Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
477 postów 20767 komentarzy

SpiritoLibero

Jarek Ruszkiewicz SL - PiS PO jedno zło!

Najskuteczniejszy czołg? Telewizor

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy to są jedynie zakamuflowani agenci wpływu czy już nowy rzut pożytecznych idiotów wytresowanych przez te starsze i mądrzejsze media?

  Jak wielką siłą destrukcyjną są media mieliśmy okazję przekonać się po raz kolejny śledząc doniesienia z Ukrainy.

O ile ton pierwszych doniesień był dość umiarkowany to z upływem czasu stał się coraz bardziej pryncypialny. Przestano się zastanawiać jaki wpływ na sytuację Polski będą miały konsekwencje wydarzeń na Majdanie.
Przedtem pojawiały się jeszcze głosy o proweniencji rebeliantów teraz mówi się jedynie o "opozycji".
 
  Nie jestem hipokrytą podatnym na medialne manipulacje i będę nazywał rzeczy po imieniu - na Ukrainie nie ma żadnego protestu uciemiężonego społeczeństwa walczącego o wolność i zbliżenie z rajem na ziemi czyli Unią Europejską. Jest cyniczy proceder ingerencji w sprawy drugiego państwa przy użyciu starych, wielokrotnie ćwiczonych sztuczek i garstki opłacanych najemników.
Teraz mówi się o buncie społecznym zapominając, że ten bunt został sztucznie wywołany przez demonstrantów opłacanych przez Bóg wie kogo a dowodzonych przez byłego boksera nie mającego już od wielu lat nic wspólnego z Ukrainą. Wykorzystano najgorszą nacjonalistyczną swołocz spod znaku Bandery, którą na wyścigi uwiarygadniali nasi służalczy politycy z wodzem "najbardziej patriotycznej partii politycznej" na czele.
 
  Wróćmy jednak do mediów. Po kilku dniach sprawnej akcji prania mózgów usankcjonowano bandytów jako opozycję mogącą stawiać warunki i rządać ustąpienia konstytucyjnych władz.
Te władze niech sobie będą jakie chcą, obywatele takie wybrali a nikt nie udowodnił, że dopuszczono się oszustw wyborczych.
 
  Niewielu zdaje sobie sprawę, że wywołanie takich zamieszek jakie obserwowaliśmy na Majdanie jest niezwykle proste. Wystarczy naprawdę niewielka grupa dobrze wyszkolonych i prowadzonych doświadczoną ręką najemników, kilka ofiar po obu stronach konfliktu, do tego kasa na "diety" dla demonstrantów i "rewolucja" gotowa. Te ofiary mogły zginąć z tej samej ręki. Co znaczy poświęcenie życia paru pożytecznych idiotów za 100 hrywien dziennie i kilku policjantów? Zawsze przy okazji uwidoczni się kilka realnych problemów i słusznych postulatów, odpowiednio nagłaśnianych.  Nigdzie przecież nie jest idealnie.
 
  Taki scenariusz po raz pierwszy na większą skalę zastosowano w czasie przewrotu bolszewickiego w Rosji, gdy grupa agentów przywiezionych w zaplombowanych pociągach wykorzystująca złoto żydów z Brooklynu z zadziwiającą łatwością opanowała wielki kraj.
W ostatnich latach scenariusz doskonalono wywołując serię protestów ochrzczonych jako "wiosna arabska". Teraz przyszła kolej na Ukrainę.
 
  I znowu okazało się jak ważnym elementem jest kontrola nad mediami. Wmówiono dość skutecznie, że to naród ukraiński walczy z satrapą Janukowyczem, który idzie na pasku Putina i przehandlował kraj za kilkanaście mld$. Przekaz musi być prosty i wyrazisty, żeby motłoch zrozumiał i łyknął jak gęś owies. W sumie ten konsensus nie jest niezbędny ale cały szwindel lepiej wygląda i przy okazji tworzy sie dobrą legendę i nową kastę styropianowców, którzy poprowadzą potem naród ku świetlanej przyszłości zwracając z nawiązką zainwestowane środki w postaci prezentów z majatku narodowego. 
 
  W Polsce też to przerabialiśmy. Działacze Solidarności, ci pożyteczni idioci, którzy uwierzyli, że walczą o lepszą Polskę dla siebie i swoich dzieci zostali wypędzeni za granicę a inicjatywę przejęła uwiarygodniona dzięki nim grupa magdalenkowej swołoczy. Jeśli ktoś nie widzi tych analogii ciągle powtarzajacych się scenariuszy jest zwykłym idiotą.
Z niesmakiem czytam artykuły niektórych blogerów i zastanawiam się czy to są jedynie zakamuflowani agenci wpływu czy już nowy rzut pożytecznych idiotów wytresowanych przez te starsze i mądrzejsze media? Bo nie oszukujmy sie - prawdziwy wpływ na stan umysłów nie ma wcale internet ale ciągle telewizja. To ona dysponuje największą siłą medialnego rażenia. To media kosztowne i licencjonowane. Internet służy co najwyżej do kanalizowania nastrojów niewielkiej grupy politycznych pasjonatów.
 
  Jedynym zauważalnym "pożytkiem" takich wydarzeń jest wyraźne samodefiniowanie się polityków. Ale czy wszyscy przy okazji następnych wyborów będą pamiętali, że Kaczyński stał u boku banderowców i sławił Ukrainę ich bojowym zawołaniem? Wątpię. Już media o to się postarają. Jeśli ktoś z ustawiaczy świata zdecyduje, że kolej na to, żeby prezes sobie porządził to okaże się, że jego wyprawa na Ukrainę była jak najbardziej w naszym interesie. Jeśli to nie bedzie jego czas to wyciągną mu to jako zdradę stanu.
 
 Tak to funkcjonuje.

KOMENTARZE

 • SL
  W zasadzie - nic dodać, nic ująć w temacie.

  Refleksją jest tylko odwołanie do nieodległego czasu wojny.
  W 1941 pierwszym elementem "narodowej" aktywności Ukraińców było "wyrezanie Żydów".
  Czy teraz ten wariant chce powtórzyć Kaczyński, Michnik &co?
  To ciekawe podejście wskazujące na "głębię" intelektualna tych "naszych" przywódców.
 • @lancelot 10:30:02
  Ty masz manię prześladowczą. Gdzie nie spojrzysz widzisz swego wodzusia.
  Mi na niego szkoda czasu ale jak sie porusza ten temat to nie da sie ominąć prezeska. Sztucznie by to wyglądało.
  Ty jak widzę nie czytasz notki, nie zastanawiasz sie nad przekazem tylko węszysz czy przypadkiem nie spostponowano twojego idola. A notka, bo widzę, ze nie zrozumiałeś, jest o mediach. Nie o pisie i jego wodzu.
  Tak, że sorki, jeśli uraziłem znowu twoje uczucia przywiązania i miłości :D))))
 • @SpiritoLibero 10:41:56
  notka jak notka... jest w niej o wiele za dużo epitetów. a to oznacza brak argumentów i przekonania. tracisz wiarę w swoją politgramotę duchu. rzeczywistość cię przygniotła. mało kto potrafi odnieść się skutecznie , sensownie i racjonalnie do rzeczywistości, która nagle przyspiesza. więc większość staje jak wryta i tylko zdobywa się na mantrowanie i wyzywanie. to jest oznaka bezradności, żeby nie powiedzieć politycznej impotencji. nie mówię więc
 • @nobody44 11:37:25
  Dziękuję uprzejmie za życzliwą ocenę.
  Z "przygniataniem" daję sobie jeszcze doskonale radę.
 • @SpiritoLibero 11:40:36
  tylko pomyśl przyjacielu: na wschodzie ''otwierają się drzwi''. rosja nie utrzyma całej ukrainy. ale jak my zajmiemy się bandersztatem, z którym mamy rachunki do wyrównania, to resztę ukrainy rosja łyknie bez problemu! to jest paradoks, ale teraz nasze rewindykacje są rosji na rękę! i otwiera się perspektywa na trwałe i przyjazne stosunki z rosją. pierwszy raz mamy zbieżne interesy. a nasze odzyskiwanie lwowa dla opini światowej oznacza tępienie nazistów i antysemitów. przecież dla polityka to jest idealna sytuacja. jeśli banderowcy nie mieliby zakusów na ''zacurzonie'' to trzeba by to było wymyśleć, żeby mieć casus belli. nigdy nie było dla naszych rewindykacji lepszych warunków
 • @SpiritoLibero 11:40:36
  A jakie mamy gwarancje, że sam autor nie jest użytecznym idiotą? Skąd pewność, że nie został zmanipulowany? Z mojego punktu widzenia (i siedzenia), to właśnie autor jest zmanipulowany i przeflancowany na pożytecznego idiotę. Z prawdą jest jak z dupą, każdy ma własną.
  Pisanie po raz kolejny o tym samym może świadczyć o obsesji i niczym więcej.
  Żeby pisać o Majdanie to trzeba tam być osobiście, poczuć co w trawie piszczy, dotknąć, włożyć palce.
  A nasz autor siedzi z dupą przy ciepłym piecu i zawija te sreberka, zawija, tu przeczyta artykuł takiego samego jak on speca, tam komentarz jakiegoś internetowego idioty, potem siada i smaży te swoje dyrdymały, A pożytku z tego tyle ile kurzu na telewizorze.
 • @SpiritoLibero 11:40:36
  i myślę, że właśnie tych spraw dotyczą wizyty amerykańskich oficjeli u nas w ostatnich dniach. nie wyobrażam sobie innego tematu. a jeżeli okazałoby się, że nad lwowem będzie powiewać białoczerwony sztandar, to ja bym wydał na amerykańską broń nie 100, a 500 miliardów. ''I wstajemy wciąż s popiołów, z pożarów, co płoną,
  I Ty wszystkich nas powrócisz na Ojczyzny łono
  Jeszcze zagra, zagra hejnał na Mariackiej wieży
  Będą słyszeć Lwów i Wilno krok naszych żołnierzy.''
 • @lancelot 12:21:22
  bo jeszcze nie zmieniła się na ''dole'' mądrość etapu. był rozkaz :prać kaczyńskiego. jak się rozkaz zmieni to przyjdzie np: ''krytyka geopolitycznego oportunizmu'''
 • Dawid popiera ;-))
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/czego-nie-rozumie-dawid-wildstein
 • ZGADZAM SIĘ Z PANEM "SPIRITO LIBERO". DLATEGO PRACUJĘ DLA "TELEWIZJI NARODOWEJ".
  Czego i Państwu życzę. Ostatnio sfilmowaliśmy jak stawiamy Krzyż Na Żwirowisku - i od razu media zaczęły milczeć na temat wizyty Knesetu w Auschwitz. Czasem wystarczy mały film na YouTube, żeby zatrzymać machinę kłamstwa reżymowego.
  Podobnie jest z Ukrainą. Tam wciąż panuje powszechne kłamstwo. Widać to po braku rzetelnych informacji filmowych. Ja się tam wybierałem z ekipą TELEWIZJI NARODOWEJ, ale niestety - nie udało się otrzymać wsparcia od prawych ludzi z pieniędzmi i projekt upadł. Możemy sobie popatrzeć jak WASP-owscy agenci stamtąd szkodzą polskiej sprawie, możemy analizować i się podśmiewać. Mnie najbardziej rozśmieszyły korespondencje pewnego młodego Żyda, z wielkim nabożeństwem przeżuwane na forum Frondy i Rebelyi przez lemingów prawicowych.
  Sprawa z Ukrainą montowana jest od kilku lat. To nie jest przypadek - zaangażowanie się masońskich polityków z Warszawy po tamtej stronie Bugu. Pochwalę się, że już w roku 2011-tym zauważyłem, że środowisko WASP-owskie nad-używające kontaktów katolickich wśród Polaków, wrednie pseudo-prawicowe planuje rozbiór Ukrainy przeprowadzony wspólnie z Izraelem. Ten film, na którym rozbieramy z uwagą kompromitację Cejrowskiego w Radio WNET u Skowrońskiego - ma już kilkanaście tysięcy wejść.
 • @Eugeniusz Sendecki 12:48:04
  panowie wszystko dobrze, bóg wam zapłać za starania. ale zrozumiejcie jedno: unia europejska nie będzie trwała wiecznie. przez 3000 europa nigdy nie stanowiła jednego państwa. po rozpadzie unii europejskiej nastąpi ścisły sojusz niemiec i rosji, który unicestwi wszelkie życie w europie środkowej. dlatego, żeby przetrwać musimy zbudować własny blok, w osi: budapeszt warszawa wilno. i taki blok musi mieć poparcie ameryki , żeby się utrzymał. nie ma w polityce wyborów między czarnym i białym, masońskim i niemasońskim. polityk musi zachować swoje imponderabilia , ale umiejętnie lawirować poprzez różne odcienie szarości do realizacji swojego celu. a podstawowym celem jest przetrwanie narodu. w sytuacji ścisłego sojuszu niemiecko rosyjskiego nie mamy żadnych szans. w swoim interesie, w interesie pokoju światowego, musimy budować swój blok. i to jest też w interesie zwykłych niemców i zwykłych rosjan. nie patrzcie tu i teraz. polityk musi przewidywać zagrożenia na 20, 30 lat naprzód.
 • @
  Mnie osobiście irytują płytkie i głupie wypowiedzi trolli, takich srali-mądrali, którzy miast merytorycznego odniesienia się do artykułu, starają się na każdym kroku dopiec autorowi, zaśmiecając tylko blog.
  Nie wiem czy są to tylko sfrustrowani pożyteczni idioci, czy już hasbarscy agenci wpływu?
  Bardzo pożyteczny artykuł wskazujący czyje interesy w rzeczywistości reprezentują jeżdżący na Majdan politycy i ich akoliccy dziennikarze. Na pewno nie Polskie.
  Wydarzenia tam rozgrywane, co widać wyraźnie, są kontynuacją wcześniej opracowanego i sprawdzonego scenariusza w różnych krajach. Z tym, że żydostwu banderowski bandytyzm wymknął się chyba z pod kontroli.
 • @lancelot 13:33:54
  nie żartuj sobie. po prostu trzeba zdać sobie sprawę co się stanie, jak niemcy wreszcie uwolnią się z amerykańskiej kurateli, a na tej drodze postępują systematycznie cały czas. jakie amerykańskie wojska zostały w niemczech? po co ten cały snowden? dobrze, że ameryka na razie odmówiła im zwrotu złota. i dopiero z perspektywy zagrożeń za 20 lat sytuacja obecna staje się czyteln. dotychczas do hamowania niemiec wystarczyła unia. ale po jej rozpadzie potrzebna będzie nowa blokada. zintegrowana europa środkowa. czy to tak trudno zrozumieć?
 • @Vinto 13:36:05
  znowu bogactwo inwektyw zasłania bezradność
 • @lancelot 13:33:54
  w ''unii euroazjatyckiej'' byliśmy co najmnie ostatnie 200 lat . z przerwą. i mało co z nas pozostało. a dawniej były ''honorowe'' czasy''. w przyszłości będzie totalitaryzm i wyniszczenie totalne
 • @gallux 11:54:09
  " Z mojego punktu widzenia (i siedzenia), to właśnie autor jest zmanipulowany i przeflancowany na pożytecznego idiotę."

  Obserwuj sobie dalej. Najlepiej z dala od mojego bloga.
  Z oddali ponoć lepiej widać.
 • @SpiritoLibero 13:55:02
  jesteś porządny gość duchu. tylko przyjmij dalszą perspektywę.
 • @nobody44 11:50:19
  Dlaczego chcesz mnie koniecznie wciagnąć w dyskusje nie na temat ?
  Nawet dział, w którym umieściłem notkę to nie polityka a media.

  Jeśli koniecznie chcesz znać moje zdanie to powiem ci, ze powinniśmy siedzieć z d... robić swoje, wyganiać i marginalizować swołocz domową a jeśli Ukraina się rozpadnie a my będziemy silnym, atrakcyjnym państwem bez michników, tusków i kaczyńskich to sami poproszą o unię.
 • @nobody44 11:59:25
  "...to ja bym wydał na amerykańską broń nie 100, a 500 miliardów. '"

  A ja bym wydał 1000 na NASZĄ broń. Ty jak widzę chcesz jedynie zmiany protektoratu. Nawet nie zmiany tylko potwierdzenia służalczej pozycji wobec USraela. A moim zdaniem wszyscy agenci USraela, Moskwy, Berlina, Reykiaviku czy Burkina Fasso won z Polski. Najlepiej na księżyc.
 • @SpiritoLibero 13:58:43
  mnie na żadnej unii nie zależy, wręcz przeciwnie. owszem, trzeba robić swoje, ale nie dać się zagrzebać w szczegółach, nie stracić dalekosiężnego celu. nie jestem wrogiem ani niemiec ani rosji, ani sympatykiem masonów, tylko kocham polskę i się o nią boję. a który polityk co naprawdę osiągnie, pokaże historia. znam twoje poglądy i nie ze wszystkimi się zgadzam, ale wiem, że jesteś porządny gość.
 • @lancelot 12:21:22
  No to skoro przeczytałeś "od dechy do dechy" to powinieneś zauważyć, że notka była o wpływie mediów. Nawet zdjęcie wprowadzające to nie prezesik z Żoliborza tylko Gebbels.
  Nie podawałem jako przykładu obecnej sytuacji Tfuska, JKM, Millera czy całej tej czerwono-różowej bandy bo oni akurat siedzą grzecznie w domu i chwała im za to. Widać poważnie myślą o swojej karierze i na byle minę nie dają się wsadzić.

  "Kaczyński nie jest moim "wodzusiem" a PiS moją sympatią"

  Cieszę się niezmiernie brachu! :))

  Proponuję codziennie powtarzać przy porannym pacierzu. Tylko ja jeszcze dodaję całą litanię: "Tfuska, JKM, Millera i całą tę czerwono-różową bandę" - Racz nam zabrać Panie.
  Mówię ci, pomaga :))
 • @nobody44 12:28:55
  "był rozkaz :prać kaczyńskiego. jak się rozkaz zmieni to przyjdzie np:..."

  Od kogo przyjmujesz rozkazy?
  Tak z ciekawości pytam...
 • @nobody44 13:57:01
  "...tylko przyjmij dalszą perspektywę."

  A to ciekawe :)) Zawsze krytykowałem adwersarzy za takie wąskie spojrzenie i wiekszość notek piszę uwzględniając politykę na świecie, bo to tam zapadaja decyzje,
  Ale jak widzę, ty patrzysz z jeszcze szerszej peryspektywy :D))
  Pouczę się.
 • @nobody44 13:57:01
  "...tylko przyjmij dalszą perspektywę."

  A to ciekawe :)) Zawsze krytykowałem adwersarzy za takie wąskie spojrzenie i wiekszość notek piszę uwzględniając politykę na świecie, bo to tam zapadaja decyzje,
  Ale jak widzę, ty patrzysz z jeszcze szerszej peryspektywy :D))
  Pouczę się.
 • @lancelot 14:05:58
  "I co myślisz?? Sami pójdą, czy trzeba będzie im pomóc. ;)"

  Jedni pójda sami jak im się pozabiera zabawki (pokrzyczą aj waj po świecie ale to nie pierwszy raz) a innym trzeba będzie pewnie pomóc.
  Najpierw należy ich jednak zidentyfikować.
  Ja na malutkim poletku zwnym NE stosując różne niewinne sztuczki już mógłbym wskazać nadających się "na export" :) Nad Jordanem będzie im cieplej.
  Ruska i niemiecka agentura albo prawie nieobecna albo dobrze zakamuflowana albo nie widzi szans, zeby pohulać. Nie wiem.
 • @nobody44 14:06:54
  "... tylko kocham polskę i się o nią boję. "

  Ja też i dlatego nie podoba mi się wizja odzyskiwania Kresów siłą korzystajac z zamieszania. Już tak kiedyś "odzyskiwaliśmy" Zaolzie. Wstyd tylko pozostał i dozgonna "wdzięczność" Czechów.

  "ale wiem, że jesteś porządny gość."

  :D)))))))))))))))))))))))))
  To już jest nas dwóch. Ja też tak uważam :)
 • @SpiritoLibero 14:30:38
  duchu, przestań z tym zaolziem, bo wstydzić to się mogą czesi. i swoich bandyckich metod na zaolziu i złamania umowy z nami i wymuszenia tego zaolzia na nas razem z wilnem i linią curzona,przez masonów właśnie na konferencji w spa, w której reprezentował nas narodowiec grabski w czasie, kiedy ważyły się losy europy i krwawiliśmy pod warszawą. każdy normalny rząd zrobiłby to samo. a beck jeszcze ,żeby się zdystansować od niemiec odmówił im bohumina, zamieszkałego przez niemców.
 • @SpiritoLibero 14:30:38
  przeczytaj sobie o konferencji w spa, co te s....syny od nas zarządały. jest tam też uznanie za ''stronę'' ukrainy
 • no proszę..
  ..znowu pudło po margarynie :)))
  ...spusciłbyś chociaż jedną swoją notkę do piwnicy raz na jakiś czas, żeby ludziska nie myślały, że sam se administrujesz, ups moderujesz pozycjonowaniem swoich notek :)))))))))))))))))) pozdrawiam niepoprawnie
 • @SpiritoLibero 14:30:38
  ''nie podoba mi się wizja odzyskiwania Kresów siłą korzystajac z zamieszania'' . nie zupełnie o to chodzi. ale jakby powstał bandersztatt to przecież nie możemy na to pozwolić. co jest w wielkiej polityce to ja nie wiem. wiem, że trzeba być na wszystko przygotowanym. a zwłaszcza spróbować, czy za przychylnością rosji nie możnaby zrobić korekty. taki krok przybliżyłby nas do rosji i oddalił i nas i rosję od niemiec. rosja nie musi mieć sojuszu z niemcami, żeby być potężnym państwem. kultura rosji jest taka, że lepiej aby nie miała okazji dzielić naszej europy z niemcami. i tu też musi być jakiś kompromis z ameryką. wszyscy muszą żyć na tym łez padole. a te masońskie bajki same bankrutują, bo natura człowieka nie może tego za długo znosić. jest upadek, ale przyjdzie odrodzenie, także dzięki wielkiej kulturze łacińskiej
 • @nobody44 14:49:24
  W czasie zadymy o Zaolzie Warszawa jeszcze nie dymiła, coś pokręciłeś. Sprzymierzyliśmy się z naszym późniejszym agresorem.

  W każdym razie, może wydam ci sie śmieszny, ale w polityce powinny też obowiązywać pewne standardy przyzwoitości. Jesli mamy odbudowywać etos naszego państwa to korzystajmy z najlepszych, rycerskich wzorów.
 • @SpiritoLibero 14:30:38
  zresztą nasza akcja na zaolziu miała nieoficjalne poparcie czeskich wojskowych. nawet mieliśmy w 1939 po swojej stronie legion czesko-słowacki
 • @SpiritoLibero 15:06:06
  chodzi mi o wymuszenie na nas zaolzia wbrew wcześniejszym ustaleniom co do plebiscytu, w lipcu 1920
 • @SpiritoLibero 15:06:06
  oczywiście. czy my nie chcemy dobra ukraińców? lepiej namów do tych standartów naszych przeciwników
 • @trybeus 15:01:05
  "..znowu pudło po margarynie :)))"

  No widzisz?... Na główne pudło jakoś nie łapię się :(
  Ale usilnie pracuję, szlifuję warsztat i pogłębiam wiedzę.
  I wiesz co powiedział mój oficer prowadzący? Że robię postępy i kto wie... :P

  "żeby ludziska nie myślały, że sam se administrujesz,"
  Złośliwi (tacy jak kogut- kronikarz) i tak myślą :D)))
  Tylko, nie pomyślą, pały zakute, że gdybym miał takie cudowne możliwości to ich by już tu nie było :D))))))))
 • @SpiritoLibero 15:12:00
  ...na główne pudło musiałbyś mieć "admina 5" :)))))
 • @SpiritoLibero 15:06:06
  na pewno nie jest niczym przyzwoitym uznanie faktów dokonanych, które wynikły z ludobójstwa na naszych obywatelach, na naszym terytorium. sankcjonowanie skutków ludobójstwa i zaboru cudzego terytorium nie jest niczym przyzwoitym, także odebranie polskiego obywatelstwa ludności naszych kresów
 • @nobody44 15:01:58
  "...czy za przychylnością rosji nie możnaby zrobić korekty."

  Chybaś Waćpan ocipiał do szczętu!
  Ty wiesz ile by taka "życzliwość" kosztowała??? Dziękuję, postoję.

  Miło zauważyć, że nie należysz to tych poj... rusofobów ale mimo wszystko nasza polityka powinna być możliwie jak najbardziej symetryczna. nie powinniśmy wchodzić w jakieś szczególne alianse ale pilnować, żeby takie nie powstawały ponad naszą głową.
  Nad sobą i naszym państwem musimy najpierw pracować. Tu na portalu jedynie K.Wojtas głośno i odważnie o tym mówi i o dziwo, zamiast znaleźć masę sojuszników i współpracowników ma prawie samych wrogów i obsikiwaczy, którym najwidoczniej zależy na tym, zeby było gorzej a nie lepiej.
  Prawdziwa siła Narodu to nie banki i nawet nie przemysł, bo te można zbudować i odbudować w stosunkowo krótkim czasie (przykład Niemiec hitlerowskich czy odbudowa Polski po wojnie).
  Prawdziwa siła to wierność zasadom i dbałość o RzeczWspólną. Tego nam brakuje a za to widać upodlenie obyczajów i postaw na każdym szczeblu życia społecznego. A im kto większy łotr tym większe szanse ma na "karierę".
  Wykłócanie sie czy Kaczyński jest bardziej lub mniej be od Tuska jest głupotą i stratą czasu. Wiadomo, ze cała ta parszywa kasta politykierów z obcego nadania musi odejść. Jak nie po dobroci to siłą. Ale Naród musi najpierw tę siłę w sobie odbudować bo ona jest tylko śpi jak Rycerze pod Giewontem.
 • @trybeus 15:14:31
  "...na główne pudło musiałbyś mieć "admina 5" :)))))

  No widzisz... Ja mam dopiero 007 :D))
 • @nobody44 15:16:01
  Jasne, że to nie jest przyzwoite!
  Co do obywatelstwa to zwróć uwagę, że Polacy na Kresach nie mają praktycznie ŻADNYCH szans na obywatelstwo a w TelaViv dają hurtem. I jak tu nie być "antysemitą"?
 • @nobody44 15:11:06
  " czy my nie chcemy dobra ukraińców? lepiej namów do tych standartów naszych przeciwników"

  Nie namówimy ich i nie pomożemy popierając najbardziej szowinistyczny element. A to właśnie sie dzieje.
 • @nobody44 13:22:08
  Czytając twoje teksty, daje się zauważyć twoja "wybitna inteligencja"!
  Jesteś po prostu domorosłym opierającym się na iluzjach"politykiem", zwyczajnym trollem, lub hasbarowcem. Takich tu jeszcze jest kilku.
  Wyraźnie widać, że Polska obecnie nie ma rządu reprezentującego Polskie interesy, ani żadnej opozycji dbającej o Polską Rację Stanu.
  Nawołujesz do większego związania się z USA. Czyli do jeszcze większej zależności od Syjonu.
  Polakom przede wszystkim potrzebna zmiana polityków i rządu z innym sposobem myślenia, by umiał i prowadził propolską politykę. Kiedyś już Polski rząd oparł się na sojuszu angloamerykańskim i co z tego wyszło? Zostaliśmy sprzedani sowietom!
 • @SpiritoLibero 15:26:04
  bardzo dobrze. ''przychylność rosji'' w sensie ewentualnej wspólnoty interesów.
 • @SpiritoLibero 15:26:04
  To mówisz, że niewinne sztuczki tutaj stosujesz ? i wiesz kogo wysłać nad Jordan ?
  No i jeszcze ://Tu na portalu jedynie K.Wojtas głośno i odważnie o tym mówi i o dziwo, zamiast znaleźć masę sojuszników i współpracowników ma prawie samych wrogów i obsikiwaczy, którym najwidoczniej zależy na tym, zeby było gorzej a nie lepiej.//

  Hej ... no to może Wojtas ... to ten śpiący rycerz spod Giewontu, tylko nikt nie zauważył, że on się przebudził ?
 • @lancelot 14:03:10
  Mnie czytając twoje już dawno opadła. Panie intelektualisto inaczej.
 • @Vinto 15:41:58
  cieszę się, że już jest mniej inwektyw. nie chodzi o moje intencje tylko o elementarz geopolityki. ścisły eurazjatycki sojusz niemiecko rosyjski jest śmiertelnym zagrożeniem dla ameryki. wiedzą to wszyscy główni politycy, także np. brzeziński. dlatego ameryka od traktatu wersalskiego wspiera państwa środkowoeuropejskie jako przegrodę między rosją a niemcami. po drugiej wojnie ten sojusz ameryce nie zagrażał. a teraz zaczyna się znów zarysowywać i zagrażać. dlatego ameryka we własnym interesie jest zainteresowana w istnieniu w środkowej europie państw niezależnych od rosji i niemiec. i czy ameryka będzie żydowska czy antyżydowska, geopolityka się przez to nie zmieni. powstanie mocarstwa euroazjatyckiego oznacza koniec ameryki jako mocarstwa. doświadczenie historyczne poucza nas, że przy ścisłym sojuszu niemiecko rosyjskim nie istniejemy. to jest elementarz. czy lubimy żydów czy nie, geopolityka się od tego nie zmienia. zrozumiałeś to?
 • @Vinto 15:41:58
  z powodu nielubienia żydów możemy sprzeciwić się ameryce i poczekać aż przyjdą niemcy i rosjanie. tylko że teraz nie będzie tak łatwo jak w staromodnym wieku XIX. teraz naprawdę będzie bolało. aż do końca. mamy zrobić z siebie ofiarę dla aryjskiego świata? niemcy i ruscy wytępią żydów, ale my jesteśmy następni w kolejce. nie rozumiesz tego?
 • @nobody44 15:55:48
  // doświadczenie historyczne poucza nas, że przy ścisłym sojuszu niemiecko rosyjskim nie istniejemy. to jest elementarz. czy lubimy żydów czy nie, geopolityka się od tego nie zmienia. //
  Bardzo wielu Polaków to rozumie.... ale tutaj zaraz ci powiedzą, że koszerny jesteś :))) i ... koniec dyskusji, niestety ...
 • @Astra 15:45:56
  Jeszcze Rycerze śpią LaLuna. Ale obudzą się, bądź spokojna.
  I z pewnością nie w efekcie manipulacji takich jak np. twoja z przysięgą płk.Kuklińskiego. Takie tanie chwyty propagandowe Ich tylko bawią.
 • @nobody44 16:03:08
  // niemcy i ruscy wytępią żydów, ale my jesteśmy następni w kolejce. //
  Pewności nie ma, czy nie jesteśmy w tej kolejce przed nimi ...
 • @SpiritoLibero 15:31:51
  prawdopodobnie dlatego musiał zginąć sikorski, że stalin zagroził churchilowi przejściem na stronę niemców (toczyły się niemiecko-sowieckie rokowania), jeżeli anglia nas nie zdradzi i nie odda rosji po wojnie europy środkowej.
 • @SpiritoLibero 16:05:10
  //Takie tanie chwyty propagandowe Ich tylko bawią.//
  Znaczy ... masz z nimi kontakt ? normalnie czułam to :)))
 • @Astra 16:07:18
  no właśnie, możemy być pierwsi w kolejce. na neonie też muszą przestać się mamić ideologiami, a przez to grzęznąć w ''potępieńczych swarach''. i muszą się pozbyć tej purytańskiej albo żydowskiej z ducha koszerności. NASZYM CELEM NIE JEST ZWALCZANIE ŻYDÓW. NASZYM CELEM JEST DOBRO NARODU POLSKIEGO. jak żydzi temu przeszkadzają, to ich zwalczać, ale to nie jest nasz cel. trzeba patrzeć daleko, a nie tylko pod nogi
 • @Astra 16:09:05
  Goopi żart. Nie wiem czy zauważyłaś, ale zawiązała się dość poważna dyskusja. Jeśli nie czujesz sie na siłach lub uważasz, że to nie twoja liga to przyglądaj sie z boczku, ok?

  Cały czas ignorujesz moje pytanie o płk.Kuklińskiego i Rotę przysięgi, którą mu przypisałaś. To jest właśnie manipulacja i oczekuję twoich wyjaśnień.
 • @Astra 16:09:05
  "Znaczy ... masz z nimi kontakt ? normalnie czułam to :)))"

  Dobrze czułaś.
  Skoro Pan Wojtas może w wolnych chwilach zajmować się astrologią to ja mogę czasami poprawić kołderkę i poduszeczkę Rycerzom spod Giewontu, a co?
 • @SpiritoLibero 16:16:00
  Taaa jasne, poważna dyskusja.. klikanie w klawiaturkę... normalnie cała Polska wstrzymała oddech hehe.
  Co chcesz od tej roty, podałam link. Coś nie tak ? no to podaj prawidłową... proszę bardzo :) Rozmawiałam z braćmi i znajomymi, którzy wtedy służyli w wojsku... tak było jak napisałam, przysięgali Polsce Ludowej i na wierność armii radzieckiej. No ale oni na pewno wg ciebie też się mylą :)
  Więc teraz ja oczekuję Twoich wyjaśnień...na pewno podasz prawidłowy tekst ..
  Co do rycerzy... no nie wiem hahhaha ... poprawiaj im te poduszeczki i kołderki...
  Nooo ale skąd Ty wiesz co Ich bawi ? przez sen gadają ?
 • @nobody44 16:15:33
  >muszą przestać się mamić ideologiami

  Obawiam się, że to niemożliwe. Nie tylko dla nich, ale dla kogokolwiek i gdziekolwiek współcześnie a posługującego się postplatońską filozofią bytu. W ciągu dziejów doprowadziła ona do tego mamy teraz, czyli de facto upadku tego na czym budowała - wartości. Upadek idei jest wbudowany w samą koncepcję - Kanty, Hegle, Marksy etc etc też były przewartościowaniami idej właśnie. Alternatywą konstruktywna i ratunkowa jest podjęty w XiX w. przez Kościół katolicki powrót do postrzegania Boga, ludzi i świata nie przez pryzmat platonizujących idei ale przez przywołanie i refleksje postrzegania arystotelesowskiego, które najlepiej uzgodnione jest przez Św. Tomasza z Akwinu zaś współcześnie przez różne szkoły tomistyczne. Z których oczywiście za najlepszą uważam tomizm konsekwentny prof. M. Gogacza :) Pisze te kilka uwag mając świadomość, że przeczytają je osoby, dla których jest jasne, że praktyka życia jest skutkiem przyjętej filozofii, nie zaś odwrotnie. A teraz już spływam na offa :)

  Pozdrawiam
 • @DelfInn 16:38:42
  o świetnie. kolega zna filozofię. ale najlepsza jest szkoła lubelska krąpca, kamińskiego, swierzawskiego.
 • @nobody44 16:42:39
  :) No... Ale Pan mi powie panie kolego, czemu to się nie przebija a bełkot - tak?
 • @DelfInn 16:53:29
  uroki okupacji:) ja przy każdej okazji daję na neom filmy jaroszyńskiego, kieresia, ostatnio dałem ks. prof. guza bardzo ciekawe rzeczy o protestantyżmie, niemieckiej filozofii idealistycznej i heideggerze
 • @DelfInn 16:53:29
  nigdzie na świecie tego nie mają co my mamy. tak jak przed wojną było u nas światowe centrum rozwoju logiki, matematyki, tak teraz świat nam nie dorasta z filozofią i to rozwiniętą w różnych dziedzinach, np. polityki, teorii kultury. świat jest do nas ''za murzynami''.
 • @nobody44 16:59:43
  Fajno, dzięki :) Ile odsłon? No właśnie...:)

  Do poniedziałku, albo jakos tak :) - pozdrawiam
 • @DelfInn 16:53:29
  oczywiście mam na myśli szkołę lubelską plus kilka osób, takich jak gogacz, bo wszędzie indziej jest szajs taki jak na całym świecie
 • @Astra 16:34:17
  Z braćmi rozmawiałaś? I wcale cię nie okłamali.

  Tylko, że tekst roty z "wiernością" ZSRR obowiązuje od 1950 roku
  (Dz.U.50.36.328 - Ustawa z dnia 18 lipca 1950 r. o przysiędze wojskowej. (Dz. U. z dnia 26 sierpnia 1950 r.)

  A płk.Kukliński wstąpił do wojska w 1946. i wtedy obowiazywała następująca Rota:
  "Przysięgam uroczyście skrwawionej Ziemi Polskiej i Narodowi Polskiemu walczyć z niemieckim najeźdźcą o wyzwolenie Ojczyzny oraz utrwalenie wolności, niepodległości i potęgi Rzeczypospolitej Polskiej. Przysięgam rzetelnie i sumiennie wypełniać obowiązki żołnierza polskiego, wiernie wykonywać wydane mi rozkazy i ściśle przestrzegać tajemnicy wojskowej. Przysięgam wiernie służyć Rzeczypospolitej i nigdy nie skalać imienia Polaka. Przysięgam dochować wierności Krajowej Radzie Narodowej, Władzy Naczelnej Narodu Polskiego. Przysięgam nieugięcie stać na straży praw Narodu Polskiego, mieć wszystkich obywateli w równym poszanowaniu oraz niezłomnie bronić swobód demokratycznych. Tak mi dopomóż Bóg!"
  Dz.U.44.3.13 - Dekret Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego z dnia 31 sierpnia 1944 r. o ustanowieniu przysięgi dla Wojska Polskiego. (Dz. U. z dnia 31 sierpnia 1944 r.)


  Kojarzysz teraz?

  W takich szczegółach trzeba być bardzo precyzyjnym bo zawsze znajdzie się taki wredny Spiritek i skopie ci najlepszą nawet notkę.
  To przyjacielska rada.

  "... klikanie w klawiaturkę... normalnie cała Polska wstrzymała oddech hehe."
  Ty też klikasz wiec o co chodzi? Staraj sie klikać na temat.

  "Nooo ale skąd Ty wiesz co Ich bawi ? przez sen gadają ?"

  Czasami gadają ale nie wolno mi powtarzać :D)))
 • @SpiritoLibero 17:06:23
  jak by nie patrzeć jest tam krn, więc to jest przysięga na okupanta
 • @SpiritoLibero 17:06:23
  a tu jest o konferencji w spa: Konferencja w Spa (5 lipca 1920 - 16 lipca 1920) – spotkanie przedstawicieli państw Ententy oraz m.in. Polski, Czechosłowacji i Niemiec odbywające się latem 1920 r. w belgijskim mieście Spa. Konferencja dotyczyła niemieckich opóźnień w wykonywaniu postanowień traktatu wersalskiego (zwłoka w rozbrojeniu i spłatach reparacji wojennych).

  Na spotkaniu podjęto decyzje:
  ustalono, że dzień 1 stycznia 1921 będzie dniem ostatecznym na rozbrojenie wojsk niemieckich
  określono wysokość miesięcznych dostaw węgla z Niemiec, jako reparacje na rzecz państw Ententy

  W konferencji brał udział także polski premier Władysław Grabski, który prosił o pośrednictwo państw zachodnich w rokowaniach z bolszewikami. Przedstawiciele Ententy wyrazili zgodę na udział w negocjacjach w zamian za znaczne ustępstwa strony polskiej. 10 lipca premier Grabski zgodził się na wycofanie polskich wojsk na linię Curzona (określoną przez Radę Najwyższą Ententy 8 grudnia 1919) oraz oddanie Wilna Litwie. Dodatkowo polski premier przystał na niekorzystne decyzje w sprawie podziału Śląska Cieszyńskiego, Orawy, Spisza (planowany plebiscyt zastąpiono rozpatrzeniem sprawy przez Radę Ambasadorów) i kontroli nad Gdańskiem.

  Zgoda na te ustępstwa dawała Grabskiemu obietnice skierowania do Warszawy misji wojskowo-dyplomatycznej Ententy i dostawy amunicji z Zachodu.

  Józef Piłsudski był od początku przeciwny misji polskiego premiera, ponieważ w decyzjach aliantów nie widział żadnych zadowalających rozwiązań dla Polski. Klęska Władysława Grabskiego w Spa stała się przyczyną dymisji jego rządu (24 lipca 1920) i powołania rządu obrony narodowej pod kierownictwem Wincentego Witosa.
 • @nobody44 17:03:18
  >nigdzie na świecie tego nie mają co my mamy.

  :)

  http://delfin.neon24.pl/post/31192,miejsce-filozofii
  http://delfin.neon24.pl/post/78456,co-filozofia-moze-wniesc-w-trzecie-tysiaclecie
  http://delfin.neon24.pl/post/36141,nie-mozna-dluzej-milczec
 • @nobody44 17:10:01
  Ok. Ale nie ma nic o "bratniej armii czerwonej".
 • @lancelot 16:28:24
  Staram się nie czytać śmieci, ale czasami niechcący tak się zdarza, jeżeli nie spojrzę uprzednio na nick, lub z przekory, może coś mądrzejszego napiszesz.
 • @DelfInn 17:16:46
  bardzo dobrze. dzięki
 • @SpiritoLibero 17:06:23
  W 1946r. to on wstąpił do szkoły oficerskiej, z której go tuż przed ukończeniem w 1950 wyrzucili a potem z powrotem przyjęli. Przysięga której treść wstawiłam obowiązywała właśnie od roku 1950r. i została zmieniona dopiero ...chyba w 1988r
  Myślisz, że będąc zawodowym oficerem od 1950r, obowiązywały go inne przyrzeczenia ? Na jakiej podstawie tak uważasz ?
  Chociaż :))) cyt: //Przysięgam dochować wierności Krajowej Radzie Narodowej, Władzy Naczelnej Narodu Polskiego// no to chyba też przysięgi nie złamał hehe bo w 1972r odkąd sam zgłosił się do armii USA, to chyba już tej krajowej rady nie było ? Myślę jednak, że przysięgał wg Roty z 1950r.

  //Ty też klikasz wiec o co chodzi? Staraj sie klikać na temat.//
  Pewnie, że klikam.. ale nie czuję takiej "misji"
  I zostaw tych Rycerzy... nie budź ich, a tym bardziej nie wyciągaj od nich tajnych informacji.. co będzie jak też zaczniesz gadać przez sen?

  Jeszcze jakiś koszerny podsłucha :))))
 • @SpiritoLibero 17:16:58
  no to w zasadzie nie złamał przysięgi, skoro zdradził tajemnice armii czerwonej... a nie przysięgał jej wierności
 • @Astra 17:24:30
  I co z tego, że wyrzucili w 50'?
  Przysięgę składa się na samym początku służby a nie nie na koniec.
  Więc był to na 100% 1946 lub najpóźniej początek 47'
  Ale tego masz prawo nie wiedzieć w końcu niewiasta jesteś :D)))

  W 1946 roku jeszcze do końca nie było wiadomo jaka ta Polska będzie.
  To my mamy teraz tę wiedzę, oni, oprócz nielicznych, nie wiedzieli. Przysięgali wtedy Polsce. I nikomu wiecej.

  PS. a tak już całkiem na marginesie...
  KIEDY MNIE MAŁPO ODBANUJESZ ?????

  Ja ci pozwalam u mnie komentować i liczę na wzajemność.
  Mogę jedynie obiecać, ze wyłapane nieścisłości będę zgłaszał ci na PW :D)))) Taki ludzki bedę :D))
 • @nobody44 17:25:59
  To skoro nie złamał... dlaczego dostał karę śmierci ?
  Odpowiadam: bo pociągnęli z odpowiedzialności wg Roty 1950r, a że nie mogli go dostać... to zamordowali mu 2 synów ...
 • @SpiritoLibero 17:34:28
  >jeszcze do końca nie było wiadomo jaka ta Polska będzie.
  To my mamy teraz tę wiedzę, oni, oprócz nielicznych, nie wiedzieli.

  A teraz nie jest inaczej?
 • @SpiritoLibero 17:34:28
  //KIEDY MNIE MAŁPO ODBANUJESZ ?????//
  Sie zastanowię.. na PW nie trzeba, staram się wbrew temu co sądzisz dobrze przygotować, kiedy piszę swoje notki, tym bardziej że są na różne tematy, dlatego właśnie wklejam cytaty i czytam różne źródła. Ja się szczegółów nie czepiam, protestuję tylko wtedy kiedy obraża się ludzi których cenię.

  //Taki ludzki bedę :D))// Nooo, to zawsze warto poćwiczyć przynajmniej :))
 • @SpiritoLibero 17:34:28
  W dodatku... to ja nie wiem, czy jeszcze tutaj długo zabawię, bo jak jestem taka "jak oni" to nie wiadomo kiedy mnie stąd waaadza wyekspediuje hahhahahaa
 • @Astra 17:34:43
  kukliński zdał sobie sprawę, że w wypadku uderzenia rosji na zachód staniemy się nuklearną pustynią. w takiej sytuacji żadna przysięga już nie będzie miała znaczenia, odwrotnie, jej dotrzymanie może się do tej zagłady przyczynić. dlatego jego misją stało się pozbawienie rosji elementu zaskoczenia przez przekazanie wszystkich planów ameryce. a bez elementu zaskoczenia i ze świadomością, że zostanie momentalnie obezwładniona , rosja nie mogła zacząć katastrofy. w ten sposób kukliński ocalił nie tylko nas, ale i wiele milionów rosjan, niemców i wszędzie powinien być bohaterem.
 • @Astra 17:43:32
  jestem za odbanowaniem ducha
 • @Astra 17:41:52
  Ale ja widzę i doceniam twoje starania :) Zresztą admini chyba też bo coś podejrzanie często lądujesz na pudle, już chyba przegoniłaś koguta - kronikarza :)) (przyznaj się - masz jakieś wtyki... :D)))

  Każdy może popełnić błąd a w tym przypadku to było łatwe. Tylko nie wolno iść w zaparte.

  "Sie zastanowię.. "

  To zastanawiaj sie szybciej :)
  (Taki kociak a taki uparty... :)
 • @Astra 17:34:43
  Oprócz przysięgi obowiązywała go jeszcze tajemnica wojskowa. A za złamanie jej była kulka. Słusznie czy nie to spory trwają do dzis i pewnie nigdy sie nie skończą.
 • @nobody44 17:44:58
  11.02 minie 10 lat od jego śmierci, a dzięki wybiórczym gównom, wielu ludziom wpojono że był śmieciem a nie patriotą. Karę śmierci umorzono kiedy USA uwarunkowali to naszym wstąpieniem do NATO. Dla nich to nie był śmieć....
  Napisałam o tym:
  http://astra.neon24.pl/post/105384,ryszard-kuklinski-pierwszy-oficer-nato
 • @Astra 17:43:32
  "...to nie wiadomo kiedy mnie stąd waaadza wyekspediuje hahhahahaa"

  Nie ma sprawy... Postawisz kawę z dużym ciachem i 007 pociągnie za niewidzialne sznurki :))))))

  (Może być u Bliklego, co ty na to? :))
 • @Astra 17:51:21
  to jest prawdziwy konrad wallenrod , tragiczna, heroiczna postać. nie na ludzką miarę.
 • @nobody44 17:46:05
  "jestem za odbanowaniem ducha"

  Dzięki za protekcję. Tobie na pewno nie odmówi :D)))))))
 • @SpiritoLibero 17:50:27
  Taak, kulka mówisz? A który ze szpiegów dostał kulkę w Polsce? Pawłowski może ? jacyś inni ?
  Więc ja ci powiem, on ten wyrok dostał od sowietów, a nasze bohatery ścierwa czerowone natychmiast zasądziły i tyle... zdania nie zmienię, Ty możesz mieć inne.
  //To zastanawiaj sie szybciej :)//
  Nie poganiaj, bo przestane sie zastanawiać :)))
 • @Astra 17:51:21
  nie zauważyłem twojego tekstu. a wszystko przez ducha, z którym się przekomarzam
 • @SpiritoLibero 17:53:54
  Do "stolycy" moooże zawitam 10 kwietnia.. w zeszłym roku byłam.
  Ale wtedy "ciacho" chyba by mi przez gardło nie przeszło.
  Zresztą Ty, to byś mnie chyba opluł wtedy, że na rocznicę śmierci "zdrajców" przyjeżdżam.
  Tak, że daj sobie spokój 007 z tym pociąganiem za niewidzialne sznurki :))
 • @Astra 17:58:13
  Pewnie masz rację.
  Ja mówię o karze przewidzianej w kk.
  Jasne, ze stosowano ją bardzo wybiórczo i jedynie w stosunku do "wrogów ludu".
 • @nobody44 17:58:51
  "... z którym się przekomarzam

  Wolałbym, zebyś dyskutował...
 • @Astra 18:03:23
  "...że na rocznicę śmierci "zdrajców" przyjeżdżam. '

  Ty zjadłaś dziś coś nieświeżego? Zaczynam martwić sie o ciebie...

  "daj sobie spokój 007 z tym pociąganiem za niewidzialne sznurki :))"

  W sumie to się trochę pochwaliłem. Co ja mogę, biedny żuczek blogerski...:( Chciałem cię po prostu wyrwać na "ważniaka" :D))))
  Żebym chociaż z Gdyni był ale ja z Gdańska...

  No to dobra, 10.04 na Krakowskim. Ty stawiasz :)
 • @Astra 18:03:23
  przeczytałem twój tekst . świetny.
 • @nobody44 18:11:07
  Dziękuję :)) Aandy andy wstawił tam wideo Szaniawskiego, jak będziesz miał chwilę obejrzyj.
 • @Astra 18:13:33
  zobaczę ale ja znam jego filmiki. no i też ni stąd ni zowąd ''spadł z góry''
 • @SpiritoLibero 18:10:30
  // Chciałem cię po prostu wyrwać na "ważniaka" :D))))//
  Hahahahhaahaaaa jaki dowcipny. że tak powiem jak ja maturę robiłam to spiritek do komuni szedł hahahaaha
  Oooch spirito, wiesz co?

  http://s14.postimg.org/z3tpvccy9/tumblr_ml5nwm_AZE61rcnsvjo1_500.jpg
 • @nobody44 18:15:20
  Właśnie ...
 • @Astra 18:23:47
  niech sobie duch obejrzy te filmiki
 • @Astra 18:20:47
  To ty się bujaj :)))

  Chciałabyś takiego młodzieńca jak ja :D)))))))))))
  (a na zdjęciu wygladałaś jak 30tka...:)
 • @nobody44 18:28:00
  //niech sobie duch obejrzy te filmiki//
  Coś Ty... wątpię. Szaniawski to był również wielbiciel marszałka Piłsudskiego, pisał jego biografię, hołdował pamięci o nim.
  A tutaj na neonie, to oprócz Dmowskiego (nic do niego nie mam, też był wspaniałym Polakiem) innych autorytetów się nie uznaje :)
  Spirito nazwał Marszałka nawet szują... wyobrażasz sobie ?
  Gościa, który w historii świata pozostanie dla nas powodem dumy, tutaj uważają za masona (czytałam o jego zainteresowaniach tematem, ale nic więcej) i szuję.... no rynce łopadają :)
 • @Astra 18:41:30
  nie zauważyłem, żeby na neonie ktoś miał coś wspólnego z potężnym umysłem dmowskiego. dmowski to raczej alibi... tutaj
 • @Astra 18:41:30
  to już prędzej ja jestem endekiem. endekiem i piłsudczykiem w jednym:)
 • @nobody44 18:48:35
  Tak właśniie też pomyślałam... alibi... trafne spostrzeżenie...
 • @nobody44 18:49:48
  Obaj mieli inny pomysł na Polskę, ale nie można im odmówić ogromnej troski i miłości do niej. A Paderewski ? odegrał przeogromną rolę... też się nie mógł zgodzić z Marszałkiem i musiał opuścić Polskę. Ale popatrz, oni wszyscy zdawali sobie sprawę, z tego co jest najważniejsze ponad wszystko i szanowali to. To przekrzykiwanie teraz, że jeden patriota a drugi zdrajca... trochę żałosne, nie uważasz ?
 • @Astra 18:41:30
  Jeśli sam nie był masonem to jeszcze gorzej - tzn, że szedł na ich pasku.

  A filmiki oglądałem, łyso ci? :P

  ("rynce łopadają"... zaraz zaraz... to chyba Pyrlandia, powiedziałbym, że wschodnia :) Zgadłem LaLuna?
 • @SpiritoLibero 19:03:50
  "rynce łopadają" to zapożyczenie od trybeusa.
  W moim mieście Pyrlandii nie lubią... i nie udawaj, że zgadujesz :)
  IP namierzone co? Nie szkodzi... dzisiaj i tak tylko niektórym się wydaje, że istnieje "ochrona danych" hehehe
 • @SpiritoLibero 19:03:50
  daj spokój z tymi masonami, co ty dewotka jakaś jesteś. mówisz, że teraz jesteśmy słabi. a jacy byliśmy przed wojną? strzępki, skrawki, po 6 latach ciężliej wojny. przecież takie byle co, żeby okrzepnąć musi się ułożyć z tym kto jest silny! bo inaczej nie ma szans na nic. wymagasz, żebyśmy zachowywali się jak mocarstwo? przecież kapeluszem by nas nakryli. różne narodowości, kilka milionów żydów, którzy blokowali normalny rozwój, bo polak ze wsi mógł być albo robotnikiem albo emigrantem. handel i rzemiosło w rękach żydowskich. ty wiesz jakie mieliśmy problemy? i co mieliśmy zbawiać świat? a jak tylko okrzepliśmy to mościcki w 1938 zdelegalizował masonerię.
 • @Astra 19:09:19
  To ty masz jakieś ipi? A cio to? Ja komputerowy ignorant jestem...
  Zacząłem zgadywać bo sam pochodzę z pogranicza Kujaw i Pyrlandii i u nas też tak się zaciąga :) Na niedalekich Pałukach jeszcze fajniej gaworzą.
  A ty mi zaraz z jakimiś "danymi" wyskakujesz :)
 • @SpiritoLibero 19:03:50
  a jeszcze obcy kapitał w przemyśle, wojna celna z niemcami, a potem światowy kryzys... żarty z tą masonerią.
 • @Astra 19:09:19
  ip komputera można zmylić. są takie programy
 • @nobody44 19:12:34
  "...wymagasz, żebyśmy zachowywali się jak mocarstwo? "

  Ja ???
  Przecież to ty namawiasz do "mocarstwowych" ruchów w stosunku do Ukrainy.

  "... mościcki w 1938 zdelegalizował masonerię."
  Tia... a ukochany prezydent Astry ją bezprawnie sprowadził.

  "...kilka milionów żydów, którzy blokowali normalny rozwój,"
  Oj... Proszę mi tu "antysemityzmu" na moim blogu nie upawiać...
 • @nobody44 19:35:45
  Sądzisz, że Astra zmyla?...
  Taki tajnos agentos ? :))
 • @SpiritoLibero 19:32:38
  Dla mnie nie ma znaczenia w jakiej miejscowości mieszkam, byle w Polsce.
  Rodzice pochodzili, każde z innego miasta, bracia rodzili się każdy w innym... tak że..
  Moje korzenie są ogólnopolskie hehe.
  A dane znasz i nie kłam :)
 • @SpiritoLibero 19:36:39
  polska przed wojną zrobiła rzeczy gigantyczne, jak na miejsce, z którego startowała. nie ma sensu zwracać uwagi na słabości , trzeba się cieszyć i być dumnym bo jest z czego. a dziś tak naprawdę dużo nam nie brakuje, żeby stanąć na nogi. kilka lat porządnych rządów, nacjonalizacja kilku banków, złóż... jak przyjdzie stosowny moment...
 • @Astra 19:39:23
  "Moje korzenie są ogólnopolskie hehe."

  No nie mów, że szanowny Tatuś robił cie w trakcie podróży dookoła Polski :D)))

  "... nie ma znaczenia w jakiej miejscowości mieszkam, byle w Polsce."

  Pełna zgoda :)
  Mieszkałem parę lat daleko ale nie żałuję bo z oddali widzi się niektóre sprawy wyraźniej i zaczyna bardziej doceniać własny kraj. Choć to akurat nie u wszystkich jest oczywiste...
 • @nobody44 19:43:31
  Dobrze kombinujesz. Tylko balast trzeba za burtę wywalić...
 • @SpiritoLibero 20:01:01
  na wszystko przyjdzie czas.
 • @SpiritoLibero 20:00:06
  Nie pytałam :) Tak się interesujesz ? Pytałeś swojego Ojca gdzie cię robił :)))))
  Tajnos agentos ? no kurna rozszyfrowałeś mnie, a myślałam że dacie sie złapać na to fałszywe IP hehhehe

  http://s29.postimg.org/5dnmccbhv/fc29392c390e18868786cd1d79464795_10_1_0_0_2700_1.jpg
 • @Astra 20:16:03
  Pewnie że pytałem :D))))))))))

  Widzisz jak pasujemy do siebie? Ty tajnos agentos ja 007...
  (zawsze lubiłem starsze koleżanki :D)))))))
 • @SpiritoLibero 20:32:06
  Chyba we Włoszech mieszkałeś... nawet na pewno bambino :)
  Byłam we Włoszech w latach 90-tych. W życiu takich śmiesznych facetów nie widziałam... fakt, że każdą kobitkę dowartościują .
  Przy fontannie Trevi wszyscy, ale to wszyscy sami kawalerowie hahhahaaa bez względu na wiek, a nasze kobitki wzięcie miały, wszystkie bez wyjątku bellissima były.
  W kawiarni, ponieważ byłam blondynką, to nawet wina mi więcej nalewali... no tak... wszystko jasne spirito. Tyle, że nasi panowie fajniejsi zawsze byli...
 • @Astra 20:45:49
  Zgadza się cara mia :) (ale o mnie "bambino"... komplementy mi prawisz :)

  "... ponieważ byłam blondynką" To już nie jesteś? A co ci teraz kwitnie?

  To że polscy faceci są najprzystojniejsi, najfajniejsi, najwierniejsi, naj naj naj... to od zawsze wiedziałem :) A zwłaszcza ci wąsaci na koniu :D)))))
 • @SpiritoLibero 20:57:52
  //ponieważ byłam blondynką" To już nie jesteś? A co ci teraz kwitnie?//
  Byłam i jestem.
  Nasi faceci są fajniejsi od Włochów, ale wcale nie naj naj naj...

  //A zwłaszcza ci wąsaci na koniu :D)))))//
  Ten był wyjątkowy.... faktycznie naj... hehehe
 • @nobody44 11:59:25
  " to ja bym wydał na amerykańską broń nie 100, a 500 miliardów."

  A masz choć jeden?
  Kredycik? A spłacisz czym i komu?

  Kombinuj, kombinuj, co trzeba zrobić, aby cokolwiek móc zrobić.
 • @Torin 21:32:32
  sens jest prosty: w polityce nie ma nic za darmo. a jeżeli ktoś ci umożliwi odzyskanie terytorium, to coś mu się należy. co do mnie, to jak słusznie zauważyłeś, nie mam ani jednego miliarda, ale za polski lwów mogę oddać życie. a podobno człowiek jest bezcenny...
 • @SpiritoLibero 20:57:52
  myślę,że piłsudskiego nie rozumie się z trzech powodów: 1. pochodził z zaboru rosyjskiego i dla niego zaborcą najważniejszym była rosja. faktycznie, zagarnęła najwięcej. i bez rosji zaborów by nie było, a bez każdego innego zaborcy by były. i był wychowany w tradycji powstańczej. 2.chciał zorganizować do walki o polskę ''doły społeczne'', bo rozumiał, że to jest rosnąca energia. w czasie powstania styczniowego na litwie uwłaszczono chłopów, co zmieniło tam sytuację. ale nie był żadnym marksistą, nigdy nie pisał na ten temat. 3.miał doświadczenie 1905 roku , kiedy rewolucja była dywersją przeciw rosji podczas wojny japońskiej i zdawał sobie sprawę, że w czasie nadchodzącej wielkiej wojny będzie przeprowadzona o wiele większa dywersja, która sparaliżuje rosję i sojusz z nią nic nie da. a dmowski tego nie rozumiał. po prostu piłsudski lepiej zdawał sobie sprawę z układu sił ich dynamiki i metod, a dmowski był politykiem bardziej formalnym, statycznym, ideologicznym. a zamach majowy musiał nastąpić, bo nie było innej możliwości przejęcia kontroli nad państwem przez własną elitę. po tylu latach pod okupacją dawni zaborcy mieli ogromną agenturalną przewagę nad skłóconymi partiami. gdyby w polsce była dyktatura endecka, nie byłoby to do przyjęcia przez zachód. a bez rządów autorytarnych wszystko by się rozlazło. w najlepszym razie dotrwalibyśmy do wojny jako skłocony zaścianek wstrząsany ruchawkami. także myślę, że przez ustanowienie sanacji także oszukał masonów, bo dzięki temu odbudowaliśmy elitę, wykształciliśmy znakomitą młodzież i obyło się bez wielkich konfliktów społecznych. piłsudskiego się nie docenia.
 • @nobody44 22:18:54
  Docenia się, docenia. Nawet na niezasłużone piedestały stawia.
  Dla mnie w takich sprawach testem jest kto tak go wielbi. I zgadnij kto?
  Dokładnie ci, którzy nas teraz niewolą, te wszystkie popisy i palikoty.
  To Dmowski jest ciągle na cenzurowanym.
  Chwała im, ze potrafili się wznieść ponad podziały w najważniejszych momentach. Ale największą "zasługą" Piłsudskiego było zażydzenie Polski w takim stopniu, że jeszcze teraz mamy tego skutki. A zwłaszcza teraz.
 • @SpiritoLibero 22:25:50
  PS. Spierałem się zresztą o Piłsudskiego ze śp. Porębą. On był synem Legionisty i z domu wyniósł kult Marszałka. A że był mądrym facetem to ciutkę mnie przekonał i jestem gotowy trochę odpuścić. Ale tylko trochę. Nie będę się upierał jak osioł.
 • @SpiritoLibero 22:25:50
  to nie jest docenianie tylko podpinanie się pod autorytet. a ''zażydzenie jest raczej sprawą kazimierza wielkiego:))) piłsudski nie był ideologiem tylko cwanym graczem a dmowski stawiał kawę na ławę. i dlatego był łatwym celem. ja bym między nimi tak nie przebierał. obaj byli inni i każdy z nich zrobił swoją robotę znakomicie
 • @nobody44 22:33:13
  "obaj byli inni i każdy z nich zrobił swoją robotę znakomicie"

  No. Z tym się zgodzę i tak możemy zakończyć wątek.

  Poza tym nie chcę teraz podpadać Astrze. Obiecała mnie odbanować :D))))))))))
 • @SpiritoLibero 22:31:16
  szkoda poręby. ostatnio oglądałem filmiki filipskiego i lusi ogińskiej . mam nadzieję, że wszystko u nich w porządku. jak będziemy mniej ideologiczno-polemiczni, i uświadomimy sobie realną sytuację państwa wtedy, to docenimy ich obu. szkoda mi też np. gen. rozwadowskiego, który obronił ten mój lwów w sytuacji beznadziejnej. mieliśmy wielu wielkich ludzi. każdy z nich świetnie wykonał swoją robotę. aż się nie chce wierzyć ile ludzi musiało zrobić bardzo trudne rzeczy i zrobili.
 • Cóż mam powiedzieć, masz rację, tak jest.
  Metoda ta została zastosowana nie raz i pewnie nie raz zostanie jeszcze zastosowana. Trąca ona coś, co w sercach wielu, miłość do własnej ziemi, do własnego kraju. Daje nadzieję, że wreszcie ludzie tacy jak "JA" będą decydowali o "MOIM KRAJU". Po latach okazuje się, że już tego "TWOJEGO" kraju już nie ma. I to smutne.
 • @nobody44 22:44:27
  "szkoda poręby. "

  Poczytaj sobie komentarze pod notką na szalomie24.
  Że też ta ubecka swołocz może tak swobodnie pluć. Tutaj nie zagrzaliby miejsca nawet jednej minuty.
  http://kinol.salon24.pl/563562,bohdan-poreba-niczego-juz-nie-nakreci-czyli-link
 • @Zawisza Niebieski 22:45:39
  a! zawisza. wreszcie. oglądałeś o tym protestantyżmie i heideggerze?
 • @SpiritoLibero 22:48:58
  to są głupcy. poręba zrobił wielkie rzeczy, zresztą sam o tym pisałem na neonie
 • @Zawisza Niebieski 22:45:39
  Dokładnie.
  Dlatego jestem za dokładnym weryfikowaniem i lustrowaniem każdego, kto pcha sie do polityki. A tych co sie nie nadają należy marginalizować.
 • @nobody44 21:47:22
  Ale opierajmy się na czymś w tym hf...

  "w polityce nie ma nic za darmo"
  Ogólnie nie ma nic za darmo, a Ty nawet miliarda nie masz.

  "jeżeli ktoś ci umożliwi odzyskanie terytorium, to coś mu się należy"
  Po pierwsze, nie. Piłsudski wytłumaczyłby Ci to najlepiej, choć pewnie mało kulturalnie. Po drugie, kto niby ma, czy miałby, mi umożliwiać odzyskanie terytorium? Nie dostrzegam tego umożliwienia i tego umożliwiającego. Niech się ujawni...

  "ale za polski lwów mogę oddać życie"
  Cholera, to tak tanio stoi? Dobra, to ja dorzucam swoje, za ekspres. Gdzie to trzeba ten dil podpisać? Szybko, bo się rozmyślą, albo ktoś nas przebije!

  Ta, człowiek jest bezcenny. Już pocięty profesjonalnie i dowieziony do kliniki na czas, nabiera wartości.
 • DIVIDE ET IMPERA
  Dokładnie ci sami podpowiadacze mamią dziś Polaków polskim Lwowem i Tarnopolem a Ukraińsów ukraińskim Przemyślem i Rzeszowem.

  Sapienti sat.
 • @Ptasznik z Trotylu 10:41:56
  No... My pójdziemy na Lwów a za plecami zajumają nam Wrocław i Szczecin... Chytra dwa razy traci.
  Jak będziemy atrakcyjni ideowo, cywilizacyjnie i silni to ich posłowie na pieszo przyjdą.
 • @SpiritoLibero 10:55:08
  I dlatego należy uważać na udzielających się tutaj "przyjaciół ludu".
 • @Ptasznik z Trotylu 11:15:08
  No chyba nie posądzasz mnie o brak "czujności"? :))))))
 • @Ptasznik z Trotylu 10:41:56
  Nie wykluczam. Ostatnio pisze się w polskojęzycznych, o dziwnych spekulacjach i oświadczeniach słowackich, węgierskich i najbardziej chyba posuniętych romańskich.
  Ciekawe, czy to na potrzeby szczucia nas pogrzebaczem, do pogoni za króliczkiem; aby śmierzyć kołatania osełedców; czy oni tak faktycznie. Widzę tu możliwy niezły burdel w tym archeo. Tymczasem u nas wieś spokojna, wieś wesoła, a od obecnych koronnych, więcej miał kasztelan pocztu i lepiej okrytych.
  Za to deliberacje od moża do morza. Rozumie się - całkowicie bez pokrycia, choćby wekslem.
  Ty Spiryt też nie masz miliarda, żeby Szczecina i Wrocławia nie stracić. To jest, wiesz, to samo, tylko wektor inny, ale kierunek i siła ta sama.
  Głupi traci wszystko. Biednyś, boś głupi. Głupi, boś biedny..
  Jak będziemy śmierdzieć kapustą, to przyjdą bezideowo i bezcywilizacyjnie. To już tak jest, było i jest. Jeśli będziesz ideowy, atrakcyjny z pyska i cywilizacyjny, ale pusty jak bęben, to i Salomon da znać, że wpadnie kiedy indziej strzelić focię z misiem.
  Mocni..no tak, jak będziemy mocni to się zaczną różni wpraszać, żeby nas zjednać, ale żeby być mocnym, trzeba być szmalownym. Do filozofów na szczycie słupa nikt po protekcje nie przychodzi. Nie znam takiego przypadku, a i oni w większości zdaje się wymarli.

  Dostatek i bezpieczeństwo czyni własny przemysł, którego nie macie, a u góry macie hodowle larw, tuczących się na coraz bardziej wysychającej stróżce krwiobiegu gospodarczego tego kraju i pozostającego jeszcze w jego dyspozycji majątku. Te larwy wypuszczają toksyny, otumaniające żywiciela, aby się nie kapnął, a jak się kapnie, żeby był zwiotczony i bezwolny..

  Nikt się z nami nie liczy i nie będzie, bo nie mamy miliarda, za to mamy pasożyty. W różne ciapki zresztą szczepy. Pełna menażeria z całego świata, oraz chów własny.
 • @Torin 13:09:23
  Wszystko poodwracałeś do góry nogami :)

  Bogatym staniesz się szybko jak pozbędziesz się pasożytów i szkodników. Budowa (odbudowa) bogactwa materialnego trwa stosunkowo szybko. Odbudowa w głowach idzie jak po grudzie a jest to podstawowy warunek.
  "Miliardów" to my sobie możemy sami nadrukować do woli. Ważne, żeby szła za tym praca i brak pasożyta, który na tobie żeruje.
  To takie proste, że aż dziwne, ze nikt nie może pojąć. Cudze miliardy niech sobie wsadzą...
 • @SpiritoLibero 13:29:04
  Nie wiem, może i poodwracałem, ale miliarda nie masz. Masz minus tysiąc miliardów.

  Odbudowa/budowa trwa krótko, powiadasz.. hmm... To ile to jest krótko? Krótko jest pojęciem subiektywnym. Zdążysz dożyć? Oczywiście jeśli wszystko dobrze pójdzie i żyli długo i szczęśliwie..

  Co chcesz w głowach odbudowywać??????
  To jest taki tekst, bracie, że każdy będzie pod tym rozumiał do odbudowania co innego. To może Ci faktycznie tysiąc lat zejść, zanim wygrasz, a nie odbudujesz, bo po drodze będziesz musiał wygrywać z tym,i którzy odbudowują co innego, albo trochę co innego, albo to samo, ale inaczej. I tak do zaje...

  Nadrukować toaletowego to oczywiście możesz. Wartości nabywczej nie wydrukujesz.
  Oczywistym jest dla mnie od bardzo dawna, że bez wytrucia pasożytów nie zrobimy literalnie niczego, a w każdym razie niczego dobrego i miliardów nie będzie. Zaś rozchodzi mi się o dodatnie miliardy.
  Tu odbudowywanie pofałdowania mózgowia nie ma do rzeczy. Kto przeciw wytruciu larw pasożytniczych?
  Wezmę cudze, jak ktoś ma za dużo, to wezmę. Józek też by wziął. Wystarczyłoby, żeby nie były znaczone. Grzech, żeby tak marniały bezbożnie leżąc..
  Ale pasożytów nie ruszysz. Załóż sie. Toć widzę co się dzieje, na poziomie atomowym, jest porozpierdalane wszystko, to jak i kim mateczniki larw ruszyć chcesz? A boraks to Ci pewnie na krechę dadzą w hurtowni...

  Sranie w banie, bo miliarda nie masz! A i to wiem, że i nie chcecie móc mieć, bo w formie manny wypatrujecie, zamiast się schylić.
  (Ostatnie zdanie może być nieczytelne)
 • @Torin 14:03:43
  Czytelne, spoko.

  Jak długo odbudowywano Polskę po wojnie?
  Ile czasu potrzebował Hitler, zeby z dziadów zrobić panów?
  Nie wiem ile Ty masz lat ale ja mam nadzieje doczekać.

  Mówisz, ze szkodników sie nie pozbedziesz? Nie masz racji. Une mają tyle władzy ile my sami im dajemy. Zabierz im banki, wygoń najgorsze korporacje (sieci handlowe) to wszystko co żeruje na pracy Polaków i sami będą spieprzać gdzie pieprz rośnie.
  Ja nie twierdzę, że zrobią to z uśmiechem na twarzy ale co mnie obchodzi ich dobre samopoczucie? Kopa na pożegnanie.
 • @Torin 00:57:45
  nie szukaj dziury w całym. rosja od dawna liczy się z utratą ukrainy (częściową?) i dlatego nie buduje gazociągów przez ukr. a ten proces nie zależy od nas . my w tym możemy wziąć udział, albo zrobią to niemcy. a jak z kimś się jest w jakiejś koalicji to muszą być obustronne korzyści. to proste. no i musimy być gotowi do ofiar, czy poświęceń, bo to w końcu nasze państwo się powiększe. marines za nas nie zrobią tam porządku i nie dadzą nam kresów w prezencie?
 • @Ptasznik z Trotylu 10:41:56
  jak nie chcesz to się wyrzeknij. jak jesteś takim patrotą
 • @nobody44 17:14:03
  //jak nie chcesz to się wyrzeknij. jak jesteś takim patrotą//

  Nie skomentuję tego bo to nie zasługuje na komentarz.
  Czytający to sami wyciągną wnioski.
 • @Ptasznik z Trotylu 18:07:27
  nie wiadomo jak się wszystko skończy. i kiedy. może za 5 czy 10 lat... ale polska powinna być na wszystko przygotowana. i myśleć o swoich interesach. to wszystko
 • @nobody44 22:38:47
  Pańskie intencje są dla mnie czytelne.
  To wszystko.
 • @SpiritoLibero 14:19:07
  1)Odbudowano?
  2)Zrobił panów? Według jakich kryteriów? W jaki sposób podniósł majętność statystycznego Niemca?
  3)Nie ma znaczenia ile mam lat, taki udany proces będzie trwał dekady. Pięć dekad w tempie błyskawicznym. Szybciej można rozbujać gospodarkę, ale przełożenie na wyraźną poprawę stopy statystycznego obywatela potrwa min tyle ile napisałem.

  To zabierz im banki:))))
  Wygoń choćby jednego szkodnika:))))
  Jeśli zaczniesz im, choćby teoretycznie zagrażać, sam zaliczysz kopa:)))
  To oni rules i to coraz bardziej, pętla się zaciska.
 • @nobody44 17:12:54
  Tam gdzie Ty całe widzisz, ja widzę złowrogą mgłę, opary i poruszanie się po omacku.
  Nie wiem co Ci mówi, że Rosja dopuszcza, choćby minimalne, odpuszczenie wpływów na Ukrainie, czy gdziekolwiek indziej. Nie budują gazociągów przez tereny, na których potencjalnie może wystąpić, choćby czasowy, problem ze spedycją ich towaru, bądź podmiot nie godzi się na eksterytorialność rury. Ruskie rury w Polsce są eksterytorialne.
  Jeśli chcesz szafować ofiarą, to ja chcę poznać jej wymiar. Jeśli mówimy o dwóch ofiarach, Ty i ja, to ok. Interes wygląda na dobry. Jeśli masz na myśli 200k, to smutne, ale dalej płacę. Jeśli masz na myśli 2M, to już drogo i pytam o gwarancję na ten interes, jeśli mam takie kwoty wywalić!
 • @Torin 18:28:50
  pożyjemy - zobaczymy. może to nic nie będzie kosztowało. dziś często telewizją można zrobić więcej niż armią, a cała młodzież , w małopolsce wschodniej ogląda polską telewizję. a o historii nie ma pojęcia. najpierw musimy usunąć u nas obce wpływy, póżniej wzmocnić gospodarkę i puszczać dobre programy w tv. a póżniej może będzie wystarczyło po prostu rozdać paszporty... zobacz jak banderowcy zmieniają stosunek do nas. http://geopolityka.net/ukraina-to-geopolityczny-wezel-gordyjski-dla-brukseli/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej