Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
466 postów 20195 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Jałta - niewygodna rocznica

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziwi mnie dlaczego nasz rząd a zwłaszcza opozycja nie świętują tej daty?

 

 Na świecie a więc także w Polsce istnieje zwyczaj obchodzenia róznych rocznic. Są to czasami daty chwalebne czasami smutne a czasami wstydliwe.

Dziś przypada 70 rocznica rozpoczęcia konferencji w Jałcie gdzie możni tego świata zadecydowali m.in o losie powojennej Polski, która jakby nie było, należała do obozu "zwycięzców".

Nasz wkład w zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami został odpowiednio doceniony i uszanowany przez Stalina, Churchila i Roosvelta.
Nasi zachodni sojusznicy, którym, jak zeznał w chwili szczerości polski minister SZ, "robimy laskę za darmo", oddali nas za czapkę śliwek wujaszkowi Józefowi S.

Dziwi mnie dlaczego nasz rząd a zwłaszcza opozycja nie świętują tej daty? Przecież to był namacalny do dziś dowód niezniszczalnej przyjaźni i braterstwa broni z naszym jakże wielbionym sojusznikiem zza oceanu.
Latamy do dziś na różne brudne wojny u boku naszego wielkiego sojusznika. To nic, że ogromny kapitał sympatii jaki zdążyli sobie zaskarbić u Arabów Polacy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat legł w gruzach.
To nic, że śmieją się z nas na świecie (i słusznie zresztą), że jesteśmy amerykańskimi pieskami, osłami trojańskimi itp.
Włosi mówią o nas np. "AmerCani", od cane - pies.

Tak kochamy naszych sojuszników, że pozwalamy im nawet na organizowanie na naszym terytorium "pensjonatu" dla opornych Islamistów, od których przy pomocy pieszczot i łaskotek wydobywali zeznania.

70 rocznicę przejęcia przez sowietów obozu w Oświęcimiu czczono z wielką pompą.
70 rocznica judaszowego interesu USA przejdzie z pewnością nie zauważona.
 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Witam nasi sojusznicy , dobry tekst . Pozdrawiam. : )
 • @ SL
  .
  Na tej fotografii na czołówce zasiadaja 3 syjonisci. I to jest caly mój komentarz.

  PS. Brak tylko malarza
 • @Czartoryski 23:43:00
  Trzej syjoniści, którzy byli masonami 33 stopnia.
 • Lotna 01:26:27A tu macie czytankę na cześć jednego z nich. Szczególnie interpretację (Komentarze!)
  http://jeznach.neon24.pl/post/118692,miedzy-japonia-a-rosja
 • @moher 02:16:06
  O żesz Ty! :))
  Specjalnie nie chodzę czytać takiego badziewia a Ty mi tu linki dosyłasz, moherze jeden!

  No to teraz wiemy, że Polacy w PRL-u wypracowali majątek dzięki Stalinowi, bo gdybyśm byli wolni, to ani rusz, dalej Naród polski by w ziemiankach żył i kartoflami się żywił, niczego by nie wypracował, jak za 20 -lecia międzywojennego. Gdyby nie komunizm, to nic by w Polsce nie było, ani pracy, ani nic. A tak, przyszedł Stalin i zrobił porządek. Jak to czytałam, to mi wszystkie noże ze stojaka w kuchni powypadały.

  Pan Jeznach i wszechstronna kobieta radziecka nana sobie z dzióbków spijają, jak, nie przymierzając, niektóre elementy na Niepoprawnych. Tyle tylko, że tamci chcą wypiąć Polaków na zachód, a ci tutaj na wschód. A to przecież ina wersja tego samego niewolnictwa i totalitaryzmu, którego tym ludziom, najwyraźniej, jeszcze malo.
 • @Czartoryski 23:43:00
  Zapomniałam łączko.
  http://www.biblebelievers.org.au/33rd.htm
 • @Lotna 04:29:48.
  Niestety. Ale zauważ, «e bolszewizm tak sponiewierał nasze narody, a ciągle znajdują głupów, którzy gotowi w te kłamstwa uwierzyć. Nie znają historii i ojców założycieli bolszewizmu, którzy wykorzystali niezadowolenie ludzi z wojny. Przez pragnienie pokoju Narody dają się podprowadzic "gołąbkom pokoju i wolności" na rewolucje i wpadają z deszczu pod rynnę. Tyle jest na to dowodów i źródel, a ludzie dalej niezorientowani. Ale pozostaje potężna broń, modlitwa. Bóg zawsze posłusznym dzieciom pomoże. Dlatego zauważ, jak tutaj niby przeciwnicy z przeciwnych biegunów podkopują Kościół. W którą stronę by prąd nie płynął. po drodze zawsze przypali Kościół siarką kłamstwa i przypisze mu grzechy niepopełnione, a nieoczytana i nieświadoma publika często perfidne kłamstwo bierze za prawdę, a potem bezmyślnie powtarza. SZCZEŚĆ BOŻE!
 • @Lotna 04:41:36
  .
  No proszsz
 • @Lotna 04:29:48
  Już kiedyś ostro zganiłem "wszechstronną kobietę" za jej bojowy zapał.
  Z drugiej jednak strony, jak się jej komentarze oczyści z ochów i achów to większość argumentów jest prawdziwa. Zwłaszcza na tle dzisiejszej rzeczywistości.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:39:20
  No cóż, w takim razie nic tylko się modlić razem z naną o powrót Stalina i wszystkich komuszych truposzów, po których płacze Jeznach.

  Widać niektórzy potrzebują przypomnienia na własnej skórze, jakimi sposobami był ten złoty stalinistyczny żydosocjalizm wprowadzany w Polsce po II Wojnie. Pamięć ludzka jest dobra, ale krótka i co poniektórzy widać zapomnieli, ilu Polaków zostało wymordowanych i znikniętych za Stalina i zapomnieli o powszechnym zamordyźmie, jaki wtedy panował.

  Syndrom Sztokholmski w porównaniu z mentalnością postkolonialną, której efekty tu właśnie obserwujemy, to pikuś, bo przynajmniej wpływa wyłącznie na niewolników oswojonych z jarzmem, a nie także na tych, którzy chcą być wolni i stanowić sami o sobie. Ale nie martwcie się, Kochani Rodacy, niedługo się znowu swego raju doczekacie, z bonusowym czipem na czole, zgodnie z postępem i z duchem czasu. Może nawet poststalinowcy Wam go zaszczepią: sama rozkosz! :))
 • APEL do włascicieli neonu24 ! PILNE
  Apel do właściciela portalu neon24 ! PILNE !!!!

  !
  Pilnie jest potrzebny OSOBNY kącik dla internautów !!! WOLNE TEMATY co mają jakieś swoje spostrzeżenia , uwagi na dzisiejszą rzeczywistość polityczną i ,medialną czy kulturalną !!!
  !
  !
  Ja Ireneusz Tadeusz zauważyłem ze żydostwo w telewizji juz nie patrzy prosto do kamery [ czyli do widzów ] a siedzą bokiem do kamery !!!
  Pytam dlaczego to robią ? ja mam 2 teorie !
  !
  1. żydostwo nie chce stresować zaproszonych żydów jak kłamią łżą !
  2. żydostwo nie chce by widzowie widzieli żyda żydówkę jak kłamie !
  bo jak żyd kłamie łże to mu się oczy lub kąciki ust się śmieją i widać ja na obrazku że żydostwo łże !! a co wy myślicie ?
  !
  Ireneusz Tadeusz SŁOWIANIN ARYJSKI LACH !!
 • @Lotna 09:13:34
  Nie zrozumiałaś mnie albo ja wyraziłem sie niejasno.
  Ja mam na myśli efekty pracy naszych dziadków i ojców, którzy mimo opresyjnego systemu bolszewickiego mogli i odbudowali z ruin Polskę.
  Teraz tylko się niszczy i wyprzedaje za bezcen. Taka polityka jest pożywką dla bajania różnych nawiedzonych nan. Trzeba jednak umieć wyciągać wnioski z historii.

  Zachwyty nany nad bolszewizmem to jej prywatna sprawa a inni mają swoje zdanie. Znajdziesz np. wielbicieli lichwy i żydowskich porządków. Wszystkich zbanować? Nie będzie z kim dyskutować.

  //No cóż, w takim razie nic tylko się modlić razem z naną o powrót Stalina i wszystkich komuszych truposzów, po których płacze Jeznach.//

  Widać jesteś bardzo słabego ducha, skoro obawiasz się, że poglądy nany (odosobnione i egzotyczne) mogą zawładnąć portalem czy sumieniami piszących tutaj.
  Co do p.Jeznacha to nie zauważyłem, żeby "płakał" tu po jakimś komuchu. Należy odróżnić rzetelną informację i publicystykę od propagandy.
 • @
  Tak się zastanawiam, który z tych na zdjęciu - to największy s...syn.

  I po deliberacjach uważam, że nie był to Stalin.

  PS. Bardzo jestem ciekaw czy, kto i jak zareaguje na tę uwagę.
 • Wszystko ładnie i pięknie skomentowałeś, szkoda...
  ...że wybiórczo!

  Jacy ci Amerykanie źli! Tylko, że w tej Jałcie była trójka, był tam wspomniany Stalin. A co on takiego dobrego dla Polski i Polaków tam zdziałał? A co Polska i Polacy zyskali na kumplowaniu się z Rosją?

  To, że nic na razie na sojuszu, ze Stanami (tylko czy to jest sojusz? czy ludzie Moskwy nie podważają naszą wiarygodność?) nie zyskaliśmy, nie znaczy iż z Kremlem zyskamy!

  Zamiast płakać nad przeszłością zacznij propagować politykę jagielońską i sojusz państw naszego regionu.

  Pozdr
 • @mnich zarazy 10:00:08
  Notka jest okolicznościowa.

  Czego oczekiwałbyś od Stalina? Że zrezygnuje z łatwej zdobyczy a właściwie prezentu od Roosvelta? Churchil już był wtedy pionkiem i nie miał nic do powiedzenia. Ponosi jednak moralną odpowiedzialność.

  Zostaliśmy sprzedani, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Amerykanie doskonale wiedzieli co nas czeka. Potrafili nawet, żeby podlizać się Stalinowi, przekazać zbiegłych żołnierzy armii czerwonej choć wiedzieli, że wysyłają ich na pewną śmierć.
  To dla ciebie wiarygodny sojusznik?

  //Zamiast płakać nad przeszłością zacznij propagować politykę jagielońską i sojusz państw naszego regionu.//

  Cały czas to robię. Powstaje Słowiańska Akademia Cywilizacyjna. Przyłączysz się? :)

  // nie znaczy iż z Kremlem zyskamy!//

  A gdzie ja napisałem, że z Kremlem możemy coś zyskać?
  W wielu notkach podkreślam wyraźnie, że tylko niezależna i suwerenna polityka wobec Moskwy i innych "wielkich" może pozwolić na realizację polskich interesów.
  Służalstwo - kiedyś wobec Moskwy a teraz wobec Waszyngtonu jest zaprzeczeniem naszej suwerenności.

  Cieszę się, że czasami zaglądasz Mnichu :)))))
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:58:37
  Ja wiem jak zareagują :)
  Myślenie historyczne jest u nas w fatalnym stanie.

  A tak nawiasem mówiąc to nawet Roosvelta nie można nazwać najgorszym sq... Był już poważnie chory i był jedynie marionetką wiadomych.
 • @gratisofficial 10:15:22
  W czasie wojny zginęło kilkadziesiąt milionów ludzi - synów i córek swych ojców i matek: trzeba być wyjątkowym sk... aby twierdzić, że inni mają ginąć dla "naszych" celów.

  Oj, człowieczku - ujawniasz swe pochodzenie i sk...two "wyssane z mlekiem matki".
 • @gratisofficial 10:30:50
  //Z Jankesa nie da sie zrobic marionetki Zyda.//

  Kodiak, chcesz już zakończyć nową karierę? Dla mnie to jeden klik.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:44:20
  Owszem, jasne, że efekty pracy za PRL-u były ogromne w porównaniu z ich rabunkiem w biały dzień, jaki jest dzisiaj na porządku dziennym. Nie znaczy to jednak, że nasi dziadowie i ojcowie nie wypracowaliby niczego, gdyby żyli w wolnym kraju, a nie w socjalistycznym reżimie i że to właśnie temu reżimowi i Stalinowi zawdzięczamy jakikolwiek rozwój i postęp. To jest kompletne postawienie sprawy na głowie.

  Nie wiem do jakiego stopnia publiczne zachwyty nad bolszewizmem są prywatną sprawą, skoro bolszewizm został oficjalnie uznany za zbrodniczy, tak samo jak nazizm; system PRL-u również. Czy zachwyty nad Hitlerem i SS byłyby też prywatną sprawą? Jak wszyscy wiemy, ostatnio banderowcy uznawani są za ukraińskich bohaterów narodowych i stawia się im pomniki, ale czy mamy podążać w tym kierunku?

  Można by się spierać o to, co jest propagandą. Uważam, że propagowanie przedrukowanego przez Jeznacha artykułu ocieplającego portret zmarłego komunistycznego aparatczyka nią jest. Zdania są podzielone, bo niektórym łza się w oku kręci.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:58:37
  "Tak się zastanawiam, który z tych na zdjęciu - to największy s...syn."

  To jest pytanie z cyklu: "który rezun gorszy, ten, który zgwałcił i podciął gardło, czy ten, który wbił na pal?"

  Nie zapominajmy, że byli oni posłusznymi marionetkami większego systemu, natomiast Stalin był prawdopodobnie największym kozłem ofiarnym wykonującym rozkazy Kaganowicza i nadającym twarz jego zbrodniom.
 • @Lotna 18:59:14
  // Nie znaczy to jednak, że nasi dziadowie i ojcowie nie wypracowaliby niczego, gdyby żyli w wolnym kraju, a nie w socjalistycznym reżimie//

  Pewnie by wypracowali. Sęk w tym, ze my nigdy po wojnie nie żyliśmy w wolnym kraju. Paradoks polega na tym, że wtedy się budowało fabryki a teraz się je niszczy. Taka nostalgia może być złudna ale ma mocne podstawy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej