Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
501 postów 22517 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Ukraińska piąta kolumna czyli o osłach trojańskich

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jednym z najważniejszych gwarantów pokoju między państwami są wspólne interesy.

Rezerwy finansowe Ukrainy to już zaledwie ok. 12 mld $.
Zaległy rachunek za gaz wynosi ponad 3 mld $. Jeśli nie zostanie zapłacony to kurek zostanie zakręcony. A zima już praktycznie się zaczęła.
Czy tzw. Europa da choć grosika? Oczywiście, ze nie da! Choć postawiona pod ścianą przez kijowską juntę może coś wysupłać. Ukraińcy nie ukrywają bowiem, że w najgorszym wypadku będą podbierać (czyt. kraść) gaz przeznaczony dla Europy zachodniej.
Wszystko w rękach MFW, który stał się praktycznie właścicielem Ukrainy. Ale nawet ten słynny fundusz nie kiwnie palcem jeśli junta nie przeprowadzi tzw. "reform strukturalnych".
 

Co kryje się za tym określeniem? Otóż nic innego jak drastyczne obcięcie wydatków publicznych - pensji, emerytur, wydatków na służbę zdrowia czy oświatę. Nie jest to żadna nowość, mieli okazję doświadczyć już tego np. Grecy.
Ukraińcy, którzy już i tak należą do najbiedniejszych w Europie staną się żebrakami. Taka jest cena "europejskiego snu". Tylko, że nikt ich o tym nie uprzedził gdy szermowano hasłami wolności i dobrobytu jaki na nich czeka w wymarzonej Europie.
 

Trzeba przyznać, że żydobanderowska junta z Kijowa już zaczęła oszczędzać - zapowiedziano całkowite wstrzymanie finansowanie zbuntowanych regionów. Tylko, że to pozorne oszczędności bo nie zrekompensują z pewnością wpływów do budżetu pochodzących ze wschodu Ukrainy. To tam właśnie wytwarzało się większą cześć ukraińskiego PKB. Reszta Ukrainy to zacofane rolnictwo i brak przemysłu.

Kryzys na Ukrainie obnażył zupełnie serwilizm państw Europy zachodniej wobec swojego zamorskiego pana. USA, które wymusiły wprowadzenie sankcji wobec Rosji tak naprawdę nie tracą wiele. Ich obroty handlowe są niewielkie. Natomiast Europa już płacze. A niedługo będzie płakać jeszcze rzewniej. Jeśli ktoś miał nadzieję, że wprowadzone sankcje mogą zniszczyć Rosję to jest zwykłym, politycznym głupcem. Nie wzięto pod uwagę czynnika społecznego. O ile zachodni Europejczycy są przyzwyczajeni do dobrobytu i państwa opiekuńczego to Rosjanie potrafią żyć w biedzie.
Poparcie społeczne dla polityki Kremla jest na poziomie najwyższym od wielu lat. I to są fakty, które mogą się podobać lub nie ale pozostają faktami.
Kijów stracił już wschód na zawsze. I czy powstaną tam odrębne republiki czy wchłonie je Rosja to nie ma żadnego znaczenia. Ukraina (a właściwie to co z niej pozostanie) będzie pariasem i żebrakiem Europy. Starczy sobie przypomnieć co ta kochana Europa uczyniła z naszym krajem, nieporównywalnie lepiej prosperującym niż Ukraina. Po przemyśle zostało wspomnienie, za chwilę nie będziemy nawet właścicielami ziemi, po której chodzimy. Polska to kraj montowni obcych koncernów i centrów logistycznych gdzie miksuje się towary wyprodukowane na zachodzie. Jeśli Ukraińcy myśleli, że czeka ich lepszy los to niestety pomylili się.

Co z tego wszystkiego wynika dla Polski i polskiej racji stanu?
Mimo uaktywnienia się naszych polityków i propagandystów, którzy okazali się żydobanderowską piątą kolumną to nastawienie ukraińskiej junty do naszego kraju nic się nie zmieniło. Utrzymywane jest embargo na niektóre polskie towary, dalej zakłamuje się historię gloryfikując banderowskich bohaterów narodowych. Czy nam po drodze z taką Ukrainą?
Zdecydowanie nie!
 

Często daje się słyszeć głosy rzeczonej piątej kolumny, że nie ma silnej Polski bez silnej Ukrainy. Nic bardziej bzdurnego.
Jest rzeczą oczywistą dla każdego państwa, że im słabszy sąsiad tym lepiej. A tu mamy dodatkowo do czynienia z siąsiadem, który nie pała do nas miłością a swoje granice widziałby w okolicach Krakowa.
Miłośnicy kijowskiej junty próbują nas zwieść fałszywymi tezami, jakoby silna Ukraina broniła nas przed imperialistyczną Rosją. Znowu kłamstwo dla tępaków. W naszej sytuacji to, czy Rosja połknie wschodnie obwody, czy staną się one odrębnymi republikami związanymi z Rosją nie ma żadnego znaczenia. Rosja już teraz, bez Donbasu jest dla nas militarnie nie do przeskoczenia. Piąta kolumna, która wmawia nam, że dzięki silnej Ukrainie granice Rosji oddalone są od granic Polski znowu bezczelnie kłamie. Mamy 210 km granicy z Federacją Rosyjską i nie znosi się na to, żeby to się w najbliższej przyszłości miało zmienić.

Tak więc jakby to brutalnie nie zabrzmiało to w interesie Polski jest jak najsłabsza Ukraina. I na nic nie zdadzą się tutaj medialne manipulacje i zaklinanie rzeczywistości przez oddanych żydobanderowskiej juncie polityków. Na tej samej zasadzie powinno nam zależeć na jak najsłabszej Rosji i Niemczech. Jednak trudno liczyć, że te państwa z dnia na dzień staną się słabsze. To Polska musi stawać się coraz silniejsza.
Z pewnością tak się nie stanie dopóki będziemy robić za konia (a raczej osła) trojańskiego dla Amerykanów. Ile warta jest taka "przyjaźń" mogliśmy całkiem niedawno zauważyć gdy debatowano o losach Ukrainy. Przedstawicieli polskiego rządu tam nie było. Z lizusami nikt się nie liczy, lizusami się pogardza.

Jednym z najważniejszych gwarantów pokoju między państwami są wspólne interesy.
Działalność USA mająca na celu skłócenie Europy z Rosją jest wymierzona głównie przeciwko samej Europie. Dopóki istnieją silne więzy gospodarcze to możemy być spokojni. Gdy Europa przestanie być Rosji potrzebna, a wszystkie działania Amerykanów i ich eropejskich piesków do tego zmierzają to może być niezbyt wesoło. Przestaną istnieć powody, dla których warto dbać o pokój. Zanim Rosja nie przeorientuje kierunków swojego eksportu jest jeszcze duża szansa na wyjście z impasu. Potem może już być za późno

.

KOMENTARZE

 • Poparcie
  "Poparcie społeczne dla polityki Kremla jest na poziomie najwyższym od wielu lat" - także w Polsce coraz jawniej i głośniej rozbrzmiewają prorosyjskie sentymenty.
 • @Naczelny 11:58:30
  A co ma stosunek Rosjan do Putina ze sprawą Polaków? Nie nadążam za Twoim rozumowaniem.
  Np. moja sympatia do Rosji jest na takim samym poziomie jak sympatia do Niemców, Francuzów czy mieszkańców Burkina Faso.
 • V Kolumna - trzeba być czujnym!
  http://youtu.be/ky6jeUuVNgo
 • Ja stawiam takie pytanie:
  -czy fala emigracji zarobkowej z Ukrainy doprowadzi do żebractwa większość pracowników polskich?

  -czy studenci z Ukrainy wyprą naszych żaków z uczelni wyższych, wszak maja zapewnione znacznie lepsze warunki dzięki jakiejś tam karcie.

  I takich pytań jest więcej.

  Pozdrawiam Jarka.
 • @Bibrus 13:01:50
  Obawiam się, że czekają nas ciężkie czasy. Dumping pracowniczy nigdy nie służył dobrobytowi społeczeństwa. Jedynie wąska grupa przedsiębiorców ciągnie z tego profity.
  Przepowiada się katastrofę demograficzną i pewnie grozi nam ona. Uważam jednak, że w pierwszym rzędzie powinniśmy zatrzymać emigrację na zachód a w drugiej kolejności faworyzować Polonię ze wschodu.
  Jak już tego nam nie starczy to możemy pomyśleć i innych emigrantach. W tym z Ukrainy.
 • @arkan 13:55:14
  Bardzo możliwe, że wyraziłem się nieprecyzyjnie ale nie zmienia to faktu, że utrata wschodnich obwodów to potężny cios dla państwa ukraińskiego.
 • Na głupotę nie ma lekarstwa.
  Szczyt G 20 w Brisbane ewidentnie wykazał, że bez zmiany zachodnich politykierow - nie ma co liczyć na poprawę relacji Rosja - NATO. Przebudzenie zapewne przyjdzie, lecz będzie juz za późno. Jednym z krajów, który na tym najbardziej straci - będzie Polska. O Banderlandzie nie ma co wspominać, gdyż oni już zaczynają osiągać dno.
 • Wspólne interesy USraela, Rosji i UE
  Aleksander Dugin [ideolog Putina] rzekł:
  //Koncepcja narodu jest koncepcją kapitalistyczną, zachodnią. Eurazjatyzm odwołuje się do różnic etnicznych i kulturowych, a nie do unifikacji na bazie jednostki proponowanej przez nacjonalizm…//

  Zmiany demograficzne w Europie, USA i również w Rosji są obecnie kluczowym celem tych sku...li, stąd rozbiór [albo całkowity zabór] Ukrainy, wojny w Afryce, ...Ebola.
  Państwa Narodowe są na ich celowniku, żeby mogła obronić się Demokratura.
 • A na neonie24 dalej bez zmian. Wyglada na to, że zabrnęli
  Wystarczyło mi przeczytać po dłuższym czasie taki wpis, jak ten, żeby odechciało się częściej tu zaglądać. Ciekawe Spirito jak wybrniesz kiedyś z tych swoich dzisiejszych prorosyjskich sentymentów, jak to ujął Naczelny
 • @Bogdan 16:26:43
  I co? Sądzisz, że wolny człowiek swoją myśl dostosuje do czyichś oczekiwań? Niemożliwe, ponieważ tylko niewolnik dopasowuje swoją myśl do cudzych oczekiwań, nie zdając sobie nawet sprawy z tego, że właśnie to czyni z niego niewolnika.
 • @Henryk Kreuz 16:52:46
  ładnie powiedziane.. ale to nie zmienia faktu, że Jarek podał tutaj fakty, a nie "swoje myśli".
  Na tą chwilę mamy ponad 180.000 nowych obywateli z Ukrainy posiadających lepszą opiekę państwa niż rdzenni Polacy. Sybirakom i ich potomstwu nie pozwala się wrócić do Ojczyzny, a banderowska swołocz ma na dzień dobry więcej niż Polacy :(
 • @wk..ny 17:02:09
  Niewolnik nie jest w stanie publicznie mówić o znanych mu faktach, będzie mówił, sam do siebie albo jak się upije, chociaż z czasem może przezwyciężyć swoją niewolę, czego każdemu Polakowi życzę.
 • @Henryk Kreuz 17:12:45
  czy w Egipcie jak niewolnikom dano wynagrodzenie i przez to wzrosła ich wydajność pracy, mówimy nadal o niewolnikach?
  Ja mówię i piszę o znanych mi faktach, a jestem nadal niewolnikiem..
  Jak to wytłumaczysz?
 • @ireneusz 20:12:47
  Twój komentarz jest tak merytoryczny, że nie wiem od którego miejsca zacząć polemikę.
 • Pan Jarek Ruszkiewicz SL 20:28:10
  .
  Franz,

  kolo dobrze kombinuje , a skladnia ? jakie to ma znaczenie .Wystarczy wylapac jedno zdanie a takie padlo w komentarzu ireneusza by wiedziec co poeta mial na mysli .
  Jednak widze , ze magiczna sila zaplecza kasyna_Leon23 przyciaga röznej masci osobniköw na setke siwuchy i sledzia .
 • Rozmawiałem niedawno z Rosjaninem z Moskwy i...
  podobno osoba która sprząta np dworzec zarobi ok 2,5tyś (na polskie zł), przeciętny zarobek to ok 5tyś a np maszynista pociągu zarobi ok 10tyś zł. Emerytury także sa wyższe niż w Polsce, ale do nich dołączony jest bogaty pakiet socjalny (socjalizm:-), np darmowe bilety do Teatru Wielkiego, do kin itd. Osoby mniej zamożne mogą liczyc na wyremontowanie mieszkania i np wymianę starej pralki czy lodówki na nową... itd, itp...
  Sam nie wiem jak tam jest, bo nie byłem ale warto porozmawiac z Rosjanami. Oni nie pozwolą powiedziec sobie złego słowa na Putina.
  W Libii także jeszcze do niedawna, ludzie - można powiedzieć - żyli w rozpasanym jeszcze większym socjalizmie. Niestety Libia nie miała broni nuklearnej i nie jest taka duża jak Rosja, więc poszło z nią bardzo gładko
 • pan ireneusz 22:28:53
  .
  8-))))
  Koles sam z polskiej Abwehry a Ty go straszysz poranna , o szöstej wizyta .
  " Robi " w religii , poezji i polityce - zadaniowiec platny .
  Miales jakies zludzenia ?
  Czujny jak rys i lotny jak wazka , zwarty , gotowy i odpowiedzialny . Wierny klezmer kasyna_Leon23 .
 • P.s.
  .
  https://www.youtube.com/watch?v=AMgZ0SBEL5I
 • @wk..ny 17:02:09
  FAKT! przynajmniej 180 tys ukrów jest u nas na legalu - http://cudzoziemiecwpolsce.pl/coraz-wiecej-cudzoziemcow-pracuje-w-polsce/
 • KOlumna kolumna obserwujcie fronty:
  http://www.accuweather.com/en/weather-news/first-snow-of-season-for-parts/37571889
 • @Max von Stirlitz 00:08:29
  Mad Max ,tylko nie zapomnij przybić piątki Autorowi ,ja przybijam . Salut . :)))
 • Rękoczyny tu i tam?
  Jak tak dalej pójdzie, będą znowu Dzikie Pola do zagospodarowania jak w XVI wieku. Sikorski się do tego nadaje, akurat jest marszałkiem sejmu.
  Polecam historię dawną i dzisiejszą - patrz Ustawa sejmowa z 1590 roku.
  [Ukraiński uczony I.Ziłyński wykazał, że „granica zasięgu języka „ukraińskiego” pokrywa się mniej więcej z historyczną granicą Ukrainy, położonej na wschód od górnego Bohu i dalszego Dniestru”.]

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

ULUBIENI AUTORZY

więcej