Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
621 postów 25796 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Wasza mowa niech będzie: "Tak - tak, nie - nie". A co nadto, z zepsucia jest. Mt 5,37 PiS PO jedno zło!

Sakiewicz! Wskakuj na kasztankę i hajda na Moskala!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I niech pan nie zapomni zabrać ze sobą tow. Targalskiego, dobry politruk w taborach to skarb!

Czytuję dość systematycznie publiczne dywagacje naszego koryfeusza ze "strefy wolnego słowa", niejakiego redanacza Sakiewicza. Nie wiem czy celem jego życia jest doścignięcie w ilości wypisywanych bredni pewnego redanacza z Mokotowa ale dochodzę do wniosku, że rednacz "strefy wolnego słowa" oprócz wielu niekwestionowanych przymiotów, jakże potrzebnych w szerzeniu "wolnego słowa' jest także doskonałym medium spirytystycznym. Ostatnio nawiazał nawet bezpośredni kontakt z nieżyjacym juz od kilkudziesięciu lat Marszałkiem Piłsudskim.
 

Dowiedział się od tego geniusza wojskowości (czyli marszałka, który jak powszechnie wiadomo, niejedną batalię stoczył i niejedną wojenkę wygrał) co powinna Polska w obecnej sytucji na Ukrainie zrobić. Wrażenia z tej (nocnej zapewne) sesji opisał w swoim ostatnim artykule opublikowanym w "strefie wolnego słowa" i jako zajawkę na salonie24, oczywiscie.
Zwierzenia Piłsudskiego przekazane przez jego zaufanego (czyt. rednacza Sakiewicza) zaczynają się od zgoła hamletowskiego pytania - "co zrobiłby Piłsudski gdyby dzisiaj rządził i miał przed sobą konflikt na Ukrainie?"

Odpowiedź jest natychmiastowa i nie pozostawiająca żadnych wątpliwości - "wysłałby, nie czekając na Zachód, pomoc Ukrainie. Nie dlatego, że lubił ryzykować, albo kochał wojnę. Ani nie lubił przesadnego ryzyka ani też nie zaczynał działań wojennych gdy nie było  szans. Wszystkie jego wysiłki militarne kończyły się sukcesem. Dzisiaj przegrywamy swoją szansę."
 

I dalej - "Konflikt trzeba rozstrzygnąć teraz, póki Kreml nie zdobędzie nieredukowalnej przewagi nad Europą. Ukraińcy chcą się bić i ich rękami, bez rozlewu polskiej krwi, możemy zatrzymać Rosję. Wysłanie kilkuset milionów złotych na niezbędny sprzęt, dostarczenie im kamizelek kuloodpornych, hełmów, precyzyjnej broni, którą produkujemy, nie przekracza naszych możliwości. Sto razy tyle trzeba będzie wydać jeżeli rosyjskie wojska staną nad naszą granicą. Piłsudski wysłałby jeszcze do Kijowa polski korpus. Zluzowałby w ten sposób ukraińskie oddziały, które mogłyby pójść na wschód. Nasze wojsko nie musiałoby brać bezpośrednio udziału w walkach. Za to byłoby przyjmowane chlebem i solą, a Ukraińcy mieliby większe możliwości niszczenia rosyjskich wojsk."
Cytat trochę przydługi ale marszałek widocznie się tamtej nocy rozgadał i przez rednacza Sakiewicza chciał przekazać potomnym jak najwięcej złotych myśli ze swej przebogatej wiedzy strategicznej.

A jaka nagroda spotkałaby nas za takie dalekosiężne myślenie godne Aleksandra Wielkiego?
 

Otóż - "Po takiej decyzji nikt nie mógłby wykluczać Polski z żadnych rozmów na temat Ukrainy. To raczej my decydowalibyśmy kto, gdzie i z kim by rozmawiał."
 

Widzicie jakie to wszystko proste? Nie starczy tupać jeszcze mocniej nóżkami, trzeba wysyłać broń i żołnierzy na pomoc dzielnej banderowskiej juncie prowadzącej otwarta wojnę z własnym społeczeństwem a bramy mocarstwowego raju staną przed Polską otworem.
Już widzę tę kolejkę petentów w Alejach Ujazdowskich (Obama, Merkel Cameron, Holland i inych wielkich tego świata) do Kancelari Premiera RP, którym byłby już wtedy z pewnością nieustraszony majdaniarz z Żoliborza. Szefem jego kancelarii natomiast - nieustraszone medium spirytystyczne czyli władca "strefy wolnego słowa" rednacz Tomuś Sakiewicz. Wtedy może już też marszałek?...

Bo ja mam pomysła, panie rednaczu.
Czemu, wykorzystując zapał czytelników swojej "strefy wolnego słowa", nie wskoczy pan na kasztankę i nie powiedzie ich na Moskala? Załatwi pan jednym ruchem kilka spraw - wywalczy pan dla Polski pozycję światowego mocarstwa, upokorzy pan po wieczne czasy złą Rosję, która od tej pory bedzie się zajadać jedynie polską świniną zagryzajac ją naszymi wspaniałymi jabłkami i, co najważniejsze, zdobędzie pan dla nas miłość banderowców po wsze czasy.
Widzi pan, panie rednaczu "strefy wolnego słowa" jakie to proste, żeby stał się pan zbawcą naszej umęczonej Ojczyzny?
Tylko radzę się spieszyć bo za chwilę nie bedzie miał pan kogo "wodzić". Już teraz NEon24.pl ma dziennie tylu czytelników jak pański tygodnik "wolnego słowa" tygodniowo.

Poza tym, nie sądzę, żeby marszałek Piłsudski mógł panu przekazać takie brednie. Miał różne przywary ale kretynem i samobójcą nie był. Sam pan żeś to wydumał podpierając się bezprawnie jego autorytetem.
Ale nic to - oczekuję z biciem serca na hasło pańskiego wymarszu po glorię i sławę.
 

PS. I niech pan nie zapomni zabrać ze sobą tow. Targalskiego, dobry politruk w taborach to skarb!

KOMENTARZE

 • Bardziej widziałbym
  tego chazarskiego "woja" ,wuja ? na kozie z Wzgórz Golan ,niż na kasztance .Ta z bulu by pewnie padła po pierwszym skoku.
 • @
  Jak ci nie wstyd - żeby dumną Kasztankę. co to towarzyszyła Piłsudskiemu w wielu ważnych momentach i niejedno zwycięstwo widziała - oferować Sakiewiczowi.
  Ten patałach może, co najwyżej, zwrócić się do swojego wodza i wypożyczyć od niego znanego powszechnie kota na swoją wyprawę.

  PS. Chyba gościowi zaczęło "odbijać".
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:20:16
  Ależ, wcale nie odbija to tylko rozwijanie stałej linii programowej. Proszę zauważyć jak lokalny Klub Gapola mocno działał, aby Zespól Floty Bałtyckiej nie wystąpił na Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, a w rzeczy samej festiwal został odwołany, a burmistrz Mrągowa powiedziała, że "w związku z eskalacją walk na Ukrainie i sytuacją polityczną w relacjach polsko-rosyjskich oraz nasilającymi się protestami różnych środowisk".
 • @tadman 14:42:57
  w Białymstoku nikt "nie protestuje" ,Bialoruś to swoi.

  http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140821/BIALYSTOK/140829973
 • @kfakfa 13:27:07
  http://img1.wikia.nocookie.net/__cb20100319211803/uncyclopedia/images/a/a5/Jewerine-x-men-jew-jewish-funny-mutant-wolverine-demotivational-poster-1241452321.jpg
  Superwojownik GaPolu...
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:20:16
  Zgadzam się całkowicie! Do tego "pana" bardziej by pasował slogan;
  "WSKAKUJ NA KASZANKĘ!"
 • @Autor
  Przecież to jest ich specjalność,skłócanie narodów i wysyłanie gojów jako mięso armatnie na wojenki.Tak że proszę nie liczyć na to ,ze on sam wybierze się na wojenkę.
  Jak wiadomo "starsi i mądrzejsi" w sprawach dla nich ważnych mówią jednym głosem.Proszę zauważyć jak w sprawie Ukrainy media lewicowe prawicowe,patriotyczne.katolickie śpiewają w jednym chórze.

  No i oni zawsze wiedzą najlepiej co zrobiliby ci co już odeszli czyli Piłsudski czy ks.Popiełuszko
 • Chcą nas wpędzić w sytuację bez wyjścia.
  PIS-owska Chazaria stawia naród przed faktami dokonanymi.

  Te gnoje prowokują Ruskich bezustannie i coraz ostrzej mimo strat (na razie gospodarczych ) ponoszonych przez naród polski.

  Kiedy Rosja w końcu nie wytrzyma i wyśle na Polskę wojsko, wtedy te męty rozedrą koszulę (kupioną za pieniądze polskiego podatnika) i zaczną wyć : DO BRONI POLACY ! OJCZYZNA W POTRZEBIE !
  I wtedy te kurwy schowają się za nasze plecy.

  Wtedy nie będziemy mieli wyjścia.
  CZEKA NAS KOLEJNY UPUST POLSKIEJ KRWI sprowokowany jak zwykle przez tych przybłędów z Odessy.
 • Jarku
  Zobacz jak ta GP się ośmiesza http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/nowa-wiadomosc/still2014/58579764871408620640.jpg Fenomen okładki „GP” - obiega Ukrainę lotem błyskawicy. Putin to „Hannibal Lecter” http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2014/58579764891408620640.jpg a także ten wnuk rabina Sakiewicz.
 • @mania przepraszania 15:19:23
  http://youtu.be/YwtvWEMLJVg
 • Sakiewicz niecierpliwie przebiera nóżkami i czasami niechcący
  puści farbę. Pamiętam okładkę Nowego Państwa w numerze 7/8 (77/78) z 2012. Pomyślałem w pierwszej chwili, że zdurnieli, a potem przypomniałem sobie wynurzenia Jacka Kwiecińskiego i doszedłem do wniosku, że moje pieniądze do nich nie trafią. Teraz już nic nie próbują ukrywać.
  Szukałem kiedyś ilu ludzi mieszka w Polsce o panieńskim nazwisku jego żony i gdzie. Były wymienione chyba dwie osoby w Krakowie. To stary dobry sposób, by żona pilnowała interesów swoich krajanów stosownie wpływając na poczynania męża.

  http://www.panstwo.net/archiwum
 • @kfakfa 15:12:14
  Trochę Kolega źle przycelował, bo "Enej", jak sami mówią, to zespół o ukraińskich korzeniach. To raczej my uprawiamy propagandę względem Białorusi i podejrzewam, że nie z własnego wyboru. Trzeba by zapytać panią Agnieszkę Romaszewską-Guzy, szefową Bielsat TV, skąd fundusze i jaki zbożny cel im przyświeca.
 • Wasze złośliwe brednie
  Wolę czytatać GP i Sakiewicza jak Wasze brednie , wpadam tu tylko by jeszcze raz się przekonać jak nisko upadacie strojąc się w piórka zbawcow Polski , a od ruskich agentow a z roi się tutaj . "Powodzenia" w dywersji
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:20:16
  idiota, nie nie bydło głosować, to ci pasuje, tak ciebie nazwał Lejzor Bartman vel ksywa Bartoszewski. Jak widać to takim jak ty ujadaczom odpowiada.
 • @Ptasznik z Trotylu 15:58:23
  ale pełowska chazaria która nazywa ciebie 'bydło głosować' gębą polskiego Żyda Lejzora Bartoszewskiego pasuje ci hahahahaha. A przbłedy z Rosji to ci odpowiadaja, bo to twoje rodaki aha paniała ja
 • @Nathanel 16:21:55
  Nie blizniacy ale ryży wpedził najpierw, a Prezydent Kaczynski tego nie chciał a ty wtedy opluwałeś go,że nie chce. Ja na takich jak ty to moge jedynie splunąć fuuu
 • @KrisJora 16:59:54
  Cóż za odwaga! Toz to prawie jak podkradanie się pod bunkier "separatystów" w Ługańsku...
 • @Alia 17:04:21
  Po "wiekopomnym" zwycięstwie w wyborach Jarosław Rajmundowicz kniaź Żoliborski to "plucie" pani wynagrodzi, orderem SPLUWACZKI zapewne...

  Pozdrawiam (bez spluwania)...
 • Marszałek, jak wiadomo mądrym gościem był
  Takim dzielnym politykom już raz kiedyś wyraźnie powiedział chyba :)

  //Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić. //
 • @Astra 17:40:42
  Może nie powinienem przy damie, ale jeszcze było:"Bić kurwy i złodziei!':)))
 • @Astra 17:40:42
  //Marszałek, jak wiadomo mądrym gościem był//

  No przecież ja go w notce wychwalałem...
  Nie zauważyłaś? :))
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:20:16
  Wstyd mi Panie Wojtasie...
  I z tego miejsca przepraszam wszystkie konie, osły i muły.
  Mam nadzieję, że na tę wyprawę prezes użyczy swojego kota.
 • @Nathanel 15:47:33
  //Proszę zauważyć jak w sprawie Ukrainy media lewicowe prawicowe,patriotyczne.katolickie śpiewają w jednym chórze.//

  Bo też takie "une" "prawicowe i patriotyczne i katolickie".
 • @KrisJora 16:59:54
  //Wolę czytatać GP i Sakiewicza jak Wasze brednie...//

  A to gratuluję wyboru i życzę zdrufka.

  Daj znać jak już będziecie ruszać na Donieck. Podeślę wam jakiś śpiwór i trochę jabłek na drogę.
 • A tu następny dał głos;
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/michnik-tomaszewski-pracuje-dla-putina
  I jeszcze ma czelność decydowac kto działa na szkodę Polski, a kto nie...
  Może jezszce będzie wystawiał certyfikaty "polskości"?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:02:56
  Zaraz wychwalałem.. niby to jedno zdanie, że "kretynem nie był"? :)))
 • żydowski sceniariusz !
  Bracia Słowianie ! żydowskie ścierwa szczują nas polskich Słowian na rosyjskich Słowian ! CEL jeden !!! MAMY SIE NAWZAJEM WYKOŃCZYĆ !!
  !
  obecnie na Ukrainie ten scenariusz wzajemnego wyniszczania sie Słowian jest realizowany ! ścierwa żydowskie które rządzą dziś Ukrainą tak ogłupili motłoch ukraiński ze ze zwierzęcą zaciekłością mordują rosyjskich Słowian
  !
  Od siebie dodam !!!
  Gdyby w Rosji odsunęli od władzy tchórzliwego Putina i Rosja wkroczyła do Polski to przywitamy ich jak Wyzwolicieli !!!!! bo 25 lat okupacji
  żydo-chazarskiej WYSTARCZY !!!
  !
  Apel do Słowian ! ta żydo -syjonistyczna władza staje sie grozna !!!!
  wroga nam Słowianom !!!!
  !
  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM !!!!
  POLSKA WOLAN OD ŻYDO-NATO !!!
  POLSKA DLA SŁOWIAN !!!!
  ZJEDNOCZENIE SŁOWIAN !!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! żydzi do Izraela WYNOCHA !!!!
 • @Astra 18:41:30
  To mało???
  Tobie to trudno dogodzić... :)))))))))))
 • ---------- cóż ! o Marszałku wiem tyle ile rodzina mi przekazała
  --Dziad LEGIONISTA umarł przed moim urodzeniem -od niego niczego się nie dowiedziałam .Wielu , wielu świadków historii umarło.Jedynie moja mama ,która widziała Marszałka ,wspominała ,że : mówiło się ,że był PRZYJACIELEM ŻYDÓW / za jego czasów panoszyli się / i Agentem PRUSKIM

  Co mnie niepokoi w KULCIE Marszałka po 1989r to fakt ,że ! ŻADNEGO Polaka PRAWDZIWEGO !! nie wyniesiono tak ! wysoko jak męża i ojca żydówek

  Tylu Bohaterów polskich zapomniano ,o wielu nigdy się nie dowiemy! Gen.Rozwadowskiego ZAMILCZANO ! o KRYPTOLOGACH NIE WIEDZIANO :) ale CUD na ustach każdego był ! -NIE ! nauka , wiedza ,konsekwencja ale cud !! którym przykryto SŁOWO ! POLSKI MATEMATYK !!

  Kasztanka ! a nie V1/V2 ---wam kury szczać prowadzać i Bereza Kartuska -skazać TRAKTATEM RYSKIM w 1921r Ukraińców na PRZYSZŁY GŁÓD z rąk BOLSZEWIKÓW i dziwić się pózniej banderowcom .............

  POLSKA ODWIECZNA ----zaraza- PRAWICA ! dzisiaj ma twarz KATOLIKA SAKIEWICZA
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Aż trudno uwierzyć, że red. Sakiewicz takie pierdoły wypisuje.
  Musi - bardzo ich prowadzący rabini przygonili, żeby goim w Polin wygonili na wojnę. Gotuje im się pod dupskami, żeby wyrżnąć to młode pokolenie, które jeszcze zostało w Polsce.

  Proszę, zostaw konie w spokoju :) Swoją drogą, Kasztanka była mikrym konikiem i pod Sakiewiczem byłaby zapadła się pod ziemię.
 • Myślę że dla Sakiewicza i jemu podobnych zrobi się w swoim czasie taką recepturę uzdrawiającą.
  Wprowadzi się do KK z mocą wsteczną artykuł:
  - Podżeganie Polaków do wojny ofensywnej z góry przegranej. Kara od 10 lat więzienia do kary śmierci.
 • --------W 500 lat po --SKRZYDŁACH CHWAŁY !!!
  --Wy mówicie o SZKAPIE kasztance ? a nie o F16 !! polskiej produkcji !!?

  https://www.youtube.com/watch?v=wqY-qi7_4Qk
 • @mania przepraszania 17:58:05
  Jeszcze było.. "racja jest jak dupa, każdy ma swoją"
  albo "Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to kurwy!"

  Nerwowy był na punkcie Polski :)))))))))
 • @Astra 20:32:09
  No... nerwowy był.
  Gdyby teraz wrzucał w "strefie wolnego słowa" takie komentarze to Targalski z miejsca by go zbanował :))
 • @KOSSOBOR 19:49:30
  Już wyżej przeprosiłem za te koniki.
  Ale biedny kotek pozostał... :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:47:51
  To by przyszli oficyjerowie i tak "zbanowali" Targalskiego że "ruski miesiąc" by popamiętał :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:47:51
  On raczej osobiście by się stawił u niego i oznajmił mniej więcej tak :))))))


  //[url=http://postimg.org/image/4asjubr1b/full/][img]http://s27.postimg.org/9yyul7vdv/raz_sie_skur_2013_09_28_20_49_00.jpg[/img][/url]
  [url=http://postimage.org/]image hosting 30 mb[/url]
 • @LordConqueror 21:22:28
  //I chyba nie chodzi Ci o to, żeby traktować jako świętokradztwo jakiekolwiek myślenie, a nie daj Boże działanie przeciw rosyjskie?//

  Poćwicz czytanie ze zrozumieniem. To Sakiewicz odwołuje się do Piłsudskiego, stąd kasztanka.
  To chyba logiczne, że powinien jechać tam, gdzie nas wysyła, na kocie.

  Nie wiedziałem, ze "rednacz" to określenie pejoratywne... Myślałem, że to funkcja.
  A tutaj tę funkcje sprawuje p.Opara.

  //A skoro pomniejszając go, sadzając na kota, to może od razu walniesz z grubej rury, że to zapluty karzeł reakcji?:))))//

  Ja go "pomniejszam"? Nie muszę, sam robi to doskonale i kompromituje się na własną rękę.
 • @LordConqueror 21:26:39
  Szanowny "łołdzie", sorry za uszczypliwość, ale czy nasze rzady zamiast kierować się strachem, albo odwaga nie mogłyby się pokierować ROZUMEM?
 • Sakiewicz jest standardowym przypadkiem w swoim środowisku.
  Oczywiście już się zaopatrzył w drugą żonę. Jako że jest to środowisko przykładnych katolików, to łatwiej tam wymienić tych frajerów co nie dokonali wymiany na nowy model, niż tych którzy dokonali. Podobnie zresztą jak łatwiej wymienić tam takich co nie mają komuszej przeszłości albo przynajmniej dziwnych komuszo ubeckich jednoznacznie antypolskich powiązań. Sakiewicz oczywiście ma takowe, więc ktoś ocenił że się nadaje. Autentycznych polskich patriotów tam przez próg nawet nie wpuszczają.

  -----------------------------------------------

  "Kim jest Tomasz Sakiewicz? ur. 31 grudnia1967 w Warszawie) – polski dziennikarz i publicysta. Redaktor naczelny tygodnika Gazeta Polska oraz miesięcznika Niezależna Gazeta Polska.Obecnie ma kilkanaście procesów sądowych i spraw w prokuraturze i, jak do tej pory, prawie wszystkie przegrywa.Od kilku dni mamy dostep do dokumentow IPN. Co się okazuje, ze jego przeszłość jest szyta uzbeckimi nicmi.W latach 50 i 60 dziesiatych rodzina Sakiewiczow jest zaprzyjazniona z rodzina Anrzejewskich. Ale wrocmy troche do histori, by lepiej zrozumiec.Leon Andrzejewski – właśc. nazw.- Ajzen Lajb-Wolf – wróg N°1 Polskości, Narodu Polskiego i Wolnego i Niepodległego Państwa Polskiego, polonofob, stalinowiec, polakożerca, fanatycznie i zajadle nienawidził polskości, Polaków i Polski, wicedyrektor IV, III Departamentu – zbrodniarz ludobójca MBP i UBmąż Krystyny Żywulskiej, działacz komunistyczny, pułkownik Urzędu Bezpieczeństwa (UB). Chodził do szkół żydowskich w Łodzi. Od 1928 członek KPP. 1929-33 i 1934-39 przebywał we więzieniu za działalność antypaństwową. 1939-41 wysługiwał się władzy sowieckiej we Lwowie; sowietyzował tamtejsze związki zawodowe. Od 1943 politruk w Wojsku Polskim w ZSRR. 1944 zastępca komendanta “polskiej” szkoły służby bezpieczeństwa w Kujbyszewie (Rosja) i z absolwentami tej szkoły (głównie Żydzi) przybył do zajętego przez Armię Czerwoną Lublina w lipcu 1944. Mianowany kierownikiem Ochrony PKWN; 1944-46 zastępca kier. Wydziału Personalnego Resortu Bezpieczeństwa Publicznego, jednocześnie dowódca Szkoły Oficerskiej Urzędu Bezpieczeństwa (UB); 1946-48 dyrektor Gabinetu Ministra BP; 1948-49 zastępca komendanta Centrum Wyszkolenia Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego (MBP) w Legionowie; 1949-53 wicedyr. Departamentu IV MBP; 1953-54 p.o. dyr. Dep. III MBP; 1954-55 wicedyr. Dep. III MBP; 1955 1956 wicedyr. Dep. IV Komitetu ds. BP; 1956-57 wicedyr. Dep. I Komitetu ds. BP. Zwolniony 30.1.1957. Pracownik MSW do 1960. Współodpowiedzialny za zbrodnie okresu stalinowskiego w Polsce.Dzis, syn tego bandziora, Tadeusz Andrzejewski, jest inspiratorem i wskrzesicielem polskich masonow. A co ciekawsze: bliskim przyjacielem Tomasza Sakiewicza.Jakie sa z tego wnioski? Czy Tomasz Sakiewicz pelni jakas funkcje w masonerii?"

  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=3&t=19362
 • A tutaj Tadeusz Andrzejewski i jego deska wygłoszona.
  http://wolnomularstwo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=384&Itemid=44
 • @Nathanel 17:58:42
  ja nie łze, to ty łżesz. Ryży podpisał, a L.Kaczyńskiego pól roku 'ganiali' aby podpisał się.... Jesteś i złośliwy i tępy fuuu
 • ---------- dla pasjonatów
  http://www.pilsudski.org/archiwa/inwentarz.php?nonav=0&nrar=701&nrzesp=1
 • @ninanonimowa 23:21:46
  --------zapomniałam ! --gdzieś tam przewija się -dziadek /pradziadek po mamie ? babce ? ?? Jakub Butler
 • @LordConqueror 00:12:12
  Była już "Druga Japonia", "Druga Irlandia", a teraz "Drugie Prusy". Co nastepne w kolejce?
 • @mania przepraszania 01:03:49
  O autorze tej kolejnej bezczelnej podpuchy. Dziecko luzu i szczęścia, którego z pewnością nie dotyczą bieżące problemy Polaków, ewidentnie z jakichś specjalnych ludzi lepszego gatunku. Wystarczy popatrzeć pod linki.

  https://www.google.pl/search?q=Micha%C5%82+Ku%C5%BA&newwindow=1&client=firefox-a&sa=X&rls=org.mozilla:pl:official&channel=rcs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=dHz2U9XDCtDG7AaN4YHQDQ&ved=0CCcQsAQ&biw=1173&bih=597

  http://www.rzeczywspolne.pl/2012/09/michal-kuz-ekspertem-fundacji-republikanskiej/

  I z pewnością nie będą go dotyczyły problemy Polaków gdy ten "genialny projekt" nowych Prus jakoś tak przypadkowo pechowo upadnie, a ulice Polskich miast i wsi spłynął krwią Polaków.
 • Mr. Lord_Conqueror 21:26:39
  .
  Tomus ssakiewicz Pinokio to nieutylizowany smiec na uslugach w Akwarium . Leszcz udajacy zlota rybke .Okreslenie rednacz to komplement dla sprytnego siwego chujka od intrygi politycznej grubymi nicmi szytej .
  Pozyteczny moron z tajemniczym zajebistym siwi oryginalu badz kopii do kupienia na bazarze Rözyckiego , o ile jeszcze istnieje ,bazar oczywiscie .
  Lordowska wersja o jakiejs "wspölpracy niemiecko-polskiej " jest pomyslem na zycie Don Quijote de la Mancha Rycerza Smętnego Oblicza , który pod wpływem literatury o czynach rycerskich postanawia zostać błędnym rycerzem. Na swoim koniu Rosynancie, w towarzystwie giermka Sancho Pansy, wyrusza w drogę do walki z niemieckimi ( sic! )wiatrakami .
 • chazarska "jazda"
  Sakiewicz oazowy muminek

  i gdzie dziadu i z kim ? N pielgrzymkę może by poszedł gdzie, dewoty poklepał może gdzie ?

  oazowy muminek ,cha,cha,cha z Sanhedrynem w tle.
 • Aniol Nathanel
  .
  Oooo ,
  Ja widze , ze jedziesz na zapleczu kasyna_Leon23 po miejscowej bandzie dosc rozleglym lukiem .
  I tak trzymaj kij do golfa .
  ---Carpe kurwa diem .
 • @kfakfa 08:36:45
  Żaden dewot, dewoci nie biorą rozwodów, a jak już to nie lecą zaraz do drugiej baby. Od 85 roku było już wiadomo ( tym wtajemniczonym) że system się kończy, już wtedy decyzje zostały podjęte (wspólne decyzje obu stron) , później był etap realizacji. Jednym z elementów była robota operacyjna wywiadów zachodnich. Już nie potrzebowali działaczy Solidarności czy NZS, jako w swej masie mało przekupnych i do tego patriotycznych, bardzo niezależnych, skorych do otwartych dyskusji, a zupełnie nieskorych do tępego wykonywania poleceń z centrali. Więc ruszyła robota operacyjna budowy nowej solidarnościowej opozycji, w oparciu o nowych ludzi zwerbowanych przez CIA, Mossad czy BND. Mieli się jakoś przykleić do tradycji Solidarności. I się przyklejali, coś tam podziałali od 87 czy 88 roku (jakoś bezpieka tajemniczo już ich nie sadzała do paki) i ... już po paru latach wypływali jako wybitni działacze z dorobkiem opozycyjnym (niektórzy, wciąż gówniarze, nawet na całkiem poważne urzędy). A ci z początku lat 80tych jacyś pechowi byli, nieliczni wypływali. A warto wiedzieć że w 1 Solidarności obok pewnej grupy świrów, było wielu ludzi na poziomie, dobrze wykształconych (choćby solidni inżynierowie z produkcji) - ale oni mieli wstęp zakazany na nowe salony władzy.
  I ja tak patrzę na "dorobek" Sakiewicza, który coś tam podziałał pod koniec lat 80tych. I nie jest jedyny taki, warto czasem sprawdzać życiorysy takich znanych ludzi niby że oni Solidarność opozycja. Dominują tacy przyklejeni pod koniec.
  A na koniec ciekawostka i zagadka. Co się działo w Solidarności od kwietnia 89 roku do kwietnia 90 roku? (czyli wtedy gdy powstawała 2 Solidarność)? Kiedyś poświęciłem wieczór, szukałem po sieci, i dokładnie niczego nie znalazłem, jakaś czarna dziura. A szukałem nie przypadkiem. Bo pamiętam, wtedy ktoś mi opowiedział że na jednym z zakładów pracy na szefa nowej Solidarności został wyznaczony odgórnie (bo ta S była tworzona od góry) dobrze wszystkim znany na zakładzie ... komisarz ze Stanu Wojennego (ten sam który wskazywał ludzi do internowania). Starzy działacze klęli strasznie w swojej bezsilności.
 • @LordConqueror 10:27:42
  Czy ty lord na onecie, wp czy innych ściekomendiach linkujesz treści z neonu?
  Nie sądzę.
  Oszczędź więc sobie i nie zaśmiecaj chociaż tego portalu takimi krzywymi wrzutkami.
 • @LordConqueror 12:03:40
  No widzisz, widocznie dla mnie te źródła sa koszerne inaczej.

  Zresztą... Ostatni na pewnym portalu, pod jedną notka, dowiedziałem się, że:
  - jestem "antysemitą" zajadłym nadającym się do zamkniecia
  - jestem żydem i parchem

  Która odpowiedź wybrać?

  I jak tu lordzie żyć?... :)))))))))))
 • Mr. Lord_Conqueror 10:27:42
  .
  Romek to frajer , baba lachociag , obecnie w NiK-u uratowala przypadkiem gosciowi zycie .
  Lord , dorosnij , please .
 • @LordConqueror 13:32:36
  "Chyba" to się pchła na j...ch, lordzie.
  No "chyba", że przyjąłeś dialektykę eskimoską :)))))))))

  Antysemitami są chazarzy udający żydów i wycinający Arabów w Palestynie.
 • @LordConqueror 15:12:47
  "Bank"

  Jak czarne włochate kulki
  Po banku toczą się srulki.

  Skaczą, skaczą nad biurkiem,
  targuje się srulek ze srulkiem.

  Srulek srulkowi uległ
  i biegnie do kasy srulek.

  Liczy drżącymi palcami
  i zmyka przed srulkami.

  W klubzeslach z dala od kasy
  siedzą srule-grubasy.

  Srulki z uśmiechem lubym
  kłaniają się srulom grubym.

  A w głębi - w ciszy - wielki jak król
  Duma
  sam
  główny
  Srul.
 • Mr. Lord_Conqueror 15:12:47
  .
  Coryllus to kupuje farbe drukarska po promocyjnej zleconej cenie .Snopek z Grodziska z chatki mchu i paproci -nazwisko Gabriel maciejewski Sciemniacz .
  Lord Tobie to juz zupelnie bije w dekiel . Widziales skosnookiego zyda ?
  Chiny to imperializm swiata .Na tym Bozym swiecie jedyna armia ladowa ,ktöra jest w stanie pokonac Chinczyköw Polacy . Nawet szkopy nie sa wojownikami tej miary nie möwiac wiele o Rosjanach .
  A Zydzi ?
  To tchörze , chowaja sie zawsze za plecy silniejszego .
  Lichwa to podstawa interesu , popatrz na pasterzy ze Szwajcarii.
  I pisz nazwy wlasne z duzej litery jak Rosja bo mie to wkurwia , panie Lord.
  Odlotowy jestes koles .
  Jak Bobby Fischer .
 • @Max von Stirlitz 15:58:24
  http://www.sino-judaic.org/index.php?page=kaifeng_jews_history
  http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Jews_in_China
  http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Jews_in_China#mediaviewer/File:Jews_of_Kai-Fung-Foo,_China.jpg
  http://en.wikipedia.org/wiki/Jakob_Rosenfeld
  Gdzie się nie obejrzysz...
 • pan mania przepraszania 15:51:23
  .
  Zydom jebie sie röwno pod pejsatymi czaszkami .
  Zapominaja o Niemcach .
  https://www.youtube.com/watch?v=WEHeWd7GSO0
 • @Max von Stirlitz 16:10:37
  Te 'Niemce" to już nie te same. Te dzisiejsze to wolą robić geszefty niż maszerować defiladowym krokiem...
 • pan mania przepraszania 16:21:12
  .
  8-)))))
  Wiesz jak przystalo na wolnego strzelca w Akwarium masz zajebiste to wspölczesnie a kiedys fenomenalne poczucie humoru .
  Usiadz ze szkoopami przy grillu , lykniej piwka , pogadaj i wtedy zobaczysz , ze NIC sie nie zmienilo .
  tylkodebilnierozumienaturygermana
  Muzyczka jako ilustracja sentencji :
  https://www.youtube.com/watch?v=ZGzpjZlMSW0
 • @Max von Stirlitz 16:30:15
  Czyli tradycja przekazywania błogosławieństwa "Blutfahne" pozostała...
 • @Max von Stirlitz 15:58:24
  //Na tym Bozym swiecie jedyna armia ladowa ,ktöra jest w stanie pokonac Chinczyköw Polacy //

  Już raz ci mówiłem, że mało kto potrafi mnie zaj...
  Tobie się Max udało 3x...
 • pan mania przepraszania 16:35:27
  .
  200.000 a mysle , ze wiecej pierze, sprzata , gotuje ,obciaga i czysci mundury pozostalym przy zyciu zolnierzom niemieckim. Czujesz bluesa ?
  Dziadki robia sobie wieczory przy swiecach wspominajac stare dobre czasy.
  Polka za 1200€ do vaginy w przeliczeniu na zlotöwki jest sprzataczka , kucharka, kurwa, sanitariuszka etc. i wszyscy a szczegölnie szkoop sa hapi .
  Armia kobiet z Polski do legalnych juz teraz roböt w IV Rzeszy , wiekszosc jedzie na czarno .
  Poezja smaku jak Cierpienia młodego Wertera -- Die Leiden des jungen Werthers – Johanna Wolfganga von Goethego.
  Okey jebac szwabööw :
  https://www.youtube.com/watch?v=OMyrPgZ2guY
 • Pan Jarek Ruszkiewicz SL 16:51:57
  ,
  Nie podlizuj sie panie OKO
  Nie lubie wazeliniarzy , co z odpowiedzia ?
  .
  Na pohybel !
  8-))
 • @Max von Stirlitz 16:59:51
  Jak będzie gotowy kóń(kret) to się zgłoszę.

  Ja też nie cierpię wazeliniarzy wiec tu sporu nie będzie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:15:40
  //Kto śmie wzywać Polaków do walki?! Jakże kto? Idioci i podżegacze wojenni.
  Polacy do broni! Marsz na pomoc braciom Ukraińcom!
  Taka jest promoskiewska interpretacja tekstu pana Tomasza Sakiewicza (http://niezalezna.pl/58561-pilsudski-potrzebny-natychmiast ).
  Proruska agentura, zakamuflowana i ta jawna w naszej prawicowej blogosferze dostała szału, połączonego z drgawkami i pianą na ustach.
  Pan Ireneusz Tadeusz, nie wiem czy Polak, czy Rusek, bo mówi o sobie – Słowianin, wystosował dramatyczny apel do wszystkich Słowian, zanim łkając pogrążył się w stuporze. Zawył:

  " Bracia Słowianie ! żydowskie ścierwa szczują nas polskich Słowian na rosyjskich Słowian ! CEL jeden !!! MAMY SIE NAWZAJEM WYKOŃCZYĆ !!
  !
  obecnie na Ukrainie ten scenariusz wzajemnego wyniszczania sie Słowian jest realizowany ! ścierwa żydowskie które rządzą dziś Ukrainą tak ogłupili motłoch ukraiński ze ze zwierzęcą zaciekłością mordują rosyjskich Słowian
  !
  Od siebie dodam !!!
  Gdyby w Rosji odsunęli od władzy tchórzliwego Putina i Rosja wkroczyła do Polski to przywitamy ich jak Wyzwolicieli !!!!! bo 25 lat okupacji
  żydo-chazarskiej WYSTARCZY !!!//

  //Nie było najmniejszych trudności przewidzieć, że po takim dictum, autentycznej, nerwicowej biegunki dostaną promoskiewscy funkcjonariusze, kolejnej polskiej mutacji "Młodego Komsomolca", czyli portal Neon24.
  Główny kremlowski ideolog i redaktor tajnej kancelarii, niejaki SL, w odredakcyjnym tekście na czołówce pohukiwał: "
  Sakiewicz! Wskakuj na kasztankę i hajda na Moskala!
  A ponieważ płacą mu za atakowanie co najmniej dwóch wrogów rosyjskiego imperium, dodał:
  I niech pan nie zapomni zabrać ze sobą tow. Targalskiego, dobry politruk w taborach to skarb!
  Niesamowite! Stopień wzbudzenia agentury wpływu przekroczył strefę bezpieczeństwa i dygoce na czerwonym polu paranoi.
  Oczywiście, na apel swojego neonowego przywódcy zlecieli się wierni czekiści, aby wyrazić swoje poparcie i uwielbienie, a zarazem pogardę i wstręt, dla tego ohydnego Sakiewicza.//

  http://niepoprawni.pl/blog/7787/kto-smie-wzywac-polakow-do-waki
 • Astra 17:17:44
  .
  Oooo
  Piekne kobiety lagodza obyczaje .
  Cos o szuwarach , tatarak, sitowie i te meskie sprawy ...
  8-)
  https://www.youtube.com/watch?v=cP7azxOV_cs
 • @Astra 17:17:44
  No paczPani Astro..

  I któż to napisał? Wykopany z NEon24.pl mitoman, pajac i patologiczny wazeliniarz dupek z Gdyni :))))

  Jak tu był to zalewał wazeliną Oparę.
  Teraz, jak już dostał kopa w 4litery znalazł przytulisko u Targalskiego.
  Ale ostatnio szef Targalskiego pojechał po bandzie, odkrył się i dostał bęcki w całym necie.
  A kto pospieszył na ratunek? Kto ma tyle wazeliny na składzie?
  No oczywiście Dupek z Gdyni.

  Wiesz co? Teraz nie mam czasu ale wysmażę jakąś noteczkę na jego "cześć".
  I tak zbieram materiały do sądu, w którym niebawem spotkam tę mende.
  Tylko tak się zastanawiam skąd wziąć stary model OP1, żeby mnie jego wazelina nie poraziła :)))))))))))
 • @Max von Stirlitz 17:29:07
  Nie Maxie, to nie moje obyczaje :)))

  To jest polemika do polemiki SL autorstwa blogera z Niepoprawnych pl.
 • @Astra 17:17:44
  Ale sobie "pomaślili" WROGOWIE ROSYJSKIEGO IMPERIUM. Fachowo to się nazywa chyba megalomania?
 • @Max von Stirlitz 17:29:07
  Lato powoli mija ...

  https://www.youtube.com/watch?v=cC4CD2AVm3I
 • @vortex 21:52:33
  Te "przyjaźnie" to po linii korzennej. On a raczej UN wnuk rebe z Małopolski dostał ukaz robić po linii patriotycznej, jak i żyd Ziemkiewicz, Targalski, młody Wildstein(ten to choć tetełe nie zmienił), etc.... Pzdr!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:29:50
  //No paczPani Astro..//

  To co? teraz jesteśmy na Pani?
  pięknie... nie ma co!
 • @mania przepraszania 17:37:15
  Jak się czujesz? bo jak tak sobie :((
  Ja, czołowa rusofobka neonu zostałam "proruską agenturą" i w dodatku "dostałam szału"
  :)))))))))))))))))))00
 • @Astra 17:53:45
  Jak dyżurny 'sowieciarz' dzwonie do Moskwy żeby ich ostrzec przed tymi WROGAMI :)))
 • Aniol Nathanel
  .
  Yeahhh..nie mityguj sie wcale bo jazda po burakach miejscowych to czysta orka na wlasnej , polskiej ziemi .Podrözowalem autobusem i powiem Tobie , ze takiego Jelcza jak wtedy juz pözniej nie widzialem .
  A kurwa , paser , zlodziej ,bandyta , pies czyli milicjant to tylko ludzie .
  Wlasna kwestia respektu, nic wiecej .
  Notki jak na emigranta masz nudne , mnie osobiscie nie chce sie tego czytac , byc moze z czasem spada zapotrzebowanie na zysk a wzrasta na swiety spoköj - cytat z Vabank .
  Po tym jak piszesz to emigracja jest science-fiction albo wybrales taka forme przetrwania i zyjesz.
 • @Astra 17:53:45
  Właśnie się dodzwoniłem;
  https://www.youtube.com/watch?v=6ZkCMBO4XtE
 • @Astra 17:48:41
  //To co? teraz jesteśmy na Pani?//

  No nie... Kiedyś byliśmy na noże.
  W sumie sam już nie wiem czy mogę Cię nazywać Laluna, czy może na Pani czy jak... Jakbyś mi jeszcze zdradziła swoje imię...
  Puki co będę mówił "Gwiazdeczko". Ok?
 • @vortex 21:52:33
  Wygrany,to przez posunięcia Hajdarowicza -Sakiewicz. Kiedy dodać do tego, że Gitis - jakie to polskie nazwisko (teść Sakiewicza) to kolega Hajdarowicza i robił z nim interesy, zaczyna to wyglądać interesująco.
  Ale to nic nowego, że rzeczy są inne niż to, na co wyglądają. Mnie w każdym razie już nic nie dziwi. Czy ktos ma jeszcze wąptliwości...
  jak niepolska jest Gazeta Polska? GP to radykalny dodatek do gazety koszernej. Ja już od 2005 roku, nie biorą tej szmaty do ręki, ponieważ czosnkiem jedzie z daleka. Chociaż żal mi tam jednego dziennikarza Leszka Misiaka, to świetny dziennikarz sledczy, ale oczywiście jak chciał być niezależny to go zmusili do zwolnienia się. Trzeba pamiętać role pani Hejke w sprawie Arb Wielgusa oraz chaniebną rolę Ukraińca Kurtyki. Przypominam, że na garnuszku u Palikota były "gwiazdy" dziennikarskie GP Gargasowa i Lichocka. Piotr Pytlakowski 29 maja 2009

  Hejke Katarzyna, Hejke Krzysztof

  Hejke kontra Hejke

  Dlaczego alkowianym dramatem, jaki rozgrywa się między małżeństwem państwa Hejków a prezesem IPN Januszem Kurtyką, zainteresowała się Fundacja Helsińska? Bo w grę może wchodzić angażowanie organów państwa do prywatnych rozgrywek.
  Najpierw przypomnijmy znane fakty. Przez prawie rok sprawa rozwodowa Katarzyny i Krzysztofa toczyła się bez rozgłosu. Ale kiedy w kwietniu 2009 r. prezydent RP odznaczył Krzyżem Komandorskim prezesa IPN Janusza Kurtykę, wybuchła obyczajowa bomba z politycznym tłem. Krzysztof Hejke publicznie ujawnił romans swojej żony z szefem IPN.

  Bohaterowie dramatu:
  Krzysztof Hejke, fotografik i operator, profesor łódzkiej szkoły filmowej, lat 46, przystojny, opalony, wysportowany; w „Gazecie Polskiej” do kwietnia 2009 r. nadzorował szatę graficzną;
  Katarzyna Hejke, młodsza o 14 lat, dziennikarka „Gazety Polskiej”, ładna, zgrabna, podczas debat telewizyjnych elokwentna i pewna siebie. Podobno szalenie ambitna.
  W roli chóru występuje „Gazeta Polska” i jej środowisko. To tygodnik polityczny założony w 1993 r. przez Piotra Wierzbickiego. W 2005 r. w redakcji doszło do puczu. Odszedł Wierzbicki (twierdził, że dziennikarz Tomasz Sakiewicz proponował mu publikowanie sponsorowanych tekstów o pewnej firmie jako artykułów redakcyjnych), a rządy przejął Sakiewicz. Katarzyna Hejke jest jego zastępczynią. Z ostatniego wstępniaka redaktora naczelnego: „»GP« stała się oazą wolności dla środowisk patriotycznych”. Według Sakiewicza, tygodnik sprzedaje 30 tys. egzemplarzy. Wydawany jest też miesięcznik „Niezależna Gazeta Polska” (20 tys.) i kwartalnik „Nowe państwo”. Bez wątpienia „GP” i pozostałe tytuły sympatyzują z PiS.
  Krzysztof i Katarzyna poznali się w 2001 r. w samolocie wiozącym ówczesnego premiera Jerzego Buzka do Brukseli. On był wtedy zatrudniony w Kancelarii Premiera, robił dokumentację fotograficzną. Ona leciała jako młoda reporterka „Gazety Polskiej”. Była mężatką i matką rocznego dziecka. Rok później została żoną Krzysztofa. Uważano ich za zgodne małżeństwo. Urodziła drugie dziecko. – Krzysztof i to swoje, i Kasi z poprzedniego związku traktował tak samo. Opiekuńczy, kochający – wspomina znajoma Hejków. – Z Kasią stanowili wzorcową parę, tak się przynajmniej z daleka wydawało.
  W 2007 r. Krzysztof dowiedział się, że żona romansuje z prezesem IPN. Odbyli poważną rozmowę. Obiecała, że znajomość zerwie. Według niego nie zerwała. Dlatego rok później wystąpił o rozwód. Na rozprawie rozwodowej nie padło nazwisko Janusza Kurtyki... Katarzyna zgodziła się, aby orzeczono rozwód z jej winy. Sąd uznał jednak, że to małżeństwo ma szanse przetrwać, przeżywa tylko kryzys, a nie trwały rozpad. Rozwodu nie orzeczono.
  Ale w rzeczywistości małżeństwo rozsypało się. Ona kupiła dom, on został w starym, pod Warszawą. Rozdzielili majątek. Ponownie przystąpili do załatwiania formalności rozwodowych.
  W kwietniu 2009 r. prof. Hejke wyjechał na 2 tygodnie do Etiopii. Dokumentował projekt filmowy. Tam dostał wiadomość, że Janusz Kurtyka otrzymuje od prezydenta order za swoją odwagę. Brzemienny w skutkach list-protest Hejke napisał tuż po powrocie: – Nie potrafiłem pogodzić się z sytuacją, że człowiek, który rozbił mi rodzinę, doczekał się zaszczytów w sferze moralnej. Moje poczucie sprawiedliwości nie pozwoliło, abym nie zareagował, nie mogłem już milczeć – tłumaczy.
  Kogo fotografował Krzysztof?
  Bez wątpienia nie milczy. Czuje zagrożenie, więc zabezpiecza się opowiadając dziennikarzom o swoim dramacie. Obawia się, że padnie ofiarą jakiejś prowokacji. – Już słyszę, że jestem winien publicznego ataku na IPN – mówi. – Nie atakowałem IPN, ujawniłem jedynie prawdziwe oblicze prezesa tej instytucji.
  Kiedy przebywał w Etiopii, Katarzyna prawie codziennie wysyłała mu e-maile. Zachował je. Pisała wyjątkowo ciepło, gdzie byli, co robili, co zjadło dziecko. – Potem e-maile przestały nadchodzić – opowiada Krzysztof Hejke. – A po czterech dniach od ostatniego dostałem urzędowo brzmiący e-mail z kancelarii adwokackiej.
  16 kwietnia 2009 r.: „Szanowny panie! Uprzejmie informuję, że zaplanowane na najbliższy wtorek Pana spotkanie z synem Ksawerym nie będzie możliwe. Chciałbym spotkać się z Panem w celu omówienia Pańskich dalszych kontaktów z synem”. – Później dowiedziałem się, że między jej ostatnim listem a informacją od adwokata, a więc między 12 a 16 kwietnia 2009 r., moja tak zwana małżonka (tak określa teraz Katarzynę) wynajęła firmę otwierającą sejfy, włamała się do mojego domu i wyniosła całą moją dokumentację.
  Kiedy wrócił do Polski i zorientował się, że w domu ktoś buszował, wezwał policję. Funkcjonariusz spytał, czy ma gdzieś fotografie, na których uwiecznił wnętrze domu. Chciał porównać stan sprzed włamania z aktualnym. Krzysztof odrzekł, że oczywiście, ma dużo takich zdjęć. Otworzył jedną szufladę, drugą. Puste. – Moje życie dokładnie i pieczołowicie wyczyszczono. Zniknął cały materiał ilustracyjny, jaki gromadziłem przez kilkanaście ostatnich lat.
  Jako fotografik uwieczniał Kresy Wschodnie, wydawał albumy. Ale fotografował też własne życie, dzień po dniu. Ludzi, u których bywał, i tych, którzy przychodzili do jego domu, a także siebie, Katarzynę i dzieci. Miał w głowie projekt albumu, w którym pokazałby kilka lat z życia rodziny. Teraz tych zdjęć nie było. Mówi, że być może właśnie zdobycie tej dokumentacji było celem włamania. Na fotografiach zanotował bowiem sytuacje, których ujawnienie byłoby kłopotliwe dla wielu osób. – W naszym domu spotykali się dziennikarze „Gazety Polskiej” z pewnymi politykami – ujawnia. – Obawiali się spotkań w redakcji, bo panowała obsesja podsłuchowa, sądzili, że w prywatnej willi będzie bezpieczniej.
  Efektem tych toczonych w konspiracyjnej atmosferze spotkań były późniejsze demaskatorskie publikacje „Gazety Polskiej”. – Nie mogę na razie ujawnić wszystkiego, co na temat wiem, na przykład, jak do mojej żony dotarły kwity na arcybiskupa Stanisława Wielgusa (z powodu oskarżeń o agenturalną przeszłość zrezygnował z funkcji metropolity warszawskiego podczas ingresu w 2007 r. ) albo Milana Suboticia (z tego samego powodu został zwolniony w 2006 r. z funkcji dyrektorskiej w TVN). Na podstawie tych kwitów z IPN napisała sensacyjne artykuły – mówi Krzysztof Hejke. – To moje ubezpieczenie, na wypadek gdyby ktoś próbował mnie uciszyć. Część materiałów przezornie ukryłem w innym miejscu.
  Prowokacje, czaszki i chora psychika
  Kiedy prof. Hejke mówi o uciszeniu, ma na myśli taktykę przyjętą przez jego żonę. Podczas kiedy on składał w prokuraturze doniesienie o włamaniu do domu, ona doniosła, że mąż maltretował fizycznie i psychicznie ją oraz dzieci. To poważna sprawa, prokuratura z miejsca zabrała się do pracy. Krzysztofa przesłuchano na razie w charakterze świadka. Z jego skargą na włamanie tak szybko nie poszło: dopiero 18 maja 2009 r. w domu Katarzyny zjawiła się ekipa, dokonano przeszukania. Sprawa nabrała nawet posmaku sensacji, bo zaraz po pojawieniu się funkcjonariuszy na miejsce zjechali dziennikarze telewizyjni i radiowi. Chcieli sfilmować, jak ABW krzywdzi dziennikarkę. Trochę zdziwiła ich wiadomość, że to policja kryminalna dokonuje rutynowej rewizji.
  – Nie biłem jej ani dzieci, gdyby było inaczej, nie pozwalałaby mi zabierać syna na wypady w góry czy na Mazury – mówi Hejke. – Mam zostać zdyskredytowany. Jeżeli przyszłoby mi do głowy opowiedzieć coś o tajemnicach redagowania „Gazety Polskiej”, będę niewiarygodny. Katarzyna i jej szef już przecież rozpowiadają, że jestem chory psychicznie i nie można mi wierzyć.
  Katarzyna Hejke nie chce bezpośrednio rozmawiać z „Polityką”. Podczas naszej rozmowy telefonicznej z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” Tomaszem Sakiewiczem siedzi jednak obok niego i uzupełnia jego wypowiedzi. Sakiewicz: – Uważam go za złego człowieka. To prawda, że jest chory psychicznie, leczył się na oddziale zamkniętym. Miewał dziwne odloty, sypiał na cmentarzach, zbierał czaszki ludzkie. Jestem z wykształcenia psychologiem klinicznym, wiem, co mówię.
  Według Sakiewicza opowieści prof. Hejke są niewiarygodne. – Włamanie do domu? Przecież Kasia miała klucze, była tam zameldowana, mogła wchodzić, kiedy chciała.
  Sakiewicz uważa, że histeria, jaką rozpętał Hejke, to element większej prowokacji przeciwko „Gazecie Polskiej”, której źródłem mogą być służby specjalne. Wylicza elementy układanki: najpierw zaatakował Hejke, potem wybuchła awantura z Januszem Miernickim, prezesem spółki wydającej „Gazetę Polską” (Miernicki miał zastrzeżenia do obiegu pieniędzy w spółce, twierdził, że Sakiewicz wyprowadza je na konto własnej spółki), następnie władze Warszawy nie dały zgody na coroczny koncert pieśni patriotycznych organizowany przez to pismo z okazji 3 maja, a w końcu „Gazeta Wyborcza” przypuściła frontalny atak, informując o poważnych oskarżeniach wobec podwładnej Sakiewicza, redaktor Doroty Kani.
  Janusz Miernicki, udziałowiec „Gazety Polskiej” od pierwszej połowy lat 90., twierdzi, że Tomasz Sakiewicz to wysokiej klasy specjalista od manipulacji. – Wobec mnie użył tych samych metod, za pomocą których rozprawiał się kilka lat temu z firmą King&King, choć wcześniej sam ściągnął ich w charakterze inwestora – mówi. – Potem twierdził, że reprezentują rosyjskie służby. Teraz ja też jestem podobnie szkalowany.
  Milczenie prezesa
  Krzysztof Hejke jest dzisiaj faktycznie kłębkiem nerwów. Czy choruje psychicznie? – W stanie wojennym wcielono mnie do wojska. Aby uwolnić się od munduru, symulowałem przypadłości psychiczne. To był jedyny mój kontakt z psychiatrią – wyjaśnia. Do niedawna uczestniczył w wyprawach wysokogórskich. Wspinał się nawet na 8-tysięczniki. – Tam w ekstremalnych warunkach człowiek o chorej psychice nie dałby sobie rady – podaje argument. – To jest niegodziwe, że używają wobec mnie takich metod. Oto jaki obraz tworzą. Zdradzony mąż, chory psychicznie, a do tego sadysta maltretujący rodzinę. Czy komuś takiemu można ufać? Żona Sakiewicza nagle, po wielu miesiącach, „przypomniała sobie”, że maltretuję Katarzynę. Od sierpnia zeszłego roku mieliśmy rozdzielność majątkową, nie miała prawa pod moją nieobecność wdzierać się do domu. Sejf rozwiercono. Więc była to wizyta towarzyska czy włamanie?
  Obsesja cmentarna, o której mówił red. Sakiewicz, to, jak tłumaczy Hejke, jeden z jego fotograficznych projektów. Udokumentował na zdjęciach wiele cmentarzy, tych lwowskich i wileńskich. Miał też zdjęcia czaszek znalezionych w miejscach kaźni polskich oficerów zgładzonych przez Stalina.
  Od prawie dwóch miesięcy pozbawiony jest kontaktu ze swoim kilkuletnim synkiem. Liczy, że rozstrzygnięcie sprawy rozwodowej unormuje wreszcie spotkania z dzieckiem, ale końca procesu nie widać. – Ona to przewleka, nie stawia się, składa zwolnienia lekarskie, chociaż w tym samym czasie pracuje – twierdzi.
  Poprosił o pomoc Helsińską Fundację Praw Człowieka. – Gdyby ta sprawa rozgrywała się wyłącznie między nim a jego żoną, byłaby jedynie prywatnym dramatem dwojga osób, przypadkiem jakich wiele – mówi Maria Eichard z Fundacji. – Ale tu dzieje się zbyt wiele rzeczy w tle. Zainteresowaliśmy się tą historią, bowiem dostrzegamy tu groźbę uwikłania w osobisty dramat małżeński środowisk politycznych, a nawet organów państwa. Pojawiają się przecież wędrujące nieformalnie teczki z IPN i próby zdyskredytowania Krzysztofa Hejke. Dlatego będziemy bacznie się przyglądać.
  Prof. Hejke w liście do prezydenta napisał: „Moja żona jest znaną dziennikarką prawicowej prasy, która w okresie romansu z panem Januszem Kurtyką napisała szereg artykułów dotyczących lustracji i zawierających treści dostępne jedynie w archiwach IPN. Wierzę, że gdyby nie nadużył on swojej funkcji, to nie byłby w stanie uwieść mojej żony”. – Najbardziej mnie mierzi, że ta sama „Gazeta Polska”, która demaskowała sposoby niszczenia ludzi w PRL i ujawniała esbeckich agentów, teraz przejęła tamte metody – mówi.
  Osobą dramatu, która w tej sprawie milczy, jest prezes Kurtyka.


  Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kraj/ludzie/292560,1,hejke-katarzyna-hejke-krzysztof.read#ixzz2qO6Uk6g1
 • @vortex 21:52:33
  „ŹLI LUDZIE” o ”GAZECIE POLSKIEJ” !!!
  .


  ZWIĄZKI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO i "GAZETY POLSKIEJ", czyli RODZINA NA SWOIM !!!

  Daleki krewny, cioteczny brat, przyjaciółka rodziny, kolega z żoną, znajome małżeństwo, sekretarki, kierowcy... „Gazetę Polską” i prezesa PiS łączy długi łańcuszek mocno splecionych ogniw.

  Prezesem wydającej „Gazetę Polską Codziennie” spółki Forum od niemal roku jest Grzegorz Tomaszewski. W Prawie i Sprawiedliwości mówią, że Tomaszewski jest krewnym szefa, ale kiedy próbuję dowiedzieć się czegoś więcej, słyszę tylko: to rodzina od strony mamy. Żadnych szczegółów.

  Więcej w tej sprawie może wiedzieć jeden człowiek: JAN MARIA TOMASZEWSKI, CIOTECZNY BRAT PREZESA. Nie licząc Marty, córki nieżyjącego prezydenta, to dziś najbliższy krewny Jarosława Kaczyńskiego. Tomaszewski, z wykształcenia plastyk, od lat plącze się przy PiS. Dzięki rodzinnym koneksjom był na liście płac Orlenu, TVP i stołecznych wodociągów, a nawet pracował przy jednym ze spotów Lecha Kaczyńskiego. W jego domu na Saskiej Kępie kręcono też film „Lider” poświęcony szefowi PiS. Partia wykorzystała go w kampanii wyborczej w 2011 roku.

  Dzwonię do Tomaszewskiego. Wszystko się zgadza: prezes spółki Forum należy do rodziny. – Grzegorz to mój kuzyn – wyjaśnia Tomaszewski i zaraz dodaje: – A jednocześnie rodzony brat Konrada. Wie pan, kto to taki?

  Oczywiście. Konrad Tomaszewski, leśnik, były dyrektor Lasów Państwowych, to bliski współpracownik byłego ministra środowiska Jana Szyszki, wieloletniego posła. W czasie rządów PiS pełnił funkcję dyrektora jego gabinetu politycznego. Przy Nowogrodzkiej mówią, że jeśli Kaczyński zostanie premierem, to Konrad Tomaszewski najpewniej wróci na dyrektora do Lasów.

  – A wie pan, jak wyglądają relacje Grzegorza Tomaszewskiego z Jarosławem Kaczyńskim? – dopytuję prezesowskiego kuzyna.

  – Znają się z czasów dzieciństwa, ale dziś ich kontakty są głównie po linii fachowej.

  – To jak Grzegorz Tomaszewski trafił do Forum?

  – Normalnie, bo to menedżer. Został wzięty z rynku, bo akurat był, że tak powiem, bez pracy. A czy pan w ogóle wie, kim ja jestem? – zaskakuje mnie Tomaszewski. Zanim odpowiem, zdąży się przedstawić: – JANEK TOMASZEWSKI, REDAKCJA ROZRYWKI TELEWIZJI POLSKIEJ. A co ty tam właściwie smarujesz? Smaruj, smaruj. Kończę, cześć!

  Jak się okazuje, Tomaszewski rzeczywiście pracuje w TVP. Jednocześnie prowadzi w telewizji internetowej „Gazety Polskiej” program „Artyści o sobie”. Przy kieliszku wina rozmawia z nieznanymi szerszej publiczności malarzami i plastykami.

  >Rada nadzorcza: dwie sekretarki i kierowcaInwestorzy: parkingowy i człowiek TVNWładze: żona kolegi i przyjaciółka rodziny
 • @vortex 21:52:33
  „GAZETA POLSKA” dla GOIM nad WISŁĄ … hm TO JUŻ BYŁO !!!
  .
  „Trzeba więc było ratować sytuację. W kołach wpływowego żydostwa warszawskiego zdecydowano się na wydawanie codziennego pisma politycznego. Kronenberg, którego Mikołaj Berg (“Zapiski o powstaniu polskiem 1863 i 1864 r.”, t. I, str. 80) nazywa “ówczesnym wodzem i kierownikiem całego ruchu żydowskiego w kraju“, postarał się o pozwolenie władz petersburskich na wydawnictwo odpowiedniego organu.

  Nabyto za 250 tys. złp. “Gazetę Codzienną”, KTÓRA ZACZĘŁA WKRÓTCE WYCHODZIĆ jako “GAZETA POLSKA”.

  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/12/28/powstanie-styczniowe-i-kulisy-jego-wybuchu-czyli-zakazana-historia-zydow-w-polsce-cz-9/
  http://i40.tinypic.com/24q73oh.jpg
 • @vortex Każdy Polak, który kupuje dziś ten szmatławiec powinien czuc się jak zdrajca Polski
  Redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, Tomasz Sakiewicz - List otwarty do Ojca Świętego Benedykta XVI; "ośmielam się prosić o interwencję wobec działań ojca Rydzyka" ! http://m.neon24.pl/30c9b7b3355aaa610eec1f8e9c20ba68,14,0.jpg W NIEDZIELĘ 7. stycznia 2007 roku, POD WPŁYWEM ZAKROJONEJ na SZEROKĄ SKALĘ i SKOORDYNOWANEJ AKCJI WROGICH SIŁ,

  POLSKI ARCYBISKUP STANISŁAW WIELGUS ZOSTAJE ZMUSZONY do REZYGNACJI z OBJĘCIA FUNKCJI METROPOLITY WARSZAWSKIEGO !!!

  *****

  Oto treść listu przekazanego dzisiaj Nuncjuszowi Papieskiemu abp. Józefowi Kowalczykowi:

  __________________________________________________________________________

  Warszawa 3.07.2007 r.

  List otwarty do Ojca Świętego Benedykta XVI

  Umiłowany Ojcze Święty

  Pozwalam sobie napisać ten list zatroskany o polski Kościół, ale także tych, którzy w ostatnich miesiącach podjęli bardzo nierówną walkę o ujawnienie prawdy o naszej niedawnej historii. Twoja mądra i niezwykła decyzja ze stycznia tego roku uchroniła Polskę i polski Kościół przed cierpieniem i zgorszeniem, do jakiego musiałoby dojść, gdyby metropolię warszawską objął człowiek, który przez znaczną część swojego życia współpracował z komunistycznymi służbami specjalnymi. Sprawa arcybiskupa Stanisława Wielgusa nie ma precedensu, gdyż niewielu było duchownych, którzy zgodzili się na współpracę z tajną policją komunistycznego państwa, a spośród nich niewielu w tak znacznym stopniu angażowało się we współpracę z SB. W dokumentach opublikowanych w kierowanej przeze mnie „Gazecie Polskiej” znalazło się aż siedem stron sygnowanych nazwiskiem bądź pseudonimem Stanisława Wielgusa, poświadczających wolę współpracy. Dochodzą do nas informacje, że odnaleziono kolejne dokumenty mogące być dowodem niezwykłej szkodliwości współpracy z SB podjętej przez młodego kapłana, a kontynuowanej przez dwadzieścia dwa lata.

  Wiedząc, że ryzykujemy swoje dziennikarskie kariery, a nawet istnienie „Gazety Polskiej”, postanowiliśmy natychmiast gdy tylko otrzymaliśmy pierwsze wiarygodne informacje przekazać je opinii publicznej. Krytykę ze strony większości mediów, polityków, a także ludzi Kościoła przyjęliśmy wtedy ze zrozumieniem. Nie mieli oni tej samej wiedzy co my, a my nie mogliśmy podać źródeł informacji. Jednak dzięki mądrości polskich biskupów doprowadzono do powołania dwóch komisji, które jednoznacznie potwierdziły nasze publikacje. Dopiero jednak Twoja interwencja sprawiła, że arcybiskup Wielgus zrezygnował ze sprawowania funkcji metropolity warszawskiego. Tak jak większość obserwujących wydarzenia niedoszłego ingresu mieliśmy nadzieję, że ta smutna sprawa zostanie zakończona, a Kościół wyjdzie z tego mocniejszy.

  Nasze nadzieje potwierdziły nominacje biskupie w Warszawie i w Płocku. Na stolicę zajmowaną niegdyś przez wielkiego Polaka i wielkiego pasterza kardynała Stefana Wyszyńskiego powołano człowieka niezłomnego, arcybiskupa Kazimierza Nycza. W Płocku z wielką odwagą zaczął pełnić swoją posługę biskup Piotr Libera. Odwagi wymagało podjęcie walki z gorszącymi zjawiskami pedofilii i molestowania kleryków przez wysokich rangą duchownych tej diecezji, opisywanymi przez prasę, a tolerowanymi za czasów rządów biskupa Wielgusa. O tych zjawiskach wielokrotnie donosili nam duchowni diecezji, prosząc o zachowanie anonimowości, gdyż obawiali się represji ze strony najbliższych współpracowników byłego biskupa płockiego.

  Twoje mądre decyzje nie spotkały się jednak ze zrozumieniem w całym polskim Kościele. Grupy wiernych, podburzone przez Radio Maryja, rozgłośnię ojca Tadeusza Rydzyka, jeszcze w dniu niedoszłego ingresu zaatakowały dziennikarzy. Dzień po ingresie jeden z autorów tekstu o arcybiskupie Wielgusie został ciężko pobity. Szkalowano dziennikarzy „Gazety Polskiej”, oskarżając ich o najcięższe zbrodnie, a nawet docierano z tymi oskarżeniami do naszych rodzin. Rozumiejąc, że ojcem Rydzykiem kierują silne emocje, postanowiliśmy wyciągnąć rękę do zgody. Sam w specjalnym komentarzu opublikowanym w „Gazecie Polskiej” taką zgodę zaproponowałem i potwierdziłem jej wolę przez osoby zaufane. Odpowiedź, jaką otrzymaliśmy, zaskoczyła nas po raz kolejny. Od tygodnia na łamach „Naszego Dziennika”, pisma całkowicie lojalnego wobec ojca Rydzyka, drukowane są teksty zarzucające dziennikarzom „Gazety Polskiej” i garstce odważnych publicystów z innych mediów kłamstwa i manipulacje w sprawie arcybiskupa Wielgusa. Teksty te natychmiast zamieszczane są na stronie internetowej Radia Maryja. Co gorsza, tuż przed odebraniem arcybiskupiego paliusza przez metropolitę warszawskiego w „Naszym Dzienniku” ukazały się sugestie, że objął on swoje stanowisko w wyniku wewnątrzkościelnego spisku. W obronie biskupa warszawskiego stanął ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, duszpasterz polskich Ormian. Już następnego dnia „Nasz Dziennik” przyrównał go do oprawców z komunistycznej tajnej policji. Jest to tym straszniejsze, że ks. Zaleski był w czasach komunistycznych psychicznie i fizycznie torturowany przez SB. Zachowały się z tych wydarzeń nagrania filmowe.

  Nie wiem, czym kieruje się ojciec Rydzyk. Wiem jednak, że miał okazję poznać prawdę i tę prawdę odrzucił. Miał okazję pojednać się z ludźmi, których ciężko skrzywdził, a zamiast pojednania wyrządza im nowe krzywdy. Władze zakonne nie reagują na jego kolejne czyny, nawet wtedy, kiedy ubliża żonie prezydenta, najbardziej katolickiego spośród tych, których wybrali Polacy po 1989 r.

  Prawdziwymi ofiarami ojca Rydzyka nie są jednak obrażani przez niego biskupi, dziennikarze czy politycy. Największą krzywdę wyrządza prostym ludziom, którzy zawierzyli mu, że mówi w imieniu Kościoła. Bo właśnie każdą krytykę swojej osoby przedstawia on jako atak na Kościół.

  Na podstawie kanonu 1364, 1369 i 1373 kodeksu prawa kanonicznego ośmielam się prosić o interwencję wobec działań ojca Rydzyka.

  Tomasz Sakiewicz

  redaktor naczelny „Gazety Polskiej”

  za: http://komitetnarodowy.pl/
 • @vortex 21:52:33
  Od Rywina do TV Republika ☚ przeczytaj ! http://wzzw.wordpress.com/2013/05/17/od-rywina-do-tv-republika-%E2%98%9A-przeczytaj/
 • @vortex 21:52:33
  Kto jest lepszy katolik? Atak Rydzyka w Sakiewicza
  28 kwietnia 2013

  Motto:
  Jako katolik dziękuję Bogu za heretyków.
  Herezja to tylko inne określenie wolności myśli.
  (Graham Greene)

  Wśród mnogości i różnorodności mediów prawicowych o zabarwieniu katolickim, wyróżniają się gazety red. Sakiewicza oraz Radio Maryja i Telewizja Trwam, o. Rydzyka. Duchowny toruński dojrzał pole zagrożenia tego pierwszego.

  Dyrektor Radia Maryja i naczelny „Gazety Polskiej”. Obaj są jak bracia bliźniacy lub nawet syjamscy – łączy ich silny narodowy katolicyzm, wspólna idea Polski dla prawdziwych Polaków i patriotów, i głęboko zakorzeniony cel zdobycia władzy w kraju, przez siły „twardej” konserwy katolicko-politycznej. Obaj wspierają się duchowo i ideowo w akcjach na rzecz katolików i Kościoła, a także Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz PiS. Obaj też prowadzą przemyślaną grę przeciwko panującym władzom w kraju, o czym na co dzień w swoich mediach, dają wiele na to przykładów.

  Ale oto rzecz niesłychana, pan uderzył w pana i wyszła degrengolada, czy to tak wypada? Ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk uderzył ostrzem krytyki w „Gazetę Polską”. Uderzył w jej ludzi, którzy – jak gromko rzecze – przychodzą, klękają na nabożeństwach, a naprawdę „instrumentalnie traktują wiarę i patriotyzm”.

  To, że nie ma miłości między mediami o. Tadeusza Rydzyka, a mediami Tomasza Sakiewicza, jest jasne – pisze
  http://wyborcza.pl/1,76842,13808905,Kto_lepszy_katolik__Rydzyk_atakuje_Sakiewicza.html
  . Bo i jedni, i drudzy odwołują się do podobnego segmentu czytelników narodowo-katolickich.

  Rzecz także w tym, że zarówno jedni, jak i drudzy – są „medialnym zapleczem PiS”. W medialnym imperium o. Rydzyka są: „Nasz Dziennik” i „Radio Maryja” oraz „TV Trwam”. Redaktor Tomasz Sakiewicz wydaje: tygodnik „Gazeta Polska”, miesięcznik „Nowe Państwo” i kieruje dziennikiem „Gazeta Polska Codziennie”. Wkrótce wystartuje nowe jego dziecko medialne – TV Republika. Red. Sakiewicz jest jej ważnym udziałowcem i wiceprezesem firmy.

  Konflikt obu panów trawa już ponad dwa tygodnie. Zaczęło się w trzecią rocznicę miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Jednak 10 kwietnia nie widać było i nic nie zapowiadało „otwartej awantury”. Jak podaje „Wyborcza”, widzowie TV Republika mogli śledzić mszę z archidiecezji warszawskiej, odprawianej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, którą transmitowano z logo TV Trwam. Atak ruszył dwa dni temu w „Naszym Dzienniku”.

  O. Tadeusz Rydzyk – w rozmowie z gazetą – wrócił do sprawy zlustrowania abpa Stanisława Wielgusa w 2007 roku, przez nieszczęsną „Gazetę Polską”. „Zaszczuto człowieka, psychicznie go złamano. Bez względu na to, czy ta współpraca była, czy nie, to są przecież jakieś procedury – prokuratura, sądy” – uderza duchowny.

  Wezwał na łamach gazety redaktora Sakiewicza do przyznania się do błędu. Poucza: „Trzeba powiedzieć: Pomyliłem się!” Przypomina: Na kłamstwie nie można niczego zbudować. Wypomina: „Gazeta Polska” atakowała też Radio Maryja, że współpracuje z rosyjskim wywiadem, bo ma nadajniki radiowe za Uralem. Wyjaśnia: To nie były nasze nadajniki, wynajmowaliśmy je na kilka godzin dziennie, w sposób zupełnie legalny. Tłumaczy: Podobnie było i jest z nadajnikami w USA i Kanadzie. Zarzuca: Ponieważ „Gazeta Polska” nigdy nie sprostowała tych informacji, to” – mówi o. Rydzyk – „z dystansem patrzę na pewne redakcje i na pewne media”.

  I wytyka red. Sakiewiczowi, że pisał list do Benedykta XVI, z „niemal instrukcjami”, co „należy z Rydzykiem zrobić”. Dziennikarz „Naszego Dziennika” zauważa: „Gazeta Polska” odwołuje się do wartości bardzo bliskich obu mediom, jak np. patriotyzm, o. Rydzyk ostrzega: „Tu też byłbym ostrożny”. „Wielu do nas przychodziło, mówili dużo o ojczyźnie, Kościele. Klękali na nabożeństwach. Niestety, później się okazywało, że wiarę i patriotyzm traktowali instrumentalnie. Chcieli się tylko uwiarygodnić w oczach ludzi wierzących. Także w tym przypadku patrzę na to, czy jest miłość do Kościoła.”

  Tomasz Sakiewicz, zapoznawszy się z serią zarzutów, dał odpowiedź spokojną, łagodząco-ugodową: „Nie oczekuję od ojca Rydzyka, że zmieni zdanie w sprawie abpa Wielgusa. Apeluję, by nie rozpętywać awantur, na których skorzysta wyłącznie przeciwnik. Warto schować własne emocje, gdy Polska jest w potrzebie. Przekazuję ojcu Tadeuszowi i jego współpracownikom, znak pokoju.”

  Skąd otwarta wojna? – ktoś pyta. Otóż ponoć Tomasz Sakiewicz „zrobił się ostatnio ultrakatolikiem”. Do „Gazety Polskiej” dołączono medalik św. Benedykta. Na dwudziestolecie tej gazety, dołączono rzadki, ale niezwykle cenny bonu: do wygrania była pielgrzymka do grobu ojca Pio – wylicza jeden z polityków postawiony blisko red. Sakiewicza. „To może budzić niepokój Rydzyka” – powiada.

  Inni politycy z tych kręgów wskazują, że uruchomienie TV Republika, odbierze widzów Telewizji Trwam. A jeszcze inni – widzą realne polityczne ambicje Tomasza Sakiewicza, którego silnym zapleczem mają być niebawem, Kluby „Gazety Polskiej” i „wspieranie wszystkich teorii zamachowych Antoniego Macierewicza”. To jawne odbieranie atutów o. Rydzyka i jego mediów.

  W partii Jarosława Kaczyńskiego – PiS, słychać coraz częściej i głośniej obawy, o rychłe „usamodzielnienie się środowiska „Gazety Polskiej”, co byłoby z wielką szkodą dla mediów toruńskich. Jednak zdaniem innych polityków i komentatorów – Tomasz Sakiewicz, jak na razie, nie ma politycznych zamiarów, ani ambicji. „On chce być Adamem Michnikiem prawicy”, lub choćby walczącym o to Jarosławem Kaczyńskim, który teraz stoi w rozkroku, zażenowany z awantury widoku. A być może jest tak, jak twierdzi niejaki senator Jan Libicki: Papież Franciszek to kłopoty dla o. Rydzyka…?

  Stanisław Cybruch
 • @vortex 21:52:33 polecam.
  http://kataryna.blox.pl/2011/08/Tasmy-Sakiewicza.html
 • Mr. Lord_Conqueror 18:01:42
  .
  Wirtualnie Lord mozesz nawijac makaron Konieczny na klawiature do bölu .
  Spröbuj ze mna tego na zywo :
  https://www.youtube.com/watch?v=JDoz7OLqtaI
  Zapraszam, waga i wzrost nie maja znaczenia.
  Poczuje sie spiewakiem .
  A Twoje smieszne posty dezinformacyjne sa tylko dla geniuszy jak Hrabia van Hrabecki , rezyser kina akcji w kasynie_Leon23 .
  ---Jestes wolny Müller - rozstrzelac , melancholijnym glosem wydal rozkaz Stirlitz do oczekujacego plutonu egzekucyjnego .
 • @LordConqueror 19:00:10
  Szanowny "łołdzie" dość już tej pompy;
  https://www.youtube.com/watch?v=iszZDZCYlG4
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:21:49
  Żadna gwiazdeczko !!
  Z Astry na gwiazdeczkę, daaaj spokój, nie podoba mi się :(
  A co, zapomniałeś, jak mam na imię?
  Noo tak, 26 lipca, to tylko Max mi złożył życzenia...
  Nieładnie :((
  Przecież już raz pisałam jak mam na imię, sie powtarzać nie będę.
 • @LordConqueror 19:15:34
  Znacznie bardziej wolę "wersję orwellowską";
  https://www.youtube.com/watch?v=Ixznlxm-ino
 • @LordConqueror 19:25:52
  Kto wie co nas jeszcze czeka? 30 lat temu gdyby ktoś mi opowiadał że tak będzie wyglądał świat w 2014 r. popukałbym sie w czoło...
 • @LordConqueror 19:00:10
  .
  Za krötki jestes na wystepy w England.
  Okregöwka miejscowa , w dodatku grasz w pomocy .
  Pilnuj tego co masz , rejony na smietniki sa od dawna obstawione wiec jak bedziesz grzal lawe to nie przezyjesz .
  Teoria ksiazek a zycie w Polsce to naprawde nie dla Ciebie papierowy motylku .
  Komentuj dalej , przynajmniej bedziesz sie wyröznial wsröd przyglupöw zaplecza Kasyna _Leon23 .
  Jak jest tak chujowo to naturalnie bedzie smiesznie.
 • @Astra 19:11:52
  Naprawdę pisałaś?... Widocznie przeoczyłem :(

  Wiesz, ja nie siedzę na neonku jak nie przymierzając kogucik.
  On rejestruje wszystko a ja tylko czasami wpadam na godzinkę i porządkuję nasz kurnik. Wiesz... Gówienka trza sprzątnąć, jakieś koguciki ustawić do pionu. Takie tam... czynności gospodarskie :)))))

  Ale, żebym był w temacie to przedstawmy się na PW. Brudzia wypijemy (Gwiazdeczko) przy okazji :)
 • pan mania przepraszania 19:21:41
  .
  To jest warte odsluchania . Orwell to angielski pasikonik .
  :
  https://www.youtube.com/watch?v=zcuUJ7zBhKY
  Ja mysle , ze wiesz lepiej niz
  Ja.
 • @mania przepraszania 18:17:47
  A mnie od marca coraz lepiej idzie na strzelnicy...
  Sie nie boję :))))))).. dawać go !! :)))))))))))))

  https://www.youtube.com/watch?v=5rWVemuf2ck
 • @Max von Stirlitz 19:39:06
  Pamiętam, pamiętam! "Zapiski oficera Armii Czerwonej" i "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy"...
 • @Astra 19:45:59
  Calamity Jane!?
 • @LordConqueror 19:43:40
  .
  8-))))
  ---Zapomnij ,zasady sa nie dla wiesniaköw .
  posluchaj i staraj sie zrozumiec , gdybys mial jakies trudnosci --wal jak w dym - Max lagodnie tlumaczyl wiszacemu na haku zycia Müllerowi .
  Kaluza krwi na podlodze pachniala gesto.
  https://www.youtube.com/watch?v=cyW--rKWIHQ
 • Astra 19:11:52
  .
  Ognista krew hiszpanska Hortensji Anne de Laluna nie mogla utrzymac bariery corridy w Madrycie . Torreador Muchos Gracias de la Vega od dawna ostrzyl szpicrute by osiodlac sie na byku szuwarowym i pogalopowac po rzesach jedynej , wysnionej .
  Siedzial biedaczyna i wyszywal plachte haftujac* na zmiane to igla to oddechem .
  Arena oczekiwala krwi .
  https://www.youtube.com/watch?v=jPE33jwbTy0

  *--haft - potocznie praca reczna albo paw -Kuba - niezyjacy obecnie w Lazienkach -Warszawa .
 • @Max von Stirlitz 20:51:44
  Prawie jak Don Kichot do Dulcynei...
  http://1.bp.blogspot.com/-dnSvPanHq-Q/TfD-9o59anI/AAAAAAAAACw/gFtjzwklosk/s1600/D.+qUIJOTE+Y+DULCINEA.jpg
 • @LordConqueror 21:42:23
  Eto bred! Towariszcz Sztirlic był niezniszczalny! Trzeba było serial oglądać!
 • Wkleję tutaj ciekawą wymianę zdań
  między polską blogerką Astrą a dupkiem z Gdyni.
  Pewnie zaraz usunie notkę razem z komentarzami jak to robił już nie raz w piaskownicy NP.

  //Mnie sie Twój wpis nie podoba
  patria - 22 Sierpień, 2014 - 19:26

  Zamiast polemiki, znów dokopałeś tam piszącym, po raz kolejny...

  Tam uchodzę za rusofobkę, a Ty tutaj przywalasz wszystkim jak leci.... bo maja inne zdanie?

  Tego na neonie nie ma, jakiejś "zbiorowej odpowiedzialności"

  Skoro tak się brzydzisz tym portalem, to pewnie nie czytałeś odpowiedzi SL.

  Zamieściłam tam fragmenty Twojego wpisu...//
  ---------------------------------------------------

  Odpowiedź:

  //@Patria
  Obrazek użytkownika jazgdyni
  jazgdyni - 22 Sierpień, 2014 - 19:34

  Czy ty na prawdę wiesz, co mówisz????

  Polemika???? Jaka polemika?

  Czy ty nie czytasz innych komentarzy u Ruszkiewicza? Choćby tych, co zacytowałem?

  Rany Julek! Z czym tam polemizować? Przecież to kloaka. I rozlewa się coraz dalej.

  Ja z tym nie polemizuję, ja to piętnuję. Rozumiesz?

  A ty bierzesz w tym udział...

  Ps. Miło mi, że doznałaś małej przyjemności, wklejając te miłe słowa tutaj. Patrz, a ja ciebie oszczędziłem...//
  ------------------------------------------------------------

  Na co nasz blogerka Astra:

  //Oszczędziłem? Ty wiesz jak to zabrzmiało? Co to kurna jest?
  Obrazek użytkownika patria
  patria - 22 Sierpień, 2014 - 20:15

  Jakaś wojna?

  Nie można skrytykować Sakiewicza? Dlaczego? On skrytykował o o.Rydzyka i ks. Isakiewicza i co? Zgadzasz się we wszystkim, bo piszesz u niego. Na salonie też kpili z Sakiewicza, nie wysmażysz jakiejś notki? Nie zaatakujesz tamtejszych blogerów??

  W komentarzach u Ruszkiewicza były jakieś, które atakowały autora a broniły Sakiewicza? jakie? zacytuj!

  Nie doznałam żadnej "przyjemności", tylko wkleiłam odpowiedź SL na Twoje pomówienia, bo ten wpis jest jednostronny i po raz kolejny atakujący blogerów, którzy mają inne zdanie od Twojego.

  //Przecież to kloaka. I rozlewa się coraz dalej//

  Gdzie się rozlewa? na NP? Nie podoba mi się takie opluwanie blogerów, teraz już tutejszych.

  Kiedyś byłeś inny... kłóciłeś się o swoje, ale nie poniżałeś innych....//
  ---------------------------------------------------------------

  I zaraz głos rozsądku bogera Jinks (także pisze u nas)

  //@Patria
  Obrazek użytkownika Jinks
  Jinks - 22 Sierpień, 2014 - 20:41

  To, co uprawia @jazgdyni na tym portalu (nie wiem, co uprawiał, bądź uprawia na innych) to intryganctwo.

  Łatwo można zauważyć, że jego wypociny stanowią w większości oczernianie innych blogerów i komentatorów, polegające na osobistych wojażach.

  Sam nigdy nic ciekawego do powiedzenia nie ma i zawsze ogranicza się do pouczania innych i to w jakże autorytatywnym tonie. Pisze o jakichś włosach i czekać tylko jak zreferuje odrastanie paznokci, wskazując przy tym, że jest to ze wszech miar temat ciekawy.

  Liczy się tylko intryga.

  Stara się zastąpić dixiego i przyznać należy, że z sukcesem, choć polszczyzna dixiego jest lepsza, gdzie @jazgdyni operuje plebejskim, para polskim językiem.

  Powinien raczej sie udzielać na którymś z bazarów jako przekupień, tylko czym by handlował?

  Może dziełami sztuki, choć niektórzy mówią, że i w tym kieruje sie intrygą.

  Pzdr!

  PS Aż dziw bierze, że @Gawrion to promuje.
  ---------------------------------------------------------------

  Ale marynarzyk nie odpuszcza i kieruje takie oto wzniosłe słowa do Astry:

  //@Patria
  Obrazek użytkownika jazgdyni
  jazgdyni - 22 Sierpień, 2014 - 20:40

  Wszystkich anty-polskich i pro-sowieckich ludzi będę zwalczał. Bezwzględnie i surowo.

  To jest portal patriotyczny, a nie putinowski. Czyż nie?//
  ----------------------------------------

  Na co Astra:

  //Taak? zwalczał? A kim Ty jesteś, żeby osądzać, komu na niej
  Obrazek użytkownika patria
  patria - 22 Sierpień, 2014 - 20:58

  bardziej zależy, kto ją bardziej kocha?

  Portal patriotyczny, to taki który broni interesów Polski przed każdym, kto jej zagraża, rozumiesz? przed każdym!

  Nie wszyscy widzą go jedynie w Rosji, niektórzy w Niemcach, inni w usraelu.

  Niektórym śni się I Rzeczpospolita, są tacy, którzy mają inny pomysł na bezpieczeństwo Polski,niż bratanie z Ukrainą, która za mordy dokonane na setkach tysięcy Polaków, nawet głupiego przepraszam nie powiedziała...

  Są też tacy, którzy uważają,że powinniśmy przetrwać jako naród i nie pozwolić znowu by nam kolejne elity i młodzież skasowano, kiedy znów wojna zawita.

  Przetrwać za wszelką cenę..... i wiesz co? maja do tego prawo, a Ty jak kiedyś, stosujesz metodę, kto nie z nami ten przeciw nam.

  Już to przerabialiśmy... takie jednomyslne myslenie, nieważne, że tak mówiły komuchy, oni też byli przekonani o swojej racji kiedyś, zapomniałeś?//
  Są tam jeszcze inne dobre komentarze, zwłaszcza komentatora "Kazek" ale to innym razem.
  Mam nadzieję, że jak ktoś spotka w sieci wynurzenia tego g. z Gdyni to zareaguje odpowiednio.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:52:19
  Ja tylko powtórzę to co napisałem w którejś z wcześniejszych notek:

  "że mają oni wszystkie cechy rasowego bolszewika - służalczość, dupowłaztwo, potrzebę "działania w kolektywie", donosicielstwo, lizusostwo, bezczelne kłamstwa, wiarę w jakiegoś swojego "wodza". Jednym słowem reinkarnacja bolszewika z lat 30'. Albo, co bardziej prawdopodobne, kontynuacja wzorców i zachowań wyniesionych z domu//

  Wypisz wymaluj jazgdyni...
 • @LordConqueror 23:01:27
  A mnie od marca coraz lepiej idzie na strzelnicy...
  Sie nie boję :))))))).. dawać go !! :)))))))))))))

  https://www.youtube.com/watch?v=5rWVemuf2ck

  Calamity Jane, nie odwracaj się plecami jeżeli nie wyniosłeś śmieci...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:29:50
  SL, tak można napisać praktycznie o każdym z nas, ale sa jakieś fakty, bo kopnięcia w 4 nie zarabia sie ot tak. Warto było by to opisać, bo patologie w blogosferze należy piętnować i objaśniać, aby nie była ona zaśmiecana przez ludzi, którzy dorabiają nam gębę. To nic innego jak obrona.
 • @Max von Stirlitz 18:48:29
  https://www.youtube.com/watch?v=GoVlrZxxI6k

  https://www.youtube.com/watch?v=st0h3416PsM

  https://www.youtube.com/watch?v=1N4OdRx48BI

  https://www.youtube.com/watch?v=W0Q4S5yMLD0

  https://www.youtube.com/watch?v=Yk2stLdEeZ8

  Wiadomo, że Walenda na emeryturze, Stopczyk biega za bosa ze Szczecina, Gros dołączył do Słabego, ale co porabia Franc? Chyba nie siedzi tyle lat w Nowej Zelandii u brata?
  Reżyser nazywa się Bednarski, jakby ktoś nie wiedział.

  Międziana Pydka i Vunsz przyłączają się do akcji "jabłecznik" ze sloganem:
  Iec japka wprozd s dżewa!

  (zaoszczędzi się na zbiorach i nie trzeba będzie sadzić kapusty (kto nie wie po co sadzić kapustę, niech obejrzy Rozmowy przy wycinaniu lasu.))
 • @mania przepraszania 23:12:05
  Coś Ty, ja niesłychanie spokojna dziewucha jestem, póki mnie ktoś nie wkurzy :))))
  A na strzelnicy faktycznie byłam 2 razy.
  Jak mnie panowie szkolili... a przy okazji po piwo poszli, wszyscy wojsko wspominali.
  Jak odjeżdżałam dalej wspominali... panowie, ile można?? :)))))))))
 • @Astra 23:29:03
  Dopóki piwa starczy , można, Szanowna Pani, można :))))
 • @tadman 23:16:02
  Masz rację.
  //tak można napisać praktycznie o każdym z nas, ale sa jakieś fakty, bo kopnięcia w 4 nie zarabia sie ot tak.//

  Nie zarabia sie. Przynajmniej na neonku.

  Ktoś złośliwy czy zadaniowany zawsze znajdzie kija, żeby uderzyć psa.

  Zależy mi na tym, żeby było tak, że pewne postawy i jakieś nieproporcjonalne do zarzutu odpowiedzi zamykały się w ramach naszej polskiej, chrześcijańskiej kultury. Wszystko co wykracza poza te ramy powinno być eliminowane.

  Ja już tutaj, podejmując takie trudne decyzje, usłyszałem kim jestem.
  To było przykre ale jak teraz widzę to dużo nie pobłądziłem.
  Jest nas coraz więcej, niektórzy z "różnymi" flagami ale chcemy się kłócić. Jak nam przejdzie chęć do kłótni to może porozmawiamy?

  Pozdr.
 • Grzegorz Braun twierdzi, że Sakiewicz powiedział, iż "pracuje dla Amerykanów za frajer".
  https://www.youtube.com/watch?v=r9A196vg0-8
  https://www.youtube.com/watch?v=6dTyZOxwTAY
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:52:19
  jazgdyni wzniośle deklaruje - 22 Sierpień, 2014 - 20:40

  "Wszystkich anty-polskich i pro-sowieckich ludzi będę zwalczał. Bezwzględnie i surowo."

  Lejąc w gardło kolejną flachę gorzały, żeby dla ruskich już nie starczało i żeby ich w ten sposób wykończyć. Czy nie rozumiecie że z tą chodzącą kupą gówna jazgdyni nie warto polemizować. Omijać z daleka, bo tylko smród.
 • @vortex 01:01:44
  A tak w ogóle marynarze kręcąc się po różnych portowych spelunkach pełnych dziwek, alkoholu i narkotyków ( i robiąc rozliczne przemyty), są szczególnie narażeni na werbunek rozlicznych służb (które tam się kręcą, co jasne). To taka uwaga dla młodych do niekoniecznie znają życie, ci co znają wiedzą o tym doskonale. Dla mnie jazgdyni jest absolutnie przejrzysty - "To elementarne Watsonie".
 • @vortex 01:10:14
  O tych przemytach to marynarzyk napisał nawet notkę.
 • Astra 22.08.2014 19:45:59
  //Już to przerabialiśmy... takie jednomyslne myslenie, nieważne, że tak mówiły komuchy, oni też byli przekonani o swojej racji kiedyś, zapomniałeś?///

  Bo ten "bojownik" w bamboszach, taki ołowiany żołnierzyk nie rozumie takich treści, jakie Ty chciałaś mu przekazać. On się bawi w żołnierzyki.

  A ta wazelina co mu się sączy z każdych porów to może powalić.
  Obrzygał się Opara. Mimo, że raz mu dupę uratował. Ale w końcu dostał mdłości. Bo ile można?...

  A teraz Targalski jest narażony na jęzor dupka z Gdyni. I Gawrion...
  Gawriona lubię, tow.Targalskiego nie. Ale obojgu im współczuję.
  Być napastowanym przez takiego palanta/mitomana to chyba za ciężka pokuta... Nawet jak ktoś był politrukiem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:54:25
  PS. Januszu Kamiński (vel jazgdyni),

  Przygotuj te materiały dowodzące, że prowadziłem handel ludźmi na plantacje pomidorów w Italii.

  Przydadzą ci się w sądzie. Twoje oświadczenia w sieci zostały zarchiwizowane. Wszystkie dowcipki z koleżkami też.

  No to... Arrivederci :)))))))))))))))))))))))))
 • Pan Jarek Ruszkiewicz SL 08:21:41.CET
  .
  Oooo wreszcie zaczyna sie cos dziac na zapleczu Kasyna_Leon23.
  Pozwanie majtka do sadu za handel ludzmi we wloskich pomidorach ????
  Gosciowi z zazdrosci bije w spalona instalacje pod kopula ,ze z zapyzialego grajdolka zatoki wyprowadzasz lajbe LEON23 na otwarte wody Morza Baltyckiego .
  Dupami popielatymi tez handlowales w Maroko , trawa w Rabacie , wazelina w Australii a diamentami w Capetown -RSA .
  No wiesz Spiryto takim Cie znalem...
  8-))))
  Na pohybel holocie !

  P.s. Skandal , sprawy sadowe a moze proces o znieslawienie z ktöryms z klozetowych bardachy napletka igora Jelenia janke GmbH. :
  --- i sie kreci ...
 • Aniol Nathanel 21:04:54
  .
  Uwaznie przeczytalem korespondencje pomiedzy mna a Toba i podziw miesza sie ze zdumieniem . Zazdroszcze az tak fenomenalnej dedukcji w sparcialym lekko mysleniu emerytowanego emigranta .
  Sluzba nie druzba wiec pisz pisz dalej wypocinki , moze lyse szweje trepowe blysna nowinkami przy flaszce czysciochy i sledziu na zapleczu kasyna_Leon23 .
  Stosujesz aniolku zasade podrözy w PKP , instrukcja jest na tabliczce pod oknem , wiec röznorodnosc zachowawcza tematöw ojczyznianych .
  Sugestie jakoby mnie oficer prowadzil za raczke chyba albo na pewno odnosisz do wlasnej pracy dydaktyczno-wychowawczej na emigracji , niech zgadne amerykanskiej ?
  Jazda klusem po Chabecie Lotna wyborna...
  8-)
 • ---------------------------WAŻNE !!!!!!!!!!!!!!
  http://popisowyprzekret.hvs.pl/kaczynscy-wspoltworcy-judeopoloni/
 • @vortex 20:05:06
  Doceniam Twoją obywatelską inicjatywę ale Lex retro non agit.
  Taka stara, dobra zasada rzymska. I lepiej jej się trzymać.

  Ale POLSKI rząd będzie mógł zrobić co chce.. :)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej