Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
410 postów 14250 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - Oprócz mojego mistrza, Mahatmy Ghandiego, Mistrza od zawsze, szanuję i modlę się za Józefa Jerzego Kukuczkę. Pierwszy to Mistrz walki bez przemocy a drugi to największy wyczynowiec jakiego Polska wydała.

Klasztor... Czyli nowe wyzwanie satyryczne koguta trybeusa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jako znany łowca talentów blogerskich i ich promotor przedrukowuję pierwszy odcinek nowej, mrożącej krew w żyłach sagi blogerskiej.

 

 

 

Tytułem wstępu.

Nasz znakomity kolega bloger, znany z poczucia humoru a przede wszystkim dystansu do własnej, koguciej postaci - kogut trybeus, znany z okładki amerykańskiego pisma dla znudzonych panów - Playboya rozpoczął nowe, satyryczno-blogerskie życie.Nie, nie to o czym myślicie, Hustler chyba nie złożył mu jeszcze propozycji do swojej rozkładówki. Zarzucając dość ciekawy cykl o Nowym Kurniku na naszych łamach i trzasnąwszy drzwiami wrażego portalu (tzn. rzeczonego Kurnika") kogut trybeus znalazł nowe przytulisko w Nowym Klasztorze, zwanym także Legionem św. Ekspedyta. W klasztorze tym, dowodzonym formalnie (ale tylko formalnie) przez pana Asadowa rządzi i dzieli inna znana nam postać blogosfery - Circ vel circostance vel Katogoria czyli nasza dzielna pogromczyni "idiotów" i "ruskich agentów". Dzielnie sekunduje jej wierny kapciowy, także znany z naszego Kurnika - imć KarolekJózefek.

Jako, że kolega kogut trybeus obraził się śmiertelnie i oświadczył, że w "obozie koncentracyjnym dla blogerów" pisać nie będzie, to ja jako znany łowca talentów blogerskich i ich promotor skorzystam z okazji i przedrukuję pierwszy odcinek nowej sagi blogerskiej pt. "Nowy Klasztor".
Miejmy nadzieję, że także w tym wcieleniu nasz dzielny kogucik sprawdzi sie znakomicie i dostarczy nam wiele zabawy.
Choć szczerze powiedziawszy nie wróżę mu tam jakichś spektakularnych sukcesów narracyjnych, znając poziom poczucia humoru obowiązujący w Klasztorze Legionistów.


A oto tekst -

 

Klasztor w pięknej miejscowości Leggionno powstał po tym jak Nowy Klasztor słusznie został zalany przez Wielki Potop, niegodziwość głoszonych herezji w Nowym Klasztorze jaka podniosła się lamentem do nieba spowodowała, że Nowy Klasztor został opanowany przez bożka sworożyca i tym sposobem pogrążył się w odmętach pogaństwa…

Nowy Klasztor kiedyś tętnił życiem, wielu było tam mnichów, którzy pisali swoje święte księgi…niestety, Nowy Klasztor opanował duch herezji, więc nie było możliwości, żeby się ostał…
Klasztor w Leggionno był budowany od zera, ojcem założycielem był Ojciec Markus, który dniem i nocą wraz z Matką Santa Catogoria kamień po kamieniu układali podwaliny pod Klasztor…niczym święty Franciszek i święta Klara…

Po potopie do Klasztoru w Leggionno zaczęli nadciągać mnisi, aby pisać znów swoje święte księgi…każdy z nich dostał swoją celę i możliwości, aby pisać pisma.
To był dosyć niezwykły Klasztor, w sumie mogli w nim przebywać Bracia, jak i Siostry, nie był to jakiś klauzurowy Klasztor, każdy miał wolną wolę, aby coś dobrego wnosić do Klasztoru…na chwałę nieba.

Opatem Klasztoru był w zasadzie Ojciec Markus, ale wydawało się, że Matka Przełożona Santa Catogoria miała większy wpływ na to, co się w Klasztorze dzieje…żaden z Braciszków i Siostrzyczek z grzeczności nie negował świątobliwości Mateczki, niektórzy nawet nazywali ją Matką Najprzewielebniejszą, co było zawsze nagradzane zerknięciem przychylnym, ciepłym wzrokiem Najprzewielebniejszej Mateczki.

Codzienne życie Braciszków i Siostrzyczek w Klasztorze nie było jakieś nadzwyczajne…pisali swoje pisma i poddawali je publicznej krytyce społeczności pozaklasztornej…w sumie krytyka pozaklasztorna nie była aż taka ostra…każdy Braciszek i Siostrzyczka bardziej bali się krytyki Mateczki Najprzewielebniejszej, wszyscy wiedzieli, że Jej krytyka była jak miecz obosieczny, który oczyszczał tak , jak się oczyszcza srebro…tylko w ogniu.
Jeśli jakiś Braciszek, lub Siostrzyczka nie spełniali kryteriów Najprzewielebniejszej Mateczki, to mógł się spodziewać rychłej ekskomuniki, czyli wydalenia z Klasztoru na własną prośbę..dlatego Braciszkowie nie szemrali tylko pisali swoje pisma.

Najwiekszą ulgą dla mnichów było południe…każdy wiedział, że Mateczka Najprzewielebniejsza wizytuje rano i wieczór, przez południe Mateczka udawała się na modły i kontemplację w intencji krnąbnych, piszących pisma Braciszków, a wszystko po to, aby ich uświęcić…wieczorem Mnisi odkładali swoje pióra…ale zanim odłożyli swoje pióra, to Mateczka Najprzewielebniejsza stawała za plecami Braciszków i zerkała na gryzmoły, które każdy Braciszek napisał…jeśli nie były kompatybilne z myślą Mateczki Najprzewielebniejszej, to Braciszek musiał wyciagnąć prawą dłoń, na którą Mateczka wymierzała dziesięć razów trzciną bambusową…

Mnisi nie szemrali, tylko pisali i pisali, aż któregoś dnia Najprzewielebniejsza Mateczka powróciła z kontemplacji i krzyknęła z przerażeniem, że do Klasztoru wdarł się… Duch Buntu. Blady strach padł na braciszków koziołków…strach spotęgował się, gdy Mateczka Najprzewielebniejsza dodała, że wszyscy mnisi w Klasztorze muszą być jednomyślni…choćby trup ścielił się gęsto…CDN

…wszelkie podobieństwa zdarzeń i osób jest czysto przypadkowe…oczywiście

www.ekspedyt.org/trybeus/2014/05/14/24700_klasztor.html#comment-39280

(zdjęcie wprowadzajace - kogut trybeus)

KOMENTARZE

 • autor
  Dalam 5* bo przeczytalam komentarze pod tekstem koguta.. Oj wielebna circ daje mu juz wciry.. Moze bidulek wroci z podkulonym ogonkiem do NEonu, gdzie sie smieja, lecz toleruja inne spojrzenie na swiat. Na przyklad tylko czasami cos dokladamy Rangerowi, ktory uparcie sieje tu swoja usmanska propagande ..
 • @babaraba 17:13:29
  Zgadza się. Tutaj znajdzie się miejsce dla wszystkich, byle nie obrażali innych.
 • Tekst trybeusa jest bardzo dobry, jak zawsze..
  Jesteś pewien, że się ucieszy, że go tutaj wkleiłeś?
  Chciałeś go docenić, czy wkurzyć...
  Po co pytam.
 • @Astra 17:32:49
  Oczywiście, że docenić!
  Prawda jak sexownie wygląda? :)))))

  To przecież kogucik, który ze dwie godziny temu napisał:
  //...uważam, że chrześcijanin katolik powinien być radosny i pełen poczucia humoru i braciszkowie w klasztorach powinni być radośni…//

  Więc jestem spokojny o to, ze trybeus uśmieje się do rozpuku.
 • @Astra 17:32:49
  //Tekst trybeusa jest bardzo dobry, jak zawsze..//

  Przecież napisałem, że to dobry tekst. Inaczej bym tego nie promował :D)))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:56:32
  //Oczywiście, że docenić!
  Prawda jak sexownie wygląda? :)))))//

  Nawet bym Ci uwierzyła, gdyby nie to zdjęcie, ale żeby było fajniej to jeszcze zdjęcie, o które zaczął sie cały konflikt z neonem musiałeś oczywiście popisać:
  //zdjęcie wprowadzajace - kogut trybeus)//

  To nie moja sprawa w końcu, tylko nie zdziw sie potem, jak będą z Ciebie też tak żartować:))))
  Czasem przypomina to wszystko zabawę chłopczyków ogródku... taka bitwa na grabki :)))
 • @Astra 18:06:11
  "Zdjęcie wprowadzające" - to zdjęcie na samej górze, to ściągnałem z notki trybeusa. Tamto ładniejsze to niestety nie wiem ale chyba gosc hotelowy.

  // tylko nie zdziw sie potem, jak będą z Ciebie też tak żartować:)))) //

  No popatrz... To ja mam przez rok nadstawiać coraz to kolejny policzek bo kogucik jest "gieniuszem satyry" i ma monopol na drwiny z innych.
  Wiesz co? Ja mam poczucie humoru i zdrowy dystans do własnej osoby. Tego akurat nie muszę udowadniać.
  Czego oczywiście nie można powiedzieć o koguciku.
 • @Astra 18:06:11
  //...taka bitwa na grabki :))) //

  Zgadza się :))
  Czasami potrafię, jak widzisz, zniżyć się do jego poziomu :))))))
  Trudne to ale od czasu do czasu mogę się poświecić :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:18:14
  //Czasami potrafię, jak widzisz, zniżyć się do jego poziomu :))))))//

  No coraz lepiej!! :)))
  Piaskiem po oczach ? przeniosłeś się teraz do piaskownicy widzę :))
  I to poświęcenie... jestem w szoku :))
 • @Astra 18:22:40
  To jeszcze nie jest wystarczająco nisko?...Następnym razem (jeśli w ogóle taki będzie) postaram się lepiej :))
  Ja się szybko uczę :)))

  W każdym razie jego dobre teksty postaram się promować, a co mi tam! Niech zna chamskie serce pana :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:30:15
  Taak? postarasz się promować? Ciekawe :)))
  Trochę znam możliwości trybeusa, więc nie ujmując nic Twoim zdolnościom... jeszcze Ci daleeko do niego :)
  Nie zdziw się więc jak w następnym to Ty wystąpisz w roli głownej:))
  To co przedrukujesz też? I będziemy sie wszyscy razem śmiać, jak po zabawie w piaskownicy? :))))
 • @Astra 18:36:38
  Jeżeli nie przekroczy granic dobrego żartu to oczywiście, że przedrukuję. Promowałem na SG teksty, w których się ze mnie (czasami głupio) nabijał i jakoś mi to szkody czy ujmy nie przyniosło.

  //...jeszcze Ci daleeko do niego :)//
  A w czym konkretnie? Ja nie zajmuję się pierdołami w stylu "kurniki" i "klasztory". :)))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:52:26
  //Ja nie zajmuję się pierdołami w stylu "kurniki" i "klasztory". //

  A ten wpis to co to jest, jak nie pierdoły? :)))
  Poza tym trybeus nie tylko kurniki pisał i doskonale o tym wiesz..
 • @Astra 19:43:20
  Ten wpis? No jak????? Takie wydarzenie medialne jak nowy cykl trybeusa miałem nie zauważyć i nie uhonorować?!
  To jaki byłby ze mnie bloger?..... :))))))))))

  //Poza tym trybeus nie tylko kurniki pisał ...//

  Naprawdę?... a ja myślałem, że tylko kurniki... muszę nadrobić zaległości.
  Bo wiesz, jako samiec alfa nie mam czasu wszystkiego uważnie czytać. Ale obiecuję Ci solennie Kwiateczku, że nadrobię te haniebne zaniedbania :D))))))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:19:40
  Nie nadrobisz.. poruszał mnóstwo ważnych i ciekawych tematów..
  ale wpisów już nie ma :(
 • @Astra 20:25:00
  Nie ma, bo usunal konto.
  Jedyne jego commenty zostaly pod moja ostatnia notka (z ktorej jest to zdjecie z Playboya i od ktorego zaden konflikt Trybeusa z Ne sie nie zaczal -Trybeusowi wydaje sie po prostu, ze jest czyms w rodzaju dowodcy katolickiego commando, z najwazniejsza pod sloncem misja do spelnienia. Czy to juz wpisuje sie w profil, typowego fanatyka religijnego?).

  No i kto zawsze sie pojawia i staje w jego obronie, nawet jakby jej na biurko nasral? :]

  Astra @ SL:
  "Trochę znam możliwości trybeusa, więc nie ujmując nic Twoim zdolnościom... jeszcze Ci daleeko do niego :)
  Nie zdziw się więc jak w następnym to Ty wystąpisz w roli głownej:))
  To co przedrukujesz też? I będziemy sie wszyscy razem śmiać, jak po zabawie w piaskownicy? :))))"

  Ohoho... Proba zastraszenia :)
  Ale ta grozba jest niewiarygodna, bo juz z trybeusem sie wysmiewaliscie z SL, prawda? Wiec nic nowego - nie ma sie czego obawiac. Taaa...

  A po tekscie naszego kogucika, widac, ze nic sie pod kopula nie przestawilo i leci biedak na kamikaze :) Wykopia go z Legionu albo sam sie katapultuje - ale w tym przypadku to normalne, jesli go kopia w du. to go jeszcze bardziej nobilituje , byle zrobic zamieszanie...
  Wydaje mi sie, ze teskni za neonem :D i nie moze sobie biedaczek znalezc miejsca, dlatego wali prost na crash-course i prosi sie o kopa.
  Tragikomedia, Panie.
 • @gosc hotelowy 03:58:31
  Astra nalezy do towarzystwa wzajemnej adoracji bliskiego Trybeusowi. Jest jednak bardziej zawzieta, bezczelna i bezwzgledna, jak to baba jedza! Broni tez swojego "guru" z taka zaciekloscia i przekonaniem, ze az sie zastanawiam czy ona jest do konca " w normie" . Fakt, Astra lubi grzmiec, ganic i banowac. Ja znalazlam na nia metode : ignorancje. Nawet nie czytam jej tekstow, bowiem nie lubie niegrzecznych i zle wychowanych osob obojga plci! Wiec z cala przyjemnoscia ja bojkotuje i traktuje jak powietrze ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej