiec nie będzie sprzedawał towaru poniżej ceny wyprodukowania...
  ...znamienne jest, że Orban mysli o współpracy z Rosją...o półtora łba wyprzedza inne kraje, które zamknęły się w zaścianku różnych Stref Wolnego Słowa...z konotacjami prożydowskimi...co ciekawe, nie ma już pociągów do Budapesztu organizowanych przez partyzantów od Sakiewicza...bo Węgry już są passé...i właśnie teraz na przekór powinniśmy zacieśniać stosunki z Węgrami i brać z nich przykład...noo, ale do tego trzeba normalnych ludzi w rządzie a nie POjebów i jątrzycieli z Pisu...pozdr
 • @oleg 10:31:31
  "agresję i ludobójstwo Niemców, Francuzów także, poczynając od wypraw krzyżowych..."

  Zgadzam się z resztą Twojego wpisu, ale w kwestii zbrojnych pielgrzymek musisz się ogarnąć, żeby nie pleść andronów rozpuszczanych przez te same siły na zachodzie, które teraz osaczają Rosję:
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/295
  http://komandir.wrzuta.pl/audio/92icDVJIuTG/ryszard_mozgol_-_w_obronie_wypraw_krzyzowych
  https://www.youtube.com/watch?v=8vMZUds3PbQ
  https://www.youtube.com/watch?v=XiOkJI3cKAQ

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej