Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
466 postów 20195 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Moczar - kto i dlaczego nim straszy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Widzę, że rozpoczął Pan festiwal literatury moczarowskiej. Tu dla moczarowskich autorów miejsca nie ma."

Dość często daje się zauważyć w tzw. "patriotycznej" części mediów (i nie tylko) próby dezawuowania oponenta przy użyciu pejoratywnego (w ich mniemaniu) określenia "moczarowiec". Taki zarzut ma dać do zrozumienia opinii publicznej, że obdarzona tym epitetem osoba jest kimś gorszym, antypolskim i bolszewickim (w domyśle) elementem.

Ostatnio natknąłem się na to określenie w strefie "wolnego" słowa a padło ono z ust nieocenionego tow.dr.Targalskiego, który chcąc dokuczyć jednemu z blogerów użył określenia:
"Widzę, że rozpoczął Pan festiwal literatury moczarowskiej. Tu dla moczarowskich autorów miejsca nie ma."
http://naszeblogi.pl/50359-judeopolonia-zydowskie-panstwo-w-panstwie-polskim

Istnieją pewne kalki i skróty myślowe, które demaskują jednoznacznie tych, którzy ich używają. I tak właśnie jest w przypadku epitetu "moczarowiec"

Co takiego przeskrobał Moczar, że służy teraz za stracha na niepoprawnie myślące wróble?

Żeby rozszyfrować tę zagadkę należy cofnąć się do zamierzchłych czasów budowy PRL.
Utworzone z woli Stalina Centralne Biuro Komunistów Polskich, opanowane całkowicie przez Żydów - Bermana, Minca i Wierbłowskiego, przemianowane później na PKWN było pierwszym krokiem na drodze zniewolenia powojennej Polski przez element etnicznie obcy. A nawet więcej - nie tylko etnicznie obcy ale przede wszystkim antypolski. Dla tych bolszewickich internacjonałów najważniejszą sprawą było opanowanie struktur władzy i możliwie jak największe podporządkowanie Polski stalinowskim Sowietom.

O jakiejkolwiek suwerenności, nawet takiej kadłubowej nie mogło być mowy. Żydobolszewia szykująca się do zniewolenia Polski i Polaków doskonale wiedziała, że tylko poparcie sowieckiej partii bolszewickiej oraz ich czołgów i bagnetów może zapewnić im władzę.
Była to grupa mafijna, która wiedziała, że nie posiada żadnego oparcia w Narodzie Polskim a swoje plany będzie realizować przy pomocy terroru popieranego przez Moskwę.

Plan funkcjonował dobrze dopóki żył Stalin, gwarant władzy żydobolszewii w Polsce. Po jego śmierci a zwłaszcza po egzekucji na Berii i referacie Chruszczowa zaczął im się palić grunt pod nogami. Uwolniony z internowania Gomułka mógł i powinien przeprowadzić dogłębną lustrację i rozliczenie organizatorów bolszewickiego terroru w latach 44 - 53.
Nie uczynił tego i ten niewątpliwy błąd polityczny kładzie się cieniem na polską historię aż do dnia dzisiejszego.
Żydobolszewia, która cudem uniknęła odpowiedzialności, odetchnęła z ulgą i knuła dalej.

Dla ogromnej większości Polaków czasy PRL są homogeniczne i jest to niestety zbyt duże uproszczenie.
Oprócz wyalienowaniej i antypolskiej żydobolszewii przysłanej nam przez Stalina istniał jeszcze odłam nazywany przez nich pogardliwie "odchyleniem prawicowo-nacjonalistycznym". Taki kuriozalny zarzut był wystarczający do usunięcia każdego oponenta politycznego. Rzeczą wyjątkowo zabawną był fakt, że jedni i drudzy byli komunistami, którzy opierali swoją wizję Polski na podporządkowaniu Moskwie. Gomułka i Moczar to byli przede wszystkim bolszewicy a dopiero potem Polacy. Obce im były jakiekolwiek ideały państwa praworządnego i demokratycznego. Dla tej frakcji, nazywanej często "narodowymi komunistami" wszystkie (lub prawie) metody były dobre do utrzymania władzy. Słynne słowa Cyrankiewicza (Szpilmana) - "Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie" to prawdziwe credo tamtych czasów.

To co jednak zasadniczo różniło frakcję tzw. Puławian (czyli żydobolszewii) od frakcji Partyzantów (skupionej wokół Moczara) to fakt przynależności etnicznej i przede wszystkim pogląd na zakres suwerenności Polski. To nie było nic innego niż kłótnia w rodzinie (bolszewickiej) o wpływy i władzę.
 

Na tle tych "rodzinnych" zmagań postać Moczara ma pewne pozytywne aspekty. Moczar dążył do integracji całego środowiska kombatanckiego a zwłaszcza przywrócenia honoru AKowcom prześladowanym, więzionym i mordowanym zaraz po zakończeniu wojny przez opanowanę przez żydobolszewię UBecję.
Grupa Moczara nie miała żadnego programu politycznego dla Polski, który dawałby jakąkolwiek nadzieję na praworządne, obywatelskie państwo. Chcieli jedynie, by Polską rządzili polscy komuniści a nie wyalienowana mniejszość etniczna.

 

Spadkobiercami Puławian byli ich potomkowie czyli Komandosi Michnika i Kuronia. To oni utworzyli KOR i na plecach 10 mln szczerych członków Solidarności wdrapali się na szczyty władzy.
Po słynnym aliansie z bolszewicką frakcją Jaruzelskiego i Kiszczaka w Magdalence możliwe było uwłaszczenie komunistycznej nomenklatury, "gruba kreska" i nieograniczona grabież Polski.


Tak więc używanie w znaczeniu pejoratywnym określenia "moczarowiec" jest bezbłędnym znakiem po której stronie sporu stawia się użytkownik tego hasła i jaka jest jego polityczna proweniencja. Ci, którzy sięgają po tego typu epitety jednoznacznie zdradzają swoje korzenie i sympatie. Liczą na to (i najczęście się nie mylą), że pamięć ludzka jest krótka a znajomość historii mizerna.

KOMENTARZE

 • ..
  Targalski w swym komentarzu, w jego dalszej części, jasno postawił kim jest: "Czy ma zacząć wyliczać zdrajców polskich, prowokatorów"... on już nawet o Polakach piszę -ONI, dając znać że jesteśmy inną stroną, opozycją do środowiska syjonistów z GP... no w sumie jesteśmy, ale nie spodziewałem się, że Targalski tak to przyzna... Pozdrawiam
 • @lju 14:28:32
  Dla mnie jego proweniencja ideologiczna nigdy nie była tajemnicą ale jest jeszcze wielu takich, którzy dają się nabierać na jego teksty i całą tę strefę "wolnego" słowa.

  Pozdrawiam również.
 • @Gumowe ucho 13:25:11
  Owszem zagrażał ale musimy pamiętać, że to ciągle byli bolszewicy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:35:57
  Dlatego trzeba cały czas przypominać, kim jest to szemrane towarzystwo
 • Bardzo cenna, krótka kwintesencja...
  tamtych uwarunkowań politycznych.
  Czy jednak nie można powiedziec, że działania tej frakcji polskiej w PZPR nie zaowocowały tym, co nazywamy w skrócie Polskim Socjalizmem?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:36:56
  Ale chyba Prymas Wyszyński wiele zrobił dla zmiękczenia Gomułki?
 • @Jan Paweł 14:53:43
  Nigdy nie było czegoś takiego jak "polski socjalizm". Wszystkie próby jakiejkolwiek emancypacji były skutecznie torpedowane przez "internacjonałów". Można dywagować, czy gdyby Gomułka był bardziej stanowczy i przewidujący to nasze losy inaczej by się potoczyły.
  Obawiam się jednak, że potknąłby się na jakimś mydełku...
 • @Jan Paweł 14:56:04
  Prymas Wyszyński nie miał chyba większego wpływu na Gomułkę, stali przecież po dwóch stronach barykady. Choć z pewnością łączył ich podobny los (internowanie) i utożsamianie się z Polską. Z pewnością jednak Gomułka był mu bliższy niż Puławianie, którzy go nienawidzili.

  Prymas odszedł niestety zbyt wcześnie, pod jego przywództwem polski Kościół z pewnością nie dałby się tak łatwo skorumpować KORowcom.
  Poza tym bardzo symptomatyczny jest fakt, że dogadywali się oni doskonale z hierarchami krakowskimi, otoczenie Prymasa nie było takie skore do współpracy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:59:26
  W sensie władzy - potknęli Gomułkę w 1970 roku, w grudniu. Z tym, że dali mu spokojnie dożyć aż do śmierci.
  Swoją drogą - ciekawa jestem prawdziwych przyczyn Grudnia, czyli "potknięcia" Gomółki. Dwuznacznej roli Jaruzelskiego.
  W wersji partyjnej ale nieoficjalnej mówiono, że aparat miał dość przaśności Gomółki i chciał bardziej, oficjalniej korzystać z materialnych fruktów władzy.
  I wielu spraw z tym związanych. Np. "zamachu" Szlachcica Franciszka. Tam zaraz po Grudniu był niezły kocioł.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Artykul wspanialy! Jest to historia, jakiej powinno sie nauczac w szkolach. Warto pomyslec o opracowaniu podrecznika.
  Dziekuje za rzetelnosc i uczciwosc reporterska. No i za odwage!
 • Wybaczy pan -panie Jaroslawie dodanie paru wyjasniajacych informacji
  Gomolka to moj krajan , ukrywal sie podczas wojny u sasiada Eugeniusza Jabczugi..w Lezanach i Targowiskach..
  AK wiedzialo dokladnie, gdzie sa ilu i kto...kiedy siedzieli w domu i czyscili bron, a dostali cynk- ze Niemcy sie pojawiali w okolicy...zawsze wysylali ojca, ktory ostrzegal..Gienek...... s,,jcie Niemcy ida...
  Gomolka to produkt Podkarpacia- Rusi Czerwonej..a to tygel..zatem nie bylo tam zadnego rasizmu w tym antysemityzmu...stad nie mial zadnych obciazen i Zydow traktowal tak samo jak Polakow, Lemkow, Madiarow, Slovakow, czy Gluchoniemcow- bo tam od zawsze wszyscy byli swoi i miejscowi.
  Jesli kogos nie lubiano to przedewszystkim za cos co zrobil czy za cechy jakimi sie odznaczal..ale nie za pochodzenie. Sam pamietam- jak mnie uczono... Pamietaj -rodzicow nikt sam sobie nie wybiera!
  Stad malzenstwo z pania Zofia, ktora byla Zydowka i ich przykladne pozycie. Wszyscy , ktorzy z nim mieli stycznosc w tym sasiad i towarzysz zabaw z dziecinstwa sw pamieci Ks, Jozef Miezin..zawsze mowili ze..... Wladek- to wyjatkowo uczciwy czlowiek i nie do skorumpowania.Stad nikt , nigdy go o nic nie prosil monitowal..nawet rodzina:-))

  Czy Korowcy wylezli po plecach Solidarnosci...Nie! Probowali...ale skonczylo sie to dla nich haniebnie.
  Na I Zjezdzie Solidarnosci w Olivii wycieto wszystkich KORowcow....dokladnie..za wyjatkiem jednego. Zostal tylko Romaszewski, ale tylko dlatego , ze nikt chlopokow z Polski nie wiedzial ,ze on jest KORowcem....
  TO....przypiecztowalo los Solidarnosci...odrzucenie Kierownicy i KORu.
  Po to zeby ich przywrocic do znaczenia potrzebny byl Stan Wojenny wyrzucenie 40 tys ludzi Solidranosci i rejestracja nowego quasi zwiazku ze zrabowanymi nazwa..spolegliwymi wladzami..... i instygniami!
 • @RomanKa 16:32:15
  Ma pan rację, trochę uprościłem narrację ale efekt końcowy był jednak znamienny i pokrywał się z oczekiwaniami komandosów z KORu. w każdym razie dopięli swego.

  Teraz różni szarlatani medialni w stylu Sakiewicza i Targalskiego mogą, licząc na ludzką niewiedzę, robić ludziom wodę z mózgu i tak pięknie "różnić" się ze stajnią Michnika.
 • @KOSSOBOR 16:12:12
  Gomułka chciał być sprytniejszy od obydwu zwalczających się frakcji i myślał, że ugra coś na byciu arbitrem w sporze.
  Gdyby jednoznacznie postawił na Moczara to pewnie inaczej potoczyłaby się jego kariera.
 • O ile jeszcze o Gomułce można coś dobrego powiedzieć...i to, że pogonił syjonistów oddać mu jako plus, niewiele, ale jednak
  to moim zdaniem, Moczar to był zwyczajny śmieć!

  //Moczar dążył do integracji całego środowiska kombatanckiego a zwłaszcza przywrócenia honoru AKowcom prześladowanym, więzionym i mordowanym zaraz po zakończeniu wojny przez opanowanę przez żydobolszewię UBecję.//

  To nawet Polak nie był, nazywał się Mykoła Demko.
  Że łaskawie "pozwolił" się czasami spotykać byłym akowcom? Była już "odwilż" i najgorsze czasy dla nich minęły.
  Tyle, że mykoła, ten od "przywracania honoru" sam ich tropił i mordował.
  Przecież to słynny "kat Łodzi" bandyta odpowiedzialny za ich śmierć.

  //W styczniu 1945 r. z rozkazu ministra bezpieczeństwa publicznego Stanisława Radkiewicza Mieczysław Moczar stanął na czele UB w Łodzi. Z racji zajmowanego stanowiska i metod działania wkrótce zyskał on ponurą sławę wśród mieszkańców miasta i województwa. Siedzibę urzędu mieszczącego się przy ul. Anstadta więźniowie nazywali „królestwem Moczara”. Funkcjonariusze łódzkiego UB z polecenia swego szefa pacyfikowali strajki włókniarzy, walczyli z „reakcyjnymi bandami”, m.in. z żołnierzami Konspiracyjnego Wojska Polskiego pod dowództwem Stanisława Sojczyńskiego – „Warszyca”. W „królestwie Moczara” „gościli” też członkowie PPS, którzy niezbyt gorliwie godzili się na podporządkowanie swojej partii PPR. Więźniowie byli bici i torturowani. Szczególnie zatwardziali „wrogowie” trafiali do tzw. „moczarni” karceru mieszczącego się w piwnicach WUBP wypełnionego do połowy wodą. 5 lutego 1946 r. Kierownictwo Walki z Bezprawiem wchodzące w skład Konspiracyjnego Wojska Polskiego wydało na Moczara wyrok śmierci m.in. za „oddanie się na usługi zaborczo nastawionego w stosunku do Polski Z.S.R.R. i działanie w myśl dyrektyw i inspiracji N.K.W.D.”. Wyrok ten nie został jednak wykonany, a 22 lipca 1947 r. M. Moczar „za wybitne zasługi i wzorową służbę” został awansowany do stopnia generała brygady.//
  http://polishgeographic.iia.pl/index.php/pg/Pocztowki-z-Polski/Tajemnice-historii-Polski/Komunistyczna-biografia
 • @Astra 16:51:36
  Pełna zgoda Astro! Oni wszyscy to bolszewicy i nie ma dla nich zmiłuj się.
  Celem mojej notki nie było bynajmniej wybielanie któregokolwiek z tych zdrajców. Chciałem jedynie pokazać schemat myślowy używany przez różnych Targalskich dla ogłupienia gawiedzi.
  Dzisiaj niewielu zdaje sobie sprawę z kulisów tamtej władzy a to przekłada się na sprawy dzisiejsze.

  //O ile jeszcze o Gomułce można coś dobrego powiedzieć//
  Dla mnie mimo wszystko Gomułka był większym szkodnikiem bo miał większą władzę i mógł więcej.
 • Astra 16:51:36 CCTV Paris , Paris
  .
  Ognista , jak zawsze , przecudnej urody Hortensja de LaLuna .
  8-)

  Autor Stanisław Wysocki w pracy “Żydzi przeproście!” (Warszawa 1998) rozszerza tę listę żądając przeprosin za:

  -Służalcze wysługiwanie się Sowietom na wschodnich terenach Polski zajętych przez nich po 17 września 1939r;
  -wprowadzenie i utrwalenie władzy w naszym kraju na wzór sowiecki oraz opanowanie w niej kluczowych stanowisk;
  -bestialskie znęcanie się nad niewinnie aresztowanymi patriotami polskimi i ich masowe uśmiercanie w ubeckich kazamatach więziennych;
  -opanowanie kierownictwa “Solidarności” i przejęcie za jej pośrednictwem władzy w Polsce po 1989r;
  -wprowadzenie przez T. Mazowieckiego tzw. Grubej kreski oznaczającej pozostawienie w spokoju, bez żadnych rozliczeń, wszystkich prominentów byłej PRL;
  -szkody wyrządzone państwu i narodowi polskiemu przez wyprzedaż za bezcen, obcym, naszych zakładów pracy;
  -szkody wyrządzone polskiemu rolnictwu – zgodę na znaczne obniżenie produkcji rolnej, by Polska mogła stać się importerem żywności z krajów zachodnio – europejskich;
  -rzadko spotykane zażydzenie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych;
  -oskarżenia Polaków o antysemityzm;
  -oskarżanie Polaków o współudział a Holokauście;
  – wyszydzanie polskiego patriotyzmu i tradycji narodowych;
  – napastliwe ataki na Kościół Katolicki;
  – upowszechnianie kłamstw o wydarzeniach kieleckich w 1946 r. i marcowych w 1968 r.
  .
  Teraz sobie wyobraz , hipotetycznie , ze do wymienionej listy za co zydzi maja przepraszac Polaköw dolaczasz nazwiska ludzi bioracych w tym udzial , na poszczegölnych etapach historii .
  Ja möwie tylko o glöwnych parchach decyzyjnych , a nie o referentach w IV Departamencie RSHA .
  --- Und czyli polskie I
  pastor pacyfista austryjacki Gaston von Glock 22C wedruje ze swietymi sakramentami ---
  Rozmarzylem sie ...
  https://www.youtube.com/watch?v=x-E7s9vZ-_o
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:07:39
  Niech panowie zobacza dwie sprawy:
  Jak Gomulka traktowal sprawe Ziem Odzyskanych...
  i jak dbal o ekonomie Polski...i nie dopuscil do zadluzenia.
  Kiedys bedac w Rzeszowie odwiedzil w Krosnie swoja siestre pania Zuzie, ktora mieszkala skromnie w ich rodzinnym domu na Bialobrzegach i utrzymywala sie z szycia sukieniek. Wpadl tez do sasiadow powiedziec dzien dobry...
  Byl bardzo zadowolony..ze ludzie sie bogaca- kiedy w sieni u Miezinow zobaczyl ze stoja dwa rowery...Byl z tego faktu niezmiernie dumny......dwa rowery....chlopie dwa rowery powiadal do swojego ochraniacza...
  Prosze nie zapominac..ze praktycznie caly przemysl dajacy prace milionom Polakow to dzielo siermieznego Gomolki....nie zapomne jego pokrzywionych schodzonych mesztow..i starej jesionki:-)))
 • @Max von Stirlitz 17:35:36
  Robicie panowie paskudny blad,....ci co byli bolszewikami i komunistami Zydami nie byli..w Rosji nazywano ich Jewszekami...to byli zydowscy apostaci...w zdecydowanej wiekszosci Frankisci - antynomisci.
  Zaden z nich chyba w synagodze nie byl...a jak poszedl to siedzial, jak na tureckim kazaniu.
  Najlepszy dowod ze dzis w Polsce uczciwie deklaruje sie -jako Zydzi zaledwie 2 tys ludzi....
  Reszta to Frankisci Gonmeh i Mehesy...ok 7 mln...wszysy antynomisci stad wsciekle antyreligijni- tak samo nienawidzacy Krzyza; jak i Megan,..

  "-opanowanie kierownictwa “Solidarności” i przejęcie za jej pośrednictwem władzy w Polsce po 1989r;"

  Nastepny niewybaczalny i sazkodliwy niezmiernie blad i zaklamanie! Wprowadzany celowo do zachwiania swiadomosci i pamieci historycznej.
  Ta solidarnosc bis...z ukradziona nazwa emblematami i z kupionymi bylymi dzialaczami..zbudowano specjalnie dla nich w przeciagu 8 lat...jako siatke maskujaca przeobrazajaca sie Komune....Kradnaca caly dorobek PRL.
  Zabezpieczajac tak, zeby nikt z I Solidarnosci nie przeniknal...
  Poznali sie na tym Polacy i z 11 milionow czlonklow Solidarnosci nie wrocilo do impostera 10 milionow....
  TO nei byo zadne opanowianie ale dostanei w lapy gotowego...bez zbednych przepychanek i konkurencji...paru utrzymano dla niepoznaki i wykonczono przykladnie...
 • Witam Panie Jarku,
  Temat kapitalny i wart pogłębienia, jak wszystko, co się otwiera wiadomym kluczem. Cieszy mnie, że tu na Neonie także według tego klucza coraz wyraźniej zaczynamy się odnajdywać. Przykłady: Noworosja i banderowcy, chamy i żydy…
  Myślę, że warto jednak przy tej okazji zauważyć, iż podobny podział przebiegał w tamtym czasie także przez Kościół. Dzielił się on umownie na Kościół Warszawski i Kościół Krakowski. Ten pierwszy był skupiony wokół Prymasa Wyszyńskiego, a ten drugi wokół Tygodnika Powszechnego, jego satelitów i struktur (np. Kluby Inteligencji Katolickiej). Niestety ten pierwszy był słabszy i do walki mniej przygotowany. Dlatego papieża szybko wyłoniono z tego drugiego Kościoła i jeszcze na łożu śmierci Prymas Wyszyński musiał przez telefon błagać JPII (który w tym samym czasie w klinice Gemelli dochodził do siebie po zamachu Agcy), aby prymasem Polski został po nim Glemp, a nie Tischner: „Proszę Waszą Świątobliwość: Glemp, … nie Tischner”. To też jest wielki temat dla lepiej zorientowanych, który podobnie jak rzetelna ocena PRL również czeka swego pióra, bo też ma doniosłe konsekwencje. Pozdrawiam. 5* BJ
 • @Bogusław Jeznach 18:08:44
  W którymś z komentarzy wyżej napomknąłem o tym podziale na Kościół prymasowski i krakowski. Ale ma Pan rację, temat wart jest pogłębienia bo niestety, stereotypy panujące w powszechnej świadomości nijak przystają do rzeczywistości.
  Pozdrawiam.
 • @Max von Stirlitz 17:35:36
  No fakt, wszędzie unych pełno, a niby wyjechali w 1968...

  Nooo Paryż .. fajny jest ...:))

  https://www.youtube.com/watch?v=_ifJapuqYiU
 • @Jarek Nie ma szans na lustracje głów, to przynajmniej robisz lustrację umysłów...
  Nie ma szans na lustracje głów, to przynajmniej robisz lustrację umysłów...
  Ważne przypomnienia ...
  Dorzucę swoje "trzy grosze"...o tzw. narodowych-komunistach.
  W bibule lat 80-tych ubiegłego wieku ( prawie jak starozytność), mozna znaleźć opinię, że osoby z tej grupy, wiązały nadzieję z przywództwem Stefana Olszowskiego, jednego z najważniejszych ludzi stanu wojennego...
  Jak naiwne bylo ich myślenie przekonali się , gdy S.Olszowski niespodziewanie w 1986 roku wyemigrował , nie za pracą , i nie do ZSRR , ale do wrogiego USA.

  "Bolszewicy" z niejednej mąki jedzą chleb...Choć może z jednej piekarni???

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:07:39
  :Dla mnie mimo wszystko Gomułka był większym szkodnikiem bo miał większą władzę i mógł więcej.:

  W tym sęk,że nie bardzo mógł więcej.

  Od 1945r Polską zarządzał Komitet Centralny Żydów i każdemu nie Żydowi który pchał się do władzy w kraju komitet ten proponował małżeństwo z Żydówką.Gomułka także ożenił się z Żydówką i to właśnie ona była szyją która kręciła głową Gomułki.Ona dyskretnie nim sterowała z tylnego siedzenia.

  Tak samo było z Moczarem a o tej sprawie pisze A.Siwak w swojej książce :Trwałe ślady:Może przytoczę fragment.

  " Mój kolega z MSW, stwierdził tak: „Wielu generałów, którzy chcieli awansować, dało namówić się na żony Żydówki, bo one były gwarancją, że będą lojalni”. Mój przyjaciel, generał Wacław Czyżewski, wyjaśnił mi tę sprawę tak: „Kiedy skończyłem studia i awansowałem, to wezwano mnie do kadr i mówią – Towarzyszu generale, zapowiadacie się na dobrego dowódcę i jest przed wami duża przyszłość, ale musicie rozwieść się z żoną, a my wam damy inną – nie Polkę. Oczywiście, że odmówiłem, bo po pierwsze, mieliśmy już troje dzieci, a po drugie, sam sobie żonę wybrałem i nie pozwolę, by ktoś mi dyktował w tych sprawach. Oczywiście, że to zważyło na moich awansach.

  Byliśmy z Moczarem przyjaciółmi i wszystko o sobie wiedzieliśmy - mówił generał Czyżewski. Przecież całą okupację dowodziliśmy partyzantką na Lubelszczyźnie i tajemnic przed sobą nie mieliśmy. I ten głupi Mietek uległ im i rozszedł się z żoną Polką. Przez całe życie tego gorzko żałował i zmądrzał dopiero przed śmiercią, gdy stwierdził: Pochowajcie mnie między Polakami na Porytowych Wzgórzach.”

  Proszę zwrócić uwagę na to,że i w obecnych czasach goje chcący zabłysnąć w polityce biorą za żony Żydówki.Ciekawe czy też otrzymywali propozycję nie do odrzucenia.
 • Pan RomanKa 18:01:35
  .
  Roman ,

  nie denerwuj sie ,zartowalem .
  8-)
  Pastor pacyfista nie istnieje po stronie Dobra , natomiast jest bardzo skuteczny wykonujac zlecenia z ciemnej strony Mocy .
  Ludzie pröbujacy ujawnic jak dziala mechanizm ,schemat , struktura Akwarium konczyli : pierwszy w bagazniku wlasnego auta , drugi pobity na smierc . A reszta dosc prominentnych, wplywowych politycznie trupöw ?
  Teraz N I K T nie bedzie ryzykowal utraty zycia w imie patryiotyzmu , hasel : Bög , Honor , Ojczyzna etc. Dzis to juz czysta demagogia z gatunku red-science -fiction uprawiana przez platnych pisarczköw po obu stronach wymyslonej socjotechnicznej " barykady " .
  Sumienie czlowieka mozna kupic na Allegro..
 • @matterhorn 18:34:41
  //W tym sęk,że nie bardzo mógł więcej.//

  Wyraziłem się mało precyzyjne - mógł więcej od Moczara.
  A co do reszty to pełna zgoda.
 • @Zbigniew Jacniacki 18:33:23
  Też myślę, że to jedna i ta sama "piekarnia" :)
 • @matterhorn 18:34:41
  "Proszę zwrócić uwagę na to, że i w obecnych czasach goje chcący zabłysnąć w polityce biorą za żony Żydówki."

  Powiedziałbym więcej: jest to minimalny warunek na zabłyśnięcie.
  Gomułka, Komorowski, Sikorski, ...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:07:39
  //Dla mnie mimo wszystko Gomułka był większym szkodnikiem bo miał większą władzę i mógł więcej.//

  Nie masz racji, Gomułka nie był bandytą mordującym Polaków, (przynajmniej nic o tym nie wiadomo) i dla mnie to wystarczy.

  Ale co do skrótu myślowego, to masz rację ... :P
 • @Astra 18:51:21
  //Nie masz racji, Gomułka nie był bandytą mordującym Polaków//

  Ejże... Grudzień 70' to był także (a może przede wszystkim) Gomułka. Nawet później bronił tezy, że strzelanie do robotników na Wybrzeżu było konieczne i usprawiedliwione.
 • @LordConqueror 18:59:46
  W sumie nie napisałeś nic innego niż ja.
 • Naprawdę myślicie , że sekretarze mogą więcej niż służby ???
  Po pierwsze nikt nie zostaje sekretarzem , gdy nie ma poparcia jakieś służby- krajowej lub zagranicznej...
  Po drugie i po trzecie brzmi tak jak po pierwsze.

  Reszta jest show...

  Przypomnijcie sobie co mogli królowie katoliccy w Polsce , gdy nie mieli poparcia oficerów, czyli szlachty lub generałow , czyli magnaterii...
  A pamiętacie jak skonczył Kennedy , gdy chcial byc prawdziwym prezydentem ???
  https://www.youtube.com/watch?v=14aNTRzxFAA


  Kto dziś zwraca uwage na gorbaczowa, prezydenta mocarstwa atomowego??? Wszyscy słuchaja Pułkownika , niemniej ciekawe jest , co planują Generałowie ...
 • @Zbigniew Jacniacki 19:06:57
  To w sumie sprawa drugorzędna...
  Wiadomo przecież o co chodzi. Władza to zwykle cały, złożony aparat.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:11:27....Władza to zwykle cały, złożony aparat....
  Aparat , ale nie pomocy społecznej ...
  Nie zgodzę sie z Tobą, że jest to sprawa drugorzędna ...
  Próby odbudowywania polskich słuzb konczyły sie katastrofami lub zabójstwami...

  Stopien suwerenności jest skorelowany ze stopniem suwerennosci słuzb...

  Jeżeli ówczesny szef ABW Barcikowski nie widział zagrożenia dla bezpieczenstwa państwa w sprzedazy stołecznych sieci energetycznych niemieckiej firmie, to o jakiej niepodległości chcą dyskutowac patrioci polscy ?
 • @Zbigniew Jacniacki 19:30:10
  Co do służb to w 100% racja. Suwerenność państwa mierzy się właśnie suwerennością służb wiernych własnemu państwu. My po 44' roku jakoś nie mieliśmy do tego szczęścia. Głównie dlatego, że nie mamy własnego państwa tylko polskojęzyczny rząd.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:34:42
  Dlatego trzeba zachęcać młodych mężczyzn i kobiety , gdy już zdecydują sie na pracę w służbach, aby pozostawali lojalni do swoich rodaków...
  A tych starszych, którzy ulegli iluzjom religijno-finansowym , aby się otrząsneli z poczucia winy i dzielili się swoim doświadczeniem...
  Trwanie w błędzie jest gorsze, niż sam błąd...


  Dęby rosną powoli , ale codziennie...
 • @Zbigniew Jacniacki 19:46:22
  //Dlatego trzeba zachęcać młodych mężczyzn i kobiety , gdy już zdecydują sie na pracę w służbach, aby pozostawali lojalni do swoich rodaków..//

  W Polsce robi się wszystko (a to wszystko sprawka obcej agentury), żeby "służby" kojarzyły się z czymś wstrętnym i niegodnym. Tylko, że silne państwo nie może funkcjonować bez własnych, lojalnych i sprawnie działających służb.
 • żyjąc teraz oceniać to, co było siedemdziesiąt lat temu to niepoważne
  wtedy kształtowała się historia, teraz ludzie biorą wszystkie dostępne dane i się wymądrzają. Ludzie po wojnie tworzyli historię tak, jak mogli, na ile było ich stać, na ile i co było możliwe. Skąd ludziom przychodzi do głowy, że Stalin po to poświęcił na terenie zajmowanym obecnie przez Polaków 600.000 żołnierzy, żeby potem Polaków eksterminować przy pomocy żydów? Jak można być takim durnym, żeby coś takiego wymyślić?
  Między tym, co polityk może a tym, co polityk musi jest różnica.
  Jak wyglądało po wojnie?
  - prawie nikt nikogo nie znał, wszelkie więzi społeczne były rozerwane. Nie można więc było na nikim polegać, nie było skąd brać informacji o ludziach i ich powiązaniach. Wszystko musiało być boleśnie sprawdzane w praktyce na błędach.
  - ludzie stale się przemieszczali, były bandy szabrowników, ludzi zdegenerowanych wojną, zdrajców - którzy bali się kary i skrytobójczo mordowali świadków swoich niegodziwości.
  - nie istniały żadne struktury administracyjne. Ludzie mieli niemieckie papiery, często fałszywe. Kto i jak miał szansę je weryfikować?
  - szła jesień i zima i należało szybko zapewnić ludziom jakieś przetrwanie. Polacy, których mieszkania ocalały, bardzo niechętnie godzili się na dokwaterowywanie osób obcych; raz, że bali się o swoje życie i mienie, a dwa, chcieli mieć dla siebie to, co ocalało. Jak można więc było w tej sytuacji tak zrobić, by ludzie nie zamarzali na zewnątrz i by właścicielom mieszkań ocalałych dogodzić?
  - nie było pracy dla ludzi, bo nie było funkcjonującego przemysłu. Ludzie jednak musieli skądś brać pieniądze i musieli móc coś kupować do jedzenia i ubrania. Amerykanie dostarczali na czarny rynek np. fikuśne biustonosze i pończochy i Polacy mieli do władzy pretensje, że u nas tego nie ma legalnie. Ludzie nie byli świadomi powagi sytuacji.
  - nie każdy chciał iść do pracy i uczciwie pracować na chleb i dla odbudowy kraju. Jak należało takich ludzi przekonać o konieczności zmiany postawy na socjalną? Było wielu ludzi zupełnie zakłóconych psychicznie i nie zdolnych do normalnego życia. Jak można było ich bezboleśnie zintegrować? Kto miałby to robić, jeżeli większość była przez wojnę pokrzywdzona?
  - ludzie oczekiwali, że ktoś zrobi porządek, ale sami nie chcieli się podporządkować. Jak więc to mogło funkcjonować? Dodatkowo V kolumna rozbijała zawiązujące się wspólnoty stosując a to terror, a to denuncjacje.
  - jak miała się wyłonić jakaś akceptowana powszechnie władza w takiej sytuacji, gdy nikt nikomu nie ufał i nie było nawet pewne, czy wojna faktycznie się skończyła?
  itd. itd.

  Jeżeli nawet teraz, gdy nie ma żadnych zniszczeń wojennych, gdy nie ma żadnych zagrożeń życia ludności, w Polsce nie jest możliwe żadne porozumienie między Polakami na rzecz odbudowy przemysłu i bazy socjalnej, to na jakiej podstawie żyjący obecnie ludzie - a urodzeni po wojnie w kraju bezpiecznym, zasobnym, funkcjonującym - wymagają, by w piekle powojennym było możliwe coś lepszego niż jest teraz możliwe?
  Historię przyjąć należ do wiadomości. Ale jest zupełnym nonsensem ją oceniać z perspektywy lat, bo to zupełnie fałszuje fakty. To, co nam się teraz wydaje oczywiste wtedy mogło być zupełnie niemożliwe.
  Polacy osądzając Stalina i rządy PRLu dokonali na sobie samoukarania, którego rezultatem jest obecny stan naszego państwa: państwa bez armii, bez przemysłu, bez bazy socjalnej, bez przyszłości.
  Gdyby Stalin zatrzymał się na Bugu i przyglądał się, jak Niemcy eksterminują Polaków, to mogli by Polacy mieć to Stalinowi za złe. Ale tylko wówczas, gdyby Stalin pomoc obiecał i nie dotrzymał słowa. Choć z drugiej strony dlaczego Polacy nakładają na Stalina obowiązek, by ten Polakom pomagał i ich bronił?
  Stalin jednakże poświęcił na polskiej ziemi życie 600.000 Radzieckich Żołnierzy. Wszyscy, którzy żyją dziś, zawdzięczają tym poległym Bohaterskim Żołnierzom Armii Czerwonej swoje życie. Zawdzięczają Im, że mogli się urodzić w kraju o nazwie Polska Rzeczpospolita Ludowa, że mogli mówić po polsku, chodzić do polskich szkół i pracować w polskich zakładach pracy. Życie żyjących obecnie to wypadkowa tego, co było przedtem. I nie ma sensu temu zaprzeczać.
  Być może Polacy są już tak zwichnięci psychicznie, że mają pretensje o to, że się urodzili w PRLu, ale przecież nikt ich do tego nie zmuszał, a już na pewno nie Stalin. Pretensje mogą mieć Polacy do swoich rodziców, że ich urodzili.
  Polacy rodząc się weszli w daną sytuację. Nikt nie musiał brać pod uwagę, że jakiś tam Polak będzie niezadowolony z PRLu, bo gdy tworzono PRL - w dobrej wierze i dla Polaków - to takiego delikwenta wcale na świecie nie było jeszcze. W jaki to więc sposób miano brać pod uwagę polityczne preferencje tych, których wtedy na świecie nie było? I kto wie, czy w ogóle byli oni w planie, by się urodzić? Oni się urodzili, bo taka była sytuacja, że tatuś spotkał mamusię i zrobili sobie dzidziusia. Jest bardziej niż pewne, że gdyby sytuacja była inna, to mamusia by spotkała innego tatusia i dziecko też byłoby inne. To można sobie łatwo wykoncypować na bazie choćby matematyki. Z różnych danych wyjściowych są różne efekty końcowe.

  Natomiast szczytem głupoty jest zarzucanie Stalinowi czegokolwiek. Stalin był przywódcą wielkiego kraju i musiał podejmować decyzje. Taka była jego rola. Gdyby Stalin podjął inne decyzje niż je podjął, sytuacja dla Polaków byłaby inna. Czy lepsza, tego wiedzieć nie możemy. Dla tych, co urodzili i wychowali się w PRLu sytuacja byłaby gorsza, bo oni nie urodzili by się wcale, a już na pewno nie w takich konstelacjach, w jakich się urodzili. Czyli byliby oni zupełnie kim innym niż są teraz. Jak więc można - będąc przy zdrowych zmysłach - odrzucać siebie jako człowieka i mając pretensje do losu chcieć być kimś innym? Przecież to jest tak, jakby człowiek zabijał sam siebie po to, żeby nagle i nie wiadomo jakim sposobem - żyć jako ktoś inny.
  PRL był Ojczyzną dla Polaków. Nakarmił głodnych, przygarnął sieroty, dorosłym dał pracę. Był to kolosalny wysiłek i ze strony władz i ze strony obywateli. Po efektach widać było, że Polakom się udało. Mieliśmy własny przemysł, własne - niemal milionowe - wojsko. Emeryci mieli emerytury, dzieci miały miejsca w przedszkolach i kolonie letnie w wakacje. Dorośli mieli pracę i nikt nie martwił się tym, że będzie bezrobotny.
  Czyli PRL dokonał czegoś, czego nawet "rozwinięte kraje kapitalistyczne" dokonać nie mogą, bo u nich stale jest bezrobocie, czyli istnieje margines ludzi wykluczonych z życia społecznego własnego kraju.
  Za osrywanie własnego gniazda kara jest taka, że to gniazdo się traci. Jeżeli Polakom całe doświadczenia lat ostatnich nic nie dają do myślenia, no to kto może im jeszcze pomóc?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:56:15
  Ejże... znowu nie masz racji :P

  //Wobec wybuchu strajków także w innych miastach (Stocznia im. Komuny Paryskiej w Gdyni, Zemech w Elblągu) rano 15 grudnia Biuro Polityczne podjęło decyzję o użyciu broni wobec strajkujących. Za tą decyzję odpowiadają wszyscy obecni na posiedzeniu, ale nie sam Gomułka. Byli tam: członkowie Biura i zaproszeni (Gomułka, Józef Cyrankiewicz, Marian Spychalski, Jaszczuk, Mieczysław Moczar, Ryszard Strzelecki, oraz zaproszeni: Stanisław Kania, Jaruzelski, Świtała Tadeusz Pietrzak). Decyzja weszła w życie o 12.00. W Gdańsku działała Grupa Operacyjna Pomorskiego Okręgu Wojskowego na czele z gen. Stanisławem Antosem.

  Do Gdańska przybyły na polecenie Jaruzelskiego 8 Dywizja Zmotoryzowana z Koszalina i 16 dywizja pancerna z Elbląga.//
  http://www.portal.arcana.pl/Grudzien-1970,262.html
 • -------- z BLOGU Opolczyka
  http://www.youtube.com/watch?v=s871fDFE038#t=188
 • @Astra 20:11:52
  To Ty napisałaś, że "nie był bandytą mordującym Polaków".
  Oczywiście, że był, nawet jeśli tych bandytów było więcej.
  Nikt wtedy nie zrobił nic wbrew jego woli.
 • Moczarpwcy zostali zorganizowani przez bermanowcow głownie do popędzania "aliji"
  Gdy w czasie pogromu kieleckiego nie było jeszcze uformowanego środowiska "MOCZAROWCÓW" sAMI BERMANOWCY ROBILI ZA NICH NP RÓŻAŃSKI -gOLDBERG ZORGANIZOWAL NAWET Związek Antysemickiej lodzieży Polskiej i mordowanie niezbyt skorych do wędrowania przez demoludową Polskę i Czechosłowację do neutralizowanej Austrii i Palestyny trzeba było oganizować przy pomocy oficerów bermanowskich.
  Obecnie banderowcy służą posowieckim oligarchom z izraelickimi paszportami jak niegdyś m moczarowcy slużyli bermanowcom a hitlerowcy grupie niemieckich homoseksualistow z aszkenazyjskimi korzeniami zafascynowanych Protokołami Mędrcow Syjonu i atalinowcy slużyli poprzednikom posowieckich oligarchów.
  http://telewidz.neon24.pl/post/109389,czy-banderowcy-jak-moczarowcy
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:58:07
  Bo faktycznie dla młodych ludzi służenie w służbach państwu zbierającemu podatki , aby obsługiwać zadłużenie zagraniczne , może byc wstrętne i niegodne, chyba , że ... starsi Polacy zaczną pracować nad zmianą tego stanu rzeczy...Pisałem , że jest szansa , aby zainicjować budowę wschodniej flanki polityki polskiej ...Orientacja na BRICS, przy wszystkich niedoskonałościach, dałaby mandat do np. dzisiejszego poparcia protestu sadowników...Ryszard Opara na konferencji spółdzielców poruszył sprawę uwłaszczenia NBP... Dorzućmy jeszcze postulat podniesienia kwoty wolnej od podatku... Czy młodzi kandydaci do służb specjalnych nie dostrzegą atrakcyjnosci takiej polityki ???
  Natomiast Polska jako OFIARA na ołtarzu wcześniej Watykanu , Londynu, Paryża Berlina, Moskwy a dzisiaj Waszyngtonu i Tel Avivu dla człowieka o silnym charakterze nie może być warta wyrzeczeń zwiazanych z pracą w słuzbie państwowej...
  Polska jako wzór państwa pożytecznego dla człowieka może rekompensować to poświęcenie.
 • @telewidzacy 20:22:08
  Nie zgadzam się, to zbyt daleko idące uproszczenie nie mające żadnego potwierdzenia w faktach.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:17:46
  //Nikt wtedy nie zrobił nic wbrew jego woli.//

  On już był wtedy do odstrzału, za 5 dni już po nim było i dobrze, bo ja go nie bronię...
  Ale wiesz co? manipulujesz!
  Akurat odpowiedzialny jeśli już za śmierć największej ilości zabitych to był krwawy Kociołek i matrioszka Jaruzelski.
  Jeśli chodzi o Moczara, to odpowiedzialnośc w ogóle nie jest tutaj odpowiednim słowem, to był bandyta i morderca.
  I to jest zasadnicza różnica między nimi, tak uważam.
 • @nana 20:04:39
  Jest wiele rozsądku w Twoiej ocenie...
  Oczywiście z punktu widzenia jednostek , można powiedziec swoje "ale"...

  Mnie było przykro, gdy w podstawówce musiałem bronic sie przed wpisywaniem pochodzenia społecznego "inne" , argumentem , ze gdy rodziłem sie ojciec był mechanikiem państwowym , prywatnym stał sie wiele lat później...
  To są drobiazgi, z żona wspominamy lata siedemdziesiate jako najbardziej pogodne w naszym zyciu...Teraz jestesmy lepiej sytuowani niz nasi rodzice, ale...synowie wyemigrowali a córka mota się za czy przeciw wyjazdowi...

  Państwo dzisiejsze jest smutne...coraz smutniejsze. Chyba , że gdzieś widzicie radość ????
 • @LordConqueror 20:51:00
  //Zarówno żydy jak i chamy działają i dziś. Jak zawsze w interesie obcych patronów i przeciw narodowi polskiemu. I jedni i drudzy tworzą równoległy ''naród'' polskojęzyczny, który żyje obok zdziesiątkowanego , zdezintegrowanego narodu polskiego. //

  Masz całkowitą rację.
 • @Astra 20:51:20
  Dla mnie to oni wszyscy są bandytami i mordercami. Tylko, że trudno jest stopniować - "większy" czy "mniejszy" morderca. Morderca jest i zostanie zawsze mordercą.
 • @LordConqueror 21:06:20
  Ty się tu nie podlizuj...
 • @LordConqueror 21:06:20.... słowianizm, dla mnie są typowo ''chamską'' ideologią....
  Proszę, napisz coś więcej o "słowianiźmie"...
  Nie spotkałem sie jeszcze z tą ideologią ...gdzie o niej piszą , bo w słowniku znalazłem tylko;

  Słownik Języka Polskiego SJP
  słowianizm
  dopuszczalne w grach ✔
  ► słowianizm
 • @LordConqueror 21:21:26
  Astrze.
 • @Zbigniew Jacniacki 20:54:36 człowiekowi nie raz w życiu jest przykro, no i co z tego?
  moja Matka wychowana starannie, musiała dostosować się do powojennego życia i pracowała jakiś czas jako kucharka. I co z tego? Komuś do czegoś było potrzebne to wpisywanie pochodzenia. Poza tym to kto miałby na jaśniepaństwo pracować? No kto? Pomyleńcy tęsknią za Kresami twierdząc, że były to ich ziemie. Może kiedyś tam były, ale przedtem, zanim były ich to ziemie te należały do kogoś innego. No i potem też przeszły na jeszcze kogoś innego. Czy to jest powód, żebyśmy się nawzajem pozabijali?
  Co do radości, to jeżeli nie ma jej w człowieku, to jej na zewnątrz nie znajdzie. Nie da się też cieszyć za kogoś. Tak samo jak za kogoś nie da się najeść czy wyspać.
  Jeżeli człowiek jest uwarunkowany na każdym kroku, to faktycznie nie ma powodu do radości. Jeżeli dla kogoś fakt, że żyje nie jest takim powodem, no to co można mu poradzić? Niech nie żyje.
  Moje dzieciństwo było często chłodne i głodne. Ale ja mam pogodną naturę i doskonale radzę sobie sama. Na przykład, moja Matka miała takie swoje maniery i choć pieniędzy było mało, to ona kupiła jako jedyna w całym bloku dębową beczkę na zamówienie, bo nie chciała kisić w takiej po śledziach, jak robili to wszyscy. Albo nasze sanki były metalowe, większe, nikt takich nie miał. Moi bracia zjeżdżali na nich z kolegami, a ja czekałam, aż się wyjeżdżą i nieraz była już ciemna noc, gdy mogłam z sanek korzystać. Nikogo nie było już na górce. Ale ja? ja sobie zjeżdżałam i śpiewałam dla dodania odwagi, bo czułam się trochę nieswojo, taka samotna na górce. I nic mi się nie stało. Nauczyłam się panować nad emocjami. Albo na przykład musiałam czasem iść do piwnicy po węgiel, a my mieszkaliśmy na drugim piętrze. To było 48 schodów plus 20 schodów do piwnicy. Chłopaki często gasili światło - wyłącznik był tylko na górze piwnicznych schodów, i było całkiem ciemno. Ja ściskałam rączkę wiadra (co najmniej 10kg węgla w nim, a ja ważyłam tak ze 35kg) i to dodawało mi odwagi. Szłam po ciemku uważnie licząc schody i minę miałam obojętną, żeby łobuzom nie dać satysfakcji. Te lekcje przydają mi się i dziś.
  Czynienie rządu czy wręcz całego państwa odpowiedzialnym za swoje prywatne życie to jakieś nieporozumienie.
  Państwo mogło ludziom zapewnić miejsca pracy, ale państwo nie mogło za ludzi uczciwie pracować.
  Państwo mogło ludziom dać narzędzia do pracy, do budowy domów, ale państwo nie mogło za ludzi budować.
  Państwo też nie miało i nie mogło mieć wpływu na to, jakie relacje ludzie zbudowali między sobą.
  Gdyby ludzie czuli się odpowiedzialni za to, co robią, co mówią i zgadzali się ponosić osobiście konsekwencje własnego działania, nie byłby nawet połowy problemów, jakie za PRLu mieliśmy.
  PRL był naszą Ojczyzną. Dawał nam poczucie wspólnoty i poczucie bezpieczeństwa i osobistego i socjalnego. Jedynie ci, co słuchali podszeptów wrogich nam krajów, przez radio wolna europa czy głos ameryki mieli roszczenia bezpodstawne i byli niezadowoleni. Większość ludzi pracowała normalnie i żyła normalnie.
  Teraz moja rodzina też jest w rozsypce. Nie widujemy się nawet na święta, bo daleko i każdy już jakoś sam się urządził i ma własną rodzinę.
  Polacy nie czują już związku w własnym krajem, za to chętnie cedują swoje frustracje na rząd i każdego, kto im podpadnie. Natomiast odpowiedzialności za własne życie, za własne myśli czy zdrowie w dalszym ciągu Polacy przejąć na siebie nie chcą.
  Człowiek może mieć poczucie radości wyłącznie wówczas, gdy postępuje moralnie i etycznie. Z egoistycznego i pasożytniczego życia nikt nie może mieć satysfakcji. I nie wyrówna tego ani super samochód ani plazma na ścianie. Taka jest prawda. Bo człowiek to coś znacznie więcej niż materia go otaczająca.
  Ale o tym mało kto chce słyszeć. No to niech się przytula do telewizora i zwierza samochodowi.
  Żeby na świecie, czy choćby w Polsce było lepiej, w ludziach musi nastąpić przemiana i człowiek powinien wyżej postawić sprawy duchowe, niematerialne.
  A Twoja córka niech się nie miota. Bo czy wyjedzie czy nie, może żałować zarówno jednego jak i drugiego. A człowiek coś musi w życiu robić. Życie należy afirmować i akceptować. I z tego przychodzi radość.
  Pozdrawiam Cię i Twoją mądrą Żonę.
 • @nana 21:27:52 dziekuję za obszerny komentarz, ale chyba niezbyt precyzyjnie się wyraziłem...
  Też uważam osobiste doświadczenie za drobiazg,
  Napisałem , że z żoną lata 70 uważamy za najbardziej pogodne...
  A o dniu dzisiejszym inaczej- w dobrze rządzonym panstwie wstyd jest być biednym , w żle wstyd jest być bogatym...

  Ja nie jestem smutny, może niepotrzebnie martwię się o przyszłość wnuczka???

  Z jednej strony napisałaś ile to PRL zrobiło , dało, wykształcilo, a z drugiej piszesz , ze panstwo nie ma wplywu na relacje miedzy ludzmi, na zycie prywatne, na poczucie uczciwości...? Według mnie są to sprawy połaczone...Rządzący RP realizują je inaczej niż rządzacy PRL...

  Oceniamy efekty ... Zinnych komentarzy mozna wyciągnąć zaskakujący wniosek, że tak naprawdę to wszystko idzie zgodnie ztym samym planem...wasze ulice , nasze kamiennice....Może też i dlatego jest mi smutno???
  Pozdrawiam i dziekuję w imieniu Żony
 • @LordConqueror 21:30:01
  Napisałeś słowianizm ...Słowiańskość wiem, czym jest, bo jestem Słowianinem...
  Napisz o ideologii słowianizm, proszę...
 • Astra 20:51:20
  .
  Dobrze myslisz .
  TUTaj masz leszcza z sieci , nie moge z Reichu wejsc :

  ^ Rothschild and Wingfield: Return to Diversity, A Political History of East Central Europe Since World War II OUP 2000
  ^ a b "The defection of Jozef Swiatlo and the Search for Jewish Scapegoats in the Polish United Workers' Party, 1953-1954" (PDF). Fourth Convention of the Association for the Study of Nationalities. Harriman Institute, Columbia University, New York City. April 15-17, 1999. http://72.14.205.104/search?q=cache:rzl7Kx-O8ZcJ:www.ciaonet.org/olj/int/int_0302c.pdf+The+defection+of+Jozef+Swiatlo&hl=en&ct=clnk&cd=4. Retrieved on 2007-10-27.
  ^ "Notes from the Minutes of the CPSU CC Presidium Meeting with Satellite Leaders, October 24, 1956" (PDF). The 1956 Hungarian Revolution, A History in Documents. George Washington University: The National Security Archive. November 4, 2002. http://www.gwu.edu/~nsarchiv/NSAEBB/NSAEBB76/doc5.pdf. Retrieved on 2006-09-02.
  ^ "Rebellious Compromiser". Time Magazine. 1956-12-10. http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,808728-1,00.html. Retrieved on 2006-10-14.
 • @LordConqueror 21:06:20
  //Ale my jesteśmy Polakami i mamy to gdzieś! Co nie?:)))))))))))))))))))))))))))//

  Tak Lordzie, żaden słowianizm :))))))))))))))))))))
 • @Zbigniew Jacniacki 21:46:43 ależ nie, wyraziłeś się jak najbardziej precyzyjnie
  mnie po prostu pewne sprawy inaczej się kojarzą. No i nadajemy na nieco innych częstotliwościach, ale ja tego za feler nie uważam.
  Co do rządzących, to owszem, mają oni obowiązek stworzyć warunki - ale co ludzie z tym zrobią, na to wpływu nie mają i mieć nie będą.
  Co do "wasze ulice nasze kamienice" to nie byłoby w ogóle czegoś takiego, gdyby nie Polacy, którzy wpierają tych, co to się do naszych jeszcze kamienic chcą wpasować. No bo wyobraź sobie, że żadna Polka u żadnych żydów sprzątać by nie chciała, nawet za cenę własnej śmierci głodowej. Albo żaden Polak nic od żyda by nie kupił i już po ich geszeftach i wpływach.(po co Polacy kupują tzw. gazetę wyborczą wiedząc, że robią z Szechtera milionera?) Ale w tym celu Polacy musieli by być monolitem, wspierającym się wzajemnie. A takim monolitem nie są.
  W swoim życiu też byłam bezdomna - co prawda na wygnaniu, ale jednak. I powiem Ci, że też nie jest to najgorszy okres w moim życiu. Oczywiście, ze wszystkiego można zrobić tragedię. Ale po co? Człowiek nie jest tak naprawdę tym ciałem materialnym. Człowiek jest odbiciem Boga Wszechmogącego, mającego miejsce w ludzkim sercu. Czyli człowiek jest formą świadomości. I w zależności od tego, jaką masz świadomość, takie masz życie. Baza materialna może być pewnym uzupełnieniem, ale na pewno nie jest żadnym warunkiem do bycia szczęśliwym. O tym bardzo dobrze wiedzą demony, pchające ludzi wyłącznie ku materializmowi. I stąd bierze się całe nieszczęście ludzkości.
  I niechże Ci, proszę, smutno nie będzie, bo swoim nastrojem zwiększasz ilość energii negatywnych, dokładając do kolektywnego poczucia smutku. Przecież jesteś człowiekiem całkiem w porządku. Ciesz się więc. Poza tym Bóg wie, dlaczego jest tak a nie inaczej. Czyżbyś chciał poprawiać Dzieło Boga? Nie radzę Ci. Nawet, gdybyś biednemu oddał wszystko co masz, stał się jego sługą, to ten niegdyś biedny i tak zadowolony nie będzie. Będzie on bowiem chciał coraz więcej i więcej, i nie dasz rady go zadowolić. Odpowiedzialny jesteś za własne życie swoje i swojej rodziny. Każdy ma gdzieś jakichś swoich krewnych i jeżeli oni nie potrafią wzajemnie się wspierać i sobie pomagać, to i Ty nie masz szans poprawić ich losu. Możesz komuś dać, co chcesz dać. Ale nie masz obowiązku pracować na nieudaczników i pasożytów. Wierz mi, z reguły czyjeś tzw. nieszczęście jest mocno zapracowanym wynikiem działania takiego nieszczęśnika.
  Ale co tam! Teraz ważne jest, żeby Niemcy nie sięgnęli po nasze słowiańskie Ziemie Zachodnie. Na razie zajmują i tak słowiańskie ziemie między Odrą i Łabą i my im na to pozwalamy. Sami przecież też mamy wystarczająco duży teren. Tylko zgody w naszym Narodzie brak i stąd problemy.
 • @LordConqueror 22:33:58"""....nazywam słowianizmem, chodzi o to, żeby wmówić człowiekowi nową tożsamość,
  żeby czuł się takim mniejszym ruskiem, aby zoperować go mentalnie i uczynić bezbronnym...."""

  Wmawianie nowej tożsamości ??? Starozytnej, to jeszcze bym zrozumiał...
  Piszesz w oderwaniu od rzeczywistości... Postaram się unikać
  w przyszłosci zadawania Ci pytań o słowianizm-słowianskość...
  Nie przypuszczałem , że masz tak marne zdanie o Słowianach...wpisując ich w jednej lini z gender lub singlami. Nie ta liga... I powinieneś
  o tym wiedzieć.
  To jest wieksza całość i genetyczna, i historyczna i językowa...
  Tak uważają również na amerykanskich uniwersytetach...Dla poddanych anglosaskich powinno to byc jakąś wskazówką.
  A polskość i słowiańskość to nie są sprzeczności....
  Także Słowianie to nie są mniejsze ruskie...
  Polskośći bez słowiańskości skonczy się szybko ...i bez łez...Pozostaną wspomnienia jak po Etruskach lub Choruskach....
  Będzie market, job, cash ...., ale to już Twoja przyszłość...
 • @nana 22:36:59
  Masz rację ...Często łapię sie na tym , że choć do najblizszych mówię , że trzeba pamietać , iż Bóg-Rod pomaga nam w każdej chwili , to moje zawodowe skrzywienie wpycha sie do umysłu i każe mysleć, co zoptymalizowac...bez udział u Boga.
 • @LordConqueror 02:33:33
  ---Pan Szeremietiew ma kompleks człowieka / zaszczutego w katolandzie z powodu ojca RUSKA / można uznać go za NEOFITĘ -nadgorliwość jest ich cechą !!
 • @ninanonimowa 03:57:32
  -------- poza tym !! żyd

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/szeremietiew-rosja-chce-wejsc-na-terytorium-nato-i-sprawdzic-czy-bedzie-reakcja/yjrep
 • Trudno ocenić...
  Czy Moczar chciał zrobić co deklarował, czy tylko szermował hasłami by dorwać się do władzy.

  Ale warto by zastanowić się nad obcą agenturą wpływu w naszej Ojczyźnie.
  Kto wie, może ci co najbardziej stroją się w patriotyczne piórka sami są na jugielicie?

  Pozdr
 • @LordConqueror 00:28:06"...Jesteśmy kimś innym. Polskość nie ma podpory w jakieś rasie, tylko w kulturze, religii i moralności.
  W niepowtarzalnym polskim wspaniałym doświadczeniu wspólnotowym, w umiłowaniu wolności, w ziemii i grobach i walce..."

  Zrozumiałem, że polskość zawęziłeś do XIX wieku i do potomków szlachty...

  Przy takich założeniach , to nawet nie zauważasz , że 500 lat temu nie było Rosji , tylko Księstwo (Orda, Chanat ) Moskiewskie, i państwowość polska nie walczyła o przetrwanie, a o rozszerzenie panowania Watykanu...
  Podoba Ci się polska prowincja watykańska ... Przez 50 lat byłem też wielbicielem takiej geopolityki... i rozumiem jak trudno wyjść z kadzidła wiary w posiadanie "pełnej prawdy"...Może działania Franciszka ułatwią wielu moim Rodakom dostrzeżenie, że kontynuacja Świętego Cesarstwa Rzymskiego jest jedną z form manipulacji o władzę nad ludźmi???

  Kiedy przyjęcie "łacińskości" zapewniało bezpieczeństwo na świecie ?
  USA, UK, Austria,Rzesza są łacinskie i nie przeszkadzało im to w podbojach... W imię ....zbawienia wiecznego ???

  Napisałeś:
  ".... to skończy ruski imperializm i włączy Rosję do wspólnoty innych narodów na równych prawach. Może do polskiej wspólnoty..."

  O równych prawach narodów powiedz pozostałym stałym członkom Rady Bezpieczeństwa ONZ ...Amerykanom, Brytyjczykom, Chińczykom, Francuzom....Ciekawe , czy zrozumieją o co Ci chodzi ???
  Nie mieszkam w Rosji, więc nie wiem, czy Rosjanie będą entuzjastami polonizacji... Jak myślisz , gdyby łacińska Polska miala 140 milionów obywateli, w tym 80% Słowian, broń atomową i granicę z Chinami, to jaką autonomię religijno-kulturową mieliby Moskale, Bialorusini, Kozacy, Tatarzy...???
  Łacińska Hiszpania , Francja ,Stany Zjednoczone...Czy czegoś nas nauczyli??? Hm, ale winni są zawsze barbarzyńcy...
 • @Zbigniew Jacniacki 08:08:35 Łebski z Ciebie chłopak!
  pozdrawiam :)
 • Czerwona Nana_kurtyzana 11:00:40
  .
  Wyjatkowy kretyn ze zrytym dialektycznie jak jesienne pole rolnika ugorem czachojebu .Historyjka rodzinna..
  -8-))))
  o biednej czerwonej pomorskiej emigracji .Yeahhhhh...
  Egzotyczny bo zamiejscowy ale od tego jest zaplecze kasyna_Leon23 by osoby röznej prowiniencji , zawodu czy charakteru ( sic! ) mogly usiasc przy zielonym stoliku i pogadac wymieniajac poglady .
  Nawet bez zachowania kindersztuby .
  A jedyny komentarz jak przychodzi do glowy po przeczytaniu Twoich bzdur i tego lyka w gumofilcach to Wspomnienia o Francu Fiszerze .
  Fiszer :
  ---- Nie będzie porządku w Polsce, jeśli się nie rozstrzela 750.000. szubrawców.
  Na to ktoś zauważa sceptycznie :
  --- Czy myślisz, że jest aż 750.000. szubrawców?
  Fiszer :
  --- Nic nie szkodzi. W razie czego dobierzemy z uczciwych.
 • @LordConqueror 02:33:33
  Szeremietiew najpierw musi się wytłumaczyć z pewnego swojego bardzo bliskiego współpracownika z okresu podziemia (Marek Stefan Szmit) który od wzniosłych tyrad o cywilizacjach przeszedł ostatnio do jawnej pogardy w stosunku do Polaków a wychwalania Niemców. Tak że wiele osób jednoznacznie uznało go za praktycznie teraz już jawnego niemieckiego agenta.
 • mr.vortex 12:03:59
  .
  Zielone bingo ! stary , wirtualny Przyjacielu .
  Widziales logo TVP 1 w prawym , görnym rogu telewizora ?
  Przyjrzyj sie uwaznie jedynce a stanie sie swiatlosc..
  Romka S . ( nazwisko i adres znane Administracji ) uratowala przypadkowo od zaglady ciezaröwki ze zwirem ,kierownica po prawej stronie, lachociag dziennikara obecnie inspektor NIK .
  8-)))
  Akwarium ma sie dobrze , nawet nie drgnie w posadach , i za chwilke zlote rybki beda möwic po niemiecku .
 • @ninanonimowa 20:12:08
  Szkoda że ten bardzo pouczający film izraelskiego artysty pozostał niezauważony. A to film z bardzo wyraźnym przesłaniem. Przesłanie jest proste i jednoznaczne - dotychczas Polacy mordowali masowo i bez litości żydów, teraz czas na rewanż. Teraz żydzi urządzą Polakom masowe mordy. Liczba przewidzianych do wymordowania Polaków nie została na razie podana, ale widać że rachuby i plany idą w miliony. I jest jasne skąd ta psychoza antyrosyjska i antybiałoruska tak intensywnie organozowna w Polsce. Chodzi o to aby oni czasem się nie włączyli po stronie mordowanych masowo Polaków, żeby udawali że niczego nie widzą - plan polega na tym, aby tak im Polacy zbrzydli, aby z radością powitali ten mord.
  Tutaj wersja tego filmu francuska albo hiszpańska, rozwinięta z mocnymi akcentami komór gazowych. Właśnie, co to może znaczyć w tytule - "La Revanche"?

  http://www.youtube.com/watch?v=6XzCrrwUfp0

  A tutaj wersja mniejsza (bez komór gazowych) na vimeo. Autor już później w dyskusji (przyciśnięty do muru) rżnie głupa że to tylko artystyczna taka zabawa, a on niczego tam takiego nie miał na myśli, że to Polacy masowo żydów palili.

  http://vimeo.com/45558546
 • @LordConqueror 12:46:44
  Jak wiadomo każdy profesjonalny agent ma na czole nalepkę a napisem - jestem ohydnym agentem.
  A ja nawet parę razy w życiu gdzieś byłem w większym towarzystwie z Szeremietiewem, fajnie nawijał zawsze, ludzie lubili go słuchać. Ale na ile to było mądre? Działał raczej na emocje.
 • Mr. Lord_Conqueror 12:40:13 CCTV London
  .
  Nie denerwuj sie bo zlosc pieknosci szkodzi , co w Twoim przypadku nawet nie jest cudem .Atomowa zölta lödz podwodna rozbila sie o rafy Karaiböw , jak widze .Rycha gumofilca Cwaniackiego mozesz sobie odpuscic , chyba ze masz wyjatkowe upodobanie do zakladania kaganca i knuta oswiaty ciemniakowi z domu wschodzacego slonca .
  Kumpel pieknisia aktorzyny Riccardo , spod celi .
  To juz ciekawszy jest cudownie nawröcony kapus Czerwony Dziadek z Coojones , jak orzechy laskowe , ale ze wzgledu na stan zdrowia pozostawiam facia milosierdziu Bozemu .
  Pas .
  Dupencja nana to sierota po socjalizmie wiec dame w wersji mp3 badz jp2 :
  --- Bawimy sie jak damy a jak nie damy to sie nie bawimy - mozesz sobie odpuscic .
  --- I co ja mam z Toba zrobic Müller ? - zastanawial sie Stirlitz widzac gestapowca ze smoczkiem w ustach i pampersach , bawiacego sie w piaskownicy lopatka i wiaderkiem .
 • @LordConqueror 12:40:13...Jakie poszerzanie władztwa Watykanu???....
  Król miał przyjąc prawosławie , aby być carem...Żółkiewski zawarł z bojarami porozumienie, które przewidywało przejście królewicza Władysława na prawosławie (czemu przeciwny był Zygmunt III, zwolennik katolicyzmu, żądający korony carskiej dla siebie)

  .
  O tolerancji religijnej zaś świadczą np. losy Braci Polskich...

  Jeszcze 400 lat temu , w 1611, car moskiweski musiał ukorzyć się w Warszawie przed Zygmuntem III Wazą...Czyli z tą potęgą moskiewską to nie przesadzaj...Czy nie lepiej zająć się przedrozbiorową polską klasą rządzącą, dlaczego z wielkiego państwa zrobiła ...mniej niż zero ?

  Ale odechodzimy już za daleko od tematu postu...Twoja teza "Ruscy są o wiele niżej w rozwoju, to w zasadzie lud a nie naród..." warta jest jednak oddzielnej dyskusji...Szczególnie teraz , w dobie kosmosu , atomu i innych cudownych odkryć i wynalzaków...
 • @Zbigniew Jacniacki 18:33:23
  Panie Zbigniewie,,, w 1986 roku juz dokladnei wiedziano cfo nastapi za 3 lata. I najlepsi z najlepszych pojechali wic gniazda dla swoich.
  Olszewski wyjechal do N,Yorku ze swoja konkubina Maria Skowron ,ktorej wczesniej zalatwil prace w ONZ- cie i zmalowal dzieciatko.
  Po przyjzdzie do N Yorku mieszkali wygodnie na Quinss'ie w ladnym duzym domu i on prowadzil dom...
  Tzn, deysponowal nieprzytomna kasa jaka lokowano w interesa pod przykrtywkami i za slupami..i tak nagle z malego zapracowanego mecfhanika w szopce na Brooklynie, facet przerrowadza sie do poteznetgo warsztatu wielostanowiskowego z hostessami na Quinss... ruszylo wykupywanie moteli i hoteli do remontu i ruszyly brygady polskich kontraktorow do ich remontow...komercjnych nieruchomowci w USA w jakie zainwesowano dorobejk 3 pokolen Polakow niewoniczo exploatowanych w PRL-u...
  Otwarto pozniej jeszcze dwa osrodki w Jacksonwillle na Flordzie i Denver Colorado..potem nastepne w Californii i Vegas...
  Tak- ze pan ma spokojna glowe Czerwona Oligarchia zabezpieczyla swoje interesa zanim ruszyla odnowa i prywatyzajca...afery weglowe i nieruchomosciowe...Johny Venchery jechaly do Polski z polecenia....Panow z Polski,,,jako slupy...
  Ten proceder trwa....bo rosnie strach... i rosna fortuny w cieplych stanach USA...polskich politykof za cienszkom kasem,..,..
  Reszta to odwracanie uwagi...i sluzba za drobne...to co w majqa w Polsce a nei da sie wywiezc,,truydno bedzi emozna zostawic ale neich pan nie mysli ze przez to zbiednieja...
 • Mr. Lord_Conqueror 16:31:31
  .
  Garsc wspomnien jak zbysio102 byl zbysiem a nie kumplem aktorzyny z domu wschodzacego slonca
  .
  Mr. Lord_Conqueror 15:03:48 Berlin maj 2014r.
  .
  Cenzor Zbysio102 , koles w wypastowanych gumofilcach , wykasowal bardzo powazne przeslanie möwiace o dyspozytorze z DB - Deutsche Bahn skomponowane pod wplywem chwili na czesc Waszmosci .

  Verkehrsleiter Standartenführer Müller wyjal lizaka z buzi Helgi .
  --- Odjazd ! - ryknal z wlasciwym pruskim akcentem opadajac sielankowo na kanape.

  Dzisiaj w piekle wielki bal

  Max von Stirlitz 26.05.2014 15:27:00
 • P.s.
  .
  --- Ozeszkurwafaszystowska bladz , od dzis nie zajmujemy sie drobnica,
  bomby atomowe, laser, samoloty, lodzie podwodne, czolgi , mröwki , wazki , pasikoniki i latajace owady ida w niepamiec ,kladziemy na stos 21gram - ryknal do Müllera melancholijnyyymmm glosem Stirlitz .
  Obergruppenführer Müller zamyslil sie , a po chwili :
  ---- Hans , kurwy i Столичная raus !!

  Wyklęty powstań ludu ziemi!

  Max von Stirlitz 04.06.2014 21:12:54
 • @Max von Stirlitz 20:54:17
  .

  ---Cienko placa w RSHA za czytanie , wiec pozostaja tylko naklejki na butelkach --pomyslal rozgoryczony Stirlitz odstawiajac zacier na czarnych myszach .
  ---Gdzie sa biale myszki z tamtych lat !? ---zalkal spiewajacym glosem w pagony Müllera .
  .
  Nie wiem czy dotarlo do Waszmosci .
  Berlin 1945r. Maj
  Napis na murze kancelarii RSHA
  ---Chcialem dobrze .
  Adolf Hitler .

  Wyklęty powstań ludu ziemi!

  Max von Stirlitz 06.06.2014 12:08:00
 • @LordConqueror 16:17:38
  No to odplywajcie chlopcy,,,idzcie do swoich...
  Rozumiem wasze frustracje i rozterki... W latach 80 pewien znany w Polsce mason popelnil essej.. Dwie ojczyzny dwa patriotyzmy...oczywiscie nie bylby soba , gdyby nei zmanipulowal pojec ale w sumie nalezy mu sie pierszenstwo ze to wogole zapisal zauwazyl...i wskazal.
  Te dwa patriotyzmy i dwie ojczyzny wlasnie zaczely egzystowac udajac Jednosc od czasow Najglupszego krola Polski Zygmunta III..
  Wies sprowadzana do poziomu bydlat przez Sarmatow..i ich pomocnikow Kahaly...
  Ta wies tak pogardzana, nie lubiana i powodujaca odruchy wymiotne i takich intelektualistof- jak Lord Cum que error etc consortes...istniala jako osobna kultura i cywilizacja...w Polsce w Rosji na Ukrainie..w Czechach..,.wystarczy zobaczyc polozenie dworow w stosunku do wsi...i nie trzeba zbednych slow...
  Sarmatow puscili z torbami ich pomagierzy kahalni, ktorzy przejeli ich majatki i ethos...razem z przechrzczonymi herbami i szlachciankami...i juz ponad 100 lat usiluja zajac ich miejsce..bez powdzenia...
  To co nalecialo..zwitrzalo i zardzewialo..zostala tylko sol tej ziemi..ta pogardzany lud sowiecko wsiorsko polski....ze swa kultura i cywilizacja.
  Stad tak bardzo podona ta wiocha polska do ruskiej bo to SLowianie a to ich kultura to wlasnei Slowianskosc, ktora wam wylazi z gardla..bo tego nei jestescie strawic...i nei strawicie...
  Odplywaj amchu do swoich...mozesz sie nawet zabrac Zolta Lodzia Podwodna...im szybciej tym lepiej...i ni ewracajcie...pamietajcie vita brevis!
 • Pan RomanKa 21:06:26
  .
  Roman ,uspoköj sie ,tak jakos samo wyszlo a i tak nie wiesz o co chodzi .

  Z ostatniej chwili :
  W konkursie: “Ukraina oczami Moskali” wygrał pan Wasyl ze Lwowa, który oczami Moskali ułożył trzymetrowe słowo “Ukraina”.
 • @LordConqueror 22:46:09
  Dupku parchaty..chcesz odejsc.. idz:-)))) do swojej ligi, niedorozwojku z syndromem.....jak oglaszasz wszem i wobec ..
  Czy poczekasz na kopa w dupe???
  Ja nie musze myslec o sianiu ozimin....ja potrafie i siac..i zbierac...A ty??? psijuchu co potrafisz- oprocz pyskowania i produkowania swoich bzdzinek typowych miernotom trefnym... na Neonie???:-))))))).
  Mysl zatem zawczasu ty.... o zarciu:-)) co bedzie, jak ci nie dadza:-)))
  Ojczyzna jest zawsze tylko i wylacznie -tego co umie dbac o oziminy...a takie parchate wszarze na nie nie zasluguja nawet na pobyt..nie mowiac o tym,,,, zeby ich karmic:-)0
 • @LordConqueror 23:57:23
  Prosze- jaki Srulek wrazliwy:-)))i nie uzywaj bzydkich slow,bzydku- bo ci tak zamaluje w ryja, ze ci Gwiadka Bzydacznosci nie zagasnie:-)))
  Odfukac... to powiedz swojej meme ...albo tate...
  Mnie na wschod nie wysylaj . bo mnie i tam i tu wszedzie u siebie...i zawze wsrod swoich...ludzi ozimin, bydlat..taczanek, plugow i bron, i gnojnikow, czy ogrodkow z malwami,....bo to moja ziemia... Slowianska Dierzawa....nie pasuje ci...jedz- jak sie zapedziles....Jedz tam ...gdzie cytryna dojrzewa..a fellahy ostrza krzywe noze...czekajac na ciebie:-)))i i zabierz wszystkich swoich przyjaciol:-))) i siostruy do.... fukania:-)))
 • Pan RomanKa 00:08:01 CCTV Greenpoint NYC
  .
  8-)))))
  Roman vs Lord .
  Ja widze , ze panowie , Panowie ? ( sic! ) uderzyli w merytoryczny lopot sztachet . Muzyczka ludowa , wirtualna , w szwabskim poranku .
  Psichuju... ciekawe i regionalne slowo Roman.
  Rozbawiles mnie w tym smutnym szkopskim klimacie zycia .
  A propos : ze mnie taki Zyd jak z Ciebie - Niemiec .
  Skad Ty wiesz co dzialo sie w latach 80-ych ubieglego stulecia w emigracji do U$ of A miasteczko New York ??? .
  Jak na chlopa od upraw slowianskich jest dobrze wyedukowany .
 • Mr. Lord_Conqueror 11:47:04
  .
  Jakies anse ?
  Roman zyskuje po dluzszym poznaniu . Wypunktowal Cie bez mydla nawet drobiac jak gejsza . Facio ma swietne informacje i wstawia scieme chlopskiego slowianskiego malorolnego ciemniaka .
  I obudz sie bo nie zrozumiales slowa panowie ( sic ! ).
  Obaj czystej krwi chamy jestescie moze nawet parchy, wiec jaki masz problem ?
  A czy Ty jestes starozakonnym czy nim nie jestes , dla mnie TO bez znaczenia . Dialog wprawil w dobry humor ,bawi mnie zwrot argumentum ad hominem :
  --- Ty psichuju !
  8-))))
  Poza tym Rodzicöw nikt z nas nie wybiera .
  Przegladalem historie wirtualnej znajomosci Müller - Stirlitz - jak ten czas leci - i powiem Tobie byla wtedy jakas dzika inspiracja by pisac takie bzdury .
  Swir aktorzyna pieknis Riccardo mial za DARMO klake nie do podrobienia
  Placac money za platnych mialby sie z pyszna , tym bardziej ze kasyno_Leon23 raczkowalo jeszcze wtedy . Piekna Beatka byla Editor .
  Nastapila era Franza Kaisera , i cos drgnelo w kroczu jak mawia poeta .
  To byly czasy .
 • Mr. Lord_Conqueror 13:30:41
  .
  Pieknis aktorzyna Riccardo nie ma z tym NIC wspölnego .Jedynie odkrylismy misia i przez chwilke nawet mial ogladalnosc . Teraz wszystko wröcilo do stanu poprzedniego . Zero 0 null zainteresowania .
  Zasluga Franza jest stan obecny kasyna_Leon23 , ale nie widze jakis racjonalnych transferöw , czerwone ciolki z B-klasy wiec te 3 duze banki zamierzonych odslon to science - fiction story .
  Zainteresowanie slabnie, repertuar trunköw jest cienki jak siurdak kundla Bulla .
  Co do Romana , kazdy zostaje przy swoim zdaniu .
  Ja mysle , tak jak napisalem .
  Podröz Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi zalezy od Kapitana Nemo i gestapowiec Müller nie ma nic do gadania .Decyzja Nemo .
  Moja wersja :
  --- Nemo odpala ladunki atomowe bo czas zapierdala nieublaganie ,sam sie na tym zlapalem , i nie organizuje wersji Powrotu do przeszlosci .
  Moze Karaiby albo Szeszele awaryjnie po napadzie na Bank of England ?
  Ale
  Yeaahhhhhhhh jak bedzie
  Bög wie .
 • Mr. Lord_Conqueror 15:01:29
  .
  Sierociniec_Leon23 Ukladu W. ?
  Yeahhhhh ....kilka szybkich krötkich pilek adrenaliny w rozdaniu polemiki i meczbol dla Polski .Wymiekaja chlopaczki , popatrz jak sie ogladalnosc pozmieniala .
  8-)))
  Jakis sentyment pozostal i czas zakonczyc sparring , zajac sie praca domowa .
  --- A mialo byc tak pieknie a wyszlo jak zwykle - Standartenführer Müller und Standartenführer Stirlitz przeszli do rezerwy .
  Rezerwy Federalnej Banku USA , of course .
  Jako turysci .
  The End .
 • @LordConqueror 15:01:29
  Te Srulek:-)))
  Piszesz..bo cie nauczyli pisac:-)))
  Cyt:
  To ciemniak, dla niego każdy inteligentny człowiek to żyd. Szkoda, że nie może sprawdzać odgniatów na ręcach, jak bolszewicy. A co do ''punktowania'', to chyba tylko w stylu analnego Mariana, jak upatrzony przez niego klient w barze wypije za dużo:))))) koniec cytaty...heheheh

  Nie parchatku.. dla mnie akurat ty- nie jestes zadnym Zydem ,,,a juz najmniej inteligentnym czlowiekiem:-))
  Zreszta wraz z twoim pisanym...... tez z ciebie czworaki wylaza:-) cyt .." odgniatow na recach::-))
  Widzisz- takie barachlo ja ty i tobie podobni w Polsce- w procesach historycznych, jakby dzielem przypadku, czy nieszczesliwego wypadku.. wykocilosie z niechlubnego zwiazku -zwyczajowo podczas stosunkow wymuszonych- powszechnie zwanych giewaltem,,.,.pomiedzy fornalami folwarcznymi i karczemna jajczejka chalatowa:-)) To parchate chutzpiarstwo - swiadomosci zadnej i tozsamosci mieszanej:-)) Russcy bracia nazywali Jewszekami w Polsce gadali na nich Zydokomuna.... Krotko- Parchate Srule Czerwone- jak Pikusiow fiutek.
  Zawsze tacy przedstawiali sie falszywymi tytulami i herbami...pokolenie Szmaciakow ...z ktorego kpil tow Rurka:-))
  Od kiedy dworem jest chalupa
  Tak... hrabio Szmaciak , herbu dupa:-)))
  Te nieszczesne dwa patriotyzmy i dwie ojczyzny...trwaja, zataczajac sie, jak ich najlepsi przedstawiciele w sobote:-))) To kasta mutantow SarmatoParchatych:-)))tez podzielona na polelity:-))) Uwazajacy sie za Dobrodziejstfo Polskie....i spuscizne narodowa:-))))
  Folwarczny- panszczyzniany..... gotowy do calowania kazdej dupy za apanaze..jaki wymutowal w opisanym wyzej procesie i przyjal forme PiS z calym zabudowaniem, chlewikami i szopkami...
  I karczemo chalatowo- straganiarski, silacy sie na inteligencki, gotowy sprzedac wszystko na co tylko znajdzie sie kupiec i puscic w arende wszystko ....co sie da puscic po dobroci... albo na chama:-)))wlacznie z siostrami i corkami:-))
  Uprawiajace chutzpah, ktora uwazacie za,,,,,szczyt intelektualizmu:-))) ..zwlaszacza- jesli popuszczaja- jak w portki smrodek- uszczypliwosci w kierunku haredim, czyli rolnikow:-)))
  Tragiczne mamzery paletajace sie pomiedzy nogami... PO..... czyli pelniacy obowiazki Polakow:-)))
 • @LordConqueror 16:18:38
  Srulek sie zamknal....autystyczny intelektualnie i urazony w oberzniety ethosik:-))))
  Poratujcie... podrzucie mu, jakas nagrode pocieszenia..albo zalatwcie jakas robote za piejiadze..ale i na miare ambicji:-)))koniecznie papierkowa..intelektualna...adekwatna do zdolnosci i kealifikacji:-)))
  najlepiej przy sortowaniu smieci:-)))
 • Mr. Lord_Conqueror 18:25:11 CCTV LONDON
  .
  Möwilem Tobie , ze Roman jest spoko luz koles i zyskuje po dalszym poznaniu . Tez mialem ostre jazdy z wesolym Romkiem ale spasowalem po niesamowitym komentarzu u Cesarzowej Izabelle jakim , nieswiadom zupelnie Roman wpisal sie do pamietnika Cesarzowej .
  I zaproponowalem pakt o nieagresji .
  Moze Roman swietuje dzis Bitwe pod Grunwaldem 1410 roku autorstwa Jana Matejki i jedzie ostro na dopalaczu regionalnym zaplecza kasyna_Leon23 wina owocowego wytrawnego FeldmarszaleK ,kto wie ?
  8-)))
 • @Max von Stirlitz 18:44:47
  Cieplo ..cieplo...cieplej..widzisz Maxiu...sam ze kosc z kosci straganiarzy wiesz, jak ludzi wkurza- kiedy muchy laza ci po towarze...:-)))
  Najpierw bowiem po byle gownie..a potem na towar....kazdego by szlag trafil:-)))jak cos takiego sprzedac:-)))
  Pociesz go....pociesz..utul....ale, jak glaszczesz.... to nie po tym lbie...bzydalu swinski jeden:-)))
 • Pan RomanKa 18:59:50
  .
  Roman ,

  nie znasz historii zaplecza kasyna_Leon23 . Müller vs Stirlitz .
  Ciebie wtedy nie bylo albo byles z inna ksywka na czölku .Wszyscy brali mnie i Lorda za pedalöw , ozeszwkurwewyjabana bladz - ja pedal ???
  Powiedz to na zywo i na pewno dostaniesz rzeczowa odpowiedz .
  Mnie naprawde bez röznicy z kim mam gadac , nawet tutaj byle mnie tylko kolo piöra nie robil bo pamiec mam zawodna a i demencja na przedzie .
  Poza tym obiecalem , ze Lord ma przezyc , wiec przezyje .
  A jakiej jest nacji ?
  Mnie naprawde jest wszystko jedno jakiej byle mnie Polski nie sprzedawal . A z tego co wiem robi dokladnie odwrotnie bo zajmuje sie odzyskiwaniem Polski a nie wyprzedaza .
  O tym cicho sza bo to jest tajemnica haandloowa .
  Yeahhhhh...
  Na pohybel !
 • @Max von Stirlitz 19:23:54
  Wybacz -nie wiem o czym mowisz...a domyslac sie nie mam w zwyczaju.
  Nie bywalem tu...nie znam nikogo..nie obchodzi mnie kto z kim i za ile.
  Obchodzi mnie poruszany problem...i tylko on.
  Widze natomiast, ze z duza krzywda dla Portalu jest on lustrzanym odbiciem tego co w realu.
  Gdzie cecha wyrozniajca jest hipokryzja, obluda i szpan. I szkoda mi naprawde paru ludzi ,ktorzy sa bezcenni dla Polski i Polakow....ktorzy na wysokim poziomie daja nam tu doskonaly serwis!!! Na naprawde wysokim poziomie dziennikarskim i intelektualnym.
  Przykre ,ze zamiast isc za ich przykladem takie miernoty i koczkodany parodiuja ich, silac sie na cos ..co nigdy nie bylo , nie jest i nigdy nie bedzie niczym innym- jak zenujacymi popisami beztalenci:-)))
  No -ale widac tak musi byc w tym naszym zdublowanym realu...dwie ojczyny, dwa patriotyzmy, dwa intelekty..i dwie beczki dziegciu do zalania lyzki miodu.
 • @Max von Stirlitz & RomanKa & LordConqueror
  Panowie!

  Jestem pełen podziwu dla Waszej jurności i soczystości :)

  Cieszę się i jestem zaszczycony, że wybraliście mojego skromnego blożka na miejsce walki na maczugi.
  Teraz proponuję małą przerwę dla nabrania oddechu i dystansu.

  Za chwilę wysmażę nową notkę i oczywiście was zapraszam :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:29:47faktów jest dużo
  http://telewidz.neon24.pl/post/111297,powstanie-w-lublinie-1944
  http://telewidz.neon24.pl/post/69102,ludobojcze-zatrzymanie-frontu-na-wisle-w-1944r-i-akcja-burza-w-lublinie

  http://telewidz.neon24.pl/post/111652,powstanie-i-warunki-kapitulacj-ratunkiem-przed-zaglada
  http://telewidz.neon24.pl/post/109389,czy-banderowcy-jak-moczarowcy
  http://telewidz.neon24.pl/post/100332,izbicki-lacznik-z-popiolow-sobiboru-do-wyzszego-systemu-pasozytniczego
  Niemieckiemu szoferowi w Lublkinie skradziona zostala teczka z "Zarządzeniem obrony..." będącym scenariuszem REALIZOWANEGO W NASTĘPNYM ROKU oddawania Lublina sowietom. Był to prawdopodobnie scenariusz przekazania sowietom 43 rysięcy przymusowych robotników zydowskich przetrzymywanych w kompleksie obozow pracy Majdanka jako "imperium ekonomicznym SS Odillo Globocnika" z akompaniamencie propagAndy o zupelnie zakończonym uwalnianiu dystryktu lubelskiego od Żydów i po likwidacji obozow śmierci w Treblince, Belżcu i Sobiborze wyposażonych w krematoria (na Majdanku zbuydowano jrematoria o wydajności ponad 200 zwlok/dobe dopiero po rozstrzelaniu Żydów z "IMPERIUM gLOBOCNIKA" (Holocaust jako selekcja zdonych do odnowy żydowstwa był uznbay za projekt nieudany ale formalnie był kontynuowany. Jako "zdolnik" WYSTARCZYLI repatrianci z ZSRR.
 • Pan RomanKa 20:48:05
  .
  Roman ,

  masz prawo do wlasnego zdania na zapleczu kasyna_Leon23 . Od tego ono jest by usiasc przy zielonym stoliku , walnac siwuche plus sledzik i pogadac o starych Polakach na emigracji wewnetrznej i zewnetrznej .
  Jakosc dziennikarska , kurwa, czy ja dobrze slysze ?
  Tylko Franz , Zagozda , Zygmus i dziewczyny a reszta ?
  Chyba nie masz na mysli liche tlumaczenia Czerwonego Dziadka z Coojones , jak orzechy laskowe czy wysublimowane notki intelektu pieknisia aktorzyny Riccardo don Koalli badz przemyslenia kuchenne Stana kosiary Tyminskiego ????
  8-))))
  Ochujales Roman dzis zupelnie , tak mysle ale moge sie mylic .
  Mozesz myslec co chcesz tylko pamietaj :
  --- Dyskusja gdzie nie ma zdania przeciwnego jest bez sensu .
  .
  P.s.
  A gdzie Ty wlasciwie Roman mieszkasz , bo nie wiem .
  ?
 • @Max von Stirlitz 21:51:17
  Ty, Max, a powiedz mi kto to ten franz? Bo jak taki dobry to go otoczę jakąś specjalną opieką.
  Wiesz, mam za mało czasu żeby wszystko ogarniać... :)
 • Pan Jarek Ruszkiewicz SL 22:04:02
  .
  Przykro mi jak nie znasz Franza Kaisera to ode mnie sie nie dowiesz .
  Zapytaj na miescie .
  Sorry Winnetou .
 • Mr. Lord_Conqueror 21:30:54
  .
  Standartenführer Müller w kościele:
  –-- Ciało Chrystusa.
  –-- Dzięki, sporo ćwiczyłem.
 • @telewidzacy 21:30:59 Pezepraszam za pomyłkę "literówkę"-cyfrówkę
  Krematorium na Majdanku zbudowane po rozsrzelaniu w dniu 3 listopada 1943r *w "akcji erntefest") ponad 18 rysięcy Żydów z "imperiunm ekonomicznego SS Globocnika" miało wydajność -ponad 2000 zwłok / dobe a nie 200. Zostalo w lipcu 1944r niedbale wysadzone i później odbudowane- jest odwiedzane przez pielgrzymki nowohebrajczyków z Izraela a miejscowi kabotyni sjonistyczni nie zgodzili sie na budowę w poblizu tego krematorium przy miejskim cmentarzu komunalnym nowoczesnego krematorium dla zmarlych mieszkańcow Lublina.
 • @LordConqueror 00:32:06
  A ja ci polecam dobrą muzę

  https://www.youtube.com/watch?v=_2BqiipGKNA&feature=player_detailpage#t=617
 • Mr. Lord_Conqueror 22:52:38
  .
  Gestapowiec Müller obudzil sie w popoludniowy poranek .
  Zmierzył sobie “małego”. Prawie 37.
  --- Od dzisiaj zawsze będe mierzył fiuta termometrem - pomyslal melancholijnie .
 • Mr. Lord_Conqueror 10:36:38
  .
  Co Ty chcesz od angolskiej muzyki z lat ubieglych ?
  Byla i jest lepsza od tego polskiego göwna typu Kora , Lady Pank , Budka Suflera , T.Love. Mlynarski , Holdys etc.
  Sprawdz skad te wyjebane w kosmos gwiazdy mialy szmal na ruchy estradowe .I nadal czerpia profity z tantiemöw w Akwarium .
  --- Ty dziadek , jak umiesz tylko przesluchiwac to idz do Polskich Nagran na lowce talentöw - cytujac klasyka .
  Hanys Toyah ,wielki mysliciel i pisarzyna zebracza , kumpel od szklany Snopka z Grodziska nie mial odwagi by uderzyc w polskie piekielko muzyczne , bal sie , ze mu zarzna rodzine , i sam skonczy w worku po cemencie .
  Wiec NIE MA ksiazek jak bylo naprawde .
  A nieustajaca komune rozwalili Angole , Jimi Hendrix ,Janis Lyn Joplin ,etc - muzyka .
  Yeahhhh...Specjalnie 4u :
  https://www.youtube.com/watch?v=utNiXUgM2VA
  8-)))
 • Mr. Lord_Conqueror 11:07:35
  .
  Berlin 1943 rok . Klinika RSHA .
  Tak, słucham?
  –-- Halo, doktorze - möwi Standartenführer Müller - Pamięta pan, miałem przynieść pojemnik z próbką spermy?
  – Pamiętam. Jakiś problem ?
  – Ona nie chce wyjść z domu.
 • Mr. Lord_Conqueror 11:35:56
  .
  Przypadkowo kliknalem po odsluchaniu marszu Waffen-SS i sam zobacz jakie propagandowe jaja .
  Miejscowi na zapleczu kasyna_Leon23 pewnie w TO wierza :
  https://www.youtube.com/watch?v=hNxgjdoIoxU
  Mistrzostwo swiata w muleniu pozytecznych idiotöw , i nawet dosc dobrze zrobione technicznie .
 • @LordConqueror 00:32:06
  //Jesteśmy w odpowiednim miejscu, nic nie potrzeba zmieniać,//

  No co ty powiesz...
 • @LordConqueror 14:58:22
  //Tożsamość kształtuje się poprzez walkę i wysiłek.//

  A co ja robię? :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej