Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
621 postów 25796 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

"Przeczołgajmy uzurpatorów do prezydenckiego stolca"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nasz portal, trzymając się swoich zasad obiektywizmu i rzetelności w informowaniu nie zamiaru popierać żadnego kandydata ale nie ma też zamiaru żadnemu podcinać skrzydeł.

 

 

Nie sądziłem, że mój pomysł zadania kilku najważniejszych pytań przedwyborczych kandydatom na urząd Prezydenta RP pod notką Rebeliantki tak się spodoba naszym użytkownikom.
http://rebeliantka.neon24.pl/post/118885,media-i-pis
 

Artykuł p.Krysi Górzyńskiej - Rebeliantki był co prawda na temat podziwianego przez akolitów PiSu wystąpienia p.Dudy, w którym to wystąpieniu nasza blogerka zauważyła jednak pewne braki. Stąd pomysł doprecyzowania pozycji kandydata.
Ja poszedłem dalej i zaproponowałem zadanie takich "kardynalnych" pytań wszystkim kandydatom.
 

Temat rozwinął kol. Józef Kamycki - nikander w nowej notce
http://nikander.neon24.pl/post/118906,przeczolgajmy-uzurpatorow-do-prezydenckiego-stolca
gdzie zaczął zbierać i porządkować ew. pytania.
 

Tych pytań pojawiło się kilkadziesiąt i każde dotyka istotnych dla Polaków spraw. Żeby jednak inicjatywa była skuteczna i nie nastręczyła naszym szanownym kandydatom zbyt wiele pracy a dała jakiś kompleksowy obraz poglądów i zamierzeń liczba pytań powinna być ograniczona do 5-7 najważniejszych.
Ustosunkowanie się do takich kwestii jak polska polityka zagraniczna (ze szczególnym uwzględnieniem sojuszy i kwestii ukraińskiej) oraz do zmian systemowych dotyczacych suwerennej emisji pieniądza przez NBP powinny dać dość precyzyjny obraz pogladów kandydata.
Bo np. obietnica Dudy "reindustrializacji" kraju bez wskazania źródeł finansowania to następna porcja kiełbasy wyborczej i obiecywanie gruszek na wierzbie.
 

W czasach gdy Polacy co rok przynoszą w zębach różnej maści lichwiarzom dziesiątki miliardów euro a dalsze kilkaset tracą na braku suwerennej emisji pieniądza to naprawa tej kwesti jest sprawą fundamentalną i wszelkie obietnice będą zawsze oszustwem przedwyborczym. Potrzebne są głębokie i radykalne zmiany systemowe.
Jestem przekonany, że powinniśmy tę inicjatywę kontynuować, wyartykuować te kilka pytań i podstawić pod nos wszystkim kandydatom. Już powstał "honorowy" komitet pytaczy z Rebeliantką na czele.
Idąc dalej tropem tego pomysłu zaproponowałem, żeby te pytania zadać przed kamerą bo wiem z doświadczenia, że takie "przesłuchanie" jest bardziej wiarygodne bo nawet tzw. "gra ciała" dostarcza dużo istotnych wiadomości. Z tym może być jednak problem bo taka akcja wymaga znacznego wysiłku organizacyjnego i kosztów a NEon24.pl to portal ubogi i opiera się jedynie na pracy wolontariuszy. Gdyby jednak nasi użytkownicy chcieli, pro publico bono wesprzeć taką inicjatywę jakimiś datkami to my ze swojej strony zobowiązujemy się całą akcję przeprowadzić.

Inicjatywa już znalazła swój rezonans w sieci. Otóż nasz były bloger, p.Zygmunt Korus (choć nie tak "były" jak się niektórym wydaje:) zrelacjonował naszą inicjatywę na portalu "partyzantów wolnego słowa". Zrobił to jednak dość nierzetelnie bo napisał, że:
"... warto przytoczyć także pytania jego przeciwników, choćby po to, by wspierając kandydata na prezydenta w imieniu PiS-u, wiedzieć jak w polu i boju szermując racjami merytorycznie dawać odpór różnym podstępniakom (którzy absolutnie nie mogą mieć ani źdźbła słuszności, bo zapytowują z pozycji agenturalnych, mącicielskich, oszołomskich, marginalnych, głupich, niepoważnych, a przede wszystkim wrażych"

Osobiście odnoszę jednak wrażenie, że była w tej wypowiedzi ironia a nie niechęć do naszego forum, którego (jak dobrze wiem) p.Zygmunt jest zagorzałym sympatykiem. Jak jednak można się było spodziewać trafił w gusta dość ograniczonych komentatorów targalowiska.

Informacja o naszej inicjatywie znalazła się nawet za sprawą blogera insurekcja.pl na niepoprawnej piaskownicy gdzie automatycznie zajął stanowisko naczelny komentowacz (bo do komentatora jeszcze mu daleko) niejaki Józek z czerwonej budki (telefonicznej). Piszę "czołowy" bo enuncjacje tego wykopanego z NEon24.pl osobnika to ok 60% wszystkich komentarzy w paskownicy. Albo on jest taki mocny albo piaskownica taka cienka...
W każdym razie rzeczony Józek w swoim komentarzu określił jednoznacznie pozycję akolitów p.Dudy a szerzej PiS:
"Dziwie sie ze mozna wklejac tak debilne pytania i autoryzowac to własnym nazwiskiem. Przeczytałem kilka z tych pytań i mozna tylko stwierdzić ze odpowiadanie przez kandydata na tak postawione pytanio-żadania tenże A.Duda odpowiedzieć powinien tak -paszli won sowieckie pachołki".

Jest to typowo bolszewicka postawa ludzi, którzy uwielbiają wielbić swojego idola - kiedyś Lenina i Stalina a potem, jak przestawiono im wajchę - Kaczyńskich a obecnie p.Dudę. Niezależne i niepoprawne myślenie jest tym osobnikom zupełnie obce. Zresztą jak każdy doskonale wie, piaskownica zawsze była tubą PiS i o rzetelności, niepoprawności i niezależności można tam tylko pomarzyć.

My w każdym razie chcemy dać szansę wszystkim kandydatom.

Nasz portal, trzymając się swoich zasad obiektywizmu i rzetelności w informowaniu nie ma zamiaru popierać żadnego kandydata ale nie ma też zamiaru żadnemu podcinać skrzydeł. Chcemy dać jedynie równą szansę wszystkim pretendentom do prezentacj swoich poglądów w najistotniejszych dla Polski sprawach
 

Osobiście jestem zdania, że nie ma głupich pytań, mogą być jedynie głupie odpowiedzi

KOMENTARZE

 • @red. Nichcik 08:24:33
  Przede wszystkim pytania muszą być tak sformułowane, żeby nie sugerowały odpowiedzi.
  Popracujmy nad tym razem.
 • Osobiście jestem zdania
  "Osobiście jestem zdania, że nie ma głupich pytań, mogą być jedynie głupie odpowiedzi"

  - Ja bym doprecyzował. / Są pytania złe i dobre.

  Zadając złe (niewłaściwie sformułowane) pytanie zawsze otrzyma się złą odpowiedź, ... i na odwrót. zadając dobre pytanie, jest szansa na poprawną odpowiedź.

  I zadam tu jedno pytanie:

  Pan prof. Ciszewski stwierdził że "brzoza" została złamana już 5 kwietnia
  >>> https://www.youtube.com/watch?v=-ZJgDrbLGQ0


  Jak więc to możliwe, że "przypadkiem" znalazło się ona w linii lotu polskiego tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku? Przypadek?

  - Zakładając, że prof. Ciszewski się nie myli, co jest prawdopodobne.

  Może więc użyto "skrzynki" z danymi innego samolotu, który leciał nad tą brzozą przed 5 kwietnia? Tylko co by to znaczyło? Przygotowany wcześniej zamach, ... i maskirowkę pod inną dokumentację lotu?

  Bo jeśli brzoza była faktycznie złamana 5 kwietnia, to jak wytłumaczyć że akurat nad nią przeleciał tupolew, nawet jeśli o nią nie zahaczył?

  >>> Albo brzoza była złamana przez samolot , co obala Macierewicz.
  >>> Albo cała dokumentacja "katastrofy" została sfałszowana.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:30:23
  "Przede wszystkim pytania muszą być tak sformułowane, żeby nie sugerowały odpowiedzi. Popracujmy nad tym razem."

  - Masz absolutną rację. / Uściśliłem swój wywód.
 • @red. Nichcik 08:32:04
  >>> Albo brzoza była złamana przez samolot , co obala Macierewicz.
  >>> Albo cała dokumentacja "katastrofy" została sfałszowana.


  Uściślę:


  >>> Albo brzoza była złamana przez samolot , co próbuje obalić Macierewicz.
  >>> Albo cała dokumentacja "katastrofy" została sfałszowana.
 • Pytanie do Antoniego Macierewicza
  Czy Pana zespół bada właściwą dokumentację, właściwego lotu tupolewa? Jeśli tak, to jakie jest prawdopodobieństwo, że brzoza złamana wcześniej niż 10 kwietnia znalazła się dokładnie pod trajektorią lotu "naszego tupolewa" i stała się przedmiotem "Kultu pancernej brzozy" ekip Millera i Laska, .... i badań zPana Zespołu? >>> http://nichcik.neon24.pl/post/119016,pytanie-do-antoniego-macierewicza

  .
 • @red. Nichcik 09:03:39
  Drogi red.
  Temat tej notki dotyczy zupełnie czegoś innego.
  Każdy następny komentarz nie na temat zostanie usunięty.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:07:24
  Yes Sir ... / Ja od dawna chciałem przeczołgać Macierewicza, bo mu się nie klei. >>> Komentarze dotyczyły >>> "Osobiście jestem zdania, że nie ma głupich pytań, mogą być jedynie głupie odpowiedzi"

  - Proszę traktować wcześniejsze komentarze jako komentarz do cytatu, z podaniem przykładu.
 • "Nasz portal, trzymając się swoich zasad obiektywizmu i rzetelności" samoocena wg. POlszwickich wzorców
  gratuluję. Zrozumiałem co to tragikomedia. Było by śmieszne gdyby nie było smutne, żenujące i straszne.
 • @Braterstwo.org 09:21:15
  - A co jest takie straszne w tym "obiektywizmie"?
 • @red. Nichcik 09:23:17
  Widocznie kol. "Braterstwo" bliższe są klimaty Sakiewicza.
  Tam króluje jedyna słuszna, koszerna prawda... :)))
 • Rzecz o stolcu
  Jezeli rzeczywiscie chodzi o kandydatow do stolca, to potem najdzie ich poczucie transcendencji i samorealizacji, zaraz potem uczucie spokoju i szczescia, bo gacie beda lepiej pasowaly.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:25:11
  "Widocznie kol. "Braterstwo" bliższe są klimaty Sakiewicza. Tam króluje jedyna słuszna, koszerna prawda... :)))"

  - Mówiąc szczerze tam zaczynałem karierę. / Czasem coś mi nie pasowało, ale obrazili się na mnie gdy zalinkowałem tą koszrrną notkę >>> http://nichcik.neon24.pl/post/118415,polskie-obozy-na-izraelskiej-stronie-yad-vashem

  Trzeba uważać, gdy coś dają, bo nigdy nie jest za darmo. / Ciekawe ile na mnie neon "zarabia"? (:
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:25:11
  To, że popieram tę inicjatywę jest rzeczą znaną. Jednaj Jarosławie należałoby wykorzystać interaktywne możliwości internetu podobnie jak to zrobiłem w swojej notce. Tabelka z pytaniami i głosowanie.
  Z pewnością ujawni się prawda o sile intelektualnej blogosfery i trzeba by sobie z nią jakoś radzić, aby notką nie zawładnęli... no wiesz kto.
 • @nikander 09:48:42
  Powiadaja, ze absurdalnosc to ekstaza tej sily intelektualnej.
 • @nikander 09:48:42
  Oczywiście, że trzeba wykorzystać Twoją pracę. Samo głosowanie nad pytaniami dużo może powiedzieć.
 • @red. Nichcik 09:47:03
  //Ciekawe ile na mnie neon "zarabia"? (://

  Rozczaruję cię. NEon do ciebie dokłada. Jak do wszystkich innych.
  Dopiero nasza wspólna praca jest wartością dodaną. Choć niematerialną.
 • @Kaleń 09:59:22
  Tak. Jednak nie jest to skutkiem braku potencjału, a obowiązująca modę. Tu sobie można bezkarnie puścić bąka...
 • Autor
  Ja może nie tyle o konkretnych pytaniach, ale o profilu całej akcji...
  poruszałem już tę kwestię u kol. Nikandera.

  Układ jest okopany - system sądowniczy + PKW - mogąca uchylić sprawozdanie finansowe każdej "podskakującej" partii, skazując ją na niebyt. Tak "uwalono" przecież PIS w 2007 roku wymuszając wcześniejsze "wybory", choć Sąd najwyższy duuużo później oczyścił partię z e wszystkich zarzutów.

  Działając w ramach systemu niczego się nie osiągnie, bo wyniki "wyborów" są u nas bezczelnie "drukowane".

  I nawet najlepsze pytania do prezydenckich kandydatów niczego tu nie zmienią - bo trzeba wyjść poza system - zgodnie z mądrą uwagą Einsteina, że żadnego problemu nie da się rozwiązać używając takiego samego schematu myślowego, jakim posługiwaliśmy się w trakcie jego pojawienia się.

  Traktując postulaty/ pytania blogerskie głównie propagandowo - do nagłośnienia - i nie licząc, by którykolwiek kandydat chociażby pomyślał o ich realizacji - możemy dać ludziom kolejną lekcją wychowania obywatelskiego.

  O poprzedniej pisałem tu - http://prognozydocenta.salon24.pl/616676,skandal-wyborczy-kto-tak-naprawde-podstawil-noge-iii-rp

  Może prognozowany przez mnie na marzec-kwiecień wstrząs społeczny częściowo będzie wynikał z rozpowszechnienia prawdy o istocie i niedomaganiach procesów wyborczych w kraju?

  P.S. Może warto zakupić/ pożyczyć kamerę umieszczając filmiki "na neonie"? Albo chociażby na youtube - informując o tym wszystkie redakcje - + lista redakcji otrzymujących mejla? Ktoś zapewne się skusi, aby ubiec konkurrencję. Lawina może ruszyć...
  Pozdrawiam.
 • @Docent zza morza 10:50:20
  To nie jest istotne, kto kogo "ubiegnie". To nie ma być reklama dla portalu jak robią inni, np. hodując żabki leśne.

  Taki przegląd poglądów kandydatów ma pomóc wyborcy oddać uczciwie i w zgodzie z własnym sumieniem głos. Albo uzasadni nie pójście do wyborów.
  Tak widzę sens tej inicjatywy.
 • Może konkretniej? :)
  //Z tym może być jednak problem bo taka akcja wymaga znacznego wysiłku organizacyjnego i kosztów a NEon24.pl to portal ubogi i opiera się jedynie na pracy wolontariuszy. Gdyby jednak nasi użytkownicy chcieli, pro publico bono wesprzeć taką inicjatywę jakimiś datkami to my ze swojej strony zobowiązujemy się całą akcję przeprowadzić.//

  Ile na taką akcję potrzeba i gdzie te datki wpłacać??
 • @Astra 10:57:45
  A bo ja wiem ile? Nie liczyłem.
  Pewnie trzeba byłoby gdzieś pojechać. Dobry operator też jakąś dietę powinien dostać.
  Jak temat dojrzeje to zrobi się kosztorys i konto też się znajdzie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:06:49
  Emeryci też się dołożą.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:08:27
  .

  Ze znanych powodów, niektórym się żyje dobrze w wiecznej opozycyjnej stagnacji.

  Lecz w jasnym postępie techniki, dokładnie widać w jaki sposób ci opozycjoniści hamują rozwój nauki w celu jw.

  A priori pytania dla reprezentanta suwerennego demokratycznego państwa wystarczą, by się lepiej żyło ludowi:-)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:55:35
  Pan dalej uważa, że temu układowi można odebrać władzę przy urnie wyborczej?

  POWODZENIA...
 • @Docent zza morza 11:23:58
  Z całą pewnością władzy układowi nie odbierze bezwolna tłuszcza, która nie wie czego chce. UNY dobrze o tym wiedzą, dlatego trzeba - wszelkimi możliwymi sposobami - doprowadzić do sytuacji, w której to ludzie "pójdą jak po zwoje".
  Temu ma służyć ta akcja. Że to nawet nie jest ukąszenie komara - nie szkodzi... Cierpliwości
 • SpiritoLibero
  Jako portal informacyjny, ale też przecież opiniotwórczy, powinien swoim użytkownikom wskazać który z kandydatów zasługuje na poparcie.

  Dziękuję i pozdrawiam.
 • @nikander 11:41:43
  Po swoje:-)
 • @Spokojny 12:00:21
  //Jako portal informacyjny, ale też przecież opiniotwórczy, powinien swoim użytkownikom wskazać który z kandydatów zasługuje na poparcie.//

  Moim zdaniem powinien w pierwszej kolejności umożliwić uczciwą i rzeczową debatę. Ciągle wierzę, że Polacy to mądry naród i jeśli będą mieli dostęp do prawdziwych danych to wybiorą dobrze i w zgodzie z własnym sumieniem.
  Ja osobiście nie podejmuję się wskazania jakiejkolwiek kandydatury.
 • @Docent zza morza 11:23:58
  Tak uważam, mimo, że droga daleka.
  Rząd i tzw. pozycja są już tak skompromitowani, że nie powinni dostać żadnego głosu. Tylko, że alternatywnych kandydatów jakoś nie widać.
  A może się mylę i zadowalająca odpowiedź na pytania "kardynalne" pozwoli któremuś zaistnieć?

  A pan widzi jakieś inne wyjście?
 • @Spokojny 12:00:21
  Dużo się zmieniło od 25 lat. Obywatele boją się przyznać, ze mają jedno obywatelstwo.
 • Dawanie komuś pełnomocnistwa na kilka lat jest beznadziejne.
  Zwłaszcza jeśli nie można tego pełnomocnictwa cofnąć.

  Ok, jest tak jak jest. W takim razie zagłosuje na kandydata jeśli spodoba mi się jego program, a on notarialnie da gwarancję bankową na cały swój majątek lub jeśli nie ma majątku na swoją jedna nerkę, że program ten będzie realizował i zrealizuje. Na pytania będzie odpowiadał z wykrywaczem kłamstw.

  Mogę rozważyć zagłosowanie na kandydata, który da oświadczenie, że zgadza się na zabicie go w ramach kary odstraszania, jeśli nie zrealizuje programu :)

  Generalnie nie widzę możliwości uczestniczenia w tzw. wyborach. Bardziej mi pasuje uzyskiwanie spraw od nierządu na zasadzie wywoływania u nich strachu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:15:41
  Jarosławie

  Proszę zorganizujcie to i podajcie numer konta. Zacznę zbierać kasę wśród "naszych" z Funduszu Reform Ustrojowych.
 • @nikander 12:51:56
  Musimy się do tego dobrze przygotować. Co nagle to po diable.
  Myślę, że do wieczora wyklaruje się pod tą notką jakieś wspólne stanowisko i wrócimy do Twojej koncepcji. Będę się jednak upierał przy maksymalnym ograniczeniu ilości pytań do tych najbardziej istotnych. Odpowiedź na nie rzuci światło na szereg innych kwestii.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:01:39
  Pełna zgoda 5-7 pytań, ale takich aby uzurpatorowi w pięty poszły.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:15:41
  Mam przeświadczenie, że lepiej wychodzi mi krytyka zastanego stanu rzeczy, niż wskazywanie dróg ku przyszłości.

  Ale staram się ;-) -
  http://prognozydocenta.salon24.pl/626742,czas-zreformowac-kraj-21-postulatow-na-xxi-wiek
  +
  http://prognozydocenta.salon24.pl/628499,odzyskujemy-kraj-1-uzdrawiajac-system-prawny
 • O ironio! - Wymagasz niuansów.
  Dziękuję za przywołanie mojego trochę prowokacyjnego wpisu na Niezależnej: http://naszeblogi.pl/52692-trudne-pytania-do-dra-dudy-ew-g-brauna
  Trochę głosów tu i ówdzie się do Waszych pytań merytorycznie odniosło, bez wyciągania podręcznej patelenki, by sobie na poczekaniu żółć podgrzewać. Spotrzegłem, że na "Niepoprawnych" pytania pozestawiał komentator Jurand:
  http://niepoprawni.pl/blog/insurekcjapl/a-duda-podchwytliwe-pytania#comment-1465300
  co spowodowalo całkiem rzeczową wymianę uwag.
  Poważnie do Waszych dywagacji oraz wątpliwości politologiczno-ustrojowych zabrał się pan Jakub Brodacki (nick alchymista), niektóre uznając za godne uwagi:
  http://blog-n-roll.pl/pl/pytania-od-dobrych-wujk%C3%B3w#.VNw8eGOalz0

  Warto się temu rozchodzeniu się fali od rzuconego kamyka przyglądać, by zamiar wybrania kilku fundamentalnych pytań do kandydatów nie realizować na siłę, bez spoglądania na spontaniczne konsultacje.
  Do boju zatem! Oby Wam tylko konsekwencji nie brakło.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:12:10
  No dobrze, może jeszcze jest za wcześnie.
  Jednak upierał bym się przy tym, aby portal w odpowiednim czasie zarekomendował kandydata, na którego powinniśmy zagłosować. Jest nas dużo na emigracji więc informacje takie będą z pewnością dla nas cenne.
 • @goodness 12:20:33
  Tak, masz rację, widać lęk i ja im się wcale nie dziwię.
 • @nikander 13:10:20
  A dlaczego "uzurpatorowi", czyżby ktoś się wkręcił nielegalnie?
 • @Zygmunt Korus 14:31:06
  A witam "blogera marnotrawnego" :)))) (ups... dawno nie widzianego - chyba będzie lepiej :)

  Ja od razu dostrzegłem ironię w Twoim wpisie i chciałbym podziękować za puszczenie tematu w świat.

  Jestem przekonany, że nie zabraknie nam determinacji i doprowadzimy sprawę do końca.
  Do przygotowania pytań zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli. Tylko nieliczni szkodnicy mają dożywotni zakaz zanieczyszczania tutaj powietrza, cała reszta mile widziana :)
  Mogą być nawet rock&rollowcy, pankowcy i wyznawcy bluesa :)))))))))
 • @Spokojny 14:33:10
  //Jednak upierał bym się przy tym, aby portal w odpowiednim czasie zarekomendował kandydata, na którego powinniśmy zagłosować.//

  Poprzemy tego, który przekona największą liczbę naszych użytkowników.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:12:10
  "Ja osobiście nie podejmuję się wskazania jakiejkolwiek kandydatury."

  - Mądre. / Wszyscy którzy zwalczają "mojego kandydata" mówią podobnie. (:
 • @partyzant 15:36:27
  Jeśli to fakt, podaj link do oficjalnego dokumentu sejmowego z wynikiem głosowania. / ... bo ta "zgoda" PO i PiS niewiarygodnie zadziwia.
 • @red. Nichcik 15:51:53
  http://orka.sejm.gov.pl/Glos7.nsf/nazwa/59_79/$file/glos_59_79.pdf

  Pzdr.
 • @Spokojny 16:01:51
  Nie wiem czemu tak się wkleiło, ale jeśli skopiujesz cały link to się otwiera.
 • Z tej racji, że nasze pomysły
  zostały zaprezentowane w "niepoprawnej piaskownicy" opanowanej przez mentalnych bolszewików zajrzałem, żeby zobaczyć co tam piszą "niepoprawni inaczej" na ten temat.

  No i mam kwiatki:

  //głąby z NEłonu jakby nie wiedziały, że nie na wszystkie pytania kandydat odpowie. Nie dlatego, że nie ma odpowiedzi ale z tej prostej przyczyny, że z programu kandydata nie wszystko się upublicznia by konkurenci nie przyswajali sobie cudzych rozwiązań i nie przedstawiali jako swoje pomysły.//

  Typowy bełkot niepotrafiącej czytać ze zrozumieniem neobolszewickiej "blogerki".
  Nam nie chodzi o jakieś "plany" kandydata. Nam chodzi o stosunek do fundamentalnych spraw dotyczących Polskiej Racji Stanu. To także ma być tajemnicą? Mamy głosować na kogoś bo ma ładne oczy i ładnie się uśmiecha?

  //Jest jeszcze jedna przyczyna, z powodu której kandydat (A.Duda czy inny) nie odpowie na niektóre pytania. NEłonowym "expertom" podpowiem - z tego samego, z którego ich faworyt Komorowski wykręca się od debaty czyli... by nie spłoszyć wyborców, którzy na niego stawiają.//

  Jeśli nie odpowie to znaczy, że jest politycznym tchórzem i chce mataczyć.
  A ten wtręt o Komorowskim? Tu na NEon24.pl nie ma zwolenników Komorowskiego. ( a nawet jeśli jacyś są to świetnie się kamuflują bo zostaliby natychmiast "rozjechani")
  Jego pytać też nie ma po co bo przez prawie pięć lat na urzędzie dał już "czynem" odpowiedź na wszystkie ew. pytania. I wszystkie odpowiedzi go dyskwalifikują.

  No ale jaki poziom "portalu" tacy komentatorzy. I na odwrót :)))
 • @partyzant 12:51:30
  Ja to bym nawet zgodził się na "braterstwo Słowian", ale pod dwoma warunkami

  1) - j. urzędowym instytucji tego nowego imperium byłby j. polski,
  2) a siedzibą władz konfederacji Warszawa.

  i nigdy nie mogłem zrozumieć, dlaczego przy takim postawieniu sprawy zainteresowanie Moskwy koncepcją "Słowiańszczyzny" spada do zera.

  I proszę mi tylko nie wyjeżdżać, z tezą, że w Rosji "Polsza" jest postrzegana jako żydowskie państwo.

  Bo Rosja w Polsce zdecydowanie jest uważana za państwo kacapskie - czyli mongolskie - kudy im do Słowiańszczyny... śmiechu warte...
 • @red. Nichcik 08:32:04
  A może zdjęcie rzekomo zrobione 5 kwietnia było zrobione w innym dniu. Nie sugeruję błędu prof. Ciszewskiego, ale mogło się zdarzyć, że jakiś zwykły pracownik firmy dostarczającej zdjęć satelitarnych popełnił błąd w opisie zdjęcia.
 • @Spokojny 14:34:29
  .
  Tak, masz rację, widać lęk i ja im się wcale nie dziwię.............

  - Dlaczego wcale się im nie dziwisz? Skoro postępują wbrew naturze obrony zachowania gatunku, tylko wykonują polecenia bezmyślnie jak zwierzęta.

  W ciemnym kurniku, lis udaje, że pilnuje stada, a wystarczy zapalić światło aby się przekonać.

  Przyzwyczajonym do ciągłego mroku, dzienne światło może nic nie pomóc. Przykład konia Łyska z Pokładu Idy :)
  http://www.interklasa.pl/sciaga/praca.php?idp=1647
 • @goodness 21:22:18
  " - Dlaczego wcale się im nie dziwisz? Skoro postępują wbrew naturze obrony zachowania gatunku, tylko wykonują polecenia bezmyślnie jak zwierzęta. " Grupy społeczne w swojej masie są bezmyślne, zachowują się jak zwierzęta w stadzie.
  Musza znależć się odważne jednostki, które wskażą cel i sposób jak go osiągnąć.

  Pzdr.
 • Zadziwiające jest dla mnie że nikt nie zwrócił uwagę na oczy Andrzeja Dudy, kandydata na prezydenta.
  Podobno kobiety bardzo na to zwracają uwagę (ja nie). Ale jednak, od razu coś mnie zaniepokoiło, jak można tego nie zauważyć? On niemal na pewno uprawia okultyzm, a być może kult satana. Oni się z tym ukrywają, ale oczy ich zdradzają.
  Warto porównać z oczami Komorowskiego, zwykłego ciołka którego nie popieram. One są normalne. Natomiast z oczu Andrzeja Dudy bije jakaś dziwna moc, złowroga, ja tak to wyczuwam. Skąd ta moc? Ja jakoś tak myślę, że ona nie jest od Boga.
 • program wyborczy prof. Korab-Karpowicza
  Pozwolilem sobie skopiowac program wyborczy prof. Korab-Karpowicza.
  Co sadzicie o jego programie?

  Czy to tylko nastepne puste obietnice aby sie dorwac do koryta?
  Po obejrzeniu jego wystapienia na YT pozostaje maly niesmak. Pierwszy kraj do ktorego by sie wybral jako prezydent byloby USA co sugeruje, ze tam widzi partnera.
  Sadze, ze partnerow powinnismy szukac duzo blizej, a dokladniej w Rosji, Bialorusi i pozostalych sasiadach bylego bloku. Handlowac z zachodem mozemy, ale rownymi partnerami nie bedziemy nigdy.


  "Żyjemy w świecie niebezpiecznym, pełnym ciągłych niespodziewanych zmian. Tylko siła zapewni przyszłej Polsce pomyślność. Nie możemy być pewni ani przyszłości Unii Europejskiej, ani polityki sąsiadujących z nami państw. W polityce słabość jest zawsze zaproszeniem do agresji. Aby Polska trwała, musi być silna.

  Państwo nie może być silne bez silnej gospodarki i własnego rozwiniętego przemysłu, a ten z kolei zależy od rozwoju naukowego i technicznego. Zwiększenie siły Polski, a w szczególności jej konkurencyjności na światowych rynkach gospodarczych oraz rozwój nauki i techniki, powinno być zatem naczelnym celem państwa.

  Aby państwo było silne, musi być niezależne. Bycie niezależnym państwem, suwerennym finansowo i gospodarczo, pozwala na bogacenie się kraju. Jak długo będziemy zależni, tak długo będziemy biedni. Jako Prezydent RP zobowiązuję się do przeprowadzania szeregu ustaw mających na celu:

  Zapewnienie Polsce suwerenności gospodarczej, finansowej i politycznej;
  Osłonę Polski od tendencji globalistycznych i niekorzystnych rozwiązań gospodarczych i finansowych;
  Zastosowanie rozwiązań w energetyce, rolnictwie, przemyśle i handlu dostosowanych do warunków gospodarczych i przyrodniczych Polski;
  Zagwarantowanie Narodowemu Bankowi Polski utrzymanie prawa emisji pieniądza i zdolności rozproszenia go do gospodarki.
  Ochronę polskiej ziemi, zasobów naturalnych i innych dóbr narodowych dla obecnego i przyszłych pokoleń, i ich obronę przed wykupem przez kapitał zagraniczny.
  Stymulowanie rozwoju przemysłu, myśli naukowo-technicznej, infrastruktury technicznej i społecznej;
  Pro przedsiębiorczej działalności urzędów, a w szczególności Urzędu Skarbowego;
  Wprowadzenia partnerskiego modelu stosunków przemysłowych przez rozwój własności pracowniczej w przedsiębiorstwach oraz zakładanie spółek pracowniczych;
  Aktywizacja społeczeństwa i jego zaangażowanie na rzecz współpracy i zrównoważonego rozwoju;
  Zmiana systemu podatkowego przez przechodzenie od podatku od dochodu do podatku od obrotu, w dłuższej perspektywie likwidacja podatku VAT;
  Rozpoczęcie prac nad wdrożeniem w Polsce dywidendy narodowej czyli bezwarunkowego dochodu podstawowego dla wszystkich obywateli.
  Ochronę emerytów i rencistów przed ubóstwem przez wdrożenie nowych zasad wynagrodzeń i zabezpieczeń emerytalnych oraz gwarancję opieki nad osobami starszymi.
  Gruntowną reformę funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, jego odpolitycznienie i usprawnienie oraz ustalenie maksymalnego terminu orzeczenia sądowego na jeden rok;
  Zwiększenie aktywności Polski na arenie międzynarodowej i solidarne wspomaganie ludzi będących w potrzebie, a w szczególności zagrożonych społeczności chrześcijańskich;
  Odbudowę dialogu i współpracy z krajami sąsiedzkimi na zasadzie współpracy i wzajemnego szacunku służącego rozwojowi zarówno krajom jak i jego mieszkańcom.
  Wzmocnienie pozycji rodziny i oparcie społeczeństwa o model 2 + 3;
  Podniesienie jakości i ułatwienia dostępu do usług medycznych;
  Promocję polskiego przemysłu i rolnictwa.

  Ponadto proponuję:

  Dokonajmy reformy administracji. Zlikwidujmy pierwszych 100 agencji i instytucji do mielenia papierów i marnujących pieniądze, potęgujących biurokrację i zadłużenie państwa.
  Zreformujmy ZUS, KRUS na opodatkowanie każdego świadczenia o prace (w tym o dzieło i zlecenie) w wysokości 10% obrotu jako elementu cenotwórczego.
  Poprawmy służbę zdrowia likwidując NFZ i powracając do gminnych ZOZ pod kontrolą wojewody i z dotacjami rządowymi, a także z otwarciem usług medycznych dla sektora prywatnego.
  Oprzyjmy energetykę o polskie surowce energetyczne, stawiając z jednej strony, na gaz z łupków i węgla (piroliza węgla), a z drugiej, na geotermię, energię wiatru, wody i słońca.
  Zreformujmy system szkolnictwa, czyniąc szkołę przyjazną dla ucznia, redukując gimnazjum do dwóch lat i wprowadzając ponownie czteroletnie liceum.
  Zmieńmy Ordynację Wyborczą i oprzyjmy ją na Jednomandatowe Okręgi Wyborcze.
  Dokonajmy zmiany dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych i zastąpmy subwencję budżetową systemem mieszanym umożliwiającym odpisy z deklaracji podatkowej obywateli;
  Zapobiegajmy ucieczce za granicę pieniędzy zarobionych przez firmy w Polsce;
  Ustalmy długofalową strategię gospodarczą mającą na celu obronę interesów Polski i odbudujmy polski przemysł.
  Odbudujmy armię w oparciu o polski przemysł zbrojeniowy, lokalne jednostki obrony terytorialnej i pobór powszechny na okres sześciu miesięcy.
  Spowodujmy repatriację polskich talentów przez stworzenie ogólnoświatowej sieci promocji Polski za pomocą wybitnych Polaków i przyjaciół Polski mieszkających za granicą.
  Prowadźmy rozsądna politykę zagraniczną, szukając przyjaciół miast tworzyć sobie wrogów. Nie narażajmy Polaków na niebezpieczeństwo konfliktu zbrojnego.

  Dziękuję za okazane mi poparcie. W przypadku wyboru na Prezydenta RP uczynię wszystko, aby Polska była krajem silnym, zamożnym i prawdziwie wolnym.

  Włodzimierz J. Korab-Karpowicz"



  oraz jego wystapienie
  https://www.youtube.com/watch?v=rikqlz6Y3SQ#t=458
 • @vortex 00:54:25
  Oczy jak oczy, ale te uszy!
  Oglądałem dość dokładnie ten filmik z posiedzenia Knesetu w Krakowie i nie miał nic na uszach- pewnie rozumiał po hebrajsku?
 • @Spokojny 23:07:11
  " - Dlaczego wcale się im nie dziwisz? Skoro postępują wbrew naturze obrony zachowania gatunku, tylko wykonują polecenia bezmyślnie jak zwierzęta. " Grupy społeczne w swojej masie są bezmyślne, zachowują się jak zwierzęta w stadzie.
  Muszą znaleźć się odważne jednostki, które wskażą cel i sposób jak go osiągnąć.
  Bóg dał człowiekowi prawo natury, które musi być szanowane przez odważne jednostki jak to napisałeś.
  Ina mina próbowała zrobić porządek, ale przyzwyczajenie do bałaganu politycznego zwyciężyło:)
  http://inamina.neon24.pl/post/43275,krecia-robota-na-nowym-ekranie
  http://m.neon24.pl/35a8c9b123d8a496e79c4063f2294570,14,0.png
  http://inamina.neon24.pl/post/87187,to-co-sie-da-podziel-na-dwa-bez-namyslu-dziel
 • @goodness 10:14:36
  Zagłębiasz się coraz bardziej w problem filozoficzne, nie potrafię -przyznam się - na tym poziomie dyskutować.
  Ale jeśli ten kierunek Ci odpowiada, to może pokusisz się o krótką analizę, dlaczego Autor użył słowa " Uzurpatorów" w tytule?

  Będę Ci wdzięczny jak mi to objaśnisz.

  Pzdr.
 • @Spokojny 15:02:18
  Można pośrednio mniemać, że uzurpatoży z nakazu partyjnego, przy ograniczonej woli wyborców do jednej na (tak)

  W demokratycznych wyborach wybierany jest najlepszy z najlepszych kandydatów, przy pełnej woli każdego wyborcy.

  Uzurpując stałą większość przepisami wyborczymi w rządzeniu państwem demokratycznym, autor w tytule prawidłowo użył słowa "uzurpatorów"
 • @partyzant 15:39:28
  //To ludzie, którzy mają odwagę, by zakwestionować fundamentalne dogmaty neoliberalnego, opartego na dominacji USA systemu. To przedstawiciele wszystkich niemal grup społecznych, którzy uznają, że dość już pełnienia przez nasz kraj roli taniego, lub nawet bezpłatnego, domu publicznego okazującego opisane tak barwnie przez Radosława Sikorskiego usługi Waszyngtonowi.//

  Cele szczytne i w pełni popieram.
  Pytanie tylko za czyje to wszystko ma być pieniądze?
  Bo jeśli z Moskwy albo Berlina to stanowczo dziękuję.
 • @goodness 15:28:37
  Są wśród kandytatów tacy, których naprawdę trudno posądzać o uzurpowanie sobie prawa do bycia kandydatem.
  Nie można wszystkich wkładać do jednego worka.

  Autor nie miał prawa używać tego terminu w stosunku do wszystkich.
 • @Spokojny 18:01:24
  W kraju, "gdzie niema demokracji" , kłamstwo jest ustawowo zatwierdzone. Wystarczy mały błąd na początku, aby zniszczyć lawiną błędów na końcu cały naród.

  Taka jest książkowa dywesja mimo podpisanego i ratyfikowanego Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych podpisanego dnia 3 marca 1977 roku.

  False flag nie tworzy demokracji. A kandydaci nie mówią iż " Wtedy i tylko wtedy jest demokacja gdzie jest możliwość działania w ciągu roku ustawowo domeny rownowagi. "

  III R P rządzi ustawowa większość, która wyklucza nawet nanosekundę równowagi. Więc Autor w tym przypadku nie przesadził:-)

  Demokrację bronić ma obowiązek każdy człowiek.
  Serdecznie Pozdrawiam
  Polska Demokracja Kwantowa
 • @Jarek
  zaganiasz społeczeństwo NEonowe w coś co nie ma sensu :(
  Popisać, popytać można.. bez mocy sprawczej to eunuchostwo..
  Dawno zostało ustalone, że bul hrabja Szynukowicz, mąż i poddany Dziadzi eskimoski z domu i przekonań rodziców, zostanie prezydętem na kolejną kadencję. I gówno nam do tego, takiją demonkrację mamy :(

  Mam w głowie notkę, ale czasu brakuje, więc korzystam z okazji u Ciebie ,napiszę w skrócie, "a nóż widelec" natchnę Ciebie do rozwinięcia tematu ;)
  Drugiego takiego, co to bezinteresownie pracuje na rzecz portalu i Narodu nie znam..

  Koncert życzeń.. kiełbasa wyborcza niczym 100mln dla każdego, czy też druga Japonia.. Każdy mówi, co to chcą owieczki usłyszeć..
  Pogoni banksterów, zbuduje mieszkania i fabryki, zmniejszy bezrobocie itp.. każdy tak mówiąc robi z siebie debila, a ci co mu wierzą, są poniżej skali krytyki..

  Podstawowe pytanie: co może prezydent?
  (dla rozpatrzenia tej kwestii weźmy takiego prezydenta z "naszej" opcji, czyli "Wszyscy WON!!!!")
  - może vetować ustawy (będąc przeciw wszystkim, będzie weto odrzucone)
  - może wnosić ustawy pod głosowanie (będąc przeciw wszystkim, będzie ustawa odrzucona)
  W swej naiwności myślałem, że jak się wk..wi po odrzucaniu ustaw i wet przez knesejm, może wprowadzić stan wyjątkowy, czy też wojenny, aby powywieszać wszystkich zdrajców Narodu. Niestety nawet takich kompetencji prezydent nie ma, bo to musi sejm zaakceptować.
  Te wszystkie stany odbierają tylko prawa obywatelom, a zabetonowanej władzy nie ruszają - dobrze to sobie wykombinowali :(

  Z powyższego wynika, że prezydent jest eunuchem bez mocy sprawczej.
  Pajacem na wrotkach albo strażnikiem żyrandola co najwyżej..

  Każdy z kandydatów opowiadający co on zrobi dla Polski, jest KŁAMCĄ!!!

  Jedyne co może prezydent zrobić, to może co tydzień robić orędzie do Narodu informując jakie kurwy rządzą, tylko tyle.

  Idą wybory, co zrobić??????

  Bojkot wyborów jest debilizmem, na miarę intelektu suwnicowej.
  Nie idący na wybory w statystykach są tymi co głosu nie mają.
  Należy iść na wybory i oddać głos nieważny. Jak Bul wygra przy 50% głosów nieważnych, to Kaczyński podpali Polskę z powodu fałszowania wyborów.. To jest moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, chociaż można głosować na Ogórek i liczyć na romans z którymś z babiarzy (USA, Rosja, Francja), albo na Pana Grodzką - może potrzebna jest Polsce "baba z jajami" - sorry, żart - sam w to nie wierzę..

  Myślcie ludzie, a nie jak.. szkoda pisać.. mam nadzieję, że może ktoś zrozumie..
 • tekst dobry
  ...ale za dużo w nim o czerwonej budce...
  ...ja bym zapytał generalnie o opodatkowanie wszystkich zachodnich korporacji działajacych w Polsce (łacznie z bankami) i o skuteczność ściągania podatków z tych obcych podmiotów...to jest najlepszy test...wiem, że Kaczyński nie ruszy korporacji i nawet nie będzie sie wtrącał w ich działalność...to jest pewne, a Duda, no cóż za cienki w pasie w tej materii...pozdr
 • @goodness 19:46:10
  "Demokrację bronić ma obowiązek każdy człowiek."

  A co jeśli ja nie jestem demokrata?
  Może i chciałbym demokracji, ale innej, takiej jak w USA, chociaż bardziej by mi odpowiadało być poddanym Króla w mojej Ojczyznie, Króla mądrego, sprawiedliwego i uczciwego.
  Jeśli uznamy, że demokracja (system) w USA jest w miarę przyjazna człowiekowi to czemu Polacy zafundowali sobie inny jej rodzaj, złodziejski, bandycki i represyjny?

  Co to jest Polska Demokracja Kwantowa? Nie było mnie w Kraju 30 lat więc nie wiem, kto to wymyślił i jak to działa?

  Kłaniam się nisko.
 • @wk..ny 20:06:15
  "....- może wnosić ustawy pod głosowanie (będąc przeciw wszystkim, będzie ustawa odrzucona)... - czy to mało?

  Obecnie prawie cała kancelaria pracuje dla wizerunku prezydenta. Musieliby tam znaleźć się legislatorzy. Czy to mało?
 • Jak się postarasz to czasem dobrze pomyślisz! :))
  //Jestem przekonany, że powinniśmy tę inicjatywę kontynuować, wyartykuować te kilka pytań i podstawić pod nos wszystkim kandydatom. Już powstał "honorowy" komitet pytaczy z Rebeliantką na czele.//

  Nie mogłeś lepiej trafić jeśli chodzi o Krysię.
  Ona jest prawdziwą Rebeliantką, na pewno zrobi to najlepiej ze wszystkich, tak jak to tylko ona potrafi... uczciwie i nieustepliwie do bólu.
  Jest z tego znana od lat w internecie i wśród wielu blogerów i cieszy się z tego powodu zasłużonym szacunkiem.

  ... spryciarzu :))
 • @trybeus 20:16:22
  //ale za dużo w nim o czerwonej budce...//

  niom... całe 2 zdania, to na pewno za dużo, ale niech się chłopak czuje nobilitowany... przejdzie do historii neonu tymi 2 zdaniami :))
 • @wk..ny 20:06:15
  Doskonale zdaję sobie sprawę, że prezydent niewiele może a wiekszość kandydatów startuje, zeby sie wylansować (nic złego nie mam na myśli).
  I właśnie takie jasne i precyzyjne określenie się w najważniejszych dla PRS sprawach może pomóc ich ugrupowaniom w wyborach parlamentarnych a wyborcom oddzielić ziarno od plew.
  Dlatego myślę, że warto to zrobić. Pisanie ckliwych notek nie na wiele się zdaje.
 • @trybeus 20:16:22
  //...ale za dużo w nim o czerwonej budce...//

  Masz Kogutku rację :)))
  Trzeba jednak dać odpór różnej maści kłamcom i idiotom, żeby nie myśleli, że pozjadali rozumy.
  Dlaczego kłamią, że chcemy zadać pytania tylko Dudzie? Przecież kilkakrotnie napisałem, że WSZYSTKIM. Ale najwyraźniej ta banda idiotów i mitomanów (na szczęście dość nieliczna) boi się, że ich idol przyparty do muru mógłby zacząć się jąkać jak pewien RedNacz :)
  Ot... Bolszewicka mentalność :)

  Na ułożenie pytań mamy jeszcze sporo czasu, ponad miesiąc. A ja tematu nie odpuszczę.
  Widzisz tryb, jedni zajmują się sprawami ważnymi i pożytecznymi a inni wolą hodować żabki, żeby zabłysnąć na pięć minut. I to jeszcze w kradzionym temacie.
 • @Astra 20:43:50
  //Nie mogłeś lepiej trafić jeśli chodzi o Krysię. //

  No cóż... Lubie się otaczać ludźmi mądrzejszymi od siebie. Zawsze można się czegoś nauczyć.

  //... spryciarzu :))//

  Czyżbyś coś złośliwie insynuowała?... :P
 • @Astra 20:46:23
  Jasne, że przejdzie do historii :)
  Zapodał nawet, że "napisałem notkę o nim".
  No ale jak się przebywa w towarzystwie pierwszego cymbała i mitomana w blogosferze...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:58:50
  Z tymi mądrzejszymi od sibie, to jak najbardziej otaczaj się :)))

  pochwalam :P
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:49:35
  Czy Ty widzisz jakiegoś kandydata, za którym stoi poważne ugrupowanie?
  Takie chociaż, co rozumie skrót PRS??
  Ja tam widzę same plewy.. tracimy czas na analizowaniu..
  Powiem jasno, nie ma kontrkandydata dla Bula, hrabja wygra i nic na to neonowe gaTki nie poradzą..

  Należy oddawać nieważny głos w drugiej turze, w pierwszej niech sobie każdy głosuje jak chce, agentów ma do wyboru, może poczuć się, że ma coś do powiedzenia w tej ustawce..

  Ckliwe notki?? Ja mam konkret: oddawanie nieważnych głosów, do tego można zrobić zrzutkę po 10zł na marketing - krótka, przejrzysta, prawdziwa notka o Bulu - wykupić mailing docierający do Polaków.

  Możemy pokazać prawdę o Bulu..

  Jak wygra z poparciem 20% z pośród 50% Polaków idących do wyborów to da myślenia nawet na Czerskiej.

  Akurat to Ty nie masz nic do zaproponowania pisząc "ckliwą notkę" nad pytaniami, które każdy z kandydatów oleje..
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:01:04
  Tego co ciągle pisze my a do innych zwraca się wy?? :))
  Takim partyjnym slangiem?
  Nooo mają chłopaki odloty :))))))))))
  Ale ostatnio rzadko zaglądam i lepiej się z tym czuję..
 • @wk..ny 21:06:45
  Postaramy sie sprawę tak zorganizować, że olanie mu się nie opłaci...

  Zgadzam się z Tobą, ze wybór jest niespecjalny ale może trafi się jakiś rodzynek? Ja zresztą na wyborach byłem ostatni raz 30 lat temu. I to tylko dlatego, że musiałem...
 • @nikander 20:32:00
  Legislatorzy? Pan nadal brnie w biurokratyczny obłęd :(
  Dobra, dam przykład:
  prezydent mający 500 osób w swej kancelarii z tego większość to genialni legislatorzy Pańskiego pokroju przedstawia sejmowi dopracowaną ustawę o odpowiedzialności urzędników, z karą śmierci włącznie (vide ustawa z początku XXw.) Kto to przegłosuje jeżeli prezydent nie ma większości w sejmie??
  Zejdź Pan na ziemię.. tyczy się to większości tubylców..
 • @Astra 21:02:56
  //pochwalam :P//

  Cud się stał mniemany... Astra mnie pochwaliła :))))
  (Skopiowałem do sztambucha :P
 • @Astra 21:08:45
  //Ale ostatnio rzadko zaglądam i lepiej się z tym czuję..//

  Masz rację, do tego trzeba mieć silne nerwy.
  Ja tam czasami zajrzę dla jaj, żeby zobaczyć jak im idzie reklama mojej skromnej osoby i muszę przyznać, że chłopaki całkiem nieźle się uwijają.
  Gdzie ja bym znalazł takich jełopów, którzy mi i neonkowi gratisowo taką reklamę robią? Już nam przygonili całkiem pokaźną grupę blogerów i komentatorów. W drugą stronę ruchu nie zauważyłem :))))))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:18:30
  Masz rację, tam zostanie "siedmiu wspaniałych".. tyle mniej więcej miałam zawsze pał pod komentami (nawet z wierszami ks. Twardowskiego)

  Siedmiu wspaniałych z szefem mającym intuicję :)))))))))))))))))
 • @Astra 21:27:30
  Dobra tam... Nie trollujmy na temat trolli. Temat notki jest poważny.
 • @Astra 21:27:30
  siedmu wspanialych, powiadasz :))??

  http://www.cyfraplus.pl/ms_galeria/galeria/27317_2.jpg
 • @trybeus 21:42:39
  A który jest który? Nie widzę tam np. cymbała z wieńcem laurowym na głowie...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:36:15
  To wejdź w edycję i usuń te 2 zdania o trollu, a nie się czepiasz :(
 • @trybeus 21:42:39
  Hehehe :)))))))))) i nawet królewna jest !
  Wszyscy w komplecie :))
 • @Astra 21:53:22
  No dobra już dobra...
  Weekend się sumie zaczął to można się trochę rozerwać :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:51:02
  Józek drugi z lewej :))
 • @Astra 21:54:41
  królewna jest :))...ale teraz dwie królewny są ...bułgarska ???:))
 • @trybeus 22:02:07
  maruś pierwszy z lewej :))...cymbał obok królewny z prawej :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:58:12
  Hej !
  Poczytaj sobie jaki jesteś popularny w jesziwie

  http://www.ekspedyt.org/andy-aandy/2015/02/13/33458_opara-ze-scierwoneonowki-w-filorosyjskich-gestych-oparach-putinowskiej-v-kolumny-z-centrum-w-krolewcu.html
 • @trybeus 22:06:30
  No siur... Że też sam na to nie wpadłem :)
  A józóś został w czerwonej budce i tłucze na akord komentarze. Pracowity krasnal :))))))))
 • @Ptasznik z Trotylu 22:08:14
  jesziwa :))))) o maj gasz :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:09:24
  Sam widzisz, że nie trollujemy, to jest przecież cały sztab wyborczy jednego z kandydatów :)
  Komenty są w temacie i przybliżają nam wirtualne byty, stały się teraz bardziej rozpoznawalne :))
 • @trybeus 22:03:17
  Stawiam na bułgarską, ta druga dopiero się wykluwa :))
 • @Ptasznik z Trotylu 22:08:14
  To jeszcze pikuś mały :)))))))))

  Ten podwójny Andy to była wyjątkowa menda i powołuje się na jeszcze większą gnidę - mendę usługową. Obydwaj wykopani przeze mnie. Ale to są anonimy.
  Natomiast jutro pogadam sobie z Mareczkem. Odkąd cyrkówa robi nad nim egzorcyzmy to całkiem ocipiał.
 • @Astra 22:14:09
  No tutaj Kogutek jest nieoceniony.
  Tylko nie widzę ostatniego nabytku - wściekłej kaczki

  http://thegolino.altervista.org/transgenici_file/image004.jpg
 • Jeśli sprawę mamy potraktować poważnie
  to nie zawracajmy głowy prezydentowi tematami, które nie przyniosłyby społeczeństwu korzyści wycenianych na mniej niż 10 mld zł rocznie.

  Takie korzyści mogą dać jedynie:
  1. Suwerenna emisja pieniądza (bo oddamy społeczeństwu spadek siły nabywczej na skutek inflacji oraz niedobór środków płatniczych na wykup wzrostu PKB. Zmniejszy to nasze potrzeby pożyczkowe)
  2. Konglomeraty (związki gospodarcze o integracji produktowej przez stworzenie możliwości odzyskania handlu detalicznego)
  3. Spółki właścicielsko- pracownicze (bo polska praca będzie wykonywana z pasją)

  Wyjątkiem może być jedynie sposób uprawiania polityki w Polsce.
 • @Spokojny 20:27:57
  .
  Świat się zmienia przez te 30 lat od przekazu czarnobiałego obrazu falami radiowymi.

  Teraz odległość nie przeszkadza w bezpośredniej rozmowie:-)

  Miło mi że ciekawi Pana historia Polskiej Demokracji Kwantowej, której jestem autorem. Próbuje koncepcję upowszechnić democyfro.blobspot.com
  Lecz, każda nowość, budzi więcej podejrzeń w społecznym współżyciu jak w technice. np:
  http://keshefoundation.org.pl/wspoltworzenie/
  Ps. Ustrój USA musi być lepszy, skoro każdy może mieć broń w szfie:-)
 • @Ptasznik z Trotylu 22:08:14
  Dzwoniłem wczoraj do Asadowa ale ten twierdzi, że wszystko jest ok. a podwójny endy to super autor.
  Wart Pac pałaca...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:40:45
  Jak z tego widać, aureola świętości nie przeszkadza w tolerowaniu oblewania przeciwnika szambem.

  Ot ci cywilizacja łacińska ...
 • Jarku
  Dajcie sobie spokój z kandydatami na kandydata, jeszcze, bo 100 tys podpisów poparcia trzeba zebrać by być kandydatem i to do 26 marca, co raczej nierealne co dla niektórych, wynik wyborów już ustalony, więc „sądażownie” co dzień piorą mózgi pod gotowy już wynik, przecież każdy oczytany wyborca powinien wiedzieć, że prezydent w Polsce nic nie może, bo u nas nie ma systemu prezydenckiego, to taki kwiatek do kożucha, bardzo kosztowny kwiatek dla nas Polaków i podatników. Program można pisać jaki się chce, ja to samo mogę napisać, gorzej potem z realizacją, gdy w w dzisiejszym banderoknesejmie, urzędach, policji są przeciwnicy i każdą inicjatywę utrącą bo to walka o stołki, przywileje, etc..oraz każde veto prezia utrącą. Dobrymi chęciami piekło wybrukowane. Jowy to w dzisiejszej rozwarstwionej i skłóconej Polsce katastrofa. Przykładem Stokłosa, że głosy można kupić za pęto kiełbasy, jabola, etc…
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:08:27
  Trochę humoru, czarnego dla nas Polaków niestety.
  Fajny kandydat/kandydatka? na kandydata na razie na p.Rezydenta, to świadczy jak można było Polakom wyprać mózgi przez "nasze" żydomerdia! To samo dotyczy Ogórka, piszą, że Ogórek z poza układu?! pfff, przecież to Miller i Kwaśniewski w peruce, etc...ja uważam, że Ogórek może się okazać kolejnym Donaldem Tuskiem który jeszcze kilka lat temu też był młody (jak na polityka), buntowniczy i sypał frazesami jak z rękawa. Osobiście myślę, że Pani ogórek tak jak kiedyś Donald ma porwać masy pięknymi hasłami o zmianach tak naprawdę niczego nie zmieniając. A z tym spoza układu to bym polemizował, ponieważ żadna osoba spoza układu nie otrzymałaby takiej medialnej oprawy jak Ogórek. Na miejscu osób zachwyconych Ogórek jeszcze nie otwierałbym szampana. Wracam do głównego bohatera/terki https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/02/artur-c5bcukow-tylko-lesbijka.jpg Ta chłopolesbijka Ania jest chętna do ruchAnia innych lesbijek. Płynie stado plemników, nagle najmniejszy który płynie ostatni, krzyczy: Panowie, zdrada, jesteśmy nie z przodka tylko z tyłu – wracajmy!
  Całe stado w tył zwrot, a ten płynąc dalej mruczy pod nosem: I tak rodzą się geniusze. Na tym rysunku taki geniusz ! Ci geniusze zostają potem prezydentami, premierami i premierkami, wojewodami, prez. miast III RP, prezesami, biznesmenami, „menagerami”, etc… etc….
 • @Jarek Ruszkiewicz
  Julian Kornhauser: Wiersze dla Agatki. „A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
  żeby pana swego, Seweryna Kahane,
  zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!

  […]

  Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
  drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
  dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew.”


  +

  Ten wrażliwy poeta, to teść Andrzeja Dudy
  Ot i wylazło żydło z worka. Dobrze, że przed wyborami a nie po, jak z Komorowskim. Jak na to zareagują Polacy?, obawiam się, że tak jak zdecyduje TV i jej prezes Juliusz Braun. Dlaczego mnie nie dziwią wyniki głosowania w Sejmie w sprawie odszkodowań za holokaust?

  „The Times of Israel” była pierwszą gazetą, która donosiła o zmianach w przepisach. Opierała się na danych, przekazanych przez Sebastiana Rejaka, specjalnego wysłannika ds. stosunków z diasporą żydowską w polskim MSZ.

  „Polski rząd znowelizował prawo, które pozwoli ponad 50 tys. ocalałym Żydom, ich małżonkom, a nawet dzieciom zamieszkującym poza naszym krajem, pobierać emerytury z tytułu szkód doznanych ze strony nazistów i bolszewików na ziemiach polskich w czasie wojny i okresu stalinowskiego”

  pan Duda wraz z całym PiSem głosował ZA:

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubglos&IdGlosowania=40491&KodKlubu=PiS Wczoraj na wiecu Duda był w otoczeniu żydostwa, pewnikiem teść i teściowa to była, rysów semickich tak po 40stce już nie da się ukryć, Matka Natura jest bezwzględna i bezlitosna jak widać dla tej nacji, obnaża pochodzenie aż miło. Dudy twarz/rysy także już zdradza niesłowiańskie pochodzenie, to już widać.
 • @Jarek Ruszkiewicz
  Prezydentem naszego kraju powinna zostać osoba nie zrzeszona z żadnym ugrupowaniem politycznym, osoba dojrzała pod każdym względem, z charyzmą, z jakimś dorobkiem życiowym, skuteczna w mediacji, udokumentowany wzór i przykład dobrego obywatela, nie piękności, dziwolągi, osoby bez krzty determinacji i poświęcenia. Czyżby Sowieci z Hitlerem rzeczywiście wykończyli całą polską inteligencję? A co do Ogórka(na salonach Europy/Świata komunikowali by: przybył/a prez. Cocumber z Lechistanu!) i jej wypowiedzi to sygnał do Putina o sponsoring kampanii został wysłany, oby nie został źle zinterpretowany, w podobnym przypadku, zamiast kasy nadejdzie zaproszenie na małe bunga bunga i tylko bunga bunga na Kremlu,(może i by ogierek Berlusconi zaprosił, lecz dla niego już raczej za stara i przechodzona, taki puchar przechodni, on lubuje się w 18 stkach jak wiem) ponieważ nikt tam jak i w innych stolicach nie traktowałby poważnie tej osoby, jak i Polski, Polaków. Układano by nowe o nas Polish Jokes, o tym jak już jesteśmy upadłym narodem..
 • @goodness 09:44:55
  Przepraszam Goodness, że tak póżno odpowiadam, ale różnica czasu i całą prawie sobotę byłem poza domem.
  Do tych nowinek technicznych trudno mi się ustosunkować, będe musiał bardziej się z tym zaznajomić.

  "Ps. Ustrój USA musi być lepszy, skoro każdy może mieć broń w szfie:-)"

  Nie tylko w szafie, ale można nosić też z sobą. Od kiedy u nas w stanie Illinois przywrócili to prawo, czarni jakby rzadziej napadają na białych.

  Co do tematu notki, to ja nie mam żadnych pytań do kandydatów, dlatego że modlę się o zwycięstwo pana Grzegorza Brauna, a on odpowiedział już na jakiekolwiek moje wątpliwości w swoich licznych wystąpieniach.

  Resztę kandydatów uważam za szkodników, niewartych mojej uwagi.

  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
 • @Kula Lis 62 17:45:05
  Toteż chcemy poczekać aż będą oficjalne kandydatury zgłoszone do PKW. Na razie jest tylko 5 komitetów. I jeszcze nie mają wymaganej liczby podpisów więc może się okazać, że kandydaci na kandydatów odpadną w przedbiegach.
 • @Spokojny 00:06:30
  Przepraszam za literówkę w szafie.
  Zgoda, broń w szafie i na ulicach przy sobie daje znacząco bezieczeństwo białym obywatelom. Lecz krasomówcom z Troi, przestałem wierzyć, tym bardziej jak powiadają, że Polacy nie potrafią wybierać.

  A przyczyną jest brak przepisów demokratycznych wyborów - Dowód z ograniczoną wolą do jednego okienka, powoduje brak demokracji.

  Wielu sponsorowanych, jeżdzi za wielką wodę wyłudzać piniądze na fałszywą równowagę liczby 3 zapisaną Polakom w konstytucji.

  Szkoda, że darmowa energia punktu zerowego powszechnie nie interesuje ludzi, bo już niedługo zacznie działać w każdej dziedzinie.
  Zapraszam do pomocy otwarcia Klubu Polska Demokracja Kwantowa©
 • @Ptasznik z Trotylu 22:08:14
  Tak jak się spodziewałem, Asadow stanął całkowicie po stronie tego internetowego trolla podwójnego endy przy aplauzie innego anonimowego kretyna.

  To klasyczne przykłady bolszewickiej swołoczy, które kryjąc się za anonimowością ubliżają innym, którzy mają odwagę występować z otwartą przyłbicą.
  Kiedyś taki Andy czy inny józóś pracował w UB i SB a teraz dorabiają do swych wypasionych emeryturek trollując w Sieci.
  Ale jak ktoś się q...ą urodził to kanarkiem nie umrze.

  Podwójny endy nawet bezczelnie napisał:
  //
  Poza tym, nikomu nie nikomu nie pozwolę na to, by mnie próbował w jakikolwiek sposób zastraszyć…//

  Ja nie chcę tej mendy internetowej "zastraszać" tylko jak każdy uczciwy obywatel, którego dobra osobiste zostały naruszone, złożyć pozew sądowy.
  Tylko, że takie cywilizowane obyczaje funkcjonują wśród ludzi realnych i honorowych i nie mają zastosowania do śmieciowych, wirtualnych wcieleń esbeków, którzy boją się dekonspiracji i odpowiedzialności za słowo. I jeszcze udają katolików na pseudo katolickim portaliku.

  Ale to może pojąć jedynie człowiek honorowy a nie jakieś esbeckie, bolszewickie wcielenie internetowe.
  Takie sytuacje pokazują czy facet ma jaja czy jak ten podwójny endy jest zwykłym, śmierdzącym eunuchem moralnym.
 • @goodness 10:50:14
  Po lekturze kilku Twoich wpisów na temat "Polskiej Demokracji Kwantowej"
  ja nie jestem odpowiednim kandydatem do pomocy Tobie. Jestem emerytem i w dodatku konserwatywny w poglądach na życie. Ty potrzebujesz ludzi młodych, otwartych na nowinki .

  Pozdrawiam i życzę sukcesów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:30:23
  Andrzej Duda potomkiem banderowca … https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/02/potomek-banderowca.jpg?w=500&h=426 potomek banderowca. Ukraińska Powstańcza Armia w Bieszczadach

  Michał Duda był adiutantem UPA na Bieszczady- Hromenki
  Adiutantem „Rena” został „Bir”, natomiast dowódcą Żandarmerii Polowej został „Puchacz”. Dla kurenia „Rena” funkcjonowała też nazwa „Łemkowszczyzna”. „Ren” jako energiczny dowódca rozbudował swój kureń, wcielił siłą w swoje szeregi oddział UPA OUN Melnykowców niedaleko Wołosatego, kureń rozrósł się do 11 sotni. Liczebność kurenia wyniosła ogółem około 2000 osób. Do sotni zorganizowanych wcześniej dołączyły:
  „Wesołego” – (Swistel Danyło)
  „Iskry” – (NN)
  „Neczaja” – (NN)
  „Osipa” – (NN)
  „Bajdy” – (Petro Mykołenko)
  „Garbatego” – (NN)
  „Hromenki” – (Michał Duda)
  „Czarnego” – (NN)
  W Bieszczadach o UPA zaczęło się mówić dopiero w połowie 1944 roku. W 1943 r. i na początku 1944, na terenie Bieszczadów nie działały żadne ugrupowania UPA. Były tu tylko grupy Ukraińskiej Samoobrony (SKW). Latem 1944 roku zaczęto formować sotnie UPA, fakt ten przyspieszył dezercje ukraińskiej policji pomocniczej, która stanowiła trzon sotni. Siły policyjne w sile około 100 ludzi pojawiły się w Bieszczadach. Z policjantów oraz z grup SKW utworzono trzy 70 osobowe sotnie:
  „Burłaki” (Włodzimierza Szczygielskiego)
  „Bira” (Wasyla Szyszkanynecia)
  „Puchacza” (NN)
  Dowódcą całości został „Burłaka”. W lipcu 1944 roku z Galicji Wschodniej przybywa okręgowy prowidnyk OUN „Łuhowyj” (NN) na czele 100 osobowego oddziału Służby Bezpieczeństwa. Po przybyciu zaczął reorganizację istniejących sotni, tworząc kureń nad którym komendę objął „Ren” (Wasyl Mizerny). W skład jego kurenia weszły 100 osobowe sotnie:
  http://www.twojebieszczady.net/upa/upa3.php Za: czytaj całość...


  Czesław Maj
  Udostępnij
  194 ponownych udostępnień
  Na Facebooku jednoznacznie sugerowane są związki rodzinne Andrzeja Dudy i Michała Dudy.

  Czekamy na Wyjaśnienia, Redakcja Wirtualnej Polonii.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Knesset w Krakowie autor Zenon Nowak – w styczniu 2014 https://www.youtube.com/watch?v=FUJ43-cj1Eo
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:30:23
  Warto to wiedzieć zanim podejmiemy decyzję. https://www.youtube.com/watch?v=iaawg2dJ5J8 SZALOM Alejchem ! - KNESSET z ANDRZEJEM DUDĄ - Filosemita Duda kandydat na żydowskiego prezydenta POLSKI – Teść Dudy - Kornhauser - poeta:
  „A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
  żeby pana swego, Seweryna Kahane,
  zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!
  […]
  Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
  drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
  dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew.”
 • @Kula Lis 62 21:56:55
  I znowu nam koszernego podsyłają...
 • @Kula Lis 62 21:56:55 - - - Oczami świadka : sędzia Andrzej Jankowski
  Pogrom kielecki – oczami świadka

  Sędzia Andrzej Jankowski, wieloletni dyrektor Okręgowej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Kielcach, członek zespołu redakcyjnego „Wokół pogromu kieleckiego”.


  http://www.kielce.pl/2013/06/pogrom-kielecki-oczami-swiadka/

  Poszła pogłoska, że porwano chłopca – Henia Błaszczyka. Plotka mówiła, że dzieci są porywane, by pobierać od nich krew na transfuzje dla wycieńczonych pobytem w obozach Żydów. Doszło do przeszukania piwnicy. Przechodziłem tamtędy 4 lipca, wracając z mszy w katedrze w rocznicę śmierci Sikorskiego. Przechodząc przez stary most na Silnicy, spojrzałem w prawo i zobaczyłem, że na Plantach przed jednym z domów stoi gromada ludzi i milicja. Nie zatrzymałem się. Dopiero w domu dowiedziałem się, że biją Żydów.

  ----

  Istotną rolę w pogromie odegrali ludzie mundurowi. Wyliczyłem, że na 50 osób sądzonych w różnych procesach związanych z pogromem, 32 to byli milicjanci, żołnierze i funkcjonariusze UB. Pozostałych 18 to cywile. Na 40 Żydów, którzy stracili życie w tym dniu lub później w efekcie doznanych obrażeń, na 11 zwłokach znajdowały się rany postrzałowe, a na 11 rany od bagnetów Mosina, przy czym nie we wszystkich przypadkach jako przyczynę określono te obrażenia, gdyż ofiary miały również zmiażdżone czaszki od silnych uderzeń. Ślady na zwłokach wskazują na udział w zbrodni ludzi uzbrojonych.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej